dreigt over anleg van golfbaan ieMatic mmm Drama voor bewoners Goese straat Mies - - - life dividueel esign Kinderen bezoeken Sint op logeeradres Kerststerren Heikant kijkt uit naar vijftien nieuwe woningen Eindejaars- op 50 meter van zee en strand? list: Terneuzen kopieert plan Perkpolder 20 roosjes 1.99 per bos ]L m bloemenhuis Overvaller moet zeven maanden gevangenis in )RVKKERY Klachten over vrachtwagens Vergadering dorpsraad verzet Goes houdt 1,3 miljoen euro over Koningsbrug even dicht zeeuwse almanak Zeep Golden Tulip Westduin 1 Koudekerke (Dishoek) T. 0118-552510 F. 0118-552776 info@goldentulipwestduin.nl www.goldentulipwestduin.nl Kijk op: wvuw.goldentulipwestduin.ni jr 0113-315649 fedactie@pzc.nl 4460 AA Goes Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; al; 020-4562500. erdag 24 november 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen r1 vond vanaf 17.30 uur cisseriemenu Franse uiensoep en :okte mosselen of heen tarte tatin .50 of €10,00 (vegetarisch) rveren:on8 - 886 866 i n, 11.00-16.00 uur door Jeanette Vergouwen HULST - Sinterklaas heeft zijn intrek ge nomen in Hulst. Hij logeert tot 5 decem ber in de grote zaal naast het VVV in 's Landshuis. Gisteren hebben heel wat kinderen de Sint daar bezocht. „Kijk eens Sinterklaas, ik heb een mooie tekening gemaakt, zal ik hem straks op hangen?", vraagt een hummel die net bo ven de knieën van Sinterklaas uitkomt. De Sint knikt en vertelt de trotse teke naar dat zwarte piet dat wel zal doen. De pieten verzamelen de kleurplaten en teke ningen en schrijven alle wensen van de kinderen in het grote boek dat naast een ouderwetse telefoon op het bureau van de Sint ligt. „Slaapt hij in dit grote bed, mama? En wast hij zich in die rare bad kuip?", vraagt een meisje. De Sint leidt een enkeling rond en vertelt dat hij blij is met al die meubeltjes die enkele midden standers uit Hulst hem geleend hebben. „En ik heb ook een oude kakstoel, met een aarden pot eronder, geleend van het streekmuseum. Hoogst comfortabel en ge makkelijk. Ik houd van ouderwetse spul letjes." De jeugd kwam gisteren met tientallen gelijk de Sint bezoeken. „Oefent hij op dat houten hobbelpaard?" „Krijg ik nu een mandarijntje?" De mand met 150 mandarijntjes was al snel leeg, maar Sin terklaas had nog heel wat lekkers in voor raad in zijn grote magazijn. Sinterklaas blijft tot 5 december in 's Landshuis en is op 27 en 30 november en op 3 december nog te bezoeken, tus sen 14.00 en 16.00 uur. foto Peter Nicolai 10-11,19.00 uur taaltheater Vlissingen Hogeschool Zeeland Cult arles oenhuizen -rikanen zijn niet gek ;ten a 7,50 bij De Drvkkery kt511 Middelburg door Frank Balkenende GOES - Veel van de getroffen mensen in de voormalige Schu- manstede in Goes zijn niet in staat om de teruggevorderde huursubsidie te betalen. De naam van hun straat werd ge wijzigd en omdat ze een nieuw adres hebben gekregen, staan ze bij het ministerie van Volkshuis vesting te boek als verhuisd. Daarmee hebben ze het recht op (Advertentie) AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a,0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 huursubsidie op hun 'oude adres' verloren. De meeste mensen leven er van een bijstandsuitkering of AOW. De buurvrouwen M. Dimbourg (43) en M. Geldof (78), die aan de Franz Etzellaan wonen, vin den het een schande dat hen bui ten hun schuld - „wij zijn nooit verhuisd" - het mes op de keel wordt gezet. Bijstandsmoeder Dimbourg heeft een terugvorde ring van 3400 euro ontvangen. Bovendien moet ze het de laat ste maanden zonder huursubsi die stellen (200 euro per maand), omdat de nieuwe aan vraag nog in behandeling is. Ze weet nu amper hoe ze de eindjes aan elkaar moet knopen. „Ik zit in de schulden, want de rekeningen lopen gewoon door. Ik kan gelukkig een beroep doen op Stichting De Helpende Hand, die voedselpakketten ver strekt. Ik heb echter geen geld voor de feestdagen, terwijl mijn dochter van twaalf het wel leuk (Advertentie) Brouwerijstraat 9 Oostburg 0117 - 45 48 61 zou vinden als we er iets aan doen." Dimbourg heeft met hulp van de gemeente Goes een bezwaar schrift bij het ministerie inge diend. Ze kan ook een renteloze lening krijgen om de vordering te betalen. Vrom stort dat be drag pas terug als het bezwaar van Dimbourg gegrond is ver klaard. Buurvrouw Geldof heeft de vor dering van 3200 euro deze week terug kunnen draaien. „Dat is pas gebeurd na ontelbare tele foontjes van mijn zoon naar het ministerie. Je moet elke dag bel len, anders kom je niet door de bureaucratie heen." Geldof heeft echter de laatste maanden geen huursubsidie ontvangen. Wethouder M. 't Hart (PvdA, so ciale zaken) spreekt van een 'achterlijke situatie'. „Ik heb het idee dat er totale miscommu nicatie tussen afdelingen van het ministerie is. Het is een bu reaucratische blunder van jewel ste." Zelfs de gemeente Goes heeft alles op alles moeten zet ten om Vrom van zijn dwaling te overtuigen, zegt 't Hart. „Het vervelende is dat missers waar schijnlijk wel worden gecorri geerd, maar dat mensen onder tussen wel in de problemen zijn gekomen." De wethouder wijst erop dat burgers die door de straatnaamwijziging in finan ciële nood zijn geraakt, bij de ge meente kunnen aankloppen. „We zullen die mensen helpen." Advertentie (rood wit) 2ST nu 1 >49 op op (geldig 24/11/2005 - 1/12A00S) door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 38-jari- ge man uit Hulst bleef giste ren voor het hekje van de Mid delburgse rechtbank ontken nen een overval op een win kel in Terneuzen te hebben ge pleegd. Politierechter F. van He- mert-Meeuwis had echter sterke aanwijzingen dat hij de dader was. Zij veroordeel de de verdachte voor afper sing en een winkeldiefstal tot zeven maanden cel. Aan het slachtoffer moet hij 250 euro smartengeld betalen. De medewerkster van de win kel in Terneuzen werd op 21 oktober onder bedreiging van een mes gedwongen 320 euro aan de overvaller af te geven. De man ging er met de buit op zijn fiets vandoor. De win kelmedewerkster had een goed signalement van de over valler gegeven; een kleine man zonder tanden en met een Duits accent. De politie wist naar aanlei ding van het signalement en de verklaringen van de vrouw naar wie ze moest zoeken. Een kwartier na de overval hielden agenten de aan drugs verslaafde man aan. Bij de fouillering van de Hul stenaar werd het exacte bedrag van 320 euro gevon den. „Dat is geen toeval", merkte de politierechter op. (Advertentie) de Gucht - De gemeente Hulst is ver plannen van Terneu- de aanleg van een golf- gecombineerd met de Ivan een aantal recreatie- len. Het plan lijkt als hippels water op het plan older, vreest burgemees- R. Mulder. „Onze creativi- overgenomen." plannen serieus zijn, ga uit dat Terneuzen met overleggen", zegt Mul- [vergelijkt het Terneuzen- B met dat van Perkpolder ronderd vakantiewonin- vijf tig permanent huizen en de aanleg afkerig [wethouder A. van Waes Kneuzen is niet erg onder Ink van de irritatie in [„Mulder heeft ook geen j met ons gehad over de jn in Perkpolder," zegt n Waes voegt daar echter 'niet afkerig' te zijn van jesprek met buurman r prijst 'de creativiteit lee Terneuzen te werk is i met het kopiëren van lan' Hij waarschuwt dat leenten in Zeeuws-Vlaan- niet moeten trachten el- iegen af te vangen, lien zijn de Zeeuws- e gemeentebesturen re cent overeengekomen dat samen werking de regio meer oplevert Het dreigende conflict heeft be trekking op uitlatingen van Van Waes vorige week dat de ge meente Terneuzen positief wil meedenken over het plan van een groep investeerders om een 27-holesgolfbaan te ontwikke len, gecombineerd met de bouw van een aantal recreatiewonin gen. Terneuzen had een verzoek om planologische medewerking ge kregen dat initiatiefnemer W. de Meijer uit Rotterdam namens een aantal investeerders had ge daan. De Meijer presenteerde een plan voor een 76 hectare groot golf terrein ten zuiden van De Braak man, in het gebied aan de Oude Zeekering en de Kleine Stelle- dijk. Het is nog onduidelijk of het plan op deze locatie daad werkelijk kan worden gereali seerd Van Waes denkt dat er in de re gio mogelijkheden zijn voor meer golfbanen. Plij wijst in dit verband op de golf nota. Zeeuws-Vlaanderen telt op dit moment twee golfbanen, één in Axel en één in Oostburg. Van Waes: „Maar we moeten eerst maar eens afwachten hoe het met de plannen van De Meijer afloopt. Ook hij vindt dat de gemeenten elkaar geen vliegen moeten afvangen. „Daar schieten we in Zeeuws-Vlaande ren niets mee op." AARDENBURG - Gebruikers van het Burgemeester van Dongen sportpark in Aardenburg klagen over schots en scheef geparkeerde vrachtwagens op de parkeerplaats aan de Herendreef. Met name in het weekeinde kunnen de voetballers en tennissers daarom hun auto nauwelijks kwijt op deze parking bij het sportpark. CD A-raadslid J. Quaak kaartte deze klacht dinsdagavond aan in de ver gadering van de raadscommissie ruimte. „Ik begrijp dat de gemeente geen geparkeerde vrachtwagens in de wijken wil, maar het moet toch mogelijk zijn de trucks wat fat soenlijker op de parkeerplaats te laten parkeren." Wet houder L. Kamphuis zegde toe de klacht te bespreken met de transportbedrijven. PHILIPPINE - De stichting Dorpsraad Philippine stelt een volgende openbare vergadering uit tot enkele vacatu res zijn opgevuld. Aanvankelijk zou er nog dit jaar een vergadering worden uitgeschreven, maar dat wordt nu volgend voorjaar. „Juist in een openbare vergadering is het van belang dat portefeuillehouders spreken over hun bevindingen, dus gericht antwoord geven op gerichte vra gen", aldus voorzitter W. Zwartelé en secretaris W. de Fe- ijter. Het bestuur hoopt dat zich nieuwe en vooral jongere leden aanmelden. Belangstellenden kunnen contact opne men met De Feijter, telefoon 491886. GOES - Goes houdt dit jaar 1,3 miljoen euro over. Dat is te danken aan extra geld (4,6 ton) van het Rijk. Daarnaast moeten enkele geboekte investeringen nog worden ge daan, zodat de gemeente daarvan de rentelasten (6 ton) dit jaar in de knip houdt. Ook is een aantal vacatures la ter ingevuld dan was gepland, wat drie ton aan perso neelskosten scheelt. Verder wordt het potje voor onvoor ziene uitgaven afgeroomd. Daar was in september een meevaller van zeven ton ingestopt. Die meevaller is overi gens verrekend in het definitieve overschot. Het college stelt voor de 1,3 miljoen in de algemene reservepot te stor ten, zodat het nieuwe gemeentebestuur na de verkiezin gen in dat jaar geld op de plank heeft voor nieuw beleid. VLISSINGEN - Vandaag wordt de nieuwe brug bij de Ko ningsweg in Vlissingen tussen 10.00 en 11.00 uur afgeslo ten voor verkeer in beide richtingen. Er wordt dan proef gedraaid met de brug. De oefening is nodig omdat volgen de week een jacht bij Amels jachtbouw het Dok moet wor den ingevaren. Het jacht wordt aan de kade van de Dok haven afgemeerd om te worden afgebouwd. door Sheila van Doorsselaer HEIKANT - In Heikant kan, mits geen vertraging optreedt door bezwaren, voor de zomer weer worden gebouwd. De ge meente Hulst hoopt dat het dorp kan worden uitgebreid met vijftien woningen. Heikant heeft een grote behoef te aan bouwmogelijkheden. De wachtlijst telt zo'n dertig tot veertig verzoeken. Vijftien daar van hoopt Hulst volgend jaar te kunnen inwilligen en dat stemt tot tevredenheid bij de Heikant- se dorpsraad en de dorpelingen. Wethouder B. Pauwels noemt Heikant 'de testcase' van de ge meente. Onlangs is voor de kern een kaart gemaakt met zoekge- bieden voor nieuwbouw. Hulst heeft de grenzen van de zoekge- bieden wat ruimer getekend dan de provincie dat in eerste instan tie deed. Als de provincie de door Hulst opgestelde kaart goedkeurt, biedt dat Heikant meer mogelijkheden voor nieuw bouw en kan Hulst hetzelfde trucje ook aanwenden bij ande re kernen. De kaart voor Heikant moet nog door de ambtelijke molens in Middelburg en Hulst en de ge meente wil ook nog met de dorpsraad overleggen. Als er geen bezwaren tegen de plannen worden ingediend, dan kan er volgens Pauwels nog voor de ko mende zomer worden gebouwd. De bewoners van Heikant wil len echter dat de gemeente alle bewoners informeert over nieuwbouwmogelijkheden en waar gebouwd kan worden. De dorpelingen hopen dat voor namelijk particulieren in Hei kant kunnen bouwen en dat de gemeente niet in eerste instantie de vrije hand biedt aan project ontwikkelaars. Pauwels kan de bewoners wat dat betreft gerust stellen. Advertentie Al jaren brengt hij zijn vakan tie door in Griekenland. De Vlissinger is dol op de cultuur van het land, de gerechten én de mensen. Tot deze zomer. Zijn onbegrensde liefde voor de Hellenen kreeg een gevoeli ge knauw. In een lieflijk dorpje werd hij aangesproken door een winke lier die haar zeep gemaakt van olijven bijkans de hemel inprees. Goed voor je haar, zei ze. Mismoedig haalde hij zijn hand door zijn steeds dunner wordende haardos. Wat moet ik, vroeg hij, nu met olijven- zeep. Ze diende hem meteen van re pliek: had je je haar maar met olijvenzeep moeten wassen. Met medewerking van: PIONEER-TOMTOM- NAVMAN VOO-BECKER-GARMIN Doorlopend demonstratie PORTABLE INBOUW navigatiesystemen ZELF TESTRIJDEN "Verse navigatie demo auto s Industrieweg 13 Vlissingen 0118-417585 www.carlife-autoshop.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39