Itapper voelt zich veilig in Goes Bavaria Kwadendamme blij met nieuwbouw Wethouder wil Sloebos doortrekken tot aan Nieuwdorp SPHN7PHOTO kerstexpositie inquête toont effect maatregelen in binnenstad aan j KAARTEN VERKRIJGBAAR VANAF 10 DECEMBER Door Ticket Service via 0900 300 1250 de grote postkantoren, VWs, GWK's, www.ticketservice.nl en de bekende voorverkoop adressen. Kaarten vanaf 27,50 www.guusmeeuwis.nl GEPRODUCEERD DOOR THE ENTERTAINMENT GROUP ™l! editie Bevelanden-Tholen zeeuwse almanak V erzoeknummer Julius van vier ontwikkelde zich de afgelopen weken, on- der invloed van de komst van I de goedheiligman. tot een be- I genadigd zanger. Het comple- I te repertoire werd eindeloos I doorgenomengoedmoedig en I diepgelovig. Daarbij toonde hij zich opmer- i kelijk tekstvast, zelfs als het ging om de gard en de roe, het I wild geraas van de makkers I en de kaatsenballen in een net. Aan verzoeknummers deed hij echter niet. Wanneer hem werd gevraagd zijn zangkun sten ten gehore te brengen, schudde hij koppig zijn hoofd. „Nee", luidde het antwoord, dat geen ruimte liet voor dis cussie. „Mijn radio staat niet aan. door Harmen van der Werf BORSSELE - Het Sloebos is nog lang niet af. Bij Borssele moet nog honderd hectare wor den verworven, maar wet houder M. Vermue-Vermue (CDA) wil het daar niet bij la ten. Zij wil het groenproject doortrekken tot aan Nieuw dorp, meldde zij gisteren bij de overdracht van het eerste deel van het bos aan Natuurmonu menten. De overdracht had een feestelijk tintje en dat was niet voor niets. Jaren en jaren is erover ge sproken een stevige groene buf fer te maken tussen het dorp Borssele en het industrie- en ha vengebied Vhssingen-Oost. Een poging om geld los te peuteren bij bedrijven in het Sloegebied liep op niets uit. Alleen elektrici teitsproducent EPZ wilde mee doen. Andere bedrijven in 't Sloe weigerden een bijdrage te leveren. De overheid moest maar voor groen zorgen, vonden zij. Overeenkomst Geld bleef een probleem, tot de discussie over de komst van de Westerscheldetunnel tussen Elle- woutsdijk en Terneuzen los barstte. Borsele onderhandelde stevig en wist een overeenkomst te sluiten, waarin het al zo lang gewenste Sloebos was opgeno men. B. van den Dries, chef afde ling grond en economie bij de ge meente Borsele, wilde de door braak toch niet alleen aan de tunnel toeschrijven. „Alles viel toen net mooi samen." Twee jaar geleden was het echt zover. De eerste spa voor het groenproject kon de grond in. Bijna honderd hectare is inmid dels gerealiseerd. Borsele wil nog honderd hectare verwerven, maar de twee eigenaren, de ak kerbouwers J. Nijsten en P. de Winter, willen niet verkopen te gen de geboden prijzen en zijn tegen het bestemmingsplan Sloe bos in beroep gegaan bij de Raad van State. Iedereen zweeg daarover gisteren bij de over dracht van de eerste fase aan Na tuurmonumenten. Niemand wil de het feestje bederven. Een verrijking Er valt ook iets te vieren, lieten twee aanwezige vertegenwoor digsters van dorpsraad Borssele weten. M. Boone noemde het bos - met ook waterpartijen en open stukken - 'een verrijking'. „We hebben er een mooi wandel gebied bij gekregen en je ziet de fabrieken veel minder." Zij ver telde vaak te gaan lopen in het Sloebos. „Je kunt er wel ander half uur wandelen en genieten van de natuur. Voor bos hoef je niet meer naar Drente." Als het aan wethouder Vermue- Vermue ligt, kan er straks nog langer worden gewandeld, tot Nieuwdorp. „Nieuwdorp ligt ze ker zo dicht bij 't Sloe als Bors sele. Wordt het bos doorgetrok ken tot Nieuwdorp, dan wordt het echt een mooi geheel," jactie: 0113-315649 Mfw.pzc.nl fci8il:redactie@ pzc.nl jtbus 314460 AA Goes imitentie-exploitatie: S en Midden-Zeeland: 0113-315520: uws-Vlaanderen: 0114-372770; Mónaal 020-4562500. woensdag 7 december 2005 op (tegen geringe meerprijs). ,r Frank Balkenende 0ES - Driekwart van de stap pers in Goes voelt zich nooit on heilig. Dat blijkt uit een uitge- Jrcidc enquête van de gemeente is. Een kwart voelt zich wel J onveilig. Dat gevoel wordt veel gevallen veroorzaakt foor groepjes dronken jongeren. (et de enquête, gehouden onder i van 16 tot 26 jaar op jeBevelanden en uit de gemeen te Middelburg, wil Goes peilen eerder genomen maatregelen het uitgaansgebied effect heb- Sinds 1994 zijn onder het >tto 'Laten we het gezellig jden in Goes' afspraken ge- jakt met de horeca, is het poli- ■toezicht verscherpt, wordt di- opgetreden tegen misdragin- |n Hik op stuk) en zijn er in het 'ntrum camera's opgehangen, .lit de enquête, die onder 3300 ngeren is verspreid en door nderde is ingevuld, blijkt dat meeste stappers zich redelijk èilig voelen in de Goese binnen- id. kerstrapport ïrgemeester D. van der Zaag temden met die uitkomst, lis dit ons kerstrapport was, tuden we overgaan." Van der lag ziet dan ook geen reden leer politieagenten in te zetten tijdens uitgaansavonden, hoe- lel 204 respondenten daar wel voor pleiten. „Inzet van meer po litie leidt niet zomaar tot een ho ger veiligheidsgevoel." De poli tie surveilleert op stapavonden met tien lot twaalf agenten, on derwie eenbiketeam. zitter D. van de Vel de van de Goese afdeling van Koninklijke Horeca Nederland mag Goes tevreden zijn met het hoge veiligheidsgevoel. Hij con stateert dat er winst is geboekt ten opzichte van tien jaar gele den. „Massale vechtpartijen heb ben we al een paar jaar niet meer en ik voel me eigenlijk ook nooit meer onveilig in mijn ei gen zaak. Dat was vroeger wel eens anders." Ook de Goese politiechef A. van Rees stelt vast dat de genomen maatregelen effect sorteren. „Je houdt altijd incidenten, maar je kunt wel zeggen dat uitgaans- problemen beheersbaar zijn ge worden." Stappers voelen zich uitermate veilig in cafés en dis cotheken (82 procent) en ook op weg naar huis (80 procent). Uit de enquête blijkt dat jongeren zelf wel iets doen om zich veilig te voelen. Het overgrote deel gaat uit en keert weer huis waarts in groepjes De twintig procent die zich op straat soms onveilig voelt, er vaart dat vooral in het centrum, maar ook bij het NS-station en busplein aan de Lijnbaan. Jonge ren voelen zich niet prettig als ze worden lastiggevallen, als er geweld plaatsvindt (ook al ze er niet rechtstreeks bij betrokken zijn), op donkere plekken en in de buurt van groepen (dronken) stappers. Gelukstreffers Voor politiechef Van Rees zijn die opmerkingen aanleiding nog eens te kijken of er meer moet worden gesurveilleerd bij het station. Hij wijst er wel dat met extra toezicht van agenten bui ten het centrum, de politie min der ogen heeft in de binnenstad. „Het probleem is dat jongeren na sluitingstijd in alle richtin gen uitzwermen. Als je ze be trapt op strafbare feiten, zijn dat gelukstreffers." Van Rees zegt dat er niet zoveel kan worden gedaan aan groep jes die andere stappers angst in boezemen. „Zolang ze niks straf baars doen, kun je er niet tegen optreden. En als je ze ergens wegjaagt, duiken ze natuurlijk elders weer op." Gemeente, politie en horeca gaan zich gezamenlijk over de uitkomsten buigen om te bezien of er extra maatregelen nodig zijn. Volgens Van der Zaag moe ten de resultaten nader worden bestudeerd om verstrekkende conclusies te kunnen trekken. De burgemeester toont zich blij met de hoge respons. Van de 3300 benaderde jongeren stuurde 31 procent het dertig vragen tellende formulier terug. Dat is het dubbele van vergelijk bare landelijke onderzoeken. Van de respondenten, die gemid deld 20 jaar zijn, is 58 procent vrouw. Doel is over enkele jaren weer zo'n enquête te houden. /an der Zwaag borgedragen kis burgemeester van Veere iMBURG - De nieuwe burge- :ester van Veere wordt drs IJ. van der Zwaag. Hij is nu ■ethoudcr voor het CDA in Ven- lo. De gemeenteraad van Veere Van der Zwaag gisteren imem voorgedragen. Rob van jrZwaag (43) is sinds 1999 wet- ider in Venlo. jaar is hij nu loco-burgemees- met de portefeuilles volks- isvesting, ruimtelijke orde- igen financiën In het verle- hield hij zich ook bezig met ite-stedenbeleid. is een gemeente met 000 inwoners. kwaliteiten van Van der paag sprongen direct in het $og bij de vertrouwenscommis sie., die de sollicitatiebrieven kleeft beoordeeld en de gesprek- Het overgrote deel van de stappers voelt zich veilig in de Goese binnenstad. Groepjes (dronken) jongeren boezemen een minderheid angst in. Rob van der Zwaag door Harmen van der Werf KWADENDAMME - Als de voortekenen niet bedriegen, kan het nieuwbouwplan Oud Vree land II in Kwadendamme begin 2007 in uitvoering worden geno men. Dit zou uniek zijn. Altijd is er wel iemand die bezwaar maakt tegen een nieuw bestem mingsplan. Op een informa tiebijeenkomst over Oud Vree land II gisteravond in dorpshuis De Burcht was er in elk geval geen directe kritiek op de bouw van ruim veertig woningen aan de oostkant van Kwadendam me. Het ontbreken van een aparte ontsluiting van de wijk riep nog de meeste vraagtekens op. Een speciale toegangsweg naar Oud Vreeland II is volgens wethou der M. Vermue-Vermue (CDA, ruimtelijke ordening) echter niet nodig, gezien het beperkte aantal geplande huizen. De wijk wordt ontsloten via bestaande wegen in Oud Vreeland I. Een (Advertentie) aparte ontsluiting maakt het plan ook duurder. De verwachte grondprijs per vierkante meter van 170 a 175 euro exclusief btw deed bij enkele van de ruim dertig bezoekers al de wenk brauwen fronsen. In het nieuw bouwplan West-Kraaijertpolder in Lewedorp wordt dezelfde prijs gevraagd. Het merendeel van de in Kwa dendamme te bouwen woningen komt in de vrije sector. Slechts vier tot zes huizen mogen wor den gebouwd door een project ontwikkelaar, Woonwijzer Zuid west, die in het gebied een be lang heeft. Waarschijnlijk gaat die de rijtjeswoningen in het plan bouwen De gemeente wil daar het liefst goedkopere star- terswoningen van maken. Inwoners van Kwadendamme krijgen voorrang bij de toede ling van de kavels. Momenteel staan er bij de gemeente vijfen zeventig gegadigden ingeschre ven. Die zullen te zijner tijd als eersten worden uitgenodigd. De ervaring leert dat hooguit een kwart de getoonde belangstel ling in daden omzet. Het nieuwbouwplan is bedoeld voor een langere periode. Kwa dendamme moet er tot 2014 mee toe kunnen. De bouw laat nog tot begin 2007 op zich wachten, als alles mee zit, omdat nog allerlei procedu res moeten worden doorlopen om tot een definitief bestem mingsplan te komen. (Advertentie) PRESENTEERT foto Willem Mieras Schip vast op zandbank bij Stavenisse door Cornelleke Blok STAVENISSE - Een Duits bin nenvaartschip met een lading van bijna 1200 ton kolen is gis teravond door drie bergingsche pen losgetrokken van een zand bank in de Oosterschelde ter hoogte van Stavenisse. Het schip was daar gisterochtend rond half zeven vastgelopen. Het schip, de Lina Muller, was op weg van Gent naar Salzgitter in Duitsland. Voor de kust van Stavenisse is bij de Witte Ton- nenvlije een smalle vaargeul in de Oosterschelde. De radar van het schip was kapot, waardoor het buiten het vaarwater terecht kwam. Ondanks het hoge water peil liep het schip vast op een zandbank. Bergingsbedrijven Multraship uit Terneuzen en Polderman uit Hansweert kwamen in actie om het tachtig meter lange schip vlot te trekken. De eerste po ging mislukte. Daarna zakte het waterpeil, waardoor de kans be stond dat het schip in tweeën zou breken. Van een gevaarlijke situatie is volgens E. Muller, woordvoer ster van Multraship, geen spra ke geweest. Duikonderzoek Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst Woonboerderij wint prijs Borsele HOEDEKENSKERKE - De familie Weise heeft de Maar ten van Doorn-prijs van de gemeente Borsele gewonnen voor de bouw van een woonboerderij aan de Molenstraat in Hoedekenskerke. De prijs is gisteravond in het gemeen tehuis in Heinkenszand uitgereikt. De keuze vond plaats bij loting. Vijf projecten waren gese lecteerd door een commissie onder voorzitterschap van de Borselse kwaliteitscoördinator M. Willems. Dat waren: de nieuwe entree van vlindertuin Berkenhof in Langeweeg- je, de open groene afrastering van achtertuinen van de Dorpsstraat 197 en 199 in Heinkenszand, de bouw van vijf woningen in de voormalige gereformeerde kerk in Nieuwdorp, drie terraswoningen in Over de Dijk II in Heinkenszand én de Zeeuwse woonboerderij van de fami lie Weise. De 'beste' wordt verkozen bij loting om aan te geven dat alle geselecteerden eigenlijk een prijs verdie nen. De naamgever van de prijs, Maarten van Doorn die jarenlang kwaliteitscoördinator in Borsele was, mocht het winnende lot trekken. Formaliteit kost Tholen subsidie MIDDELBURG - Een formaliteit kost de gemeente Tho len enkele duizenden euro's provinciale subsidie. Omdat de gemeente Tholen niet namens de gemeenteraad, maar namens het college van burgemeester en wethouders be zwaar heeft gemaakt tegen de hoogte van het subsidiebe drag, verklaren Gedeputeerde Staten het bezwaar niet ontvankelijk. De watersportvereniging Sint-Annaland had 10.000 euro gevraagd voor het realiseren van een shopping- annex passantensteiger. De gemeente had voor datzelfde project een subsidie van 20.000 euro gevraagd. De provincie ver leende respectievelijk 8.502 euro en 17.004 euro. In die subsidie zijn de kosten van elektra, bouwleges en voorbe reiding niet door de provincie meegenomen. B en W van Tholen hebben daar bezwaar tegen gemaakt, maar dat had de gemeenteraad moeten doen, zo staat in de Gemeen tewet. Vandaar dat Tholen genoegen moet nemen met de verleen de bedragen. Jongetje (8) aangereden VLISSINGEN - Een achtjarig jongetje uit Middelburg heeft gistermiddag zijn been gebroken bij een verkeerson geval in zijn woonplaats. Het jongetje werd aangereden door een 27-jarige Middelburgse bromfietser toen hij rond kwart voor vijf de Laan der Verenigde Naties over stak. Door de klap kwamen beiden ten val. Het jongetje werd naar het ziekenhuis gebracht, waar bleek dat zijn been ge broken was. De bromfietser klaagde over pijn aan arm en been. Rond half zeven 's avonds, toen het water weer gestegen was, kon de Lina Muller uiteindelijk weggesleept worden naar vlucht- haven Zijpe bij Bruinisse. „We hebben een duikonderzoek ver richt. Het lijkt erop dat het schip weinig schade heeft gele den", aldus Muller. Vandaag wordt de motor nog geïnspec teerd. Als er geen mankementen gevonden worden, kan het schip gewoon zijn weg vervolgen naar Duitsland. Nieuwe Rijksweg 49, 's-Heer Arendskerke Tel. 0113-270960 www.terlucht.nl VANAF 8 DECEMBER OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag 9.00 tot 17.30 uur Donderdag koopavond Zaterdag 9.00 tot 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31