PROVING >troomuitval dreigde n het weekeinde alom Baby Donna blijft definitief bij Nederlandse pleegouders liiiiiiiiiiigiiiiiiiiiiii PZC Zendmast Lopik krijgt kerstverlichting Familiedrama kost vier mensen het leven 19 elen van het land door oog van de naald gekropen Een Delta-radio als sinterklaascadeau tra aandacht scholen voor ichiel de Ruyter :es B. krijgt 0.000 euro n de Staat Veerman steunt Hoogervorst toch 21 Werkdag zonder internet Ronaldinho is de beste van Europa Kippen in 2006 weer naar buiten HARDGLAZÊN DÊÖRÏN Terug uit Pakistan www.meliesteglas.nl _vd I1° W 4 Wisselvallig yisselend bewolkt en enkele regen- of lagelbuien. Matige tot vrij krachtige wes- enwind. Maxima rond 6 a 7 graden. 7e jaargang no. 282 sdag 29 november 2005 nummer 1,25 Weening is wielrenner van het jaar internet: www.pzc.nl onze redactie binnenland ;N HAAG - De stroom- irziening is het afgelopen ekeinde op veel plaatsen na uitgevallen. In het oos- van het land is een aan gebieden door het oog ide naald gekropen. voorhanden was. Vooral de ran den van Nederland zijn gevoe lig, bevestigt hoogleraar energie markten Theo Fens van de TU Delft. Ook in Drente en Lim burg hadden zich soortgelijke si tuaties kunnen voordoen. Fens benadrukt wel dat de weersom standigheden! zeer extreem wa ren. Minister Brinkhorst (Econo mische Zaken) laat een onder zoek uitvoeren naar de oorza ken van de langdurige stroom- uitval. Volgens hem is het 'op merkelijk en net te veel toeval dat juist twee netten die recent zijn vernieuwd, uitvielen'. Ook wil hij komende donderdag met zijn collega's uit Duitsland, Frankrijk, België en Luxem burg overleggen over 'buren hulp' bij grootschalige stroom storingen. Elektriciteitsmaat schappij Essent zegt machteloos te staan als door noodweer de stroom in grote gebieden uit valt. In Nederland zijn te weinig aggregaten voorhanden om snel grote delen van noodstroom te voorzien. GPD/ANP door Sheila van Doorsselaer GRAAUW - Om te voorkomen dat de inwoners van Zeeland bij een toekomstige stroomstoring weer verstoken blijven van infor matie, heeft het Hulster CDA- raadslid D. Steijaert een ludieke oplossing bedacht: een Delta-ra dio als sinterklaascadeau. Op batterijen natuurlijk. Voor veel inwoners van Oost-Zeeuws-Vlaanderen was het zaterdag tijdens de stroom storing moeilijk zich te informe ren over wat er aan de hand was. Geen stroom betekent ook geen radio of televisie. Steijaert vindt dat Delta wel een keer voor Sinterklaas mag spelen. „In eerste instantie als genoegdoening voor de Oost- Zeeuws-Vlamingen die zonder stroom zaten. Maar op zich zou het een goed idee zijn dat ieder een in het werkgebied van Delta een transistorradio krijgt, voor het geval dat. Ik weet dat ik Del ta niet kan dwingen zo vrijgevig te zijn, ik kan het Delta enkel vragen. Nou, bij deze." Een meterkastkaart vindt de CDA'er ook geen overbodige luxe. „Ik zie een voorbedrukte meterkastkaart voor me, met al lerlei informatie over wat te doen en wat in huis te hebben in het geval van een stroomsto ring." door Susan de Ligt DEN HAAG - Burgemeester Deetman van Den Haag heeft gisteravond een onafhankelijk onderzoek aangekondigd naar het familiedrama dat zich in Den Haag en Holten heeft afge speeld. Deetman wil onder meer weten of het protocol huiselijk geweld dat de gemeenten in het Stadsge west Haaglanden sinds een jaar volgen, goed heeft gewerkt. In Den Haag en Holten (Overijs sel) werden zondagavond vier doden gevonden, twee volwasse nen en twee kinderen. In een wo ning aan de Haagse Claude De- bussystraat troffen agenten het levenloze lichaam van een 38-ja- rige vrouw aan. Volgens de poli tie is ze door een misdrijf om het leven gekomen. Aan de Breurserbergerweg in Holten werden later in een brandende auto de stoffelijke overschotten gevonden van vermoedelijk de 36-jarige ex-echtgenoot van de vrouw, haar 10-jarige dochter en 8-jarige zoon. De politie kon gisteren nog niets zeggen over de achtergronden van het inci dent. Leerlingen van de school die de twee om het leven geko men kinderen bezochten, wor den bijgestaan door Slachtoffer hulp. Ook ouders kunnen een be roep doen op die instantie. ANP (Advertentie) zegt een woordvoerder van beheerder Continuon. Om reel huishoudens het gaat hij niet zeggen. Ook in ande- delen van het land, zoals jrd-Holland en West-Fries- i, zijn kwetsbare gebieden li- langdurige stroomuitval elijk is. Dat komt doordat gebieden zich aan het einde het net bevinden, laat de in-woordvoerder weten, ar kan geen stroom via een reg worden verzorgd." Hij adrukt echter dat er 'abso- genoeg noodcapaciteit |ina 4 commentaar |ina 5 tienduizenden Duitsers nog steeds zonder stroom |ina 15 middenstand Hulst werkt aan schadeclaim radio en borden ingezet voor tunnelsluitingen anergienet Zeeland niet kwetsbaar N1 HAAG - Scholen kunnen end jaar les gaan geven over hiel de Ruyter, die dan vier- derd jaar geleden werd gebo- irijgen een speciaal lespak- waarmee de leerlingen de leid kunnen herdenken. Dat roorclde gisteren minister i der Hoeven (Onderwijs) op jen van de WD-Kamerle- Szabó en Balemans. iberalen zien de herdenking De Ruyter als een ideale ge lheid scholieren kennis te i maken met de Nederland- ïschiedenis en identiteit. Of ilen dit ook vinden, moet blijken, want de minister len niet opleggen les te gaan n over de zeeheld. Ook l ze er geen extra geld voor zoals de WD graag wilde. Ier werd al bekend dat de of- Ie opening van het Michiel uyter in maart 2007 plaats tin zijn geboorteplaats Vlis- m .ANP STERDAM - De ten onrech- lor de moord op de 10-jarige ike Kleiss veroordeelde sB. krijgt 600.835 euro scha- zgoeding van de Staat. Dit kten zijn advocaten G. ig en J. Taekema gisteren tnd. zt 4,5 jaar in de gevangenis fde moord op het meisje in fdam. De Vlaardinger, van lie pedofiele geaardheid be was, legde vlak na zijn ar- üe een bekentenis af. Dat fee later introk, kon niet komen dat hij tot achttien cel en tbs werd veroor- tot in hoogste instantie, schadevergoeding bestaat 00.000 euro voor immate- en 100.000 euro materiële len schade. De overige 835 us voor de reiskosten van Miers van B. De uitkering 'terecht in het rijtje van ho- chadevergoedingen als die Andre de V. van 125.000 eu- '2004, omdat hij onterecht zat in verband met vuur- Tamp in Enschede en de 1,8 ien euro voor de zogenoem de van Putten, Herman de en Wilco Viets. ANP Grote Atlas legt samenleving 1930-1950 bloot Het was absoluut niet de bedoeling om WD-minis- ter Hoogervorst (Volksge zondheid) af te vallen, zei minister Veerman (Land bouw, CDA) gisteren, na de ophef die was ontstaan over zijn uitspraken over het nieuwe zorgstelsel. Hij had daarmee de indruk ge wekt het kabi netsbeleid niet te steunen. Het interactieve mediabureau Clockwork wil vrijdag 9 de cember uitroepen tot Internetloze Werkdag. Zo wil het be drijf stilstaan bij het fenomeen dat de dagelijkse werkdag voor altijd heeft veranderd. Werd ruim tien jaar geleden het internet nog slechts gebruikt door 1 procent van de Nederlandse bevolking, nu is negen van '~~p de tien Nederlandse bedrijven online. Ronaldinho is gisteren uit geroepen tot Europees voet baller van het jaar. De Bra ziliaanse superster van Bar celona kreeg de Gouden Bal in Parijs uitgereikt. Vo rig jaar al werd Ronaldin ho benoemd tot de beste speler van de wereld. Frank Lampard (Chelsea) eindigde als tweede, Liver- pool-speler Ste ven Gerrard werd derde. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Buitengebied: 21, 22, 23 en 25 IJSSELSTEIN - Case Kuyt, medewerker van Nozema, is gisteren op de zendmast van Op 300 meter hoogte wordt de draad waar de lampen aan komen te hangen binnenge- Lopik, de Gerbrandytoren, begonnen aan het optuigen van de toren met de jaarlijkse haald. Het is voor de tiende keer dat de toren voorzien wordt van kerstverlichting, kerstverlichting. foto Marc van der Kort/ANP DEN HAAG - Kippen en ander pluimvee, die nu verplicht bin nen of afgeschermd zitten tegen een uitbraak van de vogelgriep, mogen naar alle waarschijnlijk heid vanaf I januari weer bui ten scharrelen. Minister Veerman van Land bouw is van plan de afgekondig de afschermplicht voor vogels in risicogebieden per 2006 in te trekken, liet de bewindsman gis teren in een brief aan de Tweede Kamer weten. Volgens de minister kan dat om dat de piek van de vogeltrek half december voorbij is en in Nederland tot nu toe geen be smette wilde vogels gevonden zijn. Eind december zal Veer man definitief besluiten over in trekking van de maatregel. Hoe lang de dieren buiten mogen scharrelen, is nog onduidelijk. ANP Advertentie van onze redactie binnenland UTRECHT - De Nederlandse pleegouders van de Belgische ba by Donna mogen het meisje bij zich houden. Bureau Jeugdzorg Utrecht maakte gisteren bekend dat het niet in beroep gaat tegen de uitspraak van de rechtbank in Utrecht eind oktober. De rechter oordeelde dat het ille gaal geadopteerde meisje bij het echtpaar in Leusden mag blij ven, omdat er sprake is van een gezinsleven. Het Nederlandse stel touwtrekt al maanden om de voogdij over de baby met een Belgisch paar. De biologische moeder van Don na was als draagmoeder zwan ger geworden voor een Belgisch stel, maar verkocht het meisje voor 5000 euro aan het stel uit Leusden. Tijdens de zwanger schap bood zij het kind via inter net ook aan anderen aan. De wensouders kregen te horen dat (Advertentie) Vakkundige montage! J /y\ Glashandel I W MELIESTE Showroom geopend ma t/m vr 7.30-17.30 uur Livingstoneweg 20, GOES. Tel. (0113) 227854 gische biologische ouders wor den niet uit het ouderlijk gezag ontzet. Daarbij hebben zij aan gegeven dat zij willen dat het kind bij de Nederlandse pleeg ouders verblijft. De Belgische wensouders zeg gen zich 'bedrogen' te voelen en overwegen hoger beroep. „Wij hebben ook begrepen dat de uit spraak slechts voorlopig is", zei wensmoeder Geertrui Praet gis termiddag tegenover de Vlaam se radiozender VRT. „Voor ons is dit heel droevig nieuws. Wij zijn hier erg van geschrokken. Het gaat om ons kind." De raadsman van de wensouders mr. Bouveroux wil de afronding van het strafrechterlijk onder zoek tegen de draagmoeder af wachten, alvorens hij beroep aantekent. Justitie in het Vlaam se Oudenaarde moet eind decem ber het onderzoek tegen de draagmoeder hebben afgerond. In eerste instantie werd de strijd om de voogdij voor het Hof van Beroep in Gent uitge vochten, maar omdat de baby in Nederland woont, heeft het Bel gische Hof de zaak begin sep tember aan Nederland overge dragen. Op 25 mei plaatste een Nederlandse rechter het kind on der voorlopige voogdij van Bu reau Jeugdzorg Utrecht. De in stelling zet nu de procedure in gang waarmee het Nederlandse echtpaar formeel als pleeg ouders kan optreden. ANP ze een miskraam had gehad. Tot nu toe vond Bureau Jeugdzorg dat Donna terug zou moeten naar België. „Daarbij is het waarborgen van de belangen van Donna voortdurend uit gangspunt geweest. Dit beteken de geen onnodige verplaatsin gen van het kind, maar dat de baby in België direct in het juis te gezin zou moeten worden ge plaatst." Donna woont sinds haar geboorte bij het Nederland se paar in Leusden. De Bel- DOORN - De militairen van de eerste groep van het Noodhulp Veld hospitaal Pakistan keerden gisteren terug op de Van Braam Houck- geestkazerne in Doorn. De militairen hebben in Pakistan hulp ver leend aan de slachtoffers van de aardbeving in en om de stad Bagh. Het veldhospitaal is opgezet door mariniers die op het moment van de aardbeving in het noorden van Afghanistan op missie waren. De gisteren thuisgekomen militairen zijn vier maanden weg geweest. In het veldhospitaal zijn al 3500 slachtoffers behandeld, foto WFA Ipostlbankrekeningnummer Kijk op wjw.pic.nl/abonnBien, bel gratis 0800 - 0231231 of stuur deze bon naar PZC afdeling lezersservice Antwoordnummer 713.4460 WB Goes 8m71 1688II55553011 het alfabet van Zeeland O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement." De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: Cl per maand met automatische incasso (€20,55). D per kwartaal met automatische incasso 59.75). D per jaar met automatische incasso 229.20). om mm- mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1