zc tewoners willen van racebaan af Hulst verscherpt toezicht op regels KPN pakt uit SPRUIT PHOTO Hulst heeft eigen Pieten Opleidings Centrum Terneuzen verhoogt heffing voor huisvuil Vechtersbaas moet op cursus GroenLinks mikt op twee zetels Politie scheutig met bekeuringen 2 vaar lij ke situaties in Axelsestraat Terneuzen ersterking ust vooral ndwaarts zeeuwse almanak Rechtop ,n Ande'e Primafoon 0113-315649 .pzc.nl 314460 A A Goes rtentie-exploitatie: j-en Midden-Zeeland: 0113-315520; fl/s-Vlaanderen: 0114-372770; naal: 020-4562500. jnsdag 30 november 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen )ELBURG - Zeewaarts bij and en Breskens en land- ts in het gebied daar tussen- o wil het dagelijks provin- stuur de zwakke schakels kustverdediging van West- ws-Vlaanderen gaan aan- jn enkele andere mogelijk- bekeken: overal zee- ts de kust versterken of de zeewering ter plekke akken. Deze benadering is 'erschillende redenen min- geschikt. Eén en ander It in een zogenoemde start- ie milieueffectraportages erig uit de doeken gedaan. ;omt zes weken voor belang- mden ter inzage en ze kun- jr een mening over geven, na komt het opstellen van milieueffectonderzoek aan rde. Het gaat in feite om aparte milieueffectrappor- Eén voor de acute zwakke reis Cadzand, Zwarte Pol- vest, tussen Nieuwvliet en de en bij Breskens. En één het plan Waterdunen, aan- an een nieuw, groot natuur- sd (met veel recreatief mede- liik) tussen Breskens en jde. inkamperen [aterdunen, verdwijnt cam- INapoleonhoeve onder nieu- puinen (met ruimte voor (kamperen). Zuidwaarts 140 hectare verblijfsrecrea- aet 400 huizen. Verder 100 are recreatienatuur en 100 i.50 hectare zoute natuur. Suikers of hevels wordt zout ingelaten, zodat een getij- [hil van enkele decimeters ontstaan. I de milieueffectrapporten ien ter inzage gelegd, sa- met een bestemmingsplan de gemeente Sluis en een erbeteringsplan. Eenieder "eacties geven. Pas daarna en besluiten worden geno- iderzoeken richten zich op istgedeelten waar op korte iddellange termijn verster- noodzakelijk is. Onderzoek vaterschap Zeeuws-Vlaan- i wees uit dat er nog enkele ke plekken bij komen; dijk en bij de Her dijkte Zwarte ?r, de Baanstpolder en voor- Fort Hendrik. HULST - De gemeente Hulst is deze week een onderwijsvoorziening rijker. Behal ve de scholen voor het basis- en voortgezet onderwijs en het ROC (Regionaal Oplei dingen Centrum) is in basisschool De Ark aan de Tabakstraat tijdelijk een POC ge vestigd. Die afkorting staat volgens directeur Henk Veldhoen van De Ark voor Pieten Oplei dings Centrum. „In dit centrum zullen Pieten worden opgeleid in het lezen van na men en het (af)rekenen van boodschappen. Ook zijn de pietermannen elke avond druk bezig in de school met het inpakken van de cadeautjes. Het fijnere opleidings- werk, zoals het op daken kunnen klimmen en pakjes in schoorstenen stoppen blijft de Sint zelf verzorgen", legt Veldhoen uit. Boven de ingang van De Ark hangt een naambord om de Zwarte Pieten de weg naar het POC te wijzen. foto Camile Schelstraete door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst geeft volgend jaar bij de uitvoe ring van controles voorrang aan de veiligheid van gebouwen en evenementen, de opsporing van illegale bouwwerken en handha ving van het nieuwe uitstallin- genbeleid. Dat blijkt uit het Handhavings- uitvoeringsprogramma 2006, dat onder de titel 'Doen wat we beloven' ter kennisname wordt voorgelegd aan de gemeente raad. De gemeente heeft sedert 2002 geïnvesteerd in het wegwerken van de achterstand bij de verle ning van de zogenoemde gebrui kersvergunningen, waar eisen in staan die te maken hebben met de (brand)veiligheid van openbare gebouwen. Die achter stand is nog altijd niet ingelo pen, zo blijkt uit het ambtelijk rapport. De verwachting luidt dat per 1 januari volgend jaar 80 gebruiksvergunningen zijn verleend, terwijl zo'n vergun ning van toepassing is op 150 panden. Door de panden waarvoor wel een vergunning is regelmatig te controleren, denkt de gemeente te voorkomen dat er opnieuw een grotere achterstand ont staat en wederom moet worden geïnvesteerd in een inhaalslag. De tachtig verleende vergunnin gen worden daarom volgend jaar allemaal gecontroleerd. Ge middeld weigert tien procent van die tachtig inrichtingen te voldoen aan de voorschriften in de vergunning, zo valt te lezen in het uitvoeringsprogramma Handhaving. Carnavalsfeesten De gemeente ziet volgend jaar ook nauwlettend toe op de vei ligheid rond evenementen. De carnavalsfeesten in de loodsen van transportbedrijf Scheerders in Vogelwaarde en de Megapar- ty in de manege in Heikant wor den in de ambtelijke nota als voorbeelden genoemd. De con troles richten zich onder meer op de aanwezigheid van voldoen de nooduitgangen en het aan brengen van verwarmingsinstal laties. Verder krijgt de controle op ille gale bouwwerken het komende jaar veel aandacht. De gemeente wil burgers en bedrijven zo la ten zien dat er wel degelijk te gen wordt opgetreden en wil daarmee bereiken dat ze zich be ter aan de regels gaan houden. Bij de ontdekking van illegale bouwsels of gebruik in strijd met het bestemmingsplan be kijkt de gemeente wel telkens of het mogelijk is de situatie als nog te legaliseren, maar dat is niet altijd mogelijk, waar schuwt ze. Het aantal niet te legaliseren overtredingen is niet zuiver in te schatten, maar de gemeente verwacht dat het gemiddeld om dertig gevallen per jaar gaat. Tenslotte moeten ook midden standers rekening houden met naleving van de voorschriften in de nota die de spelregels geeft voor reclameborden, (kle dingrekken en andere manie ren waarop ze op straat voor hun winkel spullen aan de man willen brengen. Ook de controle daarop is uitgeroepen tot speer punt in de handhaving. De gemeente heeft zeventig on dernemers daarvoor toestem ming gegeven en schat in dat zo'n twintig procent daarvan het niet zo nauw met de voor schriften zal nemen. Ook daar wordt tegen opgetre den. (Advertentie) MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een twintigjarige man uit Stekene (B) voor twee mishandelingen in Koewacht zestig uur werk straf, waarvan de helft voorwaardelijk, opgelegd. De man moet in zijn proeftijd een agressie-regulatietraining vol gen en onder toezicht van de reclassering blijven. De ver dachte was op 5 mei (Hemelvaartsdag) betrokken bij een vechtpartij in een feesttent. Nadat hij zich had laten be handelen bij de EHBO-post mocht hij van een toezicht houder de tent niet meer in. Dat leidde tot een schermutse ling waarbij hij de vrouw van de toezichthouder in haar gezicht raakte. Een maand eerder, op 9 april, had hij en de jeugdsoos met een bierflesje op het hoofd van een ande re bezoeker geslagen. TERNEUZEN - GroenLinks hoopt volgend jaar twee ze tels te bemachtigen in de gemeenteraad van Terneuzen. De partij bezet nu één zetel. Op de kandidatenlijst staat de huidige fractievoorzitter Peter Clijsen uit Terneuzen op één. Hij is bezig aan zijn eerste raadsperiode. Fractie volger Maurice Vereecken uit Zandstraat is nummer twee. Derde op de lijst en eerste vrouw is Anna van Oos ten uit Philippine. Henk Krutwagen uit Terneuzen staat op vier. De lijst kent een hoog kanaalzonegehalte. Volgens Clijsen is gekozen voor een breed georiënteerde mix van man en vrouw en jong en oud. Hij spreekt over mensen met veel ervaring op diverse beleidsterreinen en in maatschappelij ke functies. „Wat zij allen gemeen hebben is een grote so ciale betrokkenheid met oog voor het milieu", aldus Clij sen. Het verkiezingsprogramma van GroenLinks staat al in de steigers, maar Clijsen wil er voorlopig nog niets over kwijt. Volgens hem is nu te vroeg om naar buiten treden. „De verkiezingen zijn immers pas in maart volgend jaar." TERNEUZEN - Bij verkeerscontroles in de Guido Gezel- lestraat en Rooseveltlaan in Terneuzen, op de Westkade in Sas van Gent en op de Kinderdijk in Axel heeft de poli tie gisteren bijna dertig boetes uitgedeeld. In totaal wer den 250 voertuigen gecontroleerd. Zes boetes werden uit geschreven voor het niet kunnen tonen van het rijbewijs, drie voor het niet tonen van het kentekenbewijs, drie voor het rijden door rood licht, tien voor het niet dragen van de autogordel en twee voor het niet dragen van een helm. Verder waren er twee bekeuringen voor het niet verze kerd hebben van een bromfiets, één voor het rijden op een minimotor en één voor het rijden op een brommer terwijl de bestuurder nog geen zestien jaar was. Ook werd van ie mand een achterstallige boete geïnd. De minimotor is in beslag genomen. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De inwoners van de gemeente Terneuzen moe ten volgend jaar vier procent meer betalen voor het ophalen van hun huisvuil. Om de reinigingsrechten kosten dekkend te maken is eigenlijk een veel grotere stijging van de tarieven nodig. Omdat de ge meente er zelf meer dan een mil joen euro uit een speciaal spaar potje bijlegt blijft de tariefstij ging beperkt. Een en ander betekent dat het tarief voor eenpersoonshuishou dens omhoog gaat van 215 naar 223,60 euro en voor meerper- soons huishoudens van 251,55 naar 261,60 euro. Mensen die veel afval hebben kunnen extra containers huren. Een extra grijze rolemmer kost 149 euro, een groene 46 euro en een blauw exemplaar 23 euro. Om concurrerende marktconfor me tarieven te kunnen blijven hanteren wordt de tariefstijging voor het inzamelen van bedrijfs afval beperkt tot drie procent. De heffingen worden vandaag besproken in de raadscommissie Bestuur en Middelen, vanaf 19.30 uur in het stadhuis. (Advertentie) Afgelopen vrijdagavond was die Hulsterse, bekaf van een week harde labeur, lekker vroeg in bed gekropen met een goed boek. Ze had het zich gerieflijk ge maakt. Om ontspannen te kunnen lezen, had ze de elek trische bedbodem omhoog ge zet, een beker thee stond op het nachtkastje, koekje d'r bij, bedlampje een beetje ge dimd... Ze hoopte na enkele tientallen bladzijden zo heer lijk loom te zijn geworden, dat ze een onafgebroken nacht diepe slaap tegemoet kon zien. Want daar was ze wel aan toe. Aan haar opzet kwam abnipt een eind toen rond elven het bedlampje spontaan uitfloep- te. Stroomstoring. Met een diepe zucht stapte ze uit bed, doolde een halfuurtje doel loos door het donkere huis en besloot toen maar gapend wat eerder dan gepland aan haar nachtrust te beginnen. Die kwam er niet. De elektri sche bedbodem was niet meer naar beneden te krijgen. Ze ging een onrustige nacht tege moet. Rechtop. van Stee - Niet alleen de Iselijke middelbare scholen an over de verkeerssituatie e Axelstraat in Terneuzen, /oor de bewoners is de maat Vooral op het gedeelte tus- de Jacob Catsstraat en de Dokweg-Zuidland- ligt volgens hen de snel- van auto's veel te hoog. ige week vrijdag werd een je aangereden doordat een plots naar links uitweek, auto reed veel te hard. Hij ook een geparkeerde au- week eerder was het ook Het aantal bijna-onge- en is haast niet te tellen. Er 1 gewoon iets veranderen, jdat er echt iets ergs ge- t", aldus A. Kornelis. Zijn auto raakte bij de van vorige week vrij- beschadigd. Hij heeft in- zijn grieven bij ver- J. van Schaik belegd. smal aelis weet zeker dat hij na- de overgrote meerderheid le bewoners en de ondeme- spreekt. Hij noemt ook een al andere factoren die ver sonveiligheid in de hand en. eerst is volgens hem de rij- na de herinrichting van en- jaren geleden te smal ge len, waardoor fietsers op de hen bestemde suggestiestro- n de knel komen. Ten twee de kruising met de Dokweg le Zuidlandstraat onover- :elijk doordat geparkeerde 's in de vakken op de Axels- at te dicht in de bocht staan. Daarnaast is het zebra pad weggehaald, waardoor het lastiger is om over te steken. Van Schaik heeft de e-mail van Kornelis doorgespeeld naar de verkeersdeskundige van de ge meente. Die studeert er op. „We kijken er serieus naar, ze ker als er gevaarlijke situaties worden geconstateerd. Boven dien volgt er na een ongeval al tijd een onderzoek. Als er iets moet veranderen, gebeurt dat dus ook. Vaak kan dat al met eenvoudige middelen,", aldus Van Schaik. Hij voegt er aan toe dat ongevallen vaak bij toeval gebeuren en dan regelmatig als verschillende groepen verkeers deelnemers elkaar kruisen. „Het is heel lastig om dan juist die ene goede maatregel te nemen. Dit laat echter onverlet dat voet gangers en fietsers als zwakke verkeersdeelnemers altijd be scherming genieten boven au to's." Wethouder P. Hamelink. (open bare werken) liet in een reactie op eerdere klachten van het Zel- denrust Steelant College (ZSC) en stedelijke scholengemeen schap De Rede weten open te staan voor goede suggesties. Vol gens verkeerscoördinator F. Cramers van het ZSC hebben de fietsende leerlingen overal op de gereconstrueerde Axelsestraat last van voorbij razend verkeer en dan met name bussen. Het verlagen van de maximumsnel heid van vijftig naar dertig kilo meter per uur zou volgens hem al een grote stap in de goede richting zijn. Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). met de mooiste Sinterklaascadeaus Samsung S4ioi pixel foto-/videocamera en MP3-speler Bluetooth Met i-mode'M toegang tot MSN Messenger, altijd dichtbij 0800-0105 www.kpn.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47