Haamstede leeft ook in de winter MET ALLES PZC I Bestuur waterschap krijgt meer, burger betaalt minder Een gezonde prostaat en meer sexuele energie met Prosta Totaal! Goes: Spoor naar Zeeland tot 2020 gegarandeerd Hand aan de ploeg en niet blijven mopperen Wat is mooier dan een toekomst na te laten voor een weeskind? Krachtige prostaatkruiden met vitaminen Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 dinsdag 29 november 2005 door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - De bereikbaar heid van Zeeland per spoor is tot 2020 gegarandeerd. Minister Peijs (CDA. Verkeer en Water staat) beloofde de Tweede Ka mer gisteren dat ze in de Nota Mobiliteit vastlegt dat alle uit hoeken van Nederland per trein bereikbaar blijven. CDA-Kamerlid Van Hijum eiste dat gisteren tijdens het debat over de Nota Mobiliteit. Deze nota gaat over wegen en vervoer in Nederland tot 2020. Het CDA wil dat ook in een nieuwe con cessie, af te sluiten met de NS of een andere aanbieder, wordt vastgelegd dat alle landsdelen per trein bereikbaar blijven. De eis sluit aan op een breed ge steunde motie die Van Hijum eerder dit jaar indiende om de intercityverbinding vanuit Zee land naar de Randstad te behou den. Hij gaf gisteren aan dat zijn tekstvoorstel voor de Nota Mobiliteit iets minder verstrek kend is. Zoals bekend komt de NS vol gend jaar met een nieuw voor stel voor de dienstregeling. Die verandert in 2007, onder meer door de Hogesnelheidslijn. door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - Om niet te blijven mopperen over het feit dat er in de winter maanden zo weinig te beleven valt in Burgh-Haamstede, heeft een groepje particulieren het initiatief genomen tot op richting van de Stichting Aems- tie Alive. Deze organisatie wil specifiek in de wintermaanden voor een brede bevolkings groep leven in de brouwerij brengen door middel van hoog waardige evenementen. Drie van de vier bestuursleden van deze nieuwe stichting heb ben een verleden als bestuur der binnen jeugdsoos Big S in Haamstede: Jaco Put, Niek-Jan Schrier en Hans Verduyn. Zij vonden Louis Dekker bereid de kar als voorzitter te trekken. Hij heeft niet zijn wortels in Haamstede, maar woont hier toch al weer twaalf jaar en voelt zich betrokken bij het rei len en zeilen binnen deze kern. In een gesprek samen met Hans Verduyn gaat de voorzitter na der in op de doelstelling van Ae- mstie Alive. Die staat ook keu rig verwoord op de eigen websi te, die de stichting inmiddels heeft laten ontwerpen. „Het or ganiseren van evenementen met kwalitatief goede live-mu- ziek voor zoveel mogelijk men sen tegen een redelijke prijs, buiten de zomermaanden om." Volgens Dekker zitten er wel wat voorwaarden voor het blij ven functioneren van deze orga nisatie. „We willen veel tijd en energie in dit project stoppen, maar de activiteiten moeten wel breed gedragen worden, anders stop- Drie van de vier bestuursleden van Aemstie Alive bij de ingang van Kraayestein in Burgh-Haamstede: Hans Verduyn, Niek Jan Schrier en Louis Dekker (vlnr). foto Marijke Folkertsma pen we er uiteindelijk weer mee." De voorzitter is overigens vol goede moed dat er wel degelijk respons komt op Aemstie Alive. Voorlopig worden de plannen in elk geval omarmd. Zo staan er al een kleine dertig mensen gereed voor hand- en spandien sten tijdens de startmani festatie op zaterdag 14 januari. „We willen dan een spetterend nieuwjaarsfeest houden voor kinderen en volwassenen", ver telt Verduyn. Met enige verba zing constateert hij dat de voor bereiding van deze première van Aemstie Alive inmiddels wel elke minuut vrije tijd van hem opslokt. Hij heeft het er - net als destijds bij Big S - graag voor over. Dat nieuwjaarsfeest wordt ge houden in Sport- en Recreatie centrum Kraaijestein in Burgh-Haamstede. „We heb ben goede afspraken kunnen maken over die locatie. Het sportcentrum is gemakkelijk bereikbaar en de hal biedt plaats aan duizend tot vijftien honderd bezoekers", zegt voor zitter Dekker. Toegankelijk Hij benadrukt het uitgangs punt van de stichting dat de evenementen voor iedereen ge makkelijk toegankelijk moeten zijn. Dat wil zeggen: niet te ho ge entreeprijzen en lage prijzen voor de consumpties. Met enige trots presenteren de twee bestuursleden het pro gramma voor het Nieuwjaars feest van Aemstie Alive. Het festijn begint om 14.00 uur met een disco-show voor kinderen tussen vier en twaalf jaar, on der leiding van presentatrice Ri- lana van de plaatselijke kinder partyservice 'Knorretje'. Hoogtepunt van het middagpro gramma wordt het optreden van de vooral bij jongeren ra zend populaire groep Chipz, die al meerdere malen op de eer ste plaats van de hitlijsten heeft gestaan. Chipz brengt alle bekende hits en stelt als extraatje een tiental fans in de gelegenheid per soonlijk met de bandleden ken nis te maken en op de foto te gaan. De bestuursleden van Aemstie Alive beseffen dat een nieuw jaarsfeest in Haamstede onlos makelijk verbonden is met 'Crosshead and the Southside Horns'. De groep is dan wel ontbonden, maar voor ze deze ene keer ko men Kees de Feiter en de zijnen toch graag nog eens bijeen. Ze verzorgen een deel van het avondprogramma dat om 20.00 uur begint. Vervolgens maakt de Bon Jovi Coverband zijn opwachting en kan het volgens Dekker en Verduyn toch echt niet meer stuk met de start van Aemstie Alive. Kaarten voor het festijn op 14 januari zijn vanaf 1 december in voorverkoop verkrijgbaar on der meer via de website: www.aemstie.nl. door Maurits Sep MIDDELBURG - De bestuur ders van het waterschap Zeeuw se Eilanden gaan er volgend jaar financieel op vooruit, en dat geldt ook voor de burgers. Bestuursleden krijgen er veertig procent salaris bij, burgers gaan minder belasting betalen. De algemene vergadering van het waterschap heeft gisteren zo wel de salarisverhoging als de belastingverlaging goedge keurd. Hoewel beide voorstellen geen direct verband met elkaar hielden, legde L. van der Kallen toch een connectie: „Liever een goed bestuur dat goed wordt be taald en dat goede tarieven bere kent voor de burgers, dan een kwalitatief slechter bestuur dat wel goedkoper werkt maar ook slechtere tarieven in rekening brengt." Niet verstandig Dat Van der Kallen een relatie legde, was niet onterecht. De sa larisverhoging voor de leden van het dagelijks bestuur ging vorig jaar op het laatste mo ment om dezelfde reden juist niet door. Het bestuur vond dat destijds maatschappelijk niet verstandig: de burgers kregen er qua inkomen geen geld bij, maar moesten wel meer belas ting gaan betalen aan het water schap. De tijd was toen niet rijp voor een loonsverhoging, besef te het dagelijks bestuur. Nu wel: de tarieven van Zeeuw se Eilanden dalen. De tarieven voor eigenaren van grond (onge bouwd) en gebouwen (gebouwd) gaan omlaag met respectievelijk negen en zeven procent, de tarie ven voor gebruikers (de ingezete- nenomslag en de verontreini gingsheffing) blijven gelijk. De algemene vergadering had eerder zelf gevraagd om mati ging van de waterschapsbelas tingen en reageerde dus ver heugd. J. Roodenburg spoorde het dagelijks bestuur wel aan 'deze koers vast te houden'. Ge zworene J. Hoekman sprak de verwachting uit dat dat gaat luk ken. „Niet met de lage precenl ges die we nu kunnen preser ren, maar er zit zeker een tieve lijn in. Het beleid voort toekomst blijft dat we overscl ten niet in de algemene resei stoppen, maar terugpiot naar de burgers." Ondanks dat het bestuur wens van vooral Roodenbu heeft gehonoreerd om de ven te verlagen, vond hij het: steeds onverstandig om de stuursleden een hoger salaris! gaan betalen. „Veel burgerszi ten nog steeds op een nullij Als we het bestuur veertig pu cent meer gaan betalen, ges we er blijk van met onze naar de samenleving te Roodenburg was echter de er die tegen de salarisstijging steal de. Vier andere bestuursled] pleitten ervoor die slechts gj deeltelijk door te voeren: weldl eerste stap per 1 mei 2006, niet de tweede stap per 1 janus, ri 2007. Over die tweede trana zou het nieuwe bestuur na ij waterschapsverkiezingen vi| mei volgend jaar een besljj moeten nemen. Dijkgraaf W. Gosselaar vmj dat onverstandig. Dan zouda de bestuursleden namelijk toa weer over hun eigen inkoma gaan beslissen. Het voord] van een besluit op dit moment juist dat ze dat verwijt niet kua nen krijgen, stelde hij. Gosaj laar benadrukte ook dat de bq stuursleden al jarenlang as spraak kunnen maken op eenta ger inkomen, omdat ze ook vtj meer tijd besteden aan h werk voor het waterschap. Loon naar werken Vooral dat laatste argunta woog zwaar voor de algemaj vergadering. Van der Kallg vond het eigenlijk ook niet jnis om van een loonsverhoging 1 spreken. „Ik ben van de vak bond en ik vind dat elk gewerl uur betaald moet worden. Ds geldt voor werknemers, maa ook voor bestuursleden van bi waterschap. En dat is preoa wat nu gebeurt: het bestra krijgt loon naar werken." Wist u dat de successierechten kunnen zakken van 54 tot 11% wanneer u naast uw geliefden SOS-Kinderdorpen in uw testament opneemt? Daar wilt u vast meer over weten. Stuur de bon in of bel (020) 408 01 90 of ga naar www.soskinderdorpen.nl. SOS-Kinderdorpen Want ieder kind verdient een thuis GIRO 2280 (CBFJ AMSTERDAM JA, stuur mij meer informatie over geven 11a leven aan SOS-Kinderdorpen N.a.v. deze advertentie in: M VD Postcode/plaats: Telefoon: Deze bon kunt u in een ongefrankeerde envelop sturen aan: SOS-Kinderdorpen, Antwoordnummer 46001, 1060 VB AMSTERDAM Je bent man. Boven de veertig. En staat met beide benen in het leven. Dan is het prettig goed voor jezelf te zorgen. Ook de prostaat hoort daarbij. Nieuw is het prostaatverzorgende product Prosta Totaal. De prostaatverzorgende kruiden zijn 'verpakt' in een multivitamine/antioxidanten formule. Dit is goed voor het behoud van uw gezondheid, verhoogt de weerstand en ondersteunt het immuun systeem. Waarom Prosta Totaal? 6^ Goed voor het behoud van een normale prostaat IZf Goed voor geestelijke energie en concentratievermogen 0 Bevat een hoogwaardig complex van o.a. saw palmetto, zink en lycopeen Bevat een uitgebreid vitaminen-complex èrr Tegen inlevering van deze bon ontvangt u J verpakking Prosta Totaal (45 tabl.) i van €,3*9? VOOr 14,95 S>ï03ta 2 verpakkingen Prosta Totaal (45 tabl.) Sfc;d|g voor 25,00 Uw voordeel 10,90 Lekker in mijn vel met Prosta Totaal! j" BLIJ www.vluchteling.org 1070 3468946 Stadhouderslaan 28 2517 HZ Den Haag Vluchtelingen zijn blij met alles. Een tentzeil 5,40), Een jerrycan om water mee te halen 1,25). Een deken (€3,60). Het geluk van vluchtelingen is gemakkelijk te geven: giro 999, Stichting Vluchteling, Den Haag. STICHTING VLUCHTELING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 36