VdA kiest voor nieuwe mensen ft* CDA Borsele wil met SGP en VVD verder Verhalen maken boek over de Ramp compleet DINERS bini nen uit DIGITALE FOTO'S AFDRUKKEN VOOR EEN LAGE PRIJS va ic. ct per foto www.goedkopefotos.nl Grafschennis Wolphaartsdijk herhaalt zich thouder Knuit en fractievoorzitter Louwrink op onverkiesbare plaats einig schade or storm raak in huis ooskerke WinterspektakeIJjfe* Gift duizend euro school Baarland Pluim voor Thoolse vrijwilligers Afvalstoffenheffing Goes gelijk Canadese gedenkplaat gestolen www.familievermaak.nl Rolstoelfiets na wijnproeverij de Jonge Hoek van Dijke zeeuwse almanak Jubilarissen [dag 26 november 2005 POWERED BY IVERSCHOORE editie Bevelanden-Tholen rank Balkenende 'HAARTSDIJK - Op de be- ilaats aan de Boomdijk in aartsdijk zijn onlangs op- twee graven vernield. Het dezelfde graven die in ook al eens kapot werden kt. De daders hebben het telkens ge munt op de kettingen die tussen de palen rond de graven han gen. Gepakt zijn ze nooit. Het bestuur van de Vereniging Gemeenschap Wolfaartsdijk roept bewoners via het dorps blad De Schalm op de ogen open te houden als ze op de Boomdijk lopen. Voorzitter S. Huissoon vindt het buitenge woon vervelend voor de nabe staanden, die al behoorlijk op leeftijd zijn. „Die mensen heb ben de graven twee jaar geleden laten repareren en dus kosten moeten maken. Nu is het weer raak. Dit is het werk van een zie ke geest." Huissoon heeft geen idee wie de vernielingen hebben gepleegd. „Daarom hoop ik dat mensen nu een beetje opletten." Burgemeester D. van der Zaag van Goes herinnert zich de graf schennis uit 2003, maar is niet op de hoogte van de recentste vernielingen. „Wat ik nu hoor, daar zijn geen woorden voor." Hij denkt niet aan kwajongens streken, maar vermoedt een ver band met familie- of zakenrela ties. Van der Zaag roept de da ders op ermee te stoppen. bPaardekam NINGEN - Het bestuur Partij van de Arbeid in rswaal heeft wethouder Knuit en de twee huidige leden laag op de kandida- voor de gemeenteraads zingen van maart volgend eplaatst. Nieuweling Jan uit Krabbendijke voert de leeft geen politieke erva- ïaar is wel voorzitter van a-nemingsraad van Lamb Meijer en lid van de Bondsraad. Het bestuur PvdA denkt dat hij het in «ft om van de fractie een team te maken. Op de I plaats staat Frangois nberg uit Krabbendijke. tussen 1997 en 2002 ook de gemeenteraad. Op de plaats vinden we de eer- ndidaat die nu ook in de t: Chris Schoof uit Yerse- de vierde plaats staat Verburg uit Hansweert. ouwrink uit Krabbendij- imenteel fractievoorzitter PvdA in de gemeente door het bestuur op de plaats gezet. Wethouder komt zelfs niet verder zesde stek. s voorzitter Johan van heeft de lage plaatsing ÜLBURG - De storm die onderdagavond over Zee- ekt, heeft vooralsnog wei iade aangericht. icier van dienst van de reer voor de Bevelanden teravond nog geen enke- •fding binnengekregen. In van oostelijk Zuid-Be viel wel enkele centime- ieuw. ilcheren was wel enige maar daar bleef het loral bij omgewaaide bo- afgebroken takken. De overlast werd veroor- doordat de spoorbomen Schroeweg" in Middelburg ig door de wind niet lal open gingen. Daar- leef het verkeerslicht op staan en moesten auto's 'achten. Dit probleem is lie middag verholpen. In ndenburg in Vlissingen de brandweer twee bo ni, die op een woning sn te vallen. Ook werd lamebord bij een café op lamypark verwijderd. DSKERKE (W) - In een in de Gargonstraat in kerke is donderdagavond iken. idsprekersysteem en een eler werden gestolen. De i van de goederen be- ongeveer 1000 euro. De s vond plaats tussen voor zeven en elf uur. van de huidige mensen niets met hun kwaliteiten te maken, maar wil het bestuur gewoon vernieuwen. „Dat kun je beter meteen radicaal doen", zegt hij. Van Velzen zegt het een slechte zaak te vinden dat mensen vele termijnen achter elkaar in de raad zitten. Acht jaar is wat hem betreft wel het maximum. Toch zit iemand als Joke Louw rink nog maar vier jaar in de raad. Chris Schoof zelfs nog maar anderhalf jaar. Van Vel zen verdedigt desondanks de keuze van het bestuur om de nieuwelingen boven deze men sen te zetten. „Het is voor par tijen niet gemakkelijk om nieu we mensen te vinden", legt hij uit. „Als die dan komen, kun je ze ergens laag op de lijst zetten, maar dan doen ze over vier jaar waarschijnlijk niet meer mee. Daarom zetten wij ze meteen hoog op de lijst. Ik besef dat dat hard is voor de anderen. Wat Van Velzen betreft komt Chris Schoof overigens gewoon terug in de raad, want de PvdA gaat voor minimaal drie zetels. De partij hoopt kiezers bij de opgeheven BBR weg te kapen. Voor Knuit zijn er misschien ook nog wel kansen. Hij trekt al tijd veel kiezers in Hansweert en kan misschien met voorkeur stemmen de raad in. De huidige wethouder wil nu geen commen taar geven op de keuze van het bestuur. Dat doet hij pas nadat de partijleden komende woens dag de definitieve lijst hebben vastgesteld. De leden kunnen nog veranderingen aanbrengen en het is natuurlijk maar de vraag of zij de radicale koers van het bestuur ondersteunen. Ook Louwrink geeft geen com mentaar over haar lage plaats. Agrariër Frangois Lindenberg, de nummer twee op de lijst, is natuurlijk niet helemaal nieuw. Hij zat al vijf jaar in de raad, maar bedankte vier jaar geleden voor de eer toen hij door het toenmalige bestuur op de vijfde plaats werd gezet. Hij heeft zich nu spontaan weer aangemeld en zegt verrast te zijn dat hij met een op de tweede plaats is gezet. „Ik heb het raadswerk altijd met veel plezier gedaan en ben bereid me weer voor 150 pro cent in te zetten", zegt hij. Hoe wel de partij vooraf geen kandi daat-wethouder aanwijst, wil Lindenberg alvast wel zeggen dat hij bereid is wethouder te worden als de partij een beroep op hem doet. Hij zou daarmee in de voetsporen van zijn vader tre den. Die was dertien jaar wet houder in Reimerswaal. Lijst trekker Nout ambieert naar ei gen zeggen geen wethouders- post. De ledenvergadering van komende woensdag begint om 20.00 uur in Ons Dorpshuis in Kruiningen en is openbaar. Foto uit het boek 'Boven water'. De Berghoekstraat gezien vanuit de Welhoekstraat. door Rob Paardekam KRUININGEN - In korte tijd kan veel veranderen. Drie jaar geleden had Sjaak van Loo uit Kruiningen nog geen ongewoon grote interesse in de ramp van 1953. Nu prijkt zijn naam op een 250 pagina's tellend boek over de watersnood. De Kruininger maakte in februa ri 2003 deel uit van een groot Reimers'waals orkest tijdens de herdenking van de watersnood. Hij was onder de indruk en raak te steeds meer geïnteresseerd in de ramp die zich vijftig jaar eer der voltrok. Hij surfte op het in ternet en kwam op de site van het Zeeuws documentatiecen trum, waar hij talloze foto's van de ramp vond. Van Loo besloot op zoek te gaan naar de origine len en begon daarmee aan een avontuur dat-tot op de dag van vandaag duurt. Drieduizend fo to's heeft hij inmiddels. Eind 2003 schreef de PZC al een artikel over de grote verzame ling foto's van Van Loo. Toen had hij er 1400. „Ja, daar moet ik jullie eigenlijk nog voor be danken", zegt hij. „Want zonder dat stukje was het boek er niet gekomen." Binnen een week na publicatie hing uitgeverij Van Velzen uit Krabbendijke aan de telefoon met de vraag of hij eens langs kon komen om te bekijken of er een boek te maken viel. Dat bleek mogelijk. Begin vol gende maand ligt dat boek in de winkels. Boven water, zoals de titel luidt, is een behoorlijke pil geworden. Niet in de laatste plaats omdat er behalve foto's ook veel verhalen in staan. „Dat was een bewuste keuze", vertelt Van Loo. „Natuurlijk is een foto boekje ook erg leuk, maar die verhalen maken het completer." Het boek gaat over de ramp in de kernen die nu tot de gemeen te Reimerswaal behoren. Er staan algemene verhalen in over de ramp in de betreffende dor pen, maar ook persoonlijke rela zen van mensen die de ramp heb- (Advertentie) h een oud sieraad achter in de linnenkast of iets nieuws dat bij je past? )0Ud VOOr nieuw oucCjou(f=jou<Twaartf nu goudinruilaktie bij juwelier Postma, Dam 7 Zierikzee (Advertentie) Kom naar onze showroom en beleef het wintergevoel met spectaculaire aanbiedingen! vrijdag 25 november van 09.00 uur tot 21JÏ0 uur zaterdag 26 november A van 09.00 uur tot 17.00 uun® 'ssingen 12118) 424000 Terneuzen Tel. (0115) 647333 jegens succes verlengd'- (j5) AUTO POPPE door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - CDA Borse le wil niet één partij uitsluiten om straks mee te regeren, na de gemeenteraadsverkiezingen van 7 maart 2006. Dat de samenwer king met SGP en VVD haar sinds 2002 goed is bevallen, steekt wethouder én CDA-lijst- trekker M.Vermue-Vermue uit Oudelande echter niet onder stoelen of banken. „Het gaat heel plezierig." Ver- mue-Vermue is voorzichtig en dat is niet voor niets. „Het woord is eerst aan de kiezers." Haar voorzichtigheid is ook in gegeven door landelijke peilin gen waarin 'concurrent' PvdA hoog staat en het CDA laag. De ervaring leert dat de christen-de mocraten bij gemeenteraadsver kiezingen meestal redelijk sco ren door de lagere opkomst van kiezers. Die hoop doet leven, maar er is meer. Vermue-Ver- mue verwacht dat de kiezers zich ook laten leiden door het be leid dat de laatste jaren in Borse le is gevoerd. Met de ontwikkeling van veel woningbouwplannen, de ver nieuwingen in Heinkenszand rond De Stenge en in 's-Graven- polder én dat de lasten weinig zijn verhoogd. „Dat is in het ver leden wel eens anders geweest." Armoedebeleid In het verkiezingsprogramma kiest CDA Borsele voor voortzet ting van het gevoerde beleid. Zo als: een ruimhartig armoedebe leid voor wie echt buiten de boot dreigt te vallen. In elke kern een school openhouden, zo lang dit onderwijskundig verant woord is. De Westerschelde Con tainer Terminal (WCT) mag er komen, maar mag geen bedrei ging zijn voor de kwaliteit van de woonomgeving en het milieu. De CDA-kandidatenlijst telt, na een forse vernieuwing vier jaar geleden, slechts één nieuw ge zicht op een verkiesbare plaats: S. Geleijnse uit Baarland. Hij staat vijfde. Vermue-Vermue is nummer één, gevolgd door frac tievoorzitter P. van den Dries uit Heinkenszand en de zittende raadsleden M. van de Plasse-Na- gelkerke uit Kwadendamme (drie), A. Schenk uit Ovezande (vier), K. van der Maas uit 's-Gravenpolder (zes) en W. Kooiker uit Kwadendamme (zeven). C. Verbeek, ook raads lid, is op een negende plaats ge zet om enige vernieuwing moge lijk te maken. CDA Borsele heeft nu zes raadszetels en één wethouder. BAARLAND - In openbare basisschool De Berenburcht in Baarland is deze week een cheque van 3000 euro over handigd aan stichting Tio Loiro die zich inzet voor kansarme kinderen in Brazilië. De school heeft zelf vorig schooljaar 1000 euro bij elkaar gehaald met een sponsor loop en een fancy fair. Deze opbrengst is door Wilde Gan zen verdrievoudigd tot 3000 euro. SINT-MAARTENSDIJK - Joke van der Pol en Rick van Poortvliet .zijn gisteren door de gemeente Tholen be noemd tot vrijwilliger van het jaar en vrijwilliger van de toekomst. Ze kregen de erebenoeming uitgereikt door bur gemeester W. Nuis en wethouder M. Velthuis, tijdens een speciale vrijwilligersavond in partycentrum De Haestin- ge in Sint-Maartensdijk. Joke van der Pol zet zich al vijftien jaar in voor peuter speelzaal Het Stavertje in Stavenisse en is bestuurslid van Stichting Peuterspeelzalen Tholen. Rick van Poort vliet (15) werkt als vrijwilliger voor het jeugdhonk Oud-Vossemeer. GOES - De Goese belastingen vallen volgend jaar nog ietsje lager uit dan de gemeente eerder had laten weten. Door een meevaller in de kosten van de afhandeling van beroep- en bezwaarschriften houdt de gemeente 130.000 euro over. Het college van burgemeester en wethouders wil met dat geld de stijging van de afvalstoffenheffing uit stellen. Door ingrijpen van de gemeenteraad zou die volgend jaar niet niet met tien, maar met vijf procent omhoog gaan. Nu blijft de afvalstoffenheffing gelijk, waardoor elke aan geslagen huishouden 7 euro in de knip houdt. Doordat het Rijk het huurdersdeel van de onroerendezaakbelas- ting heeft geschrapt, betalen Goesenaren volgend jaar veel minder belasting. Het voordeel is gemiddeld 180 tot 200 euro. WOENSDRECHT - Een gedenkplaat van de Black Watch Royal Highland Regiment Canada bij het bevrijdingsmo nument in Woensdrecht is gestolen. Het is niet bekend wanneer de gedenkplaat precies is ontvreemd. Gisteroch tend bleek dat de plaat niet meer op zijn plaats stond. Het monument was ruim 5000 euro waard. Veteranen van de Black Watch Royal Highland Regiment Canada schonken de plaat vorig jaar aan de gemeente Woensdrecht, ter na gedachtenis aan de gevallen leden van het regiment in de Tweede Wereldoorlog. (Advertentie) (Advertentie) Genieten komt van Binnenuit. ben meegemaakt. Op de voor kant van het boek prijken behal ve die van Sjaak van Loo ook de namen van Rinus Sinke uit Oost- dijk en .Cees van den Boven- kamp uit Waarde. Die laatste is bekend vanwege de vele 'In vroe ger tijd'-boekjes die hij heeft sa mengesteld. Hij schreef voor het boek enkele verhalen over onder meer Waarde en Rilland. Sinke stortte zich enthousiast op het schrijven van een verhaal over zijn persoonlijke belevenissen in Oostdijk. Van Loo is zeer te spreken over het resultaat, al krijgt het ene dorp wat meer aandacht dan het andere. Logisch, want niet overal richtte het water even veel verwoestingen aan. Boven water is vanaf 10 december bij verschillende boekhandels te koop. Het boek verschijnt in een oplage van 2500. Het kost 32,50 eu- ZIERIKZEE - De bewoners van Jannewekken 10 in Zierikzee krijgen een rolstoelfiets. De aanschaf van deze fiets is mo gelijk geworden door een aan zienlijke bijdrage van de Ronde Tafel Schouwen-Duiveland. Gis teren is de cheque overhandigd aan vertegenwoordigers van stichting Arduin. Het geld is door de vijftien leden tellende club bij elkaar gesprokkeld door een wijnproeverij te organi seren. PROEF ONZE LICHTVERTEERBARE PRIJZEN Promotieactie: van 15 oktober tot 15 januari 2006 modern living easy living U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl Het was een mooie bijeen komst, gistermiddag in het etablissement in Philippine. Een zaal vol jubilarissen luis terde aandachtig, maar ook enigszins gelaten, naar de jaarrede van de algemeen di recteur van de kunstmestfa- briek. Een opbeurend ver haal, vol economische bespie gelingen; het komt allemaal wel weer goed. Maar uiteinde lijk draaide het natuurlijk al lemaal om de huldiging van de volhouders. Het waren er veel, heel veel. Zoveel, dat de directiesecretaresse bij het overtikken van de speech van haar baas één welgemeend ad vies toevoegde. 'Applaus. Even een slokje water drin ken en doorgaan met de huldi ging van de jubilarissen'. Hij las het nét niet voor, maar nam braaf een slokje, ook al had hij geen dorst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 51