IC Weer zure nederlaag voor TOP Bij Tjoba lukt alles, bij Swift niets Tafeltennisser Bomhof heeft prima dag bij TTCM Oogsttijd voor mountainbiker Ruud Rentmeester Strobl wint eerste wereldbekerwedstrijd 23 [rnemuidse tweedeklasser na drie wedstrijden pas op twee punten rouwen wiek te isselvallig Nationale titel bokser Roelofs Gelijkspel vrouwen Smerdiek Heikamp weg bij Duiveland De Muijnck langer bij Doto maandag 28 november 2005 innze sportredactie ES - De korfballers van TOP jmuiden, uitkomend in de Kdc klasse, hebben voor de ifde week op rij met het ast mogelijke verschil verlo- Ook overgangsklasser For- leed een slordige nederlaag. lis-Avanti 10-13: Na een re- jk begin (4-2) zakte Fortis jmaal in. Avanti uit acker nam het initiatief ten zette de Souburgse over- sgklasser zowel aanvallend verdedigend onder grote Bij rust had Avanti al een [Sprong genomen (6-7) en werd in de tweede helft ver- uitgebreid. Fortis speelde, als tegen Maassluis en IJssel- ver onder de maat en arde nauwelijks. Het achttal trainer Leonard Debbaut nu met twee punten uit iduels op de met vier andere sgen gedeelde vierde plaats, res Fortis: Jacob van Mourik 3, lier Koole en Marieke de Rijke Hels Bebelaar, Elze Blanken- fien Remco Crucq 1. Ready-ACKC 13-10: Na een jfelend begin kwam All Rea- na acht minuten voor het it op voorsprong. Vervolgens de thuisploeg uit naar 12-5. Zierikzeese tweedeklasser im daarna niet meer in de ilemen. ACKC uit Almkerk not aan het eind van de wed- wat meer ballen door de maar maakte niet de hele terstand ongedaan. Door de je opeenvolgende zege blijft Ready koploper, es All Ready: Remi Quist en nts Voshart 3, Esther Snoek 2, van Eijken, Manon Torens- Desiree Voshart, Anouk van ilhoven en Henk de Graaf 1 •RWA 15-16: De Arnemui- aren verloren zaterdag net een week eerder met één [verschil, toevallig ook met elfde eindstand. TOP-trainer Schroevers noemde het nip- erlies van de tweedeklasser zuur". Vooral omdat zijn een minuut voor tijd nog kans op de overwinning Volgens Schroevers had INEUZEN - De volley- ilers van Savok en de teams Kwiek hebben opnieuw een srlaag geïncasseerd. De wed den van de overige clubs in regiodivisie en promotie- uitkomende Zeeuwse tybalteams werden afgelast. Biu-gst-Savok 3-1 (25-21 25 25-21 25-21): Hoewel De gst geen sterke indruk maak- izelf een behoorlijke fouten- had, bracht de Bredase aatie Savok te vaak in pro- lien. De thuisploeg maakte Savok serverend moeilijk. In ig duel trokken de banders vooral daardoor in terste, derde en vierde set het langste eind. Savok mpte in vrijwel elke set lang .maar kon in aanvallend op- te weinig brengen om De st te verontrusten. Na de jbnakende winst in de twee- set leidde dat onvermijdelijk wee setnederlagen op rij. iek-VOY 2-3 (25-21 18-25 25 25-21 11-15): Een erg wis- allig spelend Kwiek ver- ide de winst in eigen huis te den. Kwiek speelde twee l en verzekerde zich nnvan winst. De thuisploeg ia sterk. Geconcentreerd lend werd VOY met een goe- j bestookt. Dat leidde een verdiende zege in de lie set. Die goede start kreeg Ier geen vervolg. VOY pro wie van misverstanden in Kwiek-gelederen en won Skeer ruim. Pas in de vierde Pakte Kwiek de goede draad fop. De opleving was echter korte duur. Een stug ledigend VOY verzekerde in de vijfde set van drie en. annen iek-Vollido 1-3 (25-23 16-25 ■b 21-25): Een slechte wed- van Kwiek. De Bruse aatie begon redelijk, maar momenten dat de mouwen >ten worden opgestroopt, 'dor geen hecht collectief. In darde set verspeelde Kwiek 17-11-voorsprong. Vollido ®na die opsteker in de vier- geen moment meer in ge- 1 De bezoekers beperkten |tenlast en beschikten over prima aanvaller, op wie lfkgeen vat kreeg. zijn jonge formatie zeker een punt verdiend. Scores TOP: Petra de Ridder 5, Nel van Belzen en Hannuël Kra mer 3, Pieter Tramper 2, Carola Meulmeester en Peter van Belzen 1. Atlas-Korbatjo 13-20: Vooraf gaand aan de wedstrijd had der deklasser Atlas een goede in schatting gemaakt. De ploeg uit Ritthem ging er namelijk vanuit dat Korbatjo een moeilijke hor de zou worden. In de eerste helft kon de thuisploeg nog in de buurt blijven. Met een 7-10-stand gingen de teams de kleedkamer in. Maar in het be gin van de tweede helft werd het krachtsverschil ook in de score zichtbaar. Korbatjo gaf flink gas en liep uit naar een 8-18. Vooral de mannen van Korbatjo bleken erg sterk. Scores Atlas: Ellen de Pagter 5, Rob de Pagter 4, André Poortfliet 2, Hanco van Keulen en Michel We- zemer 1. Ondo-Oranje Zwart 18-24: Ook de derde zaalwedstrijd ging voor de ploeg uit Sint-Laurens verloren. In de eerste helft kon de derdeklasser nog aanhaken bij Oranje Zwart (10-10). Maar de rust deed de thuisploeg geen goed. In het eerste kwartier van de tweede helft liepen de gasten met scherpe schoten uit naar een 13-19. Het verschil kreeg Ondo vervolgens niet meer weg gewerkt. Ondanks de drie neder lagen heeft Ondo-coach Edwin Coppoolse nog alle vertrouwen in een goede afloop. Scores Ondo: Wim Allaart 8, Joris Hoogwerf 4, Iwan de Pagter en Bas de Pagter 2, Annelie Wisse en Sanne Platzbeecker 1. Seolto-Togo 15-13: De Zeeuwse derby was, wat zo'n wedstrijd behoort te zijn, een spannende pot. Er werd gerust met een stand van 6-7 in het voordeel van de Goese derdeklasser. Het venijn zat hem echter in de staart. Tien minuten voor tijd, bij een 13-10-voorsprong, viel Rob Harthoorn aan de kant van Seolto uit met een enkelblessure uit. Het bracht onrust in de Vlis- singse ploeg, waardoor Togo te rugkwam tot 13-13. Vijf minu ten voor tijd dunde de ploeg van Togo behoorlijk uit door twee ro de kaarten wegens belediging van de scheidsrechter. Corné van Rooijen kreeg twee keer geel, Marcel Joziasse kreeg di rect rood. Seolto kreeg zo een 15-13-overwinning in de schoot geworpen. Scores Seolto: Remy Schuuring 5, Anja Ovaa 4, Rob Harthoorn 2, Koen Harthoorn 2, Harry Kerkhof 1, Jolanda Kerkhof 1. Scores Togo: Corné van Rooijen 4, Marscha van Belzen 3, Marcel Jo ziasse 2, Martin Crucq 2, Marcel Viergever 1, Lieske Maas 1. Stormvogels-Ventura Sport 12-12: Coach Richard Ollefers van de thuisploeg was hartstik ke tevreden met het gelijkspel te gen Ventura Sport, dat vorig jaar nog in de tweede klasse speelde. Ook na een 8-11-achter- stand bleven de Stormvogels knokken. Het leidde tot een ge lijkspel. Ook doordat de gasten gedurende de wedstrijd steeds slechter op de korf vuurde. Scores Stormvogels: Arno Sander- se 3, Arjen Schoe 3, Jan Theune 2, Linda de Witte 2, Sabine Minder hout 1, Niek Peenen 1 BKC-Blauw Wit 7-16: Blauw Wit begon veel te mat aan de eer ste helft. Halverwege stond een score van 6-7 op het bord. Trai ner Bert Mol moest er in de rust aan te pas komen om de koppen de goede kant op te zetten. Het hielp. De gasten kregen de twee de helft nog maar één score te gen. Scores BKC: Michiel Roest en Mar ty de Vilder 3, Bjom Terbruggen 1 Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 5, Edwin Bommeljé 5, Arnold Flip- se 3, Andries Westhuis 1, Mirande Wagenaar 1, Jenny Coolen 1 In de vierde klasse verloor KCK uit Kapelle met 20-13 van 't Cap- proen, De spelers uit het team van trainer Colin Sonk kregen een lesje kansen benutten. Volharding uit Yerseke verloor met 9-11 van Zaamslag. Het Terneuzense Luctor leed een 10-8-nederlaag tegen Scheldevo- gels. Tjoba-korfballer Sander Harinck speelt de bal af op ploeggenoot Marcel de Dreu, nadat hij bemerkt dat Richard Geldof de verdediging van hem op zich heeft genomen. foto Willem Mieras door Rudy Booqert GOES - Het zat Tjoba nog be hoorlijk dwars, dat ze ruim een maand geleden flink afgeklo ven waren door Swift. Het ene luizige puntje dat de korfbal ploeg uit 's-Heer Hendrikskin deren destijds in de eerste helft had gemaakt, voelde nog steeds als een vernedering. Tjo ba wilde zaterdag revanche. En Tjoba nam ook revanche. De tien kilo stenen die coach Ko Crucq vorige maand in de zakken van zijn achttal consta teerde, waren gedumpt. Tjoba speelde lichtvoetig, gretig en dominant. De 13-9-nederlaag op het veld werd zaterdag in de zaal gewroken. Nu won Tjoba met 14-10. „Als we elke week zo spelen, zullen we van weinig ploegen verliezen", constateer de topschutter Marcel de Dreu (vijf treffers). Het cement van de overwin ning werd gevormd door de strak georganiseerde verdedi ging van Tjoba. Vanaf de eerste minuut kregen de spelers van Swift nauwelijks tijd om een bal aan te nemen: als magneten vlogen de groene shirts op de oranje shirts. „We toonden te weinig creativiteit om daar on deruit te komen", vond Swifts interim-trainer Marianne Mari- nissen, die de zieke Ralph Gil lissen verving. Eigenlijk had Swift alleen in het eerste kwartier uitzicht op winst. Tjoba leek, evenals in de veldderby, bevangen door zenu wen. Maar ook Swift had daar last van. Pas na bijna tien mi nuten en 28 doelpogingen viel de eerste treffer. Daarvóór had Roel Klootwijk namens Swift al een doorloper en een straf- worp gemist. Via Marcel de Dreu zette Tjoba uiteindelijk het eerste punt op het score bord. Van slag Tien seconden later maakte An gela Verduyn echter alweer ge lijk en via Paul van den Berg en Richard Geldof werd het zelfs 1-3 voor Swift. Dat was uiteindelijk de enige voor sprong die Swift mocht koeste ren. De aanval van Tjoba scha kelde bij en via De Dreu (2x), Robert van Schaik (2x) en San- der Harinck leidde de ploeg tien minuten voor de rust met 6-3. Vanaf dat moment was Swift van slag. Dat kwam niet na drukkelijk in de score tot ui ting, wel in het spel. In het slot van de eerste helft en een groot deel van de tweede helft pakte de Middelburgse koploper nau welijks een aanvallende re bound. Eén (gemist) schot van Swift op de korf en Tjoba had de bal weer te pakken. Dat ver klaarde een Middelburgse pe riode van twintig minuten zon der score. „Op een gegeven moment wordt dat een mentale kwes tie", zei Marinissen na afloop. „Bij Tjoba lukte alles, bij ons bijna niks. Het vertrouwen werd minder en we gingen steeds voorzichtiger spelen. De wil was er wel, maar in de uit voering lukte het niet." De Dreu: „We hadden misschien wat geluk met ballen die er bij Swift uitdraaiden, maar met een hoog baltempo en gretig spel hebben we veel afgedwon gen." Stuiptrekking Toen Swift vlak na rust aan sloot bij 7-6 (treffer Ivo de Hond) bleek dat de laatste stuiptrekking. Met zes doelpun ten op rij (drie van Van Schaik, twee van De Dreu en één van Esther van Boven) besliste Tjo ba de zaalderby vervolgens in zijn voordeel. De Swift-serie van zeven opeenvolgende zeges was gebroken en de vernede ring van een maand eerder ge wroken. De enige smet op de winst van Tjoba was het uitvallen in de tweede helft van Petra Rijn. In het ziekenhuis werden bij haar gescheurde enkelbanden gecon stateerd. Daardoor zal ze enke le weken uit de roulatie zijn. Zowel Tjoba als Swift heeft in de eerste klasse G nu vier pun ten uit drie duels. Samen met twee andere ploegen (Odo en Nieuwerkerk) zijn de Zeeuwse rivalen daarmee koploper. „Maar voor ons blijft behoud in deze klasse het perspectief", aldus Marinissen. Dat ligt bij Tjoba anders, vindt De Dreu: „Als we de werklust van van daag elke wedstrijd kunnen le veren, kunnen we bovenin mee draaien." Tjoba-Swift 14-10(7-5). Scores Tjoba: Marcel de Dreu 5, Robert van Schaik 5, Sander Ha rinck 2, Kim Hollestelle 1 en Es ther van Boven 1 Scores Swift: Paul van den Berg 3, Angela Verduyn 2, Richard Gel dof 2, Roel Klootwijk 1, Mabel van de Velde 1 en Ivo de Hond 1. Scheidsrechter: R. Spijkers (Mid- delbeers). Gele kaart: Sander Ha rinck (Tjoba). Aantal toeschou wers: 250. Bijzonderheden: voor de wedstrijd iverd een minuut stil te in acht genomen in verband met het overlijden van Tjoba-lid Frans Braam. door Kim 't Hooft GOES - De tafeltennissers van TTC Middelburg verloren zater dag in de tweede divisie met 6-4 van kampioen FvT uit Rot terdam. In dezelfde poule gin gen de mannen van SAR in Wes- sem met 4-6 onderuit tegen Westa. Bij TTC Middelburg had Jan Henk Bomhof een uitstekende dag. Plij won drie wedstrijden. Het vierde punt kwam op naam van Mark Hackenberg. Marijn Veijgen kwam niet tot scoren. Door deze uitslag is het team op een vierde plaats geëindigd. De mannen van SAR namen met een 6-4-nederlaag afscheid van de tweede divisie. Wim 't Hooft boekte twee overwinningen, Leon van Boven en Dennis Ver dunnen wonnen eenmaal. Het eerste vrouwenteam van SAR kwam niet in actie wegens het slechte weer. Uit de inhaal wedstrijd zal moeten blijken of de Zeeuws-Vlaamsen op de tweede of derde plaats uitko men in de tweede divisie. Een klasse lager sloot het tweede vrouwenteam van SAR in Lei den een prima seizoen af met een knappe 7-3-overwinning op kampioen Scylla. Vooral de 3-0-zege van Nathalie van Wolffelaar op de bijna onver slaanbare Christa Benit was op vallend. In de hoofdklasse miste het tweede mannenteam van TTC Middelburg op een haar na het kampioenschap. Zelf won het team, met een in topvorm verke rende Jeroen Louws, met 8-2 van Hotak uit Hoogerheide. Maar concurrent Backhands be haalde in Sint Annaland de ze ven benodigde punten tegen het gedegradeerde Smash en mag zich hierdoor kampioen noe men. In dezelfde poule kon de wedstrijd van SAR in Klooster- zande tegen het al gedegradeer de Arnemuiden niet worden uit gespeeld. Bij een 2-4-tussen- stand maakte een stroomstoring een einde aan de wedstrijd. De ROTTERDAM - Bokser Danny Roelofs is zaterdagavond in Rotterdam Nederlands kampioen in B-klasse gewor den. De sporter uit Meliskerke, die uitkomt in de klasse -91, versloeg Mitchel Balker, die lid is van de boksvereni ging Kops uit Amsterdam. De twee ontmoetten elkaar eer der in het jaar ook al in de ring en toen won de Zeeuw eveneens. Roelofs overtuigde met name in de eerste twee rondes van het gevecht. Met zijn rechtse directe had hij succes; de kleinere Balker, inmiddels voorzien van een gezwollen oog, kon er weinig tegen inbrengen. Maar de derde ronde, waarin beide boksers al vermoeid waren, leverde een an der beeld op. Roelofs kon zijn eigen hoge tempo niet vol houden, terwijl Balker juist meer in de aanval ging. Door af en toe goed weg te duiken, haalde Roelofs nog een ge lijkspel uit deze ronde. In de vierde en laatste ronde moest Balker voor een knock-out gaan om nog te winnen. Maar Roelofs ontweek de slagen van zijn tegenstander en bleef overeind, hoewel hij uitgeput was. Het was de eerste keer geweest dat hij vier rondes op het canvas moest staan en hij had daar nog niet echt de conditie voor. Na de gong werd hij uitgeroepen tot winnaar met 5-0. Zo doende pakte hij zijn tweede nationale titel binnen één jaar. In mei werd Roelofs ook al Nederlands kampioen in de C-klasse. De zege van zaterdag was zijn elfde in twaalf partijen. SINT-MAARTENSDIJK - De vrouwen van Smerdiek pak ten zaterdag in de eerste klasse van de landelijke competi tie vrouwenvoetbal een punt. In de topper tegen Reigers Boys werd het 0-0. Op een prima bespeelbaar veld kreeg Anne Hage vlak voor rust de beste mogelijkheid. Oog in oog met de keeper faalde ze echter. In de tweede helft waren er weinig uitge speelde kansen. Hierdoor bleef het bij een doelpuntloos gelijkspel. OOSTERLAND - Trainer Jan Heikamp verlaat aan het einde van dit voetbalseizoen Duiveland. De oefenmees- ter denkt dat de spelers aan iets anders toe zijn. Hei kamp is nu aan zijn derde seizoen bezig bij de zater dag-derdeklasser. De 41-jarige oefenmeester uit Zierikzee boekte bij Dui veland mooie successen. Zo werd hij met de ploeg kam pioen van de vierde klasse en behaalde hij de voorbije competitie een periodetitel. Momenteel staat Duiveland op de tiende plaats. De ploeg heeft zeven punten uit tien wedstrijden. PERNIS - Jasper de Muijnck heeft bij zaterdag-hoofd klasser Doto een contract voor onbepaalde tijd gekregen. De leiding van de voetbalvereniging uit Pernis is zo tevre den over het werk van de oefenmeester dat zijn verbinte nis is opengebroken. De Muijnck, geboren in Middelburg, is aan zijn vierde seizoen bezig bij Doto. De club komt uit in de hoofdklas se A, waarin ook Kloetinge en Hoek zijn vertegenwoor digd. door Wim de Vos WESTENSCHOUWEN - Ruud Rentmeester heeft de zevende wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup gewonnen. In de boswachte- rij van Westerschouwen was de Goesenaar veel sterker dan de leider in het algemeen klasse ment, Edzard van Ewijk. Ruud Rentmeester is met andere zaken bezig dan de wedstrijden in de Zeeuwse wintercompeti tie. Voor de Goesenaar zijn wed strijden zoals zaterdag niets meer dan trainingsritjes. Hij richt zich op de nationale koer sen. „Volgend jaar is het mijn laatste jaar bij de beloften en ik wil dan eens gaan oogsten. Ik in vesteer behoorlijk veel in het mountainbiken. Daar moet ik toch eens wat voor terug gaan zien. Na volgend jaar maak ik de overstap naar de elite en het zou mooi als ik ooit deel uit kan gaan maken van het profpelo ton", zei de Goesenaar zaterdag. „In de gezamenlijke wedstrij den ben ik dit jaar vaak als eer ste belofte over de finish geko men, maar ik zou graag eens een wedstrijd op zich winnen." Zaterdag was Rentmeester een klasse apart. Meteen na de start wisten vier renners los te komen van de rest van het deelnemers veld: Ruud Rentmeester, Edzard van Ewijk, Richard Slabbe- koorn en Dennis Raadtgever. „Ik keek op een gegeven mo ment achterom en zag dat ik een gaatje had geslagen", zei Rent meester die daarna nooit meer in de problemen kwam. Slabbe- koorn leek lang op weg naar een tweede plek, maar Van Ewijk liet het zover niet komen. Baukje Doedee was de sterkste bij de vrouwen en breidde daar door haar voorsprong op Natha lie de Roo, die zaterdag op nieuw tweede werd, verder uit. Franky Taelman klopte Adri Jongeneelen in de B-categorie. jongens van TTCM maakten in de landelijk A-competitie een le lijke uitglijder. Na het 8-2-ver- lies tegen het Berkelse TOGB hebben de jongens volgende week in Leiden een goede uit slag nodig om het kampioen schap alsnog binnen te halen. Voor Middelburg scoorden Wou ter van der Mark en Emiel de Rijke eenmaal. In de landelijk B-klasse verlo ren de jongens van Arnemuiden met 6-4 van het Hulster Reynae- rt. Arjan Korstanje won twee maal, Max Vleugel een keer. Ar nemuiden eindigt hierdoor op een vierde plaats. De jongens van Reynaert eindigden als zes de en laatste en zijn hiermee dus van onze sportredactie LAKE LOUISE - Fritz Strobl heeft de eerste wereldbekerafda ling van het seizoen op zijn naam gebracht. De Oostenrijkse skiër gleed zaterdag in het Cana dese wintersportoord Lake Loui se na 1 minuut en 40,96 secon den onder het finishdoek door. De 33-jarige Strobl was de Noor Kjetil-Andre Aamodt daarmee negenhonderdste te snel af. Het was zijn eerste WB-zege sinds ja nuari 2002 (super-G in Gar- misch), een mooi begin dus van het olympisch seizoen. Marco Büchel uit Liechtenstein werd derde. Wereldkampioen Bode Miller stelde teleur. De 28-jari- ge Amerikaan maakte de nodige fouten en eindigde niet eens in de top twintig. Strobl was aangenaam verrast door zijn prestatie op de wegens sneeuwgebrek driehonderd me ter ingekorte piste. „Hiermee had ik geen rekening gehouden. Dit is mijn berg niet. Maar ik weet natuurlijk wel dat ik nog altijd kan winnen als ik het kop- pie er maar bijhoud", zei de olympisch kampioen, die een nieuwe titel ook stiekem nog niet ziet gloren. Miller maakte in Lake Louise geen indruk op ski's, verbaal was hij wel sterk. De regelge ving van de skifederatie FIS („absoluut geestesziek") kreeg er van langs. Hij kapittelde ook opnieuw het „misselijke" beleid van het mondiale anti-dopingbu- reau. Volgens de Amerikaan staat Wada-chef Dick Pound zelf stijf van de dope door zijn huichelachtige en onmenselijke jacht op het gebruik van verbo den middelen; totaal de verkeer de in de ogen van Miller. Creatine Hij wil, om de gezondheid van de atleten niet in gevaar te bren gen, onder meer vrijgave van on schuldige medicijnen tegen ast ma en juist een verbod op het ge bruik van creatine. Miller ver moedt dat dit prestatiebevorde- rende middel alleen om commer ciële redenen wel mag. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23