zc Gissingen wil Muzeeum kopen II O,-' V0F DE KUNST 03 DEC GOES KPN pakt uit Reptielenambulance dankzij erfenis rijke weduwe w SPRINTPHOTO allege B en W neemt pand over om faillissement te voorkomen rval Amac drama voor rknemers Koffieshophouders gaan de politiek in Primafoon: Kanaalweg dicht voor fietsers Boete voor Vlissingse veelpleger Bomen gekapt voor veiligheid Boete en agressietraining voor Oost-Souburger zeeuwse almanak Rechtop ie: 0113-315649 zc.nl redactie@pzc.nl S 31, 4460 AA Goes jntie-exploitatie: ,d-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ys-Vlaanderen: 0114-372770; aal: 020-4562500. nsdag 30 november 2005 editie Walcheren iüaurits Sep iINGEN - Het college van S van Vlissingen is bereid ouwen van het maritiem um te kopen voor 3,8 mil- uro om een faillissement wenden. Wethouder L. Pop- Looff (cultuur) heeft dat :ren bekendgemaakt. :um kampt met een te- pakweg drie miljoen eu- provincie Zeeland is be- een half miljoen euro bij te op voorwaarde dat de ëente zorgt voor een structu- oplossing. Poppe-de Looff is het nvan de grond en de gebou- van het museum de beste ssing. Dat kost Vlissingen niljoen euro. Door dat be over veertig jaar af te ijven, moet de gemeente lijks 230.000 euro betalen, komt 100.000 euro bij voor jnderhoud. Omdat het mu- 53.000 euro huur per jaar betalen, komt de jaarlijkse voor de gemeente uit op 500 euro. joenentekort emeente zit zelf echter ook een miljoenentekort voor Het college wil daarom de van de provincie ge ien om de eerste twee jaar erbruggen. „We kunnen on- noting in 2006 en 2007 ont zegt Poppe-de Looff. Pas 2008 hoeft de gemeente 277.0 0 0 per jaar uit eigen !e betalen. Bitter G. Adan van het Mu is zeer tevreden over het stel van het dagelijks ge- liebestuur. „Dit haalt het probleem weg, dus wij kun- iHarmen van der Werf EERENIIOEK - De teloor van producent van aardap- ooiers Amac in 's-Heeren- dreigt voor in elk geval ze- Wknemers wel heel ongun- uit te pakken. Zij zitten vijf icht maanden van hun pre- iioen af. Als zij werkloos den, kunnen zij geen aan- lak maken op de regeling. tc heeft vorige week faillisse- taangevraagd. Vandaag be lde rechtbank daarover. Vij- (srtig mensen dreigen op it te komen staan. FNV CNV Bedrijven- en de Reformatorische (schappelijke Unie (RMU) gisteren alvast een voor- eenkomst in Goes, onder de aanwezi- zesentwintig werknemers Amac was gelaten, aldus landsbestuurders P. Hazela- (FNV Bondgenoten) en H. Beers (CNV Bedrijven- Zij hadden al enkele ja- donkere wolken zien samen- ten boven het bedrijf, jjaar was er nog een reorga- Üe waarbij zestien arbeids- isen verloren gingen. Bij die jjanisatie konden de vakbon- nog een sociaal plan afspre- Waarschijnlijk lukt dat nu i De financiers van Amac ten het bedrijf op slot gezet, rij fen veertig werknemers jen ook nog geen salaris november gehad. Hazela- jm Van Beers willen van- het uitspreken van een direct met de cura- »n afspraak maken om via UVW een te regelen voor zowel als december. Het nog vier tot zes weken du- ivoordat dit wordt uitbe weet Van Beers uit erva- zuur is de teloorgang van ivoor zeven oudere werkne- tdie nog vijf tot acht maan- ïan hun prepensioen af zit- pit recht vervalt, als zij Soos worden. Van Beers 'dan ook een oproep aan evers in de kleinmetaal. u voor enkele maanden en vakman nodig, meldt u Wordt het faillissement ag uitgesproken, dan wil- vakbonden ervoor zorgen 'werknemers zich collec- unnen inschrijven bij het riim voor Werk en Inkomen h en UVW. nen ons gaan richten op onze kerntaak: het beheren van de collectie en het organiseren van exposities. Dat laatste wordt trouwens nog een hele klus, want we zullen de boer op moe ten om subsidies en sponsorgel den te vinden voor exposities." Het college bevriest de subsidie aan het museum voor het hou den van exposities twee jaar lang op het niveau van 2005 (395.000 euro) en verplicht het bestuur zelf op zoek te gaan naar extra inkomsten. „Ze moe ten nu hun eigen broek ophou den", vindt Poppe-de Looff. Adan heeft daarvoor wel begrip. „Wij realiseren ons dat de finan ciële positie van de gemeente ook slecht is. We kunnen niet meer verwachten dan wat het college nu doet. We hebben wei nig te eisen." Oplossing De wethouder benadrukt dat de oplossing nog wel moet worden goedgekeurd door de gemeente raad. Daarbij hoort ook nog een eenmalige subsidie van 145.000 euro om het tekort op de exploi tatie van het museum weg te werken. Als tegenprestatie dient het Muzeeum voortaan ie dere maand aan de gemeente te vertellen hoe het gaat met het museum. Ook verlangt het colle ge dat het gaat samenwerken met andere musea in Zeeland. Beheerder Ad Bom van Iguana zet een mobiele couveuse in de nieuwe reptielenambulance. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Werd Ad Bom gebeld voor een verdwaalde reuzenslang, dan ging hij daar met zijn oude bus naartoe. Beest bij de standkachel en rijden maar. Voortaan hebben ze het comfort van een airco, in een spiksplinternieuwe reptie lenambulance. De ambulance is een cadeautje van de Wilhelmina Davijt Keuchenius Stich ting, die het vermogen van een rijke, kin derloze weduwe uit Apeldoorn weggeeft aan bescherming van dieren. De stich ting deelde 37 dierenziekenwagens uit, waarvan eentje aan het Bellamypark bij reptielenzoo Iguana belandde. Met een jaar gratis autoverzekering en drie jaar gratis service. Iguana-beheerder Ad Bom kan zijn ge luk niet op. „Het is fantastisch. Zelf zou den we zoiets niet aanschaffen. Dan haal je eerder nieuwe verblijven van je geld. De ambulance is splinternieuw. Die oude bus gebruiken we voortaan wel om groen ten mee te halen. In deze zit namelijk air co. Dan hoeven we niet meer te romme len met een standkachel." Want dat was nogal eens een gedoe, als hij reptielen moest ophalen. In de winter liepen ze het risico van een longontsteking en in de zo mer werd het juist te warm en verdwe nen de dieren in een doos met tempex en koelelementen. Geen doen, dus. Dan is een airco, die werkt van nul tot veertig graden, toch fijner In de ambulance staat verder een mobiele couveuse. De wagen is met een zuurvrije vloer bestand tegen de sterke urine van slangen. Ook is er een opbergkast. „Voor pincetten en slangenhaken", vertelt Bom. „De terra ria, vervoersbakjes voor kleine dieren en dekens moeten nog komen, dan is de wa gen helemaal klaar." En hij rijdt heerlijk, glundert de reptie- lenvader. Regelmatig gaat hij ermee op pad, als particulieren weer eens zijn uit gekeken op een huisleguaan. „Soms drie keer per week, soms minder. Ik heb er nog niks mee opgehaald, maar dat zal wel veranderen. Ze hebben me van de week >g gebeld voor een krokodil pagina 18 hele erfenis voor de dieren door Edith Ramakers VLISSINGEN - Met de net op gerichte nieuwe partij Progres sief Ondernemend Vlissingen (POV) willen Rob Raat, Ben Carstens en Gerard Aarden de gemeente Vlissingen weer brui send maken. De POV is de twaalfde partij die meedoet aan de Vlissingse gemeente raadsverkiezingen op 6 maart. Carstens: „Onze steekwoorden zijn jong, ondernemend, snel en innovatief. We moeten korte metten maken met allerlei re geltjes, waar ondernemers mee worden doodgegooid en die po sitieve ontwikkelingen tegen houden." Carsten en Aarden keken een tijdlang in de keuken van de Vlissingse politiek. Beiden zijn kofiïeshophouder en ze verde digden regelmatig hun zakelij ke belangen voor de Vlissingse gemeenteraad. Van de verrui ming van de openingstijden voor koffieshops tot de verhui zing van koffieshop Aarden naar het Bellamypark. „We hebben toen meegemaakt hoe log het apparaat kan zijn", merkt Carstens op. „We willen dat daarin verbetering komt. Dat is onze drijfveer. Vlissin gen moet weer leuk worden en spannend." Aarden vult aan: „We zijn verwaand genoeg om te denken dat we daarin een bij drage kunnen leveren." In de bestaande partijen voelt het trio zich niet thuis. „We houden niet van een regenteske structuur. De last van een par- tij-ideoiogie hebben we niet. Vlissingen heeft een frisse wind nodig." Over hun partij programma is het laatste woord nog niet geschreven. „We zijn voor de legalisering van softdrugs. Het gedoogbe leid is achterhaald, want daar door blijft deze sector altijd in de criminele sfeer hangen." Ondernemers Voor ondernemers in het alge meen moet er op het stadhuis harder worden gelopen. „Want de ondernemer is de kurk waar een gemeente op drijft. Er moet een aparte desk komen waar ze met al hun vragen terechtkun nen. Daar kunnen ze ook voor lichting krijgen hoe ze het bes te kunnen handelen." De nummer één op de lijst POV is Rob Raat. Hij heeft ervaring opgedaan in de gemeente Schouwen-Duiveland met de lijst Raat. „We willen nog twee zwaar gewichten aantrekken, want anders worden we een koffie shoppartij. Dat is misschien wel uniek in Nederland, maar we willen voor meer Vlissin- gers iets betekenen", zegt Carstens. (Advertentie) eo met de mooiste Sinterklaascadeaus Samsung S4101 ^i^lOTegapixel foto/videocamera en MP3-speter Bluetooth Met i-mode'" toegang tot MSN Messenger, MSN Hotmail en ^ndefp i-mnrip dipn,tpn www.kpn.com 0800-0105 altijd dichtbij Morgen wordt een extra commis sievergadering gehouden over de begroting voor 2006, inclu sief de oplossing voor het miljoe nentekort, dat schommelt tus sen de 5,8 en de 7 miljoen euro. Ook het Muzeeum komt dan ter sprake. Op 13 en 15 december hakt de gemeenteraad definitief de knoop door. Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). MIDDELBURG - De Kanaalweg in Middelburg is gedeel telijk afgesloten voor fietsers en voetgangers. De afslui ting geldt voor het deel tussen de Stationsbrug en de Schroebrug en duurt tot het voorjaar. Voor auto's geldt tot die tijd een maximumsnelheid van dertig kilometer per uur. De afsluiting is volgens de gemeente noodzake lijk vanwege werkzaamheden aan de weg. Het zou voor fietsers niet veilig zijn om tijdens het werk over de weg te rijden. Fietsers en voetgangers worden omgeleid via de Blauwedijk en de Segeerssingel. Het verbod om op de Sta tionsbrug linksaf te slaan naar de Blauwedijk wordt tijde lijk opgeheven. In maart en april wordt de nieuwe rijbaan op de Kanaalweg gelegd. Dan is de route ook afgesloten voor auto's. Alleen bussen kunnen er dan nog overheen. MIDDELBURG - Politierechter I. Woltring heeft gisteren in Middelburg een achttienjarige inwoner van Vlissingen veroordeeld tot 150 euro boete met aftrek van de drie da gen voorarrest, die hij al uitgezeten heeft. Woltring vond het bezit van de halve gram cocaïne bewezen. Dat bete kende dat de boete op nihil kon worden vastgesteld, om dat per dag een bedrag van vijftig euro op de geldboete in mindering mag worden gebracht. Officier van justitie L. Boogert schetste de Vlissinger als een zeer actieve veelpleger. Voor een drugsdelict, waar voor de achttienjarige zich gisteren moest verantwoor den, was hij echter nog nooit veroordeeld. De officier vond desondanks bewezen dat de verdachte 20 mei dit jaar in Vlissingen voor de ogen van een suxweillerende po litieman een bolletje cocaïne had weggegooid. Hij eiste 250 euro boete en een week voorwaardelijke gevangenis straf. De advocaat bepleitte vrijspraak, omdat hij meende dat één verbalisant met zijn verklaring iemand kan ma ken of breken. Hij vroeg verder om er rekening mee te houden dat zijn cliënt drie dagen in voorarrest had geze ten. SEROOSKERKE - Door zes bomen te kappen heeft het waterschap Zeeuwse Eilanden een uitrit van de Honde- gemseweg in Serooskerke (W) veiliger gemaakt. Bij het uitrijden van het terrein van een bouwmarkt hadden auto mobilisten te weinig zicht op de weg om veilig de Honcle- gemseweg op te kunnen. Zeeuwse Eilanden wilde daarom afgelopen voorjaar al bomen rooien. Tegen de kapvergun- ning die de gemeente Veere daarvoor had verleend, wer den echter bezwaren ingediend door de Stichting Tuin van Zeeland en een aantal inwoners van Serooskerke. Het waterschap heeft toen besloten minder bomen weg te ha len. Daarna zijn de bezwaren ingetrokken. De zes bomen zijn gisteren gekapt. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol tring heeft een 28-jarige inwo ner van Oost-Souburg 500 euro boete opgelegd voor huisvrede breuk, mishandeling en bedrei ging. Daarnaast zag de politie rechter het nut van een leerstraf bestaande uit 26 uur agressie-re gulatietraining. De Oost-Souburger had zich ge welddadig afgereageerd na het stuklopen van zijn relatie. De man zag 28 juni dit jaar in Mid delburg de auto van zijn vriend voor de woning van zijn (ex-)vriendin staan. De relatie was nog maar net beëindigd, maar hij had de sleutel nog niet bij haar ingeleverd. Hij ging de woning in en trof daar zijn vriend met zijn ex aan. Hij rea geerde zich af door hem te slaan. Ook had hij zijn vriend via een sms-bericht bedreigd. Volgens officier van justitie L. Boogert was de verdachte ja loers geweest. De Souburger had daarna contact gezocht met de zorginstelling Emergis. In middels is ook de relatie met zijn vriendin hersteld. De offi cier hield in zijn eis van 500 eu ro boete en een week voorwaar delijke gevangenisstraf reke ning met de verbeterde omstan digheden. (Advertentie) THEATER DE MYTHE tel: 0900-3300033 www.theaterverkoopzeeland.nl Afgelopen vrijdagavond was die Hulster.se, bekaf van een week harde labeur, lekker vroeg in bed gekropen met een goed boek. Ze had het zich gerieflijk ge maakt. Om ontspannen te kunnen lezen, had ze de elek trische bedbodem omhoog ge zet, een beker thee stond op het nachtkastje, koekje d'r bij, bedlampje een beetje ge dimd... Ze hoopte na enkele tientallen bladzijden zo heer lijk loom te zijn geworden, dat ze een onafgebroken nacht diepe slaap tegemoet kon zien. Want daar was ze wel aan toe. Aan haar opzet kwam abrupt een eind toen rond elven het bedlampje spontaan uitfloep- te. Stroomstoring. Met een diepe zucht stapte ze uit bed, doolde een halfuurtje doel loos dooi het donkere huis en besloot toen maar gapend wat eerder dan gepland aan haar nachtrust te beginnen. Die kwam er niet. De elektri sche bedbodem ivas niet meer naar beneden te krijgen. Ze ging een onrustige nacht tege moet. Rechtop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13