PZC Verhuisgeld onterecht geweigerd Hill IB «li Ji'jU I' 3VO onderzoekt reconstructie Bolwerk f Wespennest in een overall Natuurcompensatie bedreiging voor boer Gimbrère Verordeningen gehandicapten van elf Zeeuwse gemeenten in strijd met wet A-MERKEN SANITAIR TEGEN ABSOLUTE BODEMPRIJZEN Geen restpartijen of dumpzaak! Maar... Alle A-merken voor de allerlaagste prijzen. Dat is Sani-Dump. Het enige wat wij dumpen is de prijs! i Mijn ene kant is zwaarder dan de andere Moeilijk li Redactie:0113-315649 SS'ctieSpzc.j;1 P„stbus31,4460 AA Goes ioord^enMWdèn'-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws Vlaanderen: 0114-372770; N,tonaal: 0204562500. dinsdag 6 december 2005 '4MW-MhhliM door I rfnnr Ernst Jan Rozendaal GOES - De gemeentelijke ver sa or(|ening Voorzieningen Gehan- s> dicapten van elf van de dertien ffiZeeuwse gemeenten is in strijd j nu-t de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). Moge- I lijk is daardoor aan enkele hon derden gehandicapten de afgelo pen zes jaar op verkeerde gron den een verhuisvergoeding ge weigerd. De kwestie is aan het rollen ge bracht door Flos Dieleman Ad vocaten in Middelburg. Het kan toor heeft voor een gehandicap te op Schouwen-Duiveland een bezwaarprocedure aangespan nen tegen de gemeente, nadat een verhuisvergoeding was afge- leen de verordeningen van Bor- sele en Noord-Beveland op orde zijn. Ze schat dat van enkele honderden gehandicapten de af gelopen zes jaar de aanvraag voor een verhuisvergoeding, die gemiddeld ongeveer 2500 euro bedraagt, om de verkeerde re den is afgewezen. Beleidsmedewerker gehandicap- tenbeleid/WVG, J. van Abeelen van de VNG, bevestigt dat de verordeningen niet kloppen. Ze kan niet nagaan waarom ze in 1999 niet zijn aangepast. Vol gens haar zal de Centrale Raad van Beroep elke gemeentelijke beslissing op basis van deze ver ordeningen vernietigen. Ze voegt daar nadrukkelijk aan toe dat de rechter wel 'de rechtsge volgen van het besluit in stand zal houden', oftewel dat de ge handicapten niet alsnog recht hebben op de verhuisvergoe ding. „Het is niet meer dan een woordenspel. Er bestaat geen ca tegorie van mensen die ten on rechte geen vergoeding hebben gekregen We moeten vooral geen valse hoop wekken." Van den Berg is het niet met de VNG eens. Ook zij stelt dat niet iedereen aan wie een verhuisver goeding is geweigerd daar nu in eens wel voor in aanmerking komt. „Dat zal moeten blijken uit het dossier. Als sprake is van medisch aantoonbare belemme ringen die het normale gebruik van een woning in de weg staan, dan heeft iemand recht op een verhuisvergoeding. Het kan dus wel degelijk nut hebben om een herziening van de gemeentelijke beslissing te vragen." Consulent lichamelijk gehan dicapten van de Zeeuwse pa tiëntenorganisatie Klaverblad, J. Westdorp, is blij met het on derzoek van Van den Berg. „Wij gaan onze achterban hierover in formeren. Wellicht dat veel men sen nog geld kunnen terughalen bij de gemeente. wezen. Volgens de gemeentelijke veror dening heeft iemand die vanwe ge 'ergonomische belemmerin gen moet verhuizen recht op zo'n vergoeding. De ergonomische belemmerin gen gelden echter als criterium voor een vergoeding voor bouw- 5kundige aanpassingen van een woning en niet voor verhuiskos ten. Daarvoor luidt de definitie: 'pro blemen met het normale ge bruik van de woning.' De Cen- ife trale Raad van Beroep heeft dat m maart 1999 al vastgesteld. ,Dat is het hoogste rechtspre kende college in dit soort za ken". zegt F. van den Berg van Flos Dieleman Advocaten. „Blijkbaar hebben de meeste ge meenten, niet alleen in Zeeland, nagelaten hun verordening naar aanleiding van deze jurispruden tie aan te passen." Uit onderzoek van Van den Berg blijkt dat in Zeeland al- i Weerstand Hulst j verder gedaald HULST - De financiële weer stand van de gemeente Hulst is dit jaar met 1,4 miljoen euro ver- minderd. Dat blijkt uit de Na jaarsnota die het college van B en W presenteert aan de raad. Uit de nota blijkt, dat de ge- meentebegroting 2005 afsluit met een positief saldo van 692 euro. Het totaalsaldo van reserves en voorzieningen is Mjteruggelopen tot circa 12,2 mil joen euro. 'De capaciteit om niet voorziene financiële tegenval lers op te vangen is daarmee ver der afgenomen', aldus het colle ge. De Najaarsnota staat op de agenda van de commissie Midde len. De commissie krijgt ook de nieuwe tarieven voor de gemeen telijke belastingen op haar bord je, zoals de leges, de reinigings- Guus Schelfaut loont het wespennest in zijn overall. door Raymond de Frel SLUIS - Heel even zag Guus Schelfaut uit Sluis gister ochtend al tekenfilmachtige taferelen voor zich. Een man netje dat het op een lopen zet, omdat een zwerm bijen het op hem heeft gemunt. Of nog vervelender, omdat de bijen zich in zijn kleding hebben ge wurmd. Schelfaut was zijn schuur aan het opruimen, pikte een oude overall van de haak en deinsde vervolgens een paar meter ach teruit. „Ik zag dat er een hele boel honingraadjes in het werk pak waren gebouwd. Eerst was ik bang dat er een zwerm bijen op me af zou komen, maar geluk kig bleek het nest verlaten te zijn", zegt hij. Hoe de diertjes in de overall zijn terechtgekomen is Schelfaut een raadsel. „In de zomermaan den laat ik het schuurraampje altijd openstaan. Wellicht heb ben ze op die manier een stek in mijn overall gevonden. Dat ding had ik overigens al een hele tijd niet meer gedragen, omdat ik een nieuwe heb, Dat oude pak was toe aan een wasbeurt." De Aardenburgse imker Lies- beth van Gilst van de Bijenvere niging Oostburg (een tak van de Vereniging tot Bevordering van de Bijenteelt in Nederland) ver moedt dat het niet om een bijen stulpje, maar om een wespen nest gaat. Schelfaut constateer de immers een honingraat die veel weg heeft van een ballon- vorm. „Dat neemt niet weg dat dit heel bijzonder is. Ik ben al dertien jaar imker, maar zoiets heb ik nog nooit eerder gehoord. foto Wim Kooyman Vreemd is wel dat het nest verla ten is. Wellicht dat ze in de over all te weinig ruimte hebben ge had om te bouwen, waardoor de koningin een ander huis heeft gezocht. Of ze werden tijdens hun bezigheden gestoord", al dus Van Gilst. Schelfaut weet nog niet of hij zijn unieke kledingstuk in de huidige staat laat of alsnog in de wasmachine stopt. in, het rioolrecht en de onroerende zaakbelasting. Ook de nieuwe verordening voor de Jjj marktgelden komt in de vergade- Ti nng aan bod. Op basis van die M verordening moeten de kooplie den die op woensdagochtend op de markt in Kloosterzande staan, voortaan ook geld voor hun standplaats gaan betalen. Om te voorkomen dat ze door de zelastenverhoging afhaken, stel len B en W voor hen maar de helft te laten betalen. Datzelfde geldt voor de marktkramers die in Sint-Jansteen op de zaterdag- narkt staan. Ook zij krijgen kor ting. De commissie Middelen vergadert morgen om 19.30 uur. door Eugène Verstraeten SAS VAN GENT - Verkeersor- ganisatie 3VO stelt een onder zoek in naar de reconstructie van het Bolwerk in Sas van Gent. Dat gebeurt naar aanleiding van de kritiek van bewoners, die bij 3VO aan de bel hebben getrokken. Veel mensen vinden de aanpassingen, waarbij onder andere de gescheiden fietsstro- NU GEOPEND IN BERGEN OP ZOOM 1 iQOQ m' sanitairshowroom volgens nieuw concept! iE J7* Bergen op Zoom (op d fcL:oiM - 21 o 74o www.sanidump.Gom OPMAANDAG GEOPEND!! ken verdwenen zijn, een ver slechtering van de verkeersvei ligheid. De herinrichting van het Bolwerk heeft ook al geleid tot raadsvragen. Vooruitlopend op de uitkomst van het onderzoek wil Marijke Hemelsoet van 3VO Terneuzen wel alvast kwijt 'verwonderd' te zijn dat er een fietspad ont breekt waar het gereconstrueer de deel van het Bolwerk op houdt. „Fietsers worden daar ge dwongen op de hoofdrijbaan te rijden en dan kunnen er gevaar lijk situaties ontstaan." Samen met een verkeersdes- kundige van 3VO heeft Hemel soet de situatie ter plaatse be keken. Daarbij hebben ze sa men geconstateerd dat de recon structie op hoofdlijnen geen fou tieve elementen bevat. „De pre- ciese invulling gaan we nu bekij ken." Verder komen ze tot tot conclu sie dat de fietsstroken op het UITVERKOOP NU VERLAAGDE PRIJZEN!! WALSTRAAT 199 VLISSINGEN Bolwerk aan weerskanten van de hoofdrijbaan 'waarschijnlijk de functie hebben van snelheids remmer van het autoverkeer'. „Het is blijkbaar een nieuw mo deverschijnsel om fietsers te ge bruiken als snelheidsremmers", zegt Hemelsoet. „Maar wij vin den dat niet kloppen. Dan zijn er betere manieren te bedenken om de snelheid van het autover keer te remmen." 3VO stelt ook vast dat er vooraf niet of in elk geval onvoldoende met de buurt is gecommuni ceerd. „Blijkbaar heeft de ge meente wel gesproken met de Stadsraad, maar die heeft weer niet voldoende gecommuniceerd naar de buurtbewoners." Voorlichting De verkeersdeskundige van 3VO gaat zich nu aan de hand van de tekeningen over de recon structie buigen. De deskundige is ook bereid om in samenwer king met iemand van de gemeen te op een eventuele voorlich tingsbijeenkomst voor de buurt aanwezig te zijn. Marijke Hemel soet erkent dat het onderzoek misschien wat mosterd na de maaltijd is, maar benadrukt dat het niet de bedoeling is dat het rapport straks onder in een lade verdwijnt. „Als blijkt dat er bij die reconstructie van alles mis is gegaan op het gebied van ver keersveiligheid", zegt ze, „dan moet de gemeente haar verant woordelijkheid nemen." door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Mehdi Hoo- shyar is opgenomen in het zie kenhuis. Vorige week naaide de Vlissingse asielzoeker zijn mond en oren dicht uit protest tegen zijn uitzetting naar Iran. Hooshyar ligt sinds zaterdag op de intensive care, aan het in fuus, met zijn muts op in bed. Hij gebaart naar zijn borst en schrijft. „Mijn ene kant is zwaar der dan de andere." Hij gebaart weer: er is een foto van zijn borst gemaakt. Schrijft: „Ik wacht op antwoord van de dok ter." Hij heeft geen idee hoe lang hij moet blijven Hij zucht zwaar, vermoeid. Hij heeft pijn, hij wijst naar zijn oren en zijn mond, die met draadjes dichtgenaaid zijn. Nee, schudt hij, medicijnen krijgt hij niet. Hij grijpt weer naar zijn op') had Hooshyar hartklach ten. Pijn op de borst, een tinte lende arm. Zijn verslechterde ge zondheid is voor de Iraniër geen reden om zijn hongerstaking op te geven. Kees kent Mehdi goed, hij werkt samen met hem als vrijwilliger bij de katholieke kerk in Vhssingen. „Hij ziet me eigenlijk als een tweede vader. Ik ben ervan overtuigd dat hij dit niet doet omdat hij dood wil, hij doet het uit radeloosheid. Ik ben er best boos over. Ik voel me bedonderd door hem." Vriend Raiza Torabi komt de af deling af. Hij heeft nog een bood schap. Van Mehdi Hooshyar voor iedereen die het horen wil. „Hij vindt dat hij twee keer slachtoffer is geworden van fun damentalisten. Eén keer in Iran en één keer in Nederland. Door mensen als Samir A. en Moham med B. is de politiek in Neder land keihard geworden. Mehdi Hooshyar, die vorige week zijn mond en oren dicht- naaide uit protest tegen zijn uit zetting naar Iran, ligt sinds za terdag op de intensive care. kladblok: „En tegen de pijn krijg ik paracetamol." Via het infuus krijgt hij vocht toege diend, verder drinkt hij, water en thee. Eten doet hij niet. Na een paar wagen doezelt hij lang zaam weg. Zijn vrienden zijn bezorgd. Vol gens Kees ('houd 't daar maar Eén biertje per uur net te veel MIDDELBURG - Het was de 46-jarige Axelaar op de al coholcursus verteld: met één biertje per uur kan men ge rust gaan rijden. Met die wetenschap stapte de man op 24 februari dit jaar in Axel in zijn auto, nadat hij vijf palm- bieren, verdeeld over vijf uur, had gedronken. De uitkomst van de blaastest, die bij hem werd afgeno men, viel met 280 microgram hoger uit dan de alcoholli miet van 220 microgram. Omdat de verdachte nog in zijn proeftijd zat van een veroordeling voor dronken rijden, dreigde hij zijn rijbewijs kwijt te raken. Officier van justi tie M. Overmeer vond gisteren in Middelburg dat de man wel zeer berekenend te werk was gegaan. „Het drinken van alcohol brengt altijd risico's mee als men gaat rij den." Zij eiste 360 euro boete, een halfjaar rijontzegging plus zes maanden voorwaardelijk. Door de ontzegging van de rijbevoegdheid voelde de man zich ernstig belem merd in zijn werk. Politierechter N. van Spronssen legde de Axelaar 360 euro boete en drie maanden voorwaardelij ke rijontzegging op en zij verlengde de proeftijd van zes maanden voorwaardelijke rijontzegging met een jaar. Dienstverlening Sas niet uitgekleed SAS VAN GENT - Er is geen sprake van een stelselmatig uitkleden van de gemeentelijke dienstverlening in Sas van Gent. B en W van Terneuzen antwoordden dat op vra gen van raadslid C. Freeke. Die beweerde dat de dienst verlening 'bij voortduring' wordt verminderd. „De dienst verlening in de sectoren burger- en sociale zaken is niet meer wat het geweest is en cliënten moeten steeds vaker voor allerhande zaken naar Terneuzen afreizen", stelde Freeke in zijn vragen. B en W wijzen erop dat de bewo ners nu met de verhuizing van de gemeentebalie naar de plaatselijk Rabobank, met ingang van deze week, voor het eerst worden geconfronteerd met een merkbare wijzi ging in de dienstverlening. Volgens B en W is het niet de bedoeling om de baliefunctie in Sas van Gent geheel en ge ruisloos van de Sasse aardbodem te doen verdwijnen. Westdorpe verbrandt kerstbomen WESTDORPE - In Westdoipe wordt een oude traditie in ere hersteld, de kerstboomverbranding. „Wij waarderen het dat de gemeente ons ontheffing heeft verleend om de kerstbomen te verbranden", aldus M. Hemelsoet van de dorpsraad. In samenwerking met de brandweer worden de bomen verbrand op 12 januari, om 19.00 uur op het speelveldje achter de brandweerkazerne. Het verzamel punt voor de kerstbomen is achter de kazerne. Zaterdag wordt bij het winkelcentrum een grote kerstboom ge plaatst. De boom komt uit Lapland en wordt de Westdorp- se gemeenschap aangeboden door vier bedrijven. De kin deren zijn opgeroepen om zelfgemaakte pakjes en tekenin gen in te leveren om in de kerstboom te hangen. door Frank van Cooten EEDE - Boeren en een trans portbedrijf in de Sophiapolder tussen Oostburg, Draaibrug en Sint Kruis worden ernstig in hun bedrijfsvoering bedreigd. Dat komt door de natuurcom pensatie als gevolg van de ver dieping van de Westerschelde. Raadslid W. Gijsel van WD-Ge- meentebelangen kaart deze pro blematiek aan in een brief aan het dagelijks gemeentebestuur van Sluis. Gijsel heeft op zich geen problemen met de natuur ontwikkeling. Natuurwaarden die door de verdieping van de Westerschelde verloren gaan, moeten immers worden gecom penseerd. Zo zijn er plannen om van de Sophiapolder een natuur gebied te maken. Een deel van deze polder is reeds tot natuur gebied omgevormd. Voor de natuurontwikkeling worden waarschijnlijk ook de Maagdenbergweg en de Sop- hia-dwarsweg afgesloten. Hier door worden volgens Gijsel be langhebbende boeren en een transportbedrijf ernstig in hun bedrijfsvoering belemmerd. Ze zijn immers genoodzaakt met zware landbouwmachines en vrachtwagens om te rijden. Gij sel vindt dit een zeer ongewens te ontwikkeling. Het afsluiten van twee wegen gaat voor WD-Gemeentebelan- gen te ver. Gijsel vraagt daarom het college bij de Dienst Lande lijk Gebied en andere instanties stappen te ondernemen om af te zien van de afsluiting van beide wegen. „De plannen vallen bij de omwonende boeren heel ver keerd", zegt Gijsel. „Ook het transportbedrijf wordt zwaar ge troffen in de bedrijfsvoering. In sommige gevallen moet er kilo meters worden omgereden. Lo gistiek en landbouw zitten al in de hoek waar de zwaarste klap pen vallen. Het is daarom de hoogste tijd om aan de bel te trekken." Voorzitter R. de Koeijer van be langenorganisatie Agrarisch West vindt de motivatie om bei de wegen af te sluiten heel slecht. „Beide wegen worden niet meer als ontsluitingsweg noodzakelijk gevonden vanwege de nieuwe parallelweg langs de rijksweg Oostburg-Sluis. De rijksweg is in het verleden altijd beschikbaar geweest voor de landbouw. Er is dus geen enkele aanleiding beide wegen in de So phiapolder af te sluiten. De afsluiting van de Maagden bergweg en de Sophia-dwars- weg is ook bedoeld om de na tuur alle kans te geven. Dat deel van de Sophiapolder moet een aaneengesloten natuurgebied worden. De Koeijer vindt dat een vergezocht argument. „Op beide wegen rijdt nauwelijks verkeer. Af en toe een landbouw trekker. Het is niet zo'n drukke rijksweg dat massaal dieren wor den doodgereden. Ook uit het oogpunt van natuurontwikke ling is het daarom met nodig bei de wegen af te sluiten." (Advertentie) UITVERKOOP NU =MVi :7' VERLAAGDE PRIJZEN!! LANGE DELFT 16 MIDDELBURG zeeuwse almanak Zwanger zijn, geboorte, het is voor kleine kinderen allemaal nog maar moeilijk te bevat ten. Zo had die zwangere Noord-Bevelandse kleuterjuf onlangs haar tweejarige doch ter meegenomen naar de school waar ze werkt. Enkele kinderen uit haar klas rea geerden verrast op de kleine bezoekster„Hé juf, is je baby geboren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35