Hebbes! 5?" A ÜV PRDVINC* 1LE ZEEUWSE COURANT Islam-bekeerlingen radicaliseren Donner weigert ontruiming PZC van detentiecentrum Schiphol PZC Kou is een eitje voor de ware fan 4x cruise-aanbod www.readeroffers.nl 035-694 75 70 WINNAARS COLLECTIE Jonge Nederlandse aanhangers steeds vaker aangetrokken tot extremisme piiiiiiiiiigiiiiiiiiiiiii Fran^aise maakt het goed na gezichtstransplantatie bruncj 4 Enkele buien *"t r; Je vindt de auto die je zoekK afr krachtige, aan zee soms harde zuiden- wind. Maximumtemperatuur 10 graden. M 19 Pearyweg 6 (de Poel 2) GOES, 0113 - 561812, www.autovermeulen.nl B^BMBBÉ internet: www.pzc.nl ~~jHBBBBBBHBBBBBBHflflBBBBBBBBBBMBBBBBHBflBHHBBBBBBflBBflE Vossenjacht open in 2006 DEN HAAG - Vanaf 1 april 2006 mag er zonder ontheffing weer gejaagd worden op de vos. Dat heeft het kabinet besloten. Er is wel een aantal voor waarden aan de jacht ver bonden. Zo mag er alleen overdag op de vos, een nachtdier, worden gejaagd. Tussen 1 maart en 1 juli moet de dieren met rust worden gelaten. Dan heb ben de vossen jongen. Ook moet aangetoond worden dat de vossen schade toe brengen aan gewassen, vee of wild. Volgens de jagers doodt de vos grote aantal len weidevogels, wild en pluimvee. De Dierenbescherming vindt het waanzin om de jacht op de vos te herope nen. katern Zeeland vossen tellen in de Braakman (Advertentie) Elke week in de zaterdagkrant Reizen l Daar moetje naar toe. Deze illustratie met details van de gezichtstransplantatie werd gisteren verstrekt tijdens de persconferentie in Lyon. De afbeelding toont de reconstructie van neus, lippen en kin. De slagaders zijn rood afgebeeld, de bloedvaten blauw, de zenuwen geel en de spieren donkerrood. foto EPA door Thomas Verfuss LYON - Een 38-jarige Franse vrouw die zondag 's werelds eerste gedeeltelijke ge zichtstransplantatie onderging, maakt het lichamelijk en psychisch goed. Zij kan al weer eten, drinken en duidelijk praten. Dit maakte chirurg Jean-Michel Duber- nard gisteren wereldkundig. „De patiën te heeft maandag haar gezicht gezien en ons bedankt", zei de behandelend arts. Het kan echter nog weken of zelfs maan den duren voordat de vrouw de spieren kan gebruiken in het getransplanteerde gezichtsdeel. Ook bestaat nog het gevaar van een afstotingsreactie tegen het vreemde weefsel. De vrouw was in mei gebeten door haar eigen hond en was daardoor neus, lippen en kin kwijtgeraakt. Traditionele plasti sche chirurgie was in haar geval niet mo gelijk. Volgens haar 17-jarige dochter had de wouw een zelfmoordpoging gedaan met slaappillen. De hond probeerde haar wakker te maken en verminkte haar daarbij. Het dier is vervolgens afge maakt, ondanks protesten van de fami lie. Chirurg Dubernard zei gisteren tijdens een persconferentie in Lyon dat er zich zeer veel ethische problemen aandienden bij de beslissing om tot de operatie over te gaan. Uiteindelijk heeft de doorslag ge geven dat de wouw van de operatie moge lijk beter wordt. Gezichtstransplantaties zijn al enkele ja ren technisch uitvoerbaar. Dergelijke in grepen werden tot nu toe evenwel nooit uitgevoerd uit bezorgdheid over de psy chologische gevolgen ervan voor de pa tiënt. ANP/DPA/RTR (Advertentie) (Advertentie) door Frans Hendrickx DEN HAAG - Een toene mend aantal autochtoon-Ne derlandse jongeren voelt zich aangetrokken tot een extremistische vorm van de islam. Ook groeit het aantal wouwen binnen radicale netwerken in Nederland. Dat blijkt uit een rapport dat het kabinet vrijdag naar de Tweede Kamer heeft ge stuurd. De politie krijgt veelvuldig mel dingen van Nederlandse bekeer lingen die snel radicaliseren. In- jniddels hebben zeker twee Ne derlanders al kortstondig vastge zeten wegens vermeende betrok kenheid bij terroristische activi teiten. De aanwas van vrouwen is vol- igens de rapportage te wijten laan de vele informele islamiti- !- sche huwelijken die radicale jon- >- j»ens aangaan. Op die manier sleuren ze hun echtgenote mee Tbs'er weer vast AMSTERDAM - De 21-jarige jeugd-tbs'er die veroordeeld is wegens geweldsmisdrijven en een zedendelict, is in Amers foort aangehouden. Dat heeft jhet Openbaar Ministerie giste ren bekendgemaakt. De man is gearresteerd in een pension in Amersfoort. ANP pagina 3 korps voor jacht op tbs'ers VdH opgelucht Opgelucht stapte Pieter van den Hoogenband gis teren uit het zwembad in Auburn. Met een uit stekende tijd op de 200 vrij (1.47,8?) zwom de drievoudig olympisch kampioen zijn eerste ra ce sinds zijn hemiaopera- tie in mei. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Reportage: 21, 22, 23, 24 en 25; Wonen: W1, W3 en W5; Trends: W9 en W11 Jong: W12 en W13; Reizen: W15, W16 en W17. O Noteert u mij voor een proefabonnement i van 5 weken voor 14.95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mi|n rekeningnummer Ik heb de laatste les maanden geen O Noteert u mij voor een vast abonnement.' De eerste twee weken ontvang ik tie krant gratis. Daarna wil ik betalen: CU per maand met automatische incasso IC 20,551 per kwartaal met automatische incasso 59,75). CU per iaar mei automatische incasso 229,20). het alfabei van Zeeland in het extremistische gedachte goed. Het kabinet vergelijkt dat met loverboypraktijken, waar bij meisjes in de prostitutie wor den gelokt. Uit het rapport blijkt verder dat ook steeds meer relatief hoogop geleide jongeren worden gere kruteerd door extremisten. Er is nog geen aanwijzing dat er be wust geronseld wordt in het ho ger onderwijs, maar volgens het kabinet is het wel aanleiding om extra alert te zijn. Ook in an dere landen blijken hogeropge- leiden zich aan te sluiten bij ra dicale netwerken. De kans dat internationale terro risten een terreuraanslag plegen in Nederland blijft relatief groot. Dat wordt vooral veroor zaakt door de negatieve rol die Nederland in de ogen van extre misten speelt in Irak en Afgha nistan. GPD door Chris Bakker HOOFDDORP - Het conflict tus sen de gemeente Haarlemmer meer en het ministerie van Justi tie over de sluiting van het de tentiecentrum op Schiphol-Oost duurt voort. Met steun van de ge meenteraad eist burgemeester Hertog dat het complex begin volgende week dichtgaat, maar minister Donner (Justitie) wei gert het te ontruimen. Maandag ontvangt het departe ment de definitieve aanzegging. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Slaapzakken, overlevingspakken van het Loodswezen, een bak nasi, de politie die koffie komt brengen en een overbuurvrouw bij wie ze mogen plassen. Meer hebben diehard Rolling Stones-fans niet nodig om de nacht door te komen. Als ze maar een kaartje hebben. Het zoveelste kaartje, want Vlis- singers Ben Jasperse en Gerard van Kortenhof zijn 'al zeker veertig keer' naar een optreden van Jagger en de zijnen geweest. Op basis daarvan zal Donner eventueel besluiten tot juri dische stappen om een en ander aan te vechten. Zo kan hij de be slissing van de gemeente aan de bestuursrechter voorleggen. Door een brand in het cellen complex kwamen eind oktober elf illegalen om het leven. Volgens de gemeente is de veilig heid in het centrum nog altijd niet gegarandeerd. Na een ge sprek tussen Hertog en Donner begin deze week kwam de burge meester tot de conclusie dat het vertrouwen in de manier waar- „Vlissingen is altijd een Sto- nes-stad geweest. Hier zitten de echte fans. En als ze nog extra concerten geven in Rotterdam, Groningen of waar dan ook, gaan we daar ook heen. We heb ben ook kaarten voor Cardiff. Zelfs voor New York! De nieuwe A Bigger Bang World Tour schijnt volgens de op de minister met de veiligheid omgaat, is geschaad. Hertog noemde de opstelling van Don ner later zelfs 'rigide'. Het minis terie reageerde gisterochtend in houdelijk op het besluit om het complex te sluiten. Bij de ge meente volgde daarna intern be raad. Op het moment dat het mi nisterie het formele besluit bin nen heeft, begint een termijn van 36 uur waarin het complex moet worden ontruimd. Donner vindt sluiting onverant woord, omdat er nog bolletjes slikkers in de cellen zitten. Over mannen 'alweer beter' te zijn dan de vorige. Wordt het voor de bejaarde rockers dan nooit eens tijd voor een pensioen? „Pas als er eentje wegvalt. Dan is het over, dan hebben we niks meer. Maar wel mooi meer genoten van de mu ziek dan welke Beatles-fan dan ook." plaatsing zou te veel medische risico's opleveren. Ook is er geen andere inrichting met spe ciale voorzieningen voor de op vang van drugskoeriers. Aangifte Stichting Een Royaal Gebaar, waarvan schrijfster Marion Bloem de drijvende kracht is, heeft aangifte gedaan tegen de ministers Donner en Verdonk (Vreemdelingenzaken). Volgens de stichting was de brand geen incident, maar een gevolg van het kabinetsbeleid. ANP Ook bij het postkantoor in Goes zitten twee trouwe fans. Elma Gottmers en dochter Ashley uit Zierikzee bezoeken elk concert van de Stones in Nederland. Ze willen ook altijd vooraan staan. De droom van Elma is ooit nog eens Mick Jagger te ontmoeten. Met dekens, dekbedden, Irish coffee en chocomel denken ze de nacht wel door te komen. „Drie jaar geleden hebben we hier ge legen met min tien graden, dus dit is een eitje." In Terneuzen werden gister avond om half negen nog geen fans gesignaleerd bij het post kantoor. Zeelandbrug is 40 jaar emotie en schoonheid Boerderij is het walhalla in bruikleen zeeuwsenieuwe.nl NIEUWE J3ENERATIEJCUNSTENAARS 24 nov t/m 11 dec. JP_Coenstraal 5 Goes katern pagina Eeuwen lang spelen met elkaar Jeffrey beklimt de boksladder Dijken moeten sneller versterkt De aanpak van de zwakke schakels in de zeeweringen moet sneller gebeuren dan tot nu toe is gepland, vindt de Tweede Kamer. WD en CDA willen dat het kabinet meer geld beschikbaar stelt. De PvdA vindt dat de zwakke plek ken niet zoals gepland in 2020, maar tien jaar eerder moe ten zijn aangepakt. „Als volgend jaar een dijk doorbreekt, kun je niet uitleggen dat de aanpak rfj P wat later gepland stond." Advertentie Deze bon is geldig voor alle boeken uit de collectie i verkrijgbaar bij postkantoor Uw postcode: Uw huisnummer: Deze bon ingevuld inleveren bij bovenstaande verkooppunten. U ontvangt 2,55 korting op een boek uit de Winnaars Collectie. www.winnaarscollectie.nl het alfabet van Zeeland I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1