Protest tegen reclamebelasting MET ALLES PZC Bedrijfswoning op bedrijventerrein Tholen nog mogelijk Vandalen met vreemd gevoel voor humor Een gezonde prostaat en meer sexuele energie met Prosta Totaal! C Werkstraf en rijontzegging voor drankrit Vlissingse ondernemer noemt voorstel van college een gruwel Lost Key-avond Wat is mooier dan een toekomst na te laten voor een weeskind? GIRO 2280 Krachtige prostaatkruiden met vitaminen 5_ dinsdag 29 november 2005 bil door Cornelleke Blok THOLEN - Er is nog een sprank je hoop voor A. Bogert. Zijn aan vraag voor een bedrijfswoning in bedrijvengebied Slabbecoorn- polder-Welgelegen in Tholen is nog niet definitief van de baan. De meerderheid van de commis sie Ruimte liet gisteren weten de kwestie nog verder te willen onderzoeken. Al jaren is Bogert bezig toestem ming te krijgen om met zijn ge zin een bedrijfswoning te betrek ken. Bogert bouwde de woning destijds zonder vergunning. Voor de woning is een wijziging in het bestemmingsplan nodig. De Provinciale Commissie Om gevingsbeleid (PCO) heeft de zaak onderzocht en ziet het nut van de bedrijfswoning niet in. Het Thoolse college stelde daar om de commissie voor, de be stemmingsplanprocedure te sta ken. Bogert liet de commissieleden gisteren weten dat hij zich on rechtvaardig behandeld voelt. Zijn aanvraag is naar zijn me ning anders behandeld dan die van andere ondernemers in het bedrijvengebied. Collega-onder nemer M. Koudenburg nam het in klare taal op voor Bogert en vroeg de commissieleden alsnog toestemming te verlenen. „Is dit de manier waarop we met burgers omgaan?", vroegen enkele commissieleden zich af. „Bogert is slachtoffer geworden van de bureaucratie. We moeten dit onrecht goedmaken", stelde commissielid J. van den Donker (D66). Ook J. van 't Hof (ABT) vond dat de belangen van de Bo gert niet goed behartigd zijn. De meerderheid van de commis sieleden zag in het PCO-rapport mogelijkheden om de kwestie verder te onderzoeken. Tot die tijd willen ze de bestemmings planprocedure nog niet stopzet ten. Er blijft dus nog hoop voor Bo gert en zijn gezin. Voor de bouw van een kerk van de Christenge meente in hetzelfde bedrijvenge bied volgde de commissie wél het collegevoorstel: dat p| gaat niet door. Er waren veel complimenl voor het rapport over de woon sie voor de gemeente Tholi „Een plan waar we mee voort kunnen", vond P. Hoek (SG Daar kon iedereen zich bij aj sluiten. De kritiekpunten die] waren, gingen over de flexib teit van de woonvisie. W. H (ChristenUnie) en J. van c] Donker (D66) hadden moè| met de vele getallen, die volgo hen gebaseerd zijn op een J mentopname. De commissi den vonden het daarom beid rijk om nieuwe ontwikkelini uit de samenleving nauwletra in de gaten te houden. MIDDELBURG - De Midi burgse politierechter M. Klaw beek veroordeelde gisteren 28-jarige drankrijder uit Zeeuwse hoofdstad tot hondi uur werkstraf, een maand vt) waardelijke gevangenisstraf vijftien maanden rijontzeggi» De verdachte reed op 1 mei jaar op de Nieuwe Vlissing weg in Middelburg zonder rij wijs en tijdens een rijverbodl een grote alcoholactie in dei van de politie. Uit de blaas! kwam een alcoholgehalte j 705 microgram: ruim drie !j zoveel alcohol als is toegesta De Middelburger vertelde t zijn alcoholprobleem hulp hebben gezocht bij het Zee Consultatiebureau voor Alc(| en Drugs (ZCAD). Het rijbei heeft hij moeten inleveren het CBR. De man beweerde middels vijf maanden drooj staan. Daarvoor kreeg hij van de officier van justitie, bent al vele keren gepakt in leven, maar u maakt hier een sitieve indruk. Ga door op de geslagen weg." De officier zijn eis ingewilligd. MIDDELBURG - De vandalen die afgelopen weekeinde tekeer gingen in de Franciscusschool in Middelburg moeten een vreemd gevoel voor humor hebben. Ze sloegen de koepel boven de douches van de gymzaal in om binnen te komen en zetten daar vervolgens alle kranen open. Daaromheen werden pylonnetjes ge draaid, zodat het water alle kanten opspoot. De putjes werden volgepropt met toiletpapier, zodat binnen de kortste keren zo'n beetje het hele gebouw blank stond. De gymleraar moest met kap laarzen naar binnen, vertelt directeur S. Cepero (op de foto). „Hij kon de gymzaal niet eens in, omdat die was gebarricadeerd met speeltoestellen en dikke matten. Toen alles opzij was gezet, trof hij een nog grotere ellende aan. Het leer van het paard en de bok was vernield en de dikke matten waren met een mes kapot gesneden. Verder was alles uit het materialenhok gehaald en in de zaal gezet. Het volleybalnet was vastgeknoopt aan het basket balnet en de schuimblusser was in de zaal leeg gespoten. Eén gro te puinhoop was het." Gymmen zat er gisteren dus niet in voor de leerlingen. Vandaag mogen ze wel weer, want inmiddels is al les aan kant en opgedroogd. De bok en het paard wachten nog op een nieuwe verpakking. Wie het heeft gedaan, is een raadsel voor de schooldirecteur. „Ze komen vast niet uit de buurt. Zoiets doe je je school niet aan." foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen wil reclamebelasting invoeren en tegelijkertijd de toe- risten- en woonforensenbelas- ting verhogen. Volgens de ge meente levert dat een extra op brengst van circa 250.000 euro op. Het voorstel stuit op bezwa ren bij ondernemers die werk zaam zijn in de toeristische sec tor. Ondernemer J. Lust noemt de reclamebelasting een gruwel. Het college van B en W vindt de verhoging te verdedigen omdat een deel van de meeropbrengst bestemd is voor de sector kunst en cultuur. Evenementen, zoals het festival Film by the Sea, dra gen bij aan de promotie van Vlis singen en daar profiteren ook de ondernemers van. Een reken voorbeeld: de sector kunst hoeft nu geen 176.000 euro meer te be zuinigen - zoals het college nog in de voorjaarsnota voorstelde - maar 88.000 euro. Nieuw fenomeen Lust is het niet eens met de ver hoging. En zeker niet met de in voering van het nieuwe feno meen, de reclamebelasting. Hij voorziet problemen met de hand having en de bepaling van de hoogte van de belasting. „Onder reclamebelasting vallen name lijk alle boodschappen die uitno digen tot kopen", zegt hij. „Dat zijn borden, vignetten, merken, stickers, markiezen, lichtrecla me, vlaggen met opschrift, rij dende voertuigen en aanplakbil jetten", stelt Lust. Ambtenaren zijn te veel tijd kwijt aan de inventarisatie van de reclameboodschappen en de verwerking van de gegevens. „Dit leidt tot bureaucratie. We zullen wellicht vijf ton moeten uitgeven om anderhalve ton bin nen te krijgen." Lust, die ook raadslid van de WD is, zegt op persoonlijke ti tel te spreken. „Ik heb onderne mers opgeroepen om zwaar te protesteren tegen het voorstel om reclamebelasting in te voe ren." Ook het idee om in Vlissin gen de toeristenbelasting te ver hogen van 50 naar 83 eurocent per overnachting is Lust in het verkeerde keelgat geschoten. Hij wordt gesteund door Horeca Nederland, de organisatie die wil dat de toeristenbelasting vol ledig wordt afgeschaft. Rotter dam en Amersfoort hebben dat advies inmiddels overgenomen. Vlissingen verhoogt juist de toe ristenbelasting. De gemeente kampt met een tekort van ruim vijf miljoen euro. Redenering F. Meijer, ondernemer en voor zitter van Horeca Nederland, af deling Vlissingen: „De redene ring van Horeca Nederland is dat toeristen die juist trouw zijn aan een plaats en daar ook over nachten door deze heffing wor den getroffen. De dagjesmensen die commercieel vaak minder aantrekkelijk zijn, betalen niets." Het huidige tarief van de toeris tenbelasting van 50 eurocent le vert de gemeente 80.000 euro op. Door de verhoging komt het totaal op 130.000 euro. Meijer: „Je kunt je afvragen of het de rhoeite waard is om toeristenbe lasting te heffen, omdat het ad ministratieve rompslomp met zich meebrengt en weinig winst." Bezoekers worden bo vendien op kosten gejaagd. De woonforensenbelasting wordt opgetrokken van 431 euro per jaar naar 711 euro, een verho ging van 65 procent. Die toeslag krijgen eigenaren van tweede woningen, die meer dan negen tig dagen in hun tweede woning verblijven. In de commissiever gadering van donderdag 1 sep tember (aanvang 19.30 uur, stad huis) komen de begrotingsvoor stellen van het college aan bod. MIDDELBURG - In jongeren centrum Midgard in Middel burg vindt vrijdag 2 december een Lost Key-avond plaats. Van af 21.00 uur spelen The Straits (britpop) en System Error (punk). De entree voor het dub belconcert is twee euro. Wist u dat de successierechten kunnen zakken van 54 tot 11% wanneer u naast uw geliefden SOS-Kinderdorpen in uw testament opneemt? Daar wilt u vast meer over weten. Stuur de bon in of bel (020) 408 01 90 of ga naar www.soskinderdorpen.nl. SOS-Kinderdorpen Want ieder kind verdient een thuis JA, stuur mij meer informatie over geven na leven aan SOS-Kintlerdorpen N.a.v. deze advertentie in: M V Postcode/plaats: Telefoon: Deze bon kunt u in een ongefrankeerde envelop sturen aan: SOS-Kinderdorpen, Antwoordnummer 46001, 1060 VB AMSTERDAM ns Je bent man. Boven de veertig. En staat met beide benen in het leven. Dan is het prettig goed voor jezelf te zorgen. Ook de prostaat hoort daarbij. Nieuw is het prostaatverzorgende product Prosta Totaal. De prostaatverzorgende kruiden zijn 'verpakt' in een multivitamine/antioxidanten formule. Dit is goed voor het behoud van uw gezondheid, verhoogt de weerstand en ondersteunt het immuun systeem. Waarom Prosta Totaal? Èl Goed voor het behoud van een normale prostaat Ef Goed voor geestelijke energie en concentratievermogen 6^ Bevat een hoogwaardig complex van o.a. saw palmetto, zink en lycopeen Bevat een uitgebreid vitaminen-complex SEKSUELE ENERGIE Aangevuld met ginseng, ginkgo biloba, groene thee en druivenpit, voor meer energie. v.prostatotaal.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u 1 verpakking Prosta Totaal (45 tabl.) van voor 14,95 2 verpakkingen Prosta Totaal (45 tabl.) voor 25,00 Uw voordeel 10,90 Lekker in mijn vel met Prosta Totaal! Goes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 Kruiningen: Drogisterij de Esculaap, Hoofdstraat 69 te L m BLIJ STICHTING VLUCHTELING www.vluchteling.on 1070 3468946 Stadhouderslaan 2! 2517 HZ Den Haag Vluchtelingen zijn blij met alles. Een tentzeil 5,40), Een jerrycan om water mee te halen 1,25). Een deken (€3,60). Het geluk van vluchtelingen is gemakkelijk te geven: giro 999, Stichting Vluchteling, Den Haag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 30