RQVINCIALi QURAN extra geld tegen armoede CDA mikt op spitsstroken langs A58 PZC PZC Ir New Orleans-jazz overspoelt Neeltje Jans WINNAARS brunc m abinet vindt creëren van werk de beste remedie fghaanse missie iwaarschijnlijk ofvoetballer Tommaso (26) rlijdt in slaap )ks: ontslagen aangenomen Marechaussee op mountainbike Ondernemer Groot xtc-lab in Limburg opgerold Ondernemen leuk maar moeilijk Fonds voor vernieuwing landbouw Warm welkom turners Oranje COLLECTIE postkantoor A ZW 4 Ipklaringen fen toe zon en vrijwel overal droog, atige zuidwestenwind, iddagtemperatuur 5 tot 6 graden. je jaargang no. 283 30 november 2005 1,25 internet: www.pzc.nl Vietnamese schatten in Parijs WÊBlÊÊÊÊÊtlÊlÊÊÊÊIÊÊÊKÊÊÊÊKÊKKÊKÊÊÊÊtKKÊÊttÊÊÊÊÊKÊÊk jrïhea van Beek flans van Soest |N HAAG - Het kabinet piet van plan extra geld te trekken voor de be- jjding van armoede. Vol- staatssecretaris Van (Sociale Zaken en is werk jbeste remedie tegen ar- Dat zei hij in reactie onderzoek van het So- en Cultureel Planbu- (SCP) en het Centraal leau voor de Statistiek |S), de zogeheten Armoe- nonitor. HAAG - Het kabinet neigt en meer naar het afblazen een nieuwe Afghanis- inissie. De risico's voor de militairen zijn groot en de en om in de onrustige pro- ie Uruzgan voor wederop- te zorgen lijken gering. blijkt uit een rondgang gis- i langs bronnen rond het ka- Gisteren werd duidelijk lok premier Balkenende ern- twijfels heeft over de mis- PvdA, GroenLinks en SP tegen de missie. Maar ook CDA en D66 hebben grote nkingen. ANP ECHT - David di Tomma- oetballer van FC Utrecht, is acht in zijn woonplaats De m in zijn slaap overleden, ransman was 26 jaar. fommaso stond bekend als kopsterke verdediger. Hij l vorig seizoen, in zijn eer aar bij FC Utrecht, door de lorters uitgeroepen tot spe- in het jaar. GPD na 21 FC Utrecht geschokt ISENDAAL - Dolf Koks be- le gisteren de merkwaardig- dag uit zijn loopbaan als mltrainer. De oefenmeester Ireischor kreeg 's morgens ontslag bij RBC, maar niet later werd dat besluit op oek van de spelersgroep te- edraaid. (43) is sinds april van dit werkzaam bij eredivisie- RBC Roosendaal. De trai- rolgde destijds de ontslagen van Dijk op en hield de via de nacompetitie in de ivisie. Dit seizoen blijven de taten uit. De ploeg wacht iltijd op de eerste overwin- Na dertien wedstrijden RBC troosteloos onderaan, leiding van de Brabantse achtte gisteren daarom de rijp om in te grijpen. Hoofd er Dolf Roks werd geslacht- Voorzitter Jan Polle ns lichtte de oefenmeester het begin van de ochtend- ing in. Daarna werd de se- op de hoogte gebracht, besluit viel echter slecht bij pelers. Zij achtten zichzelf ïtwoordelijk voor de pove- estaties en niet de trainer, eigerden het ontslag te aan- ien en gingen de confronta- - iet de clubleiding aan. zitter Pollemans koos hier- eren voor zijn geld en be- het ontslag van Roks in te 4en. De trainer werd in ere :el<l leidde diezelfde dag ainingen nog. Roks: „Het is - bijzonder. Bij mijn weten is log nooit een trainer in het n, ilde voetbal overkomen." heeft een contract tot het van het seizoen bij RBC. na 21 -van het ene uiterste in het - andere Daaruit blijkt dat de armoede in Nederland de afgelopen drie jaar fors is toegenomen. Dit jaar moeten zo'n 680.000 huishou dens van een laag inkomen rond komen. Dat zijn er bijna hon derdduizend meer dan in 2002. Een half miljoen van de zeven miljoen huishoudens in ons land heeft ernstige financiële proble men. De armoede doet zich steeds vaker voor onder mensen met een baan. Maar dat is vol gens Van Hoof 'voorstelbaar'. „Het gaat dan vooral om zelf standigen. Zij zijn erg afhanke lijk van de economische conjunc tuur. Volgend jaar doen we wat extra's voor die groep, door de arbeidskorting te verhogen. Daardoor houden ze meer netto loon over." In de Tweede Kamer is een meerderheid van de par tijen het met het kabinet eens. „We moeten nu niet voor Sinter klaas gaan spelen", aldus CD A-Kamerlid Verburg. De op positiepartijen dringen wel aan op meer geld. „De armsten zul len volgend jaar niet profiteren van de kabinetsmaatregelen", al dus PvdA-Kamerlid Noorman. Ook de grootste vakbeweging FNV vindt dat er iets moet ge beuren: „Dit kabinet bezuinigt op werkgelegenheidsbeleid en de sociale zekerheid", aldus een woordvoerder. De verwachting is dat de armoede de komende decennia 'verkleurt'. Nu al kam pen vooral allochtonen met ar moede en dat zal alleen maar er ger worden. De werkloosheid on der hen is groot en ze hebben ook minder AOW en pensioen opgebouwd, omdat velen op late re leeftijd naar Nederland zijn gekomen. De belangrijkste oor zaken van de toegenomen armoe de is koopkrachtverlies en toena me van schulden. Als laag inko men geldt voor het SCP en het CBS een bedrag van ten hoogste 850 euro per maand voor een al leenstaande en 1608 euro bruto voor een echtpaar met twee kin deren (inclusief kinderbijslag). Die bedragen liggen iets hoger dan die van uitkeringen en mini mumloon. GPD door Marcel Modde NEELTJE JANS - Nathan blaast zijn vingers warm en speelt. De vette tonen van de contrabas zwerven tussen de keien en inspireren Sasha tot een engelachtig ge zang. Rex laat zijn sax ('het betere geluid uit de jaren vijftig') klagen, opgezweept door Nicks roerende drumkwasten. En op de achtergrond ruist het afgaande water langs de pijlers van de stormvloedkering. Neeltje Jans werd giste ren overspoeld door pure jazz uit New Orleans, voortge bracht door zes conservatoriumstudenten die door het natuurgeweld van de orkaan Katrina zijn uitgeweken naar Rotterdam. De jonge musici zijn daartoe in de gele genheid gesteld door de hogeschool voor de kunsten, Codarts. De orkaan heeft het conservatorium zwaar be schadigd, met als gevolg dat een verdere studie daar voorlopig onmogelijk is. De groep was gisteren op Neel tje Jans 'om daar te zien hoe Nederland omgaat met het Kamerfractie wenst aandacht minister voor verkeerssituatie in Zeeland door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Minister Peijs (CDA, Verkeer en Waterstaat) moet de verkeerssituatie in Zee land in kaart brengen en zo no dig aanpakken. De CDA-Kamer- leden Van Hijum en Mastwijk vragen volgende week haar aan dacht voor de veiligheid van de N57 en de N59. Ook dringen ze aan op voorstellen om de door stroming op de A58 te verbete ren, bijvoorbeeld door de aanleg van spitsstroken. De rijksnota's Ruimte, Pieken in de Delta en Mobiliteit gaan niet alleen over de Randstad, be toogt Mastwijk. „Bij het oplos sen van verkeersproblemen stre ven wij naar evenwicht tussen de Randstad en de regio. De fi les in Zeeland zijn misschien korter en seizoensgebonden, maar ze kunnen voor de regio net zo'n nadelige impact hebben als de dagelijkse files rond Den Haag." Tijdens de komende Kamerde batten over de begroting van Verkeer en Waterstaat gaat het CDA daarom aandacht vragen voor onder meer Zeeland. Van Peijs wordt een oplossing ge vraagd voor de onveiligheid van de N57 (de Dammenroute) en de N59 (van het Hellegatsplein naar Zierikzee). Mastwijk: „Het aantal verkeersslachtoffers moet daar worden teruggedron gen." Daarnaast moet de ontsluiting van Zeeland via de A58 worden verbeterd. „Wij denken dat dit een knelpunt is of wordt", aldus Mastwijk. „De zomerse drukte heeft nadelige gevolgen voor het toerisme en de bedrijven in de regio. Het mag niet zo zijn dat (Advertentie) Woensdag 7 december a.s. verschijnt de Ondernemer Met o.a. de volgende onderwerpen: Interview Jorit Kelder Levensloopregeling BOS 2005 SCHIPHOL - De marechaussee op Schiphol gaat binnenkort de mountainbike inzetten op 's lands grootste luchthaven. Om daar al vast aan te wennen kregen een aantal korpsleden gisteren moun tainbike-instructies. foto Juan Vrijdag/ANP mm u Zes conservatoriumstudenten uit New Orleans, die na de vernielingen door orkaan Katrina tijdelijk zijn uitgeweken naar Rotterdam, zagen gisteren bij Neeltje Jans hoe het water in Zeeland wordt bedwongen. foto Marijke Folkertsma De Nationale Recherche heeft naar aanleiding van invallen in een groot xtc-la- boratorium in Nederweert en in een opslagruimte in Voerendaal zes mensen ge arresteerd. Het zou gaan om een van de grootste xtc-laboratoria ooit in Ne derland. Ook zou het een zeer professio neel xtc-lab zijn. Het ondernemerschap vei'gt steeds meer van de onderne mer. Maar het blijft leuk om ondernemer te zijn. Dat zijn enkele van de uitkomsten van een onderzoek onder ruim 4500 werkgevers in Zeeland en Brabant. Veel ondernemers merken ook dat sneller geld moet worden verdiend. I êf Er komt een speciaal fonds om Zeeuwse boeren met crea tieve ideeën een steuntje in de rug te geven. Dat hebben de provincie en de ZLTO gisteren in een gezamenlijke overeenkomst afgesproken. Het initiatief moet de vernieuwing van de Zeeuwse landbouw op mmU weg helpen. De Nederlandse turnploeg keerde gisterochtend na een reis van 24 uur terug in Nederland. Ondanks het vroege uur waren er veel mensen naar Schiphol gekomen. Vooral wereld kampioen Yuri van Gel der, die in Melbourne het ringenonderdeel won, stond volop in de schijnwer- <rJ) pers. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio Televisie: 7 en 9; Economie: 11; Zee land: 13, 15, 17, 18 en 19; Sport: 21 en 23; Kunst: 25, 26, 27 en 29; Uit: 30 en 31 Deze bon is geldig voor alle boeken uit de collectie water'. Dat gebeurde op uitnodiging van de ideëele jon gerenomroep Llink, die opnames maakte voor het televi sieprogramma Move your ass, dat in de loop van januari wordt uitgezonden. Ook burgemeester C. Ray Nagin van New Orleans komt de Deltawerken bezoeken. Nagin wil 'met eigen ogen zien hoe ons land zich tegen de zee en ander water be schermt'. Hij heeft een uitnodiging aanvaard van de Ne derlandse ambassadeur in de Verenigde Staten, Boude- wijn van Eenennaam. o.a. verkrijgbaar bij Naam: Uw postcode: Uw huisnummer: Deze bon ingevuld inleveren bij bovenstaande verkooppunten. U ontvangt 2,55 korting op een boek uit de Winnaars Collectie. en j www.winnaarscoIlectie.nl het alfabet van Zeeland het aantal overnachtingen in Zeeland straks halveert door problemen op de A58." Het CDA-Kamerlid kan zich voorstellen dat niet alleen aan passingen nodig zijn aan kunst werken en op- en afritten, maar ook dat spitsstroken worden aangelegd. „Dat is ook gebeurd op de A28 bij Zwolle, tussen Hattemerbroek en afslag Om men. Sindsdien zijn daar niet of nauwelijks files. Ik kan niet overzien of dezelfde maatrege len nodig zijn voor de A58 en in welke mate. Daarom vragen we de minister om een inventarisa tie." Peijs heeft afgelopen maandag tijdens het debat over de Nota Mobiliteit aangegeven in 2007 te komen met knelpuntanalyses van de verkeerssituatie in Neder land. Wat Mastwijk betreft hoort Zee land daarbij, hoewel hij hoopt dat Peijs de N57 en de N59 eer der aanpakt. „Dat zou me een lief ding waard zijn." Gedeputeerde A. Poppelaars (CDA, Verkeer) is blij met het initiatief van zijn partijgenoten in de Kamer. „De problematiek van de N57 en de N59 hebben wij al aangekaart bij het Rijk. Het is positief dat nu al om se rieus onderzoek naar de A58 wordt gevraagd. Wanneer je daar iets wilt doen, moet je er toch wel tien jaar voor uittrek ken." (Advertentie) voorletters straal: nummëc (postlbankrekeningnummer O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement* De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: Cl per maand met automatische incasso (6 20.55). CD per kwartaal met automatische incasso 59,75). CD per jaar m8t automatische Incasso 229,20). m met persoonsgegevens. Kijk op www.pac.nl/abonneren, bel gratis 0800 - 0231231 of stuur deae bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713, 4460 WB Goes het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1