zc Een wielklem voor Sint 31 -:ogum biedt uziektalent t regio kans woensdag 30 november 2005 swb •eter Schouwen-Duivelandse «bands melden zich zater- bij Brogum in Zierikzee de vijfde editie van Local rground. Het poppodium onder die naam bijna elk lokaal talent de kans zich .atsenteren. Dit keer zijn dat el, GOM, YoungBraveBur- ;n Stijlfreakz. ekendste naam van de vier van Stijlfreakz, de band je afgelopen tijd flink aan eg heeft getimmerd, onder met een optreden op het kpave-festival (ook in «Urn) in juni van dit jaar en ir deze maand nog op het uiterfestival in Goes. De I speelt een mix van metal phop. kwartet YoungBraveBur- mag op herhaling, want sjorig jaar nam het deel aan :a( Underground. Toen wa- de Visser (gitaar, zang), /Villemsen (drums) en Sjors mgste (gitaar) nog met z'n n, maar inmiddels hebben rsterking gekregen van Ju- ristalijn (bas). Het spelen overs hebben de vier afge- ïn. Voortaan richten ze eigen nummers, omschre- 'psychorock met een new wave'. staat voor Girls Of Moon na diverse bezettings- en isselingen, de voortzetting ;e band So What. De groep vooral grungy punknum- maar deinst evenmin te- 'oor onvervalste bluesele- GOM trad vorige week bij talentenjacht Hooi- zp in het Walcherse Seroos- het viertal Joop! wordt Lo- nderground het podiumde- De Nederlandstalige num- worden geschreven door Kooiman en Jasper de die zich eerder Star ts noemden. Later hebben hulp ingeroepen van de ervaren muzikanten Bob (bas) en René Geelhoed is) en is de naam, 'na lang ;g', veranderd in Joop! In zijn kenmerken van rock en ska, maar ook sn blues te herkennen. Zelf t de ambitieuze groep haar lew wave Mozart' Rolf Bosboom Underground, zaterdag in 71, Zierikzee, vanaf 21.00 uur. VOF de Kunst wisselt sinterklaasliedjes af met meezingers in de Sinterklaasshow. OF de Kunst toert door Nederland met de show 'Dag Sinter klaas'. Op zaterdag doet de groep, die ooit een megahit scoorde met 'Suzanne', thea ter De Mythe aan, waar ze twee wervelende sinterklaas shows geven. Bekende sinter klaasliedjes worden afgewis seld met nieuwe nummers. Een interview met zanger Nol Havens. Waarom maak je een sinter- klaasshow? Nol Havens: „Met VOF de Kunst maken we al sinds jaar en dag kindervoorstellingen voor het theater. In 1992 hebben we een sinterklaas-cd gemaakt, Sin terklaasfeest met VOF de Kunst, en die werd heel popu lair. Het zijn de bekende sinter klaasliedjes, maar ook nieuwe liedjes, met teksten van Ivo de Wijs en Erik van Muiswinkel. Witte Zwarte Piet, Als het re gent.... En Stoute Jongen, van Willem Wilmink. We hebben er ongelooflijk veel van verkocht en daar zijn we best trots op. Nog steeds komen we niet om die liedjes heen. De sinterklaas voorstellingen in het theater zijn daar uit voortgevloeid. Het idee is simpel: ze willen alle maal Sinterklaas zien en liedjes meezingen. Nou, dat doen we dus. We zingen met z'n allen liedjes, en als Sint komt doen wij er niet meer zoveel toe." Hoe vierden jullie vroeger thuis Sinterklaas? „Ik ben op 3 december jarig, en wat ik me vooral herinner is dat het grote cadeau dat ik dan kreeg tegelijk ook voor Sinter klaas was. Ik kreeg op 5 decem ber wel een chocoladeletter en zo, maar twee keer cadeau's zo als andere kinderen, dat zat er niet in. Ik vond dat niet eerlijk. Hoewel, later heb ik nog eens een geweldige gitaar gekregen, dat maakte veel goed. De pakjes kwamen bij ons niet 's avonds. Ze lagen op de ochtend van 5 de cember op het dressoir uitge stald, met briefjes erbij zodat je wist welk deel voor jou was be stemd. De nacht ervoor deden mijn zus en twee broers natuur lijk geen oog dicht. We zongen wel, maar niet overdreven veel moet ik zeggen. Als we de schoen hadden gezet bij de ko- lenkachel, troffen we de volgen de ochtend altijd dezelfde spo- ren aan: zwarte vegen van de ko len en een leeg bier-flesje. Ja, Zwarte Piet dronk bij ons altijd een pintje." Er gaan nu stemmen op dat Sin terklaas te veel een mediafiguur wordt. „Dat is natuurlijk niet waar. On zin. Het sinterklaasjournaal, dat hoort gewoon bij de echte Sint. Het nadeel is natuurlijk dat er inmiddels een heleboel commerciële omroepen bij zijn gekomen, en die verzinnen alle maal hun eigen dingen. Het wordt een soort wedstrijd en dat lijkt me niet de bedoeling. Spreek dan in elk geval met z'n allen een verhaallijn af. Maar het belangrijkste is dat Sinter klaas in elk geval niet ver dwijnt. Hij moet echt blijven, hij moet winnen van de Kerst- Wat voor rol speelt Sinterklaas in de voorstelling? „We nemen hem zeer serieus, on dermijnen zijn gezag niet, ma ken geen grappen met hem. Hij neemt ons juist in de maling. Sinterklaas staat overal ver bo ven, wij moeten zwaar op het matje bij hem. We laten de kin deren trouwens niet in onzeker heid of -ie wel komt. Een wiel klem, gestuntel van de wegwijs- piet met de Tom Tom - uiteinde lijk komt het allemaal goed. De boodschap is: Hij komt!" GPD VOF de Kunst is te zien in Theater de Mythe in Goes op zaterdag 3 de cember om. 14.00 uur en 16.00 uur. The Polar Exploration Boilersuit Dubbelconcert van rockbands. The Polar Exploration Ship combineert warme, dampende jaren '70 rock uit Amerika's diepe zuiden met de wat koude re, alternatieve sound van tegenwoordig. Boilersuit brengt Indie gitaarrock met de wortels in de sixties. •De Piek, Vlissingen, 22.00 uur Middelburgs Mannenkoor Jubileumconcert honderdjarig mannenkoor. Op 3 december bestaat het Middelburgs Mannenkoor pre cies honderd jaar. Om dit te vieren geeft het jarige koor een jubileumconcert, waarin van de gelegenheid gebruik wordt gemaakt om zichzelf opnieuw te presenteren. Zowel in de keuze van repertoire, kleding en aanpak. •Stadhuis, Middelburg, 20.00 uur Laroux de Meute Concert met nummers van de cd Liever een Pallieter. De band onder leiding van Lenny Laroux, al 10 jaar accor deonist en voor-man van zydeco-band Allez Mama, speelt nummers van de dit voorjaar uitgekomen cd Liever een Pal lieter. Folkmuziek vermengt met wereldse muziek. Muziekzolder Razzmatazz, Oost Souburg, 21.00 uur Haye van der Heiden Van der Heiden vertolkt het theaterstuk Kortsluiting. Zie vrijdag. Uitverkocht. •Theater De Mythe, Goes, 20.30 uur Local Underground V Vier talentvolle lokale bands presenteren zich. Joop!, het vroegere StarFackers, kent een breed repertoire. Van punk, rock en ska tot jazz and blues. GOM kenmerkt zich door grungy punk nummers. Young Braveburger brengt een set psycho rock met een randje new wave. Stijlfreakz combineert metal en hiphop. •Brogum, Zierikzee, 20.30 uur Pieterse en Van Pamelen De woordkunstenaars brengen De Open Dichtshow deel 2. Na drie succesvolle seizoenen komen woordkunstenaars Frank van Pamelen en Jan J. Pieterse met een geheel ver nieuwd vervolg op hun spraakmakende 'Open Dichtshow'. Deel Twee is weer een rijmfestijn, vol verse verzen. •Theater De Wegwijzer, Nieuw- en Sint Joosland, 20.30 Uur ZONDAG Bach-cantatedienst Cantatedienst Schwingt freudig euch empor. In deze cantate worden aria's afgewisseld met verzen van de koralen. De cantate wordt uitgevoerd door het vocaal ensem ble 'Luscinia' en instrumentalisten onder leiding van Wim Boer. Het orgel wordt bespeeld door Marcel van Westen. •Rooms-Katholieke Kerk, Zierikzee, 16.30 uur Mamilla Spetterende rockshow van Mamilla. Mamilla is een gitaarrockband uit Zeeland. De band speelt vooral eigen werk, lichtelijk beïnvloed door muziek van o.a. Deep Purple en Iron Maiden. •Café De Concurrent, Vlissingen, 20.00 uur AFGELAST 3 december Chantez a Dieu met Jos Vogel Adventsconcert van kamerkoor met organist. Het koor Chantez a Dieu zou werken uitvoeren van o.a. Adam, Karg-Elert, Willcocks en Vaughan- Williams/ Arm strong. •Nederlands Hervormde Kerk, Kapelle, 20.00 uur ROTTERDAM Mio, mijn Mio. Jeugdvoorstelling. Theater Lantaren/Venster - wo. 15.00 uur. Pippi gaat van boord (4+). Kindervoorstel- ling. Theater Lantaren/Venster - wo. 15.00 uur. Anna Figarova: September Suite. Cd-pre- sentatie. Theater Lantaren/Venster wo. - 21.00 uur. Lunchconcert: Trio Cruzado. Drie gitaris ten Concert- en congresgebouw de Doelen, wo. 12.45-13.15 uur. Traditioneel Korpsconcert - 340 jaar Korps Mariniers. Concert- en congresge bouw de Doelen, wo. 20.15 uur. Wende Snijders: Wende. Franstalige zang en theaterprogramma. Theater Zuidplein, wo. 20.00 uur. Shakespearestock: Zomernachtliefde. Zo mernachtliefde. Rotterdamse Schouw burg, wo. en do. 20.30 uur. Sweet Charity. Met Lone van Roosendaal als Charity Hope Valentine, de nachtclub danseres. Luxor Theater wo. do. vri. en zat. - 20.00 uur. Tirannie van de tijd. Toneelvoorstelling, wo. do., Rotterdamse Schouwburg - 19.30 uur. Culture Comedy Award. Cabaret. Theater Zuidplein, do. 20.15 uur. Flowerbom. L/V Productie gebaseerd op verhalen van Toon Tellegen. Theater Lantaren/Venster - 21.00; do. 1 en vr. 2 dec. Hajib. Marokkaanse blues. Concert- en congresgebouw de Doelen, vr. 20.15 uur. Kerstoratorium 'In de volheid van de tijd'. Concert- en congresgebouw de Doelen, 20.15 uur. Alkemade Bloemen: 13-0-ZEVEN. Caba ret. Theater Zuidplein, vr. 20.15 uur. Shakespearestock: Coriolanus. Bewerking van Dood Paard. Rotterdamse Schouw burg - vr. 0.30 uur. Annie Grace. Concert Concert- en congres gebouw de Doelen, zat. 20.15 uur. Anouk. Concert. Ahoy'Rotterdam - zat. en zon. 20.00 uur. Greg Osby/Marc Copland Duo. Concert. Theater Lantaren/Venster, zat. 21.00 uur. Koninklijk Concertgebouworkest, o.l.v. Zubin Metha. Concert- en congresgebouw de Doelen, zat. 20.15 uur. Noord Nederlands Orkest. O.l.v. Michel Tabachnik. Concert- en congresgebouw de Doelen, zat. 15.00 uur. Marche funèbre pour chat. Theater. Rotter damse Schouwburg, zat. 20.30 uur. Limbo - dichter bij dans. Scapino Ballet Rotterdam. Rotterdamse Schouwburg, zon. en ma. 20.15 uur. Kerst bij de Lieveheersbeestjes. Teken film, voorfilm: Concert voor een Wortel cake. Theater Lantaren/Venster, zon. 19.30 uur. Pudding Tarzan. Jeugdtheater. Theater Lantaren/Venster, zon. 15.00 uur. Lieve Hugo a poku tori. Tribute to the King' of Kaseko. Theater Zuidplein, Grote Zaal, zat. 19.00 uur. Tom Parker's New London Chorale - Christmas tour. Mozart en kerstliederen Luxor Theater zon. 14.00 uur. DORST. Tragikomedie met Petra Laseur, Elsje de Wijn en Trudy de Jong. Rotter damse Schouwburgma. 20.30 uur. ANTWERPEN De Rollende Roadshow. Theaterlocatiepro- ject do. vr. en za. Monty 20.30 uur, zo. 15.00 uur H.O.O.P. Monoloog van en door de Neder landse actrice Abke Haring, do. vr. za. en di. Studio Tokio, 20.00 uur Siberië Theaterstuk gebaseerd op liederen van de Russische volkszanger/acteur Vissotzki. do. vr. en za. Zuidpool 20.00 uur Tuinen der verschrikking. Toneelstuk van Michel Quint door Frans Maas en Wim Ste vens. do. en vr. Theater Het Klokhuis, 20.30 uur Van de brug af gezien. Toneelspel van Art hur Miller, vr. en za., Noordtheater 20.15 uur, zo. 15.00 uur Voorstellingen in het Raamtheater: De nacht leek wel een verzinsel, naar Bru no De Vuyst, do. t/m za. Raamtheater op 't Zuid 20.00 uur, zo. 15.00 uur; Thomas etc. do. vr. en za. 't Klein Raamtheater 20.00 uur, zo. 15. uur Voorstelling in het Fakkeltheater: Raf Coppens in 't midden, eindejaarsconfe rence do. vr. za. en\zo. rode zaal 20.30 uur Voorstellingen in de Arenberg: Toon Teilegen in Concert - Verhalen ver teld en gespeeld, begeleid door muziek van Corrie van Binsbergen Band, wo. 20.15 uur; Geert Hoste Staat - eindejaarconfe- rence, do. vr. za. en zo. 20.15 uur; Xplo- ding Plastics: Noors trio uit Oslo op lap tops en drums, do. 20.15 uur; Apekool met Frietjes, familie-dansvoorstelling (5+), zo. 15.00 uur; ma. 20.15 uur Voorstellingen in het Zuiderpershuis: Literair Aidsbenefiet, wo. 20.30 uur; L'oeil du Cyclone, door Compagnie Yma- ko Teatri, do. 20.30 uur; Vivre, c'est ren- contrer la difference, literaire avond met Afrikaanse schrijvers, vr. 20.30 uur; La Confirmation: Afrikaanse Talentendag, za. 19.30 uur; Hajib met Shikaatmuziek, zo. 20.30 uur, vr. 20.30 uur; za. 20.00 en 22.00 uur; zo. 17.00 en 20.00 uur; di. 20.30 uur Concerten en voorstellingen in De Singel: Iva Bittova-Skampa Kwartet: concert, wo. blauwe zaal 20.00 uur; Impressing the Czar, ballet in een interpretatie van het Koninklijk Ballet van Vlaanderen, do. en vr. rode zaal 20.00 uur, za. 14.00 en 20.00 uur; Kamerorkest Moscow Soloists o.l.v. Joeri Basjmet: vr. blauwe zaal 20.00 uur; Academy of Choral Art Moscow o.l.v. Vik tor Popov, concert met de Vespers van Rachmaninov, za. blauwe zaal 20.00 uur; Come Sunday #1, minifestival triplecon- cert met impro-jazz: Kris defoort Quartet, zo. blauwe zaal 16.00 uur; 3 For Steve La- cey, 18.00 uur; Jewels Binoculars 'Music of Bob Dylan', 20.00 uur. Recital Laura Nykanen, lunchconcert met liederen van Brahms en Sibelius door mez zosopraan Nykanen, begeleidt op piano door Christel Kessels. wo. Kapel Elzenveld, 12.30 uur Concerten in de Koningin ElisabethzaUl: The Four Tops The Temptations, wo. 20.00 uur; Pure More, concert door Rene Froger, do. 20.00 uur; Forever Band o.l.v. Frans De Decker, za. 20.00 uur; Kidcon- cert: De Notenkraker van Tsjaikovski door de Filharmonie, zo. 11.00 uur; Cofena- concert: door het Staatssymfonieorkest van Litouwen, ma. 20.00 uur Dracula, De Musical. Familiemusical, do. vr. en za. Stadsschouwburg, 20.00 uur, zo. 14.30 en 19.00 uur Clouseau in't lang. Concert, vr. za. en di. Sportpaleis, 20.30 uur In het Zeeuws Documentatiecentrum in de al Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is het laatste deel van de expositie My Genera tion, 50 jaar jong in Zeeland te zien. In dit deel komt de periode 1975 tot nu aan bod. Er zijn foto's te zien over mode, vrije tijd, werk, wonen en onderwijs. Te zien t/m 31 december tijdens openingsijden n De decemberexpositie van Galerie T in Middelburg omvat werk van drie kunste naars: Jeanne Beenackers toont schilde rijen en objecten; Loek den Hollander en Greet Lyklema exposeren beeldhouw werk. De tentoonstelling wordt zondag tus sen 13 en 17 ur geopend met een aanklede thee, in aanwezigheid van de exposanten, Te zien t/m 31 december op don, vri. en 3 zat van 11 tot 16 uur.v Kadokunst-Kunstkado is het thema van de Kunst Cultuuurroute zondag in Mid delburg. Op ruim dertig locaties kunnen ;s bezoekers terecht tussen 13 en 17 uur. t Leendert van der Pool, Rijk Grisel, Jack n Vreeke en Jan Hogendoorn exposeren on der de titel Oud en Nieuw in GalleryMari- time in Middelburg. De tentoonstelling wordt zaterdag om 15 uur geopend door Gerard Reitsma. Te zien tot 5 januari din. t/m zat van 12 tot 17 uur-. Tweede kerstdag en 2 januari geopend. Wilfred Hamelink exoseert foto's in de ex positieruimte van zorgcentrum het Gast huis in Goes. Te zien tot 15 januari tussen 8 en 20 uur. In het blikmuseum in Renesse is een expo sitie ingericht rondom de sprookjes van H. C. Andersen. Video's, (pop-up)boeken en zelfs sprookjes maken onderdeel uit van de tentoonstelling. Te zien t/m 4 janua ri op din. van 10 tot 12 uur en wo. van 14 tot 17 uur. Zondag 18 december open ivm. de Blik op Kunstroute en op Tweede Kerst dag van 13 tot 17 uur. Petra Rouwendal exposeert foto's in Delta Plaza bij Waterland op Neeltje Jans. De ti tel van de tentoonstelling is Waterrand. In de getoonde foto's stelt zij de mens en zijn ingrijpen aan de kust centraal. Te zien t/m 30 april tijdens openingsuren waterpark. In galerie De Praktijk in Wissenkerke is de expositie Contrast te zien met werken van Paul jansen, Berry Kuiper. L. J. Corne- jo en Cas Donker. De vernissage is zater dag om 15 uur. te zien t/m 7 januari op don, vri en zat van 14 tot 17 uur. ROTTERDAM Wereldmuseum Rotterdam: t/m 28 decem ber: Beeldvorming. Westerse voorwerpen uit negentiende en twintigste eeuw ver beelden hoe het Westen naar andere cultu ren keek; t/m 5 maart: Marokko: kunst design 2005; t/m 9 oktober 2006: Wilde ha ren in het fin de siècle. Kunsthal Rotterdam: t/m 15 januari: Char lie Chaplin in beeld. Een multi-mediale fa milietentoonstelling; t/m 8 januari: Mees ters van de Romantiek. Nederlandse schil derkunst 1800-1850. Museum Boijmans Van Beuningen: t/m 31 december: De hoogtepunten uit de verza meling oude kunst, uit de periode 1400-1700 en 1730-1950. Opstelling moder ne kunst en surrealisten; t/m 8 januari: Olafur Eliasson. Een project waarin de visualisatie van lichtgolven centraal staat; t/m 11 decem ber: Jan Kriege Metalen. Maritiem Museum Rotterdam: t/m 31 de cember: WereldHaven - HavenWereld; t/m 31 december: Binnenvaart. Leven, werken en wonen van de binnenschipper vroeger en nu. ANTWERPEN Prov. Diamantmuseum: tot 4 december: Tijdloze juwelen Horloges met diamant. KMSK: tot 31 december - ExtravagAnt: Antwerpse schilderijen voor de Europese markt en Le Tour de France; tot 2006 - Rijksmuseum aan de Schelde Meester werken uit de schatkamer van Nederland. Rubenshuis: tot 31 december - Sam Dille mans - schilderijen. Fotomuseum: tot 8 jan. 06 - oude vleugel - Sabena Air Nostalgie; nieuwe vleugel 2de verdieping; Europalia Rusland: Street- Art and Fashion, actuele fotogra fie uit Rusland; nieuwe vleugel 4de verdie ping, zaal Arena - New Photographers 2006; tot 27 november in Galerie - Gert Jo- chems, RUS en tot 8 januari - Fotoper sprijs Vlaanderen Zilvermuseum Sterckshof: tot 8 januari - 14de Zilvertriënnale; tot 29 januari - Chris- tofle - Hoogtepunten van een Dynastie. MOMU: tot 5 februari 2006 - Europalia Russia - Katharina Prospect - "The Rus sians" by A.F. Vandevorst; Momu Gallery. GENT S.M.A.K.: 2 december: Meeting Point - pre sentatie Nothing, performance en muziek; tot 4 december Baloise - Aleksandra Mir; tot 8 januari - Sergej Bratkov en Sven 't Jolle; tot 15 januari - Carsten Nicolai en Kunst Nu- Rindfleisch Rapedius: Vier- project erfgoeddag met Oude Dokken - Flanders Expo - Artevelde Station en Gent Sint-Pieters; tot 29 januari - Interna tionaal onderzoeksproject Culture 2000/Case Suchan Kinoshita; tot 1 februa ri 2006 - BAR-code - David Neirings feat Anonymous Writers. FNAC: tot 1 december - Women's faces, historische portretten van Russische vrou wen. Villa De Bondt: tot 18 december - Freesty le Atomics/the atomium redefined: Corn- temporary Jewellery van Peter Vermand- ere. De Singel: tot 18 december - Aglaia Kon- rad met Iconocity: architectuurfotografie. MIAT: tot 8 januari 2006 - Aan Tafel! Phi lippe Gauderlier, de Belgische Escoffier, meesterkok uit Gent: de wereld van de 19deeeuwse eetcultuur in Gent. Design Museum Gent: tot 8 januari - Ex treme North: design en architectuur uit Noorwegen; tot oktober 2006 - De Collec tie Alonso: van Art Nouveau tot Studio Glass Mouvement. Huis van Alijn: tot 29 januari - Romain Royal - Koning van het Gentse volksthea ter. BRUGGE Groeningemuseum: do. 20.00 uur - Klara Museumvertelling rond het Groeningemu seum door Joke van Leeuwen; tot 26 fe bruari - Van Eyck tot Bosch: Oud Neder landse kunst uit Dresden. Bogardenkapel: tot 3 december - Willie Lambrecht. Stadshallen: tot 11 december - Joz. De Looze - retrospectieve tentoonstelling. Biekorf: tot 12 december - Reizen in Azië Fototentoonstelling. Magdalenazaal: tot 18 december - Picture this Body Stroke Fototentoonstelling cur sisten fotohuis. Arentshuis: tot 31 december - Rubens, Jor- daens Van Dyck, Vlaamse meestérteke ningen. Arentshof: tot 31 december - Kunstetalage "sfeerbeelden" - keramiek en schilder werk. Huis De Meester: tot 31 december - Kalli grafie - Carolien Coppens en Nathalie De Meester. Camous S.F.X.: tot 31 december - Brugge in toegepaste kunsten werk van Anny Mortier. Museum voor Volkskunde: tot 19 februari - Erfgoed in beeld: werk van 3 jonge foto grafen. KNOKKE Scharpoord: tot 15 januari - o Deftneb- oom, o Dennenboom; versierde kerstbo men door 40 kunstenaars uit diveröé disci plines; SEAS: tot 28 december - Jeannine Vrïns, keramiek; Scharpoordgalérij - Rixart. Zwart Huis: tot 26 februari - Chrfslöphe Coppens, 'Dream your dreams'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31