Frans Willaert koestert 'de boys' PZC Geboren sprintster Wisse ziet uit naar Elfstedentocht District krijgt drie nieuwe klassiekers i2l \k zie het als een bedrijf runnen, maar dan met vrijwilligers Swennen in definitieve selectie Kocabas laat NK boksen schieten Roeier laat gouden plak veilen Sluiter naar tweede ronde Praag Handbalsters verslaan Tsjechië uitslagen agenda De Knegt laat zijn redder nu al in de steek donderdag 24 november 2005 .wPetervan Kouteren pNEUZEN - De tijd dat hij Klf actief op het veld stond, be- loort al tot het grijze verleden. Frans Willaert was rechtshalf of stopperspil bij Clinge, HVV'24 tn Hulsterloo, maar wierp zich jp jonge leeftijd op een maat- «liappelijke carrière waarin hij ,ee| bestuurlijke functies vervul- «adat hij was gestopt met wer- trad hij op voorspraak van Fees de Mol toe tot het bestuur Terneuzense Boys. Als nieu- Ve voorzitter bij een ambitieuze Wtbalclub streeft hij naar een [plaats in de eerste klasse, frans Willaert werd in oktober tot voorzitter gekozen en is in die hoedanigheid de eerder dit Ijaar overleden Cees de Mol opge volgd. De nieuwe preses zegt cat de club veel van zijn vrije •jjd opslokt, maar heeft er nog [geen moment spijt van gehad. Of het moet deze week geweest 'ajn, toen er 's nachts om tien 'over twee werd gebeld dat het alarm van de kantine weer was gegaan. Dat was de derde Win korte tijd." Frans Willaert geniet van zijn 'dub en lijkt in een gespreid bed je te zijn gekomen. Het aantal 'geldschieters is opnieuw toege- jnomen, het sponsorhome is war mer aangekleed. Hoofdsponsor j Casteleijn heeft er drie periodes [■ran drie jaar opzitten en net toe gezegd het contract voor nog drie jaar te verlengen. In [sportief opzicht bevindt de club [ach in een sterke periode. [Het eerste elftal heeft zich door een prima reeks halverwege het seizoen opgewerkt naar de der de plaats in de tweede klasse. Jk heb er veel vertrouwen in", zegt hij. „Het afgelopen seizoen 'zat de ploeg tegen zijn top aan, aaar met de selectie die we nu hebben moeten we echt mee kun- inen doen. Ik vind dat de trainer goed bezig is. De ploeg is anders taan voetballen, constanter en beter. Ik praat niet zo zeer over ,iet benutten van kansen, maar 3wordt de laatste weken echt goed gevoetbald." Hij zegt het als kenner, die zelf in de jaren zestig en zeventig in de eerste elftallen van Clinge, HW'24 en Hulsterloo heeft ge voetbald. Foto's getuigen van een voetbalverleden met hoogte punten in een Zeeuws-Vlaams elftal. Frans Willaert was me de-oprichter van Hulsterloo en in het eerste jaar van die club trainer en speler van het eerste elftal. Trainerscursus „We hadden helemaal niks en speelden onze thuiswedstrijden in Graauw", weet hij nog. „Ik werd gevraagd om trainer te worden en heb er in 1965 in Goes een cursus voor gevolgd. Arie Delmotte, Dick van Westen (die beiden toen bij Middelburg speelden) en Piet Wissel (Terneu- zen) zaten onder anderen ook op de cursus. We moesten in de laagste klasse van de Zeeuwse afdeling beginnen en werden in dat eerste seizoen kampioen. Al le 22 wedstrijden wonnen we." „Mijn ouders hadden in die tijd een supermarkt in Nieuw Na men en in Hulst. Via dat kanaal kreeg ik mijn eerste job bij de bedrijfs-economische dienst van De Spar in Zeeland. Ik was een hbs-a mannetje en had later in de avonduren bedrijfseconomie gestudeerd." Na een kortstondig verblijf als verkoopinspecteur van een win kelketen in België werd hij in Hulst benoemd als ambtenaar bij de sociale dienst. „In België had ik veel geleerd, maar weinig goeds", zegt hij. „Veel geritsel, niks rechtdoor. In 1971 werd ik als adjunct-directeur van de so ciale dienst in Terneuzen be noemd." Tien jaar later werd hij er direc teur. De laatste acht jaar voor zijn pensioen was Frans Wil laert sectordirecteur maatschap pelijke zaken. Welzijn, Toon beeld en Onderwijs vielen onder meer onder zijn verantwoorde lijkheid. „Maar ik ben altijd een 'sociale-dienstman' gebleven." Werken met mensen, die vaak in geldnood zaten en dus geld no dig hadden. „Als je jong bent, begin je met mensen te geloven. door Ad Pertijs WOUW - De Zuidwest-Neder landse wielerkalender wordt verrijkt met drie nieuwe klas siekers: de Omloop EPZ Bors- sele, die op 13 mei wordt gere den en meetelt voor de belof- tencompetitie. Verder zijn toe gevoegd de Ster van Moerdijk 28 mei, beloften) en de Om loop van de Drimmelen (18 juni, amateurs). Daarnaast kon consul Jan van Haneghem op de jaarlijk se kalendervergadering vol trots bekendmaken dat de re gio volgend jaar een aantal be langrijke kampioenschappen in huis heeft. In Oudenbosch wort het NK tijdrijden gehou den, in Effen het NK voor amateurs en masters en in Chaam wordt rond de Acht het WK voor militairen (tijd rit en weg) gereden. „Iedereen klaagt over de stij gende kosten voor wedstrij den, maar ondertussen ko men er wel steeds meer grote re wedstrijden bij", stelde Van Haneghem verbaasd vast. Het aantal gewone crite riums blijft stabiel. Het NK tijdrijden is het meest aansprekende evene ment voor volgend jaar. Oudenbosch heeft de organi satie toegewezen gekregen. Alleen de datum is nog niet bekend. Het NK is niet de enige titel strijd die in Oudenbosch gere den wordt. Ook de districts kampioenschappen zijn toege wezen aan het koepelstadje, en wel op 5 juni. Een opvallende wijziging in de klassiekerkalender is de verhuizing van de Ronde van Midden-Brabant naar eind maart. De aloude tweedaagse keert daarmee terug naar haar oorspronkelijke datum. Kalender District Zuid-West Nederland: 5 mrt: Omloop van de Houtse Li nies (vrije klassieker12 mrt: Omloop van Rucphen (vrije klas sieker), 18 mrt: Ronde van Oud- Vossemeer en Westerschouwen, 19 mrt: Ronde van Woens- drecht, 25 en 26 mrt: Ronde van Midden-Brabant (tweedaagse), 26 mrt: Ronde van Huijbergen. 2 apr: Ronde van Steenbergen, 8 apr: Omloop van de Braakman (clubcompetitie), 9 apr: jeugdr. Oosterhout, 15 apr: ZLM Tour Goes (belofte klassieker), 17 apr: Ronde van Werkendam, 17 apr: jeugdr. Hoogerheide; w22 apr: Ronde van Oud Gastel, 30 apr: Profronde van Made, 30 apr: Wim Hendriks Trofee (club- competitie). 1 mei: Oranjeronde Breda, 1 mei: Ronde van Kapelle, 6 mei: Omloop van Borsele (int. Vrou- wenkoers), 7 mei: Ronde van Standdaarbuiten, 7 mei. Om loop van Borsele (jun., jun.vr. en nieuw.vr.), 13 mei: Omloop EPZ Borssele (clubcompetitie), 14 mei: Ronde van Nieuw Vosse- meer, 19 t/m 21 mei: Driedaagse van Axel (wereldbeker junio ren), 20 mei: Ronde van Yerse- ke, 21 mei: Ronde van Stampers gat en Ronde van Sluiskil, 25 mei: Ronde van Kwadendam- me, 28 mei: Ster van Moerdijk (beloften klassieker). 5 juni: districtskampioenschap pen in Oudenbosch, 6 jun: Ron de van Axel, 10 en 11 jun: OZ Wielerweekend (UCI tweedaag se), 10 jun(?): Ronde van Nieuw- dorp (nieuw.) en Ronde van de Witte Brug (ama), 11 jun: jeug dr. Acht van Huijbergen, 15 t/m 17 jun: Ster Zeeuwsche Eilan den (UCI vrouwen driedaagse), 17 jun: Ronde van Nieuwendijk, 18 jun: Omloop Gem. Drimme len (ama), 18 jun: jeugdr. Made, 24 jun: Landelijk jeugdtoernooi Breda, 29 jun: Ronde van Prin senbeek. 1 jul: Ronde van Kruiningen, 2 jul: NK Amateurs en Masters, 2 jul: Ronde van Kaatsheuvel, 4 jul: Ronde van Westdorpe, 10 jul: Ronde van Heerle (derny's oud-profs en elite), 15 jul: Ron de van 's Heer Arendskerke, 15 jul: Ronde van Philippine, 18. jul: Ronde van Clinge, 22 jul: Ronde van Kortgene, 24 jul: WK tijdrijden militairen Chaam, 26 jul: Acht van Chaam en WK weg militairen in Chaam, 29 jul: Ronde van Biervliet, 31 jul: Draai van de Kaai Roosendaal. 2 aug: Ronde van Zundert, 5 aug: Ronde van Burgh Haamste de, 6 aug: Ronde van Fijnaart, 13 aug: profronde van Zevenber gen, 18 aug: Juniorenronde van Woensdrecht, 19 aug: Ronde van Lage Zwaluwe, 20 aug: Ron de van Nispen, 20 aug: jeugdron- de Gedempte Haven Bergen op Zoom, 25 t/m 27 aug: West-Bra bantse Pijl (junioren driedaag se), 25 aug: Zierikzee, 27 aug: ju bileumronde van St. Willebrord (bij 60-jarig bestaan27 aug: Ronde van Ginneken (vrouwen B). 7 sep: Kermisronde van Roosen daal, 10 sep: Ronde van Hank en jeugdr. Breda, 17 sep: Ronde van Hoogerheide, 20 sep: jeugd- ronde Ossendrecht, 24 sep: Ron de van Wernhout. 1 oké Ronde van Oosterhout. Maar op het laatst was het bijna altijd precies andersom. Mensen zeiden altijd dat ze het zouden terugbetalen. Dan zei ik: er heeft hier nog nooit iemand ge zeten, die zei dat hij het niet zou terugbetalen. Als je in die branche werkt, moet je afstand kunnen houden en mag je het niet altijd zonde vinden." Dat is typerend voor de nieuwe voorzitter van Terneuzense Boys, die graag duidelijk over komt. „Ik ben een Bourgondisch type", vindt hij. „Mensen zullen niet gemakkelijk ruzie met me krijgen. Er wordt wel eens ge zegd dat ik niet zo moeilijk ben. Maar ze moeten niet proberen om me te belazeren. Dan zijn ze nog niet klaar met me." Zoals die scheidsrechter, die Robbie Jonkman onlangs bij de kleedka mer een tweede gele kaart gaf, maar op het formulier de waar heid geweld aandeed. Door mid del van een mailtje is de voetbal bond van de versie van Terneu zense Boys op de hoogte gesteld. Het is de door alle wateren ge wassen bestuurder ten voeten uit. Frans Willaert bekleedt ook nu nog tal van bestuursfuncties en wordt met ingang van het nieuwe kalenderjaar na een fu sie voorzitter van één van de grootste landelijke kraamorgani- saties. „De Boys neemt veruit de mees te tijd in beslag. Ik zie het als een bedrijf runnen, maar dan met vrijwilligers in plaats van werknemers. Die vrijwilligers moeten we koesteren. Je moet er met die privatisering niet aan denken dat ze wegvallen." „In ons beleidsplan staat dat we binnen vijf jaar met zeventig tot tachtig procent van spelers uit de eigen opleiding naar de eer ste klasse willen. Dat percenta ge kan doorbroken worden, als spelers duidelijk een toegevoeg de waarde hebben. Ik heb als voorzitter van de technische commissie de laatste jaren ge sprekken gevoerd met nieuwe spelers en altijd gevraagd of ze financiële wensen hadden. Ik heb er niet één horen zeggen dat-ie voor het geld kwam. Echt niet. Het is vooral de sportieve aantrekkingskracht en de cul tuur van onze club, zeggen ze. Die is toch ook geweldig? Al die vrijwilligers. Al die sponsors, die allemaal willen meedenken, maar per se geen beleid willen bepalen. Als ze bij de buren, hier iets verderop, drie keer ver liezen, hebben ze een probleem. Bij De Boys is dat niet, hoor." Frans Willaert heeft een voetbalverleden, was zelf trainer en geeft nu leiding aan Terneuzense Boys. „Mensen zullen niet gemakkelijk ru zie met me krijgen, maar ze moeten niet proberen me te belazeren." foto Peter Nicolai door Mieke van den Broek GOES - Op de schaatsbaan in Breda kent ie dereen haar, in haar woonplaats Goes is dat wel anders. De achttienjarige Martje Wisse is noodgedwongen buiten de provincie met haar sport bezig. Toch denkt ze nog altijd aan een Zeeuwse schaatsbaan. Vorig weekeinde presteerde Wisse boven verwachting op de gewestelijke kampioen schappen supersprint (100 en 300 meter) in Breda. Met twee Zeeuwse records werd ze maar nipt van de eerste plaats afgehouden, terwijl ze van tevoren hoopte op een vierde plek. Met haar nieuwe pr's hoort Wisse bij de na tionale topdertig. De onverwachte prestatie kan nog leuke gevolgen hebben voor het ver loop van het schaatsseizoen van Wisse. „Ik ga nu proberen om me te plaatsen voor de Nederlandse kampioenschappen super print, die begin februari worden gehou den." Studeren Drie jaar geleden besloot Wisse zich niet en kel op schaatsen te richten. Een uitnodiging van de gewestelijke selectie sloeg ze af. De schaatsster wilde blijven studeren. Nog steeds heeft ze daar geen spijt van. „Als ik zie wat de schaatsers uit de selectie rijden, doe ik daar niet voor onder." Wisse bleef rijden voor de Goese schaats- club De Poel. Om haar trainingsuurtjes te maken, reist ze in Zeeuws gezelschap naar de ijsbaan in Breda. Daar krijgt ze les van Toon en Dimphy Romme, inderdaad familie van dé Gianni Romme. Het zijn de ouders van de oud-Olympisch kampioen, die een Zeeuws selectiegroepje van vijftien mensen onder hun hoede hebben. Dat betekent heel wat reizen dus voor Wis se, maar het is haar niet vreemd. Ook voor haar studie ergotherapie (tweedejaars) is ze veel onderweg. Ze heeft dan wel een kamer in Rotterdam, maar toch komt de studente vaak naar haar ouderlijk huis in Goes, om dat er vanuit Zeeland gecarpoold wordt, Ook gaat Martje regelmatig met vader An ton de weg op om haar conditie lopend of fietsend op peil te houden. Vader Anton lijkt de motor achter de schaatsbezigheden van dochterlief. Hij slijpt haar schaatsen, coacht haar tijdens wedstrijden en houdt de resultaten van zijn dochter nauwgezet bij. En desgevraagd zoekt hij even de wedstrijden op die Martje dit seizoen rijdt. „Ik ben natuurlijk fan van haar", lacht pa Wisse, die zelf ook fanatiek rijder op ijzers is. Skeeleren De naam van Martje Wisse duikt overigens niet alleen op bij het schaatsen. De Goese doet ook mee aan skeelerwedstrijden. Drie maanden geleden werd de achttienjarige rijdster allround kampioen op de skeelers. Maartje Wisse aan het werk op de baan van Breda, waar ze trainingen volgt van de ouders van Gianni Romme. foto Cor Viveen Ook won ze de provinciale skeelermara thon. Die wedstrijden pikt ze gewoon mee, omdat alle schaatsers dat doen. „Ach, om dat het een Zeeuws kampioenschap is, vind ik het leuk. Met de marathon heb ik voor de rest erg weinig. Ik ben een geboren sprint ster." Toch heeft Wisse nog ambities op de lange afstand. Zo wil ze graag een keer deel nemen aan de Elfstedentocht. „Dit jaar mag ik voor het eerst meeloten voor deelname. Ik kan elk moment post krijgen. Het zou mooi zijn als ik de tocht met mijn vader en broer zou kunnen rijden. Mijn vader mag van wege zijn lange lidmaatschap jaarlijks meedoen. Maar als ik word uitgeloot, rijd ik KLOETINGE - Kloetinge-keeper Merlijn Swennen is op genomen in de definitieve selectie van het Nederlands amateurteam. KNVB-coach Marco Bout maakte gisteren op het sportcentrum in Zeist de achttien namen bekend. Het amateurteam, voor spelers onder 23 jaar, speelt op woensdag 30 november op het veld van FC Lisse een wed strijd tegen Jong Italië onder 21 jaar. Die wedstrijd be gint om 19.30 uur. Opvallend is dat Swennen na zijn blessure zijn plaats on der de lat bij Kloetinge voorlopig moet afstaan aan Jaco van der Schee. DEN BOSCH - Hüsnü Kocabas is iets te enthousiast ge weest met zijn plan om komende maandag alweer te gaan boksen tijdens het NK in Rotterdam. Na overleg met sportarts Peter Vergouwen is besloten dat Kocabas, die vorige week in China een maagvirus opliep waardoor hij moest opgeven op het WK, voorlopig rust moet houden. „Eerst moet alles goed onderzocht worden. We mogen dit niet onderschatten van de arts", aldus zijn trainer Henny Mandemaker. Waarschijnlijk stapt Kocabas begin vol gend jaar pas weer in de ring. GPD AMSTERDAM - Diederik Simon laat zijn gouden medail le van de Olympische Spelen 1996 veilen. De oud-roei- kampioen wil wel van het eremetaal af als er flink voor wordt geboden. De opbrengst komt ten goede aan het coachfonds van de Amsterdamse studentenroeivereniging Nereus. De veiling heeft zaterdag plaats bij Nereus om half vijf. Alleen leden en oud-leden kunnen bieden op het goud van Simon. „Het ding ligt toch maar in een kluis", zei Simon gisteren. Diederik Simon won de gouden medaille in Atlanta met de Holland Acht. Bij de Spelen van Sydney 2000 en Athe ne 2004 veroverde hij zilver. Vorig jaar kwam hij in het wereldnieuws toen hij in Athene zijn plak verloor in een taxi en op miraculeuze wijze terugkreeg. ANP PRAAG - Raemon Sluiter heeft gisteren de tweede ronde bereikt van het challengertennistoernooi in Praag. De Rot terdammer versloeg in zijn eerste partij de Sloveen Grega Zemlja met 2-6 6-3 6-2. Sluiter is in de Tsjechische hoofd stad tweede geplaatst. De eerste geplaatste Italiaan Daniele Bracciali verloor gis teren verrassend van de Tsjech Pavel Riha met 1-6 2-6. In Praag begonnen nog twee Nederlanders aan het hoofd toernooi in Praag. Steven Korteling verloor van de Tsjech Pavel Snobel en Michel Koning won van de Tsjech Pavel Cemy. ANP NYMBURK - De Nederlandse handbalsters hebben giste ren de vriendschappelijke interland tegen Tsjechië gewon nen (24-22). Oranje, dat bij rust al met 15-14 leidde, be reidt zich in het Tsjechische Nymburk voor op het wereld kampioenschap dat volgende maand in St. Petersburg van start gaat. ANP New York. NBA. Cleveland Cavaliers - Boston Celtics 115-93, Washington Wi zards - Denver Nuggets 105-108, Mem phis Grizzlies - Portland Trailblazers 87-95, Dallas Mavericks - Houston Rock ets 102-93, Phoenix Suns - Toronto Rap tors 90-82, Seattle Supersonics - Utah Jazz 87-93. Driebanden groot, vierde divisie, poule 4. Van Hasselt autoschade - De Geslootene Boom 6-2: J. Jacobs - Albert Lacante 30-23, 49 beurten; C. Arn- outs-Willie van Dorst 25-17, 51; J. Mar tens - Benny de Waal 25-20, 62; A. Ha- vermans - Rob Duitemeyer 18-20, 54. Groot Avontuur - BV De Distel 1 0-8: Jan Eickenboom - Alvaro Sche pers 22-30, 36; Bas de Zeeuw - Urbain Oppenbrouwer 14-25, 29; Jan Branden burg - Toon Uytdewilligen 18-25, 39; Dick de Kubber- Frans Klaassen 17-20, 43. Sportpunt Zeeland, Goes. Tweede klasse. Biezentrappers/ADO 1 - Pub bles 1 5-9, ZVV/TMF 1 - SSV'65 2 6-7, Pubbles 2 - SSV 65 3 4-7, Kloetinge 1 - Matisse 1 10-4, Biezentrappers/Gerka Sport 3 - FC Dauwendaele 1 3-9, Amigo 's/De Post 1 - FM Sranang 2 3-7. Mymburk (Tsj). Vrouwen, oefenin terland. Tsjechië - Nederland 22-24 (14-15). C-klasse: El.Van Fraeyenhove-Ge- meente Terneuzen 2-1, Delta 2-Schelde- sport 2 2-1, TeVoRe-V&K/C1000 Hoek 3-0, De Hoop-NHI Terneuzen 2 3-0. Stand: V&K/C1000 Hoek 11-24, TeVoRe 11-23, De Hoop 11-19, Gemeente Ter neuzen 11-16, Delta 2 11-16, El.Van Frae- yenhove 11-12, NHI Terneuzen 2 11-11, Scheldesport 2 11-5. D-Klasse: Echo Audio-WBAZ 3-0, URS-Dow 3 2-1, Visser Smit Hanab- Henno Cysouw 3-0, Yildiz-lnterpolis Phi lippine 3-0. Stand: Visser Smit Ha- nab 11-29, Dow 3 11-23, Echo Audio 11-21, WBAZ 11-16, Yildiz 11-15, URS 11-14, Interpolis Philippine 11-8, Henno Cysouw 11-5. E-klasse: BN/De Stem 4-V&K/C1000 Hoek 2 2-1, Zeeland Seaports-PSOVZ 2 0-3, BN/De Stem 3-Hydro IS Partner 1-2. Stand: ASYA Kartallari 9-26, BN/De Stem 4 10-15, V&K/C1000 Hoek 2 9-14, Zeeland Seaports 10-13, PSOVZ 2 9-12, BN/De Stem 3 10-12, Hydro IS Partner 9-10. donderdag Biljarten hem gewoon buiten mededinging", grapt de fanatieke Wisse. Als het gaat vriezen springt Wisse een gat in de lucht. De vries kou en het daarmee gepaard gaande ijs zou goed zijn voor de bekendheid van het schaat sen in Zeeland. Ze doelt op de bouw van een schaatsbaan. Wisse hoopt altijd nog op de komst van de baan. „Het moet breed aangepakt worden. Het cios, het toerisme en andere scholen moeten erbij betrokken worden. Er moet niet alleen gezegd worden dat er te weinig mensen in Zeeland zijn en dat het daarom niet kan. Je moet naar de mogelijkheden kij ken." Sportprijsvragen Lucky Day 3864, 23 november 2005. 4.8.10.15.16.19.20.21.23.30.32.34.46.50. 54.56.65.69.75.78 (onder voorbehoud van typefouten) Melbourne. WK. Vrouwen, kwalifi catie. Meerkamp: 1. Liukin (VSt) 37,424 punten (sprong 9,125-brug 9,562-balk 9,262-vloer 9,475), 2. Mem mei (VSt) 37,412 (9,300-9,550- 9,200- 9,362), 3. Russo (Aus) 37,262 (9,200- 9,400-9,450-9,212), 9. Harmes 35,849 (8,912-9,150-8,562-9,225), 23. Linders 34,225 (8,875-8,575-8,900-7,875), 29. Van de Leur (Ned) 33,587 (8,925- 8,737-7,950-7,975). Sprong; 11. Harmes 8,999 (8,912-9,087). Vloer: 9. Harmes 9,225. Bijzonderheid: Harmes en Linders naar finale meerkamp. Harmes naar fi nale vloer. Uefa Cup. Groep B: Lokomotiv Mos kou (Rus) - Brondby 4-2 (0-2). 11. Retov 0-1, 28. Skoubo 0-2, 60. Loskov 1-2, 63. Lebedenko 2-2, 65. Loskov 3-2, 84. Los kov 4-2. Scheidsrechter; Wack (Dui). Ge le kaart: Bikey (Lokomotiv Moskou). Palermo 2 1 1 0 4 2-1 Lok. Moskou 3 1114 4-3 Espanyol 1 1 0 0 3 1-0 Brondby 2 10 13 4-4 Petach-Tikva 2 0 0 2 0 1 -4 Programma: vandaag: Espanyol (Spa) - Palermo, 21:15; woensdag 30 novem ber M. Petach-Tikva-Lokomotiv Moskou (Rus), Brondby-Espanyol (Spa). Terneuzen. Najaarscompetitie Bevo- bo Terneuzen. A-klasse: Rest.'t Oudt Sas-BN/De Stem 3-0, Dow-Delta 3-0, Dees Sport-Scheldesport 3-0, Zaman Sport-Jacobs Tuin 3-0. Stand: Dees Sport 11-30, Dow 11-30, Rest.'t Oudt Sas 11-23, Zaman Sport 11-20, Delta 11-9, Scheldesport 11-8, Jacobs Tuin 11-8, BN/De Stem 11-3. B-klasse: Dow 2-De Pooter 2-1, BN/De Stem 2-NHI Terneuzen 0-3, Dees Sport 2-Rabobank Terneuzen/Sas 1-2, Van de Poel Aann.BV-PSOVZ 1-2. Stand: Dow 2 11-24, NHI Terneuzen 11-17, BN/De Stem 2 11-17, Dees Sport 2 11-17, Van de Poel Aann.BV 11-17, PSOVZ 11-16, De Pooter 11-16, Rabobank Terneuzen/ Sas 11-9. Senioren koppeltoernooi. Locatie ca fé Neffen d'Eule, Oosterland. Aanvang 10.00 uur. Prijsuitreiking 18.00 uur. SLEEN - Wie na vorig seizoen dacht dat er voor Gerben df Knegt nog een toekomst waf weggelegd in het veldrijden werd niet voor vol aangezien. De crosser sleepte zich van bles sure naar blessure, brak zijr heup en kreeg bij de Rabo'f geen contractverlenging. Eer kleine privésponsor gaf hem no£ een kans. Nu vertrekt de succes volle De Knegt daar. Versneld per 1 januari. De Knegt werd dit seizoen dt openbaring van de Nederlandse veldrijders. Hij liet Richarc Groenendaal in de schaduv staan en kon zich meten met de oppermachtige Belgen Sven Ny: en Bart Wellens. De 'kleine sponsor, Wim Jansen van advies bureau Bejan uit het Drentse Sleen, voelt zich niet in de steel gelaten en begrijpt De Knegt. Een sterk verbeterd meerjarig contract bij een grote profploej (waarschijnlijk wordt dat he Belgische Fidea), waar ook we reldkampioen Bart Wellen rijdt, is ook geen sinecure. „He is een probleem voor mij en eei luxeprobleem voor Gerben" zegt Jansen. „Ik kan Gerben na tuurlijk aan zijn contract tot april houden, maar dan rijdt hi drie maanden zonder plezie rond." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45