Grim is van harte welkom op EK PZC Als Raas demarreerde, beefde de aarde Vlissingen en Middelburg 2 blijven winnen Invaller helpt organisatie in Zoutelande uit de brand Davidse langer ii De Meeuwen bij David, King en Adams darten in Terneuzen Walraven en Schunselaar starten EK met een zege uitslagen Ockenburgh voor beker naar Friesland agenda dinsdag 29 november 2005 wbl door Koen de Vries ZOUTELANDE - Niet tal van hoogwaardigheidbekleders, niet de huidige kampioen Frank Teer en ook niet diverse favorie ten uit het oostblok werden gis teren in Zoutelande bij de ope ning van de Europese kampioen schappen dammen voor vetera nen met de meeste egards ont vangen. Die eer was weggelegd voor de onbekende Jan Grim. De zeventigjarige Souburger werd een half uur voor de ope ning van het evenement opge beld met het verzoek of hij wil de deelnemen aan het EK. Door enkele afzeggingen was het deel nemersaantal op 33 gekomen, wat zou betekenen dat elke ron de een speler werkeloos zou moe ten toekijken. Grim zorgde ervoor dat dat niet nodig was. „Ik heb even met mijn vrouw gebeld of ze het goed vond", vertelde de gepen sioneerde Souburger. „Ik was meteen wildenthousiast, maar had één probleem. Ik heb de he le week vrij, alleen zouden we zaterdagavond naar Waddinx- veen gaan om Sinterklaas te vie ren. We gaan nu zondagmiddag, na afloop van de laatste speel ronde." Ruim voordat om één uur de eer ste zetten gedaan zouden wor den, betrad Grim opgewekt Zaal Middendorp, waar het EK tot en met zondag wordt ge speeld. Onvoorbereid, maar vol goede moed. De speler van dam vereniging Middelburg is niet bang dat hij de komende dagen als kanonnenvoer zal dienen. „Ik heb niet het niveau van de meeste deelnemers, maar dank zij het Zwitsers systeem zal ik na verloop van tijd de wat min dere dammers ontmoeten. Aart Walraven, die me belde, zei dat ik gerust kon meedoen." Pissig Organisator Walraven was blij met de komst van Grim, maar ronduit pissig over de absentie van enkele andere deelnemers. Vier Litouwers bleven zonder enig bericht weg, net als twee Tsjechen. Een Pool was zo fat soenlijk te bellen met de mede deling dat hij niet kon komen omdat hij in het ziekenhuis ligt. Een ander minpuntje voor Wal raven was het feit dat de ge meente Veere het niet nodig vond een financiële bijdrage te leveren aan het evenement. „De gemeente Veere staat daarom niet vermeld in het programma boekje", legde de verbolgen Wal raven in zijn openingswoord uit. Verder was het een en al vrolijk heid in Zoutelande. Er werd links en rechts met complimen ten gestrooid en optimistisch vooruitgekeken naar de Senior Games, die in 2009 in de provin cie zullen worden gehouden. „Dit is misschien wel een pilot voor dat evenement", dacht Wal raven, die na alle plichtplegin gen onverstoorbaar achter het dambord plaatsnam voor het spelen van de eerste ronde. De komende dagen lijkt niet al leen Nederlands maar ook Rus sisch de voertaal op het EK. Van bijna de helft van de deelnemers is Russisch de moedertaal. Arbi ter mevrouw Rima Danilevicie- ne woont weliswaar in Neder land, maar spreekt vanwege haar Litouwse achtergrond vloeiend Russisch. Met het uit spreken van namen als Kama- rauskas, Zdoroveac, Napreen- kov, Turiy en Solodukho had ze geen enkele moeite, des te meer met die van Vlissinger Peter Schunselaar. Pas na drie pogin gen had iedereen door over wie ze het had. In Zoutelande zijn 34 dammers gisteren begonnen aan het EK voor veteranen. door Roeland Alders GOES - In de Zeeuwse hoofd klasse van de schaakcompetitie kunnen Vlissingen en Middel burg 2 nog steeds bogen op een honderd-procentscore. Vlissin gen won eenvoudig van Zierik- zee, terwijl de reserves van Mid delburg Landau 2 kansloos lie ten. Middelburg 2-Landau 2 6,5-1,5: De Middelburgers waren duide lijk een maatje te groot voor het tweede team van Landau uit Axel. Met Johan de Wolf in de gelederen en een sterke speler als Maarten Westerweele werd makkelijk gewonnen door de Middelburgers. Gedetailleerd: 1. J. de Wolf-D. v/d Wouw 1-0, 2. M. Westerweele-A. Arendse 1-0, 3. W. van Wijnen-R. Janssens remise, 4. H.JMeijer-J. van Doeselaar 1-0, 5. S. Steijn-F. Dhuyvetter 1-0, 6. A. Jonkheer-K. Dhuyvetter remise, 7. M. Jans- sen-I. Jansen 1-0, 8. S. Sanders-H. Destombes remise. Vlissingen-Zierikzee 5,5-2,5: De Vlissingers blijven Middelburg 2 goed volgen door een nuttige overwinning op degradatiekan didaat Zierikzee. Gedetailleerd: 1. P. van Rooijen-H Aangeenbrug remise, 2. PI. Mas- sink-PI. Jukkenekke 1-0, 3. H. Wel- ten-R. v/d Veken 0-1, 4. M. Wise-M. Krijger remise, 5. E. van Driel-A. de Nie 1-0, 6. W. Punt-S. Spiegels 1-0, 7. E. Clarisse-J. van Dalsen 1-0, 8. G. de Pree-P. de Vrieze remise. Landau 1-Souburg 2 6-2: De Axelaren hebben door deze over winning nog steeds zicht op de titel. De Souburgers waren taai, maar Peter Noorlander (tegen Wim Sinke) en Martin Koolho ven (tegen Jimmy van Hoorebe- ke) tastten mis. Het leek in de slotfase zelfs nog 7-1 te worden maar oud-Souburg-speler Ro nald de Pooter blunderde zijn dame weg tegen Roel Schroe- vers. Gedetailleerd: 1. M. de Clerck-E van Boven 1-0, 2. D. van Vliet-M. Toetenel 1-0, 3. W. Sinke-P. Noor lander 1-0, 4. T. de Putter-M. de Bock 1-0, 5. J. van Hoorebeke-M. Koolhoven 1-0, 6. P. Moens-J.P. van Gemert 1-0, 7. B. Audenae- rt-A. Vermue 0-1, 8. R. de Poot- er-R. Schroevers 0-1. SVWZV-Goes 5,5-2,5: Waar Goes een grote kanshebber was voor het kampioenschap, lijkt dat team totaal de kluts kwijt. Met Ab van Hoeve weer terug in de gelederen en de goed in vorm zijnde Simon Provoost schakel de SVWVZ de Goesenaren defi nitief uit voor de titel. Gedetailleerd: 1. S. Provoost-J. Grochal 1-0, 2. C. Lanckriet-R. Burgerhoff 1-0, 3. A. van Hoeve-L. Nieuwenhuijse 1-0, 4. B. de Voge- laere-R. v/d Braak remise, 5. J. de Meester-J. Pauptit 1-0, 6. J. Da- men-M. Luitwieler 1-0, 7. A. Steij- aert-E. Kloosterman 0-1, 8. G. de Winter-J. van Ruler 0-1. De Zwarte Dame 1-De Zwarte Dame 2 7-1: Het tweede team had niet veel in te brengen tegen de hoofdmacht. Alleen Bram Koeman, die het schaken na ja ren weer heeft opgepakt, wist Anton Quakkelaar op een nul te trakteren. De rest van de punten ging naar het eerste team. Gedetailleerd: 1. L. Zweedijk-J.K. Tolhoelc 1-0, 2. A. Hagenaars-R. Hoek van Dijke 1-0, 3. W. Meul- blok-C. Heijboer 1-0, 4. W. Bliek-J. Capello 1-0, 5. P. v/d Borgt-W. van Stel 1-0, 6. D. van Noppen-E. Schild 1-0, 7. A. Quakkelaar-B. Koeman 0-1, 8. R. Sorber-R. den Hollander 1-0. ZOUTELANDE - Wim Davidse staat ook volgend seizoen als hoofdtrainer bij de Zoutelandse voetbalclub De Meeuwen aan het roer. Davidse is met een onderbre king van drie seizoenen bij Arae- muiden nu aan zijn derde jaar bezig bij de zaterdag-tweede klasser. Hij miste de start van dit sei zoen vanwege een nekhemia, waardoor Stoffel Schipper tijde lijk de honneurs waarnam. Sinds 1 november is Davidse weer terug op het veld. Mare de Kunder scout voor NAC TERNEUZEN - Mare de Kunder gaat na de winter stop aan de slag als scout bij NAC Breda. De trainer van zondag-vierdeklasser RIA W. speurt vanaf half ja nuari de Zeeuwse voetbal velden af op zoek naar ta lentvolle A-, B- en C-junio- ren. Het contact met de eredivi sieclub is bij toeval tot stand gekomen. De Kunder speelde met RIA W. een oe fenwedstrijd in Breda en raakte na afloop in gesprek met een vriend van oud voetballer Frans Bouw meester, die ook als scout aan NAC verbonden is. „Daarna werd ik door Frans Bouwmeester gebeld met de vraag of ik interesse had om als scout voor NAC te gaan werken", vertelt De Kunder. „Dat had ik na tuurlijk wel. Ik heb daarna ook met het hoofd jeugdop leidingen en met Sandor Popovics gesproken. Hij is hoofd scouting voor de jeugd. Volgende week hoop ik naar Breda te gaan voor een laatste gesprek en dan kan ik na de winterstop be ginnen. Ik zie het wel zit ten, dit is een mooie kans." door Frits Bakker De vraag wie de beste was, kent maar één goed antwoord. Joop Zoetemelk, die in 1980 de Tour de France won, was in het bolwerk Raleigh de meest veelzijdi ge renner. Jan Raas kon op één dag een heel peloton aan flarden rijden („als Jan Raas demarreerde, dan beefde de aar de"), Hennie Kuiper was één brok karak ter op de fiets en Gerrie Knetemann had van die dagen dat hij de hele wereld aan kon. Maar Joop Zoetemelk was de man met de beste benen in de grootste van al le wielerkoersen. Dat mag de conclusie zijn na het lezen van 'Het geheim van Raleigh', dat gaat over de tien jaar dat Peter Post de regie voerde over een ploeg die tussen 1974 en 1983 een schrikbewind voerde in het profpeloton. De Post-trein was beroemd en berucht en in tien jaar goed voor 905 overwinningen. De kracht (en het ge heim) van de ploeg? Joop Holthausen, de schrijver, stelt in de proloog van het boek: „Wielrennen is veel meer dan al leen maar een atletische prestatie. Het is ook intimideren en marchanderen, flik ken en geflikt worden." Raleigh was daarin de grootste in zijn tijd. „Het is een mirakel dat zo veel talentvolle indivi dualisten elkaar vonden in een unieke sa menwerking." De Raleighs van Post ontketenden een re volutie met hun stijl van rijden. „De kwa liteiten van coureurs als Eddy Merckx, Lance Armstrong, Bernard Hinault, Jac ques Anquetil en Fausto Coppi torenen boven die van de Raleigh-toppers uit. Toch is er een wezenlijk verschil tussen Raleigh en de ploegen die door deze su perkampioenen werden aangevoerd. Alle coureurs reden bij Raleigh in dienst van die ene kopman. Alle andere renners ver tolkten de rol van knecht." Jan Raas, die in de koers als onbetwiste leider werd gezien, onderstreept dat, maar schrijft de successen niet direct toe aan Peter Post. De Zeeuwse kopman leef de vaak op voet van oorlog met de ploeg leider. „Post heeft geluk gehad, dat hij over een uitstekende lichting kon beschikken. Hij had een prima sponsor en min of meer het monopolie op wielergebied in Neder land. Hij bouwde een geweldige organisa tie op, kon goed omgaan met de sponsor, maar met de renners en zijn personeel kon hij niet goed overweg. En zijn tacti sche vermogen tijdens de wedstrijden De Raleigh-ploeg was in de Tour de France van 1980 oppermachtig en dat kwam op het erepodium tot uiting. Gerrie Knetemann (links) droeg na de eerste etappe de gele trui, Jan Raas (midden) de groene en Johan van der Velde (rechts) de witte. archieffoto ANP vond ik niets." Joop Holthausen zocht voor zijn prachtige boekwerk, met boeiende verhalen en veel cijferwerk, de kopstukken op die voor de successen zorgden. En hij ontlokt ze stuk voor stuk uitspraken die de heroïek, de ploeggeest, de discipline en de rivaliteit van die ja ren weergeven. Het brein achter die strak georgani seerde ploeg van kampioenen was Peter Post. Voor de buitenwereld het charisma tische boegbeeld, die zijn sponsor, de ren ners en zichzelf goed verkocht bij de me dia, maar in de boezem van de ploeg veel kritiek kreeg. Post was meedogenloos, bikkelhard, nietsontziend, maar soms ook een emotio nele Amsterdammer met een groot hart. Toen Johan van der Velde op het verkeer de pad ging, en voor dertien maanden achter de tralies van de Koepel in Breda verdween, was Post een van de weinigen uit het wielermilieu die de renner regel matig opzocht en hem aanspoorde met zijn criminele verleden te breken. Koers en vrouwen was volgens Post de slechtste combinatie voor renners uit zijn ploeg. Seks voor de wedstrijd leidde alleen maar af. De ploegbaas hield daar streng de hand aan. Daar kunnen Anja Raas en Marjan Priem over meepraten. Als de beide dametjes zich op een rust dag in de Tour de France bij het renners hotel meldden, reageerd Post furieus. „Ze waren rap weer weg", weet assis tent- ploegleider Jules de Wever zich met een glimlach te herinneren. „Post be schouwde vrouwen als een slecht ras", zegt Piet van Katwijk, de sprinter. Post, jaren later: „Misschien was ik op dat ge bied een beetje ouderwets, maar wat moe ten we met dat gedoe. Vrouwen halen de renners maar uit hun concentratie." Des duivels Toch wordt Post ook wel als een meester lijke strateeg gezien. Zo vindt hij in het voorjaar van 1982 dat Jan Raas, de klas- siekerkoning, nog maar bitter weinig heeft laten zien. Aan de vooravond van Parijs-Roubaix roept Post achter de rug van Raas om de renners bij elkaar. Hij zegt: „We stemmen de wedstrijd niet op Raas af. Die bakt er toch niets van. En als Raas valt, laten we hem rustig liggen; geen krachten aan verspillen." Raas: „Hij had mij bewust gepasseerd, maar natuurlijk wist ik binnen vijf minu ten al wat Post had gezegd." Hij reali seert zich achteraf dat Post met hem een psychologisch spelletje heeft gespeeld, maar heeft dat op dat moment niet door. „Ik was des duivels en heb Post de vol gende morgen geen blik waardig ge gund." Om kort te gaan: Raas was op zijn best die dag en won de wedstrijd. Nu erkent hij: „Als het zijn bedoeling was om mij te prikkelen, dan is hem dat bij zonder goed gelukt." Volgens de telling in 'Het geheim van Ra leigh' reden in tien jaar in totaal 68 ren ners voor de ploeg. Behalve Raas en Priem maakten nog twee Zeeuwse ren ners deel uit van het team. Wim de Waal uit Axel stond mee aan de wieg van de Raleigh-ploeg. Hij reed in de eerste twee jaar voor Post en won vijf koersen. Ri chard Bukacki, ook uit Axel, maakte in 1975 deel uit van de Belgische formatie Munck- Becks, maar droeg dat jaar in de Nederlandse koersen het Raleigh-shirt. Didi Thurau, Gerrie Knetemann, Jan Raas, Klaus-Peter Thaler, Joop Zoete melk en Ludo Peeters droegen tijdens hun Raleigh-jaren de gele trui in de Tour de France. Jan Raas, die wereldkampi oen werd in 1979, zorgde in zijn grote ja ren voor een nooit meer vertoonde zege reeks. Hij won voor de Postploeg in vijf jaar tijd vier keer de Amstel Gold Race. Het Geheim van Raleigh, de biografie van een bijzondere wielerploeg. Joop Holthau sen. Uitgeverij: De Buitenspelers en Arbei derspers met medewerking van Sport Inter national. ISBN 9080967637. Prijs: 39,50 eu- van onze sportredactie TERNEUZEN - De organisatie van het World Darts Gala in Ter- neuzen heeft de deelnemerslijst voor de editie van volgend jaar rond: Tony David, Mervyn King en Martin Adams zijn de pu bliekstrekkers. Aan de eerste editie van het dart evenement deden dit jaar op 4 juni vier topspelers deel. Vier voudig Emmbassy-winnaar Ray mond van Barneveld versloeg toen in de finale de Engelsman Martin Adams, die in januari ook al de eindstrijd in de Lakesi de Countryclub van de Neder lander verloren had. De andere twee deelnemers in Terneuzen waren Darryl Fitton, eveneens uit Engeland, en de Axelaar Jean-Paul van Acker. Voor ko mend jaar zijn zes darters gecon tracteerd. Tony Adams, de Au stralische winnaar van de En- bassy in 2002, en Co Stompé zijn als laatsten aan de lijst toe gevoegd. Eerder hadden de En gelse topspelers Mervyn King en Martin Adams en Nederlanders Vincent van der Voort en Jean- Paul van Acker al hun komst hij liet zijn tegenstander, dei raëliër Andjel ShwartsmanJ glippen. Kees Rijk had het niet getroffe met de loting. De computer kq pelde de inwoner van Lewed« aan Anatoly Petukhov, eend de kanshebbers voor de t| Rijk had geen verweer tegen)] sterke aanvalsspel van de Ru en verloor. Jan Grim uit 0o$| Souburg, die op het laatste nj ment aan het deelnemersvl was toegevoegd, redde het ooi niet. In een klassieke paij bleek de Israëliër Samuel Toaj door Daaf Kasse ZOUTELANDE - Twee overwin ningen, twee remises en vier ne derlagen. Dat was de oogst van de acht Zeeuwse deelnemers in de eerste ronde van het Euro pees kampioenschap dammen voor veteranen. Aart Walraven en Peter Schun selaar waren verantwoordelijk voor de winstpartijen. Beide dammers slaagden er gisteren in een streekgenoot op de knieën te krijgen. Walraven versloeg Jo Houmes uit Westkapelle, die lang goed partij gaf maar uitein delijk aan een vleugelopsluiting ten onder ging. Schunselaar ver raste Maarten Marijs met een damcombinatie. De Vlissinger moest veel schijven investeren om de dam op het bord te krij gen, maar zijn voordeel bleek daarna voldoende voor de twee punten. Middelburger Evert Wiskerke kon ook terugzien op een goede start. Tegen de sterke Rus Alexander Rats werd het na een mooie en spannende partij remi se. Ook Frans Blaas speelde ge lijk, maar de Oostkapellenaar was na afloop toch teleurge steld. Nadat hij een schijf voor sprong had veroverd was de winst binnen handbereik, maar bak te sterk. Voor titelverdediger Frank Ts was de Pool Stanislaw Markoi ki een lastig obstakel. De a klassespeler uit Heesch hade mooie vleugelaanval, maar Pool kreeg aan de andere vle gel goede tegenkansen en i bleek voldoende om de favor een punt afhandig te mafc Fred Ivens had het makkelij zijn Franse tegenstander ari veerde veel te laat in de spa zaal en kreeg van de wedslrij leiding een reglementaire u Peter van der Stap, een and» Nederlandse kanshebber vt een topklassering, moest s hard werken voor zijn punti De dammer uit Maassluis door een eindspelfinesse v Rus Yuri Lebedev. toegezegd. De wedstrijden wor den in twee poules gespeeld, waarvan de nummers één en twee kruisfinales spelen. De win naars daarvan stromen door naar de finale. Het toernooi is op 27 mei. Alle wedstrijden wor den geleid door mastercaller Martin Fitzmaurice. Zoutelande. EK dammen voor vete ranen. Eerste ronde: H. Kleinren- sink-L. Zalitis (Let) 0-2; A. Tetoechov (Rus)-C. Rijk 2-0; H. Cordier (Fra)-F. Ivens 0-2 regl. wegens te laat verschij nen Cordier; F. Teer-S. Markowski (Pol) 1-1; J. Platin (Fra)-T. Kolman (Oek) 1-1; P. v.d. Stap-Y. Lebedec (Rus) 2-0; D. Kleinrensink-D. Gersjt (Rus) 1-1; R. Pro- kuoupets (Isr)-J. Mutulis (Let) 2-0; V. Hermans (Bel)-A. Napreenkov (Rus) 0-2; A. Rats (Rus)-E. Wiskerke 1-1; G. Solo- doecho (Oek)-R. Zdoroveac (Dui) 1-1; A. Schwarzman (Isr)-F. Blaas 1-1; W. Ben- nink-J. Lelis (Let) 1-1; E. Holstvoogd-A. van Diggele 2-0; M. Marijs-P. Schunse laar (Ned) 0-2; A. Walraven-J. Houmes 2-0; J.L. Grim- S. Tombak (Isr) 0-2. ZSB-competitie, derde ronde. Hoofdklasse: Souburg 2-De Zwarte Dame 4,5-3,5, De Zwarte Dame 2-Vlis- singen 1,5-6,5, Landau 2-Landau 1,5-6,5, Zierikzee-SVWZV 1-7, Goes-Mid- delburg 2 2,5-5,5. Stand: 1. Middelburg 2 8 matchpunten, 23,5 bordpunten, 2. Vlissingen 8-22, 3. Landau 7-23, 4. SVW- ZV 6-21,5, 5. De Zwarte Dame 4-18,5, 6. Souburg 2 4-15, 7. Goes 3-14,5, 8. Lan dau 2 0-8,5, 9. Zierikzee 0-5,5, 10. De Zwarte Dame 2 0-6,5. Lucky Day 3868: 4-9-16-26 27 28 33 34-36-37-41 -46-49-50-51 -56-58-60-71-75 (onder voorbehoud). Jeugdcircuit Janvier Dance Mas ters. Poule E: Mitchell van Minde-Fabi- an van Tilburg 5-4, Dax Boot-Wesley Re- mijn 6-6, Djoeke Altena-Roy Ars 7-4, Len de Jager-Tim Dekker 11-0, Mitchell van Minde-Djoeke Altena 6-5, Dax Boot- Len de Jager 6-5, Fabian van Tilburg- Roy Ars 6-6, Wesley Remijn-Tim Dekker 10-1. Poule H: Saya de Jager-Romy Kerkhove 7-4, Sherryl Kommers-Robin Jongeneel 6-1, Kim Herselman-Sylvain Kiewiet w.o., Sohna Kruysse-Wessel Na- vest 5-2, Kim Herselman-Romy Kerkho ve 6-3, Sohna Kruysse-Sherryl Kom- mers w.o., Saya de Jager-Sylvain Kie wiet 9-2, Wessel Navest-Robin Jonge neel 5-3. Poule J: Kiki Vonck-Elvera de Haas 5-4. Esmee Hoondert-Denise Aarts w.o., Luna Piscaer-Marinke Moeli- ker 5-2, Kim Meertens-Kim de Nooijer 8-2, Elvera de Haas-Esmee Hoondert 8-1, Kiki Vonck-Denise Aarts w.o., Kim Meertens-Marinke Moeliker 11-2, Luna Piscaer-Kim de Nooijer 8-4. Poule L: Sophie Zimmerman-Noortje Hermani- das 35-13, Thijs Inja-Puck Erentreich 45-8, Koen den Hollander-Jan Douwe Attema 22-21, Mitchell de Keijzer-Ru- ben Platte wo.. Eva den Hollander-Ted Monfils 34-14, Dylan de Ruiter-Ruden Best 29-25, Daan Teuwen-Aurora Texer w.o., Pippi Erentreich-Bas Laven 27-15, Sophie Zimmerman-Puck Erentreich 20-14, Pippi Erentreich-Noortje Herman- ides 27-7, Thijs Inja-Jan Douwe Attema 20-14, Mitchell de Keijzer-Koen den Hol lander 19-10, Ted Monfils-Ruben Platte w.o., Eva den Hollander-Ruden Best 33-3, Daan Teuwen-Dylan de Ruiter 28-11, Bas Laven-Aurora Texer w.o., Pip pi Erentreich-Sophie Zimmerman 32-22, Noortje Hermanides-Aurora Texer w.o., Jan Douwe Attema-Puck Erentreich 43-13, Mitchell de Keijzer- Thijs Inja 35-32, Koen den Hollander- Ted Monfils 36-17, Ruden Best-Ruben Platte w.o., Eva den Hollander-Daan Teuwen 32-30, Dylan de Ruiter-Bas La ven 32-29. Gouden Gids Divisie: FC Dordrecht- Haarlem 2-2, VVV-Fortuna Sittard 1-1, Volendam-MVV 0-0, Excelsïor-Helmond Sport 3-0, Veendam-FC Zwolle 2-2, Stormvogels/Telstar-Cambuur Leeuwar den 1-0, Den Bosch-Omniworld 1-1. Stand aan kop: VVV 19-41, Excelsior 19-39, Volendam 19-38, Emmen 18-35, FC Zwolle 19-35, Den Bosch 19-33. Mannen. Eerste klasse: LifeDesign/ Delta Sport-VHC 15-16, EMM-Bergeijk 19-24, Aristos-Groene Ster 2 26-25, GHV-Artemis 20-27, White Demons 2- D'n Boemelaer 23-23, DOS'80-De Sprint 9-24, Tachos 2-DESK 28-19. Tweede GOES - De driebanders van Delta/Ockenburgh komen in de tweede ronde van de nationale bekercompetitie uit tegen der de-divisionist De Bargebeck 1 uit Wijckel. De heen- en terugwedstrijd wor den vrijdag 16 december vanaf 14.00 uur gespeeld in De Barge beck in het onder Sneek gelegen Wijckel. Van Roland Forthom- me is al zeker dat hij deze twee strijd aan zich voorbij moet la ten gaan. klasse: Witte Ster'75 2-GSC l Roef-Mixed Up 21-18, Tornado-Tai dria 17-23, Avanti-Orion R 20-17. D« klasse: LifeDesign/Delta Spon Beuk 25-19, Blauw Wit 2-intemoi 10-20, Roem'98-White Demons 421 Vierde klasse: Handbal BredaI1/ Ster 3 18-22. Vrouwen. Eerste klasse: EMMPSl 10-10, Tremeg-Swift H 21-16, DOS' HMC 25-17, Tachos 2-DESK 14-18,Fa le-lnternos 2 18-14. Tweede klau EMM 2-Witte Ster'75 21-22, GHV-0I| pus 30-6, Aristos 3-HMC 2 11-15,Ta do-Mixed Up 14-11, RHV-DongenU Blauw Wit-Artemis 12-6. Goes. Districtscompetitie. Twee en derde klasse. Vrouwen. 4x tö wisselslag est. senioren 2: 1. Onde» 2.26,56; 2. Zeelandia 2.36,64. lOOmi selslag minioren 6: 1. R. Hoogw (OND) 1.33,76; 2. L. Jansen (8 1.34,43; 3. A. Bode (ZEE) 1.38,12.1! schoolslag junioren: 1. B. van der! (OND) 1.30,52; 2. I. Vossen IC» 1.40,04; 3. S. Mollet (ZEE) 1.41,65.5 schoolslag junioren: 1. J. Vernim (OTT) 0.45,31; 2. L. Goense (0 0.46,01; 3. D. de Koster (GAN) 0,1) 50m vlinderslag jeugd: 1. T. van (ZEE) 0.32,62; 2. K. Vaes (OND) 0,35 3. L. Edenburg (OND) 0.36,66 schoolslag senioren 2: 1. C. Teres (OND) 0.40,37; 2. B. van der I 0.41,37; 3. I. Vossen 0.44,28. 2O0mv slag senioren: 1. C. Terpstra 2.2I T. de Munck (ZEE) 2.33,82; 3. K.) 2.35,10. 100m vrije slag seni Zeileman (GAN) 1.05,44; 2. J. Jam (ZEE) 1.15,69; 3. N. Kamps f( 1.16.35. 50m vrije slag minioren 6;' Hoogendijk 0.39,02; 2. N. de Dreuü 0.40,57; 3. M. Terpstra (OND) 0.4( 25m vrije slag minioren 6: 1. L. Jar (GAN) 0.16,42; 2. E. Platjouw l(f 0.16,86; 3. M. van der Heijden |G 0.17.79. 100m rugslag junioren.!, van der Niet 1.26,03; 2. J. Verniira 1.29,70; 3. D. de Koster (GAN) 1.3? 100m vrije slag jeugd: 1. T. van 1.07,54; 2. K. Vaes 1.10,11; 3. I. V# 1.24,16. 50m vrije slag jeugd: 1 Kamps 0.33,24; 2. J. Rijk (GAN) 0.34 3. M. Schoonakker (OTT) 0.37,37.3 wisselslag senioren 2: 1. T. van 3.00,40; 2. L. Edenburg 3.08,45; 3. Ai lebout (OND) 3.14,24. 100m r nioren: 1. C. Terpstra 1.16,56; 2. J Zs man 1.17,10; 3. T. de Munck 1.19,31 Mannen. 4x100m vrije slag est.» ren: 1. Zeelandia 4.21,25; 2. Onde 4.26,21. 4x50m vrije slag est. senici 1. De Otters 1.58,65; 2. De Gi 2.06,29. 100m wisselslag miniorenl T. Jansen (GAN) 1.32,77; 2. B. Wat (GAN) 1.36,66; 3. M. Berndsen 1.37,03. 100m schoolslag junioren! S. Edenburg (OND) 1.18,44; 2, F cristan (OND) 1.43,74. 50m school: junioren 2: 1. A. Priester (GAN) 04 2. M. Butner (GAN) 0.51,71; 3. M.l meulen (ZEE) 0.54,72. 50m vlindei junioren 4: 1. C. van Bommel li 0.34,29; 2. A. van Boven (OTT) 0.35 3. S. Haak (OTT) 0.37,07. 50m schj slag jeugd 2: 1. S. Edenburg 0.36,S R. van den Berge (ZEE) 0.41,95; 3.F cristan 0.45,97. 200m vrije slag sa ren: 1. S. Nieuwenhuize (ZEE) 215 2. E. Hoogendijk (OND) 2.17,71;! van Oudenaarde (ZEE) 2.20,78, II vrije slag senioren: 1. E. van 8o (OTT) 1.01,09; 2. T. van Overms (OTT) 1.01,41; 3. M. Steenbeek IGI 1.06,25. 50m vrije slag minioren 6:1. Berndsen 0.38,34; 3. T. van GilslOl 0.40,57. 25m vrije slag minioren 6: Wabeke 0.16,05; 2. T. Jansen 0.15 100m rugslag junioren 2: 1. A, Pn (GAN) 1.31,59; 2. F. Sacristan 1.36,0 M. Butner 1.37,80.100m vrije slagje ren 4: 1. C. van Bommel 1.04,54;J Edenburg 1.07,11; 3. R. van den Bt 1.18.36. 50m vrije slag junioren 4:1 van Boven 0.30,46; 2. S. Haak 0.30,5 M. Droesbeke (OTT) 0.33,66. 200m» selslag jeugd 2: 1. C. van Bom 2.49,72. 100m rugslag senioren:! van Overmeeren 1.13,00; 2. S. Nieuw huize 1.13,85; 3. E. Hoogendijk 1K 4x50m vrije slag mix minioren 6:| landia 2.39,26; 2. Onderdak 2.57,16 t dinsdag Biljarten Driebanden. Vierde divisie, pon' 't Bierwinkeltje-BH Keukens 3, Lo8 Zaal Reseda, Sas van Gent. AaiM 20.00 uur. Pool, tweede klasse: Roadhousol dies-Jet Hustlers. Locatie: The Roadt se, Middelburg. Aanvang: 20.00uu' Dammen Europees kampioenschap vel! nen, tweede ronde. Locatie: Zaal» dendorp in Zoutelande. Aanvang: uur. PZDB-clubcompetitie. Hoofdkl se: Souburg-Middelburg. Aam» 19.30 uur. 1 Voetbal Vriendschappelijk. GrenswacH HVV'24 (20.00 uur), Kapelle-Hansw* se Boys (19.30 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18