mbitieuze aanpak werkloosheid V0F DE KUNST 03 DEC m Ombuigingsplannen oogsten kritiek GOES KPN pakt uit *1 Lichtjes in de plataan ter verhoging van sfeer SPRIMTPHOTO :tief beleid moet Schouwen-Duivelandse jongeren aan baan helpen Boete voor Vlissingse veelpleger Bomen gekapt voor veiligheid Werkstraf wegens mishandeling ptielenzoo nana krijgt ïbulance Vlissingse burgemeester doet niets meer voor Iraniër Htm Rechtop Primafoon die: 0113-315649 .pzc.nl j|:redactie@pzc.nl lus 314460 AA Goes rtentie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; ws-Vlaanderen: 0114-372770; naal: 020-4562500. ensdag 30 november 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 editie Schouwen-Duiveland Piet Kleemans tIKZEE - Het is de gemeen- ichouwen-Duiveland ernst de aanpak van de werkloos- op het eiland. Om vraag en lod optimaal op elkaar af te men gaat de gemeente de op, zo blijkt uit de Startno- Arbeidsmarktbeleid. De lat jt hoog gelegd. De gemeente het aantal werkloze jonge- educeren tot nul. eugd heeft de toekomst en s daarom dat de gemeente prioriteit geeft aan de aan- van jeugdwerkloosheid, is, zegt wethouder G. Hou- mer, speerpunt van beleid, anks het feit dat de jeugd- doosheid in Zeeland lager dan het landelijk gemid- e, ziet Houtekamer het toch ïeilige plicht jongeren een toekomstperspectief te bie- ongere werkzoekenden aan )aan te helpen, moeten de uwen-Duivelandse ambte- daarom letterlijk vanach- et bureau vandaan om per- 1 lijk contact te zoeken met il werkzoekenden als be ileven. dsambtenaar Werk Inko- en Zorg J. Hinz: ,,Wij zien emeente onder jongeren een grote trek naar elders, willen wij verandering in ^en. wil de gemeente onder meer 'door jongeren goed voor te :n over de mogelijkheden lokale arbeidsmarkt. Eén ^fle middelen die in de strijd ïpen wordt is een - moge- n het gebouw van de Pontes lengroep te houden - banen- Verder wil de gemeente werkge vers persoonlijk benaderen om te zien wat zij werkzoekenden eventueel te bieden hebben. In de aanloop daar naar toe wil de gemeente in januari samen met een zo breed mogelijke groep be langhebbenden een workshop over het arbeidsmarktbeleid op poten zetten. De gemeente moet voor wat be treft werkgelegenheid regisseur worden en blijven, benadrukt wethouder Houtekamer. „En liefst via één loket en zonder rompslomp, want daar zitten werkgevers niet op te wachten en wij evenmin." Op 1 april 2005 waren er op Schouwen-Duiveland 646 werk zoekenden. Negen procent van hen is jonger dan 23 jaar. Ruim 15 procent van de werkzoeken den is ongeschoold en nog eens 31 procent laaggeschoold. Scholing Daarom staat naast goede bege- leidnig van werkzoekenden en het creëeren van werkervarings plaatsen ook scholing hoog in het vaandel van de gemeente. Hetzelfde geldt voor aan werkge vers te verstrekken loonkosten subsidies. Ook wil de gemeente er alles aan doen om te voorko men dat jongeren voortijdig de school verlaten en daardoor hun eigen kansen op werk een stuk verkleinen. Om het arbeids marktbeleid tot een succes te maken is intensieve samenwer king noodzaak. Houtekamer: „Het is niet alleen sociaal beleid en ook niet alleen economisch beleid, maar nadrukkelijk so ciaal-economisch beleid. Het is de bedoeling dat een zoge heten 'task force' zich onder het motto 'Bouwen aan werk' op het arbeidsmarktbeleid werpt. In de ze Task force moeten creatieve, innovatieve mensen uit bedrijfs leven en overheidondersteunen- de instanties komen te zitten. MIDDELBURG - Politierechter I. Woltring heeft gisteren in Middelburg een achttienjarige inwoner van Vlissingen veroordeeld tot 150 euro boete met aftrek van de drie da gen voorarrest, die hij al uitgezeten heeft. Woltring vond het bezit van de halve gram cocaïne bewezen. Dat bete kende dat de boete op nihil kon worden vastgesteld, om dat per dag een bedrag van vijftig euro op de geldboete in mindering mag worden gebracht. Officier van justitie L. Boogert schetste de Vlissinger als een zeer actieve veelpleger. Voor een drugsdelict, waar voor de achttienjarige zich gisteren moest verantwoor den, was hij echter nog nooit veroordeeld. De officier vond desondanks bewezen dat de verdachte 20 mei dit jaar in Vlissingen voor de ogen van een surveillerende po litieman een bolletje cocaïne had weggegooid. Hij eiste 250 euro boete en een week voorwaardelijke gevangenis straf. De advocaat bepleitte vrijspraak, omdat hij meende dat één verbalisant met zijn verklaring iemand kan maken of breken. Hij vroeg verder om er rekening mee te houden dat zijn cliënt drie dagen in voorarrest had gezeten. SEROOSKERKE (W) - Door zes bomen te kappen heeft het waterschap Zeeuwse Eilanden een uitrit van de Hon- degemseweg in Serooskerke veiliger gemaakt. Bij het uitrijden van het terrein van een bouwmarkt had den automobilisten te weinig zicht op de weg om veilig de Hondegemseweg op te kunnen. Zeeuwse Eilanden wilde daarom afgelopen voorjaar al bomen rooien. Tegen de kapvergunning die de gemeente Veere daarvoor had verleend, werden echter bezwaren ingediend door de Stichting Tuin van Zeeland en een aantal inwoners van Serooskerke. Het waterschap heeft toen besloten minder bomen weg te halen. Daarna zijn de bezwaren ingetrok ken. De zes bomen zijn gisteren gekapt. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol tring heeft gisteren een 29-jarige inwoner van Vlissingen voor een mishandeling dertig uur werkstraf opgelegd. Daarnaast werd de proeftijd van drie maanden voorwaar delijke gevangenisstraf met een jaar verlengd. De Vlissinger raakte 23 juli in Middelburg tijdens de Ci ty-party geïrriteerd over het gedrag van een man die een zakje chips tegen zijn gezicht hield. De Vlissinger reageer de zich af door uit te halen met een klap in het gezicht. Daarbij liep het slachtoffer een gebroken neus op. Officier van Justitie L. Boogert vond de toestand van de verdachte, gezien zijn status als veelpleger, zorgelijk. Hij eiste veertig uur werkstraf. IWendy van den Hurk ISINGEN - Werd Ad Bom ld voor een verdwaalde inslang, dan ging hij daar :ijn oude bus naartoe. Beest le standkachel en rijden Voortaan hebben ze het ort van een airco, in een plinternieuwe reptielenam- tace. I mbulance is een cadeautje le Wilhelmina Davijt Keu- us Stichting, die het vermo- I an een rijke, kinderloze we- Iuit Apeldoorn weggeeft I lescherming van dieren. De j ing deelde 37 dierenzieken- ns uit, waarvan eentje aan I iellamypark bij reptielen- guana belandde. Met een gratis autoverzekering en aar gratis service, i ia-beheerder Ad Bom kan 1 eluk niet op. „Het is fantas- Zelf zouden we zoiets niet :haffen. Dan haal je eerder ve verblijven van je geld. nbulance is splinternieuw. I ude bus gebruiken we voor- I wel om groenten mee te ha- n deze zit namelijk airco. loeven we niet meer te rom- met een standkachel." loe l dat was nogal eens een ge- als hij reptielen moest opha- jn de winter liepen ze het ri- tvan een longontsteking en c zomer werd het juist te Ji en verdwenen de dieren doos met tempex en koele- Jjiten. Geen doen, dus. Dan airco, die werkt van nul jleertig graden, toch fijner. k ambulapce staat verder mobiele couveuse. De wa rnet een zuurvrije vloer be tegen de sterke urine van en. Ook is er een opberg- „Voor pincetten en slan- iken", vertelt Bom. „De ter- vervoersbakjes voor klei- eren en dekens moeten nog in, dan is de wagen hele- klaar." ij rijdt heerlijk, glundert de plenvader. Regelmatig gaat fmee op pad, als particulie- jveer eens zijn uitgekeken in huisleguaan. „Soms drie Ijber week, soms minder. Ik jr nog niks mee opgehaald, dat zal wel veranderen. Ze óBn me van de week nog ge- foor een krokodil." la 18 fles voor de dieren ZIERIKZEE - In tijden waarin de elektriciteitsvoorziening binnen de moderne maat schappij nadrukkelijk een levensbehoefte blijkt te zijn, zetten ze in Zierikzee een tandje bij. De oude plataan op de Schuithaven werd gisteren uitgerust met tientallen lampjes, zodat het op dit pittoreske plekje in de binnenstad ook in deze donkere dagen 'ge woon gezellig wordt', omschrijft galeriehoudster Alexandra Stapff het ondernemersi nitiatief. Tegen die achtergrond wordt 17 december op de Schuithaven en in de Lan ge Nobelstraat een kerstmarkt in Dickensiaanse sferen gehouden. De bedoeling is dat de verlichting blijft hangen en straks ook de zomeravonden extra ambiance geeft. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Ondanks protes ten uit kerkelijke kring en van uit de politieke fracties houdt Schouwen-Duivelands dage lijks gemeentebestuur vast aan haar voornemen te stoppen met maaien van gras en onder houd van andersoortig groen rond kerken. Het voornemen maakt onderdeel uit van een pakket aan ombuigingsvoor- stellen. De gemeente Schouwen-Duive land staat voor de lastige taak structureel zes miljoen euro te bezuinigen. Om dat doel te be reiken is met een stofkam door de begroting gegaan en wordt minutieus bekeken waar de kaasschaaf nog langs gehaald kan worden. Daarbij ontkomt ook het groenonderhoud niet aan de ombuigingsdrift. Bezuinigen op personeel en ma terieel is niet aan de orde, maar in het takenpakket van de afdeling Openbare Werken kan wel gesnoeid worden, vindt het college. Die heeft alle werkzaamheden van de afde ling tegen het licht gehouden en kwam tot de conclusie dat met het groenonderhoud rond een aantal kerken gestopt kan worden. En woningbouwcorpo ratie Zeeuwland moet in de toe komst, vindt het college, zelf haar brandpaden maar on- kruidvrij houden. Tegen het staken van het onder houdswerk bij kerken is inmid dels vanuit kerkelijke kring protest aangetekend. Want, zo wordt betoogd, onderhoud van een kerkgebouw is al duur ge noeg. De meeste kerkgenoot schappen kunnen er niet ook nog eens het groenonderhoud bij nemen. Plus dat bijvoor beeld in Noordwelle een wat vreemde situatie ontstaat om dat de helft van het gazon rond de kerk eigendom van de kerk is en de andere helft behoort tot het gemeentelijk groen. Dus dan komt eerst de gemeente maaier voor de ene en een 'ker kelijk' maaier voor de andere helft. Vreemd en ongewenst in de vi sie van WD-gemeenteraadslid W. Jumelet. Hij vraagt zich af hoe het dan bijvoorbeeld rond de Sint Lievens Monstertoren in Zierikzee moet. Want dat is, stelt Jumelet, rijkseigendom. Ook J. Koopman van Alert! zet zo zijn vraagtekens bij dit on derdeel van de ombuigingen en hetzelfde geldt voor W. Stou ten van Leefbaar Schou wen-Duiveland (LSD). Wethouder W. Renden houdt de poot stijf. Hij houdt vast aan het schrappen van het groenonderhoud rond een aan tal kerken. „De raad heeft het college opdracht gegeven met bezuinigingen te komen en dat is precies wat we doen. Want al die stukjes groen rond de ker ken kosten ons toch jaarlijks 20.000 euro aan onderhouds kosten. De kerken mogen in hun handen knijpen dat we het werk zolang voor niks hebben gedaan." Renden geeft aan dat de gemeente best door wil gaan met het maaiwerk, maar dan moet er wel voor betaald wor den. Of het nou groen is van een kerkelijke gemeente of - in het geval van de Sint Lievens Monstertoren - van het Rijk. „Natuurlijk willen we best blij ven maaien. Als er maar voor betaald wordt", aldus Renden. (Advertentie) door Nadia Berkelder VLISSINGEN - A. van Dok-van Weele, de burgemeester van Vlis singen is niet van plan om actie te ondernemen voor de Iraanse asielzoeker Mehdi Hooshyar. Die naaide afgelopen zaterdag zijn mond en oren dicht uit pro test tegen zijn naderende terug keer naar Iran. Sindsdien drinkt hij alleen nog maar water. GroenLinks-raadslid A. Soplan- tila zei maandagavond dat de burgemeester in actie moest ko men om Hooshyar te helpen. Van Dok is dat niet van plan. „Ik heb gedaan wat ik kon. Nu is de beslissing aan anderen", zegt ze. „Hij is uitgenodigd voor een gesprek. Daarin wordt be sproken wat zijn mogelijkheden voor terugkeer zijn. Hij heeft al die tijd noodopvang gehad om zijn procedure uit te zitten. Die is voorbij." „Ik heb me altijd verzet tegen het feit dat mensen die op straat kwamen te staan terwijl ze nog in een procedure zaten. Maar de ze meneer is uitgeprocedeerd. De rechter heeft daar een uit spraak over gedaan en die res pecteer ik." Hoosyar is gisteren onderzocht door een arts van de GGD. Die heeft hem onder meer geadvi seerd om in ieder geval veel wa ter te drinken. (Advertentie) THEATER DE MYTHE tel: 0900-3300033 www.theaterverkoopzeelandnl zeeuwse almanak Afgelopen vrijdagavond was die Hulsterse, bekaf van een week harde labeur, lekker vroeg in bed gekropen met een goed boek. Ze had het zich gerieflijk ge maakt. Om ontspannen te kunnen lezen, had ze de elek trische bedbodem omhoog ge zet, een beker thee stond op het nachtkastje, koekje d'r bij, bedlampje een beetje ge dimd... Ze hoopte na enkele tientallen bladzijden zo heer lijk loom te zijn geworden, dat ze een onafgebroken nacht diepe slaap tegemoet kon zien. Want daar ivas ze wel aan toe. Aan haar opzet kwam abrupt een eind toen rond elven het bedlampje spontaan uitfloep- te. Stroomstoring. Met een diepe zucht stapte ze uit bed, doolde een halfuurtje doel loos door het donkere huis en besloot toen maar gapend wat eerder dan gepland aan haar nachtrust te beginnen. Die kwam er niet. De elektri sche bedbodem was niet meer naar beneden te krijgen. Ze ging een onrustige nacht tege moet. Rechtop. onderrtenïetl www.kpn.com 0800-0105 altijd dichtbij P'° met de mooiste Sinterklaascadeaus Samsung S4ioi ♦Ltfii/legapixel foto-/videocamera en MP3-speler Bluetooth Met i-mode™ toegang tot MSN Messenger, jjj| Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39