Hoek moet snel de markt op Time-out doet Van der Spil goed PZC Amateurvoetballers willen niet naar de eerste divisie Hiensch toe aan z'n 150e hoofdklassedu Lastige loting voor Willeboordse Zeeuwse schietbond huldigt kampioenen Driebanders al toe aan laatste thuiswedstrijd Veldhuis wint weer twee keer Boosheid Sluiskil en Philippine om straffen KNVB Trainer Eddy Mestdagh pleit voor meer kwaliteit en concurrentie uitslagen EZESaBBHMMaa agenda Pooltime Sharks wint topwedstrijd van Distroj zaterdag 26 november 2005 GOES - De driebanders van Delta/Ockenburgh spelen mor gen tegen Service Pack/'t Tappe- rijke het laatste thuisduel van 2005. De Hoevenaren zijn de vo rige club van Jean Paul de Bruijn en kopman Eddy Lep- pens is al jaren trainingsmaatje van de Hulstenaar. De wedstrijd in Goes begint om 13.00 uur. Ockenburghs opponent pres teert dit seizoen wissel. Op pun ten staat de ploeg achtste in de eredivisie en qua moyenne (1.320) derde. Voor Ockenburgh is dat omgekeerd. Het team staat derde op de ranglijst en qua moyenne achtste. Voor de gasten spelen Eddy Leppens, An no de Kleine, Jef Philipoom en Jack Wijnen. Bij Ockenburgh spelen Roland Forthomme. Jean Paul de Bruijn, Henk Habraken en Ad Koorevaar. De Belg Jef Philipoom van Servi ce Pack gaat met Ronny Daniels proberen de prestatie van 2003 te verbeteren, toen de biljarters 100 uur onafgebroken biljarten tegen diverse tegenstanders en zo geld inzamelden voor een goed doel. Philipoom: „De stunt- wordt opgevoerd tot 124 uur. We beginnen op tweede kerst dag om tien uur." De poging vindt plaats in Grobbendonk. DAEJON - Marleen Veldhuis heeft op de tweede dag van de wereldbekerwedstrijden zwem men in Daejon opnieuw twee ze ges geboekt. Na de 50 en 200 vrij won de Twentse vedette van het XLence Swimteam, ge traind door Fedor Hes, gisteren ook de 100 vrij (53,24) en de 50 vlinder (26,72). Op het koninginnenummer had Veldhuis, die haar persoonlijk record (53,13) maar net miste, geen enkele tegenstand te duch ten. Wang Junyao finishte bijna drie seconden later als tweede. Op de vlinderslagsprint bleef de- ;ze 17-jarige Chinese aardig in de buurt. Het verschil met de Ne derlandse was tweetiende. ANP TERNEUZEN - Beide clubs een punt in mindering, een boete van 125 euro en zes duels schorsing voor Daniël Schieman (Philippine) en Rafael Buysse van Sluiskil. Dat zijn de straf fen die de tuchtcommissie van de KNVB gisteren oplegde naar aanleiding van het staken van Philippine-Sluiskil op 30 okto ber. Bij dit duel uit de vijfde klasse van het zondagvoetbal ging het twintig minuten voor het einde mis. Met hoofdrollen voor Buys se en Schieman die over en weer .blijkbaar 'wat uitdeelden'. Arbi ter Meertens uit Axel staakte het duel hoewel hij niet precies zag wat er voorviel. Rapporteur Jef Baart uit Kloosterzande nam wél wat waar. Op basis van zijn rapporten heeft de straf com missie blijkbaar een beeld ge vormd en een oordeel geveld. Dat is de conclusie van Bram van Houcke, voorzitter van Sluiskil, die het over „een bela chelijk zware straf" heeft. „Zou den ze in Breda begrijpen wat je er allemaal voor moet doen om een club draaiende te houden? Ik denk het niet. Ze luisteren ook niet naar je. Je vult het wed- strijdformulier in, je wordt in staat van beschuldiging gesteld en je vult andermaal een hoop papieren in. Waarschijnlijk is er in Breda geen hond die er naar kijkt. Ze hebben hun mening al gevormd en wijken daar niet van af. Wat je ook schrijft." Van Houcke zegt niet te weten of hij in beroep gaat. „Daar wil ik het eerst met de rest van het bestuur over hebben. Maar mis schien moeten we samen met Philippine iets ondernemen om dat deze straffen ridicuul zijn." Wim Sprangers, secretaris van Philippine, zegt dat hij zich, op persoonlijke titel sprekend, kan vinden in de visie van Van Houcke. „Een zeer verstandige opmerking om samen deze straf fen aan te vechten. We worden niet één, maar drie keer aange pakt. Het is of een straf voor de speler, of een boete, of een punt in mindering. Maar dus niet drie keer het haasje zijn. Onze tegenstanders lachen zich zes duels rot omdat we geen keeper hebben. Het is echter niet om die reden dat we samen met Sluiskil iets moeten onderne men. Het is het om-echt dat ons wordt aangedaan. Ik denk dat ie dereen binnen het bestuur het met me eens zal zijn." door Frits Bakker HOEK - De nieuwe trainer van Hoek heeft in één week al ge zien wat het hele technische ap paraat van de club al een half jaar ontkent. De selectie van de hoofdklasser is veel te smal, het evenwicht is wankel en het ver trouwen minimaal. Eddy Mest dagh pleit voor snelle versterkin gen, om de tweede competitie helft recht te zetten wat voor de winterstop is verprutst. Als het weer het toelaat, speelt Hoek vandaag het uitduel met Doto. De ploeg heeft veel perso nele zorgen. Pieter de Munnik, Roy Hendriksen en Thijs Bin- nerts hebben maar op halve kracht kunnen trainen. Wilco de Valk heeft voor het eerst ge traind, maar is nog lang met wedstrijdklaar. En Jeroen van de Broeke is naar aanleiding van zijn gele kaart van zaterdag in Scheveningen geschorst. Met twee, drie nieuwe spelers zou Mestdagh al beter uit de voe ten kunnen na de winter. „We zijn veel te kwetsbaar, zeker nu, met die hele en half geblesseer de spelers. Wat op de bank zit, is ook niet direct inzetbaar. Thijs Binnerts is niet helemaal fit en Hiram Collin is nog niet di rect klaar voor dit niveau. Daar om moeten we nu spelers opstel len, die eigenlijk rust moeten krijgen. Dat Pieter de Munnik el ke zaterdag moet spelen, kan voor zijn eigen gezondheid niet goed zijn. Spelen zonder trai nen, dat gaat zich na verloop van tijd wreken. Het kan wel eens uitmonden in een kwetsuur die langer gaat duren." De nood kan wel hoger zijn dan het budget, toch vindt Mestdagh dat er absoluut iets moet gebeu ren. Hij denkt in linksvoeten en aanvallers. „Hoek heeft in de ba siself maar één linksvoetige spe ler: Melki. Het zou goed zijn om er twee bij te halen, één voor het middenveld en één voor cen traal achterin." En aanvallend zit Hoek ook krap in zijn jas. Mestdagh: „We hebben alleen Ysebaert en Domi- nicus voor de punt van de aan val. Destorme vind ik zelf geen speler voor de spits. Zijn kwali teiten liggen tussen de aanval en het middenveld, wat hij zelf ook vindt. Wat we nodig heb ben, als we zo moeilijk blijven scoren, is een extra aanvaller." De Belg weet wat er in zijn land beschikbaar is. „Ik heb al eens rondgekeken, alleen moeten we daar voorzichtig mee te werk gaan. De spelers die tussentijds vrij komen, zijn vaak jongens die niet geslaagd zijn of moei lijk zijn. We moeten oppassen dat we geen kat in de zak ko pen." Voor Mestdagh staat het vast: wil Hoek zich uit de zorgelijke positie op de ranglijst redden, dan moet er meer concurrentie en meer kwaliteit komen. „Dan komt er vanzelf ook weer ver trouwen, want daar ligt een groot probleem. Ik merk het op de training en heb het zaterdag in het veld gezien. Daarom is het goed geweest dat we dins dag een wedstrijdje hebben ge speeld en hebben gewonnen. Scoren en de nul houden, doet altijd deugd." Hoek speelt vandaag tegen Doto met bijna dezelfde elf spelers als zaterdag in Scheveningen. Alleen Van de Broeke is ge schorst. Thomas Ragut is zijn vervanger. De wedstrijdloopbaan van Jessica van der Spil staat voorlopig op een laag pitje. De Goese judoka werkt al met judotherapie op een kinderdagverblijf en wil dat in de toe komst gaan geven aan verstandelijk en lichamelijk gehandicapte kinderen. foto Jos Schuurman/FPS Goese judoka richt zich tot april puur op haar maatschappelijke loopbaan door Roeland van Vliet GOES/GRONINGEN - Aan het NK judo, dat vandaag in Rotter dam wordt gehouden, kon Jessi ca van der Spil zo meedoen. Bondscoach Marjolein van Unen had al een wildcard voor de Goese topsportster geregeld. Maar Van der Spil, inmiddels wel hersteld van alle blessures, heeft vriendelijk bedankt. „Tot april doe ik helemaal niks." Van der Spil (26) heeft een ti me-out genomen. Enkele maan den geleden besloot ze daartoe, nadat ze een tweede zware bles sure binnen korte tijd kreeg te verwerken. Precies een jaar gele den, een week voor het NK van 2004, liep ze een zware kwet suur op aan haar rechterknie. Vier maanden later, vlak voor rentree, brak ze haar linkerkuit been. In wéér een lange, intensie ve revalidatie - met wellicht wéér een teleurstelling aan het eind - had ze geen zin. Het werd tijd om even gas terug te nemen. Stil zitten doet ze echter al lerminst. „Natuurlijk voel ik de teleurstelling dat ik mijn top sportcarrière heb moeten onder breken, maar ik heb nu wel tijd om mij op andere dingen te rich ten. Ik wil in 2006 met een eigen bedrijf beginnen. Ik ben bezig met het schrijven van een onder nemingsplan en probeer het fi nanciële plaatje rond te krij gen." Van der Spil is fysiotherapeut en wil in Groningen, waar ze stu deerde en aan judovereniging De Mattenkloppers verbonden is, judotherapie gaan geven aan verstandelijk en lichamelijk ge handicapte kinderen. „Ik ga met die kinderen op de mat staan, maar leer ze natuurlijk geen worpen. Ik doe een soort ge dragstherapie, ik ben dan heel gericht bezig met de problemen van het kind. Neem nu een autis tisch kind. Dat heeft van nature moeite om contact te maken met anderen. Maar met judo. een contactsport, kun je daaraan werken, alleen al door elkaar vast te grijpen. Het werkt ook, dat weet ik. Ik werk nu al op een kinderdagverblijf, maar dan judo ik met 'normale' kinde ren." Volgens de Goese is het een uniek concept. „Ik heb het nooit eerder gehoord: een top sportster die fysiotherapeut is en met haar sport geestelijk en lichamelijk gehandicapte kinde ren behandelt." Kleine doelgroep Van der Spil realiseert zich wel dat ze maar een kleine doel groep heeft. „Ik ga altijd naar de cliënt toe, naar een kinder dagverblijf of een speciale school, en dan verleen ik een halfuur of een uur zorg. Dat kan door het hele land zijn. Daar naast wil ik op academies voor lichamelijke opvoeding voorlich ting gaan geven over dit soort ge dragstherapie." Van der Spil vertelt enthousiast over haar ideeën en geeft toe dat de judoti- me-out haar goed doet. Ze noemt het zelfs 'een aanvulling op mijn hele wezen'. „Voor ik even gas terugnam, was Jessica judo en judo Jessica. Alles stond bij mij in het teken van de sport. Ik wist wel dat er nog een leven buiten het judo was, maar dat kwam later wel. Nu merk ik ook dat er meer is. En daardoor zal ik straks ook anders op de mat staan. Ik kan straks, denk ik, meer relativeren. En ik maak mijn comeback omdat ik dat wil, niet omdat ik dat moet." Met tennis en rugby (lachend: „Met name in tackelen ben ik goed") houdt ze momenteel haar conditie op peil. En als ze in door Roeland van Vliet GOES - Elisabeth Willeboordse, de enige Zeeuw se deelneemster aan het NK judo vrouwen dat vandaag plaatsvindt, heeft een relatief lastige lo ting. In de schemahelft van Elisabeth Willeboordse, die uitkomt in de klasse -63, zitten sterkere wouwen dan in die van Daniëlle Vriezema. De uit Middel burg afkomstige judoka treft in de eerste ronde Anicka van Emden, die anderhalve maand gele den tweede werd op het EK onder 20. Wille boordse judode één keer tegen haar en won. Dat was vorig jaar tijdens de World Cup in Rotter dam. In de tweede ronde, meteen de halve finale, treft Willeboordse waarschijnlijk Margot Wetzer, de nummer drie van vorig jaar. Willeboordse, de regerend Europees kampioene, is echter aan haar stand verplicht de finale te ha len. Daarin ontmoet ze dan haar rivale Vriezema, die in de sterkst bezette klasse wat makkelijker kan doorstromen. Vriezema en Willeboordse ston den slechts één keer tegenover elkaar: in de NK-fi- nale van vorig jaar. Vriezema won toen. van onze sportredactie DEN HAAG - Voetbalclubs uit de hoogste amateurklassen wil len niet promoveren naar de eer ste divisie. Welgeteld één ama teurclub, het Amsterdamse Türkiyemspor, zegt openlijk de stap te willen maken. Eén ande re club, Bennekom, onderzoekt of de overstap ooit haalbaar is. WKE uit Emmen, Harkemase Boys, De Treffers uit Groes- beek, Baronie uit Breda en Haaglandia uit Rijswijk willen onder het motto 'zeg nooit nooit' de mogelijkheid voor de toekomst openhouden. Dit blijkt uit een rondgang in de hoogste regionen van het ama teurvoetbal. In Nederland be staat grote scepsis over de plan nen van de clubs uit de eerste di visie en het bestuur amateur voetbal van de KNVB. Van de 84 clubs in de zes hoofdklassen geeft bijna negentig procent te kennen dat zo'n kans op promo tie er wat hen betreft niet hoeft te komen. Acht verenigingen die wel voor zijn, laten weten zo'n stap zelf niet te willen maken en dus geen verplichte promotie van de amateurkampioen te wil len. Vooral de kosten van spe lerssalarissen, het aanpassen van de accommodatie en zelfs de langere reizen maken dat de clubs tegen zijn. Wel zijn de meeste clubs voor de vorming van een topklasse bo ven de huidige hoofdklassen, een ander onderdeel van de KN- VB-plannen. „We willen zo hoog mogelijk spelen", luidt de meest voorkomende stelling. Op vallend is wel dat veel clubs plei- van onze sportredactie KLOETINGE - Diederik Hiensch zit vanmiddag in de thuiswedstrijd tegen Noordwijk voor de 150e keer als Kloetin- ge-trainer in de hoofdklasse op de bank. Zijn eerste duel coach te hij negen jaar geleden en dat was eveneens tegen Noordwijk. Zijn vuurdoop beleefde Hiensch ruim negen jaar geleden, op 16 november 1996. Het thuisduel met Noordwijk werd met 3-0 ge wonnen door doelpunten van Jason Pattiasina, Alex Lourens en Ronald Zuijdwegt. Hiensch volgde destijds de ontslagen Paul Telussa op. De 149 wedstrijden van Hiensch leverden de volgende balans op: 59 zeges. 33 gelijke spelen, 57 ne derlagen en een doelsaldo van 295 voor en 275 tegen. Hiensch coachte in het seizoen 1997/ 1998 ook 25 wedstrijden in de eerste klasse, waardoor het petitieduel van vandaaj 175e in totaal is voor Kloet De oefenmeester wil zijn leumduel graag kleur j „We gaan proberen de sl thuisreeks te doorbreken' Hiensch. Kloetinge werkt nu toe vijf thuiswedstrijd en pakte slechts één punt(( gen Scheveningen). „Het geen complex worden", Hiensch. „Ik heb het era pen week over gehad metd Iers. De jonge gasten hebb ten doorschemeren dat het al de spanning is." Kloetinge moet het vandaal len zonder Erwin van Woerdt en Emiel Dorst. Va Woerdt is naar aanleidin] zijn derde gele kaart voo duel geschorst, terwijl met een liesblessure kampt der is het meespelen van Ji Geldof onzeker. Hij was al pen week ziek. van onze sportredactie GOES - De Zeeuwse schietbond heeft gisteravond in Goes de kampioenen gehuldigd. Het ging om de winnaars van de jubi leumwedstrijden, die het afgelo pen jaar op de diverse locaties in Zeeland werden gehouden. De kampioenen zijn: Klein Kaliber Geweer, 50 meter: Zeeuws kampioen. P. Goetheer (Schouwen-Duiveland) 385 pun ten; eerste klasse A: A. Peijer (Domburg) 380; eerste klasse B: K. de Visser (Meliskerke) 373: eerste klasse C: C. Joppe (Pr Juliana) 351; eerste klasse D: D. Bal (Arte- mis) 357. Korps: 1. Meliskerke 1496, 2. Domburg 1492, 3. DOW 1466 Groot Kaliber Pistool, 25 me ter: C.S. Peirs (DOW) 325 punten; eerste klasse C: R. F. D. Brand (Ar temis), 316: eerste klasse D: M A. Hofman (Meliskerke) 288. Klein Kaliber Geweer, 12 meter: P. A. M. Leenders (Dow) 392; eerste klasse A: Labruyere (Domburg) 385; eer ste klasse I?: R Maassen (ORN) 380; eerste klasse C: C. Joppe (Pr april de draad weer oppakt, heeft ze nog ongeveer een half jaar de tijd om op haar oude ju doniveau terug te keren. „Ik doe eerst rustig mee aan enkele B-toernooien voor ik weer aan het grote werk begin", vertelt de tweevoudig Nederlands kam pioene in de klasse +78. Waar mee ze eens te meer aangeeft dat ze geen rentree maakt om aan districtstoernooien mee te doen. „Ik wil weer meedoen aan NK's en toernooien in Europa. Ik heb het gevoel dat ik nog niet klaar ben met mijn sport. Ik heb een echt afscheid nodig en dat heb ik nu niet gehad. Daarom wil ik nog een tijdje door." Gewrichten Of haar lichaam het aankan, weet ze op dit moment niet. Tij dens het rugbyen - ze heeft in middels vier trainingen achter de rug bij een Gronings vrou wenteam en morgen speelt ze haar eerste wedstrijd - heeft Van der Spil wel eens last van haar gekwetste gewrichten, maar daar bijt ze doorheen. „Ik ben wel wat gewend", stelt ze. „Maar het zou heel goed kunnen dat ik straks met het topsporten weer ergens tegenaan loop. Maar dat is dan zo. Dan is het ook duidelijk dat ik echt moet stoppen. Maar zolang ik niets mankeer, ga ik er vanaf april weer helemaal voor." District Zeeland. Parencompetitie vrouwen, derde zitting. (Resultaten vanaf 50 procent). Hoofdklasse: De Vlieger/Weststrate 62.92, Olyslager/ Schoolmeester 54.58, Philippen/Van Rijn 54.17, Van Duin/Geldof 53.75, Den Engelsman/Schliekelmann 52.92. Vd Laan/Van Leeuwen 52.08, Groen/ Lou- werens 50.83. Kramer/Kramer 50.83, Van der Brink/Samsom 50.00 Stand na 3 zittingen: Groen/Louwerens 54.44, Den Engelsman/Schliekelmann 54.44, Olyslager/Schoolmeester 52.50, Bordes/Boter 51.39, Kramer/Kramer 51.25, Van der Brink/Samsom 50.28. Eerste klasse: Kloosterman/Minet 61.11, Dondorff/De Ruiter 57.29, Mix/ Spelier 56.60, Meerman/Rijnders 51.74, V.d Heijden/Schillemans 51.04, Be rends/Vos 50.69, Van Galen/Kole 50.69. Stand na 3 zittingen: Heijboer/ Leef- lang 56.60, Kloosterman/Minet 56.13, Dondorff/De Ruiter 54.86, Mix/ Spelier 52.78, Van Galen/Kole 51.27, Berends/ Vos 51.16, Dierkx/Kerstens 50.23. Twee de klasse: Jongmans/De Jonge 59.38, Flipse/Hanze 58.68, Lenshoek/Vogelaar 58.33, Smolders/Van der Wart 56.94, Hogerheijde/Van der Wekken 53.47, Bos/V d Waart 51.74, Hofman/Ver hagen 51.04, Van Geschiere/De Koning 51.04. Stand na 3 zittingen: Smol ders/Van der Wart 60.53, Jongmans'De Jonge 57.87, Flipse/Hanze 56.02, Brinckman/ Louwerse 52.43, Lenshoek/ Vogelaar 51.97, Van Dijk/Uitenbosch 51.39, Hogerheijde/Van der Wekken 50.69. Timisoara. Vierlandentoernooi man nen. Roemenië-Nederland 27-20 (17- 14). Topscorer Nederland: Van Olphen Maastricht. JIM, tweede dag. Dres suur, Grand Prix: 1. Van Grunsven (Ned) Keltec Salinero 78,0 procent, 2. Gal (Ned) Geldnet Lingh 76,375, 3. Iklé (Zwi) Salieri 72,458, 4. Schellekens-Bar- tels (Ned) Sunrise 71,833, 5. Werth (Dui) Warum Nicht 71,750, 6. Van Lie ren (Ned) Hexagon's Ollright 70,292. Springconcours op tijd: 1. Marioni (Ita) Salto van 't Riethof 0-54,71, 2. Hoorn (Ned) Raetsheren Libelle 0-56,27, 3. Ansems (Ned) VDL Groep Minardi 0-56,65, 4. Van de Pol (Ned) Quick Lau- ro Z 0-57,35. Lucky Day: 9-13-22-25-27-34-37 39-42- 43-44-48-54-57-61 -64-66-74-78-79 On der voorbehoud. Melbourne. WK, finales. Vrouwen, meerkamp: 1, Memmei (VSt) 37,824 punten (sprong 9,325-brug 9,537-balk 9,425-vloer 9,537), 2. Liukin (VSt) 37,823 (9,137-9,587-9,587-9,512), 3. Russo (Aus) 37,298 (9,187-9,362-9,362-9,387), 4. Tweddle (GBr) 36,936, 5. Le Pennec Juliana) 372; eerste klasse D: Bijnagte (Pr Juliana) 370.1 1. Schouwen Duiveland 1552 Juliana 1519, 3 DOW 1510 Kaliber Karabijn. Liggend: Theelen (Westkapelle) 398: klasse 2: J A. A C van D (De Treffers) 393. Staand: Nijsse (Artemis) 391; eerstel B: C, P. Lindhoud (DZ) Pr. J; 360; eerste klasse C: R. Brui (Pr.Juliana) 360; eerste klas» van Sabben (Dc Treffers! Korps: 1. Artemis 1521, 2. Df fers 1468, 3. Nimrod 1466 Kaliber Pistool 25 meter: P v/d Vijver (Artemis) 384, i klasse B: J. E. Borgers (Ar 357; eerste klasse C: C. D Rij (Artemis) 359; eerste klasse J. M. Hopmans (Artemis) 3i meter: I. P. M. van 't Leveni 341 punten; eerste klasse 11: Eirs (Dow) 318; eerste klass J. P. Goense (Nimrod) 324/ klasse B: R, O. Baute (Dow eerste klasse D: C. D Rijnbe? temis) 332; eerste klasse E: Zwagermakers (Pr.Julianai eerste klasse F: H. J. M. Hoj (Artemis) 286. Korps KKP ter: 1. DOW 1243; 2. Juliai Annaland) 1092. (Fra) 36,674, 6. Leonida (Roe)] 10. Harmes 35,549 (8,987-9,12^ 9,125), 24. Linders 33,323 (8,813 8,087-7,762). .1 Eerste divisie. MVV-Haarlem 17. Gommans 1-0, 48. Van Toor Ahahaoui 1-2. Scheidsrechter Gele kaart: Bezzai, Van Beelen lem). Aantal toeschouwers: 4.14; Stand: VW 18-40, Volendam 18 celsior 18-36, Emmen 18-35, FC 18-34, Den Bosch 18-32, Helmo 18-30, MVV 19-27, Graafschap Veendam 18-25, Dordrecht 18-1 Eagles 18-21, TOP 18-21, 19-21, AGOVV 18-20, Stormv Cambuur L. 18-17, Eindhoven Omniworld 18-11, Fortuna S. 181 Hulst. Bedrijfsvolleybalcomp Eerste klasse mannen: Ko- tor-Branmdax Stuntmarkt/Rhodos-Versmarkt i 4-0, Doolaege-Party Max/Smast 0-4. Stand: 1. Stuntmarkt/Rhods 2. Party Max/Smash 2000 10-24;3 dax 8-20; 4. BVH Outokompu 8-18 le Luctor 10-18; 6. Doolaege I 9-9; 7. Versmarkt Taxado 8-6 klasse vrouwen: SC Morres waarts 0-3, Notaris Vroome-Fe de Maat 2-1, Rogiest Acc.-Zama 0-3, Van Waterschoot-Cerestar! 2-1 Stand: 1. Zaman Sport 11 Vroome 10-20; 3. Ferket en dt 11-20; 4. Voorwaarts 10-15; 5. Acc. 10-15; 6. Van Waterschoot)! Cerestar 10-11; 8. SC Morres 1 Tweede klasse vrouwen: SCI 2-Jong Morres 0-3, SC Morres 2-1, Van Wesemael-VVC Rhodos Sterre-PC Place 1-2, Multiklus-tt Pauwels 2-1 Stand: 1. WC 8-20; 2. Van Wesemael 8-17;: 8-15; 4. PC Place 8-15; 5. Multikk 6. Jong Morres 9-14; 7. De Sten 8. SC Morres 3 8-11; 9. SC Morrel 10. Wentzler Pauwels 8-4; 11Ten zaterdag Schaken Meesterklasse. Hotels nl-He: Paard. Tweede klasse C: burg-Oegstgeest'80, SpijkenH Witte Paard 2 Derde klasse I 4-Souburg, De Pion 2-Het Witte 3, Moerkapelle-Terneuzen. ZSI dau-Souburg 2. Middeburg 2-W SVWZV-Goes, Vlissingen-Zierifc Zwarte Dame-De Zwarte Damei Zaalkorfbal Vierde klasse B: BKC-Blaw (19.50 uur), Luctor-Scheld (15.20), Volharding-Zaamslag (11 ten voor twee of zelfs drie regio nale topklassen, zodat de reizen overzichtelijk blijven en enkele lucratieve, door veel toeschou wers bezochte streekderby's blij ven bestaan. Om die reden be staat er in de bollenstreek rond Leiden, het walhalla van de streekderby, weinig sympathie voor de plannen. Met een topklasse moet het ver schil tussen zaterdag en zondag verdwijnen, vinden veel clubs. Zondagclubs blijken bereid op zaterdag te spelen, desnoods 's avonds, In januari moeten de amateurclubs zich over de plan nen uitspreken. GPD vocht in het straight poe spannend duel uit, maar de punten in eigen huis. Dl tij straight van Angelo Ki bracht een fraaie break voor Ketting en daarmee c winst in de partij. Doordi lems en Danny Doven nc partij verforen, kwam de stand van 7-2 in de boete Sharks gaan nu met zes f voorsprong aan de leiding ROOSENDAAL - Dankzij een knappe 7-2-overwinning op con current Distroj uit Roosendaal is Pooltime Sharks leider gewor den in de eerste klasse van de re gionale poolcompetitie. Noël Bruinooghe begon sterk, hetgeen een overwinning ople verde in het 9-ball op Robert Golding. Ook in het 8-ball pak te hij de punten. Ronny Willems

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 72