Stabiele factor van pas achttien PZC Mike Snoei versleet vijftig broeken per jaar Mountainbikers in Vlissingen op fraai parkoers Al bijna honderd biljarters voor Sluiskil Achtste gelijkspel Hoondert/de Waard Jonathan De Guzman nu al een belangrijke schakel bij Feyenoord uitslagen donderdag 8 december 2005 swb)! door Frits Bakker SLUISKIL - Het biljarttoernooi voor de wereldbeker in Sluiskil krijgt vrijwel zeker de volledige bezetting van 144 spelers. Zeven dagen na de start van de in schrijving hadden zich al negen tig spelers aangemeld. Frédéric Caudron, titelhouder in de wereldbeker, was een van de eersten die zich bij de wed- strijdleiding heeft gemeld. Ver der zijn de Turkse en Griekse spelers opvallend sterk vertegen woordigd in het schema voor de voorronden Het toernooi, dat wordt ge speeld van maandag 23 tot en met zondag 29 januari 2006, is het eerste in een serie van tot nu toe vijf organisaties. De top twaalf van de wereldranglijst is automatisch geplaatst voor het hoofdtoernooi, dat op donder dag 26 januari begint. Daaraan worden acht wildcards toege voegd en twaalf spelers uit de kwalificatieronden De Sluiskilse organisatie heeft de capaciteit van wedstrijden in de voorronden uitgebreid door twee biljarts meer te plaatsen. Behalve op zes biljarts in het Meulengat wordt de kwalifica tie afgewerkt op twee matchta fels in café-restaurant Dallinga. De automatisch geplaatste spe lers zijn Daniel Sanchez (Span je). Frédéric Caudron (België), Torbjörn Blomdahl (Zweden), Dick Jaspers (Nederland), Se- mih Sayginer (Turkije). Marco Zanetti (Italië), Jean Paul de Bruijn (Nederland), Luis Aveiga (Ecuador), Filipos Kasidokostas (Griekenland), Eddy Merckx (België), Martin Horn (Duits land) en Tonny Carlsen (Dene marken). Bij de voorinschrijvin gen is ook al een aantal Zeeuw se spelers, onder wie Berrv Dal linga en Rinus Pankow. De voorverkoop van toegangs kaarten. ook op 1 december ge start, verloopt zeer voorspoedig. Voor het hoofdtoernooi loopt de zaal in het Meulengat al lang zaam vol. Door aanpassingen in de zaal is de capaciteit met hon derd plaatsen verhoogd. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Zijn vader wist het bij de geboorte van de kleine Jonathan zeker. Dit wordt een ster, zei Bobby De Guzman te gen iedereen die het wilde ho ren. Voorlopig is zijn jongste zoon op weg die voorspelling waar te maken. Want hoewel Jo nathan De Guzman pas achttien jaar is, heeft de Canadese mid denvelder al een basisplaats bij Feyenoord en vormt hij een sta biele factor binnen de Rotter damse ploeg. De Guzman is sinds april 2000 in Nederland, nadat hij van het Canadese North Scarborough was overgestapt naar Feye noord. Als twaalfjarige liet hij zijn familie en vrienden achter zich om in Europa te slagen als voetballer. „Veel aanpassings problemen heb ik met gehad", vertelt hij in vloeiend Neder lands. ..Ik heb eerst tweeënhalf jaar bij Norma, de vrouw die het spelershome runt, gewoond. Daarna ben ik naar het inter naat van Feyenoord gegaan en dit seizoen heb ik een eigen ap partement." Als speler van buiten de Europe se unie mocht De Guzman pas op zijn achttiende zijn opwach ting maken in het eerste elftal. „Daar zaten voor- en nadelen aan. Ik trainde vanaf het begin van het seizoen mee en het voor deel was dat ik overal rustig aan kon wennen. Ik heb overal op ge let en vooral gekeken naar hoe de spelers zich voorbereidden op de wedstrijd. Aan de andere kant baalde ik dat ik niet kon voetballen, maar die periode is wel een goede les geweest. Je hebt bij het eerste toch met iets meer spanning te maken, omdat er ineens veel meer mensen naar je kijken." Vanaf het moment dat hij op 13 september zijn achttiende ver jaardag had gevierd, is het ra zendsnel gegaan met de midden velder. „Eigenlijk had ik ver wacht veel meer op de bank te moeten zitten", erkent De Guz man. „Ik ging ervanuit dat ik af en toe wat minuten zou krijgen, maar uiteindelijk ben ik gewoon basisspeler geworden. En tot nu toe gaat het lekker, ik zit goed in m'n vel. Dat komt ook door dat ik goede mensen om me heen heb. Ik heb veel aan de trai ners en mijn medespelers. En na tuurlijk aan mijn moeder en broer." Samen Moeder Pauline, van oorsprong een Jamaicaanse, verblijft al sinds zijn laatste verjaardag bij haar zoon in Rotterdam. Vader Bobby, geboren en getogen op de Filippijnen, komt aan het eind van deze maand samen met Jonathans zus Jenelle naar Ne derland. „Tijdens de korte winterstop gaan we met z'n vieren naar Spanje, op bezoek bij mijn broer Julian. Dan zijn we voor het eerst sinds lange tijd weer eens allemaal samen." Met zijn ruim zes jaar oudere broer heeft Jonathan De Guz man ook meteen zijn grote voor beeld genoemd. De 24-jarige Julian vertrok als zestienjaiïge naar Olympique Marseille en is via Saarbriicken en Han- nover'96 bij Deportivo La Coruna beland. De broers heb ben dagelijks contact, spelen via een online verbinding op de PlayStation spelletjes tegen el kaar en sloten voor dit seizoen ook een weddenschap af. Jonathan: „Degene die de mees te wedstrijden speelt, krijgt van de ander een gratis vakantie. Ik had verwacht dat ik die wedden schap zou verliezen, maar tot nu toe heb ik een kleine voor sprong. Julian is in een nieuw team terechtgekomen, dus hij heeft ook tijd nodig om te wen nen." Toch heeft de oudste van de broers al een mooi hoogtepunt achter de rug. Eind oktober nam hij de openingstreffer van Deportivo in het met 3-1 gewon nen duel met Real Madrid voor zijn rekening. „Ik zat samen met mijn moeder bij Salomon Kalou naar de wedstrijd te kij ken. Toen Julian scoorde, zijn we helemaal uit ons dak ge gaan." Jonathan De Guzman heeft zelf inmiddels drie goals in de eredi visie achter zijn naam staan. Met zijn meest recente treffer hielp hij Feyenoord zaterdag te gen RBC (2-2) aan een punt. „We hebben met de trainer over die wedstrijd gesproken en moe ten die snel vergeten. Concentre- door Joop van den Oudenhoven RILLAND - De driebanders van Hoondert/De Waard uil Rilland speelden voor de achtste keer dit seizoen gelijk. Pierre de Jon ge 2 uit Tilburg werd thuis op 4-4 gehouden. Ook De Gesloot- ene Boom uit Sas van Gent ver raste positief met een remise te gen koploper De Reddende En geltjes. Hoondert/de Waard deed met het gelijkspel goede zaken. De Tilburgse opponent is een ge duchte kandidaat voor de titel in poule vijf van de derde divi sie. Was Vic Herreweghe in nor male doen geweest, dan had er zelfs een winstkans ingezeten. De Belg in Zeeuwse dienst had de pech dat hij nogal wat caram boles rakelings mis zag gaan, maar zijn nederlaag was over duidelijk en verdiend. Daarvoor was het spel van zijn opponent Van Pruyssen (0.875) te goed. Via de standen 0-13 en 3-20 werd Herreweghe weggespeeld. Bij Sjaan van Kuyk leek het een zelfde scenario te worden, maar hij kon het tij tijdig keren. Frans de Koek verkeerde in goe de doen. Hij liet voor zijn winst partij 0.853 noteren. Johan Vis ser verloor, zodat de balans in evenwicht bleef. ren op de wedstrijd tegen PSV van zondag is het belangrijkste. Als we winnen doen we nog vol op mee. Maar als we verliezen, kan dat bepalend zijn voor de rest van ons seizoen. Posities Nu hij nog jong is, vindt De Guz man het niet erg om te spelen op de positie waar trainer Erwin Koeman hem het best denkt te kunnen gebruiken. Hij speelde al als een veredelde linksback en bekleedde elke positie op het middenveld. „Als je jong bent, is het juist goed dat je op meer posities kunt spelen", meent hij. „De kans op speelminuten is gro ter en daar gaat het mij om. Want als ik op een voetbalveld sta, ben ik blij. Maar als ik wat ouder ben wil ik me op een vas te positie focussen. En dan het liefst op de plek van aanvallen de middenvelder." Als een echte nummer tien, net als die voetballer die naast zijn broer Julian een voorbeeld voor hem is: Zinedine Zidane. De Guzman heeft zijn bewondering voor de virtuoze Fransman nooit onder stoelen of banken gestoken. Als hij geconfronteerd wordt met de uitspraken van Willem van Hanegem, die vorige week zei dat de kwaliteiten van De Guzman en PSV'er Aissati hem aan Zidane deden denken, verschijnt een grote glimlach op het gezicht van de Feyenoorder. „Het is mooi om te horen, maar ik heb er wel een beetje om moe ten lachen. Want ik kom echt nog niet in de buurt van Zidane. Daarvoor heb ik nog veel te wei nig bereikt." GPD Jonathan De Guzman heeft op zijn achttiende jaar bij Feyenoord een veelbelovende start gemaakt. foto GPD/Pro Shots Trainer van Go Ahead Eagles opent sponsorhome van Zierikzee door Rudy Booqert ZIERIKZEE - Eigenlijk had voetbalclub Zierikzee gister avond de verkeerde persoon uit genodigd voor een praatje over het opleiden van jeugd. Niet dat Go Ahead Eagles-trainer Mike Snoei er niks van bakte; integen deel. Maar het verhaal van Snoei was het verhaal van Joop Brand. „Mijn voetbalgoeroe", zei Snoei, die bij Vitesse inten sief met Brand heeft gewerkt. Mike Snoei was 24 uur na de 4-1-nederlaag van zijn club bij Emmen naar Zierikzee afge reisd om het sponsorhome van de Schouwse zondag-tweede klasser te openen. „Een histori sche gebeurtenis", vond Ron Ro- meijn, lid van de sponsorcom missie. „Want we zijn de eerste club op het eiland die dat heeft." En dat past bij de ambi tie van de club om binnen vier jaar eersteklasser te worden. Snoei vond het prachtig om een praatje te komen houden bij een club die zijn spelers niet be taalt. De boodschap die hij zijn gehoor meegaf, was dat preste ren met het eerste elftal het visi tekaartje van een club is, maar dat de meeste aandacht naar de jeugd moet gaan. „Hoewel de be dragen daarbij in het profvoet bal anders zijn dan bij de ama teurs, is de bedoeling altijd het zelfde: jonge voetballers beter maken." „Je kunt veel zeggen over de luchtfietser Karei Aalbers, die Vitesse veel schade heeft berok kend, Maar zijn bedoelingen wa ren goed. Onder hem is met Joop Brand als hoofd opleidin gen in Arnhem iets moois neer gezet bij de jeugd. Ik trainde zelf de A-jeugd, met jongens als Nicky Hofs, Theo Janssen, Mat thew Amoah, en Vitesse werd voor het eerst in dertig jaar landskampioen." „Het grote probleem bij de jeugd volgens Brand was dat er geen ruimte meer is voor straat voetbal. Ik moest zelf vroeger al tijd van straat geplukt worden. Per jaar heb ik wel vijftig broe ken versleten door het vallen op straat. Dag en nacht voetbalden we op straat. Je moest rekening houden met stoepranden, de heg van de buurman en zitbankjes, maar tegenwoordig is alles vol gebouwd." „Brand leerde ons het element van straatvoetbal in de training te verwerken. De KNVB had het TIC-systeem, de T stond voor Techniek, de I voor Inzicht en de C voor Communicatie. Brand vond dat daar ook de P van Per soonlijkheid en de S van Snel heid bij hoorden. Deze dingen hebben niet alleen met geld te maken, maar veel meer met ge voel. Een club als Zierikzee moet daarin voor structuur zor gen en spelers aan de club bin den." „Ik las deze week een interview met Danny Koevermans van AZ. Hem werd gevraagd naar zijn leukste tijd. Nou, zei hij, Ar- veladze zei niet zoveel bij AZ en die anderen praatten alleen maar over aandelen. Weet je wat hij toen als mooiste herinne ring noemde? Dat hij bij Sparta - daar was ik toen trainer - tij dens een trainingskamp in Lewe- dorp om zes uur 's ochtends uit zijn bed werd gehaald om te trai nen." „Alle luxe zaken en bubbelba den bij een grote club hadden geen indruk op hem gemaakt, maar dat trainingskamp bij Sparta wél. Daar word ik blij van. Hij was met Jan Michels en Ricky van den Bergh - het zijn altijd dezelfde - wezen stappen Beckham de rijkste voetballer LONDEN - David Beckham bezet op de ranglijst J meest gefortuneerde voetballers van het Engelse fJ FourTwo de eerste plaats. Op de lijst, zeg maardeö] Top 500 van Engelse of in Engeland actieve voetballed Dennis Bergkamp tweede. Het vermogen van de Nedej der wordt geschat op 55 miljoen euro, Beckham zoiJ" kapitaal van 111 miljoen vergaard hebben. De derde plaats is voor Newcastle-aanvaller Mud Owen met een kapitaal van 44 miljoen euro Ruud? Nistelrooij is gedeeld achtste met 30 miljoen achtera naam. De bedragen van de voetballers vallen in hel dj bij die van de aandeelhouders. De Rus Roman Abrd] vitsj, leider in die categorie en eigenaar van Chèy wordt een kapitaal toegeschreven van 15 miljard ejl ANP/AFP Bröring wordt trainer bij ARC ALPHEN AAN DEN RIJN - ARC, dat speelt in dehcq klasse van Kloetinge en Hoek, heeft Ruud Bröring aa^ trokken als tijdelijke opvolger van de ontslagen b* Dennis van den IJssel. De interim trainer, afkomstig Noordwijk, begint op 1 januari bij de club. Bröringi eerder trainer bij Noordwijk en FC Lisse. Trainer geschorst na kopstoot DUISBURG - MSV Duisburg-trainer Norbert Meis door de Duitse voetbalbond voor onbepaalde tijd; schorst. Meier krijgt die straf omdat hij dinsdag m wedstrijd tegen FC Köln een speler van die club een! stoot gaf en daarna deed alsof hij zelf het slachtoffert De Duitse bond liet weten dat Meier voorlopig nieti bank mag zitten, geen trainingen mag leiden. ANP Woods is golfer van het jaar NEW YORK - Tiger Woods is voor de zevende keer io J gen jaar gekozen tot beste golfer ter wereld. De Acj kaanse speler kreeg die eretitel in 2003 voor het Ql Zijn collega's van de PGA-proftour kozen Woods r,-t meer om zijn overwinningen in het Brits Open en d;» Masters. Na een mager 2004 kwam de Amerikaan ditjE sterk terug met zes toernooizeges en meer dan 10 miijL dollar aan prijzengeld. ANP/RTR Tj 1 Julia Poppe gaat naar titelstrijd h VROUWENPOLDER - De amazone Julia Poppe L Oranjezon uit Vrouwenpolder mag toch naar het ZeeL kampioenschap dressuur Dank zij haar resultaat wedstrijd in Vrouwenpolder heeft de Waleherse dj geplaatst voor de titelstrijd in de M2-klasse. Romy Ba van de Zwinruiters uit Nieuwvliet is verwezen naaic-j reserveplaats. I, Claessens blijft trainer Clinge CLINGE - Trainer Honny Claessens heeft zijn vertol nis met voetbalvereniging Clinge met een jaar verlea., Claessens, die bezig is aan zijn eerste seizoen bij club, nam vorig jaar het trainersschap over van hel» Jo de Block en Boudewijn van Craenenbroeck. Marleen Veldhuis kiest voor twee nummers op EK TRIEST - Marleen Veldhuis start bij de Europese zwemkam- pioenschappen in Triëst indivi dueel alleen op de 50 en 100 me ter vrije slag. De Twentse had ook de limieten voor de 200 vrij en 50 vlinder op zak, maar ze vindt die afstan den niet goed te combineren met haar favoriete nummers. Het toernooi in het 25-meterbad begint vandaag. „Ik wil me concentreren op de twee nummers waar ik het beste in ben. In het verleden heb ik de andere afstanden er bij gedaan, maar het is eigenlijk niet te com bineren", aldus de Europees kampioene op de 50 vrij. ANP Mike Snoei, trainer van Go Ahead Eagles, geniet ervan om een praatje te houden bij een club die zijn spelers niet betaalt. foto Dirk-Jan Gjeltema en pas om half zes teruggeko men. Ik heb ze eerst nog even la ten slapen, want als je wakker moet worden, wordt zo'n trai ning nog iets zwaarder." „Om zes uur kwamen er drie spe lers naar beneden. Ik zei: 'Voor drie man doe ik het niet. Er wa ren meer spelers op stap!' Dat gokte ik maar, maar even later stond er daadwerkelijk tien man beneden. We zijn toen naar het Veerse Meer gelopen, zeven kilometer heen, zeven kilometer terug. Dat stelt niet veel voor, denk je dan. Maar met drank achter je kiezen, voelt dat toch anders." Terug De Zeeuwse trainingskampen zijn Snoei altijd goed bevallen. Hij maakt zich bij Go Ahead Eagles nu hard om ook met die club deze kant op te komen. „Te rug naar waar ik het zo naar m'n zin heb gehad." Want ple zier is volgens Snoei één van de basisingrediënten van voetbal. Daarom had hij het ook zo naar zijn zin bij Vitesse onder Brand. „Het waren mijn mooiste ja ren." Zierikzee deelde die emo tie gisteravond. Apetrots open de voorzitter Toon van Tiggelho- ven met zijn jongste kleinzoon Ryan (en niet Kyle, zoals Van Tiggelhoven hem per ongeluk noemde) en met Mike Snoei het eerste sponsorhome op Schou- wen-Duiveland. Een eersteklas ser waardig. door Wim de Vos VLISSINGEN - De strijd om de Zeeuwse ATB Cup mountainbi- ken loopt naar het einde toe. Er zijn nog twee wedstrijden te gaan in de competitie. Zaterdag rijden de deelnemers in Vlissin gen de voorlaatste cross. Bert van Gils, bekend als organi sator en speaker, is de man ach ter de Wielerstiehting Vlissin gen die deze wedstrijd jaarlijks op de kalender laat zetten. In Vlissingen wordt het meest geva rieerde parkoers voorgeschoteld aan de deelnemers van alle cros sen in Zeeland. Het voert de ren ners door het zand onderaan de Vlissingse Boulevard, waar de start van elke categorie plaats vindt, over verharde en onver harde stukken, ruiterpaden en korte klimmetjes. Het peloton kan zich in het Nol- lebos heerlijk uitleven, waarbij de techniek van het mountainbi- ken een belangrijke rol zals len. In zowat alle categorieën; strijd om de hoogste gen al gestreden. Bij deseoii ij is Edzard van Ewijk har: weg de overwinning voor: op te eisen. In deze categco de zestienjarige Marco naard uit Wemeldingedew tie van de competitie Op: wedstrijden van het eindes de tweede in de tussenstand In de categorie van 35 jaz ouder zal de ATB Cup vos eerst in het bezit van eeri gische coureur komen. Fiz Taelman uit Zelzate is èij te sterk voor de rest va- doorgaans omvangrijke ded mersveld. Bij de vrouwen heeft Ba: Doedee haar leidende positi; rige week in Kruiningen nog' der verstevigd. De wedstrijden in Vlissit gaan zaterdag om 12.30 urn' start. New York. NBA. Indiana Pacers - Dal las Mavericks 75-84, Washington Wi zards -Toronto Raptors 119-111 na ver lenging, Milwaukee Bucks - LA Lakers 92-111, Memphis Grizzlies - New Or leans Hornets 89-73, Houston Rockets - Boston Celtics 91-73, Denver Nuggets - Atlanta Hawks 125-116, Phoenix Suns - Portland Trailblazers 130-85, Sacramen to Kings - Cleveland Cavaliers 97-102, Seattle SuperSonics - New York Knicks 101-104. Driebanden groot. Derde divisie, poule 5. Hoondert/de Waard-Pierre de Jonge 2 4-4: Vic Herreweghe-F. van Pruys- sen14-35, 40 beurten; Frans de Kock-A. v.d, Dries 35-30, 41; Sjaan van Kuyk-E. Sanberg 30-26, 55 Johan Visser-A. Beckers 23-30, 54. Vierde divisie, pou le 4. De Reddende Engeltjes-De Ge- slootene Boom 4-4; A. van Meel-Wil- Ite van dorst 30-14, 49; P. Donckers-Ben- ny de Waal 22-25, 39; J. Dillisse-Rien Sandrim 11-25, 39; S. v.d. Diepstra ten-Rob Duitemeyer 20-8, 51. Sint Petersburg. WK vrouwen. Groep A: Rusland - Nederland 34-22 (16-10), Japan - Uruguay 44-22 (24-10), China - Kroatië 29-35 (16-18). Stand: 1 Rusland 3-6 (113-58), 2. Nederland 3-4 (80-69), 3. Kroatië 34 (93-88), 4. China 3-2 (82-98). 5. Japan 3-2 (101-86), 6. Uru guay 3-0 (46-116). Groep B: Hongarije - Slovenië 27-27 (11-14), Angola - Zuid-Korea 32-35 (16-13), Noorwegen - Australië 47-10 (22-4). Stand: 1. Hongarije 3-5ö'l 2. Slovenië 3-5 (110-75), 3. Zuidl 3-4 (100-99), 4. Noorwegen 34(1» 5. Angola 3-0 (92-105), 6. AuslfjH (32-145). Groep C: Polen - Oostenrijk (14-13), Brazilië - Ivoorkust t (17-14), Denemarken - Duitsland' (12-14). Stand: 1. Denemattö (100-69), 2. Duitsland 3-4 (93-75),K tenrijk 3-4 (87-80), 4. Brazilië 3-4I# 5. Polen 3-0 (77-95), 6. Ivoorkust 3-0 (68-108). Groep D: Oekraïne - Roemenië' (10-17), Macedonië - Argentinië' (16-9), Frankrijk - Kameroen i (14-9). Stand: 1, Roemene (111-61), 2. Frankrijk 3-6 (91-50),2 cedoniè 3-3 (83-69), 4. Oekrau: (90-82), 5. Argentinië 3-0 (41-96),5 meroen 3-0 (59-117). Chanti-Mansisk. Wereldbeker de ronde, tweede partij: PoW' (Oek) - Van Wely (Ned) 1-0, e™ 2-0. Gelfand (Isr) - Drejev (Rus)ö stand 1-1. Rublevsky (Rus)^ (Rus) 0,5-0,5, eindstand 1,5-0,5 Or (Noo) - Barejev (Rus) 0,5-0.5 Stand 1-1. Aronian (Armi Pons (Spa) 0,5-0,5, stand 1-1 (Rus) - Goerevitsj (Bel) 0,5-0.5. t 1-1 Lautier (Fra) - Bacrot IFrall stand 1-1Kamsky (VSt) - Gris)*» 0,5-0,5, eindstand: 0,5-1,5. Lucky Day 3876 van 7 decern» 1-4-6-7-10-16-18-26-34-: 4-57-69-72-73-74, (onder voorbehoud)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18