:c lan voor huizen p plek bouwput Drempels wekken veel ergernis tocht Sint geweldig voor pr www.goedkopefotos.nl WinterspektakelJ 0 rijdt sster aan r)oud voor nieuw cuiCjjcucT=^oucT iwaarcC Partij vande Burger is recht vooruit k nieuwbouw in Koningstraat nig schade r storm Dure gok van drankrijder Negeren winkelverbod bestraft Boete voor beledigen agenten Muziekapparatuur weg bij inbraak nan de Jonge Hoek van Dijke www.familievermaak.nl zeeuwse almanak Jubilarissen DIGITALE FOTO'S^rTrrW AFDRUKKEN yMEUWg VOOR EEN LAGE PRIJS ct per foto POWERED BY VERSCHOORE idia Berkelder 1LBURG - Voor de derde ip rij heeft Middelburg If kandidaat gesteld voor lelijke intocht van Sinter - e gemeente heeft de hulp van Sinterklaas geroepen. Moet die in- iaar Middelburg komen? ichouwenaar, burgemees- Middelburg: „Natuur- leten we dat doen, het is publiciteit voor Middel- denk dat de intocht van laas één van de best be- programma's van het hele j Nederland de fina- het WK voetbal haalt." ijner al drie jaar mee be nder succes overigens. We de eerste keer een heel k brief geschreven. Nu en we het op deze ma st een brief van Sinter- EUZEN - Bij een aanrij- 1 de Axelsestraat in Ter liep gisteren een meisje plaats hoofd- en beenlet- id aangereden door een ie plotseling uitweek. De rder reed in de richting kruising Dokweg-Zuid- ïaat, Ooggetuigen verkla- ihij plotseling naar links k, omdat er een auto voor ilstond en hij door te ho lheid niet meer kon rem- klaas zelf en foto's van de in tocht van dit jaar. Of dat helpt, dat weet ik niet." Ajé Boschhuizen, eindredacteur van de NPS: „Wij hebben diep respect voor de Goedheiligman. Als zijn argumenten voor de in tocht in Middelburg hout snij den, en dat verwacht ik wel van argumenten van Sinterklaas, dan luisteren we daar natuur lijk heel goed naar. Maar we krijgen heel veel aanvragen bin nen voor die intocht." Sjaak van den Berg, Sinterklaas in Middelburg en voorzitter van de Stichting Evenementen Mid delburg: „Voor de promotie van de stad is het erg goed. Voor ons zal het alleen in de jaren erna een probleem zijn om zoiets te evenaren. Wij hebben in al die jaren iets opgebouwd. Het is jammer om een jaar niet mee te kunnen doen, we proberen er al tijd echt iets van te maken. Maar als de echte Sinterklaas door Middelburg rijdt, moet je daar als hulpsinterklaas natuur lijk niet tussen gaan zitten." Rita Grootjans, organisator van de sinterklaasintocht in Vlissin- gen: „Een tijdje geleden heeft de burgemeester hier ook voorge steld om de landelijke intocht naar Vlissingen te halen. Toen hebben wij gezegd: 'Als dat doorgaat, trekken wij ons te rug'. Ze brengen zelf Pieten mee, die van ons moeten dan in een bootje ergens achteraan. De stoomboot die wij altijd gebrui ken, is ook niet goed. Althans, dat was de laatste keer zo, in (Advertentie) t een oud sieraad achter in de linnenkast of iets nieuws dat bij je past? nu goudinruilaktie bij juwelier Postma, Dam 7 Zierikzee (Advertentie) Kom naar onze showroom en beleef het wintergevoel met spectaculaire aanbiedingen! vrijdag 25 november van 09.00 uur tot 21JJ0 uur zaterdag 26 november van uur 1975. Misschien is het wel moge lijk als we goede afspraken kun nen maken, want het is wel een mooi gezicht, de stoomboot op open zee." Eddy Mensink, van het sinter klaascomité in Sneek: „Ik doe nu al 28 jaar de intocht in Sneek, maar de landelijke in tocht is geweldig voor de pr. Het gaat om het promoten van de stad. Het is maar éénmalig." „Je moet het plaatselijke comité uitschakelen en alles aan de NPS overlaten. Toch hebben we volledig meegedaan, we hebben al onze Pieten ingezet en de mu ziekkorpsen die normaal meelo pen, deden ook gewoon mee. De normale intocht hebben we ge woon een week uitgesteld. Dit jaar hebben we er hier zelfs drie. Het was zeer de moeite waard. Als ze het volgend jaar weer in Sneek zouden willen doen, doen we het zo weer." Suzanne Kappetein, Kathy van Elburg (zittend) en Ilona de Bie (rechts) vormen samen de Partij vande Burger. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - Kathy van El- burg doet met de nieuwe naam, de Partij vande Burger (PvB), mee aan de verkiezingen in maart 2006. Ze was tot septem ber raadslid van de Lokale Par tij Vlissingen (LPV). „Ik heb even getwijfeld of ik nog door zou gaan na de verkiezingen, maar Vlissingen heeft een partij nodig die het opneemt voor de sociaal-zwakkeren in de maat schappij." Van Elburg voelde zich niet meer thuis in de LPV, die vol gens haar geen sociaal gezicht meer heeft. Na een korte onder breking waarin ze de werknaam Lijst van Elburg koos, kwam het raadslid deze week naar bui ten met de nieuwe naam: de PvB. „We zijn er voor en door de bur ger. Vandaar de naam, die geen woordspeling is op mijn achter naam. En we hebben voor 'van de' aan elkaar gekozen omdat een drieletterige afkorting beter klinkt dan een vierletterige." In korte tijd sloten elf leden zich aan bij de PvB. „Ik heb twee prachtvrouwen op plaats twee en drie naast me staan op de ver kiezingslijst. Suzanne Kappe tein en Ilona de Bie. Daarna ko men drie mannen. Dat is goed voor het evenwicht." De PvB zegt dat de partij niet rechts en met links is, maar 'recht vooruit'. Ze spreekt van korte lijnen tussen de kiezer en de PvB. „Onze speerpunten zijn onder andere: Bestuurlijke ge loofwaardigheid van de politie ke vertegenwoordigers; verant woorde subsidiebewaking en we willen uitsluitend het belang van de Vlissingse bevolking die nen." Van Elburg zegt over de huidige financiële crisis waarin Vlissin gen zich bevindt, dat er bijna niet meer bezuinigd kan worden door een grote groep burgers. „Er is stille armoede. De bodem is bereikt en daar weet ik over mee te praten, omdat ik zelf heb ondervonden wat het is om van de bijstand te leven." Van Elburg verwijst naar de volksdemocratie. „Die vorm krijgt door beslissingen door en voor de burger. We laten ons goed door de burgers informe ren. Onze politieke stroming be gint voor de eigen voordeur." door Miriam van den Broek OOSTKAPELLE - Bewoners van de Lants- heerstraat in Oostkapelle zijn de geluids- en trillingsoverlast door de verkeersdrempels in de straat meer dan beu. Wat hen betreft mogen de drempels per direct worden weg gehaald. Nu ook de dorpsraad in actie is ge komen, heeft de gemeente gezegd de oor zaak van de overlast te zullen onderzoeken. De Lantsheerstraat is de doorgaande weg in het dorp. In 1995 is de straat heringericht en zijn er kruispuntplateaus gekomen. Sindsdien hebben de bewoners die direct naast de drempels wonen, veel last van tril lingen en het geluid. Vooral vrachtwagens en bussen veroorzaken 'een hoop gebonk'. En omdat de straat een ouderwetse funde ring heeft, dreunt het volgens bewoners flink door in huis. „De drempels zijn destijds aangelegd om de snelheid in de straat terug te brengen. Dat heeft niet geholpen", zeggen bewoners. „Het verkeer rijdt nog net zo hard. De drem pels zijn dus ook nog eens overbodig." Een paar jaar geleden is een van de plateaus min der steil gemaakt. Dat heeft de overlast vol gens de bewoners kunnen verminderen. Verschillende keren hebben mensen uit de Lantsheerstraat hun klachten bij de gemeen te neergelegd. Het college van B en W be sloot afgelopen augustus dat de weg blijft zoals die is, omdat de situatie voldoet aan de richtlijnen van het verkeersveiligheids- project Duurzaam Veilig. Daarnaast besloot het college alle verdere klachten van de bewoners niet langer inhou delijk te behandelen. Dat is de dorpsraad in het verkeerde keelgat geschoten. „B en W schreven dat de volgende brieven voor ken nisgeving zouden worden aangenomen. Daar hebben wij ons geweldig aan ge stoord", zegt voorzitter S. Lous van de dorpsraad. „De gemeente is er toch voor haar bewoners? Voor ons is dat een princi paal uitgangspunt. Een gesprek moet altijd tot de mogelijkheden blijven horen." De dorpsraad weerlegt ook de argumenten die Veere gebruikt om niets meer aan de weg te doen. „De overlast wordt veroor zaakt door de gesteldheid van de weg. De meeste huizen in de Lantsheerstraat zijn ge bouwd op een ouderwetse fundering. De on dergrond bestaat uit lagen slappe klei en veen. Wij vragen ons af of daar ooit reke ning mee is gehouden toen de straat een hoofdweg werd. De weg is kwetsbaar en on voldoende bestand tegen de verkeersbelas ting", zegt Lous. Naar aanleiding van de brief van de dorpsraad heeft het college be sloten de situatie toch nog eens te onderzoe ken. foto Lex de Meester editie Walcheren (8;0113-315649 it.nl edactie@pzc.nl ,31,4460 AA Goes ntié-exploitatie: enMidden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; jal; 020-4562500. dag 26 november 2005 ladia Berkelder ELBURG - Twee project- keiaars mogen plannen voor woningbouw op de ul aan de Zuidsingel in [burg. De Koningstraat letrokken bij de plannen. ELBURG - De storm die mderdagavond over Wal- trekt, heeft vooralsnog schade aangericht. itie kreeg meldingen van aaide bomen en afgebro ken in onder meer de Pre- in Westkapelle en de itersweg in Arnemuiden. in Veere en in de usstraat in Vlissingen u hekken om. Op de in Middelburg viel terszuil om. De meeste st werd veroorzaakt door- spoorbomen bij de weg in Middelburg gister door de wind niet heie open gingen. Daardoor iel verkeerslicht op rood moesten auto's lang u. Dit probleem is later Idag verholpen. In de San- in Vlissingen zaagde de reer twee bomen om, die woning dreigden te val- werd een reclamebord café op het Bellamypark lerd. De gemeente heeft Proverko en de Walcherse Bouw Unie ge vraagd om een voorstel te ma ken. Er is voor deze bedrijven ge kozen omdat de gemeente daar goede ervaringen mee heeft, zegt woordvoerster M. Kalver- boer. De gemeenteraad heeft af gelopen maandag ruim twee ton beschikbaar gesteld voor het ontwikkelen van de plannen. Eind februari beslist de raad of en welk plan er daadwerkelijk wordt uitgevoerd. Afgelopen zomer leverde de Goe- se ontwikkelaar Van Garderen Dekker ook al een plan in voor woningbouw op de bouw put. Dat bedrijf wilde ook een theater bouwen langs het Ka naal door Walcheren. De ge meente weigerde met het bedrijf te praten omdat Van Garderen Dekker stukken grond in de gemeente koopt om die later in te zetten bij het binnenhalen van opdrachten. De projectontwikkelaars mogen niet zomaar hun gang gaan. Het kwaliteitsteam van de gemeente - een adviescommissie voor ste denbouw en architectuur - heeft voorwaarden gesteld. De wonin gen mogen, inclusief kap, vier la gen hoog worden. Op sommige punten in het gebouw zijn vijf la gen mogelijk. Het gebouw moet voor het oog uit losse panden be staan, in plaats van uit één gro te wand. Onder de woningen komt een parkeergarage, die voor een deel openbaar wordt. Onderzocht wordt hoe groot de garage moet worden. Uitgangspunt is dat de kelder drie lagen diep wordt. Voor de Koningstraat worden twee varianten uitgewerkt; een plan waarbij nieuwe woningen worden gebouwd op de plaats van de huizen die door de ge meente zijn gekocht en een plan dat uitgaat van nieuwbouw in bijna de hele straat. Op twee huizen na zijn alle wo ningen nu in het bezit van de ge meente. De twee eigenaren die nog niet hebben verkocht, kun nen dat later ook nog doen, is af gesproken. De twee panden die het dichtst bij de Zuidsingel staan, worden niet gesloopt, maar opgeknapt. De twee onbewoonbare panden aan de Korte Noordstraat wor den op termijn gerestaureerd. Beide zijn monumenten. De hui zen raakten beschadigd nadat de bodem in de omgeving van de bouwput verzakte als gevolg van de werkzaamheden. Sinds de verzakkingen in maart van dit jaar, ligt het werk stil. Inmid dels is besloten om niet verder te gaan met de bouw van een theater. Op maandag 12 december is er een informatiebijeenkomst over de plannen in de Burgerzaal van het oude stadhuis aan de Markt. „Het gaat dan om een eerste in druk" aldus Kal verboer. „Bo vendien willen we in een vroeg stadium horen wat de ideeën van omwonenden zijn over de plannen, zodat de ontwikke laars daar nog rekening mee kunnen houden." MIDDELBURG - Een 26-jarige Middelburger dacht op 16 januari na het nuttigen van drie flesjes bier onder de alcoholgrens te zitten. Hij nam het risico door te gaan rij den. De politie hield hem aan en uit de blaastest bleek dat hij net te veel had gedronken. De Middelburgse politie rechter A. Gaakeer veroordeeld hem gisteren tot een boe te van 360 euro. Een 21-jarige Middelburger kreeg voor dronken rijden op een bromfiets driehonderd euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. De man werd op 12 februari dit jaar in zijn woonplaats aangehou den met ruim drie keer zoveel alcohol in zijn lichaam aan gehouden als is toegestaan, te weten 675 microgram. Een 29-jarige inwoner van Oostkapelle werd op 4 februari in Grijpskerke betrapt met een alcoholgehalte van 280 mi crogram. In de boete van 360 euro werd rekening gehou den met een eerdere veroordeling voor dronken rijden. Ook een 26-jarige inwoner van Vlissingen moet 360 euro boete betalen voor het rijden met teveel drank op. Hij werd op 23 februari in Kapelle door de politie aangehou den met een alcoholgehalte van 285 microgram. Een twin tigjarige Vlissinger kreeg voor dronken rijden op een brommer 130 euro boete opgelegd. Er werd op 7 septem ber in Westkapelle door de politie een alcoholgehalte van 330 microgram vastgesteld. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Gaakeer heeft gisteren een 32-jarige man uit Vlissingen tot honderd euro boete veroordeeld. De Vlissinger had op 12 januari dit jaar een winkelverbod aan zijn laars gelapt door bij de plaatselijke supermarkt binnen te dringen. Het verbod was de man vanaf 11 februari 2004 opgelegd. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Gaakeer veroordeelde gistere^ een 49-jarige inwoner van Vlissingen voor het beledigen van de politie conform de eis tot 220 euro boete. De Vlissinger had op 8 januari dit jaar in zijn woonplaats twee agenten uitgescholden voor 'vuile nazi's'. „Wat mensen allemaal niet roepen", merkte de politierechter op. De verdachte is eerder voor gewelds delicten veroordeeld. SEROOSKERKE (W) - In een woning in de Gargonstraat in Serooskerke is donderdagavond ingebroken. Een luid sprekersysteem en een dvd-speler werden gestolen. De waarde van de goederen bedraagt ongeveer duizend euro. De inbraak vond plaats tussen kwart voor zeven en elf uur. (Advertentie) Genieten komt van Binnenllit. PROEF ONZE LlCHTVERTEERBAiRE PRIJZEN Promotieactie: van 15 oktober tot 15 januari 2006 modern living easy living U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl (Advertentie) Het wcis een mooie bijeen komst, gistermiddag in het etablissement in Philippine. Een zaal vol jubilarissen luis terde aandachtig, maar ook enigszins gelaten, naar de jaarrede van de algemeen di recteur van de kunstmestfa- briek. Een opbeurend ver haal, vol economische bespie gelingen; het komt allemaal wel weer goed. Maar uiteinde lijk draaide het natuurlijk al lemaal om de huldiging van de volhouders. Het waren er veel, heel veel. Zoveel, dat de directiesecretaresse bij het overtikken van de speech van haar baas één welgemeend ad vies toevoegde. 'Applaus. Even een slokje water drin ken en doorgaan met de huldi ging van de jubilarissen'. Hij las het nét niet voor, maar nam braaf een slokje, ook al had hij geen dorst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11