PZC Hulst regelt andere zaal gymles ©ndernemer Onzekerheid over schade-uitkering Dullaert laacLslid Sluis stapt over van )&T naar Gemeentebelangen Aanleg milieupark echt begonnen TILROE OPTIEK /'DRYING Einüejaars bijeenkomst op 50 meter van zee en strand? Ook sportclubs zoeken alternatieve locatie na instorten dak Den Dullaert Delta met informatiebus naar Hulst Daders inbraken IJzendijke gepakt Stop op mesheftenvisserij Waterschap^™ zeeuwse almanak Zorgeloos comfort Redactie: 0113-315649 nww.pzc.nl t-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes idvertentie-exploitatie: vjoord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Peeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Uationaal: 020-4562500. dinsdag 29 november 2005 Kijk op: www.goldentulipwestilui»,iil Golden Tulip Westduin 1 Koudekerke (Dishoek) T. 0118-552510 F. 0118-552776 :nfo@goldentulipwestduin.nl www goldentulipwestduin nl editie Zeeuws-Vlaanderen joor Harold de Puysseleijr an Karei Pleunis ULST - De vier Hulster basis- icholen die hun gymlessen ga- in in de ingestorte sporthal ran gemeenschapscentrum Den ullaert, wijken uit naar andere jcaties. Ook sportclubs zijn naarstig op zoek naar andere mimte om te trainen; de Honte- isserhal in Kloosterzande tordt overspoeld met vragen. et dak en de muren van de porthal bezweken afgelopen eekeinde onder een lading neeuw, waardoor de hal rijp is oor de sloop. )e scholen die gebruikmaakten an de sporthal in Den Dullaert ijn christelijke basisschool De rk aan de Tabakstraat, openba- basisschool De Reynaert aan •Sportlaan, en de katholieke asisscholen De Nobelhorst Vondelstraat) en De Moer- ehans (Liniestraat). Gisteroch- end was er spoedoverleg tussen directeuren van de scholen de gemeente. fethouder P. Weemaes liet na floop weten dat er een noodre- ;ling in het leven is geroepen mhet bewegingsonderwijs vei- ig te stellen. De scholieren van Ie Ark, de Nobelhorst en de leynaertschool krijgen een keer de week gymles in het gymlo- in het dorpshuis in iraauw. je gemeente zorgt voor busver- oer, De kinderen van de Moer- [hansschool kunnen terecht in ;t gymlokaal van de praktijk- :hool, waar volgens de wethou- er voldoende capaciteit vrij is. laarnaast is volgens de wethou- ier afgesproken dat de scholen van januari tot en met maart 'twee ochtenden in de week kun nen schoolzwemmen in het over dekte zwembad Reynaertland. Weemaes vermoedt dat het mini maal een jaar kan duren voor dat de scholen in de herbouwde sporthal van Den Dullaert te recht kunnen. De leerlingen van de vier scho len hebben deze week geen gym lessen, laten de directeuren we ten. Sinds duidelijk werd dat de sporthal in Den Dullaert maan denlang niet beschikbaar is, be gon de telefoon in Kloosterzan de te rinkelen, vertelt A. van Waes, die samen met haar man de Hontenissehal uitbaat. Van zaalvoetbal tot volleybal, van particulier tot organisatoren van grootschalige evenementen - ze hingen allemaal aan de lijn. „Het is een gekkenhuis", aldus Van Waes. Tot de bellers die uit de brand zijn geholpen, behoort volleybalvereniging Morres Hulst. „Behoudens twee zaterda gen konden we de competitieda- gen van die vereniging inplan nen. Dat stuitte niet op al te gro te bezwaren. Opgelost dus." Zaalvoetbal Ook de Hulsterse zaalvoetbalor ganisatie, hoeft zich niet meer druk te maken om speeltijden en vervangende accommodatie. Zowel in de Hontenissehal als in 't Sportuus in Axel waren nog wat uren beschikbaar. Voor het bedrijfsvolleybal, dat Den Dullaert normaal op dinsdag en donderdagavond vult, ligt het gecompliceerder. De Hontenissehal heeft te wei nig uren beschikbaar om een complete speelronde af te wer ken. Voorzitter G. Naessens van de bedrijfsvolleybalbond zegt dat zijn organisatie daarom noodgedwongen terugkeert naar de basis. „Jaren geleden, toen het allemaal begon, zaten we verspreid over zaaltjes in de regio. Dat zal de komende maan den weer zo zijn." De Hulster wethouder F. van Driessche (sport) laat weten dat hij niet al te druk is met deze problema tiek. „Natuurlijk proberen we te bemiddelen voor sportverenigin gen waar we dat kunnen. Omrin gende gemeenten, zoals Terneu- zen, hebben hulp aangeboden. Een mooi gebaar. Ik weet echter niet of het nodig is. Niet al te veel verenigingen hebben aange klopt. Het valt me op dat ze alle maal direct op zoek zijn gegaan naar een alternatief. Da's een prima zaak", aldus Van Dries sche. pagina 15 middenstand werkt aan schadeclaim De goal van het zaalvoetballei door Harold de Puysseleijr HULST - Het is nog ongewis of de verzekering de schade dekt die afgelopen weekeinde is ont staan aan gemeenschapscen trum Den Dullaert in Hulst. Na der onderzoek naar de bouw kundige constructie van de in gestorte Noordhal moet daar volgens wethouder P. Weemaes uitsluitsel over geven. „Er moet een duidelijke oor zaak zijn", zegt hij, „want hoe wel Den Dullaert verzekerd is voor stormschade, zijn we bang de verzekering alleen over belasting van het dak door sneeuw en ijs niet pikt." De wethouder baseert zich on der meer op het feit dat in de di recte omgeving van het gemeen schapscentrum door het slechte weer geen noemenswaardige schade aan woningen is ont staan. Ook in geval van een fout in de bouwkundige con structie zal de verzekering niet thuisgeven. Experts moeten daarom uit sluitsel geven over de oorzaak. Volgens Weemaes dekt de verze kering vermoedelijk de schade wel, als blijkt dat het dak van de sporthal het niet langer hield als gevolg van metaalmoe heid. Ramp De wethouder noemt de gebeur tenis van het afgelopen week einde 'een ramp voor het be stuur van Den Dullaert en de gemeente'. „Dit gaat veel geld kosten", aldus Weemaes. „Zo'n hal bouw je zomaar niet terug. Bovendien is er sprake van een gigantisch omzetverlies. Met en kele tonnen schade konï je er niet. Dit kost ruim meer dan een miljoen euro. Het bedrijf is voor 99 procent van slag, en er zal heel veel moeten gebeuren om er weer bovenop te komen, ook bedrijfseconomisch gezien. Want uiteindelijk moet je alle gebruikers die nu noodgedwon gen naar elders verkassen, toch maar weer terug zien te krij gen." Directeur I. Hoekstra raamt de exploitatieverliezen als gevolg van het instorten van de Noord hal op 142.000 euro. Hij komt tot dat bedrag aan de hand van de totale horecaomzet en de jaarlijkse huurinkomsten van het gemeenschapscentrum. De baromzet bedraagt volgens Hoekstra zo'n 175.000 euro per jaar, aan huurpenningen ont vangt Den Dullaert per jaar zo'n 250.000 euro. Het centrum mist door het wegvallen van de sporthal een derde deel van bei de bedragen. De directeur van Den Dullaert spreekt de hoop uit, dat er in september volgend jaar een nieuwe sporthal staat. Het drama rond Den Dullaert komt de gemeente bijzonder slecht uit. Hulst heeft in de ge meentebegroting voor 2006 juist structureel 100.000 euro aan extra inkomsten begroot in verband met de privatisering van het centrum, waarvan eer der al de Zuidhal werd afgesto ten naar het bedrijfsleven. Gesprekken over die privatise ring met het stichtingsbestuur gaan nu echter de ijskast in, zo liet Weemaes weten.„Op dit mo ment zijn er andere zorgen." nor Raymond de Frel OSTBURG - Het Sluise ge- eenteraadslid Bram Basting an Dorpsbelangen Toerisme Kipt over naar een andere loka le partij. Vanaf maart zet Bas ting zich in voor Gemeentebelan gen. Basting was twee raadsperiodes als gemeenteraadslid actief voor D&T. In de voormalige gemeen te Sluis-Aardenburg vormde hij een eenmansfractie. Sinds de ge meentelijke herindeling in 2003 bezet hij één van de drie zetels van de oppositiepartij. „Ik denk dat D&T en Gemeentebelangen qua opvatting niet veel van el kaar afwijken. Feit is dat ik mij na de herindeling niet meer zo thuis voelde bij D&T. Verder wil ik er nog niet te veel over kwijt. We gaan op een nette ma nier uit elkaar. Tot de gemeente raadsverkiezingen zal ik mij nog voor de volle honderd pro cent inzetten voor D&T. Of ik bij Gemeentebelangen op een ho ge plaats op de verkiezingslijst kom, is aan de partijleden", zegt Basting. Op dinsdag 6 december stellen de leden van Gemeentebelangen de definitieve kandidatenlijst vast. De partij heeft zich afge splitst van de VVD, waarmee het tien jaar lang een samenwer kingsverband had. De samen werking liep stuk, omdat de par tijen verschillende visies heb ben over de invulling van de kandidatenlijst. „De gesprekken met Basting lie pen al voor de afsplitsing van de WD. Ik zag al een tijdje dat hij niet zo gelukkig meer was bij D&T", zegt Gemeentebelan gen-raadslid W. Gijsel. Hij ver moedt dat Basting op een ver kiesbare plaats op de lijst te rechtkomt. L. Baarends van D&T betreurt dat de switch van Basting al naar buiten is gekomen. „We hadden afgesproken dat we er tot de ledenvergadering van D&T niets over zouden zeggen." Hij wil daarom niet reageren. HULST - Nu de eerste kolk is aangelegd, is toch echt een begin gemaakt met het nieuwe milieu park voor de gemeente Hulst. De aanleg is flink vertraagd door bezwaren van de Ondernemersver eniging Hogeweg. Zij protesteerde tegen de oor spronkelijke indeling van het milieupark. De ge meente heeft de indeling uiteindelijk aangepast. Nu de strijd is beslecht, verrichtten de Hulster wethouder E. de Deckere en C. Kalmeijer, voor- HULST - Nutsbedrijf Delta zet vanaf morgen een infor matiebus in Hulst en Kloosterzande om inwoners van de gemeente Hulst te woord te staan over de stroomstoring van afgelopen weekeinde. Woordvoerder J. Neelemans zegt dat Delta onder meer het verhaal wil aanhoren van mensen of bedrijven die zich onevenredig zwaar getroffen voelen door de storing. Sommige mensen zaten zo'n 24 uur zonder stroom, winkeliers konden zaterdag pas laat of helemaal geen zaken doen. „Toezeggingen kan ik niet doen, maar we willen wel kijken naar gevallen waarin mensen extra veel schade hebben geleden", zegt Neele mans. Bij Delta en via het speciale informatienummer zijn de voorbije dagen ruim 2500 telefoontjes binnen geko men, vaak over een eventuele schadevergoeding. Particu lieren krijgen automatisch 35 euro tegemoetkoming. Grootverbruikers kunnen rekenen op 910 euro. De infor matiebus staat morgen en vrijdag op de Grote Markt in Hulst, donderdag op het Marijkeplein in Kloosterzande. IJZENDIJKE - De politie heeft met de arrestatie van tien verdachten een inbraakgolf en een reeks vernielingen in IJzendijke opgelost. De verdachten zijn tussen de 15 en 26 jaar oud. Ze zijn afkomstig uit de gemeenten Sluis en Terneuzen en hebben allemaal hun aandeel bekend. In to taal is er vijf maal in een sportkantine ingebroken en on geveer tien keer in een opslagruimte. De verdachten sta len vooral levensmiddelen die ze zelf nuttigden. Ook wer den diverse vernielingen gepleegd aan bushokjes, bank jes, speeltuinen en een school. De totale schade is nog niet bekend. Meerdere aanhoudingen worden niet uitgesloten. DEN HAAG - Het vissen op mesheften (ensis) binnen de twaalfmijlszone van de Noordzee blijft voorlopig voorbe houden aan vier visserijbedrijven uit Bruinisse, Kamper land, Yerseke en Harlingen. Minister Veerman (Land bouw, Natuur en Voedselkwaliteit) schrijft aan de Twee de Kamer dat hij geen aanleiding ziet daarin verandering te brengen. Daarmee legt hij een verzoek van het Groning se bedrijf Gafmar Seafood naast zich neer. Volgens Veer man mag Gafmar wel buiten de twaalfmijlszone op mes heften vissen. (Advertentie) og overeind, maar verder is er van de sporthal in Den Dullaert weinig over. foto Camile Schelstraete Zeeuv/s - Vlaandèren Lees in deze krant meer over de naderende waterschapsverkiezingen... Kijk hoe u zich kandidaat kunt stellen! Zie onze speciale informatiepagina Advertentie WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 ONZE KORTING STAAT LOS VAN DE VERGOEDING VAN UW ZORGVERZEKERAAR. INDIEN U VOLGENS UW POLISVOORWAARDEN RECHT HEEFT OP EEN VERGOEDING KAN U DIT VIA UW ZORGVERZEKERAAR DECLAREREN man van de ondernemers aan de Hogeweg, gister ochtend gebroederlijk de start van de aanleg van het milieupark. Ze manoeuvreerden samen de eer ste kolk op de juiste plaats. Naar verwachting gaat het milieupark, dat de twee milieustraten in Hulst (Absdaalseweg) en in Walsoorden (Haven straat) moet vervangen, per 1 april open. Het park had eigenlijk al per 1 januari 2005 geopend moe ten zijn. foto Camile Schelstraete De Hulstenaar had een kil weekeinde achter de rug. Een vol etmaal zonder elektrici teit, zonder tv, zonder inter net, zonder telefoon. Zonder de gemakken van het heden daagse leven. Maar goed, hij en zijn gezin hadden zich er doorheen geslagen. Met kaar sen, waxinelichtjes, aangepas te maaltijden en een uitje naar opa en oma, waar de open haard lekker brandde. Die maandag werd hel nieu we huis-aan-huis verspreide magazine van Delta bezorgd, over comfort zonder zorgen, boordevol gadgets, bespa- ringstips en energienieuws. Met heel veel voordeel. Toen de man het blad uit de brievenbus viste, klonk er een niet zo zuinige verwensing door het stille straatje. „Ja, het is wat", sprak zijn buur man die 'm had gehoord, „en morgen komen ze met de info- mobiel." Advertentie WeGeNeR dagbladen INfORMATléSLAOVOOH ONDERNEMERS IN ZUIDWESTNEDERLAND OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) ALLE MERKEDEN SOORTEN GLAZEN - BRILCOLLECTIE 2005/2006 INFORMEER NAAR DE MOGELIJKHEDEN EN VOORWAARDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39