rholen wil bouwen voor senioren ?,C- PZC Nostalgie en lekkers in Le Bonheur Vrom lost sores huursubsidie snel op ,15 Asbestmedicijnen zijn onbetaalbaar voor ziekenhuis M 2015 behoefte aan ruim 1500 nieuwe woningen Stroomstoring in Scharendijke Buurtbonus voor kerstmarkt Het geluk is terug in Geersdijk Jongens betrapt met vuurwerk weekenddiensten De Putter voert lijst VVD aan Lichtmasten bij veld Tovaal vrijdag 25 november 2005 ,Fmst Jan Rozendaal \'HAAG - Ziekenhuis Wal- ,n kan zich niet veroorlo- ,)et geneesmiddel Alimta te- usbcstkanker voor te schrij- alle patiënten die daar {|ijk baat bij hebben. Alim- uiterst kostbaar, maar mi- Hoogcrvorst (VVD, Volks- ondheid) weigert vooralsnog 9p de lijst van dure genees- Jclcnte plaatsen. Tijdens een debat over asbest wees CDA-Kamerlid Vietsch staatssecretaris Van Geel (CDA, milieu) er gisteren op dat zieken huizen in regio's met relatief veel asbestslachtoffers in finan ciële problemen komen als ze het middel te vaak voorschrij ven. „Dat geldt ook voor ons zie kenhuis", zegt de Vlissingse on coloog L. Kerkhofs. Hij schat dat Ziekenhuis Walcheren jaar lijks twee tot acht patiënten met mesothelioom, een speciale vorm van longkanker, behan delt. In Vlissingen is de ziekte vrijwel altijd gerelateerd aan vroegere werkzaamheden op de scheepswerf De Schelde. Alimta is een middel dat het le ven van patiënten met asbest- kanker twee tot vier maanden kan verlengen. De kans dat een patiënt er goed op reageert, is ongeveer 20 procent, aldus Kerk hofs. Bovendien heeft Alimta zware bijwerkingen. Een kuur kost 10 tot 20.000 euro. Kerk hofs: „En dat een paar keer per patiënt. Dan kunnen de kosten oplopen tot 100 of 200.000 euro per jaar. Ter vergelijking: per maand is ons budget voor che- mo 100.000 euro." Daardoor ont staat een dilemma, schetst Kerk hofs. „De dokter overschrijdt zijn budget, de directie hijgt in zijn nek, dan zeggen we tegen de patiënt: luister, we hebben er het geld niet voor. Dat zou niet nodig zijn als de minister zijn verantwoordelijkheid neemt en Alimta op de lijst van dure ge neesmiddelen zet, zodat het wordt vergoed." Tot dusver zijn zorgverzekeraars nog wel be reid gebleken het budget van zie kenhuizen achteraf 'op te plus sen' als ze door de verstrekking van Alimta in het rood zijn geko men, aldus Kerkhofs. Van Geel beloofde de problematiek aan te kaarten bij Hoogervorst. yCornelleke Blok ^.MAARTENSDIJK - Ge- rloerse woningen voor oude- is behoefte aan. Het idlse woonbeleid richt zich komende jaren vooral op «voorzieningen voor oude- Dat blijkt uit het concept- port Woonvisie 2006-2015 je gemeente Tholen. jewel Tholen minder snel jrijst dan de rest van de pro- ie, groeit het aantal ouderen jaag. Ouderen blijven te- woordig langer zelfstandig een. De gemeente voorziet irom in de komende jaren tekort aan seniorenwo- ien. Ook onder starters en ge) gezinnen is er meer (Advertentie) SCHARENDIJKE - Een stroomstoring heeft gisteroch tend grote delen van Scharendijke en Serooskerke getrof fen. Eind vorige week was het raak in Zierikzee. In Scharendijke en Serooskei'ke ging rond acht uur 's och tends het licht uit. Om tien voor half tien waren de mees te huishoudens weer van stroom voorzien. Even voor tie nen 's ochtends was de storing op alle plaatsen opgelost. 's-HEER ARENDSKERKE - De gemeente Goes geeft een groep vrijwilligers in 's-Heer Arendskerke die volgend jaar een kerstmarkt voor het dorp op touw zet, een buurt bonus van 500 euro. De kerstmarkt vindt plaats in het Heer Arendhuis op een nog te bepalen datum. Kraampjes zullen worden bezet door dorpelingen, die er de resultaten van huisvlijt en bakkunst aanbieden. Voor ouderen en jongeren worden er speciale evenementen georganiseerd. ijenda HEEKACTIVITEITEN 3en op zoom - COC-cafe De ,22.00 uur:Après Soos café; S - Het Snooker Centrum, >-16.30 uur: Biljart voor ouderen; ihuis De Pit, 14.00 uur: Senioren- Jan Ligthart, luur; Familiebingo; isweert - Kaj Munk, 13.00 uur: oiensoos; Jeugdsoosgebouw, >22.30 uur: Jeugddisco; IPERLAND - Jeugdsoos De Sik, Kuur. Geopend voor de jeugd van Wen met 20 jaar; pelle - Sportgebouw Molenvate, Ml.30 uur: Jeu de boules; ftoone, 13.00 uur: Soos, biljarten: 1and - Vliedberg, 14.00 uur: Bingo 155-plus; 1and-bath - Dorpshuis Luctor et «80,14.00-22.00 uur: Vogeltentoon- ingbij vogelvereniging Zanglust; meldinge De Wemel, 13.00 uur: Buur: Soos; biljarten en kaarten; öeke - Het Trefpunt, 13.00-17.00 I Biljarten; K C de Haven, Sü-17.00 uur en 18.30-20.00 uur: Na- (werkopïng; 20.00 uur: Bingo. bezorgklachten: 1800-0231231 tpmaandag t/m vrijdag Nurende de openingstij- fen;zaterdags tot 12.00 uur ÜEDACTIE IEVELANDEIMTTHOLEN Stationspark 28 fostbus31 160 AA GOES iel: 0113-315670 fax:0113-315669 •mail: redgoes@pzc.nl 'rank Balkenende (chef) Êornelleke Blok "i'lem van Dam faevan der Jagt tobPaardekam Hoen de Vries (sport) "armen van der Werf kntrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 160 AA goes fo(0113)315500 jax: (0113)315669 Nail: redactie@pzc.nl nternet Wrw.pzc.nl 'mail: web@pzc.nl Mariebelle Gijssel-Klop in haar nostalgi door Mieke van der Jagt GEERSDIJK - De inwoners van Geers dijk hebben het nog altijd over Bakker Geluk. Daar haalden ze vroeger de bo lussen, die geweldig lekker waren, en daar steeg de verrukkelijke lucht van vers brood dagelijks uit het bakhuis. De bakker mag dan al bijna dertig jaar dicht zijn; de naam leeft voort. Daarom gaat de nieuwe winkel van Mariebelle Gijssel-Klop Le Bonheur heten: Geluk op z'n Frans. Geen zelfgebakken brood en patisserie, maar koffie, thee en wijn van de beste soort. „En ook geschenken die daar bij horen", zegt Mariebelle Gijssel, „porselein, aardewerk, mooi glas en andere nostalgische spullen. En wat dacht je van ouderwets snoep goed?" Nostalgie is het kernbegrip in het nieu we winkeltje, dat volgende week door de Noord-Bevelandse burgemeester C. van Liere wordt geopend. De nieuwe winkelierster en haar gezin wonen al zes jaar achter het oude bakkerijtje in de Westkruisstraat en altijd keken ze vertederd naar het voormalige nerinkje, waar de geest van Geluk en de geur van Bonheur. brood nog in alle kieren hing. „We heb ben altijd gedacht dat we er eens iets in moesten beginnen. Maar wat? Een bak kerij is niet meer haalbaar en een krui denierszaak niet levensvatbaar. Het moest dus iets zijn wat ons zelf aan het hart ligt en wat paste in de sfeer van het winkeltje. Het is koffie, thee, ouder wets snoepgoed en wijn geworden. Bio logisch brood laten we uit Vlissingen ko men en op zaterdag liggen er weer bo lussen voor de verkoop." Mariebelle kan haast niet wachten tot de opening, als haar dochter Sara de eerste papie ren puntzak met snoep aan de burge meester verkoopt. Aan de feestelijke terugkeer van het ge luk in Geersdijk is wel een hoop werk vooraf gegaan. „Vanaf het voorjaar heb ben we keihard geklust. We wilden het winkeltje per se terugbrengen in de staat die het rond 1900 had. Uit die pe riode hadden we foto's. Ergens halver wege de vorige eeuw was de pui gemo derniseerd. In plaats van hout moesten er toen tegeltjes komen. We hebben, met hulp van een aannemer uit Wemel- dinge die ouderwets duurzaam werkt, de oorspronkelijke houten pui terugge plaatst. Uren hebben we met een loupe zitten turen naar oude foto's om het in terieur ook zo origineel mogelijk te ma ken. Dat was overigens nog voor een groot deel in de oorspronkelijke staat bewaard gebleven." De Gijssels vonden wel dat, als je zo'n museumachtig winkeltje inricht, er ook ouderwets nostalgisch moet worden ge handeld. „Plastic verpakkingen, daar doen we niet aan, alleen papier en soms blik. De spullen moeten ook van een bij zondere kwaliteit zijn. De wijn die we verkopen, halen we zelf uit Frankrijk en waarschijnlijk zijn we de enigen in Zeeland die koffie en thee van De Peli kaan verkopen. Mijn opa, die honderd is geworden, ging als jonge man al sa men met mijn oma thee drinken bij de Pelikaan in Zutphen. Zijn favoriete mengsel is bij ons thuis altijd in gebruik foto Mechteld Jansen gebleven. Nu gaat de Pelikaan het ons leveren als huisthee, maar ik heb na tuurlijk ook andere soorten. Vanzelf sprekend ook zuivere koffie, bonen die via eerlijke handel in de winkel zijn ge komen." De Geersdijkse kinderen hebben er in ieder geval een attractie bijZij kunnen vanaf volgende week vrijdag bij hun ouders zeuren om centen voor snoep. Ouderwets snoepgoed gaat Mariebelle in Le Bonheur verkopen. In zakjes maar ook de onverwoestbaar populaire snoep jes die per stuk verkocht hoi'en te wor den, maar die in supermarkten in veel te grote zakken liggen. „En ansichtkaarten, dat is ook iets wat je mist als er geen winkel op het dorp is." Daarmee zijn de toeristen geholpen, die Geersdijk wel aandoen, maar eigen lijk geen adres hebben om een stop te maken. Mariebelle mikt dus ook een beetje op de verblijfsrecreant, die wei eens wat anders wil dan het strand of het bootje. Over een schenkerij peinst ze niet. „Daar heb je een heel andere vergunning voor nodig en bovendien is het winkeltje te klein. Dat beperkt je op een comfortabele manier in je mogelijk heden en het is tegelijk de charme." KRABBENDIJKE - In de Appelstraat in Krabbendijke werden gisterochtend vier 13-jarige jongens, een uit Krab bendijke en drie uit Yerseke, betrapt met drie doosjes ille gaal vuurwerk. De vier hadden het vuurwerk via een 17-jarige inwoner van de gemeente Reimerswaal in hun bezit gekregen. Toen deze gehoord werd op het politiebureau, bekende hij dat in zijn woning nog meer vuurwerk lag. Tevens was hij in het bezit van diverse wapens waaronder een alarm pistool, enkele messen en een wapenstok. De 17-jarige deed afstand van het vuurwerk en de wapens. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Hij zal voor de rechter moeten verschijnen. De vier 13-jarigen zullen worden doorverwezen naar bu reau Halt. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: B.J. Boer, tel. (0113)313050 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman: P.C. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren, L, Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel.( 0113) vraag naar (koop)woningen. De inwoners van de gemeente Tho len hebben tot 2015 behoefte aan 1185 extra woningen, waar van 650 voor senioren en 450 voor starters en (jonge) gezin nen. Daarnaast zijn nog 350 wo ningen nodig voor mensen die van buitenaf naar de gemeente verhuizen. In totaal streeft de ge meente naar 1535 extra wonin gen in de komende tien jaar. De nieuwbouw richt zich vooral op 'nultredenwoningen' voor senio ren. De gemeente verwacht dat starters en gezinnen kunnen doorstromen, als de ouderen ver huizen. Uit de telefonische enquête, die de gemeente voorafgaand aan het rapport onder de Tholena- ren hield, bleek dat veel starters en gezinnen liever een koopwo ning willen dan een huurwo ning. De gemeente zal daarom Castria voorstellen om huurwo ningen te koop aan te bieden. Voornamelijk in Tholen-stad, Sint-Maartensdijk, Sint-Anna- land en Sint Philipsland komen veel nieuwe huizen en apparte menten. Dat zijn de ontwikke lingskernen: deze dorpen mo gen, behalve voor de eigen aan was, ook groeien door mensen van buitenaf te huisvesten. Bijna de helft van de woning- groei komt voor rekening van Tholen-stad: er worden zo'n ze venhonderd woningen ge bouwd, evenredig verdeeld over starters, gezinnen en ouderen. In Sint-Annaland komen onge veer driehonderd nieuwe wonin gen. Sint-rMaartensdijk heeft momenteel veel huurwoningen. De nadruk ligt daarom op koop woningen, vooral voor oudere gezinnen en senioren. In Sint-Maartensdijk is behoefte aan 175 nieuwe woningen. In Poortvliet, Scherpenisse en Stavenisse is weinig behoefte aan nieuwbouw. In deze dorpen zijn daarom respectievelijk ze ventig, zestig en vijfenvijftig nieuwe woningen gepland. De woningen voor starters, gezin nen en senioren zijn in deze dor pen gelijk verdeeld. Een behoefte van bijna honderd nieuwbouwwoningen is er in Oud-Vossemeer: zestig voor se nioren en dertig voor starters en gezinnen. Dit dorp biedt ook mo gelijkheden voor ongeveer tien nieuwbouwhuizen in een hogere prijsklasse. Inwoners van ont wikkelingskern Sint Philips land (en omstreken) willen zo'n honderd extra woningen. Ze wensen huur- en koopwoningen voor starters en gezinnen. Zorg- complex De Rozeboom kan uit gebreid worden. Het conceptrapport ligt tot 19 december ter inzage in het ge meentehuis in Sint-Maartens- dijk. WISSENKERKE - P. de Putter voert bij de gemeente raadsverkiezingen in maart weer de lijst van de WD Noord-Beveland aan. De Putter zit al vier jaar een twee mansfractie in de raad voor. Op de tweede plaats staat nieuwkomer H. de Vlaming uit Kamperland. Raadslid D. Hage staat op de derde plaats en A. Wisse-Maat op de vierde. GOES - De gemeente Goes plaatst zes nieuwe lichtmas ten aan het hoofdveld van rugbyclub Tovaal op sportpark 't Schenge. Er was wel verlichting, maar die voldeed niet. Tovaal had nog vier lichtmasten staan aan haar oude trai- ningsveld, dat dit jaar aan de Goese Mixed Hockey Club is afgestaan. De hockeyclub maakt er een kunstgrasveld van. Verplaat sing van de vier lichtmasten bleek geen echter vooruit gang, omdat ze aan de korte kant zijn. Daarom trekt het college van burgemeester en wethouders 35.000 euro uit om het hoofdveld beter in het licht te zetten. Op het To- vaal-veld spelen ook voetbalclubs. Volgens wethouder D. van Ewijk (GroenLinks, sport) is de investering zinvol, omdat het veld nu intensiever kan worden bespeeld. 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Ge zelschapsdieren, C.W. Dreesman en M.A.R. van den Boomgaard, 's Graven polderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spreek uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden, tel. 0623466221. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Boter markt 10, zat.van 11.00-12.00 uur. Wijkverpleging Allévo tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel.(0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel.(0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M. Verschelling en M. Stroo, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. (Advertentie) (Advertentie) door Frank Balkenende GOES - Het ministerie van Volkshuisvesting wil zo snel mo gelijk de problemen rond huur subsidie oplossen die zijn ont staan door straatnaamwijzigin gen in de voormalige Schuman- stede in Goes. Daar hebben bewoners vorderin gen van het ministerie ontvan gen. Ze moeten de huursubsidie over het afgelopen jaar terugbe talen, omdat ze volgens het mi nisterie op een nieuw adres wo nen, hoewel ze niet zijn ver huisd. Alleen hun adres is veran derd. Voor dat adres is echter geen huursubsidie aangevraagd en dus moeten de bewoners de ont vangen subsidie over het afgelo pen seizoen terugbetalen, rede- neert het ministerie. Bewoners hebben daarop vorderingen van meer dan drieduizend euro ont vangen en krijgen al een paar maanden geen huursubsidie meer. De gedupeerden, een tien tal mensen met in de meeste ge vallen een uitkering, staat het water aan de lippen. Vervelend Het ministerie neemt deze week nog contact op met de gemeente Goes om de namen van de gedu peerden op te vragen, deelt een woordvoerder mee. „We gaan er vaart achter zetten. Als we van daag de namen krijgen, lossen we het morgen op. Het ministe rie vindt dit een vervelende si tuatie." De gemeente Goes zegt de straat naamwijzigingen en de adressen in 2004 netjes te hebben doorge geven aan het ministerie. Hoe het daarna toch fout kon lopen, weet de woordvoerder van VROM niet. „Het kan soms een hele, simpele reden zijn. Als bij voorbeeld in de gemeentelijke basisadministratie iets niet is aangevinkt, zien wij het niet. We zoeken het momenteel uit." Dat je niet alleen door een straatnaamwijziging het risico loopt je huursubsidie kwijt te ra ken, heeft de Goese familie Jans- sens ervaren. Die neemt al twin tig jaar met grote regelmaat pleegkinderen in huis. Hun laat ste pleegkind is inmiddels al drie jaar het huis uit en woont nu bij zijn biologische vader. Niettemin telde het ministerie van Volkshuisvesting vorig jaar nog doodleuk het inkomen van het pleegkind op bij dat van het echtpaar Janssens, waardoor het geen aanspraak op huursub sidie meer kon maken. Rechtgetrokken „Dat is uiteindelijk in december 2004 rechtgetrokken, maar in juni dit jaar werd de huursubsi die opnieuw stopgezet. Precies om dezelfde reden: ons pleeg kind, hoewel dat al drie jaar de deur uit is. We hebben een be zwaarschrift ingediend, maar dat is afgewezen. Als je belt naar het ministerie word je zelfs onbeschoft behandeld. Ze gooien gewoon de hoorn erop. We strijden echter door, want we hebben recht op huursubsi die." De familie Janssens moet rond komen van een IOAZ-uitkering (Wet Inkomensvoorziening voor Oudere en gedeeltelijk Arbeids ongeschikte Zelfstandigen) en 'dat is geen vetpot'. De woordvoerder van het minis terie zegt ook deze kwestie te zullen uitzoeken. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland A. Begovic, Dorpsstraat 20-a, Heinkens- zand, tel. 06-53257131 Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. zaterdag 26 en zondag 27 novem ber 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur. Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Ja, zo kan het ook. Zoals de wind waait, waait zijn jasje. Zomaar aan een knop bij hef Middelburgse Spijkerbrugje. Over spijkers gesproken. Kunnen ook als kapstok dienen. Maar of je hef zo in je huis wilt hebben? Kees den Herder heeft daar heel andere ideeën over! Zijn garderobe-accessoires zijn kunst zinnige objecten. Mooi en functioneel. Wonen met stijl en karakter begint al achter de voordeur. Kees den Herder Interieursfylinq Walcheren Noordweg 125 Serooskerke, 0118-593030 www.keesdenherder.nl I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33