zc GS wijzen hotel in polder af S^f==L ^SMHMV PHOTO Wolphaartsdijk krijgt weer bouwgrond KPN pakt uit Aanrijding tussen auto en vrachtauto zeeuwse almanak Rechtop mmm SXMmW.QF Eben Haëzer Kapelle breidt uit Dorcas-voedselactie weer succesvol Boete voor klap in discotheek Bromfiets gestolen bij station eschermd wnen in wijk •vertieringe ofdpijler i ruimtelijk eid in geding Visie op plan Gé druist in tegen Statenmotie Primafoon editie Bevelanden-Tholen Afgelopen vrijdagavond, was die Hulsterse, bekaf van een week harde labeur, lekker vroeg in bed gekropen met een goed boek. Ze had het zich gerieflijk ge maakt. Om ontspannen te kunnen lezen, had ze de elek trische bedbodem omhoog ge zet, een beker thee stond op het nachtkastje, koekje erbij bedlampje een beetje ge dimd... Ze hoopte na enkele tientallen bladzijden zo heer lijk loom te zijn geworden, dat ze een onafgebroken nacht diepe slaap tegemoet kon zien. Want daar was ze wel aan toe. Aan haar opzet kwam abrupt een eind toen rond elven het bedlampje spontaan uitfloep- j te. Stroomstoring. Met een diepe zucht stapte ze uit bed, doolde een halfuurtje doel loos door het donkere huis en besloot toen maar gapend wat eerder dan gepland aan haar nachtrust te beginnen. Die kwam er niet. De elektri- sche bedbodem was niet meer naar beneden te krijgen. Ze ging een onrustige nacht tege moet. Rechtop. Inclusief GRATIS enveloppen l Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). in het voorjaar aan te waarna eind jni, begin juli de bouw an beginnen. Gerekend [ördt op een bouwtijd van ïim één jaar. Is de nieuwbouw gereed I, zal Marsaki de locatie an De Toevlucht aan de iezelingsestraat in ontwik- eling nemen. De kans is dat er nieuwbouwap- artementen voor vijftig- worden gereali- Vlakbij De Toe- aan de is Marsaki al met een appartemen- waarvan giste- het hoogste punt is be- De mensen die daar omen wonen, kunnen zo- odig voor zorg terecht bij èt vlakbij gelegen zorgcen- nm Cederhof. De Toe- lucht ligt daar net iets ver- er vandaan. Vandaar dat larsaki voor deze locatie en iets jongere doelgroep gedachten heeft. (Advertentie) KAPELLE - De reformatorische school voor speciaal on derwijs Eben Haëzer gaat in Kapelle uitbreiden op de hui dige locatie aan de Coxstraat. De Samuel-school, die aan de Bruëlisstraat is gevestigd, wordt eraan toegevoegd. Het Kapelse college van burgemeester en wethouders vraagt de gemeenteraad 1,325 miljoen euro voor de uit breiding. Dit is meer dan de 1,05 miljoen die de gemeente uit de rijksvergoeding krijgt, maar, laat wethouder J. Her- selman (WD, onderwijs) weten, de school 'schenkt' een ei gen noodlokaal aan de gemeente en investeert zelf in ver betering van de afwikkeling van het busjesverkeer in de Coxstraat. Voor omwonenden wordt volgende week woensdag in de Eben Haëzer-school een inloopavond ge houden over de uitbreiding waarmee in februari, maart zou moeten worden begonnen. Het pand van de Sa muel-school valt automatisch aan de gemeente toe. In de buurt van de Samuel-school, aan de Biezelingsestraat, komt nog een ander gebouw, d'Ouwe Schole, begin 2006 grotendeels vrij. Kapelle wil dit afstoten en voor huur ders als Vluchtelingenwerk elders onderdak zoeken. GOES - De hulporganisatie Dorcas Hulp Nederland heeft op de Bevelanden en Tholen afgelopen maand dankzij een inzamelingsactie in supermarkten 1485 voedselpakketten kunnen samenstellen. Over heel Nederland zijn dat er dit jaar 47.000 geworden, even veel als in 2004. De eerste voedselpakketten gaan volgende week dinsdag op transport met vrachtwagens naar onder meer Oekraïne, Moldavië, Wit-Rusland en het Russische Noord-Ossetië. Het ingezamelde voedsel is be stemd voor de allerarmsten in die landen en wordt ver spreid door lokale partners van Dorcas. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring veroordeelde gisteren een 26-jarige inwoonster van Kruiningen voor het uitdelen van een klap tot 200 euro boete. De vrouw bemoeide zich op 4 juni dit jaar in een discotheek in Goes met een incident tussen een van haar vrienden en personeel. „Hij doet geen vlieg kwaad", zei ze over haar vriend. De Kruiningse had gereageerd dooi de barman een klap te geven. Ze gaf toe dat het verkeerd van haar was dat ze zich in het opstootje gemengd had. VLISSINGEN - Op het stationsplein in Vlissingen is giste ren een brommer gestolen. Het gaat om een zilveren Peu- got VivaCity, met verzekeringsplaatje TBT 714. Aan de brommer zat een helm vast. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Op de Nieuwlandseweg in Nieuw- en Sint Joosland heeft zich gisteren een aanrijding voorgedaan tussen een personen auto en een vrachtwagen. Er was geen persoonlijk letsel. Het ongeluk gebeurde gistermid dag tegen vieren. De personenauto, bestuurd door een 29-jarige vrouw uit Middel burg, reed van achteren tegen de vrachtwagen aan. De bestuurster verklaarde tegen over de politie dat zij in de ver onderstelling was dat de vracht wagen stilstond aan de kant van de Nieuwlandseweg. De Middel burgse meende dat zij de auto daarom zonder gevaar voorbij kon rijden. De chauffeur van de vrachtwa gen verklaarde echter dat hij niet langs de weg stilstond. Hij was alleen met zijn wielen in de berm terecht te zijn gekomen, en had daardoor veel snelheid verloren, Op het moment dat de vrouw zijn auto inhaalde kwam de chauffeur net weer op de weg terecht en kon hij zijn weg over het asfalt vervolgen. De personenauto en de vrachtau to raakten bij de aanrijding alle bei beschadigd. Advertentie :tie: 0113-315649 pzc.nl l:redactie@ pzc.nl US 31, 4460 AA Goes tentie-exploitatïe: l-en Midden-Zeeland: 0113-315520; vs-Vlaanderen: 0114-372770; laai: 020-4562500. AI'ELLK - Dc reformato- sche instelling voor gees- lijke gezondheidszorg eos krijgt een nieuw on tkomen in de Kapelse ijk Overtieringe. e regionale ontwikke- ngsmaatschappij Marsaki iat de nieuwbouw voor leos realiseren aan de Ko- Eleos biedt mo- enteel een beschermde van huisvesting in de aan, in e Toevlucht. Het gebouw De Toevlucht mo- enteel is ondergebracht, een voormalig verzor- De kamers zijn de voorzieningen be- In De Toevlucht ver lijven ruim veertig men- ;n. In de wijk Overtierin- b komt in de beschermde [oonvorm plaats voor .echts vierentwintig bewp- prs. Naast dit gebouw ko- len acht appartementen' por begeleid wonen, voor ensen die zelfstandiger zijn, die af en toe nodig hebben. bouwvergunning is aan- bij de gemeente. verwachting is dat die eerste kwartaal van wordt afgegeven. Het reven van Marsaki is het De uitbreidingswijk komt aan de oostkant van Wolphaartsdijk, tussen de Noorddijk, Hoofdstraat en Nazareth weg. toto Dirk-Jan Gjeltema door Frank Balkenende WOLPHAARTSIJK - Eindelijk komt er weer bouwgrond in Wolphaartsdijk. De gemeente heeft grond weten te kopen aan de oostkant van het dorp en wil daar een wijkje met 25 woningen ontwikke len. Wethouder M. 't Hart deelde dat gisteren mee tijdens een bijeenkomst van de Vere niging Gemeenschap Wolfaartsdijk. Het beoogde bouwgebied ligt tussen de Noorddijk, Hoofdstraat en Nazarethweg. Het is nu deels akkergrond en deels in ge bruik als volkstuinencomplex. Het is de bedoeling de volkstuinen in het nieuwe plan te integreren, zodat het een groen karakter krijgt. In de opzet houdt de ge meente vast aan de voor Wolphaartsdijk typerende lintbebouwing. Er blijft plaats over voor zo'n 25 wonin gen. Bedoeling is een mix te maken van vrije kavels, twee-onder-eenkappers, vrij staande woningen, maar ook koophuizen voor starters. Volgens wethouder 't Hart is het de be doeling de wijk geleidelijk te ontwikke len, zodat er een flink aantal jaren over heen gaat voordat de laatste woning kan worden betrokken. Met dat nieuws be diende de wethouder de inwoners op hun wenken. De dorps vereniging presenteer de gisteren in De Griffioen de resultaten van een omvangrijke dorpsenquête. Daar uit blijkt dat er behoefte bestaat aan vrij staande koopwoningen, eensgezinswonin gen en seniorenwoningen. Koopwonin gen mogen tussen de 150.000 en 250.000 euro kosten. Voor hele dure huizen is wei nig animo. Als het gaat om bouwlocaties heeft het dorp andere ideeën dan de gemeente. De Fredericuspolder (29,5 procent) en ach ter de Molendijk (13 procent) scoren het hoogst. De Fredericuspolder is echter geen haalbare kaart. In het verleden be stond daarvoor het plan Van Sabben. Omwonenden waren daar tegen en de ge meente vond op die plaats de landschap pelijke waarden te groot. De enquête is representatief. De helft van 953 verspreide formulieren is inge vuld teruggestuurd. Over het algemeen zijn inwoners redelijk tot zeer tevreden over hun dorp en de voorzieningen die er zijn. Op verkeersgebied moet er echter wel wat gebeuren. Het plan voor een noorde lijke ontsluitingsweg (Aardebolleweg) krijgt steun. Ruim 56 procent verwacht dat die het dorp zal bevrijden van (recrea- tie)verkeer. Een minderheid kiest voor het doortrekken van de Stadseweg naar de Aardebolleweg of de zuidwest-va riant Stadseweg/ Muidenweg. Bijna zes tig procent vindt dat de, inmiddels toege stane, uitbreiding van campings aan het Veerse Meer niet hoeft te worden gecom penseerd met groengebieden, maar dat dat ook mag in de vorm van een ontslui tingsweg. Dik 57 procent is positief over de plannen van drie boeren (verenigd in Agriwind) voor de bouw van zeven wind molens langs het Veerse Meer. Over de hoogte verschillen de meningen. nsdag 30 november 2005 )ELBURG - „Dit is een wezenlijke en principiële zegt gedeputeerde H. van ren (CDA, ruimtelijke or- ig) over de afwijzing van lan Gé door het dagelijks nciebestuur. „Het is niet ar een tussendoortje." sklemtoont dat de hoofdlij van het ruimtelijk beleid ie provincie in het geding „Als de Staten ook op 1 van de door ons aangedra- jverwegingen hun stand- handhaven, dan zeggen ze te dat het ruimtelijk beleid irincipale ondergeschikt is economische activiteiten, wordt er een deur openge- vaarvan ik zeg: buitenge- i onverstandig. Waveren verwacht dat de ?n op 9 december al zullen ;n over de zienswijze van lagelijks provinciebestuur, ie discussie zullen Gedepu- e Staten de knoop doorhak- De gedeputeerde hoopt dat aten zich door de nu aange- e informatie laten overtui- van de heilloze weg die [t. Doen ze dat niet dan ver- ït Van Waveren dat GS een idure voor afwijking van treekplan gaan volgen, n zo'n afwijkingsprocedure len geen bezwaren worden liend. Dat kan wel tegen uimtelijke ordeningsbesluit de gemeente Noord-Beve- vervolgens moet nemen >assing bestemmingsplan genaamde artikel 19-proce- en de bouwvergunning. Waveren wil niet aangeven lij doet als Provinciale Sta- n meerderheid vasthouden uitvoering van plan Gé. In zogenaamde duale stelsel het dagelijks provinciebe- r een motie van de Staten ren. door Frank Balkenende COLIJNSPLAAT - Het dage lijks provinciebestuur wijst het plan voor een hotel annex con grescentrum aan de Deltaweg op Noord-Beveland af. Deze op stelling druist in tegen een mo tie van een Statenmeerderheid, die een uitzondering wil maken voor het plan van de Goese on dernemer Gé. Het college van Gedeputeerde Staten wil dat niet, omdat het het plan Gé op bijna alle fron ten in strijd is met het huidige en toekomstige ruimtelijke be leid van de provincie. Het hotel/congrescentrum, waar voor Gé de grond al in zijn bezit heeft, is gepland aan de oostzij de van de Deltaweg richting Zee- landbrug, net voorbij de afslag naar Kats. Een belangrijk be zwaar is dat het hotel op die plek het open karakter van de Oud-Noorcl-Bevelandpolder te zwaar aantast, niet in de laatste plaats door de nogal forse afme tingen. Het complex wordt na melijk verpakt in een 550 meter lange en acht meter hoge en ze ventig meter brede grondwal. Het hoogste punt vormt het con gres- en restaurantgedeelte, dat 11,5 meter boven het maaiveld uittorent. Hoewel het ontwerp van de Ar chitecten Alliantie Goes pro beert het gebouw te laten ver smelten met zijn groene omge ving, blijft de enorme grondwal een vreemde eend in de bijt, vindt het dagelijks provinciebe stuur. Bovendien is het gebouw vanuit de richting Kats gezien niet ingepakt. Het dagelijks provinciebestuur acht een hotel aan de Deltaweg wel mogelijk, mits dat niet te groot is en aan de westkant van de Deltaweg ligt. Op die plek, met het dorp op de achtergrond, is een hotel beter landschappe lijk in te passen. Alleen, daar heeft ondernemer Gé geen grond. Het college van GS heeft het plan Gé onder meer getoetst aan het Streekplan Zeeland, het pro vinciaal sociaal-economisch be leidsplan en 'Locatiecriteria voor hotels op bijzondere plek ken'. In maart stelden Provinciale Sta ten de spelregels vast voor de bouw van hotels op unieke plaat sen in Zeeland, maar een meer derheid (PvdA, CDA, VVD, SP, Partij voor Zeeland, Zeeuws Be lang! en twee SGP'ers) week in dezelfde vergadering daar di rect vanaf. De meerderheid sprak zich via een motie uit voor de bouw van het hotel aan de Deltaweg en verzocht GS voor deze gelegenheid van het streekplan af te wijken. Daarmee liet deze meerderheid economische belangen (toeris me, werkgelegenheid) zwaarder wegen dan de planologische re gels die door Provinciale Staten (zijzelf) zijn vastgesteld. Het meningsverschil gaat dus om de vraag in hoeverre je als provinciale overheid wilt afwij ken van je eigen ruimtelijke be leid, dat nu sterk gericht is op het behoud van het open Zeeuw se landschap. Gedeputeerde Staten lijkt het onverstandig voor het buitenge bied voortdurend uitzonderin gen te maken. GS weten zich daarin gesteund door de Provin ciale Commissie Omgevingsbe leid (PCO), die ook vreest dat straks het hek van de dam is. De gemeente Noord-Beveland hoopt dat Provinciale Staten voet bij stuk houden. Ze juicht het plan van Gé toe en is bereid er planologisch aan mee te wer ken. Een hotel biedt zo'n hon derd arbeidsplaatsen en bete kent een toeristische impuls voor het eiland. Wethouder A. van der Maas (SGP, ruimtelijke ordening): „De reactie van GS stelt ons te leur, maar was te verwachten. We hopen dat Provinciale Sta ten nu doorzetten." met de mooiste Sinterklaascadeaus Samsung S4l0i j^fTleqapixet foto/videocamera en MP3-spe[er Bluetooth Met i-mode™ toegang tot MSN Messenger, MSN Honnail-enanaere i-mnrie dienen altijd dichtbij www.kpn.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33