Onrust door vondst dode man in IJzendijke >z L ^erkeersinfarct dreigt rond grens Twijfels over nut en noodzaak golfbaan Tweemaal zoveel lichtjes flikkeren in Hulster casino ijfiïlFlpTflTrgi &ÖLIFE KPN PrePay Nokia 1600 89,99 leutelrol voor Westerscheldetunnel in alternatief plan havenbaron Man misbruikte 11-jarige jongen Vragen over vertraging kunstwerk Besluit regionaal archeoloog later Oefening LF TESTRIJDEN j; 0113-315649 (ypzc.nl ,jil:redactie@ pzc.nl flus 31 r 4460 AA Goes ertentie-ex p I o i ta t i e •fd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; '^vs-Vlaanderen: 0114-372770; gnaal: 020-4562500. jdag 25 november 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen MIDDELBURG - Officier van Justitie M. Overmeer heeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 35-jari- ge inwoner van Terneuzen wegens seksueel misbruik van een elfjarige jongen acht maanden gevangenisstraf, waar van de helft voorwaardelijk en 240 uur werkstraf geëist. Hij moet zich houden aan reclasseringstoezicht. Ook als dit een behandeling inhoudt. De verdachte reageerde op een contactadvertentie, die de jongen via internet verspreidde. Hij sprak met het kind af en nam het slachtoffer mee naar zijn woning. Daar pleeg de hij twee keer, op 19 juni en 26 juni, seksuele handelin gen met de jongen. De man zei gisteren het kind te willen beschermen. „Ik wilde hem waarschuwen dat hij met ver keerde mensen in contact komt." De officier vond het een vreemde manier om het kind te waarschuwen. „U heeft uw eigen belangen laten prevaleren. U bent te ver ge gaan." De officier nam in haar eis ook het bezit van kin derporno mee. „Die heb ik gekregen van iemand die sek sueel contact met jonge jongens wilde", reageerde de Ter- neuzenaar. Raadsman A. Sol meende dat in de beslissing van de rechtbank mee moest wegen dat het erop lijkt dat het slachtoffer geen ernstige gevolgen heeft ondervonden. Uitspraak: 7 december. TERNEUZEN - De fractie van GroenLinks in Terneuzen wil weten waarom het kunstwerk op de gevel van het Scheldetheater nog steeds niet in gebruik is genomen. Burgemeester en wethouders zeiden begin augustus nog dat het kunstwerk, een videoscherm waarop een zeemeer min met wuivende haren in kabbelende golven is te zien, eind september of begin oktober zou werken. Volgens het college zou de zaak met nog een paar technische aanpas singen binnen de kortste keren gepiept zijn. Er is op het scherm echter nog weinig te zien. „Wij houden ons graag aan gedane beloften", schreven burgemeester en wethou ders in augustus in antwoord op cle vragen van Groen Links. Raadslid P. Clijsen zegt er in nieuwe schriftelijke vragen niet aan te twijfelen dat het college dat ook pro beert. „Maar we moeten toch constateren dat niet alleen het verloop van de realisatie van het beeld van Tom Puckey, maar ook dat van het kunstwerk aan het Schelde theater in de praktijk blijkbaar een open einde heeft." ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland stelt de beslissing over een regionaal archeoloog nog even uit. De gemeente wil eerst het eigen archeologiebeleid formuleren. „Pas daarna gaan we de poppetjes invullen", zegt wethouder R. van der Wekken. Schouwen overweegt om samen met de Bevelandse gemeenten een regionaal archeoloog aan te stellen om te besparen op personeelslasten. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het dagelijks bestuur van de gemeente Terneu zen moet uiterst zorgvuldig om springen met de (nog vage) plan nen voor de aanleg van een golf baan in het Braakmangebied of op een andere locatie. Eerst moet maar eens advies worden ingewonnen bij golfvereniging De Woeste Kop, die sinds jaar en dag een soortgelijk terrein be heert aan de rand van Axel. Dat vindt het WD-raadslid W. Broekhuysen, die zich af vraagt of zo langzamerhand niet het verzadigingspunt is bereikt. Hij erkent, in een toelichting op schriftelijke vragen aan het col lege van B en W, dat golf één van de snelst groeiende sporten in ons land is. Maar volgens het raadslid wordt al volop in die groeiende behoefte voorzien. Broekhuysen stelt vast dat er 'binnen een half uur rijden van Terneuzen' nu al liefst zes ac commodaties beschikbaar zijn en twee in de maak. Hij vraagt zich dan ook af waar wethouder A. van Waes de wijs heid vandaan haalt dat er in de regio 'mogelijkheden zijn voor meer golbanen'. temeer daar de wethouder begin juni nog twij felde aan nut en noodzaak van zo'n extra voorziening. Broek huysen wil niet gezegd hebben dat er straks te veel van die ba nen liggen, maar vindt een toet sing van de behoefte wel op z'n plaats. En daarbij kan De Woes te Kop een adviserende rol spe len. Het raadslid vraagt zich overi gens af of burgemeester J.F. Mulder van Hulst, die ge prikkeld reageerde op de vol gens hem gekopieerde plannen voor de Braakman (grote gelijke nis met Perkpolder), over meer inhoudelijke informatie be schikt dan de gemeenteraad van Terneuzen. Broekhuysen vindt dat het college de raad snel en uitgebreid moet informeren. Ook het LCF-raadslid C. Freeke wil opheldering over wat hij om schrijft als 'vermeend plagiaat'. Hij maakt zich, naar aanleiding van de boze reactie van de Huls ter burgemeester, ook zorgen over de toekomstige samenwer king van de drie Zeeuws-Vlaam- se gemeenten. Boos Freeke: „De burgemeester van Hulst is boos. En als zijn be schuldiging gegrond wordt be vonden, terecht. Opheldering is daarom wenselijk. Temeer daar recent een samenwerkingsver band werd aangegaan." De plan nen voor de aanleg van een golf baan in het Braakmangebied kwamen begin juni bij toeval naar buiten. Ze waren, bij ver gissing, toegevoegd aan de lijst van ingekomen stukken voor de raadsvergadering. Toen dat werd ontdekt, werden ze schie lijk van de lijst geschrapt. Het project is, namens een groep in vesteerders, ter beoordeling in gediend door initiatiefnemer W. de Meijer uit Rotterdam. Hij vond op het stadhuis een gewil lig oor, maar kreeg direct ook een aantal alternatieve locaties onder de neus geschoven. Die be studeert hij nu. zeeuwse almanak Hè nee, niet weer. De werkne mers van die Goese onderne ming zijn de oefeningen van de bedrijfshulpverlening flink beu aan het worden. Toen het alarmsein voor een ontruiming deze week weer af ging, besloten de werknemers van een van de afdelingen niet voor de zoveelste keer voor Jan Doedel een kivartier- tje bij de ingang te staan blauwbekken. Ze bleven bin nen en aan het werk. Een medewerker van de be drijfshulpverlening spoorde hen aan om de oefening niet te dwarsbomen. „Anders geef ik iedereen mond-op-mond be ademing", dreigde hij. Zelden is op die afdeling zo prompt gehoor gegeven aan een aansporing het kantoor te ontruimen. Met medewerking van: ONEER-TOMTOM- NAVMAN VDO-BECKER-GARMIN Nu 6 maanden lang 50% extra beltegoed gevestigd op de hoek van de Lan ge Nieuwstraat. Vijftien jaar later verhuisde Fun- tastic naar een pand even ver derop in de straat. Een paar jaar geleden werd het pand van de buurman opgekocht, verbouwd en zo ontstond een geheel nieuw Funtastic. Twee keer zo groot. Nette zaak In de Algemene Plaatselijke Ver ordening van de gemeente Hulst is opgenomen dat in de hele ge meente één gelegenheid mag zijn waarin op grotere schaal kansspellen gespeeld mogen worden, en dat is Funtastic. Daarom nam de gemeente bin nen een week na de aanvraag een positief besluit voor de uit breiding van het casino. Mulder: „Dit is een nette zaak en wordt met veel ijver gerund volgens de afspraken. Het personeel heeft een goede opleiding gehad en kan de gasten begeleiden en pro blemen herkennen. Dat verdient een pluim, het was bepaald geen gok van het bedrijf om het naast gelegen pand aan te kopen. Dit was een goede zet." Brandden voor de officiële ope ningshandeling enkel de lamp jes aan het plafond, met een druk op de knop zette Mulder al le speelautomaten in werking. Zelf liet hij zich door A. Loont- jens van Loontjens Automaten en de gastheer van Funtastic het paardenrennen uitleggen. Strandjutter Loontjens verraste Mulder op zijn beurt door hem een cheque ter waarde van tweeduizend euro aan te bieden, ten bate van de aanschaf van een strand jutter. De strandjutter (een aangepaste rolstoel met grote dikke banden) stelt minder vali den in staat het Verdronken Land van Saeftinghe beter te verkennen. door Raymond de Frel IJZENDIJKE - De vondst van een dode man in een woning aan de Willem Teilstraat in IJzendij ke heeft voor onrust en specu laties in het dorp gezorgd. Sec tie op het lichaam van de man door het Nederlands Forensisch Instituut in Rijswijk wees gister middag echter uit dat het on waarschijnlijk is dat hij door een misdrijf om het leven is ge komen. De veertigjarige bewoner van Belgische afkomst van het pand werd woensdagochtend om 10.27 uur dood in zijn woning aangetroffen. „De dokter dacht dat er geen sprake was van een natuurlijke dood en maakte dus geen 'verklaring van natuurlijk overlijden' op. Vervolgens zijn we een onderzoek gestart", zegt politiewoordvoerder J. van Mou- rick. De buurtbewoners zagen vanaf dat moment heel veel poli- tie-agenten af en aan rijden. De aanwezigheid van mannen in witte pakken, een buurtonder zoek en voortdurende politie bewaking zorgden voor ophef en speculaties. „Maar wat er precies gaande is, weet ik nog steeds niet", zei een buurt bewoonster gisterochtend. „Ik heb via via gehoord dat er iemand vermoord zou zijn. Ik weet wel dat er hier gisteren veel politie aanwezig was. Weet je, ik heb het idee dat IJzendijke helemaal niet meer zo veilig is als vroeger", waarmee ze aan een schietpartij in juli van dit jaar op een growshop in de Landpoortstraat refereerde. Vermoeden Gistermiddag kreeg de politie van het Nederlands Forensisch Instituut in Rijswijk te horen dat zij voorlopig niet aan een misdrijf denkt. Van Mourick: „Die constatering van de patho loog-anatoom sterkte ons ver moeden, al moeten we de defini tieve uitslag van de laborato riumproeven nog afwachten. Dat kan nog wel een paar we ken duren. Dat de politie de wo ning verzegelde en tot donder dagmiddag bewaakte, heeft met de twijfels van de dokter te ma ken. Tot de uitslag van de sectie op het lichaam bekend was, heb ben we de woning daarom be handeld als 'plaats delict'. Want stel dat er wel een moord was ge pleegd, dan hadden we zeker nog twee dagen nodig gehad voor DNA-onderzoek." (Advertentie) ian Telefoon: 0118-591900 www.rcsiaurancvrouwenpolder.nl I www.kpn.c dok bij Doel. Draait die op top capaciteit, dan worden er jaar lijks zeven miljoen containers behandeld, die hoofdzakelijk via de weg worden doorgevoerd. De geplande aanleg van het Saeftinghedok, iets noordelij ker, doet daar nog een flinke schep bovenop. Huts voorspelt enorme kostenbe sparingen wanneer met redelijk eenvoudige ingrepen de alterna tieve routes worden aangepast. Dan kan worden afgezien van de aanleg van een tweede, grote re Antwerpse Ring, dwars door het Waasland. Overbodig Huts vindt dat overbodig, mits onder meer de Expresweg, met aftakkingen richting Zeeuws- Vlaanderen ter hoogte van Hulst, Sas van Gent, Aarden burg en Sluis, verder worden uit gebouwd. Eerder al werd duide lijk dat de toeleidende wegen naar de internationale wegver bindingen rond Gent de komen de jaren zullen worden aange past. Met name de Kennedylaan (R4) tussen Zelzate en Gent wordt voorzien van tunnels, via ducten en rotondes. Als het aan Huts ligt, wordt die verbinding ook een belangrijke schakel in het internationale wegverkeer tussen Nederland en Frankrijk, met een sleutelrol voor de Wes terscheldetunnel en de Liefkens- hoektunnel. Volgens een woordvoerder van de provincie Oost-Vlaanderen verplaatst de haventopman met zijn plannen het potentiële ver- keersinfarct van Antwerpen naar het achterland. Eerder al wees een verontwaardigde gouverneur A. Denys van Oost- Vlaanderen op de scheefgroei ende verhoudingen: de Vlaamse regering investeert enkele miljarden in de infrastructuur rond Antwerpen en scheept de Gentse Kanaalzone af met enke le tientallen miljoenen. De Kanaalzonegemeenten Gent, Evergem, Zelzate en Terneuzen stuurden 'brandbrieven' naar de provinciebesturen over de ver wachte verkeerschaos rond Zel zate (Expresweg, Kennedylaan) en Terneuzen (Westerschelde tunnel) als gevolg van een fikse toename van met name het con tainervervoer over de weg. Een woordvoerder van de Kanaalzo negemeenten bevestigde giste ren dat die vrees met de dag groeit. Burgemeester J.F Mulder van Hulst (rechts) krijgt na de opening van het verbouwde Funtastic uitleg over het Royal Ascot paardenspel van A. Loontjens. foto Peter Nicolai vWout Bareman INEUZEN - Doorgaand ((htverkeer dat via België iling Frankrijk of Nederland it, moet worden geweerd van Antwerpse Ring. De be- pjzering langs de Belgische jtnmoet daarvoor drastisch •den gewijzigd. Eén van de bngrijkste alternatieve iles moet die via de Wester- ildetunnel of de Liefkens- klunnel zijn. Dat zegt man F. Huts van het Ant- ipse stuwadoorsbedrijf Ka- inatie. ühtverkeer tussen Duitsland Frankrijk kan via Wallonië rden geleid en laat op die ger Antwerpen ook links en. En verder moet de func- van de Expresweg Ant- ipen-kust (parallel aan de aws-Vlaamse grens) worden •waardeerd, want ook die I voor een aanzienlijke ane van de verkeersdruk d Antwerpen zorgen, vindt s tt serieus voorspelt een verkeersin- 3rond Antwerpen, maar ook het hele grensgebied, neer zijn alternatieve Kersplan niet serieus wordt omen. Ondanks de recon- sctie van de Antwerpse Ring Snoeg voltooid) en de aan- van de Oosterweelverbin- een brug-tunnel tussen de er en rechter Scheldeoever Intwerpen, voorziet de ha- teron enorme problemen de toekomstige verkeersaf- eling. Eén van de belang- !e schuldigen: de nieuwe inerhaven Het Deurganck- wlopend sonstratie «TABLE MPse navigatie demo auto* Industrieweg 13 Vlissingen 0118-417585 www.carlife-autoshop.nl door Sheila van Doorsselaer HULST - „De uitbreiding van Funtastic Casino is een toege voegde waarde voor het amuse ment in Hulst. En dat zien we graag." Burgemeester J.F. Mul der heropende gisteravond het amusementscentrum in zijn stad. Funtastic Casino aan de Lange Nieuwstraat in Hulst is twee keer zo groot geworden. Als alle stoelen en krukken van de rou lettespelen, de gokkasten en het paardenrennen bezet zijn, dan beproeven bijna honderd gasten hun geluk. Funtastic groeide de afgelopen jaren uit zijn jasje om dat steeds meer gasten, voorna melijk uit België, het speelauto- matencentrum wisten te vinden. Funtastic begon twintig jaar ge leden in Hulst, toen heette de au tomatenhal nog Funcity, en was (Advertentie) altijd dichtbij Klein en licht toestel Duurzame batterij Kleurenscherm Madagascar-dvd cadeau

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39