Arnemuiden moet weer lef uitstralen PZC Rare gewaarwording voor Swennen Kees Rijk beleeft spannende weken KPN PrePay Nokia 1600 Jan Poortvliet helpt oude club uit de brand uitslagen agenda donderdag 1 december 2005 .li door Barry van der Hooft GOES/EINDHOVEN - Wat het bestuur van Arnemuiden eigen lijk voor onmogelijk hield, gaat toch gebeuren: Jan Poortvliet neemt voor de rest van dit sei zoen de eerste selectie van de za terdag-eersteklasser onder zijn hoede. „Dit is iets wat ik moet doen", zei de negentienvoudig international gisteren. De geboren Amemuidenaar is sinds het begin van dit seizoen ook trainer van Nuenen, een zon dag-tweedeklasser onder de rook van zijn woonplaats Eind hoven. Nadat Arnemuiden twee weken geleden afscheid had ge nomen van trainer Ad Roovers, liet. Poortvliet doorschemeren zijn oude club best uit de brand te willen helpen. De voornaam ste obstakels leken echter de af stand tussen Eindhoven en Arne muiden en het feit dat Poort vliet drie avonden per week trai- ning geeft bij Nuenen. t,Daarom dachten we in eerste instantie dat het niet haalbaar zou zijn'', vertelde voorzitter Saai van Belzen. „Uit een ge- sprek met de spelersgroep kwam zijn naam echter duide lijk naar voren. We hebben za terdag een afspraak gemaakt met Jan en maandag zijn we om (de tafel gaan zitten. We waren ,er snel uit, alleen moesten de spelers er wel mee instemmen dat ze op maandag en woensdag gaan trainen. Toen dat geen pro bleem bleek, hebben we het rondgemaakt." Unaniem Jan Poortvliet staat daardoor de rest van dit seizoen iedere door- deweekse avond op het veld en is in het weekeinde eerst bij Ar nemuiden en een dag later bij Nuenen de eindverantwoordelij ke. „Er moesten wat zaken aan gepast worden, maar toen bleek dat dat geen enkel probleem Van der Stap speelt sterk ZOUTELANDE - Peter van der Stap maakt tot nu toe de sterk ste indruk op het EK dammen voor veteranen. De vijftigjarige dammer uit Maassluis voegde gisteren in Zoutelande drie pun ten aan zijn totaal toe en heeft nu als enige speler zeven punten uit vier partijen. In de ochtendronde won hij bij zonder fraai van de sterke Israë liër Rufin Prokupets, die compli caties niet uit de weg ging maar uiteindelijk ten onder ging aan een te statisch centrum, 's Mid dags speelde Van der Stap op nieuw een sterke partij. De Let Laimonis Zalitis moest alle zei len bijzetten om het vege lijf te redden. Een trio achtervolgers volgt de koploper op één punt: Zalitis, Fred Ivens en de Rus So- lik Gersjt. Twee Zeeuwen ma ken deel uit van de groep spe lers met vijf punten: Peter Schunselaar en Kees Rijk. was, vond ik het prima. De spe lers hadden mij unaniem op de eerste plaats gezet en dat streelt me. Het werken bij Arnemuiden is voor mij echt iets om naar uit te kijken Het is toch mijn club je. mijn roots liggen in Arnemui den Ik realiseer me dat het zwaar wordt, maar ik zie er wel een enorme uitdaging in." Saai van Belzen: „Voor ons is dit een mooie zet. Jan vind het heel leuk om Arnemuiden te trai nen en hij kent natuurlijk de cul tuur van het dorp en de club. Jan is een echte Amemuidenaar en voor ons is dat ideaal. Het streven is om in de eerste klasse te blijven. Die taak ligt nu bij Jan en de spelers." Poortvliet heeft al een aardig beeld van het eerste elftal, dat in tien duels slechts zes punten verzamelde. „Het is een goede groep en de meeste spelers ken ik persoonlijk. Veel jongens zijn zonen van mannen waar ikzelf nog mee heb gevoetbald. Dat is in mijn ogen toch uniek. In het tweede elftal lopen ook aardige voetballers en er is ook een aan tal talentvolle A-junioren. Ik heb daarom een groep van zo'n 25 spelers waar ik uit kan put ten." Het belangrijkste is volgens Jan Poortvliet dat de negatieve spi raal wordt doorbroken. „Als je net als Arnemuiden vorig sei zoen met twee vingers in je neus kampioen van de tweede klasse wordt, dan moet je een niveau hoger meer kunnen brengen dan tot nu toe is gebeurd. Deze ploeg heeft vorig jaar veel ge wonnen en dit seizoen is het pre cies andersom. Arnemuiden moet weer lef uit gaan stralen Jan Poortvliet: „Ik kijk er nu al naar uit om maandag aan de slag te gaan." foto Fotopersburo Van de Meulenhof BV en zeggen: hier zijn we!" Als dat lukt, is de voormalig trainer van onder meer RBC, FC Den Bosch en Stormvogels/ Telstar ervan overtuigd dat het goed komt met Arnemuiden „Want het is heel belangrijk dat Arnemuiden in de eerste klasse blijft. Dan kun je in de toekomst namelijk nog wat uitbouwen. Je kunt bij voorbeeld stiekem naar de hoofdklasse kijken, dat is altijd een uitdaging. Je blijft zicht hou den op meer en dat is als tweede klasser al weer een stuk minder. Veel jongens die nu in het eerste en tweede spelen, zijn rond de twintig jaar. Zij kunnen nog groeien en daar kan de club al leen maar profijt van hebben. Ik hoop wat los te maken bij Arne muiden en kijk er nu al naar uit om maandag aan de slag te gaan." Kloetinge-doelman Merlijn Swennen (midden) luistert voorafgaand aan de wedstrijd met het Nederlands amateurteam tegen Italië naar het volkslied.foto Hielco Kuipers door Roeland van Vliet LISSE - Geen basisplaats bij de eigen club, maar wel geselecteerd worden door de bondscoach. Het is - zeker na het aantreden van Marco van Basten - heel gewoon bij het Nederlands elftal. En bij het nationaal amateurelftal ge beurt het ook. Merlijn Swennen. doel man bij zaterdag-hoofdklasser Kloetin- ge, kan daar inmiddels over meepraten. Hij keepte gisteravond in Lisse de hele wedstrijd tegen Italië (2-1). Swennen is één van de beste twee jonge keepers uit het Nederlandse amateur voetbal, zo vindt bondscoach Marco Bout. Na een uitgebreide selectie - eerst werden er zeventig spelers opgeroepen, vervolgens dertig, waarna er achttien overbleven - kwam de 22-jarige Vlissin- ger bij het nationale amateurteam, waarin alleen plaats is voor spelers on der 23 jaar. Dat Oranje speelde gisteren tegen Italië onder 21, met allemaal voet ballers uit de Serie C. Swennen keepte van begin tot einde. Sven van Omme ren, goalie bij zondag-hoofdklasser Ge- mert, bleef op de bank, ook tot verba zing van Swennen. „Ik dacht dat we wel allebei een helftje zouden spelen." Voor Swennen was het een rare gewaar wording: meedoen in het nationale team, terwijl je bij je eigen vereniging niet (meer) de eerste keus bent. Bij Kloe- tinge staat Jaco van der Schee namelijk sinds kort op doel. Die deed het tijdens een invalbeurt zo goed, dat trainer Die- derik Hiensch nu aan hem de voorkeur geeft. Swennen: „Dat verdient hij ook, hoor. Toen ik uitviel in de wedstrijd te gen Doto keepte hij fantastisch. En in de volgende wedstrijd had ik misschien wel kunnen keepen, maar ik heb toen op de ochtend voor de wedstrijd Die- derik Hiensch opgebeld. Ik vond dat ik de laatste wedstrijden wat minder had gespeeld. Niet dat ik blunders maakte, maar ik was niet honderd procent fit. En tegen ARC, de ploeg waar we die dag tegen speelden, moesten we gewoon punten pakken. Ik heb toen tegen de trainer gezegd: laat hem maar keepen. Nou, en dat deed hij weer voortreffe lijk. Zaterdag, tegen Katwijk, speelt hij weer. Ik zal met het tweede meedoen." Laatste kans Dat Swennen, die in het verleden ook al een keer meespeelde met de Oran je-amateurs onder 21 jaar, weer uitver koren werd door de bondscoach ver baasde hem al, maar dat hij gisteren van begin tot einde onder de lat stond nog meer. „Misschien komt het omdat het mijn laatste kans was om in Oranje te spelen. In februari speelt het natio naal amateurteam nog een keer. maar dan ben ik te oud. Op 1 januari passeer ik de leeftijdsgrens." Gisteravond was van een vormcrisis bij Swennen niets te merken. De Vlissingse sluitpost had een aantal prima reddin gen en coachte zijn verdediging behoor lijk. Diezelfde defensie had het wel een paar keer moeilijk. „We hadden afge sproken om van achteruit de aanval op te bouwen. Maar met breedtepasses kwamen we er niet altijd uit", vertelde Swennen. „Die Italianen loerden op foutjes van ons en kregen daardoor ook wat kansjes. We speelden met de verde diging te dicht op ons eigen doel en ik heb toen ook gezegd dat we wat meer vooruit moesten voetballen." In de tweede helft had Oranje z'n zaak jes wat meer op orde. Wat heet. Binnen twee minuten na rust (0-0) stond het Ne derlands elftal op 2-0. Dat de Vlissinger in de 84e minuut ook een keer moest vis sen, was hem niet aan te rekenen. Bij een vrije trap van de Italianen wilde Rvdell Tuinfort van ADO'20 de bal weg- koppen, maar die belandde pardoes in het Nederlandse doel: 2-1. „Ik ben blij met deze overwinning", zei de doelman na afloop. „Die Italianen schijnen wat vaker bij elkaar te komen dan wij. Dan kun je toch zien dat wij in korte tijd ook iets moois hebben opgebouwd." Lord terug in selectie van Fortuna SITTARD - Lionel Lord is teruggekeerd in de selectie va Fortuna Sittard. De uit Vlissingen afkomstige aanval]? kwam vorige week tijdens de training in aanvaring m- trainer Chris Dekker. Lord weigerde een opdracht vamj coach uit te voeren en stapte van het veld. Daarop wen hij door Dekker geschorst voor de duels met Excelsiq (dat werd afgelast) en VW. De betrokken partijen hei ben de problemen uitgesproken, waarna Lord weer we! kom was. Over de inhoud van het gesprek werden gee mededelingen gedaan. Vrouwen Morres in de kwartfinale BREDA- De volleybalsters van Morres/Hulst hebben zicj bij de laatste acht in de districtsbeker geplaatst. De ploe won in Breda met 2-3 (19-25. 27-25, 19-25. 26-24. 10-15 van De Burgst. De Zeeuws-Vlaamsen verloren eerder dj seizoen voor de competitie van de nummer negen van d regiodivisie. In het bekerduel serveerde Morres prima t de ploeg had een goed blok. Na winst in de eerste set ko: de ploeg van Guido de Beule de voorsprong in de slotfasj van het tweede bedrijf niet vasthouden. In een ware thril ler moest de vijfde set uitkomst bieden. Morres wissela met een 8-4 voorsprong en gaf die marge niet meer weg. Kerkhove naar toernooi in Florida GOES - Lesley Kerkhove vertrekt volgende week donder dag voor een reis naar Florida. De 14-jarige tennisster uij Zierikzee doet in de Amerikaanse staat mee aan het pre* tigieuze toernooi de Orange Bowl. Aan dat evenemen deed in het verleden bijvoorbeeld ook een huidige wereld' topper als de Belgische Justine Henin-Hardenne mee. Le sley Kerkhove staat te boek als een groot tennistalent er{ maakt momenteel deel uit van de Nederlandse toptien bij de meisjes tot en met veertien jaar. liilli Driebanden, vierde divisie, poule 4: 't Bierwinkeltje- BH Keukens 3 2-6: Arie Vink-Cees van Steen 29-30 (74), Jo- ni Sanderse-Jos Havermans 21-25 (60); Piet Boot-Ben Hoppenbrouwers 21-25 (82); Ruud van velzen-Frans Gommers 20-17 (55). Zoutelande. EK veteranen. Derde ronde: R. Prokoupets (Isr)-P. vd Stap 0-2, L. Zalitis (Let)-A, Rats (Rus) 2-0, R. Zdoroveac (Dui)-A. Petoechov (Rus) 1-1, F. Ivens-A. Schwarzman (Isr) 2-0, E. Holstvoogd-F. Teer 1-1, A. Napreenkov (Rus)-P. Schunselaar 1-1, K. Turiy (Oekr)-H. Cordier (Fra) 1-1, D. Gersjt (Rus)-S. Markowski (Pol) 2-0, A. Walra- ven-J. Platin (Fra) 0-2, E. Wiskerke-S. Tombak (Isr) 1-1, G. Solodoecho (Oekr) -H. Kleinrensink 1-1, K. Rijk-J. Houmes 2-0, J. Lelis (Let)-F. Blaas 2-0, J. Mutulis (Let)-D. Kleinrensink 1-1, W. Bennink-J. Grim 2-0, Y. Lebedev (Rus)-M. Marijs 2-0, A. v. Diggele-V. Hermans (Bel) 1-1. Vierde ronde: Zalitis-Vd Stap 1-1, Ivens-Petoechov 1-1, Zdoroveac-Teer 1-1, Gersjt-Holstvoogd 2-0, Schunselaar -Prokoupets 1-1, Rijk-Napreenkov 1-1, Plantin-Rats 0-2, Turiy-Kleinrensink 1-1, Cordier-Schwarzman 2-0, Lelis-Wisker- ke 2-0, Tombak-Solodoecho 1-1, Ben- nink-Walraven 0-2, Kleinrensink-Mar- kowski 2-0, Lebedev-Mtulis 1-1, Her- mans-Houmes 1-1, Blaas-Diggele 2-0, Marijs- Grim 0-2. Stand: 1. Vd Stap 4-7, 2. Zalitis, 3. Ivens, 4. Gersjt, allen 4-6, 5. Petoechov, 6 Napreenkov, 7. Teer, 8 Prokoupets, 9. Zdoroveac, 10. Rats, 11. Schunselaar, 14. Rijk, allen 4-5. Lucky Day 3870: 3-5-10-11-14-15-18- 20-24-25-32-39-44-47-49-56-57-69-70-73 (onder voorbehoud). Eredivisie: NEC - Willem II 2-0 (1-0). 2. Denneboom 1-0, 51. Barreto 2-0. Scheidsrechter: Koopman. Gele kaart: Wisgerhof (NEC), Kreek, Hadouir (Wil lem II). Aantal toeschouwers: 12.000. NEC: Babos; Wielaert, Wisgerhof, Ols- son en Leiwakabessy; Barreto, Takak, Van der Doelen en Boutahar (83. Prent); Denneboom (88. Nalbantoglu) en Worm (60. Grot). Willem II: Zois; Van der Struijk, Kreek en Victoria; Fehér, Smit, Reuser (77. De- lanoy) en Agustien; Hadouir, Kerekes (60. Dembele) en Bobson. NAC Breda - FC Groningen 2-2 (1-1). 9. Van Hooijdonk 1-0, 18. Cornelisse 1-1 (strafschop), 80. Slot 2-1, 89. Salmon 2-2. Scheidsrechter: Vink. Gele kaart: Zwaanswijk, Jenner (NAC), Kruiswijk, Salmon (FC Groningen). Aantal toe schouwers: 12.733. NAC Breda: Van Zwam; Elshot, Pen- ders (28. Slot), Zwaanswijk en Vidmar; Mendes (84. Stam), Vonlanthen en Van Gessel; Jenner (87. Sikora), Van Hooij donk en Diba. FC Groningen: Roorda; Silva, Sankoh (82. Van de Laak), Kruiswijk en Van der Linden; Buijs, Matthijs, Fledderus (73. Lindgren) en Levtsjenko; Nevland (65. Salmon) en Cornelisse. FC Twente - Sparta 1 -O (O-O). 90. Gei ritsen 1-0. Scheidsrechter: Ternminl: Aantal toeschouwers: 13.000. FC Twente: Boschker; Ouedraogo.Zo mer, Majstorovic en Heubach; Bram; (79. Sibum), Bakircioglu en Niemeyer, Afonso (60. Gakhokidze), N'Kufo enTou- ma (73. Gerritsen). Sparta: Ponk; De Fauw, Gudde, Zoor- tjes en Gudelj; Obodai, Rose, Micheti en Polak; Oost (46. Bouaouzan) en Cve kov (89. Yilmaz). Stand aan kop: 13 10 13 10 Feyenoord AZ 13 9 2 13 7 2 1 32 27- 2 31 37- 2 29 36- t) 4 2 3 27 4 23 27- 21 Terneuzen. Najaarscompetitie Bevo bo. A-klasse: Scheldesport-Delta 1! Dow-Zaman Sport 2-1, BN/De Stem-Jr cobs Tuin 0-3, Rest.'t Oudt Sas-Deer Sport 1-2. Stand: Dees Sport 12-31 Dow 12-32, Rest. 't Oudt Sas 12-24, li man Sport 12-21, Delta 12-11, Jacobs Tuin 12-11, Scheldesport 12-9, BN/D; Stem 12-3 B-klasse: Dees Sport 2-0i Pooter 2-1, NHI Terneuzen-Van de Pé Aann.BV 3-0, BN/De Stem 2-Dow 2 12. Rabobank Terneuzen/Sas-PSOVZ 3-0. Stand: Dow 2 12-26, NHI Terneuten 12-20, Dees Sport 2 12-19, BN/De Stem 2 12-18, De Pooter 12-17, Van de Poel Aann. BV 12-17, PSOVZ 12-16, Rabo bank Terneuzen/Sas 12-12. C-klasse: Delta 2-EI.Van Fraeyenhove 3-0, Schel despon 2-Gemeente Terneuzen 1-2,Tt VoRe-De Hoop 2-1, NHI Terneuzen 2-V&K/C1000 Hoek 2-1. Stand aar kop: TeVoRe 12-25, V&K/C1000 Hoei 12-25, De Hoop 12-20, Delta 2 12-19, Ge meente Terneuzen 12-18, NHI Terneu zen 2 12-13. D-klasse: Visser Smit Hanab-lnterpolis Philippine 3-0, URS- WBAZ 1-2, Echo Audio-Dow 3 0-3, YB- dïz-Henno Cysouw 3-0. Stand aan koip: Visser Smit Hanab 12-32, Do» 3 12-26, Echo Audio 12-21. E-klasse: PSOVZ 2-ASYA Kartallari 2-1. BN/De Stem 4-Hydro IS Partner 1-2, BN/De Stem 3-V&K/C1000 Hoek 2 1-2. Stand aan kop: ASYA Kartallari 10-27 (kam pioen en promotie). V&K/C1000 Hoek2 10-16, BN/De Stem 4 11-16. donderdag Biljarten Regionale competitie poolbiljart, eerste klasse West 4. The Roadhou se-Provoosthuis. Locatie: The Roadhou- se, Middelburg. Aanvang: 20.00. Dammen Europees kampioenschap vetera nen: vijfde ronde. Lokatie: Zaal Midder dorp in Zoutelande. Aanvang 12.00. Bevelander gaat na EK voor veteranen dammen op de Filipijnen (Advertentie) door Koen de Vries ZOUTELANDE - Kees Rijk zal het niet ontkennen: het EK dam men voor veteranen maakt veel in hem los. „Ik ben elke dag ge spannen en heb vooral na de eer ste dag van het toernooi slecht geslapen", bevestigt de bijna 63-jarige Lewedorper. En misschien is er nog iets dat ten koste gaat van zijn nacht rust: Rijk gaat binnenkort een verre reis maken. Hij damt al sinds mensenheugenis, maar het EK in Zoutelande is toch iets bij- - zonders. Het feit dat er deelne- _mers uit negen landen naar de slaperige Walcherse badplaats zijn gekomen, dat de krant en (le omroep veel aandacht aan het toernooi besteden, dat er bij de opening mooie toespraken werden gehouden: al die dingen brengen de door de wol geverf de dammer een beetje uit zijn evenwicht. „En ik baalde ook .enorm van de loting", voegt hij eraan toe. „Ik moest in de eerste ronde tegen de Rus Tetoechov, een superman die in 2003 Euro pees kampioen was bij de vetera nen, terwijl Aart Walraven en Peter Schunselaar twee zwakke tegenstanders lootten. Ik begon als, het ware met twee punten Het EK dammen voor veteranen maakt veel los bij Kees Rijk. „Ik ben elke dag gespannen en heb vooral na de eerste dag van het toer nooi slecht geslapen." foto Lex de Meester achterstand op mijn Zeeuwse concurrenten. Ook dat hield me uit mijn slaap." De strijd om de titel beste vete raan van Zeeland speelt een gro te rol in Zoutelande, zegt Rijk. „Peter Schunselaar zei dat ik een beetje nonchalant over het EK deed en daarin had hij na tuurlijk gelijk. Ik ga niet roepen dat ik het hier even ga maken. Ik hou me liever op de vlakte en dat nonchalante kan me helpen. Als je te gespannen gaat dam men, wordt het niks." Inmiddels is Rijk in fel gevecht met zijn Zeeuwse rivalen Schun selaar en Walraven. Na zijn ne derlaag tegen Tetoechov boekte hij twee overwinningen en is hij weer helemaal onder de mensen. Niet alleen het EK is een span nende gebeurtenis voor Kees Rijk. Zijn reis naar het verre oos ten houdt hem ook sterk bezig. Volgende week vertrekt hij naar de Filipijnen en Thailand, waar hij op bezoek gaat bij twee broers. Op de Filipijnen gaat hij dam-ontwikkelingswerk ver richten. Door de plaatsvervan gend voorzitter van de dambond daar, Nestor Nebolido, is hij uit genodigd een simultaan te ge ven. Tegenstanders zijn de spe lers uit de zuidelijke miljoenen stad Davao, waar Rijks broer met zijn Filipijnse vrouw woont. Braziliaans systeem Voor de Bevelander is zo'n si multaan niet zo bijzonder, voor zijn tegenstanders des te meer. Zij zijn met gewend te dammen op een bord met honderd vel den. „Op de Filipijnen dammen ze op 64 velden, volgens het Bra ziliaanse systeem. Ik moet de borden zelf meenemen. Bij de Nederlandse dambond heb ik op rolbare plastic borden gekocht, die ik in een koker meeneem. Het zorgt wel voor zes kilo extra gewicht in mijn bagage." Rijk denkt dat het verzoek van Nebolido een reden heeft. „De Filipijnen zijn met aangesloten bij de werelddambond, de FMJD. Dat komt onder meer om dat ze een andere vorm van dam men spelen. Ik denk dat dit een eerste stap is om bij de FMJD te komen." Als wisselgeld voor de simultaan moest Rijk toezeggen dat hij twee dagen later aan het jaarlijkse plaatselijke damtoer- nooi meedoet. Dat deed hij met plezier, wat de organisator weer begroette als 'een historische ge beurtenis', omdat voor het eerst een buitenlander aan het toer nooi in Davao meedoet. „Ik heb door het EK niet veel tijd gehad dat 'Braziliaans' te oefenen. Ik heb een programmaatje gedown- load waarmee je live tegen spe lers uit de hele wereld kunt spe len. Het is er nog niet van geko men. Wel weet ik dat dammen op 64 velden heel anders is. Ooit speelde ik in Goes tegen een Rus uit de buurt van Vladivostok, die voor zijn werk in Antwerpen was en een mogelijkheid zocht ergens te dammen. Hij kwam bij mijn club in Goes terecht en bleek het alleen op 64 velden te kunnen. Ik weet nog dat combi naties heel anders zijn dan wij gewend zijn en dat je zo aan de overkant van het bord bent." Die beslommeringen houden hem nu amper bezig. Rijk wil eerst pieken op het EK voor vete ranen en daarvoor moet hij bo ven zichzelf uitstijgen. „Het valt me op dat de Zeeuwen die op pa pier wat minder zijn, stuk voor stuk uitstekend spelen. Evert Wiskerke houdt twee ijzersterke Russen op remise, Frans Blaas verslaat bijna een sterke Israëliër, Jo Houmes wint van Lebedev en ook Maarten Marijs en Jan Grim spelen sterk. Ik zal ook met de mindere spelers reke ning moeten houden." Klein en licht toestel Duurzame batterij Kleurenscherm Madagascar-dvd cadeau jaii'rtWf.r.l.M nt0,mm BELCOMPAIVY altijd dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42