tremming zeesluis is een drama DM Succesvol Riton wint prestigieuze prijs Hulst wijst bouw twee woningen af Cadzand-Bad in trek bij Belgen bin n9n uit DIGITALE FOTO'S AFDRUKKEN VOOR EEN LAGE PRIJS mmrn ct per foto www.goedkopefotos.nl mdelijke sluisdeur bezorgt Rijkswaterstaat kopzorgen Automobilist rijdt fietsster aan Basisschool in Clinge breidt uit PvZ wil zuidelijke tunnelroute www.familievermaak.nl de Jonge Hoek van Dijke )oud voor nieuw ouic^cu(r=^outrv/,aar(r rmschade 't beperkt Zeeland 0113-315649 fc.nl factie pzc.nl |s31,4460 AA Goes •ntie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; L.Vlaanderen: 0114-372770; |al: 020-4562500. Wag 26 november 2005 POWERED BY JiVERSCHOORE editie Zeeuws-Vlaanderen :rankvan Cooten AND-BAD - Cadzand- n trek bij Belgen. Ze heb- eel belangstelling voor het van een appartement in badplaats. Reden zijn de hoge prijzen van appar- len in Vlaamse kust- ;en als Knokke en Oos- Knokke wordt steeds Ier, „Daarom is er veel ani- mo van Belgen voor onze bouw plannen", zegt wethouder L. Kamphuis van de gemeente Sluis. „De prijzen van onze ap partementen zijn een stuk inte ressanter dan in België." In Cadzand-Bad zijn diverse nieuwbouwplannen in voorbe reiding waaronder een plan voor 90 appartementen op het Duinhof. Op het Duinhof zijn drie complexen voorzien, inclu sief parkeerkelder, met apparte menten van verschillende afme tingen. Duinhof is onderdeel van een groot plan om Cadzand-Bad kwalitatief te verbeteren. De ge meente doet dat samen met on dernemers en ontwikkelaars. Af gesproken is dat een ontwikke laar van bijvoorbeeld een appar tementencomplex ook inves teert in de aankleding van de openbare ruimte. Deze aanpak gaat door het le ven als het pilotproject 'Kwali teitsimpuls Badplaatsen'. Dit project in Cadzand-Bad was de ze week een belangrijk thema tij dens de Landelijke Kustdag in Noordwijk aan Zee. Tijdens de ze kustdag stond kennisuitwisse ling tussen alle betrokkenen aan de Nederlandse kust centraal. De kustdag werd bezocht door 125 deelnemers van onder meer kustgemeenten en midden standsverenigingen. Volgens wethouder Kamphuis is het plan van de gemeente Sluis voor Cadzand-Bad door de deelne mers goed ontvangen. „Wij hebben onder meer uitge legd dat Cadzand-Bad een ge zinsvriendelijke badplaats moet worden zonder een kopie te zijn van andere badplaatsen zoals Knokke. Wij kiezen dus niet voor een verstening van onze kust zoals in België. Daar is de kust geheel volgebouwd. Wij gaan daarom zeker niet al te hoog bouwen", zegt Kamphuis. TERNEUZEN - Bij een aanrijding op de Axelsestraat in Terneuzen liep gisteren een meisje uit die plaats hoofd en beenletsel op. Zij werd aangereden door een auto die plotseling uitweek. De bestuurder reed in de richting van de kruising Dokweg-Zuidlandstraat, Ooggetuigen verkla ren dat hij plotseling naar links uitweek, omdat er een au to voor hem stilstond en hij door te hoge snelheid niet meer kon remmen. Hij schepte hierbij het meisje dat uit tegenovergestelde richting kwam. Zij belandde met haar fiets op de motor kap. Vervolgens kwam zij tegen een boom terecht. Het voertuig van de man die het meisje aanreed was op dat moment nog niet tot stilstand gekomen en ramde ook een geparkeerde auto. De fietsster is per ambulance naar het ziekenhuis in Terneuzen vervoerd. Zij kon 's avonds weer naar huis. Haar fiets was totaal vernield. Zowel de auto van de man als het geparkeerde voertuig had blikschade. CLINGE - Met de opening van de nieuwbouw heeft Clin ge officieel de brede school in gebruik genomen. Basis school St.Bernardus is uitgebreid met twee lokalen. Eén wordt gebruikt door peuterspeelzaal 't Bijennest en de buitenschoolse opvang Pardoes. Het tweede nieuwe lo kaal doet dienst als speellokaal voor de kleuters en peu ters. De nieuwbouw werd gisterenmiddag tijdens een feestelij ke bijeenkomst in gebruik genomen. St. Bernardus speelt daarmee snel op de toekomst in. De nieuwe basisschool staat er amper vier jaar, of de eerste grote uitbreiding is al een feit. Wethouder F. van Driessche van de gemeente Hulst, die onder meer het peuterspeelzaalwerk in zijn por tefeuille heeft, feliciteerde de gemeenschap Clinge met de ze verrijking. TERNEUZEN - Ter voorkoming van een verkeersinfarct rond de grens pleit de Partij voor Zeeland (PvZ) voor ver lenging van de zogeheten zuidelijke tunnelroute. Dit bete kent dat er vanaf de Westerscheldetunnel een rechtstreek se verbinding moet komen met de Expresweg', achter het fabriekcomplex van Cerestar in Sas van Gent. Het plan op zich is niet nieuw. Maar in het verleden heeft de pro vincie een dergelijke verbinding altijd afgewezen, mede uit oogpunt van natuurbescherming, in het bijzonder de aanwezigheid van enkele kreken op Belgisch grondge bied. Maar de PvZ vindt de aanleg van deze route nu zo belangrijk dat zelfs de aanleg van de tunnel bij Sluiskil onder het kanaal Gent - Terneuzen er ondergeschikt aan moet worden gemaakt, zo schrijft de partij in een brief aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. De PvZ vindt dat de zuidelijke tunnelroute er versneld moet komen. (Advertentie) N St'rj ?/j\, I llSf */Jït Advertentie Genieten komt van Binnenuit. PROEF ONZE LICHTVERTEERBARE PRIJZEN Promotieactie: van 15 oktober tot 15 januari 2006 U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl zeeuwse almanak Jubilarissen Het was een mooie bijeen komst, gistermiddag in het etablissement in Philippine. Een zaal vol jubilarissen luis terde aandachtig, maar ook enigszins gelaten, naar de jaarrede van de algemeen di recteur van de kunstmestfa- briek. Een opbeurend ver haal, vol economische bespie gelingen; het komt allemaal wel weer goed. Maar uiteinde lijk draaide het natuurlijk al lemaal om de huldiging van de volhouders. Het waren er veel, heel veel. Zoveel, dat de directiesecretaresse bij het overtikken van de speech van haar baas één welgemeend ad vies toevoegde. 'Applaus. Even een slokje water drin ken en doorgaan met de huldi ging van de jubilarissen'. Hij las het nét niet voor, maar nam braaf een slokje, ook al had hij geen dorst. en alleen ontwortelde bo en enkele schadegevallen, mlijke ongelukken deden iet voor. In totaal kregen litie en de brandweer zes ngen binnen. ierenweg in Aardenburg, Kastanjestraat in Vogel en in de Narcisstraat in uzen zorgden omgevallen voor overlast. In de Wag- in Terneuzen bezorgde ingevallen afvalcontainer aan twee geparkeerde au- N61 bij Hoek belandde ïgafzetting op het fiets- Clinge brandde de hoofd- g van een woning aan de aelstraat door. Volgens de r brandweercommandant was het gisteren niet ze- blikseminslag de oorzaak )e overlast beperkte zich vu jdelijk ongemak, omdat de i:' lers enige tijd geen stroom andere delen van Zee- 'as er weinig stormscha- Walcherse politie kreeg gen van omgewaaide bo- afgebroken takken in on eer de Prelaatweg in West en de Van Cittersweg in Huiden. Op de Kaai in in de Cruquiusstraat in ngen waaiden hekken om. Noordweg in Middelburg «n verkeerszuil om. De overlast werd veroor- doordat de spoorbomen Schroeweg in Middelburg 'Ag dóór de wind niet aal open gingen. Daar- 'leef het verkeerslicht op staan en moesten auto's wachten. Dit probleem is die middag verholpen. In mderiburg in Vlissingen de brandweer twee bo om, die op een woning te vallen. Ook werd damebord bij een café op Pamypark verwijderd. Een zeeschip kan niet verder varen door de gestremde zeesluis. foto Camile Schelstraete door Wout Bareman TERNEUZEN - Het Regionaal Innovatief Trainings- en Oplei dingsnetwerk (Riton) in de Ka naalzone Gent-Terneuzen krijgt een steeds groter bereik. Stonden vorig jaar zo'n 1500 deelnemers ingeschreven, in middels zijn het er al bijna 3500. Ook het aantal bedrijven dat een beroep doet op het on derwij snetwerk groeit; er staan een kleine 300 kleine en grote re bedrijven geregistreerd. Het grensoverschrijdende net werk biedt (gratis) intemeton- derwijs aan. Er zijn 28 cursus sen beschikbaar, maar als het aan de coördinatoren A. Stal- laert en P. Kalle ligt, wordt dat aantal de komende jaren flink uitgebreid. Tot dusver zijn modules als Outlook (e-mailgebruik), inter netgebruik en surfen op het in- ternet, logistiek en inkoop- en voorraadbeheer beschikbaar. Daar wordt nu de module op het gebied van zorg en veilig heid (tiltechnieken en handhy- giëne) aan toegevoegd. Ook ko men er modules kwaliteitszorg. Het Riton is begin 2003 opge richt om de uittocht van jong talent tegen te gaan door te in vesteren in opleidingen die aan sluiten bij de behoeftes van het bedrijfsleven in de Kanaalzone Gent-Terneuzen Het cursusaanbod wordt ver zorgd door het ROC Wester- schelde, de Hogeschool Gent en de Katholieke Hogeschool Sint-Lieven in Gent, de initia tiefnemers van het samenwer kingsverband. Het project draait op ongeveer 700.000 euro aan subsidies. Be langrijkste geldgever was de Euregïo Scheldemond (350.000 euro). Verder leverden onder meer de gemeente Terneuzen, de stad Gent, de provincie Zee land en de deelnemende onder wijsinstellingen een financiële bijdrage. Grensoverschrijdend Alle opleidingen van het Riton worden in gezamenlijk overleg door experts van de drie instel lingen ontwikkeld en ook grens overschrijdend aangeboden. Het Riton beoogt verder grens overschrijdende samenwerking te stimuleren, waardoor werk nemers binnen de Kanaalzone kansen worden geboden om zo wel in Nederland als Vlaande ren aan de slag te gaan. Het succes dat wordt geboekt, rechtvaardigt voortzetting van het project, menen Stallaert en Kalle. Ze bereiden nu al een nieuwe subsidieaanvraag bij de Euregio Scheldemond voor. Stallaert (ROC Westerschelde): „Die wordt door alle betrok ken partijen, zowel het bedrijfs leven, de overheidsinstanties als de drie onderwijsinstituten gesteund." Het netwerk kreeg gisteren, tij dens een seminar gewijd aan de zorgsector, een extra steun tje in de rug met de internatio nale 'Cross Border Award' voor bijzondere verdiensten op het gebied van Europese grens overschrijdende samenwer king. Citaat uit het juryrap port: „Riton biedt aan alle werknemers in de Kanaalzone de kans om zich bij te scholen in bepaalde vaardigheden door middel van e-learning modu les, met speciale aandacht voor personen die minder gemakke lijk opleidingen kunnen vol gen." De jury prees ook de pogingen een hecht netwerk tussen de be drijven en onderwijsinstellin gen in de regio te verwezenlij ken. Euregiogedeputeerde J. Suurmond overhandigde de prijs gistermiddag aan de direc teuren van de drie deelnemen de scholen. door Sheila van Doorsselaer HEIKANT - Burgemeester en wethouders van Hulst willen niet meewerken aan de bouw van twee woningen in Heikant aan de Julianastraat en de Ellen- dijk. Op de twee percelen zijn geen woningen toegestaan en het college wil de bestemming niet aanpassen. (Advertentie) een oud sieraad achter in de linnenkast of iets nieuws dat bij je past? nu goudinruilaktie bij juwelier Postma, Dam 7 Zierikzee Heikant heeft weliswaar uit zicht op vijftien nieuwe wonin gen, maar die komen dan wel op een door de gemeente welover wogen uitgekozen plaats. Het dagelijks bestuur wil nu niet toestaan dat er op een per ceel tussen twee woningen aan de Julianastraat een huis wordt gebouwd. Het betreft tuingrond en dat willen burgemeester en wethouders graag zo houden. Ook al omdat er sprake is van een bebost gebied en de gemeen te wil dat er een groene buffer blijft tussen de al aanwezige be bouwing. De aanvrager stelt dat op de ka vel al een 'chalet' staat en wekt hiermee volgens het college de indruk dat het een woning be treft. Burgemeester en wethou ders stellen nadrukkelijk dat het slechts gaat om een tuinhuis en dat er dus geen sprake is van vervangende nieuwbouw. Ook een Heikants echtpaar met een woonwens aan de Ellendijk hoeft niet op medewerking van het college te rekenen. Op de grond waar het stel een woning wil bouwen is volgens het be stemmingsplan enkel landbouw toegestaan. Het Hulster college stelt de ge meenteraad dan ook voor geen medewerking te verlenen aan de bouw van de twee woningen en geen vrijstellingsprocedure op te starten. De gemeenteraad heeft echter het laatste woord. De leden van de commissie Ruimte vergaderen dinsdaga vond 6 december vanaf 19.30 uur over beide voorstellen van het college. In de raadsvergadering van don derdagavond 22 december wordt een definitief besluit ge- (Advertentie) Kom naar onze showroom en beleef het wintergevoel met spectaculaire aanbiedingen! vrijdag 25 november van 09.00 uur tot 21jOQ uur zaterdag 26 november Wout Bareman IEUZEN - De stremming Ie zeesluis in Terneuzen is alisch voor de haven van Havenschepen D. Ter- van Gent spreekt van een merrie, die uitkomt. Onderstreept voor de zo- ekeer de noodzaak van de van een nieuwe, grotere us Maar daarnaast toont ik aan hoe kwetsbaar Gent laie ene, verouderde sluis. ?as al voorspeld, dat die of laat kuren zou gaan ver- Welnu, die voorspelling helaas uit." int werd gisteren, vlak hij een toespraak moest :n op een havensymposium de Janeiro, door kabinets- verkers op de hoogte ge- l van de rampspoed. Toen hem nog verzekerd dat waterstaat de problemen ie noordelijke buitendeur sluis 's middags nog zou len, maar dat bleek te opti- pblemen ontstonden don- gmiddag". Na maanden on- udswerk zou de noordelij ke buitendeur van de zeesluis weer in gebruik worden geno men. Tijdens de eerste tests van de deur zou de sluis enkele uren gestremd zijn. Toen de deur - die met zogenoemde onderrolwa gens over een rails op de sluisbo- dem wordt voortbewogen - hal verwege de sluis was, haperde hij en viel stil. Er was op geen enkele wijze nog beweging in te krijgen, ook niet met hulp van sleepboten. De bedieningsinstal latie vertoonde geen gebreken en ook verschillende onderwa terinspecties door duikers brach ten geen mankementen aan het licht. In de vroege ochtend besloot wa terstaat de vastgelopen sluis deur met behulp van aggregaten vol lucht te pompen. Dat verliep aanvankelijk niet volgens plan, maar gisteren aan het eind van de middag lukte het toch de drij vende deur in de deurkast in de sluiswand te manoeuvreren. In de loop van vandaag wordt een 220-tonskraan ingezet om één van de rolwagens van de sluisbodem weg te takelen. Is dat eenmaal gebeurd, dan kan de sluis weer in gebruik worden genomen. Tegenslag Een woordvoerder van Rijkswa terstaat waarschuwde gister avond echter: „We hebben nu in vierentwintig uur tijd zoveel tegenslag gehad bij het 'bergen' van die sluisdeur, dat we even geen voorspelling meer durven te doen over het tijdstip waarop de sluis weer operationeel is. We streven naar zaterdag middag, maar als het tegen zit..." De stremming van de sluis lever de nauwelijks problemen op voor kleine zeeschepen. Die kon den uitwijken naar de Middens- luis. Waterstaat had het 'geluk' dat eerder ook een stremming van de kanaalbrug bij Sas van Gent was afgekondigd (in ver band met onderhoud), waardoor de vaarschema's van verschillen de lijndiensten al waren aange past. En tenslotte werd water staat ook een handje geholpen door de harde wind. De klap- bruggen van de zeesluis mogen niet omhoog bij windkracht ze ven of meer, dus lag de scheep vaart gisteren bij windkracht acht en negen tóch al stil. In to taal liepen gisteren een handvol schepen grote vertraging op door de stremming. Vandaag worden behalve lijnschepen van de Tor-Line ook een bulkcarrier voor staalconcern Sidmar en an dere zeeschepen geconfronteerd met wachttijden. EUZEN )e noordwester- die van donderdagavond terochtend over de provin- aasde, heeft in Zeeuws ieren geen grote proble- ipgeleverd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 65