Nieuw Delta Sport in de steigers PZC All Ready blijft maar winnen Hockeysters HSD sluiten winnend at Seizoen Kerkwerve krijgt een staartje Zierikzeese handballers tonen tegen koploper VHC tekenen van herstel 1 Eerste winst Connexion Clubs wisselen van klasse in futsalcompetitie Scaldina-jeugd gaat na titel landelijk spelen Gelijkspel voor SKNWK uitslagen maandag 28 november 2005 door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Het spel van LifeDesign/Delta Sport mag weer gezien worden. Gisteren werd tegen koploper VHC (Val- kenwaardse Handbal Club) een puike prestatie geleverd. Hoe wel de Zierikzeese handballers uiteindelijk nipt verloren (15- 16), hing een zege toch in de lucht. Wanneer ook de juiste vorm weer terugkomt bij de blauwhemden, gaat er binnen kort beslist weer gewonnen wor den. Het rommelige handbal dat Del ta Sport de voorbije periode eta leerde, lijkt langzaam maar ze ker tot het verleden te gaan be horen. Soms zorgen kleine fout jes nog wel voor een korte terug val, maar over het algemeen oogt het handbal volwassener. „Het grote voordeel momenteel is dat we met de twee Berten (Bert de Vos en Bert Nuijens) een dubbele bezetting hebben bij de trainingen. Op die manier is er meer individuele aandacht voor de spelers. Daarbij gaan ze terug naar de basis en worden die kleine ingeslepen foutjes er uit gehaald. Je ziet dat zowel in de verdediging als aanval inmid dels steeds meer terug", aldus keeper Jacco de Looff na afloop. De Looff nam gisteren in Onder dak de zoveelste 'heldendaad' voor zijn rekening. Op slag van rust, bij een stand van 6-6, stop te hij op formidabele wijze een strafworp van VHC'er Robert Jansen. „Dat was belangrijk op dat moment. Voordat hij hem nam, keek hij even boven mijn hoofd. Ik gokte dat hij hem daar ging gooien en dat gebeurde ook. Dat we toen met 6-6 kon den gaan rusten, was een lekker gevoel", keek De Looff terug op de eerste helft. Erwin Bos, als vanouds weer voorop in de strijd voor Delta Sport, trok een vlotte conclusie uit de ruststand. „Zo'n korfbal stand betekent dat de beide ver dedigingen goed stonden. Qua aanval speelden wij nog te veel in de dekking waardoor we de ballen moeilijk kwijt konden. Joey Aertssen waagt een schot op het doel van VHC. Ploeggenoot Bob van Lint (nummer 11) kijkt toe. Maar ons spel wordt steeds be ter. Er zit de laatste twee, drie weken meer lijn in dan voor heen. We kunnen het nu alleen nog nét niet afmaken, maar ik heb er het volste vertrouwen in dat dit binnenkort komt", liet Bos weten. Systeem Ondanks de verliesbeurt was ook trainer/coach Bert de Vos in zijn sas. Natuurlijk baalde hij van de achtste seizoensneder laag, maar: „We zijn er heel dichtbij. Als je ziet hoe moeilijk we het een koploper als VHC kunnen maken vanmiddag, ge weldig. Het is jammer dat we vooral de tweede bal nog heel vaak niet onder controle krij gen. Want de aanval en de verde diging staan nu goed. Het sys teem dat wij als trainers graag zien, komt meer en meer tot ui ting in het spel", vertelde De Vos. Toch heeft ook hij zich moeten zitten verbijten over het relatief hoge percentage om zeep gehol pen kansen. Nagenoeg elke Del ta Sporter zag een poging wel een keer stranden op het hout werk, in het zijnet of op het lichaam van doelman Dennis Verhaert. De Vos met een Cruijf- fiaanse reactie: „Als je niet schiet, kun je nooit scoren. Dat niet alle schoten raak zijn, daar lig ik niet wakker van. Zoiets heeft met vorm te maken. Dat is iets ongrijpbaars. Zodra die vorm weer terug is, vliegen zul ke ballen er wel gewoon in." Hoewel de conditie wat minder is en het vizier wat minder scherp, was het toch weer een lust voor het oog om good-old Peter Lefèvre gisteren te zien ac teren voor de hoofdmacht van Delta Sport. Hij scoorde twee keer. Zijn invalbeurt bleek overi gens niet van structurele aard. „Peter deed mee omdat we wat blessures hebben. Maar ik geef meteen toe dat alleen zijn aan wezigheid al belangrijk is voor Delta Sport. Er gaat altijd drei ging van hem uit, waarop een verdediging moet reageren. Zo doende ontstaat er ruimte voor andere spelers om te scoren." Bert Nuijens had voor aanvang aangegeven twee blessures te moeten betreuren: Jordy Nie- mans en Leon van der Zanden. „Tenminste, wat Jordy betreft ga ik er nog steeds van uit dat hij geblesseerd is. Ik heb geen andere berichten gehoord." Mid denopbouwer Erwin Bos echter wel: „Volgens mij is Jordy er he lemaal mee gekapt. Dat heeft hij in ieder geval tegen mij ge zegd. Dus ik ga er niet meer van uit dat hij nog terugkomt. Het waarom weet ik ook niet. Of het iets met het vertrek van zijn va der Jaap (de vertrokken trainer) te maken heeft, weet ik niet. Dat zou je hem zelf moeten vra gen." Delta Sport begon de ontmoe ting tegen koploper VHC sterk. foto Marijke Folkertsma Verdedigend klopte in die fase alles en de aanval realiseerde zelfs een 3-1-voorsprong. De be zoekers kwamen echter vlot langszij, waarna de score gelijk opging. Na de hervatting nam de Valkenswaardse formatie van de Servische coach Milos Vasiljevic het voortouw, om dat vervolgens niet meer uit handen te geven. Het tekende de strijd lust en het goede spel van Delta Sport dat het in het spoor van VHC kon blijven. Een overwin ning, of zelfs maar een gelijk spel, was evenwel nog net te veel gevraagd. Scores Delta Sport: Jim Niemans, Erwin Bos en Joey Aertsen allen 3, Peter Lefèvre 2, Guust Sluijs, Me- rijn de Vos, Bob van Lint en Arja Nieuwkoop allen 1. door Peter Snelders ZIERIKZEE - De hockeysters van HSD hebben het competitie gedeelte voor de winterstop goed afgesloten in de reserve derde klasse. De Zierikzeese for matie won thuis met 2-1 van Et- ten Leur 5. Het incomplete man- nenteam van HSD verloor met 5-3 van Tempo 3. HSD moet nog twee wedstrijden spelen, voor dat de winterstop begint. Vrouwen. HSD-Etten-Leur 5 2-1: De thuisploeg nam direct het initiatief. Het speelde beter hockey dan het fysiek sterkere Etten-Leur. Toch kwamen de be zoeksters tegen de verhouding in via een gelukkig doelpunt aan de leiding. HSD bleef ook daarna meer in balbezit en kreeg de betere doelkansen. Dat resulteerde nog voor rust in 1-1 door Mirelle Koks. Direct na de doelwisseling nam HSD de lei ding door Goshwin van den As sem. Daarna had HSD een groot veldoverwicht. Het kreeg legio doelkansen om de wedstrijd reeds in een vroegtijdig stadium te beslissen. Die bleven echter allemaal onbenut. Mannen. HSD-Tempo 3 3-5: HSD miste drie vaste krachten in de verdediging. Dat zou nog geen probleem zijn geweest als Tempo 3 in de vertrouwde op stelling naar Zierikzee was geko men. Omdat het veld in Bergen op Zoom onbespeelbaar was door sneeuwval was het tweede van Tempo vrij en werden enke le spelers daarvan in het derde team opgesteld. Met name in de eerste helft kwam dat tot uiting. Toen was Tempo 3 een stuk ster ker en kon HSD sporadisch uit breken. Toch nam de thuisploeg via Frank Huisson de leiding. De bezoekers bogen die achter stand om in een voorsprong van 2-1. HSD sprong in de eerste helft efficiënt met de kansen om en scoorde toch 2-2 door Christi an Lagendijk. Net voor de rust nam Tempo 3 opnieuw een voor sprong. Na de doelwisseling speelde HSD met vier in plaats van drie man op het middenveld. Daar door had het gedurende vrijwel de gehele tweede helft een oy« wicht. Het sprong echter te slot dig met de doelkansen om. uj een counter liet Tempo zelfs 2-) noteren. Toch werd het opnieuj spannend toen Lars Leene 31 voor zijn rekening nam. Ea slagvaardiger Tempo scoonj tien minuten voor tijd 3-5. ZIERIKZEE - De volleyballen van Connexxion hebben huneer, ste zege behaald in de recreatie ve competitie van Zierikzee. De nummer laatst van poule hield zich Marlecc 1000/Cluzona met 2-1 van lijf en verdubbelde daarmee één wedstrijd het puntentol uit de zeven voorgaande duels. In de andere twee poules wasi sprakje van een wapenstilst bij de bovenste ploegen. In le B won de topdrie met 3-( de vrouwenpoule raakte ni mer drie Mevo'80 enigszins act terop door een 2-1-nederlaagte] gen Kwiek/Sporthuis Zierikzee] ZIERIKZEE - De futsallers m Mainbalance en SV Dreischot hebben van plaats gewisseld in de recreatieve competitie van Zierikzee. Halverwege de competitie blijkt Mainbalance niet opgewassen te gen de clubs uit de eerste klasse en zal per direct uitkomen in de tweede klasse. Uit die tweede klasse heeft SV Dreischor zicB beschikbaar gesteld om de open gevallen plaats in de eerste klas se op te vullen. De consequentie daarvan is, dat de tweede klasse opnieuw zal bet ginnen. IB .Wijnstekers is wél uitgeroepen tot winterkam pioen. De competitie in de ei ste wordt op de oude voet voort gezet. van onze sportredactie GOES - De tafeltennissers van Kerkwerve wacht vrijwel zeker een nacompetitie om lijfsbe houd in de derde klasse zeker te stellen. Een forse overwinning op Middelburg 6 had dat kun nen voorkomen, maar de 7-3-ne derlaag was onvoldoende. Con current Witac'89 heeft één punt je nodig om Kerkwerve degrada tieduels te laten spelen. De laatste wedstrijd van het eer ste team van Scaldina viel in het water door de slechte weersom standigheden. Het duel met The Backhands 3 werd uitgesteld. Kerkwerve 1-Middelburg 6 3-7: Arie de Mik won van Kalver- boer in drie games: 11-5, 11-6 en 11-6, maar redden het niet tegen Hans Rijkse (vijfde game 16-18) en tegen Flierenburg. Stoffel van der Wekken won van Rijkse met een 3e game van 19-17, maar ook hij moest de andere twee partijen laten lopen. Invaller Albert de Vos kwam ook niet verder dan één winstpartij: tegen Rijkse trok hij het punt naar zich toe door de vierde game met 13-11 te winnen. In vijf games ging even- ZIERIKZEE - De tafeltennisju- nioren van Scaldina gaan vol gend seizoen in de landelijke competitie spelen. Dat is het ge volg van het kampioenschap, dat behaald werd door een 5-5-gelijkspel tegen Middelburg 3. De Middelburgers waren de enig overgebleven concurrent voor Scaldina. Het Zierikzeese trio had vóór het duel vier pun ten voorsprong en door het 5-5-gelijk.spel bleef die marge gehandhaafd. De punten kwa men van Koen van Velthoven (twee zeges), Dennis Smalheer (twee zeges) en Niels van Veltho ven (één zege). Het tweede jeugdteam van Scal dina sloot de najaarscompetitie af met een 8-2-zege op Markie- zaat. Daarmee eindigden Mar tin Khatchanov, Nicole Ver braak en Martijn van der Maas op de tweede plaats. eens de dubbelpartij verloren. Scaldina 2-Vice Versa'51 4 2-8: Pang Yuen en invaller Niels van Velthoven wonnen ieder één keer en daar bleef het bij voor het Zierikzeese trio. Met slechts negentien punten degradeerde het tweede uit de derde klasse. Middelburg 12-Kerkwerve 3 2-8: Jos Lindeman was sterk op dreef en bleef ongeslagen. Ben van Bergen moest zelfs met 4-11 en tweemaal 2-11 het hoofd diep buigen. Gerard Knol en Henk 't Hart wonnen beiden twee keer en verloren alleen van Van Bergen. Het dubbelspel werd beslist in drie games: Knol en Lindeman wonnen simpel van Hofman en Veijgen. Scaldina 3-Smash'70 4 5-5: Met vijf teams binnen vier punten van elkaar speelde Scaldina een spannend duel voor lijfsbehoud. Hans Jonker en Mario van Pope- ring verloren het dubbel, maar wonnen beiden twee enkelespe- len. Jan Remmers zorgde voor het vijfde punt, waardoor lijfsbe houd zeker was. Kapelle 6-Kerkwerve 4 6-4: An- ja Plandsoen won van Daeme- nen klopte ook Derksen (in vijf games). Wilbert Huigens won ook van Derksen, en Leo Flik- weert klopte Daemen. Kapel- le-speler Sinke was met drie ze ges de Kerkwerfse plaaggeest, 't Batje 3-Scaldina 4 6-4: De tweede plaats bleef door de ne derlaag uit zicht. Kees Deurloo en Youri van Dijken wonnen res pectievelijk drie en één keer, in valler Bert de Jong won niet. Kerkwerve 5-Kapelle 7 8-2: Jo- han Pannekoek was spekkoper met drie keer winst in sterke partijen. Marcel van Slobbe en Edwin van de Bok waren twee keer de winnende speler. Het dubbel Pannekoek/Van Slobbe zorgde voor het achtste punt. Westerzicht 4-Scaldina 5 6-4: Gerrit van den Bosch en Bert de Jong moesten het met z'n twee ën doen. Van den Bosch zorgden voor drie punten en De Jong voor het vierde. Scaldina 6-Reynaert 5 3-7: Met veertig punten uit tien wedstrij den is Scaldina 6 (Koop Broek huizen, Ed Voshol en Bram Vroegop) zeker van zijn plaats in de zesde klasse. Westerzicht 5-ScaIdina 7 10-0: Tegen de kampioen hadden Si mon Boogaard, Leon Boogaard en Evelien Kostense niets in te brengen. De middenmootplaats kwam niet in gevaar. All Ready-speelster Esther Snoek (rechts) speelt de bal af in het gewonnen duel met ACKC. foto Marijke Folkertsma door Mieke van den Broek ZIERIKZEE - Promoveren via de nacompetitie is tot daar aan toe. Maar dan als promovendus ook na drie duels nog immer on geslagen zijn, is heel wat an ders. Het Zierikzeese All Ready flikte dit kunstje zaterdag door in eigen huis te winnen van ACKC uit Almkerk 13-10. Toch had Hans Landman na de derde zaalzege op rij nog steeds hetzelfde doel voor ogen. „Klas- sebehoud is en blijft doelstelling nummer één. We hebben pas drie wedstrijden gehad. Maar ik kan niet ontkennen dat het goed gaat. We wisten dat we de eerste twee wedstrijden relatief makke lijke tegenstanders hadden. Maar dat we ook ACKC, dat op het veld in de eerste klasse uit komt, zo aan de kant zouden zet ten, had ik niet verwacht. Maar de chemie in ons team is duide lijk gegroeid. En hoe langer we het eerste verlies uit kunnen stel len, hoe beter we spelen." De gasten uit Almkerk werden zaterdag zonder al te veel moei te huiswaarts gestuurd. Na een aftastend begin nam All Ready na acht minuten voor het eerst een voorsprong (3-2). Verder dan een verschil van drie pun ten kwam de Zierikzeese forma tie niet. Vooral het rommelige spel van Henk de Graaf leidde tot veel balverlies. Het zorgde daarbij ook nog voor zichtbare irritatie bij All Ready-spelers. Dennis Voshart probeerde zijn teamgenoot (op niet al te vrien delijke toon) vanuit het andere vak aan te sturen. „Henkie, nu niet zomaar schieten", sommeer de Voshart meerdere malen. Met een 7-4-voorsprong ging All Ready de rust in. Na de pau ze maakte de thuisploeg het ver schil groter door naar 12-5 uit te lopen. De wedstrijd duurde voor de koploper echter te lang. De laatste tien minuten kwa men de rood-zwarten via Remi Quist maar één keer tot scoren. De jonge spelers van ACKC had den nog wel adem over en scoor den liefst vier keer. Maar het bracht de spanning niet terug in de wedstrijd. Daarvoor lag All Ready te ver vooruit. Uiteinde lijk werd een 13-10-eindstand op het scorebord genoteerd. AI staat voor Landman klassebe- houd nog steeds voorop. Toch liet de oefenmeester van All Rea dy, dat samen met Sagitta uit Ridderkerk ongeslagen is, zijn gedachten even afdwalen naar een opstapje naar de eerste klas se. „Dat zou wat zijn als All Rea dy als klein clubje tussen de gro ten komt te staan. Dan speel je tegen clubs met een stuk of acht seniorenteams. Wij hebben er maar drie. Dus putten wij uit een veel kleinere achterban. Ver sterking zal dan vooral in de breedte noodzakelijk zijn", al dus een stiekem vooruitblikken de Landman. All Ready - ACKC 13-10. Scores All Ready: Remi Quist 3, Dennis Voshart 3, Esther Snoek 2, Luuk van Eijlcen 1, Manon Torensma 1, Desiree Voshart 1, Anouk van Tig- gelhoven 1, Henk de Graaf 1. van onze sportredactie ZIERIKZEE - De korfballers van SKNWK hebben zaterdag een 10-10-gelijkspel behaald in de derby met All Ready 3. Het was een duel niet wisselende kansen. SKNWK keek vrijwel de gehele wedstrijd tegen een achterstand aan. Via 2-6 werd de rust bereikt bij 5-8 in het voordeel van All Rea dy. Bij 7-9 zette SKNWK een tussensprint in, die voltooit werd bij een 10-9-voorsprong. Een minuut voor tijd maakte All Ready ech ter nog gelijk. „Ons probleem lag in het tweede aanvalsvak", analy seerde coach Cees Bax. „Dat vak maakte slechts drie van de tien treffers. Daarmee was het evenwicht weg." Scores SKNWK: Rocco Bax 4, Gerda Kloet 2, Johan van de Linde 2, Jaap van Gastel 1 en Jacco Folmer 1 'Opperzak' wint Grote Zakloop door Mieke van den Broek NISSE - De winnaar van de zes de editie van de Grote Zakloop noemde zichzelf gisteren na af loop de 'opperzak'. Theo Rabout speelde daarmee in op de opmer king van zijn vader. Pa Rabout trad gisteren op als speaker en betitelde zichzelf bij liet geven van het startteken gekscherend als de grootste zak. Theo Rabout schreef zich pas za terdagmiddag om vijf uur in voor de 21,1 kilometer over deels onverharde dijkjes door de Zak van Zuid-Beveland. „Ik heb er onderweg wel degelijk een wedstrijd van gemaakt, hoor. Maar ik kwam hier voor een training bij daglicht. Ik ben behoorlijk druk met mijn werk. Daardoor kan ik overdag maar weinig uurtjes kan maken." Onderweg stelde Rabout zijn doelstelling bij. Na vijf kilome ter sloot Rabout, afkomstig uit Zuidzande, zich samen met Flo- ris Jan Koole en Miquel van Ton geren aan bij de kopgroep, die bestond uit Wilko de Vos en de Middelburgers Wim van Spar- rentak en Sjaak Brouwer. Tot kilometer twaalf bleven de zes mannen bij elkaar. Toen zorgde Koole er met een versnel ling voor dat de kopgroep flink werd uitgedund. Alleen Rabout en Van Tongeren konden vol gen. Rabout en Koole kwamen vervolgens al snel alleen voorop. Van Tongeren kon het tempo niet meer aan. Hij zakte uitein delijk terug naar de vijfde plek. Twee kilometer voor het einde plaatste Rabout de beslissende aanval. Hij bereikte na 1.15,36 de finishboog op het dorpsplein Zierikzee. Recreatieve competitie. Poule A: vc Lob - Brogum 3-0, Mar- leco/C 1000/Cluzona - connexxion 1-2. Stand: 1. Big Boss 7-18, 2. Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 7-16, 3. vc Lob 7-16, 4. Zeelandia 1 7-14, 5. Profile Tyrecen- ter Rinus Roon 7-13, 6. Mevo'80 1 7-10, 7. Brogum 7-10, 8. Bijdevaate Hypothe ken 7-6, 9. Marleco/C 1000/ Cluzona 7-6, 10. Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf 7-4, 11. connexxion 8-4. Poule B: FIXET Schuddebeurs - Schouwse Bouwmaterialen handel 3-0, Sgravo-de Verfbron - HCR De Kroon/ Wiska 0-3, Schilder de Oude/Kwiek H4 - De Brug 2 0-3, Marleco/C 1000/Cluzona - De Brug 1 2-1. Stand: 1. De Brug 2 8-21, 2. FIXET Schuddebeurs 7-16, 3. in Nisse. Koole werd in de laat ste twee kilometer op bijna een halve minuut gelopen. Hij finish te in 1.16,04. Voor Rabout was het zijn eerste Grote Zak-, loop-winst. „Vijf jaar geleden liep ik hier ook. Toen werd ik derde. Dit soort ludieke parkoer sen liggen mij wel. Ik ben een! fan van de Zak. Het is toch! prachtig dat er Shetlanders en schapen toekijken?" Ondanks de zege op de halve ma rathon richt Rabout zich voorlo-. pig op de Zeeuwse crosswedstri)-. den. Dat doet hij voor zichzelf, maar ook om de Zeeuwse cross wereld op te peppen. Na tweelo-. pen staat Rabout op kop in het klassement. Zaterdag loopt hij' een thuiswedstrijd tijdens deEl- derschanscross in Aardenburg.. Dat wordt een thuiswedstrijd' omdat Rabout op donderdag december, twee dagen voor de wedstrijd, verhuist naar Aarden burg. Over een mogelijk eindklasse-. ring durft Rabout nog geen uit spraken te doen. „Ik ben één1 van de vijf kanshebbers voor het eindklassement. Het is nog» te vroeg om daar meer over te- zeggen. Wel is het zo dat ik vrij' constant loop. Ik ben twee keer Zeeuws kampioen crossloop ge worden en heb in al die tijd nog maar één cross gewonnen." Kleine Zakloop In Nisse werd gisteren ook een Kleine Zakloop gehouden. De loop over 7,5 kilometer werd bij1 de mannen gewonnen door Ei-'' chard Reijnhout. Hij bracht eer tijd van 26.51 op de klok. Daar mee bleef hij veertien seconden.' voor op de nummer twee Jan1' Faes uit Dordrecht. HCR De Kroon/Wiska 7-16, 4. Profile Ty-,/i recenter Rinus Roon Mix 7-16, 5. De Brug 1 6-13, 6. Sgravo-DEK verkeersop- leidingen 7-9, 7. Sgravo-de Verfbron 7-8, 8. Schilder de Oude/Kwiek H4 7-8,i_: 9. Marleco/C 1000/Cluzona 7-6, 10. Zee landia 2 7-3, 11. Schouwse Bouwma'®- rialen handel 8-0. Poule DA: DRV accountants/Wik 2 - C 1000/Cluzona 3-0, Mevo'80 Dames 1-J Kwiek/Sporthuis Zierikzee D1 U j Grand Café Helder - Airpack Mevo'80'^ meisjes 1-2. 'I Stand: 1. DRV accountants/Wik 2 8-21, 2. Juwelier Postma 7-16, 3. Mevo'80 Da- i( mes 1 8-16, 4. Airpack Mevo'80 meisjes 8-15, 5. C 1000/Cluzona 7-7, 6. Kwiek» Sporthuis Zierikzee D1 7-7, 7. Bolle,^ Dier&Tuin/Wik 1 6-6, 8. Grand Café Hel- der 9-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 44