PZC vechten voor plek DE VIN Koopzondag! MIDDELBURG Gezocht: een thuis voor wilde katten Morgen koopzondag'. Nog even, en de schaatsen kunnen uit het vet CDA'ers Leentfaar en Kamphuis vinden dat hun partij niet christelijk handelt -■VERSCHQQRE Afvalwater Terneuzen wordt ingezet bij Dow FOCWA Gel VÏw^anU.OO tot 17.00luur. ^■■.K^eva* 4. Nlid^bu,^ www.familievermaak.nl j Zondag 4 December koopzondag bin uit de Jonge Hoek van Dijke A1ecScM4iakt 0113-315649 pzc.nl !.mail:redactie@ pzc.nl 31,4460 AA Goes irivertentie-exploitatie: uord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Euws-Vlaanderen: 0114-372770; Eionaal: 020-4562500. aterdag 3 december 2005 Drankrijder moet half jaar cel in MIDDELBURG - Een 37-jarige inwoner van Axel komt door zijn alcoholverslaving regelmatig in contact met Jus titie. Gisteren moest hij zich bij de rechtbank in Middel burg voor de zoveelste keer verantwoorden voor een ver keersdelict, waarbij drank een rol speelde. Omdat de Axe laar nog in zijn proeftijd zat van een half jaar voorwaarde lijke gevangenisstraf, hing hem een forse straf boven het hoofd. Politierechter A Gaakeer legde de zes maanden celstraf op, plus twee weken extra wegens het dronken rij den op zijn scooter en het negeren van een rijverbod. De man gaf 13 augustus in Axel geen voorrang aan een vrouw met kind op een fiets. Zij hielden aan de aam-ij- ding geen letsel over. Raadsman A. Cambier vond dat een opname in een verslavingskliniek de enige oplossing was om zijn cliënt van zijn verslaving af te helpen. Zijn cliënt moet 12 december weer voor de rechtbank verschijnen, voor andere strafbare feiten. Dubbele werkstraf voor Clingenaar MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Gaakeer heeft gisteren een 33-jarige inwoner van Clinge voor diefstal van een aggregaat veroordeeld tot 64 uur werkstraf. Omdat de man in zijn proeftijd zat, kreeg hij bovendien nog 60 uur extra werkstraf opgelegd. De man nam vorig jaar 3 november een aggregaat weg uit een schaftkeet in Clinge. Zelf verscheen hij niet op de rechts zitting. Zijn raadsman had voor de derde keer uitstel van de zaak gevraagd, maar dat verzoek werd afgewezen. De uitspraak was conform de eis van de officier van justitie. Fondsenwerving kerk begint LAMSWAARDE - Het parochiebestuur van de Heilige Corneliuskerk in Lamswaarde begint vandaag met de fondsenwerving voor de restauratie van het godshuis. Huis-aan-huis worden wens- en kerstkaarten verkocht. Wethouder F. van Driessche verkoopt vandaag in gemeen schapscentrum De Luifel het eerste setje van zes kaarten aan Sinterklaas. Het parochiebestuur wil daarnaast goe de doelen en fondsen aanschrijven die geld geven voor res tauraties van kerken. De Corneliuskerk moet volgend jaar juni ook het middelpunt zijn van de kermis in het dorp. „We willen van alles gaan organiseren in en rond om de kerk." De broodnodige renovatie van de kerk kost ruim 1,7 mil joen euro. De neo-gotische kerk uit 1873 verkeert in slech te staat. Het gebouw is niet meer wind- en waterdicht, de buitenkant moet dringend worden gerenoveerd en de ka pel verzakt. De Rijksdienst voor de monumentenzorg heeft aangegeven zestig tot zeventig procent van de kos ten te willen dragen. De gemeente Hulst heeft 175.000 eu ro toegezegd. De rest moet worden opgebracht door de pa rochie en de bevolking. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Hel huishoude lijk afvalwater van de gemeente Terneuzen wordt vanaf 2007 her gebruikt als industriewater voor chemiegigant Dow Bene lux. Het is volgens Evides Industrie water en het waterschap Zeeuws-Vlaanderen voor het eerst dat dit met een dergelijke omvang in Nederland gebeurt. „Misschien dal er elders in het land al op kleine schaal op deze manier wordt gewerkt, maar de ze omvang is voor Nederland uniek", zegt Evides-woordvoer- der H. Baars. Samen met Dow ging de water maatschappij op zoek naar een nieuwe bron voor de fabriek in Terneuzen. Daarbij kwamen ze terecht bij het waterschap, dat het afvalwater van alle huishou dens en kleine (industriële) be drijven in Zeeuws-Vlaanderen zuivert. De eisen voor lozing van het behandelde afvalwater (effluent) zijn de voorbije jaren zo streng geworden, dat herge bruik van dit water mogelijk is. Evides en het waterschap bestu deerden de afgelopen jaren de mogelijkheid om effluent op nieuw te gebruiken. Uit dat onderzoek bleek dat het gerecyclede afvalwater, zowel wat betreft hoeveelheden als kwaliteit, goede eigenschappen heeft om uiteindelijk bij Dow dienst te doen in het industriële proces. Voordat Dow het water kan gebruiken, moet het eerst 'ontzout', gedemineraliseerd, worden. Dat doet een installatie van Evides. Nu wordt er, vlak bij Dow, Scheldewater gedemi neraliseerd, maar dat is straks niet meer nodig. Voor het ontzouten van het huis houdelijk afvalwater kan voor een groot deel gebruik worden gemaakt van de huidige installa tie van Evides. Pompen Na een korte studie zullen de be nodigde pompen en leidingen worden aangelegd om het gezui verde afvalwater bij de installa tie te krijgen. Begin 2007 moet de aangepaste installatie volop draaien. De in stallatie produceert zon drie honderd kubieke meter ontzout water per uur. (Advertentie) autoschade...? EUROGARANTBEDRIJF HAARMANWEG 45 TERNEUZEN 0115 61 21 56 zeeuwse almanak Na een pittige voetbaltrai ning en een hete douchebeurt ging de Terneuzenaar voor de spiegel slaan. Tien uur 's avonds, over anderhalf uur naar bed, maar voor die paar pinten in de kantine moet je er natuurlijk nog even op en top uitzien. En dus smeerde hij een halve pot gel in zijn haar. „Er komen vast nog wel wat vrouwen binnen", grapte een medespeler. Waarop een derde verbaasd opkeek. „Dat doet ie niet voor de vrouwen hoor! Hij moet straks zijn hond nog uit laten!" is gezellig winkelen Genieten komt van Binnenuit. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Dierenbe scherming in Zeeuws-Vlaande ren zit in haar maag met een kat tenoverschot. Voorzitter A. Eef- ting heeft haar hoop gevestigd op boeren en manegehouders, die het probleem volgens haar aanzienlijk kunnen verlichten. De Dierenbescherming kreeg dit jaar al meer dan zevenhon derd katten binnen. Voor de tamme poezen en katers zijn op vangcentra beschikbaar, hoewel ook op deze adressen nog maar weinig plaatsen vrij zijn. De ver wilderde katten zijn echter niet binnen te houden. „We worden echt overstelpt met verwilderde katten. Die komen hoofdzakelijk van campings, waar vakantiegangers hun die ren hebben achtergelaten. We zijn nu volop aan het vangen, om de dieren in te enten en te castreren of steriliseren. Sommi ge campinghouders hebben er geen probleem mee dat deze kat ten vervolgens weer naar hun terrein worden gebracht, maar anderen hebben dat liever niet. Dan rest ons helaas nog maar één ding: afmaken", zegt Eef- ting. Schuw De reden is volgens Eefting sim pel: niemand zit op een verwil derde en daardoor schuwe kat te wachten. „Bij het asiel kunnen we deze beestjes ook niet meteen kwijt, omdat ze mogelijk nog ziektes onder de leden hebben. Maar daar komt nog bij dat er eigen lijk helemaal geen interesse is voor zo'n schuw dier. Kortom, dit is een heel lastig verhaal", al dus Eefting. De dierenbeschermers zien des ondanks licht in de duisternis. Eefting: „De verwilderde katten kunnen prima werk doen op boerderijen en in maneges. Het zijn namelijk prima muizenvan gers. Wij hopen dus dat boeren en manegehouders een aantal katten op hun terreinen willen inzetten. We hopen zeker zestig dieren kwijt te raken." (Advertentie) www.mediamarkt.nl (Advertentie) Sip; IN DE WERELD VAN HET sSti (Advertentie) jnnr Raymond de Frel 5LU1S - De Sluise CDA-wethou- ers R. Leentfaar en L. Kamp- uis doen een ultieme poging m op de kandidatenlijst voor e komende gemeenteraads verkiezingen te komen. In een irief aan alle leden van het DA in West-Zeeuws-Vlaande- en schrijven de twee dat zij al- esbehalve 'christelijk' zijn be- andeld. [amphuis (vier jaar wethouder) n Leentfaar (acht jaar wethou- erl zijn door het CDA-bestuur pet op de voorlopige kandida- mlijst gezet. „Wij zijn achte- dos terzijde geschoven. We we er. nog niet hoe de 125 leden an het CDA in Sluis en het kies- erechtigde deel van onze 1.700 inwoners daarover den- en Wij sluiten niet uit dat le en en kiezers een andere opvat- ng hebben. De 'C' van het hristen Democratisch Appel /as bij dé manier waarop wij ijn behandeld in ieder geval Ier te zoeken. Voor het lijsttrek- erschap zullen wij ons, onder- teund door voldoende leden, als tegenkandidaten stellen", chrijven Leentfaar en Kamp huis. Hun kandidatuur wordt ndersteund door twintig sym pathisanten. Kamphuis heeft volgens het GDA-bestuur niet aan de ver wachtingen kunnen voldoen en Leentfaar wordt een gebrek aan communicatie met zijn achter ban verweten. Beide wethou ders vinden de aangevoerde ar gumenten lariekoek. „In het ka der van het dualisme ontstond I volgens ons bij de CD A-fractie jeen soort spierballengevoel van 'Wij zijn het hoogste orgaan en 'Man beboet voor heling brilmontuur MIDDELBURG - De Middel- turgse politierechter A. Gaa ieer heeft gisteren een 26-jarige ijiwoner van Goes voor heling van een brilmontuur veroor deeld tot 190 euro boete. De man kwam vorig jaar in no vember bij een opticien in Goes met een montuur zonder glazen. Het montuur, ter waarde van 299 euro, zou afkomstig zijn van een andere winkel, De bedrijfs leidster nam daarop contact met die opticien. Die verklaarde to n montuur te missen en deed aangifte van diefstal. De be drijfsleidster kwam gisteren als getuige haar eerder afgelegde verklaringen bevestigen. De ver lachte zei het montuur van ie mand te hebben gekocht. De po- tierechter kon diefstal niet ard maken, maar vond de he- hr.gwel bewezen. het college van burgemeester en wethouders heeft maar te doen wat wij bedenken'. De aanwezig heid van de wethouders bij frac tievergaderingen stond echter ter discussie. In dat licht is het wat wrang dat de fractie ons nu een gebrek aan communicatie verwijt", aldus Kamphuis en Leentfaar. Zij denken dat de kwestie over de vernieuwbouw van het ge meentehuis cruciaal is geweest voor hun positie. Waar het CDA lange tijd beweerde dat de huis vesting van het ambtelijk appa raat op één locatie maximaal 4,5 miljoen euro mocht kosten, hield het college vast aan een bedrag van 7,5 miljoen euro. Na veel heftige woorden gingen de christen-democraten uiteinde lijk toch met het collegevoorstel akkoord. „Maar wat het meest steekt is dat ons zomaar even zonder een enkele vooraankon diging op een kille zaterdag morgen is meegedeeld, dat we niet op de advieslijst staan en dus bij het grofvuil zijn gezet", zeggen Kamphuis en Leentfaar. Donderdag (8 december) wordt tijdens de algemene ledenverga dering de definitieve lijst samen gesteld. Kamphuis en Leentfaar halen tot die tijd alles uit de kast om stemmen te winnen. Zo mogen de leden die donderdag niet over vervoer beschikken hen best even bellen. Zij worden opgehaald, zodat ze toch bij de vergadering aanwezig kunnen zijn. Bovendien kunnen alle le den de komende dagen een tele foontje van één van de wethou ders verwachten. CDA-voorzitter P. Cammaert liet al eerder weten niet meer voor de ledenvergadering op de kwestie te willen reageren. De schaatsbaan zorgde ook twee jaar terug voor veel sfeer in het centrum van Terneuzen. foto Peter Nicolai door Paul Begijn TERNEUZEN - Schaatsliefheb bers kunnen vanaf vrijdag 16 de cember weer hun hart ophalen op de Terneuzense Markt. De stichting Terneuzen On Ice opent dan voor het vierde ach tereenvolgende jaar een kunstijs baan. De ijsbaan in het centrum, 480 vierkante meter groot, blijft tot en met 8 januari open. Er komt ook een openluehtbar bij, waar het publiek zich kan warmen aan een kop hete chocolade melk. Als de dromen van pen ningmeester J. Dieleman uitko men. wordt de baan de komende jaren nog veel groter. Zijn gedachten gaan vooral uit naar een overdekte baan. „Dat zou natuurlijk fantastisch zijn. Maar om dat te bereiken, heb ben we wel een nieuwe hoofd sponsor nodig." De Rabobank is na drie jaar ge stopt als hoofdsponsor. „We krij gen dit jaar en volgend jaar nog tienduizend euro van de gemeen te, maar daarna gaat die subsi die snel omlaag", aldus Diele man. In de winter van 2007/ 2008 neemt het bedrag met een kwart af, het jaar daarop blijft nog de helft over. „Door een nieuwe hoofdsponsor binnen te halen, hopen wij een reserve te kunnen opbouwen." De kosten van de ijsbaan komen per jaar uit op ongeveer 55.000 euro. Dat bedrag wordt deels op gevangen door inkomsten van klanten (15.000 euro) en de ge meentesubsidie (10.000 euro). Voor de overige kosten zijn spon sors nodig. „Ons streven is om de ijsbaan de komende jaren uit te breiden. Dat kan alleen als we over een eigen budget be schikken", aldus Dieleman. Meer informatie over de ijsbaan is te vinden op www.temeuzeno- nice.nl. (Advertentie) 4S0 QriginaiS VOOR EEN LEUKE PRIJS ZIT IJ GOED BI J JORI Promotieactie: van 15 oktober tot 15 december 2005 modern living easy living u vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag Qesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is °nze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl LCD PLASMA TV DVD HIFI WITGOED COMPUTER FOTO.' CO TELECOM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 71