Hulster fracties hekelen Yalckx Vossen vreten werkelijk alles op De Deckere lachende derde PZC 13 Waarschuwing belemmert raadslid Reyns in zijn politieke werk PZC De Duisenberg-Regeling: een zekere oplossing eb Dcolijn Thames International A=?ion zaterdag 3 december 2005 rfnnr Jean-Lou deGucht HULST - Alle fracties in de gemeenteraad van Hulst zijn I verbolgen over de actie van J. Valckx, de directeur van Woonstichting Hulst. Valckx •belemmert' VVD-gemeente- raadslid L. Reyns in zijn functie als volksvertegenwoordiger. I Reyns, hoofd technische dienst bij* de Woonstichting, was don derdagavond afwezig bij de extra raadsvergadering over de rol van wethouder E. de Deck- ere bij de dubieuze afgifte van een bouwvergunning. Revns gaf zijn steun aan die raadsvergadering en is daarvoor door Valckx op het matje ge roepen. Valckx is bang dat de samenwerking tussen de gemeente en de Woonstichting in het geding komt. Uit vrees voor zijn positie bij de Woon stichting bleef Reyns weg bij de raad. De fractievoorzitters vinden dat een kwalijke zaak. „Wat Valckx gedaan heeft, kan helemaal niet", zegt H. Neefs van Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen. „Een raadslid moet toch voor zijn eigen mening kunnen uitkomen." Waarnemend CDA-fractievoor- zitter J. van Eek snapt ook niets van de actie van Valckx. „Ik zie niet wat voor schade er kan ont staan tussen de gemeente en de Woonstichting." Waarheid Daar sluit W. Broekhoven van Groot Hontenisse zich bij aan. „De extra raadsvergadering was bedoeld om de waarheid over De Deckere boven tafel te halen," D. van Damme (PvdA) vindt wat Valckx gedaan heeft zeer kwalijk. „Als raadslid ben je be- inoemd zonder last en ruggen- spraak. Valckx brengt Reyns in een positie dat hij misschien wel de politiek moet verlaten. Ik ga deze kwestie zeker aankaarten inhet presidium." ,,-F.Roctus (Algemeen Be llang) spreekt van een schande. „Dit zegt veel over het demo- Ongeval op sleepboot in Terneuzen TERNEUZEN - Een man uit België is gisterochtend gewond geraakt bij een ongeval tijdens reparatiewerkzaamheden op een zeesleper in Terneuzen. Het slachtoffer stond bij een ta kel en trok deze aan om een as te tillen die in de machinekamer gerepareerd moest worden. De ze takel was met het ketting- blok bevestigd aan een stalen brandtrap. Vermoedelijk is de spanning op de brandtrap te groot geworden, waardoor een las van de trede het begaf. Het blok sloeg los tegen het hoofd van het slachtoffer. Het slachtof fer is met een hoofdwond naar het ziekenhuis gebracht. De ar beidsinspectie is geïnformeerd. Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl cratisch gehalte van Hulst. Valckx gaat blijkbaar terug naar de jaren dertig van de vori ge eeuw. Toen werd mensen op gedragen op straffe van ontslag op iemand te stemmen. Dit noem ik nu de schande van Hulst." A Hegger van Progressief Hulst vindt de actie van Valckx te gek voor woorden. „Ik vraag me af of Valckx dit uit eigen beweging heeft gedaan of daar opdracht voor gekregen heeft." Valckx zelf wordt niet warm of koud van alle kritiek. „We leven in een vrij land, dus ik mag zeg gen wat ik wil. Ik heb dat uit ei gen beweging gedaan, omdat ik vind dat we op een fatsoenlijke manier met elkaar om moeten gaan. Dat doe je niet met extra raadsvergaderingen of moties van wantrouwen. Dat ik dit gedaan heb omdat ik bang ben voor eventuele rancune van de kant van wethouder De Deck- ere, is niet waai"." Voorzitter P. Neven van de WD Oost-Zeeuws-Vlaanderen (de partij van Reyns) heeft ook geen goed woord over voor de handel wijze van Valckx. „Als hij Reyns wil aanpakken, moet hij met heel sterke argumenten ko men. Ik zie die argumenten niet. Een werkgever hoort een raads lid niet in de positie te brengen waarin Reyns terecht is geko men." Voor de WD is de geloofwaar digheid van Reyns niet in het ge ding. „Integendeel, voor ons blijft Reyns ons raadslid en on ze lijsttrekker voor de komende verkiezingen." Bestuurskundige M. Boogers van de universiteit van Tilburg vindt de actie van Valckx een erg onhandige zet. „Dit is bij mijn weten redelijk uitzonder lijk. Een raadslid moet zonder last en ruggenspraak kunnen functioneren. Daar is hier na tuurlijk helemaal geen sprake van. Door zo'n actie ontneem je een raadslid alle vrijheid van handelen." Reyns zelf hield zich gisteren de hele dag onbereikbaar. Met sterke lampen proberen de Zeeuws-Vlaamse vossentellers het dier in hun vizier te krijgen. door Romain van Damme HOEK - Heel even laat de vos zich van gen in de sterke lichtbundel. Maar de angst wint het uiteindelijk van de aan geboren nieuwsgierigheid. Snel ver dwijnt het dier weer in de duisternis. „Jammer", zegt Denny de Jonge. „Vaak blijven ze even zitten, want ze willen toch weten wat er aan de hand is. Deze is kennelijk te schuw en vertrouwt het niet." De Jonge is van de Wildbeheereenheid Midden-Zeeuws-Vlaanderen. Samen met zeven andere collega's is hij in de late avond naar het parkeerterreintje bij De Braakman gereden. Vertrekpunt voor de vossentellers, die vorig jaar de nodige ervaring opdeden. Denny de Jon ge: „Toen hebben we voor het eerst op deze manier geteld. Een paar uur rond rijden in de polders en de vossen die we zien, tellen. Heel simpel. Dat doen we een paar keer per jaar en de resultaten geven we door aan de Faunabeheer Een heid Zeeland en de provincie." De manier van tellen, is uniek voor Ne derland. De Jonge: „Meestal worden de vossenburchten geteld en wordt er een rekenmodel gehanteerd. Zoveel burch ten, zoveel vossen. Dat heeft alleen maar zin als de vossen jongen hebben. Wij gaan met sterke lampen op pad en proberen zo de vossen in het vizier te krijgen." Vorig jaar deden ze dat om een eind te maken aan de discussie over vossen, die sinds enkele jaren ook in Zeeuws-Vlaanderen woedt. Zijn er echt zoveel vossen of is het een fabeltje? „We hebben toen besloten te gaan tel len." Maar volgens de Flora- en Faunawet uit 2002 mag er in de duisternis niet meer met lampen gewerkt worden. Die ren mogen in de donkere uren niet ge stoord worden, staat er in die wet. De Jonge: „We hadden de politie ingelicht, want het leek ons wel correct om dat te doen. Mensen gaan natuurlijk bellen als ze in de polders dat sterke licht zien. De politie had er geen moeite mee, maar daarmee waren we nog niet klaar. Pro vincie en ook het ministerie van Land bouw hebben zich ermee bemoeid, maar uiteindelijk kregen we toch de ver gunning." De Jonge en de zijnen willen aantonen dat er zóveel vossen zitten dat het scha delijk is voor de wildstand. „Laatst lag er veel sneeuw en toen zag je overal spo ren. Een beter bewijs kun je eigenlijk niet hebben. En ze vreten werkelijk al les op. Vossen doden niet alleen het dier dat ze willen eten, ze doden dan alles wat in hun buurt komt. Volgens tellin gen zijn er dit jaar in Zeeuws-Vlaande- ren al 175 stuks pluimvee door de vos gepakt. Tien jaar geleden was er in Zeeuws- Vlaanderen nog geen vos te bekennen. Waar het dier vandaan komt, is niet met zekerheid te achterhalen. Het meest waarschijnlijk is dat de vos een Vlaamse achtergrond heeft en zich in het Zeeuws-Vlaams landschap prima thuisvoelt. Rond 1993 werden de eerste exemplaren in westelijk Zeeuws-Vlaan deren gezien. Pas zeven jaar later meld de het dier zich ook in oostelijk Zeeuws-Vlaanderen Twijfels over het mogen jagen op de vos zijn er nog altijd. Weliswaar heeft land bouwminister Veerman besloten de vos op de landelijke vrijstellingslijst te plaatsen, maar betekent dat dan dat er foto Camile Schelstraete volop gejaagd mag worden? Dieren ko men op die lijst als ze niet in hun be staan bedreigd worden en dat ze aan toonbaar schade aanrichten. „Maar wat is schade", vraagt Luciën Calle van natuurbeschermingsvereni ging De Steltkluut zich af. „Is het scha delijk dat de vos een paar fazanten op eet? Ja, voor de jagers is dat schadelijk. Voor de natuur niet. Want zo werkt het in de natuur. Ik kan me wel voorstellen dat je eventueel ingrijpt als andere zeld zame dieren in het gedrang komen. In Zuid-Beveland loopt het aantal grutto's terug. Dan is het goed om te kijken hoe dat komt en eventueel maatregelen te nemen." Veel meer wil Calle nog niet zeggen. „Want de natuurbeschermingsvei'eni- gingen hebben nog geen gezamenlijk standpunt ingenomen. We moeten nog overleggen." Die avond, in de Braakman, worden achttien vossen geteld. De Jonge: „Dit was pas de eerste telling. Er volgen er nog drie en dan maken we de balans op. Ik ben er nog altijd van overtuigd dat er heel veel vossen zijn. We hebben niets tegen die dieren, maar te veel is ook niet goed. Als de natuur zichzelf niet in evenwicht kan houden, moet je een handje helpen." De verkiezingsstrijd is nog niet losgebrand of de politie ke incidenten stapelen zich weer op in Zeeuws-Vlaande ren. Het gebruikelijke geroe zemoes om de hoogste plaat sen op de kieslijst heeft in het Sluise CDA al tot een schisma geleid en enkele Terneuzense TOP-ers zijn teleurgesteld over him lage notering. door René Hoonhorst HULST - In Hulst gaat de ver kiezingsstrijd vaak gepaard met nog meer wapengekletter. En ook nu doen ze in het oosten niet onder voor de buren. Deze keer doordat een raadslid wordt belemmerd in de uitoefening van zijn bestuurlijke functie. De directeur van de Woonstichting Hulst vindt dat het hoofd techni sche dienst van de corporatie de samenwerking met de gemeente in gevaar heeft gebracht door een handtekening te zetten on der een aanvraagformulier voor een extra raadsvergadering. In die vergadering werd wethou der Etiënne de Deckere nog eens aangesproken op het verza ken van zijn informatieplicht aan de raad. De wethouder zou hebben verzuimd te vertellen dat het college al een bouwver gunning had verleend voor een woning in het buitengebied. Om dat de aanvrager intussen van de bouw heeft afgezien en de vergunning bij nader inzien on rechtmatig is verleend, was de kou al uit de lucht en zat het er dik in dat De Deckere weinig schade zou oplopen. Toch vond directeur Jos Valckx het nodig om zijn ondergeschikte Luciën Reyns te laten weten dat hij on gelukkig had gehandeld als VVD-raadslid. Door de handtekening van Reyns kwam de extra raadsver gadering op de agenda, terwijl, personeelsleden van de Woon stichting er voor moeten waken dat de wethouder (de belangrijk ste onderhandelingsvertegen woordiger van de gemeente) be schadigd raakt. Reyns, die al ze ven jaar in de Hulster gemeente raad zit, koos eieren voor zijn geld en bleef weg bij de - achter af - zouteloze extra raadszit ting. Reyns is er de man niet naar om de hand die voedt te bij ten en liet zich door Valckx als een schoothondje met de staart tussen de benen zijn hok in stu ren. Een dag later stellen de Hulster politici zich als één man op ach ter Reyns. Het is heel erg dat analyse zo'n integer raadslid op feodale wijze de mond wordt gesnoerd. Fractievoorzitter Fons Roctus van Algemeen Belang: „Het lijkt wel of we weer terug zijn in de tijd van de hereboeren, die hun knechten zeiden op welke lijst ze mochten staan en op wie ze mochten stemmen. We kunnen de verkiezingen hier wel ver geten. We maken Valckx ge woon burgemeester, wethouder, afdelingshoofd en raadslid. Kan hij zelf alle beslissingen nemen die gunstig zijn voor de corpora tie." De oude vos uit Kloosterzande voegde er aan toe dat hij vroe ger altijd opkeek tegen Hulst. Maar hij is er intussen achter dat besturen in voormalig Hon tenisse zo gek nog niet en in elk geval doorzichtiger was. „Be grippen als rechtvaardigheid, eerlijkheid en oprechtheid ken nen ze in Hulst niet." Reyns worden die mooie kwali teiten nog wel toegedicht dooi de meeste zijner collega's. Inte griteit is ook een mooie eigen schap, maar een beetje meer lef had Reyns niet misstaan. Hij heeft bij zijn aantreden als raadslid beloofd of gezworen dat hij zijn bestuurswerk zon der 'last of ruggespraak' wilde uitvoeren. Maar als hij na een opmerking van een meerdere op het werk de handdoek in de ring gooit, laadt hij meer de schijn op zich zijn raadswerk te doen zonder ruggengraat. Want Reyns laat de bevolking van Hulst, zijn kiezers voorop, in de steek, ter wijl geen kantonrechter de Woonstichting toestemming zou hebben gegeven hem te ont slaan. Als daar al aanleiding toe zou zijn, want de kans dat Reyns vóór een motie van wan- PvdA bedenkt parkeerkaart Hulst HULST - Stimuleer het bezoek aan de binnenstad van Hulst door inwoners van de gemeente voor 25 euro een speciale parkeervergunning te laten kopen. Daarmee kun nen ze maximaal een uur vrij parkeren in het centrum. Dat is de strekking van het initiatiefvoorstel dat PvdA-raadslid R. van Domburg aan de gemeenteraad wil voorleggen. De PvdA is al langer voorstander van een me thode die het bezoekers van de Hulster binnenstad gemak kelijker maakt om te parkeren. Het idee om parkeerders op het 's-Gravenhofplein achteraf te laten betalen, bleek technisch onhaalbaar. Daarom bedacht Van Domburg een ander systeem: stel alle inwoners van de gemeente in de gelegenheid voor 25 euro per jaar een parkeervergun ning en een parkeerschijf aan te schaffen. „Het mes snijdt aan drie kanten", legt Van Domburg uit. „Het is handig voor bezoekers die op verschillende plekken in de binnen stad moeten zijn. Ook voor inwoners van de kernen, bij voorbeeld Nieuw-Namen of Lamswaarde, is het uitnodi gender om naar het centrum van Hulst te komen. En ten slotte kan de parkeervergunning een impuls geven aan de economie in de binnenstad." Sportclubs leren over sponsoring SINT JANSTEEN - De gemeente Hulst houdt vrijdaga vond in het kader van het breedtesportproject Zeeuws-Vlaanderen Grenzeloos Actief een themabijeen komst over sportsponsoring. Door stijgende exploitatie kosten, voortschrijdende privatisering, het dichtdraaien van subsidiekranen en teruglopende ledenaantallen zien steeds meer sportverenigingen zich gedwongen externe geldbronnen te zoeken. Tijdens de themabijeenkomst handvatten aangereikt om die bronnen met succes aan te boren. De themabijeenkomst is georganiseerd in samen werking met SportZeeland. Jan Verhaert verzorgt de bij eenkomst. Hij zette zijn eerste stappen op het gebied van sportsponsoring toen hij trainer was van onder meer de voetbalclubs PEC Zwolle, SC Heracles en Sportclub Ge- nemuiden Voor de bijeenkomst in de kantine van VV Steen zijn sportverenigingen en leden van de sponsorcom missie uitgenodigd. Rechter gelooft verweer niet MIDDELBURG - Twee 41-jarige inwoners van Aarden burg moesten gisteren voor de Middelburgse politierech ter verschijnen wegens rijden onder invloed. De een pro beerde een straf te ontlopen door te verklaren dat hij thuis, na het autorijden, had gedronken. Iemand had deze zomer gezien hoe de man bij het wegrijden van een par keerplaats in Sluis een andere auto raakte, en belde de po litie. Amper tien minuten nadat de verdachte thuis was, stonden er agenten voor de deur. In de tussentijd zou de man vier flesjes witbier gedronken hebben, zo verklaarde hij. Maar politierechter A. Gaakeer ging daaraan voorbij. Ze hield vast aan de uitslag van de blaastest. Wel hield ze in de strafmaat rekening met het belang van het rijbewijs voor de man. Ze veroordeelde de verdachte tot duizend euro boete en acht maanden voorwaardelijke rijontzeg ging- Voor de andere 41-jarige Aardenburger was ze minder mild. Deze verdachte had zich 20 mei in zijn woonplaats schuldig gemaakt aan het dronken rijden in een auto, zon der verzekering. Daarbij had hij een ongeval veroorzaakt. De rechter sloot zich aan bij de eis van de officier: tien maanden rijontzegging en 1245 euro boete. (Advertentie) Kijk voor informatie op www.dexialease.nl stichting 1 - ieaseverlies eegalease Consumentenbond (Advertentie) 24-uurs meldkamer-service INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING ■TOEGANGSCONTROLE CAMERABEWAKING MELDKAMER FAC ALARMOPVOLGING GOES/KLOETINGE Bel 0113-213720 E-mail: info®coliinbv.nl trouwen tegen De Deckere had gestemd, mag op nul worden ge steld. Reyns is wel consequent als hij zelf stelt dat hij zich niet meer 'op een geloofwaardige manier kan inzetten voor de WD'. Het afdelingsbestuur van de liberale partij denkt daar anders over. Dat ziet geen enkele belemme ring in het verder functioneren van de beoogd lijsttrekker voor de volgende verkiezingen. Voor zitter Neven kan ook moeilijk iets anders zeggen, omdat hij drie maanden geleden Reyns nog aanprees als de beste op het liberale lijstje van slechts acht kandidaten. Maar de kiezer zou wel eens kunnen denken dat el ke stem op Reyns er één op de Woonstichting is of één op ie mand die nooit iets zal zeggen over het volkshuisvestingsbe leid. Intussen blijft de man die de oor zaak is van het gekrakeel, wet houder De Deckere, mooi buiten schot. Hij is de lachende derde, omdat niemand het meer over zijn al dan niet vermeende leu gens en zijn grote politieke blun ders heeft. INTRODUCTIEAANBIEDING De veerdienst OOSTENDE - RAMSGATE vaart weer1! Retourpassage auto 4 pers., met TRANSEUROPA FERRIES incl. overnachting in typisch Engelse Inn met ontbijt. 70 p.p. (bij 2 pers. 95 p.p.) Thames Travel International Informatie en reserveringen 0118 47 44 77 Of surf naar: www.britamacross.com Spectaculair kerstfeest vieren op de boulevard in Vlissingen! - nieuwjaarsspecial! Op beide kerstdagen keuze uit: Begane grond: een heerlijk 7 gangen kerstdiner ,-q j-p. met tussendoor 2 live optredens le etage: een heerlijk 5 gangen diner buffet dansant, met non stop live muziek van Ex-pose 4y,Z)U www.hotelarion.nl 0118 - 410 502

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 73