PV'el dreiging, geen uitbarsting Fikse domper voor Heerenveen De Knegt terug bij Rabo Portugese media zijn Adriaanse en Koeman al lang beu 21 l doet zichzelf te kort met gelijk spel tegen Middlesbrough imburger SV it nederlaag AS Monaco outen verliest gevecht ?er Woods at zesde rand Slam Oud-voetballer Best ligt op sterven Sluiter in kwartfinale Praag Zieke judoka Van Gurp mist NK Rus Roesinov in race voor stoeltje Engelse cricketers houden stand Geldstraf voor Karei Aalbers vrijdag 25 november 2005 rRimd Ram Ier JIAAR - AZ joeg Middles- A gisteravond soms de stui- iphet lijf, maar voelde uit kijk zelf de meeste pijn. ój de 0-0 gaan de Britten naar de volgende ronde in rfa-Cup, terwijl AZ die ze- ,J voorlopig nog niet ffdstrijd werd vooraf door coaches gezien als een jlduel in de strijd om de Ezege. Steve McClaren kon inn het meest content zijn de afloop. De manager iACO - Rafael van der rt heeft zijn goede optreden Hamburger SV in de Uefa wn vervolg kunnen geven, tiddenvelder kon niet voor dat de Duitsers gister- d de uitwedstrijd tegen AS ico verloren: 2-0. Adebayor fiigneau maakten de doel- der Vaart was tot nu toe hoor vier van de vijf doel en van Hamburger SV in de Cup. De Duitsers hebben es punten uit drie duels leeds een goede uitgangspo- oor deelname aan de der inde. Behalve Van der maakte ook Boulahrouz laco deel uit van de basis van HSV. De verdedi- Kg vier minuten in blessu- een handgemeen de ro ut. sa BSC kwam thuis tegen tanse Lens niet verder dan el. Cairo, Van Burik id-Ajacied Rafael begon- de basiself van de club ïrhjn. Hertha BSC deelt na hels in groep C van de Ue- pde koppositie met Samp- en Rapid Boekarest. Alle s clubs hebben na twee mer punten. ANP ÏÏ)ENCE - Esther Schou- er niet in geslaagd een (wereldtitel aan haar ere- be te voegen. De 28-jarige Ier uit Hoorn verloor afge- nacht na een spannende mtatie op punten van de ikaanse leef tij dsgenote Me- tiorentino. De jurybeslis- fas unaniem. aten en Fiorentino streden evidence, de hoofstad van lanste Amerikaanse staat Island, om de vacante Sale titel in het vederge- van de International Wo- Boxing Federation (IW- Door de nederlaag staat tóen nu op drie verliespar- legenover achttien zeges a onbesliste ontmoeting. Fiorentino, bijgenaamd 'ury', hadden er overigens degelijk kansen gelegen Schouten. Zo sloeg zij haar cente, die een thuiswed- iafwerkte, in de derde ron den het canvas. En in de ne- ïakte bezorgde ze haar te- andster een gapende hoofd- dDesondanks liet Fiorenti- dgens de driekoppige jury, det geheel genomen toch sterkere indruk achter. De saart onderstreepte dat: 97 99-91 en 96-93. GPD U - Tiger Woods heeft de zesde keer de Grand 'golftitel veroverd. De Ame- troefde in Kauai op Ha- Phil Mickelson, Vijay en Michael Campbell af. jaarlijkse tweedaagse eve- fal nemen de winnaars van n major-toernooien het te- dkaar op. dit jaar winnaar van de ®sen het Brits Open, impo- •e woensdag op de tweede ~et 64 slagen, acht onder adigde met 131 sla gen minder dan de num- Mickelson, de win- jan het PGA Champions- ^pbell, kampioen van de •Pi, eindigde als derde gen. Singh werd laat- -et 144 slagen. plfer van Fiji won dit jaar ^jor, maar mocht mee- !wndat hij gemiddeld geno kt best presteerde in de ?°otste toernooien van het kreeg met Middlesbrough het punt waarvoor hij naar Alk maar was gekomen. En waar voor hij zijn elftal zelfs hele maal had gericht naar de tegen stander die volgens hem tot de beste ploegen in Europa be hoort. Louis van Gaal verbloemde niet dat de doelpuntloze remise voor hem als resultaat een grote te leurstelling was. Om nog groeps winnaar te kunnen worden, zal AZ niet alleen zijn resterende duels moeten winnen maar ook iets aan het doelsaldo moeten doen. Tegen Middlesbrough kreeg AZ daar nauwelijks de gelegenheid voor. Op een herfstavond zwan ger van de dreiging kwam het nooit tot een uitbarsting. De thuisclub controleerde het bij vlagen zeer boeiende treffen zon der het helemaal naar zijn hand te kunnen zetten. Hoewel Van Gaal er achteraf blijk van gaf het andere te heb ben gezien, waren de beste kan sen in de eerste helft zelfs voor Middlesbrough. Mark Viduka schoot voorlangs en Szilard Ne- meth, vrij gekomen door slordig balverlies van Kenneth Perez, raakte de voet van AZ-doelman Henk Timmer. Met zijn betoog dat de dominan te thuisclub toen al op voor sprong hoorde te staan, had de trainer van AZ weer wel gelijk. Stijn Schaars zag zijn bekeken schot nog door Bradley Jones ge keerd. De tweede doelman van Middlesbrough, die speelde om dat de Australische 'penaltykil- ler' Mark Schwarzer daartoe niet in staat was, was alsnog kansloos op de inzet van Tarik Sektioui. De op het oog glaszui- vere treffer werd echter geannu leerd, omdat de Italiaanse scheidsrechter Paparesta buiten spel constateerde. Creatief AZ werd daarmee een verdiend zetje in de rug ontnomen in een wedstrijd die door Van Gaal één van de betere van het seizoen werd genoemd. „Dit was van een niveau zoals we thuis tegen Ajax lieten zien. Ik was vooral tevreden over het creatieve ge deelte. Want kansen creëren is voor mij belangrijker dan het af maken. Dat laatste is namelijk niet trainbaar." Ook de variant met Barry van Galen nadrukke lijk aan de linkerkant en Ken neth Perez als regisseur op het middenveld stemde Van Gaal ui termate tevreden. Hij was tot die omzetting gekomen omdat de Deen in zijn ogen meer een middenvelder is en Van Galen bijna altijd als tweede spits speelt. Perez kreeg na een slim overstapje van Shota Arveladze ook de beste kans voor AZ in de eerste helft. Jones redde moei zaam. Na rust probeerde de AZ-trai- ner alsnog iets te forceren door eerst Martijn Meerdink te bren gen voor Sektioui en later Arve ladze te vervangen door Danny Koevermans. Beide invallers hadden het gelijk van hun trai ner kunnen onderstrepen. Maar Meerdink miste van dichtbij een weliswaar moeilijke kans en een inzet van Koevermans smoorde in de buurt van de doellijn voor de bal werd weggetrapt. Zoals Middlesbrough zich na rust toch al voornamelijk moest beperken tot tegenhouden. En de spitsen nog maar zelden in de strijd konden worden betrok ken. Het zal met name Jimmy Hasselbaink een zorg zijn ge weest. Hij was voor het eerst te rug waar hij zijn carrière ooit be gon, maar kwam er als goaltjes- dief tegen Joris Mathijsen niet echt aan te pas. Toch zal de aan voerder van Middlesbrough zich bij het verlaten van de modder poel de grote winnaar hebben gevoeld. GPD Joris Mathijsen van AZ hield Middlesbrough-aanvaller Jimmy Hasselbaink de hele wedstrijd in bedwang. foto Koen Suyk/ANP van onze sportredactie MARSEILLE - Heerenveen moet vre zen voor uitschakeling in de Uefa Cup. De gehavende Friese ploeg leek af te ste venen op een verdienstelijk gelijkspel te gen Olympique Marseille, maar ging in de 89e minuut alsnog onderuit: 0-1. Dc Portugese scheidsrechter Ferreira schonk de Fransen een strafschop na een overtreding van doelman Vanden- bussche op aanvaller Niang. Taiwo zorg de vervolgens voor de domper bij Hee renveen. De nederlaag was onterecht. Heeren veen speelde goed, hoewel trainer Ver beek in het matig bezette Stade Velodro me drie basiskrachten door blessures moest missen: doelman Waterman en de middenvelders Bosvelt en Kissi. Olym pique Marseille is weliswaar niet meer de grootmacht van weleer, maar met doelman en grote vedette Barthez nog steeds een Europese subtopper. Puzzelwerk De prijzen in deze poule zijn echter nog niet verdeeld. Heerenveen speelde twee duels gelijk. Het werd tegen Dinamo Boekarest en tegen Uefa Cup-houder CSKA Moskou 0-0. Na de zege gisteren van CSKA Moskou tegen Levski Sofia (2-1) leidt Marseille nu met zes punten uit twee duels, gevolgd door CSKA Mos kou (vier uit drie), Levski Sofia (drie uit twee), Heerenveen (twee uit drie) en Di namo Boekarest (een uit twee). Een ze ge van Heerenveen op 14 december thuis tegen Levski Sofia lijkt niet ge noeg om door te bekeren. Na het nodige puzzelwerk van trainer Verbeek speelde Jeroen Drost in het Sta de Velodrome als linksachter en schoof Derveld door naar het centrum van de defensie. Breuer werd verdedigende middenvelder. Henrico Drost maakte naast Breuer zijn Europese opwachting. Bovendien verkoos Verbeek voorin Sa maras boven Nilsson. Voor de interna tionaal ervaren Bruggink was er on danks alle blessureleed opnieuw geen basisplaats. Zijn rol bij Heerenveen lijkt vooralsnog uitgespeeld. De bezettingsproblemen voor Verbeek werden nog groter toen spits Huntelaar na een half uur wegens een bovenbeen blessure moest uitvallen. Samaras ging naar de punt van de aanval en Nilsson kwam erin als linksbuiten. Desondanks speelde Heerenveen een verdienstelijke eerste helft, met een verdediging en middenveld die de bal- vaardige Fransen nauwelijks ruimte ga ven. Door deze geslaagde defensieve speelwijze, met een prima debuut van rechtshalf Henrico Drost, gaf Heeren veen weinig kansen weg. De ploeg maz zelde alleen bij schoten van Niang (fraaie redding doelman Vandenbus- sche) en Koke (over). Aan de andere kant loerde Heerenveen op die ene snelle uitbraak. Maar Huntelaar en Sa maras doken slechts in het eerste kwar tier even gevaarlijk op in het domein van Barthez. In de tweede helft veranderde het spel- beeld niet. Marseile had een veldover- wicht, maar Heerenveen kreeg via Samaras de eerste grote kans om het duel open te breken. Ook na rust ver slapte de concentratie bij Heerenveen geen moment. Marseille kreeg echter in de slotfase toch nog onverwacht drie punten. ANP Heerenveen-doelman Brian Vandenbussche volgt de verrichtingen van Mamadou Niang van dichtbij. Later zou hij de spits van Olympique Marseille neerhalen, om vervolgens een strafschop tegen te krijgen. foto Jean-Paul Pelissier/RTR door Ad Pertijs DEN HAAG - Gerben dc Knegt keert terug bij Rabobank. De 29-jarige veldrijder tekent binnenkort een contract dat hem tot het einde van de winter van 2007/2008 bindt aan de ploeg die hij eind 2004 moest verlaten. Een jaar geleden leek het gedaan met de carrière van de voormalige mountainbiker. Een reeks van blessures en tegensla gen hielden hem drie winters lang vandaan bij zijn normale niveau. Nu hij eindelijk hele maal fit is, toont De Knegt dit seizoen zijn ware potentie. Van af de eerste grote cross in Rud- dervoorde in oktober tot nu strijdt hij mee in het voorste ge lid. Voor het eerst in zijn loopbaan zag hij kans een podiumplaats te veroveren in een van de grote veldritten. Afgelopen zondag in de zware cross van Gavere ein digde hij als tweede achter de ongenaakbare Sven Nys. „Men sen verwachten dat ik ieder mo ment er doorheen kan zakken, maar ik voel dat ik nooit meer stil ga vallen dit seizoen", zei hij na afloop van die cross-klassie ker. Inmiddels is de Nederlan der ook opgerukt naar de vierde plaats op de wereldranglijst. Velen rekenden op een overgang naar het Belgische Fidea. maar het werd Rabobank. Voor die ploeg is De Knegt een welkome versterking met het oog op het WK dat eind januari in Zeddam wordt gehouden. De ploeg wordt momenteel gedragen door de Belg Sven Nys. Rabo's Nederlandse troef Ri chard Groenendaal riep een jaar geleden dat hij er graag een Nederlandse ploegmaat bij wilde hebben. Dat was toen de ploeg de West-Vlaming Sven Vanthourenhout overnam van Quick Step. Groenendaal, zesde op de wereldranglijst, wordt nu op zijn wenken bediend. GPD DEN HAAG/LONDEN - Volgens zijn arts is het geen kwestie meer van dagen, maar van uren. George Best lag gisteravond laat op sterven in het Londense Cromwell zie kenhuis. De 59-jarige Noord-Ier, die sinds oktober in het ziekenhuis ligt, is volgens zijn behandelend arts Roger Williams niet meer te redden. „Ik verwacht niet dat hij doorgaat met overleven, maar het is moeilijk te voorspel len hoe lang het nog gaat duren." Volgens Williams is de conditie van Best in de nacht van woensdag op donderdag plotseling nog verder verslech terd. De oud-voetballer, in 1968 Europees voetballer van het jaar, heeft jarenlang ernstige alcoholproblemen ge had. Hij ligt sinds begin oktober vanwege een nierinfectie in het ziekenhuis. Sinds vorige week ligt hij aan beade mingsapparatuur. Zijn familie is gisteren naar het zieken huis geroepen. GPD PRAAG - Tennisser Raemon Sluiter heeft gisteren de kwartfinale bereikt van een challenger in Praag. De Rot terdammer versloeg in de tweede ronde de Duitser Daniel Eisner: 6-7 (7) 7-6 (4) 6-4. De winnaar van de partij tus sen de Rus Jevgeni Korolev en de Fransman Jean-Michel Pequery wordt zijn volgende tegenstander. ANP UTRECHT - Judoka Natascha van Gurp kan morgen niet meedoen aan cle Nederlandse kampioenschappen in Rot terdam. De 22-jarige Van Gurp is geveld door een longont steking. De judoka, die uitkomt in de klasse tot 52 kilo gram, veroverde afgelopen weekeinde nog brons op de Eu ropese kampioenschappen onder 23. Die titelstrijd werd gehouden in Kiev. ANP LONDEN - Mogelijk wordt de Russische autocoureur Ro man Roesinov volgend seizoen teamgenoot van Christijan Albers in de Formule 1 bij Midland. Roesinov is voorge steld op 10 december in Jerez de la Frontera testritten te rijden. Roesinov is momenteel voor Rusland actief in de nieuwe Grand Prix des Nations Al. De renstal Midland is sinds enige tijd Russisch eigendom na het opheffen van de renstal Jordan-Toyota. Albers heeft al getekend als eer ste rijder voor het seizoen 2006. Beha We Roesinov is ook de Portugees Tiago Monteiro kandidaat voor het tweede stoeltje. Monteiro heeft één seizoen ervaring in de formu le 1, bij Jordan. ANP FAISALABAD - De tweede testmatch tussen de cricke ters van Pakistan en Engeland is gisteren onbeslist geëin digd. De Engelsen moesten op de slotdag in Faisalabad een achterstand van 285 runs goedmaken om het duel te winnen, maar kenden een desastreus begin van hun laat ste inning met het verlies van de eerste vier wickets voor twintig runs. Onder aanvoering van Andrew Flintoff hield Engeland toch tot het einde stand, met een draw als het hoogst haalbare resultaat. De derde en laatste test match uit de serie begint dinsdag in Lahore. Pakistan won het eerste duel. GPD door RenéZwaap PORTO - Commentator Vitor Serpa van sportkrant A Bola weet het zeker: als de voetbal trainers Ronald Koeman en Co Adriaanse Portugezen waren ge weest, zou het hele land momen teel om hun hoofd hebben ge bruld. 'Genoeg met de tolerantie', luidt de alarmerende kop boven het commentaar. 'De twee Holland se trainers moet worden aange rekend dat twee Portugese clubs nu bijna op straat staan in Euro pa', meent de columnist. 'Ze mo gen niet worden gespaard in naam van onze traditionele ver draagzaamheid tegenover bui tenlanders'. Adriaanse en Koeman genieten nog altijd het volle vertrouwen van hun clubbesturen. Maar de Portugese pers heeft minder ge duld. Adriaanse kwam woens dag met FC Porto niet verder dan 1-1 tegen de Glasgow Ran gers, In de ogen van de Portuge se pers lag dat vooral aan de tac tische opties van de coach. Adriaanse verspeelde een 1-0- voorsprong door te gokken op de verdediging, terwijl de Schot ten juist rijp waren voor de slacht, is de overheersende opi nie. Vooral het feit dat Adriaan se zijn geheime wapen Benni Mc Carthy weer op de bank liet zit ten, wordt hem kwalijk geno men. 'Wat er is toch aan de hand tussen Adriaanse en Ben ni?', vraagt O Jogo zich vertwij feld af. McCarthy kwam eerder in aanvaring met Adriaanse van wege een ongepermitteerd kap sel, maar hoewel de omstreden vlechtjes inmiddels zijn afge knipt, gunt de coach de Zuid- Afrikaan nog steeds weinig speeltijd. Nog onbegrijpelijker vinden de kranten dat Adriaan se in plaats van McCarthy zijn verdediger Bruno Alves diep in de spits zette. Adriaanse moet in de laatste speelronde van de Champions League nu winnen van Artme- dia Bratislava. Het reeds ge kwalificeerde Inter Milaan van Luis Figo moet dan ook nog eens uit winnen van de Rangers. Adriaanse gelooft er nog steeds in: 'Als ploeg worden we telkens een stukje sterker'. Ook Ronald Koeman maakt na de 0-0 tegen Lille van afgelopen dinsdag nog kans te overwinte ren in de miljoenenliga. Dan moet Benfica 7 december in Lis sabon wel even Manchester Uni ted verslaan. Geen gemakkelij ke opgave, gezien de imposante ziekenboeg bij Benfica. Net als Adriaanse krijgt Koe man het verwijt dat hij tegen Lil le veel te weinig risico's nam. Het hardvochtige oordeel van A Bola: 'Koeman had moeten win nen in Parijs, in een stadion vol met Portugezen die zich nog lui der roerden dan in het Estadio de Luz, maar weer liet hij een uitgelezen kans liggen met zijn eindeloze experimenten en een soort voetbal waar zelfs de de fensieve Trapattoni het schaam rood op zijn kaken van zou krij gen'. GPD ARNHEM - Karei Aalbers is gis teren veroordeeld tot een voor waardelijke celstraf van twee maanden en een boete van 20.000 euro. De rechtbank in Arnhem acht de voormalig Vites- se-voorzitter schuldig aan vals heid in geschrifte en fraude in de zaak-Nikos Machlas. Op vijf van de acht punten werd Aalbers door de rechtbank in Arnhem vrijgesproken. Alleen over de wijze van uitbetaling van salaris aan de Griekse spits Nikos Machlas vond de rechter op drie punten afdoende bewijs voor een straf. Machlas kwam eind jaren negen tig met Vitesse een salaris van 2,5 miljoen gulden (netto) over een, in de boeken verscheen een salaris van 500.000 gulden. Voor het resterende bedrag werd een constructie gevonden die vol gens het openbaar ministerie (OM) niet door de beugel kon. De rechter ging daarin mee. Van de overige aantijgingen in de transfers van Curovic, Makaay, Vierklau en Van Hooijdonk acht te de rechter het bewijs onvol doende. Aalbers liet vanuit China, waar hij voor zaken is, weten „blij en opgelucht" te zijn. Hij be schouwt de uitspraak als een re habilitatie. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21