PZC Leden PvdA fluiten bestuur terug 25,- jjWes expert INTERNATIONALE PRIJSSTUNT! KI 1l8$ïi00iVElK00P: Drugsvoorlichting ook thuis Wethouder Knuit en fractievoorzitter Louwrink toch hoog op lijst CDA Goes bepleit maatschappelij ke stage scholieren zeeuwse almanak Chinees Spoor van lindebomen langs weg vanaf Ovezande deDRVKKERY Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactieï pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. donderdag 1 december 2005 vanaf a.e. zaterdag bloemenhuis h5Sabare'Wf""' denzoo*" in pog '50 editie Bevelanden-Tholen +door Rob Paardekam KRUININGEN - De Reimers- waalse wethouder K. Knuit en de raadsleden J. Louwrink en C. Schoof bezetten toch de eerste drie plaatsen op de kandidaten lijst van de PvdA voor de ge meenteraadsverkiezingen van volgend jaar. Het bestuur, dat voor vernieuwing koos. is giste ren door de leden teruggefloten en treedt grotendeels af. nen mee. Knuit was opgetogen na de vergadering. Volgens hem heeft de commissie die de kandi datenlijst heeft samengesteld (lees: het bestuur) met goed be grepen wat er leeft in de partij. Zelf had hij naar eigen zeggen wel venvacht dat de leden het bestuur zouden terugfluiten. De argumenten van vernieuwing vindt hij maar onzin. „Chris zit anderhalf jaar in de raad en Jo ke nog maar vier. Moet je dan vernieuwen?" Knuit was niet op gestapt als hij op de zesde plaats was blijven staan. Hij zou in dat geval wel met voor keurstemmen in de raad zijn ge komen, denkt hij. De Hansweer- tenaar wil graag nog een perio de wethouder zijn. Hij is het nu twee jaar en begint er naar ei gen zeggen net lekker in te ko men. Fractievooorzitter Louwrink, die dus lijsttrekker wordt, zegt blij te zijn dat de leden voor er varing hebben gekozen. „Als de kwaliteit nou zou ontbreken bij de huidige mensen, viel de keu ze van het bestuur nog te snap pen, maar dit sloeg nergens op." De verliezers, Nout en Linden- berg, beraden zich nog op hun positie. De laatste is er van over tuigd dat hij met voorkeurstem men in de raad wordt gekozen. Toch moet hij er over nadenken of hij zich nog wel thuis voelt in de partij. Nout weet ook nog niet of hij wil blijven functione ren binnen de partij. Hij noemt het jammer dat de leden niet voor vernieuwing durfden te kie zen. Nederlaag Drie bestuursleden, onder wie voorzitter J. van Velzen, maak ten direct na de ledenvergade ring hun aftreden bekend. „Dat is politiek correct na zo'n neder laag, toch", zei Van Velzen. Ove rigens kon H. te Kief te zich als enig bestuurslid niet vinden in de aanbevelingen die de andere bestuursleden deden. Hij is niet afgetreden. Volgens Knuit verkeert de partij zeker niet in een crisis. Gisteren al waren er mensen die aanga ven wel in het bestuur te willen zitten. Volgende week kiezen de leden waarschijnlijk al een nieuw bestuur ÜJ Jlt70!griiz' (Alleen Scheldestraat, Paspoortstraat, Dauwendaele, Konmar) Kans op nieuw leven Amac klein 's-HEERENHOEK - De kans op een doorstart van produ cent van aardappelrooiers Amac in 's-Heerenhoek wordt door curator S. van Boven uit Middelburg laag ingeschat. Van Boven is door de rechtbank benoemd tot zaakgelas tigde, nadat Amac gisteren zoals verwacht failliet is ver klaard. Op last van de bank is vorige week de poort van het bedrijf gesloten. „Als een doorstart mogelijk is", zei Van Boven, „heeft het management daarvoor vaak een idee. Dat is hier niet het geval." De vijfenveertig, op non-actief gestelde werknemers moeten er rekening mee houden dat zij vandaag worden ontslagen Zij hebben nog salaris tegoed. Het is gebruikelijk dat uitkeringsinstantie UVW die verplichting overneemt van een failliet bedrijf, maar, merkt Van Boven op. 'de uitbetaling zal helaas nog zeker een paar weken op zich laten wachten'. Nieuwe stemcomputers in Tholen SINT-MAARTENSDIJK - Inwoners van de gemeente Tho len kunnen bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2006 gebruik maken van nieuwe stemcomputers. Vandaag sluit de gemeente Tholen als eerste van Neder land een contract met SDU-uitgevers voor de nieuwe ver- kiezingsdienst New Vote. De oude stemmachines van de gemeente Tholen waren aan vervanging toe. De nieuwe stemcomputers zijn gebruiksvriendelijker dan de oude machines en de verkiezingsuitslag is sneller bekend. Een ander voordeel is dat SDU eigenaar blijft van de compu ters, zodat de gemeente altijd over moderne apparatuur kan beschikken. Daarnaast verzorgt SDU het onderhoud. Paard van Troje deelt boeken uit GOES - Boekhandel Het Paard van Troje uit Goes deelt in de week voor kerst, in samenwerking met Uitgeverij Lemniscaat, prentenboeken uit aan kinderen die wat extra's kunnen gebruiken. Lemniscaat heeft dertig pak ketten met twaalf prentenboeken beschikbaar gesteld. Het Paard van Troje zoekt organisaties, die werken met jonge kinderen. Iedereen kan ideeën inbrengen. De boek handel kiest uit de inzendingen welke organisaties pren tenboeken krijgen. Suggesties kunnen doorgegeven wor den via e-mailadres hetpaardvantroje@hetnet.nl. Hardrijder is rijbewijs kwijt KRABBENDIJKE - Een 26-jarige hardrijder uit Krabben- dijke heeft gistermiddag zijn rijbewijs moeten inleveren nadat hij betrapt werd door een videoauto van de politie. De surveillanten zetten hem aan de kant en vorderden het rijbewijs in nadat zij constateerden dat de automobilist met een snelheid van 160 km over de N289 in Kruiningen reed. Daar is 100 kilometer per uur de limiet. door Frank Balkenende GOES - Scholieren in het Goese voortgezet onderwijs moeten een maatschappelijke stage lo pen in bijvoorbeeld de zorg, buurtcentra of bij milieuorgani saties. Dat idee lanceert de CDA-afdeling Goes in haar ver kiezingsprogramma. De partij is daarbij bereid zelf stagiairs op te leiden. Het CDA vindt dat er contacten met alle scholen in het voortge zet onderwijs moeten worden ge legd om alle leerlingen in een be paald leerjaar zo'n maatschap pelijke stage te laten lopen. Daar kan de algemene ontwikke ling van jongeren alleen maar wel bij varen. Anderzijds profi teert samenleving van hun in zet. Het lijkt een soort sociale dienstplicht, waar de LPF eer der voor heeft gepleit. CDA Goes wil jongeren meer be trekken bij de samenleving. Daarom moet er in Goes een jon- gerenraad komen, zodat jonge ren zelf kunnen meedenken over beleid. Ook kunnen via zo'n raad de banden met jongerenor ganisaties en verenigingen wor den aangehaald. Jongerenraad Goede initiatieven van jongeren verdienen steun, vindt het CDA. Goes heeft wel een kinderburge meester, maar vreemd genoeg geen jongerenraad. Tholen en Borsele wel. Vooral de Thoolse jongerenraad is erg actief. Op het gebied van onderwijs huisvesting wil het CDA dat de gemeente de rijksgelden voor on derhoud en nieuwbouw door sluist naar de scholen. Nu ver deelt de gemeente die in samen spraak met het onderwijsveld. Vooral het voortgezet onderwijs zit te springen om budgettaire autonomie. Het heeft zelf onder zocht of het doorsluizen van dit geld kan zonder dat scholen daardoor (op termijn) in de fi nanciële problemen komen. De conclusie was dat er voor het voortgezet onderwijs geen grote bezwaren zijn. Burgemeester en wethouders moeten daar nog een standpunt over innemen. Verder wil het CDA dat er meer huisvesting voor studenten (van sportopleiding Cios) komt. Ook de kandidatenlijst is be kendgemaakt. Lijsttrekker is fractievoorzitter M. Dieleman, die beschikbaar is als wethou der. De huidige wethouder C. Linssen verlaat de politiek. Nummer twee staat de 25-jarige J. de Bat, momenteel medewer ker van de Statenfractie van het CDA. Nummer drie, vier, vijf en zes zijn de zittende raadsleden E. van Waveren-van der Veen, P. Favier, A. de Kok en J. Polfliet. De zevende plaats (het CDA heeft nu zeven zetels) wordt be zet door nieuwkomer en leer kracht W. Harinck De zittende raadsleden C. van den Boom gaard en J. van den Hondel ke ren na twintig jaar inzet niet te rug in de raad Erg leergierig is hijStijn van vijf. Overal waar hij er moge lijkheden toe ziet, breidt hij zijn kennis uit. Zo had hij on langs enkele minder gewilde Yu-Gi-Oh kaarten geruild te gen exemplaren met Chinese tekens. „Ik kan Chinees schrijven", deelde hij zijn juf de volgende dag triomfantelijk mee. Die het kleine genie natuurlijk graag stimuleerde door hem die ochtend een tekenblad te laten vullen met schitterende Chinese karakters. Vader was uiterst trots toen Stijn hem later het bekrabbel- de blad liet zien. „En, wat staat daar nou?", wilde hij loe ten. Stijn keek met een meewarige blik terug. „Ja dahag, ik kan toch geen Chinees lézen!" De winkel van Sinterklaas vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met een buideltje met geitenkaas en boeuf of paddestoelen bourguignon en ijskoffie €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 vanavond 19.30 uur Plat Zeeuws presentatie Zeeuwse vormgevers za. 3-12,11.00-16.00 uur 999 games de nieuwste spellen Markt 51 Middelburg T0118 886 886 www.de-drvkkery.nl Gedeputeerde T. Poppelaars (links) en wethouder M. Vermue-Vernnie (tweede van rechts) planten officieel de eerste van 255 lindes langs de provinciale weg tussen Ovezande en Kwadendamme. foto Dirk-Jan Gjeltema door Harmen van der Werf OVEZANDE - Een spoor van welgeteld 255 lindes wordt deze week getrokken langs de door gaande provinciale weg vanaf Ovezande tot de afslag Kwaden damme. Het gebeurt in een 'treintje', met voorop een kraan, daarach ter een auto met bomen en één met beschermpaaltjes. De man nen van aannemersbedrijf H4A zijn maandag begonnen. Ze ho pen morgen klaar te zijn. Gister ochtend kwam gedeputeerde T. Poppelaars hen een handje helpen. Hij plantte even na half tien officieel de eerste linde boom. Hij deed dat met de Bor- selse wethouder M. Vermue- Vermue. Vooraf hadden mede werkers van H4A - Holding Vier Ambachten - al een gat gegra ven. De twee CD A-bestuurders hoefden de jonge linde er alleen in te zetten en het gat dicht te gooien. Aankleden De terugkeer van beplanting langs de provinciale weg vanaf Ovezande staat niet op zichzelf. De provincie is op veel meer plekken bezig het landschap met nieuwe bomen aan te kle den. „Een kleine 1500 exempla ren", meldde Poppelaars. De in Borsele geplante lindes zijn zo'n vijf jaar oud en afkom stig uit het Vlaamse Wetteren bij Gent. Ze worden in een lange rij gezet zonder onderbeplanting. Tot eind jaren negentig stond er langs de provinciale weg juist veel lage beplanting, struiken en opschot, vooral van iepen Die waren op of niet mooi meer. Wethouder Vermue-Vermue zei de nieuwe beplanting wel zo aar dig te vinden. „Straks is het een laan van opgaande bomen, ty pisch Zeeuws," Alleen waar de weg bochten maakt, komen geen bomen vanwege de veilig heid. De lindes kunnen een lange tijd mee, als ze tenminste goed wor den onderhouden. Ze groeien langzamer dan bijvoorbeeld po pulieren en dat maakt ze ook sterker. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Thuis aan ouders voorlichting geven over effecten en gevaren van drugs- en drankgebruik. Borsele trekt volgend jaar dit 'wapen' uit de kast, naast voor lichting aan leerlingen van de hoogste klassen op basisscho- (Advertentie) len. Emergis verslavingszorg gaat de lessen op basisscholen doen. Zo ook de bijeenkomsten thuis voor ouders en verzorgers van de oudste leerlingen in het basisonderwijs. Voor het eerst in Borsele worden ouders en ver zorgers zo direct bij drugs- en drankvoorlichting betrokken. In de gemeente Tholen is daar al eens mee gewerkt. Dat sloeg aan. In 's-Gravenpolder en Hein- kenszand wordt begonnen met de ihuisbijeenkomsten, is de be doeling. De gemeente geeft na men door aan Emergis van inwo ners die een rol spelen in bijvoor beeld kerken, het onderwijs en de medische wereld. Hen wordt gevraagd ouders en verzorgers van kinderen tot zestien jaar uit te nodigen en een locatie te rege len voor een voorlichtingsvond, waar een medewerker van Emer gis verslavingszorg komt pra ten. Het doel is zowel jongeren als hun ouders en verzorgers duide lijk te maken wat drugs er. drank 'doen'. 6.000 STUKS 'NTERNATIOI^a INGEKOCHT! INVENTUM grillplaat Slechts UITVERKOOP Jan Gielenplein 6 OUDENBOSCH (naast de Basiliek) Tel: 0165 - 330620 E-mail: PIM.fashion@planel.nl OPENINGSTIJDEN; di.-do. 9.30-18.00 uur vr. 9.30-21.00 uur za. 9.30- 17.00 uur U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand. 0113 561482 www.binnenuit.nl Het bestuur maakte vorige week bekend dat J. Nout uit Krabben- dijke de nieuwe lijsttrekker moest worden. Hij heeft geen po litieke ervaring, maar zit wel in diverse besturen. Francois Lin- denberg, ook uit Krabbendijke, stond op nummer twee. Hij zat al enkele jaren in de raad, maar bedankte vier jaar geleden voor de eer toen hij slechts op de vijf de plaats werd gezet op de kan didatenlijst. De huidige gezichten van de PvdA werden door het bestuur relatief laag geplaatst. Raadslid Schoof stond derde, fractievoor zitter Louwrink vijfde en wet houder Kees Knuit, ontegenzeg gelijk het gezicht van de PvdA in Reimerswaal, zelfs zesde. Het bestuur sprak van broodnodige vernieuwing binnen de partij. Toppers De leden denken daar "heel an ders over, zo bleek gisteren. Ze draaiden de lijst ongeveer om. Louwrink wordt lijsttrekker, Knuit komt op de tweede plaats en Schoof bezet in maart vol gend jaar de derde stek. Nout en Lindenberg, de beoogde toppers van het bestuur, werden door de leden op respectievelijk de plaat sen vijf en zes gezet. Lager kon in feite niet, want alleen de eer ste zes mensen ambiëren een plekje in de raad. De andere mensen - er staan er twaalf op de lijst - doen voor spek en bo- (Advertentie) (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27