Banen Ö^obTracKnl DIT LEZEN DE MEESTE MENSEN LIEVER NIET! I Nierstichting boekt doorlopend succes met concrete oplossingen Pak de bus Mooie resultaten in 2003 www.pzc.nl/banen Help Joanna In de strijd tegen de lee- hondenjodit! Kruis aan en win een baan! STOFFELS "Als je de toekomst bent Q Ajacied Nigel de jong 'gaat' voor nierpatiënten Geef, elke steun is welkom Kies voor een prettiger leven. n(o)vib Wat nu? Kijk ook op 3 DECEMBER 2005 - W21 Ik wil schoonmaken in een industriële omgeving Ik vindt veilig werken belangrijk Ik stel hoge kwaliteitseisen aan mijn eigen werkzaamheden Ik ben flexibel Ik vind variabele werktijden geen probleem Ik heb eigen vervoer Ik zoek variatie in mijn werk Ik ben bereid om noodzakelijke opleidingen te volgen Ik ben op zoek naar een vaste baan Ik zoek een goed salaris Heeft u minimaal vijf kenmerken aangekruist die bij u passen, dan zijn wij in u geïnteresseerd voor de functie industrieel reiniger bij CLEANING FOOD INDUSTRY U kunt ons bellen op 0115 - 687410, zodat wij uw gegevens kunnen noteren en een afspraak met u maken. Ook kunt u zich aanmelden via e-mail info@stoffels.nl. In de bio-industrie worden iedere dag meer dan een miljoen kuikens uitgebroed. Binnen zes weken worden ze vetgemest tot dieren van twee kilo. Miljoenen van deze kippen zijn zo doorgefokt op snelle groei dat ze door de poten zakken of letterlijk doodgroeien. STEUN WAKKER DIER IN DE STRIJD TEGEN DE BIO-INDUSTRIE, GIRO 4868 www.wakkerdier.nl ^iakkerPier ©ICS* ...moet je wel een toekomst hebben! Help kinderen in Afrika en Azië naar school en bied zo hulp aan de hele dorpsgemeenschap. ICS zoekt hulp- ouders voor kinderen in Afrika en Azië die graag naar school willen. Hun ouders kunnen het niet betalen. Via ICS bieden hulpouders hulp die helpt, al 25 jaar! 8, Postbus 252, 8070 AG Nunspeet f Tel.: (0341) 27 10 90 -^2— info@icsfonds.nl www.icsfonds International Child Support Giro 70730 Dialyse verleden tijd wanneer iedereen helpt Help de Nierstichting als collectant tijdens de Nationale Collecte 2004 van 20 t/m 25 september Kijk op www.nierstichting.nl fiw) ir /m on rn V f of bel 035-697 80 50. nierstichting De Nierstichting heeft in de afgelopen jaren veel be reikt. De dialysebehandeling - het kunstmatig zuiveren van bloed via een 'kunstnier' - is sterk verbeterd en er is nu nagenoeg voldoende dialysecapaciteit. De Nierstich ting streeft er echter naar om dialyse zoveel mogelijk te beperken en zo mogelijk helemaal te voorkomen. Want dialyse is en blijft een zeer intensieve en belastende be handeling. Ambitieus? Met de inzet van vrijwilligers en professionals In het veld en de steun van donateurs en vooral orgaandonoren moet dat gaan lukken. Hier werkt de Nierstichting aan! Na jaren van dialyseverbetering richt de Nierstichting zich nu op het bevorderen van niertransplantaties en preventie van nierziek ten. Het motto luidt 'dialyse de wereld uit!' Wetenschap, het stimuleren van wetenschappelijk onderzoek naar nierziekten. Ketenkwaliteit niertransplantatie, het bevorderen van de kwaliteit van het donatie- en transplantatieproces. Communicatie orgaandonatie, uitbreiding van het aantal potentiële donoren. Preventie en voorlichting, het sterk terugdringen van het aan tal nieuwe dialysepatiënten. Sociaal beleid, het voorkomen van bestaansverschraling en sociaal isolement onder nierpatiënten. Kinderen met een nierziekte, het terugwinnen van de re gie op het leven van gezinnen met een kind dat de nierziekte heeft. ledereen kent misschien wel iemand die gelukkig nog leeft dankzij de inspanningen van de Nierstichting. Haar projecten werpen doorlopend vruchten af. Dialysemogelijkheden verbe teren en onderzoek stimuleren zijn geprezen activiteiten van de Nierstichting. Enorme vooruitgang Dialyse is voor nierpatiënten let terlijk van levensbelang. In de afgelopen jaren zijn er dankzij de inspanningen van de Nier stichting veel dialysestations bijgekomen en 'nieuwe' ver pleegkundigen en assistenten ingezet. Dat resulteerde in een sterke afname van het aantal patiënten dat te weinig dialy- seerde vanwege onvoldoende capaciteit. Maar driemaal per week naar het ziekenhuis of dagelijkse behandelingen thuis - in beide gevallen urenlang - heeft op z'n zachtst gezegd een slopende invloed op het leven van de patiënt zelf én van men sen in hun directe omgeving. Het zou optimaal zijn om in een wereld te leven zonder dialyse. Dialyse de wereld uit Ondanks de grote vooruitgang blijft dialyse een noodoplos sing. ledereen kan bedenken dat het beter zou zijn wanneer patiënten - waartoe ook kinde ren behoren - zo snel mogelijk een nieuwe, gezonde nier krij gen. Maar de wachttijd voor een niertransplantatie is lang, veel te lang. Patiënten moeten gemiddeld viereneenhalf jaar wachten op een donornier. De Nierstichting wil graag meer transplantaties realiseren en zodoende de wachttijd voor een 'nieuwe' nier terugdringen naar maximaal twee jaar. Ook het voorkómen van nierziekten heeft sterk de aandacht van de stichting. Door betere preventie van nierziekten kan het aantal toekomstige dialysepatiënten aanzienlijk worden beperkt. Hier werkt de Nierstichting aan onder het motto: 'dialyse de wereld uit!' Voor informatie: www.nierstichting.nl Ajacied Nigel de jong - negentien jaar - verdedigt het welzijn van met name jonge nierpatiënten. Als ambassadeur van de Nierstich ting brengt hij het belang van orgaandonatie onder de aandacht bij jongeren. Nigel weet waarover hij praat: "Mijn moeder is nierpa tiënt. Ik maak het van nabij mee wat de ingrijpende gevolgen zijn van een nierziekte en sta vierkant achter het supergoede werk van de Nierstichting." Zijn moeder Marja is ruim dertig jaar nierpatiënt en kreeg vijf jaar geleden een 'nieuwe' nier. Ze kan nu weer een redelijk normaal leven leiden. "Niet meer spoelen, geen machines meer. Ik hoef de tijd niet meer in de gaten te houden, mag weer meer drinken dan een halve liter vocht per dag." Haar donor is ze dan ook eeuwig dankbaar: "Die ene vrouw die nadacht over haar organen gaf mij een nieuw leven." De Nierstichting heeft ervoor gezorgd dat de kwaliteit en capaciteit van de dialysebe handeling aanzienlijk zijn verbeterd. Om dat te waar borgen heeft de Nierstich ting het Hans Mak Instituut opgericht. Met de publiekscampagne 'Nierdonor Ja/Nee. Weet u het al van elkaar?' wilde de Nierstichting mensen aan sporen om hun naaste fami lie te laten weten of ze donor willen zijn. Naast een tv-spot met Ro bert ten Brink, bestond de campagne onder andere uit advertenties, radio commercials en een web site. Bijna driekwart van de Nederlandse bevolking heeft deze campagne gezien of ge hoord. Eén op de vijf Neder landers heeft over orgaando natie gesproken en nog eens 10% van de bevolking heeft de intentie om binnenkort te gaan praten over orgaando natie. Na een niertransplantatie kan de oorspronkelijke nier ziekte terugkeren. De kans hierop is afhankelijk van de aandoening. Wetenschappe lijk onderzoek dat met steun van de Nierstichting werd uitgevoerd, concludeert dat dit verschijnsel, bij een gering aantal specifieke ziekten op treedt bij transplantatie met nieren van levende, verwante donoren. Door dit onderzoek is de voorlichting aan patiën ten en familie verbeterd. De Nierstichting heeft samen met de Nierpatiënten Vereni ging Nederland een structu reel kwaliteitsbeleid voor de dialysesector gerealiseerd. Inmiddels zijn 25 dialysecen tra HKZ-gecertificeerd (HKZ staat voor Harmonisatie Kwa liteitsbeoordeling in de Zorg sector) en wordt er gewerkt aan de certificering van de overige 23 centra. Nierpatiënten moeten ge middeld viereneenhalf jaar wachten op een nieuwe nier. De Nierstichting ziet een an dere wet als enige mogelijk heid om de wachttijd op een nieuwe nier structureel te verkorten. Om de politiek te overtuigen, is de Nierstich ting een intensieve lobby ge start voor een andere wet. De Nierstichting is afhankelijk van giften. Elke financiële steun is welkom op Giro 88.000 - Bussum. m Hallo, ik ben Joanna Swabe en ik ga namens Bont voor Dieren naar Canada om te filmen wat de zee hondenjagers doen met jonge dieren. Ik weet dat ik afschuwelijke dingen te zien krijg, maar Nederland moet weten wat daar gebeurt Ik heb elke dag in maart een weblog over mijn reis, je kunt het lezen op www.stopdeknuppels.nl Vraag zo veel mogelijk vrienden en familie een protestmail te sturen via www.stopdeknuppels.nl. Samen kunnen we ervoor zorgen dat de knuppels die zeehondjes doden eindelijk gestopt zullen worden! bont. ja, ik wapen mij tegen de manisch-depressieve stoornis. Ik word lid van de VMDB voor Na"":QmiJV per jaar (minimaal 20,-). Stuur mij gratis informatie en een Straat acceptgiro voor mijn betaling. Stuur mij eerst meer Postcode: gratis informatie- Leden ontvangen 4« per jaar het kwartaal blad PlUSminus. uitnodigingen voor vijf Plaats: landelijke Bijeenkomsten en deelname aan Regionale Contactgroepen. krap de bon uit en stuur deze ronder postzegel m een envelop naai VMDB. Antwoordnummer S2034, 3502 VB Utrecht Geef deze Kerst een koe cadeau. Daarmee maakt u niet alleen uw schoonmoeder blij, maar ook de boeren in Mali. Kijk voor deze en 24 andere originele cadeau-ideeën op www.novibpaktuit.nl OXFAM NETHERLANDS Dagelijks van 09.00 tot 21.00 uur (10 cpm) Vereniging voor Manisch Depressieven en Betrokkenen VMDB Postbus 24076 3502 MB Utrecht T 030 - 280 30 30 F 030 - 280 28 80 E vm<fl>#nsmd nl I wwwvmdb.nl Ujdt u net als 250.000 andere Nederlanders aan een manisch- depressieve stoornis? Leiden uw stemmingswisselingen soms tot oncontroleerbaar gedrag en vreemde gedachten tijdens de manische en depressieve episodes? Dan vindt u veel baat bij medicijnen en therapie, maar óók bij contact met lotgenoten. De VMDB is een bondgenoot voor zowel patiënten als direct betrokkenen. Als patiënt blijft u waarschijnlijk last ondervinden van uw stoornis, maar als lid van de VMDB kan uw leven wel veel stabieler worden. En dus prettiger. U leert, net als uw betrokkenen, hoe u zich kunt wapenen tegen verslechtering. U hoort welke medicijnen en therapieen er zijn, hoe anderen met de ziekte omgaan en welke informatie er is. Bij onze Lotgenotenlijn kunt u met al uw vragen terecht Op onze Landelijke Bijeenkomsten wisselen patiënten, betrokke nen en behandelaars informatie en ervaringen uit. In de Regionale Contactgroepen wordt dit verder op maat toegesneden. We geven een fraai kwartaalblad uit. geschreven door lezers en andere deskundigen. Veel publicaties vindt u op www.vmbd.nl Vraag gratis informatie aan of word lid. Stuur de bon op. Bellen, faxen en e-mailen kan ook

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47