U komt ogen te kort SNOW-SPECIALIST Vlissingen wil Muzeeum kopen Tubk College GS wijst congrescentrum aan Deltaweg af Grote schade door brand bij Big S in de gezelligste keukenshowroom van Nederland KEUKENS www.ssk-keukens.nl VERKOOP /VERHUUR ONDERHOUD SNOWBOARDS |i| Lhe Na Lu College B en W neemt pand over om faillissement te voorkomen Aziatische en Mediterraanse kookdemonstraties door Hofmeester-Kok Ernst van Tol Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein "De Smokkelhoek" T 0113 - 33 0004 en elke week een verrassende actie Met verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van Willem Kleinepier Willem is gedurende vele jaren op diverse niveaus betrokken geweest bij onze organisatie. Wij wensen zijn nabestaanden veel sterkte toe om dit verlies een plaats te geven. Directie en medewerkers Woningstichting Walcheren SNOWBOARDS Burton Santa Cruz Flow 'Nitro F2 K2 Morrow Grote Kade 40/42 Goes 0113-323484 Segeersstraat 66-68 Middelburg 0118-625440 Segeersstraat 39 Middelburg 0118-625440 Familieberichten vevolg van pagina 14 woensdag 30 november 2005 - Enige en algemene kennisgeving - De Heer is mijn Herder. Stil ging je heen, lang heb je gewacht. Op het laatst weinig gesproken, maar wel veel gedacht. Je bent nu daar, waar je rusten mag. In God's hoede wel geborgen. Dar begint er nu een nieuwe dag. Bedroefd omdat we haar moeten missen, maar dank baar voor de vele Fijne herinneringen die zij ons heeft gegeven, delen wij u mede dat plotseling is overleden onze moedei;, oma en overgrootmoeder Berrendina Pieternella de Regt-Bolier weduwe van Daan de Regt Vlissingen, f Middelburg, 30 april 1917 28 november 2005 Bergen op Zoom: Connie Boone-de Regt Otto Boone Llantwit Major Miranda Hortin-Boone (Wales):Adam Hortin fools en Niels Bergen op Zoom: Marcel Boone Annemarie Boone-Roesink Fleuren Jens Corresponden ti eadres Herenweg 3 4624 JS Bergen op Zoom Gelegenheid tot afscheid nemen op vrijdag 2 decem ber a.s. om 10.00 uur in de aula van het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Aansluitend zal de crematieplechtigheid plaats vinden. Na de crematieplechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren. door Frank Balkenende COLIJNSPLAAT - Het dage lijks provinciebestuur wijst het plan voor een hotel annex con grescentrum aan de Deltaweg op Noord-Beveland af. Deze op stelling druist in tegen een mo tie van een Statenmeerderheid, die een uitzondering wil maken voor het plan van de Goese on dernemer Gé. Het college van Gedeputeerde Staten wil dat niet, omdat het plan Gé op bijna alle fronten in strijd is met het huidige en toe komstige ruimtelijke beleid van de provincie. Het hotel/congrescentrum, waar voor Gé de grond al in zijn bezit heeft, is gepland aan de oostzij de van de Deltaweg richting Zee- landbrug, net voorbij de afslag naar Kats. Een belangrijk be zwaar is dat het hotel op die plek het open karakter van cle Oud-Noord-Bevelandpolder te zwaar aantast, niet in de laatste plaats door de nogal forse afme tingen. Het complex wordt na melijk verpakt in een 550 meter lange en acht meter hoge en ze ventig meter brede grondwal. Het hoogste punt vormt het con gres- en restaurantgedeelte, dat 11,5 meter boven het maaiveld uittorent. Vreemde eend Hoewel het ontwerp van de Ar chitecten Alliantie Goes pro beert het gebouw te laten ver smelten met zijn groene omge ving, blijft de enorme grondwal een vreemde eend in de bijt, vindt het dagelijks provinciebe stuur. Bovendien is het gebouw vanuit de richting Kats gezien niet ingepakt. Het dagelijks provinciebestuur acht een hotel aan de Deltaweg wel mogelijk, mits dat niet te groot is en aan de westkant van de Deltaweg ligt. Op die plek, met het dorp op de achtergrond, is een hotel beter landschappe lijk in te passen. Alleen, daar heeft ondernemer Gé geen grond. Het college van GS heeft I plan-Gé onder meer getog aan het Streekplan Zeeland,! provinciaal sociaal-economis beleidsplan en 'Locatiecrita voor hotels op bijzondere p| ken'. In maart stelden Provini le Staten de spelregels vast vj de bouw van hotels op uni| plaatsen in Zeeland, maar f meerderheid (PvdA, CDA, V\' SP, Partij voor Zeeland, Zeeu Belang! en twee SGP'ers) we in dezelfde vergadering daari reet vanaf. Meerderheid De meerderheid sprak zichi een motie uit voor de bouw het hotel aan de Deltaweg verzocht GS voor deze gelegi heid van het streekplan af te u ken. Daarmee liet deze meerderhf economische belangen (toet me, werkgelegenheid) zwaan] wegen dan de planologische n gels die door Provinciale Stal i (zijzelf) zijn vastgesteld. Kerstconcert V.Z.O.S. DREISCHOR - Christelijk gei ende zangvereniging Voorn gang Zij Ons Streven (V.Z.Oi geeft op zaterdag 10 decern! een kerstconcert. Het conn, wordt gegeven in de Hervorm kerk in Dreischor. Naast het koor uit Oosterla i treden ook gospelkoor Togetl i uit Nieuwerkerk, de Oosterlat j se fanfare en het kinderkt i van de openbare basisschools f jansland op. Speciaal voor de bezoekers zelf niet mobiel zijn wordt gi i tis busvervoer geregeld. i De bussen vertrekken vanuit i 't Opper Bruinisse, De Sa I Oosterland, Steenzwaensi Nieuwerkerk en de school inS j jansland. Het concert begint om 20,1 uur, de zaal is om 19.30 open. i door Maurits Sep VLISSINGEN - Het college van B en W van Vlissingen is bereid de gebouwen van het maritiem Muzeeum te kopen voor 3,8 mil joen euro om een faillissement af te wenden. Wethouder L. Pop- pe-de Looff (cultuur) heeft dat gisteren bekendgemaakt. Het Muzeeum kampt met een te kort van pakweg drie miljoen eu ro. De provincie Zeeland is be reid een half miljoen euro bij te dragen, op voorwaarde dat de gemeente zorgt voor een structu rele oplossing. Volgens Pop- pe-de Looff is het kopen van de grond en de gebouwen van het museum de beste oplossing. Dat kost Vlissingen 3,8 miljoen euro. Door dat bedrag over veertig jaar af te schrijven, moet de ge meente jaarlijks 230.000 euro be talen. Daar komt 100.000 euro bij voor het onderhoud. Omdat het museum 53.000 euro huur per jaar moet betalen, komt de jaarlijkse last voor de gemeente uit op 277.000 euro. Miljoenentekort De gemeente zit zelf echter ook met een miljoenentekort voor 2006. Het college wil daarom de bijdrage van de provincie ge bruiken om de eerste twee jaar te overbruggen. „We kunnen on ze begroting in 2006 en 2007 ont zien", zegt Poppe-de Looff. Pas vanaf 2008 hoeft de gemeente dan 277.000 per jaar uit eigen zak te betalen. Voorzitter G. Adan van het Mu zeeum is zeer tevreden over het voorstel van het dagelijks ge meentebestuur. „Dit haalt het kernprobleem weg, dus wij kun nen ons gaan richten op onze kerntaak: het beheren van de collectie en het organiseren van exposities. Dat laatste wordt trouwens nog een hele klus, want we zullen de boer op moe ten om subsidies en sponsorgel den te vinden voor exposities." Het college bevriest de subsidie aan het museum voor het hou den van exposities twee jaar lang op het niveau van 2005 (3.95.000 euro) en verplicht het bestuur zelf op zoek te gaan naar extra inkomsten. „Ze moe ten nu hun eigen broek ophou den", vindt Poppe-de Looff. Adan heeft daarvoor wel begrip. „Wij realiseren ons dat de finan ciële positie van de gemeente ook slecht is, We kunnen niet meer verwachten dan wat het college nu doet. We hebben wei nig te eisen." De wethouder benadrukt dat de oplossing nog wel moet worden goedgekeurd door de gemeente raad. Daarbij hoort ook nog een eenmalige subsidie van 145.000 euro om het tekort op de exploi tatie van het museum weg te werken. Als tegenprestatie dient het Muzeeum voortaan ie dere maand aan de gemeente te vertellen hoe het gaat met het museum. Ook verlangt het colle ge dat het gaat samenwerken met andere musea in Zeeland. Morgen wordt een extra commis sievergadering gehouden over de begroting voor 2006, inclu sief de oplossing voor het miljoe nentekort, dat schommelt tus sen de 5,8 en de 7 miljoen euro. Ook het Muzeeum komt dan ter sprake. Op 13 en 15 december hakt de gemeenteraad definitief de knoop door. PROTECTIE (Hoofd /rug pols ed.) Dainese Red Booster Giro door Melita Lantinq BURGH-HAAMSTEDE - Een binnenbrand heeft gisteravond in jeugdsoos Big S in Burgh- Haamstede grote schade aan gericht. Van het interieur is niet veel meer over en ook de grote platencollectie en muziekap- paratuur van de soos moet als verloren worden beschouwd. Op het moment van de brand was niemand in het pand aanwe zig. „Dit is verschrikkelijk", ver zucht bestuurslid Corrie Hart. „Ik heb even kunnen kijken en het hele plafond is naar bene den gekomen en overal zie je draden hangen." Samen met een grote groep bezoekers, bestuurs leden en oud-bestuursleden staat ze te kijken naar het stevig rokende pand. De toeschouwers maken zich zorgen over de toe komst van de soos. „Als het maar niet gesloopt moet wor den", verzucht iemand. „Anderhalf jaar geleden ston den we nog met z'n allen op het gemeentehuis om de jeugdsoos open te houden en nu dit. Mis schien moet het nu alsnog dicht." Big S dreigde in die tijd dicht te gaan omdat het college van B en W het pand wilde afsto ten, maar de gemeenteraad heeft dit toen verhinderd. De brand is waarschijnlijk veroor zaakt door kortsluiting, ergens achter de bar. Vervolgens is de brand overgeslagen naar het pla fond. „Omdat het pand hele maal dicht zat is de brand als het ware verstikt en is het niet verder tot ontwikkeling geko men", weet officier van dienst J. Juffermans van de brandweer. Het interieur van Big S moet door de brand als verloren worden beschouwd. foto Marijke Folkertsma CLOTHES (Men/women/ kids) 'Burton Quiksilver <Roxy) Foursquare O'Neill (Board Babes) Billabong A.C.G. Rehall

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42