Entreekaarten zijn toch gratis MET ALLES Spoor naar Zeeland gegarandeerd Chatroom Kindertelefoon een te groot succes Een gezonde prostaat en meer sexuele energie met Prosta Totaal! Inloophuis Goes biedt daklozen een kop soep Sponsor slotmanifestatie Goes 600 schrapt voorwaarde na commotie Wat is mooier dan een toekomst na te laten voor een weeskind? Krachtige prostaatkruiden met vitaminen I Naam: I MD VD I I Adres: I I I Postcode/plaats: I Telefoon: I Deze bon kunt u in een ongefrankeerde envelop sturen aan: SOS-Kinderdorpen, Antwoordnummer 46001, 1060 VB AMSTERDAM ns dinsdag 29 november 2005 door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - De bereikbaar heid van Zeeland per spoor is tot 2020 gegarandeerd. Minister Peijs (CDA, Verkeer en Water staat) beloofde de Tweede Ka mer gisteren dat ze in de Nota Mobiliteit vastlegt dat alle uit hoeken van Nederland per trein bereikbaar blijven. CDA-Kamerlid Van Hijum eiste dat gisteren tijdens het debat over de Nota Mobiliteit. Deze nota gaat over wegen en vervoer in Nederland tot 2020. Van Hijum wil dat wordt vastgelegd dat alle landsdelen bereikbaar zijn per spoor, ook als in 2015 de concessie van de NS afloopt voor het personenvervoer per spoor. Het CDA wil dat ook in een nieuwe concessie, af te slui ten met de NS of een andere aan bieder, wordt vastgelegd dat al le landsdelen per trein bereik- baar blijven. De eis sluit aan op een breed ge. steunde motie die Van Hijuj eerder dit jaar indiende om d( intercityverbinding vanuit Zee land naar de Randstad te behou den. Hij gaf gisteren aan dal zijn tekstvoorstel voor de Nota Mobiliteit iets minder verstrek kend is. „Ik wil dat de bereikbaarheid van onder meer Zeeland pej spoor wordt gegarandeerd. Q kan niet tot 2020 uitsluiten dal daar een overstap aan te pa komt. Dan gaat het namelij| over de dienstx-egeling en dat is een zaak tussen de minister eij de NS." Zoals bekend komt de NS vok gend jaar met een nieuw voor] stel voor de dienstregeling. Dil verandert in 2007, onder meaj door de komst van de F heidslijn. door Frank Balkenende GOES - Een inloophuis voor daklozen en arme mensen die be hoefte hebben aan een beetje hulp en contact. Het opent woensdag 7 december de deuren aan de Beestenmarkt in Goes. Het inloophuis is een initiatief van de Stichting Helpende Hand en Humanitas, die daar voor het pand van de Samen Op Weg-kerken aan de Beesten markt 4 mogen gebruiken. Vol gens M. Weuling van Helpende Hand mikken beide organisaties vooral op daklozen, maar ook anderen zijn welkom. „Alleen staande moeders met een krap pe beurs en jongeren bijvoor beeld." Bezoekers kunnen in het inloophuis een kop soep, koffie en een lunchpakket krijgen. Weuling verwacht dat daar 'tij dens deze donkere, koude da gen' behoefte aan is. Doel is be zoekers ook te ondersteunen bij hulpvragen en ze door te verwij zen naar de juiste instantie. Weuling: „Maar de belangrijk ste doelstelling is mensen ea beetje aandacht geven." Hl schat in dat per keer ruimte voor twintig tot dertig mensea Of er zoveel behoeftigen in Goa rondlopen, weet Weuling niet „Daar bestaat geen duidelijl beeld van." Het inloophuis ii voorlopig alleen op woensdagei tussen tien uur 's morgens ea twee uur 's middags open. Hel pende Hand en Humanitas wil len voorzichtig beginnen. Ais blijkt dat de vraag groeit, word bekeken of de voorziening meei dagen per week kan worda opengesteld. De stichting biedt hulp aan men sen die geen geld hebben of va een minimuminkomen moeta rondkomen. Belangrijkste taai is momenteel de voedselbanl De stichting voorziet zo'n hou derd huishoudens op De Beve landen van voedselpakkettei Onlangs hield ze in Goes noj een speelgoedinzamelingsactii De oogst ging naar kindera van minima, zodat die ook ea heerlijk Sinterklaas-avondji kunnen beleven. I J JA, stuur mij meer informatie i over geven na leven aan i SOS-Kin<lerdorpeii l I N.a.v. deze advertentie in: I I door Frank Balkenende GOES - Toegangskaartjes voor de slotmanifestatie van 600 jaar Goes zijn vanaf vandaag gratis af te halen bij de Agrimarkt. De Goese supermarkt, hoofd sponsor van het slotspektakel, heeft de voorwaarde laten vallen dat eerst voor tien euro boodschappen moet worden ge daan om een kaartje te bemach tigen. betreurt de ophef over de spon sorconstructie. In tegenstelling tot de fractievoorzitters Hooger- land en Van Oosten vindt hij niet dat gemeentelijke en com merciële belangen te veel ver strengeld zijn geraakt. „Agri markt sponsort het slotevene- ment met 70.000 euro, er zijn ze venduizend kaartjes en per kaartje zou dan voor tien euro boodschappen moeten worden gedaan. De winst op die produc ten, die je wellicht anders ook zou kopën, is een fractie van het sponsorbedrag. Agrimarkt steekt dus een hoop geld in het feest voor de Goesenaren en wil als tegenprestatie natuurlijk nieuwe klanten over de vloer krijgen. Inmiddels heb ik begre pen dat de supermarkt zelf het vermeende probleem uit de we reld heeft geholpen", verwijst Van der Zaag naar de adverten tie. Profijt Steeds meer bedrijven dragen bij aan projecten waarvan de sa menleving profijt trek. Maat schappelijk ondernemen heet dat. Zo heeft het bedrijfsleven tweederde van het Goese jubi leumjaar bekostigd, bij elkaar zo'n 350.000 euro. Burgemeester Van der Zaag be strijdt dat de gemeente zich op deze manier afhankelijk maakt van ondernemers. De gemeente verleent geen gunsten in ruil voor sponsorbijdragen, onder streept hij. Het is bekend dat Agrimarkt en de gemeente al langere tijd me ningsverschillen hebben over het verkeers- en parkeerbeleid en de plaatsing van een reclame bord. „Deze kwesties, die we desnoods uitvechten voor de rechter, spelen in het sponsor- verhaal geen rol. Als overheid moet je ervoor zorgen dat je niet chantabel wordt", aldus Van der Zaag. Op de sponsorconstructie kwam vorig week de nodige kritiek, on der anderen van raadsleden die ook in de stuurgroep van het Goese jubileumfeest zitten. Ze waren verrast dat gegadigden per kaartje tien euro in de super markt moesten besteden. Een ge zin met twee kinderen zou dan veertig euro kwijt zijn. Niet gratis en ook niet echt laag drempelig, oordeelden onder an dere de raadsleden A. Huissoon (D66), A. van Oosten en F. Köhlen (Groenlinks) en H. Hoo- gerland (PvdA). CDA'er J. Polf- liet, lid van de stuurgroep, en fractievoorzitter A. van der Reest (SGP/ ChristenUnie) von den de sponsorconstructie daar entegen alleszins te billijken. De Agrimarkt, eigendom van de Coöperatie Aan- en Verkoopver- eniging (CZAV) in Wemeldinge, heeft na de commotie niettemin besloten alle zevenduizend kaartjes voor de slotmanifesta tie in de Zeelandhallen gratis te verstrekken, zonder verdere voorwaarden. Advertentie Formulemanager F. Lamijn van de Agrimarkt wil het besluit niet toelichten. Hij verwijst naar een advertentie die van daag in deze krant staat. Die be vat de tekst 'Een feestje vieren wij het liefst met alleen maar blije gezichten. Daarom vanaf nu ook.... gratis toegangskaar ten voor de slotmanifestatie Goes 600'. De supermarkt gaat nog een stapje verder. Wie van daag en morgen kaartjes komt halen, krijgt 'een gratis bakje koffie met een Zeeuwse bolus'. Burgemeester D. van der Zaag door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Zelfs met een brok in je keel kan je nog tikken op een toetsenbord. Daarin ligt het te grote succes van de nieu we chatvoorziening van de Kin dertelefoon en de SOS Telefoni sche Hulpdienst. De eerste zeventien Zeeuwse chat-vrijwilligers van het Cen trum voor Telefonische Hulpver lening in Middelburg begeven zich sinds deze maand geregeld naar de chatroom op internet om kinderen en volwassenen met een 'internet-gesprek' bij te staan in hun problemen. De chatroom van de Kindertele foon wordt nu al zwaar over vraagd: vierhonderd verzoeken voor een chat per uur krijgen de negen kindertelefoons in het land die de chatroom op www.kindertelefoon.nl nu be mensen. Zeeland sloot zich, met Zwolle, als nieuwste hulpdienst aan. De Zeeuwse toevoeging is welkom, want met de extra cha- turen op internet kunnen des te meer kinderen hun verhaal kwijt. Op de woensdag van 16.00 tot 20.00 uur en de zondag van 18.00 tot 20.00 uur worden de kinderen door negen Zeeuw se vrijwilligers beantwoord. De overige openingstijden nemen collega-hulpdiensten elders in het land voor hun rekening. De vraag op de volwassenenchat- room, waarvoor het Zeeuwse centrum acht mensen kan inzet ten op de vrijdag van 14.00 toto 17.00 uur, is veel lager. Cora Bookelaar van de Kindertelefoon in de chatroom. foto Ruben Oreel „Eigenlijk hebben we voor de kinderchatroom twaalf tot zes tien mensen nodig", zegt Joyce Muilenburg, die in Middelburg de nieuwe chatvoorziening van de telefonische Hulpdienst bege leidt. „Dan kunnen we het aan tal uren uitbreiden. Nu is het zo druk dat er een gemiddelde wachttijd is van een half uur. We beperken de gespreksduur noodgedwongen tot een half uur. Dat is niks. Er komen veel zware problemen naar boven." Veel relatieproblemen, met ouders of op school, die diep gaan, verduidelijkt Muilenberg. De anonimiteit van de chat, waarbij de vrijwilliger zelfs geen stemintonatie of hapering hoort, vergt een eigen aanpak, duidt Muilenburg. Ook het taal gebruik is kernachtiger. Maar de cursus chat-taal voor de vrij willigers blijkt overbodig. De conversaties verlopen zonder cryptische versleutelingen van tekens en verkortingen die de jeugd onderling hanteert. Mui lenburg begrijpt dat wel. „Kin deren willen serieus genomen worden en gebruiken serieuze taal. Wel met smileys, die gele rondje gezichtjes die gevoelstaal geworden zijn. Ze beseffen ook dat ze een meneer of mevrouw aan de andere kant van de ver binding hebben. Begin je dan zelf met chattaal, dan is de reac tie snel: „Doe normaal!." Je bent man. Boven de veertig. En staat met beide benen in het leven. Dan is het prettig goed voor jezelf te zorgen. Ook de prostaat hoort daarbij. Nieuw is het prostaatverzorgende product Prosta Totaal. De prostaatverzorgende kruiden zijn 'verpakt' in een multivitamine/antioxidanten formule. Dit is goed voor het behoud van uw gezondheid, verhoogt de weerstand en ondersteunt het immuun systeem. Waarom Prosta Totaal? El Goed voor het behoud van een normale prostaat El Goed voor geestelijke energie en concentratievermogen Ef Bevat een hoogwaardig complex van o.a. saw palmetto, zink en lycopeen Ef Bevat een uitgebreid vitaminen-complex £rr_. www. prostatotaalnl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u i verpakking Prosta Totaal (45 tabl.) van voor 14,95 2 verpakkingen Prosta Totaal (45 tabl.) voor 25,00 Uw voordeel 10,90 Lekker in mijn vel met Prosta Totaal! SEKSUELE ENERGIE Aangevuld met ginseng, ginkgo biloba, groene thee en druivenpit, voor meer energie. Middelburg: Drogisterij De Rode Pilaren, Lange Delft 121 Vlissingen: Drogisterij De Rode Pilaren, Walstraat 91 SOS-Kinderdorpen /cbf*; GIRO 2280 V-** l. I.' H H' t GIRO 2280 Want ieder kind verdient een thuis Wist u dat de successierechten kunnen zakken van 54 tot 11% wanneer u naast uw geliefden SOS-Kinderdorpen in uw testament opneemt? Daar wilt u vast meer over weten. Stuur de bon in of bel (020) 408 01 90 of ga naar www.soskinderdorpen.nl. Vluchtelingen zijn blij met alles. Een tentzeil 5,40), Een jerrycan om water mee te halen 1,25). Een deken (€3,60). Het geluk van vluchtelingen is gemakkelijk te geven: giro 999, Stichting Vluchteling, Den Haag. S T 1 C H T I N 6 VLUCHTELING www.vluchteling.org 1070 3468946 Stadhouderslaan 28 2517 HZ Den Haag jctj- .-^vV --

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 14