lewustwording winst van debat Financieel drama bewoners door Haagse bureaucratie ÜeMattc mama idividueel lesign üies Theater volger twijfelt over aanbesteding Mondragon-complex Kerststerren i9T nu 1.49op=op Eindejaars- bijeenkomst op 50 meter van zee en strand? Zeven maanden cel voor overvaller Automobiliste gewond door slik Kettingmail tegen hogere heffing zeeuwse almanak Zeep Kandicaptenplatform tevreden over verloop discussiebijeenkomst JRVKKERY Jonge strandjutters vangen bot 20 roosjes 1.99 per bos 0113-315649 yactie@pzc.nl 4460 AA Goes yé-exploitatie: i'enMidden-Zeeland: 0113-315520; 0114-372770; 020-4562500. ierdag 24 november 2005 editie Schouwen-Duiveland waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Kijk op: wim.goldentulipwesUuin.nl Goi.pen Tulip Westduin I Koudekerke (Dishoek) T. 0118-552510 F. 0118-552776 info goldentulipwestduinn I www.goldentulipwestduin.nl MIDDELBURG - Een 38-jarige man uit Hulst bleef giste ren voor het hekje van de Middelburgse rechtbank ontken nen een overval op een winkel in Terneuzen te hebben ge pleegd. Politierechter F. van Hemert-Meeuwis had echter sterke aanwijzingen dat hij de dader was. Zij veroordeelde de verdachte voor afpersing en een winkeldiefstal tot zeven maanden cel. Aan het slachtoffer moet hij 250 euro smar tengeld betalen. De medewerkster van de winkel in Terneuzen werd op 21 oktober onder bedreiging van een mes gedwongen 320 eu ro aan de overvaller af te geven. De man ging er met de buit op zijn fiets vandoor. De winkelmedewerkster had een goed signalement van de overvaller gegeven; een klei ne man zonder tanden en met een Duits accent. De politie vermoedde naar aanleiding van het signale ment en de verklaringen van de vrouw bij wie ze moest aankloppen. Een kwartier na de overval hielden agenten de aan drugs verslaafde man aan. Bij de fouillering werd het exacte bedrag van 320 euro gevonden. „Dat is geen toeval", meende de politierechter. WATERLAND KERKJE - Een 20-jarige automobiliste uit Oostburg is gisteravond rond zeven uur gewond geraakt bij een ongeval op de Ketelaarstraat in Waterlandkerkje. De vrouw raakte de macht over het stuur kwijt toen ze slipte vanwege slik op de weg. Ze sloeg vervolgens twee keer over de kop. De Oostburgse is bij de huisartsenpost behandeld vanwe ge klachten aan haar nek en arm. VLISSINGEN - Vlissingers worden via een e-mail-actie opgeroepen om hun ongenoegen kenbaar te maken over de voorgenomen verhoging van 50 procent voor de afval stoffenheffing. Dat betekent van 200 naar 307 euro per jaar. In de kettingmail wordt opgemerkt dat er 'mens vriendelijker manieren voor bezuinigingen te bedenken zijn'. Deelnemers wordt gevraagd óm voorbeelden te ge ven van acties waarop beter bezuinigd kan worden. De initiatiefnemer geeft een voorzetje: onzinnige verlichting in de toren van het stadhuis. Volgens de deelnemers zijn er door de invoering van de eu ro al offers genoeg gebracht en zullen er nog meer worden gedaan. Ze vinden dat klagen over de kosten van het le vensonderhoud, wonen en werken niet helpt. „We bren gen allemaal offers en zullen de broekriem moeten aanha len. Maar dat geldt ook voor een gemeente." Er wordt tot spoed gemaand omdat de commissievergadering op 1 de cember wordt gehouden. De begroting wordt vastgesteld op 15 december. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Waar is het grand-café annex restaurant plotseling gebleven? Waar ko men die appartementen ineens vandaan? En waarom accepte ren de raadsleden dat ze vroeg tijdig buitenspel komen te staan? Wim Klaassen reageert op de aanbesteding van theater complex Mondragon. Hij deed dat ruim twee jaar gele den ook op het plan dat de pro jectontwikkelaars vader en zoon Arie en Jelte van Dijk toen op tafel legden voor een multi functionele podiumvoorziening in de historische binnenstad. Voormalig notaris Klaassen heeft zich als vrijwilliger bin nen de Werkgroep Uit op Schou wen-Duiveland jarenlang inge zet voor het professioneel po diumaanbod. De sluiting van Mondragon in 2001 heeft hij zeer betreurd. Hij is dan ook warm voorstander van herle ving van dit theater- en horeca- complex. Klaassen is echter niet meer zo optimistisch over de mo gelijkheden. Het plan 'Van Dijk' sprak hem aanzienlijk meer aan dan de nieuwe voornemens. Zo plaatst hij kanttekeningen bij de wijze waarop het college plotseling de mogelijkheid voor de bouw van appartementen uit de hoge hoed tovert. Daarentegen mist hij nu juist de voorwaarde voor het realiseren van een 'grand-café annex res taurant'. „De gemeente noemt de horeca-voorziening nu alleen in relatie met de foyer. Dat is iets heel anders", zegt Klaassen. Het verbaast hem des te meer omdat de raad aanvankelijk een grand-café annex restaurant van groot belang achtte voor zo wel bevolking als toeristen. Gelet op de complexe materie van deze aansteding, verwacht Klaassen dat inschrijvers niet aan alle gestelde voorwaarden kunnen voldoen. Daarom zal er een goed overwogen selectie ge maakt moet worden uit de in schrijvingen. „De raad heeft ech ter géén invloed op die selectie en kan alleen achteraf een me ning geven over de genomen be slissing. Die selectie gebeurt im mers door een begeleidingscom missies bestaande uit ambtena ren en de verantwoordelijk wet houder". Hij zegt niet te begrij pen waarom de raad in zo'n vroeg stadium al buitenspel komt te staan. „Ik begrijp niet waarom de raadsleden dit accep teren, gezien hun grote betrok kenheid", aldus Klaassen. Voorwaarden Het complexe eisenpakket zou volgens hem een blokkade voor een nieuw Mondragon kunnen betekenen. „Laat inschrijvers hun plan maken aan de hand van de door de gemeente ge wenste elementen en laat hen hun voorwaarden voor subsidië ring van het onrendabele gedeel te van de exploitatie kenbaar maken. De raad dient definitief te beslissen over de selectie. Met de geselecteerde inschrijver moet worden onderhandeld over invulling van de voorwaar den. I Al jaren brengt hij zijn vakan- tie door in Griekenland. De I Vlissinger is dol op de cultuur I van het land, de gerechten én de mensen. Tot deze zomer. Zijn onbegrensde liefde voor de Hellenen kreeg een gevoeli ge knauw. In een lieflijk dorpje werd hij aangesproken door een winke- j lier die haar zeep gemaakt van olijven bijkans de hemel j inprees. Goed voor je haar, zei ze. Mismoedig haalde hij zijn i hand door zijn steeds dunner I wordende haardos. Wat moet ik, vroeg hij, nu met olijven- j zeep. Ze diende hem meteen van re- j pliek: had je je haar maar met olijvenzeep moeten wassen. iejKleemans 2EE - Bewustwording, [inde ogen van H. Thijsse, liter van bet Schouwse dn voor mensen met een ting (pmmsd) dé winst ■tgisteren gehouden open- jcbat over de positie van Voorzieningen voor gehan- van het openbaar debat B lokale organisaties, ge- jen lokale politiek en par te overtuigen van het feit «lacht voor mensen met indicap dringend nodig is. overbodige luxe volgens i want in de praktijk nog al te vaak dat er soms te een scootmobiel of rol- gèwacht moet worden. Het jaar het idee van Thijsse aredig veel moeite om aan een aan woningen voor a met een handicap gerea- ile krijgen soort concrete vraagstuk- rerd gisteren door het pm- .yooraigaan.de aan de open- jebatbijeenkomst - tijdens aformeel gesprek met het jitebestuur aan de orde ge- In het openbare gedeelte via een stelling aandacht ;ijjd voor onder meer de lelijkheid van recreatie- tizieningen. In een specia ls zette het pmmsd eerder ar op een rijtje waar rol- «n scootmobielgebruikers ireeht kunnen als het gaat staurant, kerken, musea jjjalowparken. standaard nclusie was helder: het stilaan beter, maar toe- kheid en bruikbaarheid (Advertentie) vond vanaf 17.30 uur asseriemenu Franse uiensoep en okte mosselen of ie en tarte tatin joof€io,oo (vegetarisch) weren: 0118 - 886 866 van voorzieningen is nog lang geen standaard. De stelling gis teren luidde dat dat eigenlijk wel het geval zou moeten zijn. De meningen liepen uiteen en het debat - opgezet in de stijl van het televisieprogramma Het Lagerhuis - was levendig. „Ei genlijk té vanzelfsprekend om over te praten", meenden de ver dedigers van de stelling. 'Onuit voerbaar' verzuchtten de tegen standers. De verdedigers van de stelling lieten zich niet vermur wen en kregen uiteindelijk de meerderheid van het 'publiek' achter zich De stelling dat mensen met een handicap hun eigen geld moeten verdienen riep eveneens heftige discussie op. Samenleving Ondanks argumenten als 'Je moet uitgaan van wat je kan en niet van wat je niet meer kan' en 'Als je werkt ben je meer on derdeel van de samenleving' sprak een meerderheid zich uit eindelijk toch tegen de stelling uit. Pmmsd-voorzitter Thijsse toonde zich na afloop van het de bat een tevreden man. Hoewel het niet concreet meetbaar is, is Thijsse ei-van overtuigd dat met de door het platform samen met de gemeente Schouwen-Duive land en de Taskforce Handicap en Samenleving bereikt is dat bij een aantal mensen de bewust wording op gang gekomen is. „Ik denk dat dit mensen zeker tot nadenken over de voorzienin gen voor gehandicapten heeft aangezet." - •- ciyrh.OU door Marcel Modde RENESSE - Een stormseizoen voorals nog zonder noemenswaardige wind en een gemeente die er veel aan gelegen is het strand keurig schoon te houden. Dus viel er gisteren voor de kinderen weinig te jutten langs de vloedlijn, con stateerde Ine van de Ven van het educa tief milieucentrum Ecoscope tijdens het middagje op het strand bij Renesse. Een paar eenzame balken en wat kleine re stukken hout, vormden de schamele buit waarmee de jonge jutters het moes ten doen. Van het aanvankelijke plan van het afval gezamenlijk een groot kunstwerk te maken, kwam dan ook niets meer terecht. In plaats daarvan werd. besloten een gat te graven en het materiaal te gebruiken als dak voor de hut die zo ontstond. In het juttershol werden de mooie schelpen en krabbe tjes bijeengebracht die de kinderen had den gevonden tussen de zwarte stenen van de golfbrekers. Voor sommigen hoe dan ook een schat van onmetelijke waar de. foto Dirk-Jan Gjeltema 26-11,11.00-16.00 uur !r^t 511 Middelburg 1118886886 (Advertentie) door Frank Balkenende GOES - Veel van de getroffen mensen in de voormalige Schu- manstede in Goes zijn niet in staat om de teruggevorderde huursubsidie te betalen. De naam van hun straat werd gewij zigd en omdat ze een nieuw adres hebben gekregen staan ze bij het ministerie van Volkshuis vesting te boek als verhuisd. Daarmee hebben ze het recht op huursubsidie op hun 'oude adres' verloren. De meeste mensen leven er van een bijstandsuitkering of AOW. De buurvrouwen M. Dimbourg (43) en M. Geldof (78), die aan de Franz Etzellaan wonen, vin- (Advertentie) AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie), Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a,0118-6295 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 den het een schande dat hen bui ten hun schuld - „wij zijn nooit verhuisd" - het mes op de keel wordt gezet. Bijstandsmoeder Dimbourg heeft een terugvorde ring van 3400 euro ontvangen. Bovendien moet ze het laatste maanden zonder huursubsidie stellen (200 euro per maand), omdat de nieuwe aanvraag nog in behandeling is. Ze weet nu amper hoe ze de financiële eind jes aan elkaar moet knopen. „Ik zit in de schulden, want de reke ningen lopen gewoon door. Ik kan gélukkig een beroep doen op Stichting De Helpende Hand, die voedselpakketten ver strekt. Ik heb echter geen geld voor de feestdagen, terwijl mijn dochter van twaalf het wel leuk zou vinden als we er iets aan doen." Dimbourg heeft met hulp van de gemeente Goes een bezwaar schrift bij het ministerie inge diend. Ze kan ook een renteloze lening krijgen om de vordering te betalen. Vrom stort dat be drag pas terug als het bezwaar van Dimbourg gegrond is ver klaard. Buurvrouw Geldof heeft de vor dering van 3200 euro deze week terug kunnen draaien. „Dat is pas gebeurd na ontelbare tele foontjes van mijn zoon naar het ministerie. Je moet elke dag bel len, anders kom je niet door de bureaucratie heen." Geldof heeft echter de laatste maanden geen huursubsidie ont vangen. Ze heeft een AOW-tje van 834 euro, waar alleen al aan huur 421 euro vanaf gaat. Ver volgens komen de andere vaste lasten erbij, zodat er voor eten weinig meer overblijft. „Nou ja, ik red me wel, gewoon zuinig le ven. Gelukkig springen mijn kin deren af en toe bij." Wethouder M. 't Hart (PvdA, so ciale zaken) spreekt van een 'achterlijke situatie'. „Ik heb het idee dat er totale miscommu nicatie tussen afdelingen van (Advertentie) rood wit) (geldig 24/11/2005 - 1/12A00S) mm* bloemenhuis het ministerie is. De linkerhand weet niet wat de rechterhand doet. Het is een bureaucratische blunder van jewelste." Zelfs de gemeente Goes heeft al les op alles moeten zetten om Vrom van zijn dwaling te over tuigen, zegt 't Hart. „We zijn nu zover dat we voor deze specifie ke gevallen een vast contactper soon bij Vrom hebben gekregen. Het vervelende is dat missers waarschijnlijk wel worden ge corrigeerd, maar dat mensen on dertussen wel in de problemen zijn gekomen." De wethouder wijst erop dat burgers die door de straatnaam wijziging in financiële nood zijn geraakt, bij de gemeente kun nen aankloppen. „We zullen die mensen helpen." Doorlopend demonstratie PORTABLE INBOUW navigatiesystemen Industrieweg 13Vlissingen 0118-417585 www.carlife-autoshop.nl Met medewerking van: PIONEER-TOMTOM- NAVMAN VDO-BECKER-GARMIN Advertentie 700 modellen maat 36 t/m 56 Open van ma. t/m za. van 10 - 17 u. www.bruidshuisellen.nl Brouwerijstraat 9 Oostburg 0117 - 45 48 61

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33