en W pareren kritiek op cijfers Voorzitter bejaardensoos als ereplicht PZC Wethouder wil garantie voor rondweg OCCASION FESTIJN HEEL ZEELAND Omgaan met ouderen verrijkt je ZC allege verdedigt bezuiniging door verkoop dorpshuizen tegenover Hoeijmakers ladskantoor ^toegankelijk lachten over achtwagens Goes houdt 1,3 miljoen euro over Rioolrecht weer uitgesteld Sportimpuls Borselse basisscholen SP doet weer mee aan verkiezingen Schade door sanering aan Scheepstimmerdijk lijkt mee te vallen agenda Redding nabij voor molen Ovezande Hoogaard occasions! STAAT OP Z'N KOP! HOGE KORTINGEN OP MEER DAN Bedrijfsweg 2 Vlissingen Klein Frankrijk 31 Goes VOND KOOPAVOND ONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG 24 NOVEMBER 25 NOVEMBER 26 NOVEMBER ):00u - 21:00u 10:00u - 21:00u 10:00u - 17:00i Voorzitter John Verwoerd van de bejaardensoos Dreischor schuift zelf graag aan tafel voor een pot klaverjassen. door Ali Pankow DREISCHOR - Onder het motto 'belof te maakt schuld' vervult John Ver woerd sinds enkele maanden de functie van voorzitter van de bejaardensoos in Dreischor. Dat is niet direct voor de hand liggend voor een 53-jarige man die in Goes woont en werkt. „Het be treft een ereplicht, maar ik doe het eer lijk gezegd ook erg graag hoor. Omgaan met ouderen met al hun ervaringen, ver halen en levenswijsheid verrijkt je", zegt Verwoerd. Hij weet waar hij het over heeft. Hij heeft zeventien jaar bij Zorgcentrum De Wieken in Zierikzee gewerkt als acti viteitenbegeleider en bewaart daar goe de herinneringen aan. „Via mijn schoonouders en mijn vrouw die er begeleidster is, kwam ik met de bejaardensoos van Dreischor in con tact", vertelt Verwoerd. Hij trof daar toenmalig voorzitter Jan Dorst, de stu wende kracht achter de wekelijkse bij eenkomst voor ouderen in het dorps huis. „Wat moet er nou van dit hele spulletje terecht komen als er met mij eens wat voordoet, vroeg Dorst zich af en toen beloofde ik de soos voort te zul len zetten als er met hem iets zou gebeu ren", aldus Verwoerd. Op dat moment verwachtte hij zeker niet dat Dorst in februari dit jaar plotse ling zou komen te overlijden. „Pas als zo iemand wegvalt, blijkt wat hij voor de club betekend heeft", zegt de nieuwe voorzitter. Na een korte periode van bezinning, waarbij alle activiteiten op een laag pit je zijn gezet, heeft het bestuur de draad weer opgepikt. Verwoerd heeft geen mo ment geaarzeld zijn belofte aan Dorst in te lossen. Ondanks dat hij er met re gelmaat een middagje vrij van zijn werk voor moet nemen. Hij werkt 'drie dagen op en drie dagen af' bij Merkur Spielothek in Goes. „Mijn baas heeft er begrip voor. Die stopt me zelfs met re gelmaat mooie prijzen toe voor de bingo bij de bejaardensoos. Laatst waren de deelnemers zo verrast door de prij zen- pot dat ze de penningmeester vroegen of ze wel goed met de kas omging", lacht Verwoerd. Het bingospel is slechts één voorbeeld van de gezamenlijke activiteiten. De nieuwe voorzitter is vast van plan die de komende tijd wat verder uit te brei den. Die onderlinge sociale contacten elke woensdagmiddag zijn immers voor ouderen van groot belang. Verwoerds schoonvader W. Dekker weer daar alles van. Hij is sinds enkele maanden we duwnaar, woont inmiddels in Wol- phaartsdijk, maar is de soos in Dreischor trouw gebleven, omdat hij hier zijn eigen bekenden ontmoet. „De leden betalen twee euro per keer. Daarvoor krijgen ze de soosmiddag zelf en twee keer koffie of thee aangeboden. Het frisdrankje of borreltje moeten ze zelf betalen. Daar is geen geld meer voor. Evenmin als voor het jaarlijkse reisje", vertelt penningmeester Marie Goudzwaard (84). Zij moet nou een foto Dirk-Jan Gjeltema maal op de kleintjes letten in deze tijd dat ze alles duurder ziet worden. „Wel jammer van dat reisje, want dat was al tijd leuk", zegt vice-voorzitter Chiel van der Est. Nu komen er wekelijks nog 25 a 30 be zoekers naar de soos, maar hun aantal loopt langzaam terug. Verwoerd zou graag zien dat vooral ook de ouderen uit het buitengebied de weg naar de soos gaan vinden. „Beter dan dat ze een zaam achter de geraniums blijven zit ten", vindt hij. Mensen die problemen hebben met ver voer naar en van de soos wil hij graag de helpende hand toesteken. Hij zorgt binnen zijn eigen netwerk wel voor vrij willigers die bereid zijn de ouderen in het buitengebied van Dreischor even op te halen en weer thuis te brengen. Een kwestie van vooraf even bellen naar: 0113-233268. Zolang het bruist binnen de club is er naar zijn mening geen aanleiding de stekker eruit te trekken. Daarom zet de voorzitter zijn energie specifiek ook in op ledenwerving. Belangstellenden zijn elke woensdagmiddag tussen 14.00 en 17.00 uur welkom in het dorpshuis. ^Alifankow SIKZEE - Het afstoten van dorpshuizen levert volgens dagelijks gemeentebestuur degelijk een bezuiniging ituim 266.000 euro op. Twij- daarover bestaat sinds inwo- Hoeijmakers uit Zonne- u tijdens de vergadering de Commissie Samenleving Bestuur begin deze maand in i inspraakreactie een geheel |ere berekening presenteer- Hij verwijt het college van B en W de vijftien dorpshuizen voor weinig bezuinigingsresultaat van de hand te doen. Volgens Hoeijmakers' berekening levert 'dit hele geldverslindende cir cus', zoals hij het noemt, de ge meente slechts 56.000 euro op. Dit bedrag zet hij vervolgens af tegen de omvang van de gemeen telijke organisatie, waartegen hij al geruime tijd strijd voert. „Dat bedrag van 56.000 euro komt overeen met de salariskos ten van 1,5 fte. Laat het toch niet waar zijn dat u liever vijf tien dorpshuizen gaat afstoten dan 1,5 fte? Laat het toch niet waar zijn dat u de leefbaarheid in de kernen op het spel zet om dat u geen 1,5 formatieplaats van de 116 die de gemeente te veel heeft, wilt afslanken", luidt de hartekreet van Hoeijmakers. „Zijn berekeningen zijn onjuist. Hoeijmakers heeft in al zijn wijs heid enkele posten niet opgeno men. Zo ontstaat een vertekend beeld", zegt wethouder R. van der Wekken. Hij moet erkennen dat het college erg heeft moeten puzzelen om te vinden waar Hoeijmakers' berekening mis loopt. „Hij komt wel met die 56.000 euro, maar onderbouwt dat bedrag niet. Inmiddels zijn we eruit", zegt de wethouder. Huurlasten Volgens het college berekent de inspreker de 56.000 euro door de extra huurinkomsten van het bezuinigingsresultaat af te trek ken. „In de berekening van Hoe ijmakers zijn echter aan de ene kant de extra huurlasten niet meegenomen. Dan zouden voor een zuiver beeld dus ook aan de andere kant de extra huurin komsten eruit gehaald moeten worden. Deze twee vormen sa men één correctiepost", bena drukt Van der Wekken. Volgens hem betekent vooral het wegvallen van het groot on derhoud bij verkoop van de dorpshuizen een belangrijk on derdeel binnen de berekening van het college. „Het werkelijke bezuinigingsresultaat is en blijft dus 266.325 euro",aldus de wethouder. In antwoord op vragen van de fracties van Alert! en Christen- Unie over de cijfers van Hoeij- makei's heeft het college alle raadsleden een overzicht met een schematisch overzicht van de eigen berekeningen toege stuurd. In die beantwoording geeft het college ook aan dat Hoeijma kers zich baseert op de raads voorstellen van april en novem ber 2005. „Hij heeft echter niet de exacte getallen daaruit over genomen, maar een berekening op de cijfers toegepast die voor ons niet navolgbaar of contro leerbaar is", schrijven B en W. BS - Wie dinsdag de Goese unissie maatschappelijke jrikkeling wilde bezoeken en Istipt om half acht 's avonds mezig was, stond voor een imetisch afgesloten stadskan- oekers die voor een onder- p kwamen dat later aan de zou komen, konden niet jen, Ook op de deurbel werd gereageerd. Geen reclame een gemeente die bij de ope- van het stadskantoor nog weten dat het een huis van oor de Goesenaren is. i commissies en gemeente- Inog in het stadhuis aan de te Markt vergaderden, stond leur daar altijd open. Met de ping naar de M. A. de Ruy- aan zijn de beveiligingsre- aangescherpt. Een bezoeker t zonder elektronisch pasje ver. De raadszaal is wel zon- pasje toegankelijk, waarbij s avonds bij vergaderingen e- en bodepersoneel aanwe- gens een gemeentewoord- ister is het echter geen be lde deuren kort na aanvang vergaderingen te sluiten, zit óf iemand aan de centra - alie óf er is een bode aanwe- fle de deuren opent. Beiden sa kennelijk tegelijkertijd hun plaats, waardoor pu- niet binnen kon. iDENBURG - Gebruikers ihet Burgemeester van Don- sportpark in Aardenburg ;en over schots en scheef ge keerde vrachtwagens op de keerplaats aan de Heren- id. Met name in het weekein- ;unnen de voetballers en ten sers daarom hun auto nauwe- s kwijt op deze parking bij sportpark. IA-raadslid J. Quaak kaartte e klacht dinsdagavond aan de vergadering van de com- sie ruimte. „Ik begrijp dat gemeente geen geparkeerde ttwagens in de wijk wil, ar het moet toch mogelijk de ze wat fatsoenlijker op arkeerplaats te laten parke- I Wethouder L. Kamphuis ie toe de klacht te bespreken de transportbedrijven. ezorgklachten: BOO-0231231 pmaandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; aterdagstot 12.00 uur redactie SCHOUWEN-DUIVELAIMD Grachtweg 23a Postbus 80 <300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 fax; 0111-454657 I-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans AH Pankow Isme Soesman Melita Lanting RudyBoogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 «60 AA GOES Tel: (0113)315500 Tax: (0113)315669 Entail: redactie@pzc.nl 'nternet "Ww.pzc.nl Nail: web@pzc.nl door Marcel Modde ZIERIKZEE - Dc provincie moet een harde datum noemen waarop wordt begonnen met de aanleg van de rondweg om Scha rendijke. Wethouder A. Croné (VVD) wil zo voorkomen dat het dorp de dupe wordt van mogelij ke vertraging bij de realisatie van het tweede stuk recreatie- verdeelweg tussen Renesse en de Brouwersdam. De aansluiting' van de recreatie- verdeelweg op de Brouwersdam moet volgens planning uiterlijk in 2007 worden voltooid. Direct daar op volgend staat de derde fase, de rondweg om Scharendij- ke, op het programma. Croné: „In principe is dat dus in 2008, Maar wij vinden dat daar een vaste datum op moet worden ge zet. Anders blijft het zo in de lucht hangen en de inwoners van Scharendijke zijn al vaker met een kluitje het riet in ge stuurd. Mocht het zo uitpakken, dan is er ook helemaal niks op tegen de rondweg eerder aan te leggen dan de tweede fase re- creatieverdeelweg. De ene weg buigt naar links af en voor de an der moet je naar rechts, dus wat dat betreft." WD-lijsttrekker H. Coomans heeft eerder dit jaar een zelfde geluid laten ho ren. Volgens Croné is het afmaken van de recreatieverdeelweg tot en met het traject Scharendijke hard nodig voor een veiliger ver keersafwikkeling in het Schouw- se kustgebied. „Nu komen toeris ten, landbouwverkeer, fietsers, eigenlijk alles, uiteindelijk sa men op kruip-door-sluip-door weggetjes met gevaarlijke kruis punten, die niet op die drukte zijn berekend." Om de wegaanleg mogelijk te maken, moet particuliere grond worden aangekocht. De prijson- derhandelingen over de resteren de percelen 'schieten redelijk op', aldus de wethouder. Het tra ject van de rondweg loopt gro tendeels over gemeentelijk ei gendom. „Dat hoeft dus héle maal geen probleem te zijn", zegt Croné, De aanleg van de rondweg vergt een investering van 2,5 miljoen euro. De provin cie vindt dat ook het water schap en de gemeente moet bij dragen in de kosten. De verbetering van de verkeers- helft gerealiseerd, aldus beleids ambtenaar M. Schenk-Syswer- da. Aan de uitvoering van de Re giovisie wordt meebetaald door Europese Gemeenschap, het Rijk, de provincie en de gemeen te.. Schenk en Croné gaan er van uit dat het omvangrijke pro gramma wordt voortgezet. „Met dit soort projecten is het altijd heel erg oppassen dat je niet op de helft blijft hangen en feite lijk dus maar half werk levert, daar schiet niemand iets mee op", aldus de wethouder. Binnen het kader van de Regio visie vindt een grootscheepse herstructurering van de kust streek plaats. Dat moet leiden tot versterking van de natuurge bieden en verbetering van de economische situatie voor re creatie- en agrarische bedrij ven. Eén van de deelprojecten waarmee recent is begonnen, is de omvorming van een boerenbe drijf aan de Rampweg bij Noord- welle tot outdoorcentrum en lo- gieaccommodatie. Over dat plan en de aanleg van de tweede re creatieverdeelweg wordt woens dag 14 december in het dorps huis van Ellemeet een informa tiebijeenkomst gehouden. stroom maakt deel uit van de Re giovisie Schouwen-West. De hui dige regeling beloopt een perio de van vier jaar en is eind 2006 aan verlenging toe. Van de 26 deelprojecten is ongeveer de (Advertentie) donderdag 24 november 2005 s 13 GOES - Goes houdt dit jaar 1,3 miljoen euro over. Dat is te danken aan extra geld (4,6 ton) van het Rijk. Daarnaast moeten enkele geboekte investeringen nog worden ge daan, zodat de gemeente daarvan de rentelasten (6 ton) dit jaar in de knip houdt. Ook is een aantal vacatures la ter ingevuld dan was gepland, wat drie ton aan perso neelskosten scheelt. Verder wordt het potje voor onvoor ziene uitgaven afgeroomd. Daar was in september een meevaller van zeven ton ingestopt. Die meevaller is overi gens verrekend in het definitieve overschot. Het college van burgemeester en wethouders stelt voor de 1,3 miljoen in de algemene reservepot te storten, zodat het nieuwe ge meentebestuur na de verkiezingen in dat jaar geld op de plank heeft voor nieuw beleid. Bedragen voor nieuwe ta ken waren in de meerjarenraming wel opzij gezet voor 2007 tot en met 2009, maar niet voor 2006. HEINKENSZAND - Inwoners van de gemeente Borsele blijft een lastenverhoging in 2007 bespaard. Meevallers met de aanbesteding van rioleringswerken maken het mo gelijk de invoering van een rioolrecht uit te stellen tot in 2008. Het college van B en W heeft deze week besloten het tarief voor 2008 voorlopig vast te stellen op 25 euro en voor 2009 op 50 euro per huishouden. De Borselse gemeen teraad sprak zich eerder dit jaar al uit tegen invoering van een rioolrecht in 2006. Borsele kent in tegenstelling tot veel gemeenten geen rioolrecht, omdat investeringen in rioleringen worden verrekend in de onroerend zaakbe lasting (ozb). De ozb wordt echter vanaf 1 januari 2006 ge deeltelijk afgeschaft op last van Den Haag, wat inwoners van Borsele volgend jaar een gemiddeld voordeel van 166 euro oplevert. Gemeenten krijgen het verlies aan ozb-in- komsten volgend jaar nog volledig vergoed van Den Haag. HEINKENSZAND - Sport op brede basisscholen in de ge meente Borsele krijgt een extra impuls de komende vier jaar. Borsele heeft daarvoor een beroep gedaan op de lan delijke regeling 'buurt, onderwijs en sport'. Wordt de aan vraag in Den Haag geaccepteerd, dan kan Borsele 40.000 euro tegemoet zien. De gemeente moet eenzelfde bedrag bijleggen. Met dat geld zal onder anderen een projectme dewerker worden aangetrokken die sportprogramma's in brede scholen in Borsele gaat opzetten. Het doel is school kinderen meer aan het bewegen te krijgen, onder meer omdat overgewicht onder jongeren aan het toenemen is. MIDDELBURG - Met de gemeenteraadsverkiezingen in maart kan in Middelburg weer gestemd worden op de So cialistische Partij (SP). De fractie heeft haar kandidatenlijst opgefrist met 'nieu we mensen'. Peter van Hekken voert de lijst aan. Hij is ook beoogd fractievoorzitter. Jurgen Vos, die voorzitter is van de socialisten, staat op nummer vier. „Onverkies baar", zegt hij zelf. „Want we gaan uit van twee zetels, net als vier jaar geleden. Ik hoop dat we die terug verdie nen." Vier jaar geleden kwam de SP met twee zetels uit de verkiezingen. Na ongeveer twee jaar viel de politieke club uit elkaar. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Door de grondsa- nering op de hoek van Scheeps timmerdijk en Grachtweg in Zie rikzee zijn 34 huizen in de omge ving beschadigd. Volgens de pro vincie Zeeland gaat het in het merendeel van de gevallen om lichte schade. Met bijna alle be trokkenen is overeenstemming bereikt over schadevergoeding dan wel reparatie. Wat de werkzaamheden doen met de omgeving is van meet af aan goed bijgehouden. Van 49 woningen in de directe omge ving werd voor aanvang van de werkzaamheden de bouwkundi ge staat opgenomen. Na elk groot karwei werd gekeken wat de effecten daarvan op de omge ving waren. Eerst was er het slaan van de damwand, vervol gens de sloop van de Emulsion- fabriek die op het terrein stond en daarna de sanering van de grond. Provinciaal projectleider P. Brand: „Het laatste onder deel heeft relatief de meeste schade veroorzaakt, maar dan nog praat je vooral over lichte schade. Haarscheurtjes in mu ren en wanden. We zijn geen echt ernstige schades tegengeko men. Zelfs niet bij woningen aan de rand van de bouwput." Opvallend daarbij is dat nieuwe huizen relatief meer last hebben gehad van de graafwerkzaamhe den dan de wat oudere wonin gen. Dat heeft, is Brand door deskundigen uitgelegd, te ma ken met bouwwijzen en de ge bruikte bouwmaterialen. Trillingen Het eindresultaat valt Brand ab soluut niet tegen. „Je moet be denken dat de Scheepstimmer dijk een kleidijk is. Alleen al het rijden van een vrachtwagen of kraan geeft daar trillingen. Voor wat betreft de afhandeling van de schade kunnen de betrok kenen kiezen tussen herstel er van of een schadevergoeding. STREEKACTIVITEITEN ZIERIKZEE - Gemeentehuis, 19.30 uur: Vergadering Gemeenteraad. Het Zierikzeese bouwbedidjf Quant is ingehuurd voor het ver richten van herstelwerkzaamhe den. De bewoners van de beschadig de panden hebben volgens Brand in overgrote meerderheid positief gereageerd op de uit komsten van de schade-opna mes en de manier waarop dat verder afgehandeld wordt. In één geval moet een pand nog na der bekeken worden, met een an der dient nog te worden onder handeld over de te verrichten re paratiewerkzaamheden en een derde heeft nog bedenktijd ge vraagd. Met de overige 31 bewo ners is overeenstemming be reikt. OVEZANDE - De redding is na bij voor de verwaarloosde mo len De Blazekop bij Ovezande. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele is bereid een financiële garantstelling te geven voor aan koop van de molen door de stich ting Molen De Blazekop uit Ove zande. Voorzitter P. Boonman van de stichting is blij met het besluit van het college van B en W. De financiële garantstelling maakt het de stichting mogelijk tegen een lage hypotheekrente een le ning af te sluiten voor de verwer ving van De Blazekop. (Advertentie) mf Groot assortiment Verf Behang Stoffering Zonwering MIDDELBURG, Korendijk 34. tel. 0118-650024 VLISSINGEN, Gildeweg 25, tel. 0118-431304 www.verfmarktboogaard nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35