zc ollege schrapt locaties kamp Sas PZC Fractie mag bandje toch afluisteren Een colafles als waterraket GroenLinks wil gratis bezoekerspas bij parkeervergunning ■13 racties vrezen dat wordt toegewerkt naar één optie voor woonwagencentrum v rovincie buigt ch over plek romfietsers 15oogaard mf Automobiliste gewond door slik Stadskantoor per ongeluk dicht Kettingmail tegen hogere heffing Sportimpuls Borselse basisscholen D en T dwingt uitspraak over vrij parkeren af donderdag 24 november 2005 ^Fiiaène Verstraeten 5 VAN GENT - Burgemees- en wethouders van Terneu- ,hebben drie mogelijke loca tor een nieuw woonwagen- |lnim in Sas van Gent ge- liapt. Het gaat om de Lepou- en de Marijkestraat in s van Gent en het Kanaal- li in Philippine. ^-fractievoorzitter W. Broek- jlDDORPE - Op de provincia- ivcg N687 Koewacht-Axel de bromfietsers voorlo- niet over de rijbaan geleid liet gedeelte tussen Bontekoe de aansluiting op de N258. is afgesproken tussen de irincie, het waterschap en de jpsraad Zuiddorpe. provinciale weg is aangewe- 'als een zogenaamde erftoe- jsweg. Dit houdt in dat op weg een snelheidsregi- fan 60 kilometer per uur "en. De verkeersveilig- op het fietspad, zo bedacht ovincie, kan worden verbe door het bromfietsverkeer ide hoofdrijbaan te ver- stsen. [heeft in Zuiddorpe nogal [bezwaren opgeroepen. En succes, want de maatregel imfietsen op de rijbaan' IR) wordt voorlopig niet inge- rd. ide effecten van een maxi- asnelheid van zestig kilome- zijn vastgesteld, wordt in ileg met de dorpsraad alsnog beslissing genomen over in- cing van de BOR-maatregel. ijrovincie houdt wel vast aan besluit om bromfietsers op provinciale weg Zaam- j(-Magrette (N684) via de sürijbaan te laten rijden. Ge leerde Staten hebben een jaarschrift van bewoner J. Égt ongegrond verklaard. tjenda Bezorgklachten: BOO-0231231 pmaandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; lerdagstot 12.00 uur ED ACTIE eeuws-vlaanderen 'Mem Alexanderlaan 45 ostbus 145 *530 AC TERNEUZEN 1:0115-645769 fax:0115-645742 I-mail: redtern@pzc.nl ';ané Hoonhorst (chef) '"out Ba rem an Raymond de Frel "£né van Stee mts Bakker (sport) kudeloo 16 ?ostbus 62 SO AB HULST l: (0114)372776 (0114)372771 Imail: redhulst@pzc.nl la van Doorsselaer kntrale redactie Stationspark 28 postbus 31 ^60 AA goes jel (0113)315500 Is*: (0113)315669 f-mail: redactie@pzc.nl 'NTERIMET •Ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl huysen wil dat ook de locatie Sint Albert (Vrijstraat) aan dat rijtje wordt toegevoegd. C. Freeke (LCF) vindt dat er voorlopig niets moet worden ge schrapt. Hij wil dat de kwestie over de gemeenteraadsverkiezin gen heen wordt getild. Het locatie-onderzoek voor de vestiging van een woonwagen centrum ter vervanging van het huidige centrum aan de Twee- kwartweg is nog niet afgerond. In een tussenrapportage laten B en W echter alvast weten dat de drie genoemde locaties om uit eenlopende redenen niet verder onderzocht moeten worden. Ver der zegt het college dat de optie tot behoud van het huidige cen trum aan de Tweekwartweg 'niet reëel' is. Zoals het er nu naar uitziet bestaat het nieuwe centrum uit niet meer dan tien standplaatsen, melden B en W nog. In mei sprak een meerderheid van de gemeenteraad zich tij dens de raadsvergadering uit te gen de locatie Sint Albert. „Het verbaast ons dan ook dat het col lege hardnekkig blijft vasthou den aan deze locatie", schrijft Broekhuysen in schriftelijk vra gen. Hij verzoekt het college dan ook de locatie Sint Albert aan het rijtje van niet nader te onderzoeken locaties toe te voe gen. „Er vallen steeds meer mogelij ke locaties af en ik zie het al aan komen dat straks alleen Sint Al- bert over blijft", vreest Broek huysen. „En daar zijn we mordi cus tegen." Salamitactiek Ook Freeke zegt in schriftelijke vragen bang te zijn dat B en W een 'salamitactiek' hanteren, waai'bij er naar één conclusie wordt toegeschreven: de Vrijst raat. Hij mist een gedegen argu mentatie van B en W in de tus senrapportage. Daarnaast wil Freeke weten wat de resultaten zijn van het bodemonderzoek aan de Vrijstraat en waarom met geen woord wordt gerept over de aanwezigheid van de veldspitsmuis, een beschermd dier, op die locatie.„De tussen rapportage is 'tussen' in die zin dat we er tussen worden geno men", concludeert Freeke. '1REEKACTIVITEITEN De Halle, 13.30 uur: solo dan- ïrefpunt, 10.00 uur: Tekenen, knut- rc14.30 uur: Zangkoor; HGE-Malpertuus, 13.30 uur: ANBO AUW - Gemeenschapshuis, 13.30 K80 bieden; KANT - t Heike, 13.30 uur: Volks- - De Lovenhoek, 9.00 uur: be; 13.30 uur: Soos met competitie fen; 14.00 uur: Sint bingo; 1ST - Reynaertcollege aan de Gil- waat, 19.00 uur: Bewegen en spor- voor (ex) hartpatiënten; 10.00 uur: 13.30 uur: Handwerken, nbal; 19.00 uur: Line dance, bridge Falazzolihuis, 14.00 uur: Thema bij- ismst voeding en kanker; WACHT - De Vlaschaard, 13.30 SW0 Sinterklaasmiddag; ISVIIAARDE - Cafe de Lamsoren, Schieting voor ouderen; ISTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: nsoos; JANSTEEN - De Warande, ur: De Zonnebloem; 14.30 uur: ïiensoos; 15.30 uur: Kreatieve Vor- 119.30 uur: EHBO cursus, repetitie NEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Ca- ,blljarten, handwerken; Michel, Dylan en Steven (vlnr) van de Openbare Basisschool van Breskens krijgen natuurkundeles in Oostburg. De fles van Michel vliegt met een enorme snelheid tiental len meters de lucht in. foto Peter Nicolai door Frank van Cooten OOSTBURG - Wat is spannender dan een colafles veertig meter door de lucht te laten vliegen. De fles koos gisteren het luchtruim tijdens de natuurkunde- dag voor kinderen van 10 tot 12 jaar in Oostburg. „Die waterraket is echt cool." Dit jaar is door de Verenigde Naties uit geroepen tot het World Year of Physics. Overal ter wereld zijn activiteiten die de natuurkunde onder de aandacht brengen van scholieren, studenten en het grote publiek. Vakken als natuur- en scheikunde zijn op de middelbare scholen een beetje in het slop geraakt. Activiteiten als gisteren in Oostburg moeten het vak weer populair maken onder leerlingen. Het World Year of Physics mocht niet ongemerkt aan West-Zeeuws-Vlaande- ren voorbij gaan, vond sociaal-cultureel werker Lola Oostdam van de Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen. Zij hield daarom met medewerking van on der meer de Rabobank, het Zwin Colle ge en de Centrale Organisatie voor Ra dioactief Afval Covra in Vlissin- gen-Oost de natuurkundedag. Dat ge beurde in en rond het scholierencen trum Time-out naast het Zwin College. Zeventien basisscholen in West- Zeeuws-Vlaanderen reageerden op haar uitnodiging om deel te nemen aan deze natuurkundedag. Maar liefst 250 leerlingen in de leeftijd van 10 tot 12 jaar verbaasden zich over de veertien proefjes die werden gedaan. Negerzoen Het populairst waren de waterraket en de 'negerzoen'. De negerzoen stond op een plateau onder een stolp. De lucht werd uit de stolp gezogen zodat het cho coladebolletje een reuzenzoen werd. Vervolgens ging er weer een beetje lucht bij en klapte het ding in elkaar. Een echte klapzoen dus. „Dat proefje met die negerzoen vond ik heel leuk. Hij was alleen niet meer te eten en dat is toch wel jammer", zegt Veronique van basisschool Sint Jan in Sluis. Priscilla en Colin van De Berenburcht in Oostburg verbaasden zich vooral over de waterraket. „Het flesje schoot wel veertig meter ver weg. We deden er wat water in, pompten met een fiet spomp lucht in de fles en weg was hij. Best spectaculair", vindt Colin. Veronique en Maaike zijn trots op 'hun' school, Sint Jan in Sluis. „We zitten nu in het nieuwe centrum De Keure. Nee, last van klimaatproblemen hebben we niet. Ik had daar een item van gezien op het jeugdjournaal dat het niet best ge steld is met het klimaat in veel schoolge bouwen. Daar hebben wij gelukkig geen last van. Het is gewoon leuk om naar Sint Jan te gaan. Maar de natuur kundedag is ook heel leuk. Ik heb er veel van geleerd." En daar is het Lola Oostdam van de Stichting Welzijn om te doen. „Elk kind dat een 'wauw-moment' meemaakt, neemt dat de rest van zijn of haar leven mee. Ik denk dat er deze morgen vol doende wauw-momenten zijn geweest. En misschien loopt er wel een nieuwe Einstein rond tussen de kinderen." Overweldigend Oostdam vond de opkomst overweldi gend. „De natuurkundedag is voor de eerste keer gehouden. We zijn al meer dan vijftien jaar bezig met projecten en activiteiten op het gebied van techniek. De projecten Technika 10 en Techniek voor Jongens zijn goede voorbeelden. Het lukt ons nog steeds kinderen achter de computer vandaan te krijgen. En we hopen dat met deze dag kinderen na tuurkunde niet meer zo eng vinden." door Jean-Lou de Gucht HULST - De fractie van Pro gressief Hulst mag het bandje van de laatste raadsvergadering af komen luisteren, nadat ze de notulen gelezen hebben. Dat zegt burgemeester J. F. Mulder van Hulst. De notulen vallen vandaag in de bus bij de raadsle den. Progressief Hulst wil het bandje beluisteren om te horen wat wet houder E. de Deckere precies heeft gezegd over de verlening van een bouwvergunning voor een huis aan het Schapershoek- (Advertentie) Groot assortiment Verf Behang Stoffering Zonwering MIDDELBURG, Korendijk 34, tel 0118-650024 VLISSINGEN, Gildeweg 25, tel. 0118-431304 www.verfmarktboogaard.nl pad in Vogelwaarde. De gemeen te heeft dat steeds geweigerd. „Het bandje is een middel om te komen tot het verslag van de raadsvergadering. Een raadslid kan eerst het verslag lezen en bij twijfel het bandje beluiste ren. Dan kunnen we na beluiste ring van het bandje het verslag nog altijd aanpassen." Volgens A. Konijnenberg van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten in Den Haag kan een raadslid nooit geweigerd wor den om naar een geluidsband van een raadsvergadering te ko men luisteren. „Ieder raadslid heeft inzage in ale stukken be treffende het bestuur. Ook al is een stuk geheim, dan moet hij toch inzage krijgen. Natuurlijk dient het raadslid zich dan wel te houden aan de geheimhou dingsplicht." Volgens Mulder is het bandje echter geen stuk betreffende het bestuur. „De notulen hebben sta tus. Het bandje wordt gebruikt om tot de notulen te komen." Het verwijt dat de gemeente Hulst iets te verbergen heeft door het weigeren van het be luisteren van het bandje, werpt Mulder ver van zich af. „De frac ties van Progressief Hulst, de WD en Algemeen Belang heb ben mij gevraagd een om een extra raadsvergadering. Daar heb ik direct aan meegewerkt door het presidium bij elkaar te roepen. Ik wil openheid van za ken geven." De extra raadsvergadering vindt volgende week donderdag plaats. De reden is dat wethou der De Deckere voor de raad heeft verzwegen dat ondanks be zwaren toch een bouwvergun ning was afgegeven voor een wo ning aan het Schapershoekpad in Vogelwaarde. Heroverwegen De vraag van een deel van de ge meenteraad aan B en W om dat besluit te heroverwegen, kwam daarmee als mosterd na de maal tijd. De oppositie wil daar nog eens stevig over in discussie met de wethouder; ook moties zijn denkbaar. Raadslid F. de Vries zegt het bandje nog deze week te beluis teren. „Je weet immers maar nooit of de notulen wel overeen komen met het bandje. Ik wil het nu wel eens horen." Hij vindt nog steeds dat de raad niet open en eerlijk geïn formeerd is. „Als de gemeente ons verzoek om het bandje te beluisteren had gehonoreerd, was alle commotie niet nodig geweest. Ze hebben zich zelf in de nesten gewerkt." Mulder is het daar niet mee eens. „Ik blijf op het standpunt staan dat het bandje pas beluisterd kan wor den na ontvangst van de notu len. Voor zover ik weet heeft ook nog nooit iemand om beluis tering van het bandje gevraagd voordat de notulen ontvangen waren." (Advertentie) Bedrijfsweg 2 Vlissingen Klein Frankrijk 31 GOGS KOOPAVOND ÜNDERDAG VRIJDAG ZATERDAG 24 NOVEMBER 25 NOVEMBER 26 NOVEMBER 10:00u - 21:00u 10:00u - 21:00u 10:00u - 17:00u WATERLANDKERKJE - Een 20-jarige automobiliste uit Oostburg is gisteravond rond zeven uur gewond geraakt bij een ongeval op de Ketelaarstraat in Waterlandkerkje. De vrouw raakte de macht over het stuur kwijt toen ze slipte vanwege slik op de weg. Ze sloeg vervolgens twee keer over de kop. De Oostburgse is bij de huisartsenpost behandeld vanwe ge klachten aan haar nek en arm. GOES - Wie dinsdag de Goese commissie maatschappelij ke ontwikkeling wilde bezoeken en niet stipt om half acht 's avonds aanwezig was, stond voor een hermetisch afge sloten stadskantoor. Bezoekers die voor een onderwerp kwamen dat wat later aan de orde zou komen, konden niet binnenkomen. Met de verhuizing naar het stadskantoor aan de M. A. de Ruyterlaan zijn de beveiligingsregels aangescherpt. Vol gens een gemeentewoordvoerster is het echter geen beleid de deuren kort na aanvang van vergaderingen te sluiten. „Er zit óf iemand aan de centrale balie óf er is een bode aanwezig die de deuren opent. Beiden waren kennelijk te gelijkertijd van hun plaats." VLISSINGEN - Vlissingers worden via een email-actie opgeroepen om hun ongenoegen kenbaar te maken over de voorgenomen verhoging van 50 procent voor de afval stoffenheffing". Dat betekent van 200 naar 307 euro per jaar. In de kettingmail wordt opgemerkt dat er 'mens vriendelijker manieren voor bezuinigingen te bedenken zijn'. Deelnemers worden gevraagd om voorbeelden te ge ven van acties waarop beter bezuinigd kan worden. De initiatiefnemer geeft een voorzetje: onzinnige verlichting in de toren van het stadhuis. Volgens de deelnemers zijn er door de invoering van de eu ro al offers genoeg gebracht en zullen er nog meer worden gedaan. „Inkomen en uitgaven zijn echter weloverwogen zaken, die niet alleen op inwonersniveau maar ook op ge meentelijk niveau moeten worden genomen." Ze vinden dat klagen over de kosten van het levensonder houd, wronen en werken niet helpt. „We brengen allemaal offers en zullen de broekriem moe ten aanhalen. Maar dat geldt ook voor een gemeente." Er wordt tot spoed gemaand omdat de commissievergade ring op 1 december wordt gehouden. De begroting wordt vastgesteld op 15 december. HEINKENSZAND - Sport op brede basisscholen in de ge meente Borsele ki'ijgt een extra impuls de komende vier jaar. Borsele heeft daarvoor een beroep gedaan op de lan delijke regeling 'buurt, onderwijs en sport'. Wordt de aan vraag in Den Haag geaccepteerd, dan kan Borsele 40.000 euro tegemoet zien. De gemeente moet eenzelfde bedrag bijleggen. Met dat geld zal onder anderen een projectmedewerker worden aangetrokken die sportprogramma's in brede scholen in Borsele gaat opzetten. Het doel is school kinderen meer aan het bewegen te krijgen, onder meer omdat overge wicht onder jongeren aan het toenemen is. oor de verwerving van De Blazekop. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De fractie van GroenLinks in Terneuzen vindt dat de gemeente visite aan bin nenstadbewoners niet apart moet laten betalen om hun auto te parkeren. „Bewoners moeten straks al spe ciaal betalen om in hun eigen wijk te mogen parkeren. Extra betalen om een mogelijk slecht ter been zijnde bezoeker te kun nen ontvangen in eigen buurt, is ons een brug te ver", schrijft raadslid P. Clijsen aan het colle ge van B en W. Clijsen wijst erop dat nu wordt gewerkt met een tamelijk ar beidsintensief jaarvergunnin- gensysteem voor bewoners. GroenLinks oppert eenmalig een bewonersvergunning te ver strekken en die blijft dan geldig zolang men er woont. In de visie van Clijsen zou een dergelijke vergunning moeten gelden voor één auto per adres plus een be zoekersvoertuig. De vergunning houder krijgt dan een pasje dat de bezoeker achter de voorruit kan leggen. „Verhuis je de wijk uit, dan wordt dat door de ge meente onmiddellijk doorgege ven aan de parkeeradministra- tie, zodat de vergunning inge trokken wordt", aldus Clijsen. Volgens GroenLinks moeten be woners vrij zijn om wel of geen vergunning te nemen. „Maar geen vergunning, geen parkeer recht, ook niet voor bezoek. Voor wie geen vergunning heeft, geldt dan de huidige regeling voor week- en dagkaarten, op vertoon van bewijs van bewo ning binnenstad." Clijsen meent dat de aanvraag van de bewonersvergunning wat meer kan kosten dan nu, om dat die eenmalig is. „Je spaart de jaarlijkse exercitie uit die de aanvraag en verstrekking van nieuwe vergunningen met zich meebrengt. Onderhoud van par keerplaatsen en handhavings- kosten worden in dit geval ge haald uit de algemene parkeer- begroting zoals die voor heel Terneuzen geldt. Dat kan dus geen reden zijn om deze gedach te niet te steunen, want dat zou de bewoners van de binnenstad nog meer uitzonderen van wat voor de rest van de gemeente ge bruikelijk is." Met eventueel misbruik van de vergunning zal het volgens Clij sen nogal meevallen. „Het kan natuurlijk zo zijn dat iemand twee auto's parkeert met de ver gunning en het bezoekerspasje. Dat is dan de keuze van de ver gunninghouder. Immers als hij of zij ervoor Iciest op dit punt on gastvrij te zijn, is dat geen pro bleem van de gemeente." Als wordt geconstateerd dat een be woner misbruik maakt van zijn pasje kan dat worden beboet of bij herhaling tot intrekking van de vergunning leiden, vindt GroenLinks. SLUIS - De fractie van Dorpsbe langen en Toerisme (D en T) dient in de Sluise raadsvergade ring van december een motie in om het betaald parkeren in de wintermaanden aan de kust vrij te geven. Raadslid L. Baarends kondigde dit aan in de raadscommissie ruimte. Baarends is niet tevre den over het standpunt van wet houder L. Kamphuis. De wet houder is voorlopig niet van plan te tornen aan het betaald parkeren in de wintermaanden op enkele parkings aan de kust. Het CDA, D&T en Nieuw West, een raadsmeerderheid, pleiten voor gratis parkeren in de win termaanden aan de kust. Ze maakten hun standpunt vorige week duidelijk in de algemene beschouwingen op de begroting 2006. Baarends vroeg aan Kamphuis daarom welke stappen worden ondernomen om het betaald par keren deze winter vrij te geven. „Een raadsmeerderheid wil im mers dat het betaald parkeren in de winter wordt afgeschaft." Kamphuis zei dat niet zo begre pen te hebben. „Ik heb uitge legd dat we het betaald parke ren gaan evalueren en daar in ja nuari op terugkomen. Baarends is niet tevreden met dit antwoord en dient daarom in de raad van december een mo tie in om een uitspraak van de raad te vragen. -4"1"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41