pzc Architect overweegt claim PZC Voedselpakketten voor een fijne kerst Een keer meer stoppen op de N61 11 Bouw van woning aan het Schapershoekpad gaat niet door GroenLinks verbaasd over vele verkeersvragen dinsdag 6 december 2005 Kritiek op beleid ontpolderen TCRNEUZEN - Hel onderwerp Upoldering of getijdennatuur ii typisch een geval van achter- kaniertjespolitiek. Die conclusie trekt het Terneuzense raadslid C Freeke (LCF) in schriftelijke vragen aan burgemeester en wet- houders. jYeeke wil weten of het college •ach kan vinden in de 'achterka mertjespolitiek van de provin ce' en wie er namens de gemeen de Temeuzen in de besloten Stuurgroep Natuurontwikkeling ■Westerschelde zit. Kamerleden sprongen aangaan de ontpoldermg op de bres voor Juin partijen in de regio en er •erd zelfs een motie tegen ont- ildenng in de Kamer aangeno- .en". stelt Freeke. „Ook de ge- ïeenteraden lieten zich niet on betuigd en dienden naar harte lust moties tegen ontpoldering Tevergeefs blijkt nu.'' eke wijst erop dat recent, grote verbazing van de Ka- lerleden', Provinciale Staten aalden 600 a 770 hectare vrij- _jg te willen ontpolderen. »jet geen enkel respect voor de lokale volksvertegenwoordi- ing Kennelijk is er een ijzer- :erke lobby van milieuvereni- en in beweging gekomen, andere verklaring voor het :hil in volksvertegenwoordi- igkan niet worden gegeven." deputeerde T. Kramer heeft :egd openheid en transparan tie te waarborgen, in die zin dat \3 ]een overzicht zal worden gege- Ven van alle overlegorganen. LÜit isschijnopenheid", betoogt Freeke, „Want we moeten ken- (ms kunnen nemen van die be sprekingen. Dit wordt ons ont houden met een schijnargu- ment. de bewoners moeten niet onnodig ongerust worden ge maakt. De werkelijkheid is ech ter dat de inwoners van die ge heimzinnigheid ongerust wor den. Er ontstaan geruchten." Zo zou, zo heeft Freeke ge hoord, in ambtelijke kringen de Hellegatspolder in de gemeente Temeuzen favoriet zijn voor ont polderen. „Wanneer alles in de diverse overlegorganen is uitge procedeerd, mogen de inwoners nog hun zegje doen, wat natuur lijkgeen enkele zin meer heeft", stelt Freeke, „Schijninspraak dus, Zeeland, allemaal schone schijn." Kerstmarkt in Kamperland KAMPERLAND - Ondernemers vereniging Kamperland houdt vrijdag 9 en zaterdag 10 decem ber een kerstmarkt in de Zee- landnet-studio in Kamperland. De Kamperlandse ondernemers houden de markt samen met Zeelandnet. Bezoekers treffen er verschillen de kerstproducten aan, zowel voor de sier als voor de maag. Verder zijn er live-optredens, on der andere van de Sky Riders (zaterdagavond, 20 uur) mode- flitsen en kindermodeshows (za- Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail:web@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - Architect H. J. Kombaut overweegt een claim in te dienen bij de gemeen te Hulst. Hij heeft kosten ge maakt voor de bouw van een wo ning aan het Schapershoekpad bij Vogelwaarde, maar die wo ning mag er volgens het bestem mingsplan niet komen. Rombaut heeft een bouwvergun ning op zak voor de bouw van een woning aan het Schapers hoekpad. Burgemeester en wet houders hebben zich tot twee keer toe positief uitgesproken over de vergunning. Bezwaren van omwonenden werden onge grond verklaard, maar alle com motie rondom de woning deed Rombaut besluiten af te zien van de bouw van zijn huis aan het Schapershoekpad, ondanks de bouwvergunning. Niet veel later bleek dat de gemeente de bouwvergunning onterecht had verleend. Na het bestuderen van bestemmings plan Buitengebied Noord dooi de gemeente bleek dat de afge geven vergunning in strijd is met dat bestemmingsplan. Het vloeroppervlak van de woning is te groot en de woning zou te dicht bij natuurgebied Het Rui- schende Gat liggen. In een brief stelt de gemeente de strijdig heid met het bestemmingsplan over het hoofd te hebben gezien. Rombaut had alle voorbereidin gen om met de bouw van zijn woning te kunnen beginnen al getroffen. Hij heeft kosten ge maakt en nu blijkt, voor niets. Rombaut wil niets zeggen over de hoogte van het bedrag, maar zegt zich te beraden op het indie nen van een claim bij de gemeen te om de gemaakte kosten terug te krijgen. Hij is inmiddels ook op zoek naar woonruimte in West-Zeeuws-Vlaanderen. In de gemeente Hulst wil hij niet meer wonen. De door hem ont worpen woning, die hij aan het Schapershoekpad wilde bou wen, ergens anders in West-Zeeuws-Vlaanderen reali seren, wordt volgens hem moei lijk omdat vrije bouwgrond schaars is. De omwonenden van het Scha pershoekpad zijn vooralsnog niet van plan de zaak, ook al komt de door hen gewraakte wo ning er niet, te laten rusten. Het bewonerscollectief is verbolgen over de hele gang van zaken rondom de bouwvergunning, met name over de rol die wet houder E. de Deckere gespeeld zou hebben. Die zou volgens de omwonenden en de fracties Alge meen Belang en Progressief Hulst informatie over het verle nen van de bouwvergunning hebben achtergehouden. In de extra raadsvergadering die vorige week is gehouden om de handelwijze van De Deckere aan de kaak te stellen, nam ech ter het merendeel van de raad genoegen met de uitleg van De Deckere. „Wij blijven echter kri tisch", zegt een van de omwo nenden, R. van den Heuvel. De Hulster burgemeester J.F. Mul der heeft de omwonenden een gesprek toegezegd met als opzet de kou uit de lucht te halen. Van den Heuvel: „Er is nog geen da tum geprikt voor het overleg. Wij wachten af. We hopen dat tijdens het gesprek alles boven tafel komt en dat de gemeente eerlijk zal zijn over hoe dit alles kon gebeuren." De kleintjes kunnen zich laten schminken. De kerstmarkt is vrijdag van 19 tot 22 uur open, zaterdag van 13 tot 17 uur. 's Avonds is er alleen livemuziek. door Paul Begijn AXEL - Cadeautjes krijgen tijdens Sin terklaas en met Kerstmis. Voor veel Ne derlanders is het bijna vanzelfspre kend, maar voor kinderen in arme lan den juist onherkenbaar. Toch wordt het voor een aantal kinderen in arme lan den een andere kerst dan anders. In Axel werd gisterochtend een vrachtau to met maar liefst 495 pakketten hulp goederen volgeladen. Om zo het kerstge voel van de allerarmsten in Oost-Euro pa een beetje te versterken. Schoenen, dekens, linnen, rugzakjes en voedsel. Alles gaat mee in de vrachtwa gen, die vandaag aan de trip richting Servië-Montenegro begint. „Wij vieren Sinterklaas en kerst. Op deze manier hebben ook de kinderen in arme landen iets extra's in de kerstperiode", zegt Corrie Simons, vrijwilligster van de hul porganisatie Dorcas Hulp Nederland. „Laatst kwam ik in een winkel waar een moeder het tegen haar kindje over armoede had. 'Wat is arm?', vroeg het kindje van rond de zes jaar aan haar moeder. Alleen al het feit dat ze dit vraagt, zegt natuurlijk heel veel. Zij weet niet eens wat het woord bete kent", aldus Simons. In de hal van oliehandel Dekker in Axel werden de ingezamelde pakketten giste ren met een heftruck op de vrachtauto geplaatst, om vervolgens richting het Noord-Hollandse Andijk te gaan. Daar vertrekken vandaag voor de tiende keer vijfentwintig vrachtwagens met hulp goederen richting de armste landen van Oost-Europa. Ook gaat er een deel van de opbrengst naar zuidelijk Afrika. Vrijdag 4 november was er een inzame lingsdag in Zeeuws-Vlaanderen. Ruim honderdtwintig vrijwilligers gingen op pad om zoveel mogelijk goederen in te zamelen. Voornamelijk voedsel, want daar hebben de mensen in de Balkanlan- den het meest behoefte aan. „De voed selpakketten zijn met zorg samenge steld. Eerst is er gekeken naar de be hoefte van de mensen in de arme lan den. Vervolgens hebben mensen van Dorcas bekeken in hoeverre zij die be hoefte konden bevredigen", vertelt vrij willigster Marianne de Boer. Eisen De vrijwilligers stonden voornamelijk bij supermarkten, waar klanten bepaal de producten konden kopen voor de hul porganisatie. „De mensen betalen liever in natura dan dat ze geld geven", weet Simons te vertellen. Overigens moeten de producten wel aan bepaalde eisen voldoen. Zo is er onder meer de voor waarde dat alle producten tenminste houdbaar zijn tot juli 2006. Simons is tevreden over de opbrengst van dit jaar. „Zeker in een tijd van eco nomische recessie", zegt ze. Behalve ker ken droegen ook verschillende scholen hun steentje bij aan de actie. Zij lever den rugzakjes voor scholieren in Oost-Europa. Simons betreurt het wel dat hoofdzakelijk de christelijke scho len het initiatief oppikten. „Van openba re basisscholen krijgen wij nauwelijks toezeggingen." Of het er mee te maken heeft dat Dorcas een christelijke organi satie is, durft ze niet te zeggen. „Alle ge loven tellen bij ons mee, we helpen ie dereen. Geloof speelt geen rol als het gaat om hulp aan de allerarmsten", be nadrukt ze. Behalve in Axel werd ook in een aantal andere Zeeuwse gemeenten kleding en voedsel opgehaald. In totaal werden 47.000 voedselpakketten ingezameld door Dorcas. Het eerste deel van de pak ketten vertrekt morgen, om zo nog voor kerst op de plaats van bestemming te zijn. Een tweede lading wordt in maart afgeleverd. TERNEUZEN - Sinds gisteren heeft het verkeer op de N61 ter hoogte van Temeuzen er weer een paar verkeerslichten bij, te weten op de kruising met de Mr. F.J. Haarmanweg en de Koegors- straat, vlakbij de draaibrug over het kanaal. Daar staat te genover dat het woud van rood-witte waarschuwingsbor den, waarmee de N61 ter hoog te van genoemde kruising was teruggebracht naar een twee keer éénbaansweg, zijn opge ruimd. Tegelijk met de ingebruikname van de verkeerslichten is de N61 hier nu weer een twee keer twee- baansweg geworden. De wegver smalling werd destijds aange bracht als reactie op de vele on gelukken die er gebeurden. Het hielp wel want sinds die rood-witte borden er stonden, is het aantal ongelukken aanmer kelijk gedaald. Bij de opstelling van de verkeerslichten is er al rekening mee gehouden dat er in de toe komst waarschijnlijk meer ver keer uit de Koegorsstraat komt. Dit in verband met de afsluiting van de Industrieweg langs het kanaal Gent-Terneuzen en de mogelijk komst van een groot sport- en vrijetijdscentrum in de Koegorspolder. foto Wim Kooyman Terneuzenaar moet truc bekopen MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter N. van Spronssen heeft gisteren een 55-jarige inwoner van Ter- neuzen voor verduistering bij verstek dertig uur werk straf opgelegd. De man had op 8 september vorig jaar op verzoek van zijn buurman een breedbeeldtelevisie aange nomen, afkomstig van een postorderbedrijf. Toen zijn buurman naar de televisie informeerde, verklaarde de ver dachte dat de televisie was gevallen en door de bezorgers mee terug was genomen. De Terneuzenaar is al eerder ver oordeeld voor vermogensdelicten. Slaan van stalker bestraft MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 35-jarige inwoner van Heikant voor een mis handeling in de relatiesfeer een maand voorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd. In de strafmaat werd ook de diefstal van eieren meegenomen. De verdachte vertelde regelmatig te zijn bedreigd door de ex-man van zijn vrouw. De situatie liep op 4 april uit de hand, toen de man met een mes bij de verdachte langs kwam en tegen de deur schopte. De Heikantenaar greep naar een middeleeuws slagwapen (een zogeheten goeden dag) dat aan de muur hing, en sloeg daarmee de ex-vriend van zijn vriendin. De conflicten spelen al lang. „Dit moet een keer stoppen. Dit gaat veel te ver. De politie besluit al niet meer te komen", merkte officier van justitie M. Over- meer op. „Hij blijft ons stalken", verzekerde de verdach te. Raadsman A. Rijkse beriep zich op noodweer, maar dat werd door de politierechter verworpen. Zij hield wel rekening met de omstandigheden. Opgewonden standje moet werken MIDDELBURG - De politierechter veroordeelde gisteren een negentienjarige inwoner van Terneuzen voor een aan tal geweldsdelicten tot 120 uur werkstraf, waarvan de helft voorwaardelijk, en 225 euro boete. De jongeman be gon op 14 april dit jaar met het plegen van strafbare fei ten in Temeuzen, door zijn ex-vriendin te mishandelen. Vervolgens negeerde hij op 3 juni in de Terneuzense bin nenstad een politiebevel. De situatie escaleerde op 21 juli thuis, toen de opgefokte verdachte zijn vader bedreigde. Ook bracht hij die dag vernielingen aan de auto van zijn vader toe. De relatie met zijn vader is hersteld. De Terneu zenaar werd ook verplicht reclasseringscontact opgelegd. Drankrijdster krijgt werkstraf MIDDELBURG - Met een slok op reed een 46-jarige vrouw uit Middelburg op 3 september door de Wester- scheldetunnel. De verdachte reed richting Terneuzen en veroorzaakte een eenzijdig ongeval door bij een inhaalma noeuvre de vangrail te raken. De auto, die ze nog niet lang daarvoor nieuw had gekocht, werd volledig vernield. „U heeft heel veel risico genomen", zei de Middelburgs of ficier van justitie M. Overmeer. De officier eiste 36 uur werkstraf en negen maanden rijontzegging. Politierechter N. van Spronssen veroordeelde de drankrijdster tot 36 uur werkstraf en een jaar rijontzegging, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Uit de blaastest kwam een alco holgehalte van 755 microgram: ruim drie keer zoveel alco hol als is toegestaan. „Het was een domme fout, maar ik werd door het hostel in Terneuzen gebeld dat ik direct moest komen, want anders zou ik eruit worden gezet." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het Terneuzen se raadslid P. Clijsen (Groen Links) ziet met grote verbazing hoe een aantal andere fracties via schriftelijke vragen voortdu rend aandacht vraagt voor aller lei verkeerssituaties. „Waar waren die toen de college voorstellen op dat gebied wer den gepresenteerd en vastge steld", vraagt Clijsen zich af. „Ik kan me niet herinneren LCF, GBK, WD, etcetera ge hoord te hebben over die proble men. Bij de presentatie van ver keersplannen hoor je ze niet, maar als er dan een paar men sen bellen ondernemen ze met een actie." Clijsen noemt dat 'incidentenpo litiek'. „Niet dat de observaties van bewoners onterecht zouden zijn", zegt hij. „Maar er is pas nog een prioriteitenplan gepre senteerd waarbij ik verschillen de fracties niet eens gezien heb." Clijsen vindt dat moet worden gewerkt met als basis een op ver keerstechnische gronden vastge steld prioriteitenplan. „Niet op grond van wie de grootste mond Zangeres Sabrina treedt op in Hulst HULST - Het ROC Weslerschel- de houdt zaterdag 10 december een Open Café voor mensen met een licht verstandelijke beper king. Het ROC houdt die avonden al jaren. De avonden worden goed bezocht en nu staat er een bijzonder optreden op het pro gramma. Op veler verzoek treedt de bekende Vlaamse zan geres Sabrina op. De vrijwilli gers van het Open Café rekenen dan ook op een groot aantal be zoekers. De zaal aan de Tabak straat 22 in Hulst is open vanaf 19.30 uur. Het optreden is ge pland van 20.30 tot ongeveer 23.00 uur. De entree is 1,50 eu ro, koffie/thee en lekkere hapjes inbegrepen. bij nader inzien In de krant van zaterdag 3 december werd gemeld dat het Jongerenkoor Aar denburg zaterdag 10 december een con cert geeft in de RK-kerk aan de West straat in Aardenburg. Het concert vindt echter plaats op zaterdag 17 december. heeft. We moeten met feiten be sturen, niet met indrukken." Het raadslid constateert wel dat de informatie die de raad krijgt niet altijd even duidelijk is. „Daar moet nog wel wat aan ge beuren. Maar dat ontslaat raads fracties niet van de verplichting goed na te denken over de plan nen die gepresenteerd worden en er op te reageren wanneer dat bestuurlijk nodig is. Tijdens de daarvoor ingerichte bijeen komsten als commissie- en raadsvergaderingen of tijdens raadsinf obi jeenkomsten Clijsen kan zich overigens wel voorstellen dat er wel eens za ken blijven liggen. Hij zegt het echter wel opmerkelijk te vin den dat zaken nu opeens aan dacht krijgen die 'pakweg een half jaar geleden, toen alles be sproken werd in raad en com missie, geen rol leken te spelen'. agenda STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uut. Party dansen, 13.30 uur; Kaarten, biljar ten. jokeren; De Halle, 13 30 uur. Kaarten, biljarten, aerobics; 14.45 uur: Koersbal, Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, sjoelen; CLINGE Malpertuus. 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour. 13.30 uur: Kaar ten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.15 uur KBO jokeren; HEIKANT t Heike, 14.00 uur: Oude ren zangkoor; 19.00 uur: Zangkoor; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; 13.30 uur Kaarten bie den en jokeren; HULST - De Lieve, 9.00 uur. Vrij biljar ten, Engels; 10.00 uur: Volksdansen, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur Kaarten bieden en jokeren; 19.30 uur: Stijldan sen; KOEWACHT De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; 15.00 uur: Senioren koor; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; NIEUW - NAMEN Cafe St. Cecilia, 20.00 uur: Kaarten. OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur Aerobic; SAS VAN GENT - De Regenboog. 13.00 uur: Biljarten, SINT - JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Ouderen- koor; 19.00 uur: Countrydance; 19.30 uur: Bloemschikken; TERNEUZEN - De Veste. 10.30 uur Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken, bil jarten; 19.30 uur: Dansen; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; t Schelpenhoekje, 14.00 uur: Vrouwen hobbyclub; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13 30 uur: Kaarten; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; WESTDORPE Zaal Concordia,13 30 uur- KBO koersbal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37