Starterswoningen slaan aan PZC PZC Varen en winst maken is credo MSC Ook Nout en Lindenberg van PvdA-lijst Collectie Rien Poortvliet blijkt gewild Dorpsraad 's-Gravenpolder wil speciaal comité oprichten ,13 Thames International ARion De Duisenberg-Regeling: een zekere oplossing zaterdag 3 december 2005 l ^rHarmen van der Werf -J I 's-GRAVENPOLDER - Het be- in^ gint op een succesverhaal te lij- xf;j ken, de bouw van negen starters- ders woningen in en bij de voormali ge kleuterschool aan de Am bachtsstraat in 's-Gravenpol der, De dorpsraad 's-Gravenpol- ls' der heeft de smaak zo te pakken dat wordt gedacht aan de op richting van een speciaal comité iettj starterswoningen. Het doel van het comité moet zijn meer projecten als met de kleuterschool aan de Ambachts straat van de grond te tillen, al- ;dus dorpsraadvoorzitter A. Wal kout. Hij heeft ook al een locatie in gedachten, het gebouw van de Rabobank aan de Burgemees ter Jansenstraat. De Rabobank Bezorgklachten: 0800-023 1 231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 'I E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl is van plan te verkassen naar 'het nieuwe centrum van 's-Gra- venpolder. bij sporthal De Zwa- ke\ weet Walhout. Het bankge bouw komt dan vrij. De ontwikkeling van de eerste starterswoningen in 's-Graven polder gaat sneller dan de dorps raad ooit had kunnen dromen. Op een afgelopen zomer gehou den jaarvergadering klonk de roep om meer betaalbare hui zen. Stichting Bieoz (Bouwen in eigen opdracht in Zeeland) meld de zich even later bij de dorps raad met de mededeling dat zij de kleuterschool aan de Am bachtsstraat had gekocht én er starterswoningen wilde bou wen. Doelbewust T. Caljouw uit Vlissingen is de coördinator van stichting Bieoz. „Wij hebben doelbewust con tact gezocht met de dorpsraad in 's-Gravenpolder. De mensen die daarin zitten, weten wat er speelt in het dorp. Zo zijn we bij elkaar gekomen met als resul taat dat er in de kleuterschool drie grotere starterswoningen komen en aan beide weerszijden nog eens twee keer drie kleinere starterswoningen. Al met al dus negen." Voor de woningen - de grotere komen op 147.000 tot 187.000 euro, de kleinere op minder dan 130.000 euro - bestaat genoeg belangstelling. In 's-Gravenpol- der is de laatste jaren weinig ge bouwd, zeker niet voor een prijs die voor beginners op de woning markt te doen is. Negen gegadig den hebben zich gemeld. Zowel Caljouw als Walhout houdt er rekening mee dat er altijd nog ie mand kan afhaken. Alle kandi daten worden direct bij het plan betrokken. In dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder wordt voor hen en andere be langstellenden dinsdag 13 de cember vanaf 19.30 uur een tweede startersbijeenkomst ge houden. Als alles meezit, verwacht Cal jouw dat voor de zomer de werk zaamheden kunnen beginnen en dat die begin 2007 zijn afge rond. De kleuterschool was ove rigens als zodanig niet meer in gebruik. Het Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland (RPCZ) hield er kantoor in. Stichting Bieoz is een initiatief van de Bouwwinkel Zeeland in Middel burg en stichting Centraal Wo nen, waarvan Caljouw de oprich ter is. Caljouw ziet in heel Zee land toekomst voor projecten zo als in 's-Gravenpolder. Stich ting Bieoz heeft geen winstoog merk. „Ter dekking van de risico's mikken we op twee procent winst", meldt Caljouw, „dus heel wat minder dan commer ciële projectontwikkelaars." 4wim van Gilst publiceert 1 tweede roman nat •pa K0RTGENE - Wim van Gilst uit Kortgene heeft zijn tweede bock gepubliceerd, de literaire 1 thriller Isabel. ;n 1 Van Gilst (63) maakte eerder dit jaar zijn debuut met de avontu renroman Luctor et Inferno. Hij heeft beide boeken jaren gele- ingal den al geschreven, maar hij kon 'aanvankelijk geen uitgeverij vin- den. Hij had de moed al opgege ven tot hij freelance-prepress in Noord-Holland ontdekte. Free- ;lance-prepress geeft na selectie schrijvers een kans die bij grote re uitgeverijen niet aan de bak kunnen komen. Isabel, met als ondertitel smeu lend vuur, telt ruim vijfhonderd rpagina's en is daarmee eens zo dik als het debuut Luctor et In- Ifemo van Van Gilst. De schrij- r ver was jarenlang, van 1965 tot 1 2001. met zijn vrouw uitbater van café Het Loze Vissertje aan L het Goese Sas. Hij heeft daar {voor zijn boeken veel inspiratie i opgedaan. Isabel is verkrijgbaar •voor 18,95 euro. Kerstzangavond Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM - De Chris- lelijke gereformeerde kerken in Tkolen en Oud-Vossemeer en de Hervormde gemeente in Tholen houden op 15 december een volkskerstzangavond in de Hei lig Hartkerk in Bergen op Zoom. Het thema van deze avond, die voor de zevende keer wordt ge houden, is 'Immanuël - God met ons'. De hervormde zangvereniging Jeduthun uit Middelhamis, on der leiding van Jan Wisse, werkt mee aan de avond. Daar naast treedt een gelegenheidsen semble van Thoolse kinderen op, Na afloop is er koffie met een stroopwafel en een kerstat tentie. De aanvang is om 19.45 uur. door Harmen van der Werf RILLAND - Wie wel eens zijn hoofd over de Westerschelde-dijk steekt, ziet ze regelmatig varen, de containersche pen van MSC. Tegen de driehonderd heeft het van ooi-sprong Italiaanse be drijf er inmiddels varen. „Miracle Suc cess Company'", noemt Adri de Schip per uit Rilland de rederij liefkozend. De Schipper maakte met zijn colle- ga-scheepsliefhebber Jaap Janse uit Ka- pelle een tweede boek over MSC, wat in werkelijkheid staat voor Mediterranean Shipping Company. Janse, in het dage lijks leven werkzaam bij de Kapelse drukkerij Herselman, zorgde voor de vormgeving. De Schipper leverde de tek sten. Samen zochten ze uit duizenden foto's uit de eigen collecties de mooiste exemplaren. Al ging dat niet altijd op. „Van sommige opvallende schepen wil den wij per se een foto in het boek heb ben", zegt Janse. „Dan kom je soms bij iets minder mooie prenten uit." Al van jongs af aan zijn De Schipper en Janse aan schepen verknocht. De Schip per woonde in zijn jonge jaren in het ge hucht Eversdijk bij Kapelle en ging vaak naar de Westerschelde. „Ik schreef dan de namen van schepen op, ging er boeken over lezen en zo is het verder gegroeid." Met Janse is het net zo gegaan. Hij is geboren en getogen in Hansweert. Langs het water Als kind deed hij niets liever dan langs het water struinen en naar schepen kij ken. „En dan ga je de rederijen herken nen en het rolt het vanzelf verder." Voor MSC is De Schipper uiteindelijk gevallen. „Omdat het een nog zo jonge rederij is, uit 1970. Oprichter Gianluigi Aponte die vanuit Genève het bedrijf nog altijd leidt, heeft MSC helemaal zelf opgebouwd. Hij is simpel begon nen, met een tweedehands Duits vracht schip Patricia, en nu is MSC na Maersk uit Denemarken de tweede containerre- derij ter wereld." 'Varen en winst maken', dat is het credo van Aponte. „Hij ging in zijn begintijd zelfs zover dat hij een schip vlak voor de sloop kocht en vervolgens hield hij zo'n schip nog tien jaar in de vaart"', weet De Schipper. Hij is vol bewonde ring over de Italiaan wiens zoon Diego als vice-president bij MSC werkt en zijn dochter Alexia de cruisetak 'doet'. „Het is een echt familiebedrijf, zoals trouwens ook Maersk." De Schipper trekt een vergelijking met een andere, veel bekendere reder die in de jaren vijf tig en zestig naam maakte, de Griek Aristoteles Onassis (1906-1975). „In zijn hoogtijdagen had hij vijftig, zestig supertankers." Met andere woorden: Onassis was afgezet tegen Aponte 'een kleintje'. From Patricia to Pamela, The success story continues... heet het tweede MSC-boek van De Schipper en Janse dat deze week van de persen is gerold. Het belooft een collector's item te wor den. Slechts vijfhonderd exemplaren foto Mechteld Jansen zijn ervan gedrukt. MSC is hoofdspon sor en heeft een bescheiden aantal afge nomen. „Niet te veel, want één van de kenmerken van het bedrijf is dat het niet met geld strooit. MSC is vrij gie rig." Om dat te illustreren vertelt De Schipper een anecdote. Hij was donder dag bij MSC Benelux in Antwerpen om een eerste exemplaar af te geven. Een volle neef van president Gianluigi Apon te, Maurizio Aponte, is daar de baas. „Hij gaf aan dat dit tweede boek voorlo pig voldoende is, want 'anders kunnen we straks een schip minder kopen'." Fruitjagers De Schipper is van plan door te gaan met publicaties. Zijn grote fotocollectie van schepen vraagt erom gebruikt te worden. „Over koelschepen, fruitjagers, is nog geen boek. Ik ga dat proberen te maken." Om eerlijk toe te voegen. „Veel liefhebbers vinden fruitjagers ook mooier dan containerschepen." Adri de Schipper en Jaap Janse, From Pa tricia to Pamela, The success story conti nues...., 400 kleurenfoto's, met complete MSC-vlootlijst, 124 pagina's, 40 euro. door Rob Paardekam KRUININGEN - Jan Nout en Francois Lindenberg uit Krab- bendijke laten zich afvoeren van de kandidatenlijst van de Partij van de Arbeid in Reimers- waal. Het bestuur van de PvdA had de mannen op de eerste twee plaat sen van de lijst gezet om voor enige vernieuwing te zorgen. Lindenberg zat in het verleden als enkele jaren in de raad, maar beoogd lijsttrekker Nout heeft geen politieke ervaring en is dus echt nieuw. Afgelopen woensdag werd het bestuur op niet mis te verstane wijze teruggefloten door de le den. Nout en Lindenberg zakten naar de plaatsen vijf en zes, ter wijl de huidige fractievoorzitter Joke Louwrink (nummer vijf bij het bestuur) tot lijsttrekker werd verkozen. Wethouder Kees Knuit (zes bij het bestuur) staat op nummer twee en raadslid Chris Schoof op drie. De meeste bestuursleden namen dinsdag hun verlies en stapten op, maar Nout en LindenlDerg wilden niet direct een besluit ne men. Ze hebben nu toch beslo ten zich van de lijst te laten af voeren. Daarmee maakt Linden berg hetzelfde mee als vier jaar geleden. Ook toen werd hij laag op de lijst gezet en paste hij er- door Melita Lantinq MIDDELHARNIS - De collectie schilde rijen en aquarellen van Rien Poortvliet krijgt waarschijnlijk een nieuw plekje. De weduwe van de in 1995 overleden tekenaar en schilder heeft inmiddels tal van aanbie dingen gehad. De collectie moet elders wor den ondergebracht omdat het Rien Poort- vlietmuseum in Middelhamis over een jaar sluit. Het lijdt al jaren verlies. „Ik heb zoveel aanbiedingen vanuit heel Ne derland", vertelt zijn weduwe, C. Poort vliet. „Vanaf dat bekend werd dat het mu seum sluit staat de telefoon roodgloeiend. Daar zitten ook mensen van Flakkee tussen die zeggen dat de collectie behouden moet blijven." Mevrouw Poortvliet heeft nog geen enkel idee waar de collectie uiteinde lijk terecht zal komen. „Ik wacht eerst alles af en ga daarna alles nog eens rustig bekijken. Ik dacht dat het in een kluis opgeslagen moest worden, maar dat is gelukkig niet zo. Dit is voor mij en mijn zoons een hele opsteker." Ze geeft aan dat, ze voorkeur heeft voor een plek ergens in het midden van het land. „Want Middelhamis is wel ver weg en is ook niet bereikbaar met de trein." De collectie omvat ongeveer 1400 werken. Olieverfschilderijen en aquarellen die voor zijn boeken zijn gemaakt. Van die 1400 wer ken worden er momenteel steeds zo'n twee honderd tentoongesteld. Het is de bedoeling van de familie Poortvliet dat deze collectie bij elkaar blijft. „Alleen voor de werken voor het boek 'kabouter' wil ik wel een uit zondering maken. Dat mag wel naar een kin derziekenhuis of zo." Bedrijfsongeval op zeesleper TERNEUZEN - Een man uit België is gisterochtend ge wondgeraakt bij een ongeval tijdens reparatiewerkzaam- heden op een zeesleper in Terneuzen. Het slachtoffer stond bij een takel en trok deze aan om een as te tillen die in de machinekamer gerepareerd moest worden. Deze ta kel was met het kettingblok bevestigd aan een stalen brandtrap. Hierbij is vermoedelijk de spanning op de brandtrap te groot geworden, waardoor een las van de tre de het begaf. Het blok sloeg los tegen het hoofd van het slachtoffer. Het slachtoffer liep een hoofdwond op en is voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. De arbeids inspectie is over het arbeidsongeval in kennis gesteld. Drankrijder moet half jaar cel in MIDDELBURG - Een 37-jarige inwoner van Axel komt door zijn alcoholverslaving regelmatig in contact met Jus titie. Gisteren moest hij zich bij de rechtbank in Middel burg voor de zoveelste keer verantwoorden voor een ver keersdelict, waarbij drank een rol speelde. Omdat de Axe laar nog in zijn proeftijd zat van een half jaar voorwaarde lijke gevangenisstraf, hing hem een forse straf boven het hoofd. Politierechter A. Gaakeer legde de zes maanden celstraf op, plus twee weken extra wegens het dronken rij den op zijn scooter en het negeren van een rijverbod. De man reed 13 augustus op zijn scooter over een rotonde in Axel en verleende geen voorrang aan een vrouw met kind op een fiets. Zij hielden aan de aanrijding geen letsel over. Raadsman A. Cambier vond dat een opname in een versla vingskliniek de enige oplossing was om zijn cliënt van zijn verslaving af te helpen. Zijn cliënt moet 12 december weer voor de rechtbank verschijnen, wegens andere straf bare feiten. Dubbele werkstraf voor Clingenaar MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Gaakeer heeft gisteren een 33-jarige inwoner van Clinge voor diefstal van een aggregaat veroordeeld tot 64 uur- werkstraf. Omdat de man in zijn proeftijd zat, kreeg hij bovendien nog 60 uur extra werkstraf opgelegd. De man nam vorig jaar 3 november een aggregaat weg uit een schaftkeet in Clinge. Zelf verscheen hij niet op de rechts zitting. Zijn raadsman had voor de derde keer uitstel van de zaak gevraagd, maar dat verzoek werd door de politie rechter afgewezen. De uitspraak was conform de eis van de officier van justitie. Gemeente werft orgaandonoren ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland heeft in drie maanden tijd 250 registratieformulieren voor het nationaal donorregister uitgezet, onder inwoners die om een nieuw paspoort of identiteitskaart kwamen. Onge veer een derde van de mensen die bij de afdeling Burger zaken aanklopten voor papieren, wilde het registratiefor mulier meenemen. De meeste mensen die aangaven geen registratieformulier te willen, verklaarden dat ze zich al eerder hadden aangemeld als orgaandonor. Schouwen-Duiveland is één van de acht gemeenten in Ne derland die op verzoek van het ministerie van Volksge zondheid meedoet aan een proef om het aantal donorkan didaten uit te breiden door het registratieformulier be wust aan te bieden. Onduidelijk is nog hoeveel inwoners het formulier ook daadwexitelijk hebben opgestuurd. Die gegevens wox-den deze maand door het ministerie vei'za- meld en beoordeeld..Zijn de ervaringen van de pi'oef posi tief, dan is de kans groot dat minister Hoogervorst besluit de registratie voor het donorschap starxdaai'd via de ge meentelijke balies te laten vexdopen om zo de aanwas van nieuwe donox-en extra stimulex-en. Advertentie UCOUJN -"A- 24-uurs meldkamer-service I INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING ■TOEGANGSCONTROLE CAMERABEWAKING MELDKAMER FAC ALARMOPVOLGING L6WESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Bel: 0113-213720 (Advertentie) INTRODUCTIEAANBIEDING De veerdienst OOSTENDE - RAMSGATE vaart weer!1 Retourpassage auto 4 pers., met TRANSEUROPA FERRIES incl. overnachting in typisch Engelse Inn met ontbijt. 70 p.p. (bij 2 pers. 95 p.p.) Thames Travel International Informatie en reserveringen 0118 47 44 77 Of surf naar: www.britainacross.com Bel voor onze kerst en nieuwjaarsspecial! Spectaculair voor om - zoals hij het zelf zei als decorstuk aan de verkiezin gen mee te doen. „Deze ezel heeft zich nu voor de tweede keer aan dezelfde steen gesto ten", zegt Lindenberg. „Dat gaat geen derde keer gebeuren. Ik blijf lid van de PvdA, maar zal niet meer proberen op de lijst te komen." In principe wilden alleen de eer ste zes mensen op de lijst van de PvdA zitting nemen in de ge meenteraad. Met het wegvallen van Nout en Lindenberg zijn er nog maar vier over. Dat is een beetje krap voor een partij die minimaal drie zetels wil halen en ook een wethouder hoopt te leveren. Toch verwacht Kees Knuit, die graag nog een perio de wethouder wil blijven, geen problemen. „De andere mensen hebben gezegd dat ze niet staan te springen om in de gemeente raad te komen, maar als de nood echt aan de man is, zijn sommi ge best bereid om dat toch te doen", zegt hij. kerstfeest vieren op de boulevard in Vlissingen! Op beide kerstdagen keuze uit: Begane grond: een heerlijk 7 gangen kerstdiner j-q j-p. met tussendoor 37^0 2 live optredens le etage: een heerlijk 5 gangen diner buffet dansant, |met non stop live [muziek van Ex-pose 4y, JU www.hotelarion.nl 0118 - 410 502 (Advertentie) Kijk voor informatie op www.dexialease.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 57