Winnaars Collectie boek 8: Jan Cremer bruna postkantoor PZC PZC knip de voordeel bon i n i 11i LM i'iïi'Ay PZC ABONNEEVOORDEELBON Met het oog op de Schelde Langs de boorden van de Schelde Jan Cremer 1 5 Toppers uit de Nederlandse literatuur het alfabet van Zeeland R, Jan Cremer WINNAARS COLLECTIE samengesteld door de boekenredactie van uw kra P™h°P de ^orpagina van deze krant 15 gelauwerde Nederlandse schrijvers. Allen winnaars van prestigieuze literaire onderscheidingen. Een prachtige collectie boeken in harde kaft gebonden en abonnees voorzien van een fraaie stofomslag. Met zorg samengesteld door de boekenredactie van o.a de PZC en alleen voor abonnees te koop met een éénmalige korting op elke titel, li vindt uw voordeelbon 3x per week op de voorpagina van deze krant. Knip de bon uit en lever 'm in bij één van de filialen van Bruna, Free Record Shop of op het Postkantoor. U ontvangt dan het boek van de week met€ 2,55 korting (normale prijs €7.50). Iedere zaterdag verschijnt er een nieuw 'Winnaars' boek in de verkoop (zolang de voorraad strekt). U kunt de collectie ook per post ontvangen 2,50 verzendkosten per boek). Als u zich intekent op de hele collectie ontvangt u het laatste boek gratis. Kijk ook op \v .yvyWinnaarscollectie.nl. WINNAARS COLLECTIE Voor slechts Normale winkelprijs €7,50 pst. (zolang de voorraad strekt) o.a. verkrijgbaar bij w^scoi/ectie^ Winnaar nr. 9: Gerrit Kouwenaar vanaf zaterdag 3 december verkrijgb 1Rerrico Campert I Het leven is vurrukkulluk 2. Thomas Rósenboom I De mensen thuis 3. Jan Wolkers I De doodshoofdvlinder 4. Tessa de Loo I De meisjes van de suikerwèrkfabriek 5. Geert Mak I Het stadspaleis 6. Gees Nooteboom I De verliefde gevangene 7. Simon Vestdijk I Op afbetaling 8. Jan Cremer I Ik Jan Cremer 9. Gerrit Kouwenaar I Ik was geen soldaat 10. F. Bordewijk I Noorderlicht 11. Hugo Claus I De geruchten 12. A.F.Th, van der Heijden I Advocaat van de hanen 13. K. Schippers I Eerste indrukken 14. Willem Brakman I Een winterreis 15. Gerard Reve I Werther Nieland Is er één boek dat zich er meer op kan beroemen waar schokeffect te hebben veroorzaakt in dej; zestig dan 'Ik, Jan Cremer' (1964)? Een liter tijdbom, een schelmenstuk heette de roman te< Dat waren de aardige kwalificaties voor een b 'vol geweld, seks en plat en grof taalgebri Anderen noemden het daarom pure pornografie, werk van een nutteloze sadist. Cremer (1940); werd een literaire verkrachter genoemd, een sch een viespeuk. Sommige bibliotheken weigerden boek in hun collectie op te nemen. En het publi Dat verslond het boek. In het jaar van verschiji werd het zeventien keer herdrukt. In dertig lam kwam het boek uit. In 1976 kreeg de auteur Prozaprijs van de gemeente Amsterdam. Jan Cremer Ik, Jan Cremer "Met het oog op de Schelde" "Langs de boorden van de Schelde" Ja, stuurt u mij tegen de speciale actieprijs: EU 'Met het oog op de Schelde' ex. €13,50 (inclusief verzend- en administratiekosten) G 'Langs de boorden van de Schelde' ex. a €15,- (inclusief verzend- en administratiekosten). Ik verleen hiermee eenmalig machtiging aan PZC om een bedrag van af te schrijven van mijn bank- of girore kening Binnen 14 dagen na verwerking stuurt Vèrse Hoeven uitgeverij het bestelde aan u toe. Handtekening: Abonneenummer: (indien bekend) E-mail: Alleen volledig ingevulde bonnen worden geaccepteerd. Uw gegevens worden enkel gebruikt voor de administratie van de PZC. De bon is geldig tot 22 december 2005. 'Met het oog op de Schelde' ISBN nummer 9075703104. Actienummer 900-93609 'Langs de boorde van de Schelde' ISBN 90 75703 88 0 actienummer: 900-93449 VERSE HOEVEN PRODUCTIES-UITGEVERIJ Het boek is kleurrijk geïllustreerd met ruim 60 foto's. Het boek is genaaid, gebonden in een harde band en heeft een omvang van 112 pagina's, Ook te koop bij de boekhandel. Verkoopprijs €16,50 speciaal voor PZC abonnees slechts €13,50. Algemene voorwaarden abonneevoordeol Niet in combinatie met andere aanbiedingen, Geen korting achteraf op reeds betaalde kaarten. Alleen bonnen van krantenpapier worden in behandeling genomen. PZC is niet verantwoordelijk en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor het gebodene en de financiële en administratieve afwikkeling bi| de deelnemende organisaties. Wijzigingen in de spelregels, data, aanvangstijden en geldende prijzen zijn te allen tijde voorbehouden. Prijzen worden uitgegeven zolang de voorraad strekt PZC BV gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens Zie het colofon van PZC voor meer Informatie het alfabet van Zeeland Harmen van der Werf door Rinus Antonisse, René Hoonhorst, Ben Jansen, Hans Peeters met fotografie van Ludo Goossens Wat is een loods en wat doet hij? Loodswezen wat is dat voo' "wezen"? Waarom zit er in Vlissingen ook een Vlaams loods wezen? Zo maar wat vragen die kunnen opborrelen als je over de boulevard van Vlissingen loopt. Dichtbij zijn ant woorden nog wel te vinden, bij de mensen van de rededien sten in de Koopmanshaven, oud-loodsen en zeevarenden woon achtig in Vlissingen. Het feit dat zeeschepen al honderden jaren vlakbij passeren en dat de loodswezens al sinds die tijd in het centrum van de stad gevestigd zijn, zijn ingrediënten die voor menigeen tot de verbeelding spreken. Organisaties die zijn meegegaan met technologische ontwikkelingen en die ze tegelijker tijd hebben overleefd. Een logistieke wal organisatie met een loodsdienst- coördinatie in het Scheldecoördinatiecentrum even verderop, een geza menlijke rededienst in de Koopmanshaven die vanwege aangescherpte vei ligheidsvoorschriften ontoegankelijk is voor buitenstaanders, loodsvaartui- gen die buitenbeeld van eenieder ver op zee liggen en "last but not least" bijna 500 Nederlandse en Vlaamse loodsen die veelal 's nachts, nooit alleen maar wel vaak eenzaam, onder alle omstandigheden "buiten de boulevard" hun werk doen en ervaringen uitwisselen in hun sociëteit. Aspecten die het zeer moeilijk maken de afstandelijkheid van deze organisaties tot de geïnte resseerden te verkleinen. 'Langs de boorden van de Schelde' is een uniek boek over zowel de Schelde in België als de Westerschelde in Nederland. Dezelfde rivier die in twee landen zo verschillend is. Het is veel meer dan alleen maar een vaarroute voor zeeschepen naar de haven van Antwerpen. De boorden van de Schelde zijn rijk aan historie, cultuur en vooral natuur. Zo is de Westerschelde na de Waddenzee het belangrijkste vogelreservaat voor Nederland. Maar ook in België kent de Schelde tal van vogelgebieden die de moeite waard zijn. Afgelopen jaar schonk de Provinciale Zeeuwse Courant in samenwerking met Vogelbescherming Nederland weke lijks aandacht aan die unieke plekjes langs de Schelde en de Westerschelde. Negenentwintig plekken die de moeite van het bezoeken waard zijn en waar het op een aantal plaatsen goed vogels kijken is. Het boek is bijzonder fraai geïllustreerd met bijna 200 kleurenfoto's van de Belgische fotograaf Ludo Goossens. Het boek is genaaid, gebonden in een harde band en heeft een omvang van 192 pagina's. Ook te koop bij de boekhandel. Verkoopprijs €18,50 speciaal voor PZC abonnees slechts €15,- Stuur de bon op naar: PZC, t.a.v. lezersservice, Postbus 31, 4460 AA, Goes en u ontvangt uw bestelling thuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 48