PZC AZZ blijft 18-plusser toch helpen O APK 44.1& Werknemers laten fietscampagne links liggen vmbo Goese Lyceum naar Middelburg (3 Jeugdhulpinstelling wil voorkomen dat jongeren naar andere hulpverlener moeten Sectordirecteur Gewonde bij ongeluk op zeesleepboot Van Donzel www. vandonzelbest. nl Oirschotseweg 120. 5684 NL.Best MEMENTA ZEELAND Monuta De Voorzorg Voor een zorgzame begeleiding De Bevelanden J.C. Hoekman OPTIMALE SERVICE Bosch Car Service Daar kom je graag terug zaterdag 3 december 2005 'door Claudia Sondervan MIDDELBURG - AZZ blijft jon geren ook na hun achttiende hel pen. De Zeeuwse instelling voor jeugdhulp trekt daarmee een eer der besluit in om de leeftijds grens te trekken bij achttien jaar. Oudere cliënten zouden worden overgedragen aan ande re instellingen, zoals het Gors, Philadelphia en Arduin. Dat moest de wachtlijsten helpen slinken. Maar de praktijk blijkt weerbar stig. Jongeren zouden aan het eind van hun behandeling te ma ken krijgen met nieuwe hulpver leners. Om dat te voorkomen wil AZZ de jongeren hun behan deling bij AZZ laten afmaken. Waarnemend directeur H. n Goovers meldt dat in een brief "bij het jaarverslag 2004. Dat ver slag is sterk verlaat door de tu multueuze reorganisatie die AZZ de afgelopen twee jaar heeft doorgemaakt, nadat vorig jaar bleek dat de instelling fi nancieel aan de grond dreigde te raken. Directeur G. Schaart en het provinciebestuur raakten 'met elkaar in conflict over het verwijt dat AZZ de ernst van de 'situatie niet eerder had meege- 'deelcl. De voorzitter van de Raad van Toezicht, de Goese burgemeester D. van der Zaag, gaf zijn zetel plotseling op na dat hij zich als vertrouwensper soon had opgesteld voor AZZ-werknemers die klaagden over intimidatie, wantrouwen en ontoelaatbare druk. Lening De provincie schortte vervol gens een miljoenenlening op die AZZ door de reorganisatie moest helpen, nadat bleek dat AZZ wilde fuseren met instel ling voor gehandicaptenzorg Ar duin. Na het afketsen van dat plan meldde directeur Schaart zich ziek. Goovers stapte in als gedelegeerd bestuurder. Inmiddels zijn de gemoederen binnen AZZ bedaard. De relatie met de provincie lijkt hersteld. De zorg aan de jeugdigen en ouders is onderwijl gewoon doorgegaan, door grote inzet van medewerkers, meldt het ,De actuele ontwikkelingen ge ven mij de overtuiging dat AZZ in 2005 opnieuw de benodigde kracht en het elan heeft gevon den om ook in de toekomst jeugdzorg van hoge kwaliteit te kunnen blijven bieden in Zee land", stelt Goovers. Bij die ontwikkelingen zouden grote uitbreidingen horen van het aantal opvangplaatsen bij de afdeling Verblijf en Behande ling. Daar zijn de grootste wachtlijsten. Onderhandelingen met het Zorgkantoor zijn gaan de. Met instellingen de Zuidwes ter in West-Brabant en Emergis werkt AZZ aan uitbreiding met 56 plaatsen voor kinderen met lichtverstandelijke handicaps, waarvan het merendeel ernstige problemen heeft. Of dat alles gaat lukken is nog niet bekend. Ook de vraag naar crisisopvang en noodhulp bleef in 2004 gro ter dan AZZ aankan. Thuissituatie Precieze cijfers over het aantal kinderen en jongeren dat in 2004 terechtmoest bij AZZ zijn uit het verslag niet af te leiden. Ook een vergelijking met 2003 kan niet worden gemaakt, om dat AZZ de hulpverlening in 2004 reorganiseerde in vier nieu we afdelingen. Daarvan was de afdeling Ouder- en gezinsbegeleiding, met behandeling in de thuissi tuatie en dagbehandeling, der mate populair bij AZZ-mede- werkers die een nieuwe functie zochten dat daar een vacatures top is afgekondigd. AZZ werkte eind 2004 met 504 personeelsle den, een kleine vijftig minder dan het jaar ervoor. Een vernieuwde cliëntenraad wordt over twee weken geïnstal leerd. Ditmaal vormen de leden een 'redelijke afspiegeling' van de verschillende zorggroepen bij AZZ, vindt woordvoerster B. Cleutjens. Dat was volgens het jaarverslag in 2004 nog niet het geval. GOES - Veilig naar je werk fietsen. Dat was gisteren in Goes het doel van een actie van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland en het Zeeuws Coördinatie punt Fiets. In een tent op het parkeerterrein bij ZLM Verzekerin gen konden werknemers van de verzekeringsmaatschap pij en omliggende bedrijven en instelling hun fietsver lichting laten controleren en repareren. Naast aandacht voor dat stukje veiligheid moet de campagne, die tot 15 december loopt, werknemers aansporen naar hun werk te fietsen. De actie vond plaats van half acht tot half negen. Voor geïnteresseerde werknemers lagen er informatiemateri aal en wat hebbedingetjes klaar. Ook kregen bezoekers koffie en cake. Storm liep het echter niet. Degenen die de tent wel bezochten, konden een wedstrijdje op de rol- lenbank volgen. ZLM-directeur A. de Jonge en wethou der C. Linssen namen het op tegen twee jongere tegen standers. Linssen kwam als laatste, maar wel veilig over de meet. foto Mechteld Jansen door Maurits Sep MIDDELBURG - De stedelijke scholengemeenschap Nehalen- nia in Middelburg heeft een nieuwe rector. Het bestuur heeft L. de Kraker uit Zoutelande be noemd. Hij zal waarschijnlijk op 1 maart aantreden. Leo de Kraker (49, Terneuzen) is nu nog sectordirecteur van het voorbereidend middelbaar beroepsonderwijs (vmbo) van het Goese Lyceum in Goes. Van uit die functie is hij ook lid van de centrale directie van de Pon tes Scholengemeenschap. Daar onder valt behalve het Goese Ly ceum ook het Pieter Zeemancol lege in Zierikzee. Het bestuur van Nehalennia heeft De Kra ker gekozen uit twee kandida ten die waren voorgedragen door twee selectiecommissies, één van de schoolleiding en één van de medezeggenschapsraad en de ouders. Beide commissies hadden een andere voorkeur. „De verschillen tussen beide kandidaten waren erg klein. Ze waren in feite gelijkwaardig. Daarom was de keuze voor ons best moeilijk", verklaart be stuursvoorzitter H. Kole. De Kraker zal bij Nehalennia als rector aan het hoofd staan van een directie met vier men sen. Behalve hijzelf zijn dat de drie locatiedirecteuren: één van de locatie Kruisweg en twee van de locatie Breeweg, die deze functie in deeltijd bekleden. De Kraker heeft een lange car rière in het Zeeuwse onderwijs. Hij begon in 1978 als onderwij zer op een basisschool in Oost burg. Daarna volgden drie jaar op de christelijke lts in Axel. Vanaf 1984 vervulde De Kraker diverse functies op het Delta College in Middelburg. Na de fu sie met de Christelijke Scholen gemeenschap Walcheren bleef hij daar nog drie jaar actief. In 1998/1999 was hij directeur van Het Molenwater in Middelburg, school voor alleenstaande min derjarige asielzoekers. Totdat hij in 2002 aan de slag ging op het Goese Lyceum was hij sec tordirecteur vmbo op het Grot College in Goes. De Kraker is in Middelburgs bekend uit de politiek. Hij i van 1994 tot 1999 voor B66 de Middelburgse gemeentere Nog voor zijn vertrek had: contacten met Leefbaar Neet land, maar hij is nooit actiefs worden voor die partij. ïj heeft hij zijn lidmaatschap rj D66 opgezegd toen het eersteU binet-Balkenende aantrad ij Kraker is daarop lid gewond van de PvdA. Vorig jaar vos] spelde hij in een interview it PZC al dat hij zijn pensioen d zou halen op het Goese L\ TERNEUZEN - Een man J België is gisterochtend gewond geraakt bij een ongeval tijdei reparatiewerkzaamheden o een zeesleper in Terneuzen. Het slachtoffer stond bij een li kei en trok deze aan om een; te tillen die in de machinekap gerepareerd moest worden, Di ze takel was met het kettis blok bevestigd aan een stae brandtrap. Hierbij is vermoei lijk de spanning op de bm. trap te groot geworden, war door een las van de trede het k gaf. Het blok sloeg los tegen a hoofd van het slachtoffer. E slachtoffer liep een hoofdwoc op en is voor onderzoek naar's ziekenhuis gebracht. De arbeé inspectie is over deze zaak kennis gesteld. Tandpastadief VLISSINGEN - In een winkd pand in de Lange Zelke in Vlis singen is gisteravond event zessen een 42-jarige Vlissinge aangehouden wegens winkt- diefstal. De man had tien tuk tandpasta, met een totale waai de van 8,90 euro, gestolen. Familieberich ten vervolg van pagina 12 Hartelijk dank voor uw medeleven, ondervonden na het overlijden van mijn lieve man. onze lieve vader en opa Leendert Hijman M.A. Hijman-van Elteren Kinderen en kleinkinderen Goes, december 2005 In Memoriam In memoriam Mary Begeer-Hooimeyer 03-12-2004 03-12-2005 Binnen in ons huist verdriet om wat niet meer is binnen in ons huist verdriet om dat groot gemis nooit begrepen nooit verstaan dat zonder jou het leven zomaar kan voortbestaan Ruud en Mike Lieve Mary Terug in Nederland, maar zonder jou is het zo leeg. Ik mis je. Diane Lieve Jan Als tranen een trap konden bouwen ën herinneringen een brug dan kwam ik hoog naar de hemel en nam jou mee terug. Systeembouw hout-beton of combinatie Caraga» Hobbyrulmten PurdMtallm Bargingan Aanbouwen Van Donzel, dan is het goed 50 jaar fraai en degelijk Gespecialiseerd in gedenktekens Lasergraveren 25 jaar garantie Zandstralen - Renovatie - Onderhoud Mementa Zeeland Buitenweg 35 4571 EP Axel Tel. 0115-530901 www.mementa-zeeland.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag 10.00 tot 17.00 uur zaterdag en 's avonds op afspraak UiTvaaKTveKzonging H. Johse Urv zong in onze banden voor geheel Walcbenen Rouwcentra beschikbaar in Middelburg Vlissingen Veere Kantooradres: Oude Rijksweg 54 4339 BO Nieuw en Sint Joosland 0118 462205 www.hjobse-ultvaart.nl Email: hjobse@hjobse-uttv; Tevens beschikken wij over ..als u iemand nodig heeft om alles verder te regelen. Na een overlijden krijgt u noodgedwongen te maken met het vele regelwerk. De medewerkers van Monuta De Voorzorg zijn er om u op dat moment te helpen en met u mee te denken. Voor een persoonlijk afscheid, geheel naar eigen wens. Onze naam is veranderd; onze dienstverlening is als vertrouwd Uitvaartzorg en -verzekeringen (voorheen De Voorzorg Sinke) Uitvaartcentrum: Vlissingen, Monuta De Voorzorg Industrieweg 20, Tel: (0118)41 27 60 Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN Kantoor en rouwcentrum: Van Dishoeckstraat 620 4382 XW Vlissingen Telefoon: 0118-413417 Dag en nacht bereikbaar op: (0113)311444 Overal te ontbieden Alle voorzieningen om thuis op te baren Aandacht voor uw persoonlijke wensen informatie pakket op aanvraag verkrijgbaar (gratis en vrijblijvend) uitvaartzorgcentrum Hoofdkantoor: Geldeloozepad 20,4463 Aj Goes (0113) 227525 Rouwcentra: Geldeloozepad 20 Goes - Kitskinderseweg 1 kapelle Facilitair Bedrijf: Langeweg 1 's-Gravenpolder www.uitvaartzorgcentrum.nl Wat geven we haar terug voor alles wat ze is kwijtgeraakt keuring pers. auto excl. 3-gas- en dieselroetmeting AXEL, Autocenter Snoodijk Drieschouwen Zuid 18, Telefoon 0115 - 56 20 45 Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 www.boschcarservice.nl SSBDVAGcT^ Collectanten gevraagd voor de collecte van 20 t/m 26 februari 2005 kijk op www.amnesty.nl of bel 020 626 44 36 I AMNESTY International sjaakvandewalle (ge)denk in steen, respect in beeld, sprekend in vorm www.gedenksteenstilist.nl 06 53758744 NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 66