Tarieven stijgen met drie procent OORZAAICDIABETES ssK Tubk PZC Irritatie over reclame Checkpoint in sporthal .1 Motie voor gratis parkeren langs kust Sas kan brede school niet sneller bouwen KEUKENS Waterschap handhaaft uitgangspunten agenda www.ssk-keukens.nl Lhi 0 SSm Roxy Board Babes Protest Burton Nfllu.iLEiA.fl woensdag 30 november 2005 door René Hoonhorst TERNEUZEN - De tarieven van waterschap Zeeuws-Vlaanderen gaan volgend jaar gemiddeld met ruim drie procent omhoog. Die lastenstijging past in de meerjarenplanning van het schap. Het dagelijks bestuur ver wacht daarom weinig kritiek van de hoofdingelanden in de be grotingsvergadering van donder dag 22 december. Ook vorig jaar kondigde gezwo rene E. Wijffels een 'lichte stij ging' van de tarieven aan. Enke le hoofdingelanden vielen toen echter over de fikse stijging van de ingezetenenomslag, die toen met zes euro steeg tot 71,50 euro per woonruimte. Dit jaar gaat dat bedrag met twee euro om hoog tot 73,50 euro. Ook de ver ontreinigingsheffing gaat met twee euro per vervuilingseen heid omhoog: van 61 naar 63 eu ro per eenheid. Daarmee is de heffing nog niet kostendekkend. Maar om het tarief niet te veel tegelijk te laten stijgen wordt volgens plan nog geput uit een eerder ingesteld egalisatiefonds. Andere tarieven gaan naar bene den. De omslag gebouwd zakt bijvoorbeeld met vijf eurocent: van 1,47 naar 1,42 euro per eco nomische waarde-eenheid van 2268 euro. Omdat de gemiddel de woningprijs stijgt, levert dat het waterschap niet minder in komsten op. De omslag onge bouwd daalt fors: van 84,10 naar 75,72 euro per hectare. Om al die cijfers aanschouwelijk te maken, berekende de afdeling middelen van het schap de gevol gen van de tariefveranderingen voor een gemiddeld gezin en een gemiddeld agrarisch bedrijf. Beperken Zo moet een gezin met een of meer kinderen en een huis van ruim 160 mille volgend jaar 366,87 euro aan lasten betalen door Frank van Cooten SLUIS - De kans is groot dat strandbezoekers deze winter geen geld in de parkeerautoma ten langs de kust hoeven te gooien. De Sluise raadsfracties CDA en Nieuw West ondersteunen het pleidooi van Dorpsbelangen en Toerisme (D&T) om het betaald parkeren op enkele parkeerter reinen vanaf januari tot het voorjaar vrij te geven. Dat is een raadsmeerderheid. CDA, Nieuw West en D&T hiel den bij de behandeling van de begroting 2006 een pleidooi voor het afschaffen van betaald parkeren langs de kust in de winter. Betaald parkeren is niet nodig omdat het dan rustig is op het strand, vinden de partijen. De wethouder wil echter eerst de evaluatie van het betaald par keren en het parkeerbeleidsplan afwachten. Daarnaast vindt hij het onverstandig het betaald parkeren aan de kust na de in voering drie maanden geleden weer vrij te geven. Ook waar- schuwt hij voor een gat in de be groting. Baarends is niet tevre den met dit antwoord en vraagt via een motie in de raadsverga dering van december een uit spraak van de raad. tegen 355,32 euro dit jaar. Het gezin moet dus 11,55 euro (3,3 procent) meer betalen. Een ge zin dat een gemiddeld agrarisch bedrijf runt met veertig hectare land en gebouwen die in totaal 536 mille waard zijn, betaalt vol gend jaar 325,80 euro (oftewel 8,2 procent) minder. De lasten voor de doorsnee boerenfamilie dalen daarmee van 3953,62 tot 3627,82 euro. Het dagelijks bestuur van het waterschap benadrukt dat het beperken van de tarievenstijgin- gen niet ten koste gaat van het takenpakket. De wegen blijven in redelijke conditie door regel matig onderhoud; de voortgang van de inrichting van 60-kilome- tergebieden gaat gewoon door (volgend jaar is het oosten aan de beurt en voor 2007 rest dan nog het gebied rondom Hoek- Philippine); de reserves bieden voldoende buffer en miljoenen investeringen in een gemaal in de Braakman en natuurvriende lijke oevers hoeven niet op de lange baan te worden gescho ven. In de begroting voor 2006 wordt ook al rekening gehouden met extra verkiezingen. Volgend voorjaar wordt - gelijk met de gemeenteraden - een nieuw alge meen bestuur gekozen. De hoofdingelanden en gezworenen worden slechts voor twee jaar aangesteld, omdat in 2008 al lan delijke waterschapsverkiezin gen op het programma staan vanwege de verandering van de waterschapswet. Het Zeeuws- Vlaamse schap heeft geld ge noeg gereserveerd om de kosten van beide verkiezingen te dek ken. Maar het dagelijks bestuur heeft zichzelf - in tegenstelling tot de collega's van de Zeeuwse Eilanden - geen loonsverhoging toegekend. Wijffels: „Dat von den we toch niet helemaal pas sen in deze tijd van bezuinigin gen en saneringen." Korfbalvereniging Luctor is er boos over dat de Terneuzense koffieshop Checkpoint reclame maakt in sportcentrum Vliegende Vaart. foto Camile Schelstraete door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - Een reclame bord van koffieshop Check point in het nieuwe sportcen trum Vliegende Vaart in Ter- neuzen is korfbalvereniging Luctor in het verkeerde keel gat geschoten. „Hier moet je de jeugd in een sportcentrum toch niet mee confronteren", zegt P. Geene van Luctor. „Dit moet je ge woon niet doen, hoeveel geld je er ook voor krijgt. Een sport centrum is er niet om de jeugd op drugs te attenderen. Ieder een weet wat dat allemaal aan richt." Wethouder S. de Mol-Marcus- se kan zich wel iets voorstel len bij de opmerkingen van Geene. „Ik weet niet eens dat er in Vliegende Vaart een recla mebord van Checkpoint hangt. Ik ga eerst uitzoeken wat de criteria zijn om recla me te maken in Vliegende Vaart. Pas dan kan ik zeggen of het mag." Voorzitter J. Scheele van basketbalvereni ging Scheldesport uit Terneu- zen, ook gebruiker van het sportcentrum, wil zich niet uit laten over het bord. „Sport en politiek moet je scheiden. Wij zijn een vereniging voor de ge zelligheid, een vereniging die vele cultxxren herbergt. Daar hebben we het heel druk mee. Verwacht van ons dan geen stellingname over Check point." Woordvoerder H. van As van Checkpoint vindt de hele affai re een beetje belachelijk. „Sportcentrum Vliegende Vaart heeft ons zelf benaderd om reclame te maken. Ze krij gen daar trouwens een aardig bedrag voor. En zo groot is het bord nu ook weer niet. En nog eens wat, we maken ook recla me langs een paar voetbalvel den. Zelfs in Zaamslag." Volgens Van As wordt er niet eens reclame gemaakt voor de koffieshop. „Dat mogen we niet eens. We hebben ook nog een eetcafé en daar is de recla me voor bedoeld." Volgens Geene kan dat best waar zijn. „Maar iedereen be grijpt best dat het om de kof fieshop gaat." „Als mensen die link willen leggen, vind ik het best", zegt Van As. „Je kunt je wel overal aan storen. Laat degenen die zich hier aan storen bij elkaar gaan zitten en ons er niet mee lastigvallen. We hebben al zo veel jaren een gedoogbeleid. De regering spreekt zelfs over legalisering van de levering van softdrugs aan de achter deur. Waar heb je het dan ei genlijk ovex'? Ik stoor er me toch ook niet aan dat korfbal len gemengd is." Geene wacht het antwoord van de wethouder af. „Als me dat niet bevalt, kan ik me des noods nog wenden tot de Re clame Code Commissie. Vol gens mij mag je in een sport- centrxxm geen tabaksreclame maken. En drugs wijzen toch in die richting." door Euqène Verstraeten SAS VAN GENT - De bouw van een brede school in Sas van Gent kan niet versneld worden opgepakt. Dat blijkt uit het ant woord van burgemeester en wet houders op vragen van PvdA- raadslid Ron De Meyer. Die had eigenlijk wel verwacht dat de gemeenteraad in septem ber een berichtje had gekregen wanneer de bouw kan beginnen. „Wij begrijpen niet waarom dit allemaal zo lang moet duren", betoogde De Meyer. De PvdA is van mening dat de voortgang van de brede school niet afhan kelijk mag worden gesteld van andere plannen, zoals de bouw van woningen ernaast. „Het oppakken van de bouw van de brede school zal via de normale procedures gereali seerd moeten worden", reageren B en W. „Hierbij zullen wij zorg vuldigheid koppelen aan snel heid." Het college wijst er op dat de pe- rikelen rond de bibliotheek voor vertraging hebben gezorgd. De bibliotheek zou eerst deel uitma ken van de brede school, maar de gemeenteraad besloot dat die bij de Speye moest blijven. Al leen het educatieve gedeelte kast. Het gevolg was dat de nemers aan de brede school eejrst nog eens goed moesten raden. De bx-ede school maakt deel van de totale aanpak van het: bied aan de Canadalaan. Das speelt Woongoed een belang ke rol. „Als gevolg van de wikkelingen met betrekking i het kanaaleiland en de vex-p] sing van het woonwagen; trum heeft Woongoed gemc zijn positie met betrekking de ontwikkeling van het gel aan de Canadalaan te mt heroverwegen", aldus B en W Op dit moment laat Woong onderzoek doen naar de h; baarheid van de ontwikkt van het gebied. Mocht W< goed afhaken, zo schrijft het ccj lege, 'dan zullen wij los vair verdere ontwikkelingen de pl nen verder ontwikkelen'. De x'ealisering van de bi school kan volgens B en W los wox-den gezien van de tot stedenbouwkundige visie op gebied. De invulling zal fai wijs plaatsvinden. „Hierbij len wij ovex-eenkomstig de we van de raad prioriteit geven de bouw van de brede sch< beloven B en W. I STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Party dansen; 13.30 uur; Kaarten, biljar ten, jokeren; De Halle, 13.30 uur; Kaar ten, biljarten, aerobics; 14.45 uur; Koers- bal; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljar ten, sjoelen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO jokeren; HEIKANT - 't Heike, 14.00 uur: Oude ren zangkoor; 19.00 uur: Zangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten bie den en jokeren; HULST - 's Landshuis, 14.00-16.00 uur: Mogelijkheid tot bezoeken Sinterklaas; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, compu teren; 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren; 19.30 uur: Stijldansen; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; 15.00 uur: Senioren koor; Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; NIEUW - NAMEN Café St.Cecili 20.00 uur: Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30uu Aerobic; SAS VAN GENT - De Regenb«| 13.30 uur: Biljarten; SINT - JANSTEEN - De Warande,SI uur: Bloemschikken; 13.00 uur: Bilji) ten; 13.30 uur: Ouderenkoor; 19.30t«j Thuiszorg workshop; SINT MAARTENSDIJK 14.15 uJ Sint Nicolaasvoorstelling door theaia groep Hilaria; TERNEUZEN - Stadshuisplein, 10.(j 16.00 uur: Standplaats mobiele inform] tiecentrum over de Schelde; De Ve?i 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur: Har] werken, biljarten; 14.00 uur: Sinterkla bingo; 19.30 uur: Dansen; Buurthuis] Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Bilja ten; VOGELWAARDE t Gelaag, 133 uur: Kaarten; WESTDORPE - Zaal Concordia,131 uur: KBO koersbal; IJZENDIJKE - Café Hofzicht, 19.30uu Bijeenkomst video club Zeeuws - Vlaai deren. Familieberichten vevolg van pagina 14 Leven is: vast willen houden en toch los moeten laten. Verdrietig geven we kennis van het overlijden van onze bewoner Maarten de Groote 18 augustus 1917 t 29 november 2005 We zullen hem missen. Hij was een sterke persoonlijkheid, wist wat hij wilde.... voelde zich echt thuis in de Okkernoot. Schoondijke: Bewoners, personeel en bestuur woonvoorziening de Okkernoot 4507 BE Schoondijke, 29 november 2005 Pr. Bernhardstraat 2 Maarten is thuis. De herdenkingsdienst, waai-voor u wordt uitgeno digd, zal gehouden worden op vrijdag 2 december om 14.00 uur in de PKN Kerk aan het Dorpsplein te Schoondijke. We vertrekken om 15.45 uur vanaf de Okkernoot. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de begraafplaats aldaar. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in het dienstencentrum de Moaneblusser aan de Beatrix- straat te Schoondijke. Mocht u door omstandigheden geen rouwbrief ontvangen hebben, dan verzoeken wij u deze adver tentie als zodanig te beschouwen. Bedroefd geven wij u kennis dat in zijn vertrouwde omgeving van ons is heengegaan onze zwager en oom Maarten de Groote Zuidzande, 18 augustus 1917 Schoondijke, 29 november 2005 Namens de familie J. de Groote Correspondentieadres: Woonvoorziening De Okkernoot Prins Bernhardstraat 2 4507 BE Schoondijke Aan allen, op welke wijze dan ook betrokken bij Woonvoorziening De Okkernoot, alsmede aan de thuiszorgmedewerk(st)ers willen wij dank zeggen voor de bijna 28 jaar liefdevolle verzorging van Maarten. Met verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van Willem Kleinepier Willem is gedurende vele jaren op diverse niveaus betrokken geweest bij onze organisatie. Wij wensen zijn nabestaanden veel sterkte toe om dit verlies een plaats te geven. Directie en medewerkers Woningstichting Walcheren Dag kleine vrouw, dag lieve moeder, dag oma, nu moet u gaan, ah het werken en al uw zorgen, het was goed, het is nu gedaan. Bedroefd, maar dankbaar dat wij haar zo lang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis dat van ons is heengegaan onze lieve ma en (over)oma Maria Melania Strooband weduwe van Eduardus Josephus Naessens St. Jansteen, t Axel, 1 september 1914 28 november 2005 Axel: Wim en Mary Naessens-Verhaar Edwin en Elizabeth, Ruben, Lucas,' Sigrid en Robert, Esmee,Tom Stephanie Axel: Annelies en Toon Piel-Naessens Axel: Frans en Tilly Naessens-van Vooren Jeroen en Helen Femke Wij zijn het verzorgend personeel en de dokters van "de Vurssche" dankbaar voor hun goede zorgen. Axel, 28 november 2005 Correspondentieadres: Elzasstraat 22,4571 AK Axel Ma is opgebaard in het uitvaartcentrum van de be graafplaats "Westerzicht" aan de Westsingel te Axel. Er is gelegenheid om afscheid van haar te nemen op vrijdag 2 december van 19.00 tot 19.30 uur. De uitvaartdienst zal plaatsvinden op zaterdag 3 december om 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Gregorius de Grote aan de Walstraat te Axel, waarna de begrafenis volgt op de begraafplaats aan de Westsingel aldaar. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot con doleren in het "Gregoriuscentrum", naast de kerk. Wilt u, indien u geen kennisgeving heeft ontvangen deze aankondiging als zodanig beschouwen. Dag lieve Oma t Edwin en Elizabeth, Ruben, Lucas, Cj? Sigrid en Robert, Esmee, Tom Stephanie 5^ Jeroen en Helen Femke We zullen je missen. BIAIETES IS BE CRBOTSTE VEROOBZAKER VAH BLINDHEID 4 VAN DE 10 HARTINFARCTEN ZIJN HET CEV1LG VAN DIABETES Vraag de gratis Diabetes Risicotest aan. Of word donateur. (gj Giro 5766, Amersfoort. Bel 0800 - 5766 123 of ga n w.diabetesfonds.nl Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein "De Smokkelhoek" T 0113 - 330004 by Quiksilver by O'Neill 'il r nÜf 1ÉMÜHL' Grote Kade 40/42 Goes 0113-323484 Segeersstraat 66-68 Middelburg 0118-625440 Segeersstraat 39 Middelburg 0118-625440

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 50