Trainer wil nieuw sportcomplex Metal op Tholen: supers toer! Goes krijgt een echte toegangspoort VZrf Subcommissie wijst bezwaren tegen plan West van de hand fivogMri Women Who Rock Festival Accommodatie volgens Hiensch hoofdklasser onwaardig www.edox-watches.com Groot assortiment Verf Behang Stoffering Zonwering MIDDELBURG, Korendijk 34, lel. 0118-650024 VLISSINGEN, Gildeweg 25, lel. 0118-431304 mam Mireille Quist (links), leadzangeres van Nodal Point en Esther Vroegop van Tears of Blood. door Willem Jongeneelen SINT-MAARTENSDIJK - Rockmuziek een mannenwereld? Niet helemaal. Tij dens het eerste Women Who Rock Festi val dat zaterdag in Partycentrum Hae- stinge in Sint-Maartensdijk wordt ge houden, treden vanaf 's middags 16.00 uur maar liefst zeven rockgroepen op die allemaal een ding gemeen hebben: een dame in de spits! 'Rock met ballen', zo wordt rockmuziek met leadzangeressen vaak wat denigre rend genoemd. Ooit kwam er namelijk een verzamelalbum uit met die titel. Daarop, naast een weinig verhullende foto van een welgevormde dame, alleen maar hits van rockdames. Ook volgens initiatiefnemer van het festival Pierre Bouwens, tevens actief als drummer achter leadzangeres Mireille Quist in de rockband Nodal Point, wordt een roek- dame vooraan op het podium nog vaak als iets heel bijzonders ervaren. „Je on derscheidt je daarmee toch nog vaak van de rest in de rockwereld. Dat merk ik heel vaak als we zelf optreden. Eer lijk gezegd zie ik ook liever een vrouw dan een man op een podium. Maar dat zal wel komen omdat ik zelf een man ben." Het idee voor het eerste Women Who Rock Festival is het rechtstreekse ge volg van een Women Who Rock Tour' die Mireille Quist met Nodal Point langs een aantal zalen in Nederland voerde. Vaak samen met een aantal an dere rockgroepen met zangeressen, zo als de Haarlemse nu-metalband The Na me en de Eindhovense hardrockband in jaren tachtig- stijl, Erazer. Bouwens: „De bal ging rollen toen de Tholenaren Frans van Berge en Hans Visser het wel zagen zitten het concept uit te bouwen tot een heus festival. Dit jaar nog met vooral regionaal talent. Slaat het festi val echter aan en kunnen we sponsors of subsidies binnenhalen, dan volgt er komend jaar wellicht een editie met een landelijke topper. We zijn in ieder geval blij dat het festival, met naast de zeven optredende groepen ook nog een gitaar- clinic van de Bergse gitarist Conrad Hultermans en een demonstratie skaten op een in de zaal opgestelde mini ska- te-ramp, door de lage entreeprijs als laagdrempelig kan worden be schouwd." Bijzonder Onder de deelnemende groepen zijn er twee met Thools metalbloed. Naast Mi reille Quist uit Sint Philipsland is dat de slechts 18-jarige Esther Vroegop uit Poortvliet. Ze zingt in de metalband Tears Of Blood. „Dat juist wij als plaat selijke band het festival af mogen slui ten vind ik heel bijzonder. En ook wel een beetje spannend. We hebben toch minder ervaring dan de meeste bands die voor ons spelen. Maar dat lukt wel hoor, we kunnen echt wel een feestje bouwen", zegt ze overtui gend. Esther staat wel vaker voor hete vuren. Met haar coverband, met leden die ver der uit Sint-Maartensdijk en Sint-Anna- land afkomstig zijn. heeft ze inmiddels ook de finale bereikt van The Clash Of foto Con Clasquin Coverbands, volgende week vrijdag in Goes. „Als we winnen mogen we in Pa- radiso in Amsterdam spelen. Dat is pas spannend!" Vroegop is trots dat dit nieuwe festival juist op het eiland Tholen wordt georga niseerd. „Dat is superstoer! Daar wordt weinig gedaan voor de metal-scene. Er is niet eens een café waar rockmuziek gedraaid wordt." Haar groep speelt covers van groepen als Iron Maiden, Judas Priest, Thin Liz zy en Metallica. Mannenmuziek. „Dat maakt me niets uit. Ik vind dat lekkere muziek om te zingen. Omdat je er emo ties in kwijt kunt." Ook als die teksten typisch vanuit een mannelijk oogpunt zijn geschreven? „Ja. In een vorig bandje zong ik ook 'Whole Lotta Rosie' van AC/DC. Dat deed ik dan maar als pot." Women Who Rock Festival, zaterdag 3 de cember in Partycentrum Haestmge in Sint-Maartensdijk. Aanvang 16 00 uur, en tree 5,- in de voorverkoop, 7,- aan de zaal (legitimatie verplicht). Met. Displayed (Bergen op Zoom), Wicky (Roosendaal), The Name (Haarlem), Miss Behaviour (Ber gen op Zoom), Erazer (Eindhoven), Nodal Point. (Bergen op Zoomen Tears of Blood (Smt-Annaland). Einde 01 30 uur donderdag 1 december 2005 Elf dagen cel voor bedreigingen MIDDELBURG - Een 65-jarige inwoner van Goes is giste ren in Middelburg voor het bedreigen en beledigen van medewerkers van het parket van justitie veroordeeld tot een straf gelijk aan het voorarrest van elf dagen. Het ac cent van de strafmaat lag op de twee maanden voorwaar delijke gevangenisstraf, waarvan de proeftijd met een jaar verlengd. Tijdens de proeftijd moet hij zich houden aan een aantal strengere voorwaarden van de reclasse ring. De irritatie en de boosheid van de Goesenaar heeft te maken met zijn boot, die drie jaar geleden door het Openbaar Ministerie (OM) in beslag werd genomen bij zijn zoon. De boot was door zijn zoon gebruikt voor crimi nele activiteiten. Omdat hij nog steeds zijn boot niet te rug heeft gebeurt het dat de man door zijn alcoholgebruik ontspoort en zich afreageert op het OM in Middelburg Die situatie deed zich 15 november ook voor toen hij drei gende telefoontjes naar parketmedewerkers pleegde. Offi cier van justitie G. Oostei-veld kon zich wel iets bij de frus tratie voorstellen, omdat de verdachte zijn enige vrijetijdsbesteding ziet worden afgenomen. „Maar u gaat er niet goed mee om. De telefoontjes zijn bij de parket medewerkers dreigend overgekomen. U bent in juni ook al veroordeeld voor bedreigingen tegenover justitie." De officier eiste een maand cel plus de verlenging van de proeftijd van twee maanden. Ze vond het van belang dat de maatregelen worden verscherpt, waarbij een behande ling voor zijn alcoholprobleem bij Emergis en een psycho logisch onderzoek vereist is. Aggregaat gestolen YERSEKE - Onbekenden hebben tussen dinsdag 18.30 en woensdagmorgen 7.30 uur een aggregaat weggenomen Het blauw/oranje aggregaat stond langs de A58 ter hoog te van de afrit Yerseke/Kruiningen en was hier geplaatst om de bouwput van de boring onder de A58 te bemalen. Het aggregaat, ter waarde van enkele tienduizenden eu ro's, is vermoedelijk weggenomen met behulp van een vrachtauto met hijskraan. Vlissinger gewond bij ruzie VLISSINGEN - Een negentienjarige Vlissinger is gister middag in zijn woonplaats gewond geraakt tijdens een woordenwisseling met een achttienjarige plaatsgenoot. In zijn woning aan de President Rooseveltlaan was tussen hem en de plaatsgenoot een schermutseling ontstaan waarbij de negentienjarige zijn hand verwondde aan een mes. Hij is per ambulance overgebracht naar het zieken huis maar kon nadat de wond was gehecht, het zieken huis weer verlaten. De achttienjarige Vlissinger is in de woning aangehouden. Het mes werd in beslag genomen. Tractor botst met auto OOSTERLAND - Een tractor heeft gisteren op de krui sing van de N59 met de Oud Heiligeweg bij Oosterland een botsing veroorzaakt met een auto. De 38-jarige trac torrijder wilde ter hoogte van het tankstation de rijksweg oversteken. Op dat zelfde moment reed vanaf de Oud Hei ligeweg een 24-jarige automobiliste linksaf de N59 op, richting Zierikzee. De vrouw was al op de doorgaande weg, toen de tractor eveneens aan zijn oversteek begon. Daardoor raakte de 38-jarige man de auto met de klepel maaier. De vrouw bleef ongedeerd. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Harmen van der Werf GOES - De Goese ondernemer Gé, eigenaar van onder meer Chinees restaurant Nian Hao, heeft grootse plannen voor de ontwikkeling van een restau rant en hotel met congresruim tes aan één van de belangrijkste toegangswegen tot Goes, de 's-Heer Hendrikskinderendijk. Het project is gedacht op de plek waar onder meer het Na tuursteenhuis is gevestigd. Eige naar van het perceel, J. Zandee uit Zoetermeer, heeft een voorlo pig koopcontract afgesloten met Gé. De huurovereenkomst met het Natuursteenhuis wordt eind 2006 beëindigd. Gé, die nog (Advertentie) geen toelichting wil geven, pre senteert volgende week zijn idee ën aan de gemeente Goes. Hij heeft eerder al wel bekendheid gegeven aan zijn plannen. Aan de 's-Heer Hendrikskinderen dijk verrees een bord met de me dedeling dat er een restaurant voorziening met 888 zitplaatsen zou komen. Op last van de ge meente moest de tekst eraf, om dat de zij zich nog over het pro ject moet uitspreken. Landschapsbeleid De plannen van Gé aan de toe gangspoort tot Goes staan los van de ontwikkeling van een congres- en horecacentrum in Colijnsplaat, vlakbij de Zeeland- brug. Hij wil beide projecten uit voeren. Gedeputeerde Staten hebben deze week nog laten we ten tegen het project bij Colijns plaat te zijn. omdat dit in strijd is met het landschapsbeleid van de provincie. Aan de 's-Heer Hendrikskinde rendijk gaat nog meer gebeuren. De Goese projectontwikkelaar Van Garderen en Dekker heeft het bedrijfspand gekocht van Verkerk Keukens dat twee jaar geleden failliet is verklaard. J. van Garderen meldt dat er een autoshowroom komt. Welke kan hij nog niet zeggen. Onder handelingen zijn gaande. Een bouwvergunning is volgens Van Garderen verleend. Het huidige pand gaat tegen de vlakte. Goes heeft een autoboulevard op bedrijventerrein De Poel II. Van Garderen: „Niet iedereen wil daar zitten en het terrein aan de 's-Heer Hendrikskinde rendijk is een fantastische zicht- locatie." door Rob Paardekam YERSEKE - De provinciale sub commissie voor gemeentelijke bestemmingsplannen adviseert het college van Gedeputeerde Staten om de bezwaren van de Verenigingen Bewoners Belan gen Yerseke-Wesl allemaal onge grond te verklaren. De sportvelden die nu nog aan de oostkant van de Hogeweg lig gen, worden binnen enkele ja ren verplaatst naar de andere kant van de weg om plaats te maken voor een multifunctio neel centrum met onder meer twee basisscholen en de kinder opvang. Ook Vredelust verhuist naar Yerseke-West. Omwonen den, onder meer uit de Erica laan, Violenlaan, Magnolialaan en Irislaan. hebben veel bezwa ren tegen het plan. Zo zijn ze bang voor een toena me van het verkeer in de wijk, maar volgens de provinciale sub commissie zal dat wel meeval len. Natuurlijk zal er een piek zijn als de scholen in- en uit gaan, maar volgens de commis sie zal het grootste deel van het verkeer niet via de wijk komen, maar omrijden via de Hogeweg. De wijk kent alleen een ontslui ting voor langzaam verkeer. Ook het argument over de grote omvang van de toekomstige ge bouwen snijdt volgens de sub commissie geen hout. Die zegt dat er absoluut geen sprake is van grote bouwmassa's en wijst erop dat de gebouwen hoog zijn aan de kant van de Yerseke Moer en juist laag aan de zijde van de woningen. Dat de rust in de wijk in zijn algemeenheid flink verstoord zal worden, ge looft de commissie niet. Die stelt dat er nu al geen sprake is van een heel rustige wijk, mede door de aanwezigheid van de voetbalvelden. Al met al heeft de gemeente volgens de commis sie voldoende rekening gehou den met de omwonenden. Volgende week is er nog een hoorzitting waar de gemeente en de bewonersvereniging hun zegje kunnen doen. Daarna ne men Gedeputeerde Staten een definitief besluit over de bezwa ren van die laatste club. agenda j STREEKACTIVITEITEN GOES - Café Matisse, Grote Markt 1, 20.00 uur: Goese jongerenavond D 66; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur. Seniorensoos; KAMPERLAND Dorpshuis Jhr. Mr De Casembroot, 14.00 uur: Toelichting zorgverzekeringsstelsel vereniging bon- denraad Noord-Beveland; KAPELLE - Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 9.15-10.00 uur en 12.00-13.45 uur: Zwemmen; De Vroone, 13.00 uur: Soos, biljarten,; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartcompetitie senio ren; Zwembad Den Inkel, 13.00-14.00 uur. Meer bewegen voor ouderen, 55-plus; WEMELDINGE Steiger buitenhaven, 9.30 uur: Intocht Sinterklaas; Dorpshuis De Wemel, 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; YERSEKE Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. Knutselmiddag GOES - 'Creatief met groen': dat is het thema van de knutsel middag van Milieu Educatie Centrum De Bevelanden op woensdag 14 december. Kinderen van vijf tot tien jaar oud kunnen een groenstukje ko men maken in het MEC-gebouw bij de Hollandse Hoeve. De mid dag duurt van 13.30 tot 15.30 uur. Aanmelden: 0113-252628. (Advertentie) Goes/Oostburg, Juwelier 't Goudoppertje (Goes. Lange Kerksiraat 48 Oostburg, Burg Burchtstraat 8-10) Sluis Juwelier Dijkstra Zuiddiikstraat 4 Temeuzen Juwelier Wijffels Noordsfraat 103 Vlissinger». Juwelier van Boven W.i st'aal 93 door Frank Balkenende KLOETINGE - Kloetinge-trai- ner Diederik Hiensch vindt dat de gemeente Goes de bouw van een nieuw sportcomplex voor al le voetbalclubs in Goes en Kloe- tinge eens serieus moet onder zoeken. Het Wesselopark. de ba sis van Kloetinge, voldoet vol gens Hiensch niet meer en is een hoofdklasser onwaardig. Boven dien rekent verhuizing naar een nieuw complex af met de par keerproblemen in Kloetinge. VV Kloetinge telt 750 leden en 38 teams. Die moeten het doen met drie velden, waarvan één met kunstgras. Een deel van de junioren traint op een zand strook. Omdat er zo veel op wordt gespeeld, hebben de vel den het zwaar te verduren, zegt Hiensch. „Het hoofd veld is al vijftien jaar een drama. Het is slecht bespeelbaar en de gemeen te krijgt het maar niet goed. Maar zeg nou zelf, een zo grote club met drie velden, die tref je verder nergens aan in Neder land." Ooit is wel geprobeerd een vierde veld aan te leggen, maar dat is toen door onder meer protesten van omwonen den niet doorgegaan. Overigens houdt Kloetinge wel recht op dat vierde veld, maar de gemeen te zegt er voorlopig geen geld voor te hebben. De kleedkamers passen volgens Hiensch. die op persoonlijke ti tel spreekt, evenmin bij de uit straling van een hoofdklasser. Renovatie van het Wesselopark lijkt Hiensch niet erg zinvol. Dat blijft volgens de oefenmees- ter 'lapwerk'. Hij pleit dan ook voor een onderzoek naar een nieuw sportcomplex, ook als dat buiten Kloetinge komt te liggen. „Bijna elke club in Zeeland heeft een betere accommodatie dan Kloetinge. Kijk bijvoor beeld naar Middelburg, dat der de klas speelt en over een nieuw complex beschikt." Hiensch zegt dat de gemeente eens een keer haar nek moet uitsteken voor Kloetinge, dat samen met Hoek Zeelands trots in de hoofd klasse is. Misschien komt daar volgend seizoen de Goese club SSV'65 bij. die de eerste klasse aanvoert en grote kans maakt op promotie Een mooi moment om over een nieuw complex na te denken. „Clubs die in de hoofdklasse spelen, trekken door hun uitstraling veel jeugd leden aan. Bij Kloetinge is het een gepuzzel om die op een za terdag thuiswedstrijden te laten spelen, zeker als het eerste thuis in het veld moet. Dan wordt met, kunst- en vliegwerk geprobeerd het hoofdveld te ontzien voor het eerste. Je verwacht toch dat de gemeente die problemen on derkent. maar met ideeën komt ze niet. Ik mis een echt sportbe leid." De pas aangetreden Kloe- tinge-voorzitter J van der Wee- Ie ontmoet binnenkort wethou der D. van Ewijk (GroenLinks, sport) om onder meer over de ac commodatieproblemen te pra ten. Anders dan Hiensch wil Van der Weele niet meteen om nieuwbouw vragen. „Ik ga dat gesprek blanco in." Een thema dat wel aan bod komt, is het mo gelijke voordeel van privatise ring van het Wesselopark. Van der Weele sluit niet uit dat de vereniging door privatisering en een deel zelfwerkzaamheid meer geld kan vrijmaken voor onderhoud van het sportcom plex. dat naar zijn indruk nu te intensief wordt gebruikt. Nieuwbouw zit er volgens wet houder Van Ewijk voorlopig niet in. „Acht jaar terug is dat met de uitbreiding van de ac commodatie aan de orde ge weest en toen wilde Kloetinge op het Wesselopark blijven. Daarnaast is politiek vastge steld dat sportpark 't Schenge een groene buffer tussen de Goe se Polder en het havengebied moet blijven, dus ook dat ver dwijnt niet. Er is geen reden om nu aan een grootschalig nieuw sportcomplex te denken Priva tisering is wel bespreekbaar, al voegt Van Ewijk eraan toe dat dat geen wondermiddel is. „Het vermeende profijt valt nogal eens tegen." Marianne Co Simmers (voorheen Restaurant 'De Waag' uit het Schouwse Serooskerke, 57e plaats in 'Lekker') en Michel Louws van Restaurant 't Veerhuis uit Wolphaartsdijk vormen samen het beste van twee toprestaurants. Wolphaarisdijkse Veer I, Wolphaartsdi|k. lel. 0113-581326, www.veerhuis.net,veerhuis.wolphaarlsdijk@lietnet.nl DOMBURG GOES Kleding van o.a. Gaastra. Riverwoods Gant nu tot 30% korting Kom kijken naar onze leuke kerst-collectie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29