VUURWERK 11 i Verbazing over kosten fietspad i»zc Legende moet Terneuzen faam brengen Zestig jaar met het meisje uit de winkel JDwh|» GIGA VUURWERKKRANT DIAMOND COLLECTION www.brammetjedump.nl Kerstconcert Vliegende Hollander als trekker Verlies pitbull is straf genoeg Aanvraag dagvergunning simpeler Boete voor fietsendief Geld over na werk bij sportclubs Boete voor drankrijder &T-raadslid Baarends blijft hameren op aanleg verbinding Groede-Oostburg DEMONSTRATIE aanvang 19.30 uur TYROS 2 Middelburg, Achter de Houttuinen 34 Goes, Grote Markt 15 Nu af te halen bij Bram Bestel nu en ontvang GRATIS vuurwerk diverse aktie-artikelen in de voorverkoop groot assortiment SIERVUURWERK CADZAND - Het Zwinkoor Sluis-Cadzand houdt woensdag 14 december een kerstconcert in de kerk in Cadzand-Dorp. De bedoeling van de avond is dat bezoekers actief kunnen meezingen met bekende kerstlie deren. Naast liedjes worden er ook ge dichten voorgedragen. Het concert begint om 19.30 uur. door Patricia de Ryck TERNEUZEN - Het gebeurde al lemaal in 1942 in de winkel van haar ouders. Daar leerden de Oostburgse Zita Lecluijze (85) en Herber de Groot (83) uit Sluis elkaar kennen. „Ik moest een rekening schrij ven voor een klant. Hij stond op eens in het deurgat van onze winkel en vroeg of ik met hem mee wilde. Die rekening heb ik meteen laten liggen, daar was mijn moeder later nog kwaad om", vertelt Zita lachend. Dat ze met elkaar wilden trou wen, wisten ze meteen. „Zijn manier van doen sprak me ont zettend aan én nog steeds want hij is een ontzettend lieve vent." Herber was er ook van over tuigd; het meisje uit de winkel zou zijn vrouw worden. Na de oorlog, op 29 november, was het dan eindelijk zover. Het pasgetrouwde stel woonde na hun huwelijk verschillende ke ren in Terneuzen bij mensen in huis. Ze kregen pas een eigen woning toen de twee oudste dochters ge boren waren. Daarna zouden nog een zoon en twee dochters volgen. „Ik zal nooit vergeten hoe blij ik was toen onze zoon werd geboren. Ik wilde ons ge slacht graag voortzetten", ver telt De Groot lachend. Inmid dels heeft het echtpaar twaalf kleinkinderen en vijf achter kleinkinderen. Met een groot ge deelte van hen hebben ze hun diamanten huwelijk gister avond gevierd. Eén van de momenten die het paar nooit zal vergeten, is hun trip van twintig jaar geleden naar Sint Maarten. Daar woon de hun oudste dochter. „Het was daar echt ontzettend mooi", vertelt mevrouw De Groot. Daar wonen, vindt het paar maar niets. „Het is daar veel te warm en in Terneuzen heb ik het naar mijn zin. We zitten hier goed." (Advertentie) Wij zoeken ruimte voor de nieuwe collectie ALNO, ongeëvenaard in service, kwaliteit en afwerking. Met volledige garantie! Vraag naar de actievoorwaarden. TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 tel.: 0115-680615 Zita Lecluijze en Herber de Groot zijn zestig jaar getrouwd. foto Camile Schelstraete Kapitein van der Decken, alias De Vliegende Hollander, met het naar hem vernoemde bier en het beeld van zijn spookschip. door René Hoonhorst TERNEUZEN- Terneuzen had het beest al decennia in huis. Maar de stad was tot nu toe vergeten de kip aan de leg te brengen en haar gouden ei te ont futselen. Exploitatie van De Vliegende Hollander en de eeuwig ronddolende ka pitein Willem van der Decken zal Ter neuzen toeristisch geen windeieren leg gen. Directeur Nienke van der Ploeg van de VW Zeeuws-Vlaanderen kwam giste ren woorden tekort om de lof op de ver bondenheid van Terneuzen en het ultie me spookschip te bezingen. „Terneuzen heeft het getroffen. Een stadscentrum aan de Westerschelde, het Portaal van Vlaanderen, schorren en slikken en De Vliegende Hollander. Een mooi verhaal dat door geen enkele stad wordt ge claimd, een woon- en een geboortehuis van de verdoemde kapitein en een beeld van het spookschip in de Herengracht. Toeristen en dagjesmensen kunnen Ter neuzen op avontuurlijke wijze verken nen aan de hand van kapitein Van der Decken." De Vliegende Hollander is over de hele wereld bekend. Uit boeken en legendes, van schilderijen, gravures en etsen, van gedichten en een opera. Terneuzen eert en benoemt haar - al dan niet illegaal geadopteerde - beruchte zoon ook in ve le zaken. Als uithangbord Voor een boek, een boot, een beeld en een bier bij voorbeeld. Maar ook als naamgever van een wandelroute door onbekend oud Terneuzen. De wandeling werd in de ja ren negentig al eens opgetuigd. De bord jes vallen hier en daar echter al weer van de muur en de route mist bij nader inzien samenhang. Dus presenteerde de streek- WV giste ren een geheel vernieuwde wandelrou te. Het vier kilometer lange kuiertocht je komt net op tijd, stelde Van der Ploeg. Want De Vliegende Hollander staat weer helemaal in de belangstel ling. De legende werd onlangs op televi sie uit de doeken gedaan door Teméuze- naar Willy de Meijer, die sinds enige tijd in de huid van kapitein Van der Decken kruipt. De Meijer gaf de ver doemde kapitein gestalte in een afleve ring van Willem Wever. Plet filmpje van tien minuten zou een uitstekende intro ductie zijn tot de geschiedenis van het spookschip. Hebbedingetje Naast de wandelroute werd gisteren ook een nieuw beeldje gepresenteerd. Een met volle zeilen varend scheepje, vrij ontworpen naar het beeld van Griep in de Herengracht door de Axelse ambachtsman Dingeman de Koning. Het beeldje moet de faam van De Vlie gende Hollander - en met hem de roem van Terneuzen - in vliegende vaart ver spreiden. Dus verkoopt de VW het als hebbedingetje voor op de schouw of een bijzettafeltje. Eventueel samen met de wandelroute én - in geschenkverpak king - met een onlangs verschenen boek van Brabander Reggie Naus. Naus schreef een 'biografie van een spook schip', waarin hij de verschillende ge daanten beschrijft van De Vliegende foto Camile Schelstraete Hollander uit de overlevering van cultu ren uit de hele wereld. Met het verhaal van De Vliegende Hol lander heeft toeristisch Terneuzen iets in handen om de boer op te gaan, stelde Van der Ploeg. De wethouders Sien de Mol (cultuur) en Adhemar van Waes (toerisme) gaven haar volmondig gelijk. De Mol beloofde dat het beeld bij de He rengracht binnen afzienbare tijd onder steuning krijgt van een informatiebord op het 'jaagpad' langs de gracht. De nieuwsgierigheid van belangstellen den moet bevredigd kunnen worden, zijn gemeentebestuurders en medewer kers van de Vereniging Voor Vreemde lingenverkeer met elkaar eens. En zij dronken er nog een Vliegende Hollan der op. De dubbel en tripel die naar de legende zijn vernoemd, zijn elders als Bornem te krijgen. Alleen een echte lief hebber en regelmatig drinker van dat bier weet dat echter. En de uitbater van café De Vriendschap, het enige etablis sement waar De Vliegende Hollander wordt geschonken, is slim genoeg om de herkomst van het bier in nevelen te hul len. Een onduidelijk spookachtig brouw sel maakt tenslotte meer kans op legen darische roem. TELECOMMUNICATIE i'.Nf j Telefooncentrales 1» Voice Over IP telefonie Datanetwerken 'U3 ADSL voor snel internet, - mm isdn LEWESTRAAT 43, GOES/KLOETINGE Bel: 0113-213720, E-mail: info@colijnbv.nl Snelle communicatie bespaart geld - veel geld. Bel voor een kosteloos advies: tel. 0113-213720. woensdag 30 november 2005 MIDDELBURG - Een 35-jarige inwoner van Breskens zag deze zomer zijn pitbull door de politie in beslag wor den genomen. De verboden hond, die onder de Regeling agressieve dieren valt, is inmiddels afgemaakt. De ver dachte had daarmee zijn straf volgens officier van justitie L. Boogert al gehad. De officier vond gisteren in Middel burg dan ook een schuldverklaring zonder toepassing van straf passend voor de Bressiaander. Politierechter I. Wol- tring was het helemaal eens met de officier. HULST - De gemeente Hulst wil de aanvraagprocedure voor een dagvergunning voor het parkeren in de binnen stad danig vereenvoudigen. Niet langer moet de aanvra ger bergen informatie overleggen om zo'n vergunning te kunnen bemachtigen. Een automobilist die een dagvergunning wil aanvragen, moet nu nog zijn naam, kenteken en andere kenmerken van de auto overleggen. Dat blijkt in de praktijk tijdro vend, mét het risico dat de aanvrager ondertussen een par keerboete krijgt. Bovendien kan niet altijd van tevoren een dagvergunning worden besteld als nog geen kenteken bekend is, bijvoorbeeld voor een verhuiswagen. Volgens wethouder E. de Deckere (verkeer) moet het alle maal eenvoudiger kunnen. Hij wil daarom de parkeerver- ordening zodanig aanpassen dat het voor het aanvragen van een dagvergunning niet meer verplicht is zoveel infor matie te overleggen. Indien de gemeenteraad van Pluist er mee instemt, wordt de dagvergunning een voor de par keerwachter herkenbaar formulier voor achter de ruit met enkel de datum er op. De dagvergunning is voor ieder een te koop en kost vier euro. MIDDELBURG - Plij had geen zin om te lopen. Dus pakte de 39-jarige man uit Terneuzen een fiets om naar huis te rijden. Het gevolg was dat de verdachte zich gisteren in Middelburg moest verantwoorden voor de diefstal van de fiets. Politierechter I. Woltring veroordeelde de Terneuze- naar tot 200 euro boete. De fiets die de man 7 juni in de Terneuzense binnenstad wegnam, stond niet op slot. HULST - De gemeente Hulst houdt aardig wat geld over van de uitbreiding van de accommodaties van tennisclub Smash en voetbalvereniging Steen. Van het half miljoen euro dat beschikbaar was, blijft 115.000 euro over. Burge meester en wethouders willen die meevaller overboeken naar de algemene reserve. De leden van de tennisclub kun nen met ingang van het nieuwe buitenseizoen terecht op vijf in plaats van de huidige drie gravelbanen, de voetbal lers krijgen de beschikking over verlichting op het derde veld. Het werk begint in februari. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol tring heeft gisteren een 28-jarige inwoner van Terneuzen voor dronken rijden 500 euro boete en vier maanden voor waardelijke rijontzegging opgelegd. De Terneuzenaar is de laatste jaren regelmatig gepakt voor het rijden onder invloed en forse snelheidsovertredingen. De officier eiste 500 euro boete en vier maanden onvoorwaardelijke rijont zegging. De man was op 27 mei vorig jaar in Terneuzen ge pakt met een alcoholgehalte van 385 microgram, niet vei' boven de alcohollimiet van 220 microgram. (Advertentie) (Advertentie) (Advertentie) Hmaandag t/m vrijdag ge rende de openingstijden; ierdags tot 12.00 uur ■DACTIE iEUWS-VLAANDEREN 'Mem Alexanderlaan 45 stbus 145 m%0ACTERNEUZEN 1:0115-645769 0115-645742 ircnail: redtern@pzc.nl nsl erlpé Hoonhorst (chef) but Bareman de Frel né van Stee _jel|ts Bakker (sport) 61 udeloo 16 stbus 62 30 AB HULST I: (0114)372776 (0114)372771 nail: redhulst@pzc.nl mAbila van Doorsselaer iNTRALE REDACTIE itionspark 28 stbus 31 U30 AA GOES elbf <0113>315500 je: (0113)315669 nail: redactie@pzc.nl lheirERNET /w. pzc.nl "'"-Aiail: web@pzc.nl Raymond de Frel j)EDE - Politiek Sluis kan nog zo hard maken voor tussen Oostburg en ede, de provincie Zeeland het idee niet haalbaar. Vol- j Gedeputeerde Staten kost ieuw pad zeker 2,5 miljoen mededeling aan dat er geen nood- J en budget is voor de aanleg ;en vrij liggend fietspad met lengte van vijf kilometer, ;t D&T-raadslid L. Baar- in het verkeerde keelgat. zes jaar geleden voerde hij ladslid in de voormalige ge- ite Oostburg ook al felle dis- ies over de aanleg van het De gemeente wilde toen ton (in guldens) investeren, waterschap Zeeuws- nderen de andere benodig- :ht ton op tafel zou leggen, schap hield echter de hand ëknip. jndien moest het fietspad ens de normen van het ver sveiligheidsproject Duur- (i Veilig Verkeer t-Zeeuws-Vlaanderen wor- aangelegd. Dat betekende 'kostenplaatje van 2,7 mil- gulden, wat de gemeente- ij iets te machtig was. leef istaat in de brief dat de pro- ie en het bestuurlijk overleg Veilig het beno- e bedrag op 2,5 miljoen eu- I plaats van 2,7 miljoen gul- üschatten. Volgens mij ligt lerhouding tussen euro's en sèns hier wel heel erg scheef, hoeten ze de markeringen goudverf aanbrengen of foetert Baarends. de begrotingsraad waren 3it, Nieuw West en Dorpsbe en Toerisme vorige Ijfid voorstander van het her wegen van dit fietspad, j* daar blijft na deze brief dg meer van over. Ik zal opnieuw aan de bel trek- De aanleg van het pad zal een speerpunt van het ver ingsprogramma van D&T n nzhcimerctiie .jrneuzen in len van humor rj NEUZEN - De laatste bij- eiomst' van het Alzheimerca- Zeuws-Vlaanderen staat idag 5 december in het te- /an de kracht van humor. ker is Frans Meulmeester ie organisatie Life is an in- ion uit Rotterdam. Het is edoeling dat de gasten aan iinde van de avond inzich- hebben meegekregen die irtpterker maken om de zorg op te nemen en .01 voor zichzelf te zorgen. Mzheimercafé gaat door in -ajSerie Xieje aan de Verleng- -jgin Steenbergenlaan in Ter- anpn en begint om 19.30 uur. nadere informatie: Beppie Wegen,0114-683009. zijn." Gedeputeerde Staten er kennen dat de route via de Scherpbierseweg en de Maai- dijk voor fietsers van Groede naar Oostburg (en andersom) de kortste en meest voor de hand liggende route is. De weg wordt met name ge bruikt door scholieren. Uit on derzoek bleek echter dat er geen verkeerskundige noodzaak is om een vrijliggend pad aan te leggen als de maximumsnelheid voor motorvoertuigen op de rou te zestig kilometer per uur is. In de voorbije tien jaar zijn er op de route ook geen ongevallen ge weest, waarbij fietsers betrok ken waren. De weg waarlangs het fietspad zou moeten komen, is in beheer en onderhoud van het water schap. De ondergrond is echter nog eigendom van de gemeente Sluis, maar zij heeft onlangs het initiatief genomen de grond als nog aan het waterschap over te dragen. Het waterschapsbestuur wijst vanwege de onderzoeksresulta ten en het kostenplaatje een nieuw fietspad af. De provincie bestuurders grijpen ook naar de zelfde argumenten om de aanleg van het pad af te wijzen. DONDERDAGAVOND 1 DECEMBER van het nieuwste keyboard van YAMAIIA Door Marco Ried ijk onder het genot van een drankje en een hapje bij Den Dekker Muziek van der Biltlaan 69 Kapclle Graag inschrijven: u telefonisch: 0113-330330 of via website: www. dendekkermuziek coin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 49