Onderzoek themapark Hansweert geef om dit kind PZC Thoolse buurt wil af van zendmast NBB ontevreden over Kamperland I\ Plan Verbeem E-mail-actie tegen hogere lasten Vlissingen Buurthuis open Sint Nicolaas op bezoek in H-Arendskerke giro 7 800 800 door Rob Paardekam HANSWEERT - De gemeente Reimerswaal wil een onderzoek laten uitvoeren naar de haal baarheid van het door de dorps raad van Hansweert zo vurig ge wenste themapark rondom het oude sluizencomplex. Het plan is in Hansweert be kend onder de naam plan Ver beem, vernoemd naar de beden ker ervan, die lange tijd lid was van de dorpsraad. Ook nu Ver beem vertrokken is, maakt de VLISSINGEN - Vlissingers wor den via een e-mail-actie opge roepen om hun ongenoegen ken baar te maken over de voorgeno men verhoging van 50 procent voor de afvalstoffenheffing. Dat betekent van 200 naar 307 euro per jaar. In de kettingmail wordt opgemerkt dat er 'mens vriendelijker manieren voor be zuinigingen te bedenken zijn'. Deelnemers worden gevraagd voorbeelden te geven van acties waarop beter bezuinigd kan worden. De initiatiefnemer geeft een voorzetje: onzinnige verlichting in de toren van het stadhuis. BATH - Burgemeester J. Huis man van Reimerswaal verricht zaterdag de officiële opening van het buurthuis in Bath. Dat gebeurt om 15.00 uur. Ook de naam van het gebouwtje wordt dan onthuld. dorpsraad zich hard voor de uit voering van het plan. Dat heet nu officieel 'Themapark Hans- weert'. Het plan behelst de komst van onder meer een mu ziektent, een miniatuursluis met aan beide kanten water en een museum over de geschiedenis van het dorp, een beeldentuin, een standplaats voor campers en een aantal trekkershutten. Met die hutten hoopt de dorps raad mensen die op fietsvakan tie zijn naar Hansweert te trek ken. Om hen nog wat extra te sti muleren, wil ze zelf ook nog een fietsroute rond Hanweert uit stippelen. De genoemde voorzieningen moeten het enigszins ingedutte dorpje, dat in een ver verleden zo'n achttien cafés had en door veel mensen en schippers 'klein Antwerpen' werd genoemd, weer wat levendiger maken. De dorpsraad beseft dat het een kwestie van lange adem is, maar hoopt toch dat het themapark stukje bij beetje gestalte zal krij gen. Aangezien ze zelf bijzonder weinig te besteden heeft en ook de gemeente niet de middelen heeft om het plan te financie ren, zal geld bij derden moeten worden gezocht. Daarbij wordt nadrukkelijk naar Brussel geke ken, omdat cultuurhistorische zaken door 'Europa' dikwijls flink worden gesubsidieerd. De dorpsraad hoopt het project in een periode van vijf tot vijf tien jaar te realiseren. Om te zien of het plan haalbaar is, trek ken burgemeester en wethou ders 1500 euro uit voor een ver kennend onderzoek naar de eco nomische haalbaarheid. Dat wordt uitgevoerd door onder zoeksinstantie IMK. Het themaparkplan is te vinden op de website van de dorpsraad: www.dorpsraadhansweert.nl. donderdag 24 november 2005 bj, door Mieke van der Jagt KAMPERLAND - De fractie van Noord-Bevelands Belang in de gemeenteraad van Noord-Be veland vertrouwt de procedure rond de afronding van bestem mingsplan Kamperland IV voor geen cent. De fractie is bang dat de gemeente zich vastlegt op één projectontwikkelaar, Cam- pan. Bovendien wordt gevreesd voor een te groot beslag op het toegestane aantal nieuw te bou wen woningen op Noord-Beve land. Vanavond moet de gemeente raad van Noord-Beveland het bestemmingplan vaststellen. Uit de lijst met vragen die de NBB bij het college van burge meester en wethouders heeft neergelegd, blijkt dat er een he leboel nog niet duidelijk is over het plan. Zo kan de lokale fractie er niet achter komen of het plan vol doende in de inspraak is ge weest en in hoeverre het is aan gepast op de zienswijze van eventuele insprekers. Wat de fractie in ieder geval mist, is de integrale visie op alle ruimtelijke ontwikkelingen in Kamperland, dus ook Kamper land IV in relatie met de ontwik kelingen rond de voormalige landbouwhaven. Gebonden Fout vindt de NNB het ook om al een exploitatieovereenkomst vast te stellen, waardoor de ge meente in de uitvoering met han den en voeten gebonden wordt aan projectontwikkelaars. De NBB vindt dat de raad met de uitvoering van Havenfront in Kortgene leergeld heeft betaald. Daar werd de pap pas echt ge stort, nadat de gemeente het plan en de exploitatieovereen komst al had vastgesteld. Over alle wijzigingen in de uitvoering die daarna kwamen, is de ge meenteraad, volgens de NBB- fractie, indertijd niet meer ge raadpleegd. Daarom vraagt de fractie garanties voor de afwik keling in Kamperland. Volgens Noord-Bevelands Be lang heeft het college vaak belof ten gedaan over meer duidelijk heid die nog niet zijn ingd, De fractie is bang dat de va stelling vanavond een har» stuk wordt, terwijl vooral hetl lang van de projectontwild! laars ermee gediend is en v- minder dat van de hele gem$ te Noord-Beveland. Alle angst van de NBB isl gens het college, dat per kere de post heeft geantwoord, on? grond. De inspraakregels j wel degelijk gevolgd en wetho der A. van der Maas heeft regt matig gerapporteerd. Alle veili heidssluizen tussen gemeente Campan, zijn ingebouwd enl college heeft zelfs flink wat de onderhandelingen weten halen. Bijvoorbeeld de integrj aanpak. Campan had al aan de slagi kund bij de Landbouwha\ maar respecteerde de wens va de raad. Starters Het college spreekt de suggest dat de gemeente voor de karv de projectontwikkelaar is g4 staan tegen met de mededdi dat voor de grond een g» prijs is gemaakt: twee keer a veel als een adviesbureau getaxeerd. Daarbij heeft de gemeente» dongen dat vijftien starters» ningen zullen worden gebouw waarvan de helft niet meer k dan 120.000 euro en de ande helft niet meer dan 150.000 b ro. 's-HEER ARENDSKERKE Sint Nicolaas brengt zaterda een bezoek aan 's-Heer Arend kerke. De Sinten zijn gezelschapwi den rond twee uur 's middag bij zorgcentrum Poelwijck vs wacht en maken daarna ra tocht door het dorp. Om 15.0 komen de Sint en zijn Piëta aan bij het Arendhuis, waarzj nog een uurtje met de kimiaau doorbrengen. Met een grote kraan wordt weer een nieuwe zendinstallatie aan de mast bevestigd. foto Dick de Boer door Maartje Huijben THOLEN - Het zorgde voor veel onrust in Tholen. Vodafone plaatste deze week een gsm-installatie op de mast aan de Schel- de-Rijnweg. Weer extra straling, menen buurtbewoners. Bewoners van wijk Waterfront houden de gsm-mast aan de Schelde-Rijnweg nauw lettend in de gaten. Ze zijn bang dat provi ders er umts-installaties inhangen. Die ge ven 10.000 keer zoveel straling af als een gsm-installatie. Providers kunnen in een bestaande mast vergunningloos installa ties hangen. De installatie van Vodafone is de vierde of vijfde. Daarnaast hangt in de mast ook het C2000 systeem van de politie en brand weer. Deze week mobiliseerde een aantal bewoners zich richting de mast, vanwege een grote kraan die daar bezig was. „Het leeft heel erg", zegt bewoonster Annema- rie van Toorn. „De buurt is over het algemeen heel be zorgd over straling en wil niet dat er umts in komt hangen. De gsm-installaties geven al genoeg straling. Ik heb het bij mij voor de deur laten meten. De straling bleek zo hoog dat het niet goed is om kinderen daaraan bloot te stellen." Voor de buurtbewoners is het een duidelij ke zaak. De mast moet verdwijnen of wor den verplaast naar een plek verder van de woonwijk. „Het is nog niet wetenschappelijk bewe zen dat de straling gezondheidsrisico's met zich meebrengt, maar er lijkt wel dege lijk een relatie te zijn. Ik hoop natuurlijk dat over tien jaar blijkt dat het niet zo is, maar het is toch heel beangstigend. Zelfs de werknemers die dagelijks met de instal laties werken zijn er niet gerust op. Zij ma ken zich ook zorgen. Ik heb nog geen gelui den gehoord dat iemand de beweringen ontkent." Van Toorn houdt halverwege december een bijeenkomst voor alle buurtbewoners. „De heer Steenberg van www.stopumts.nl komt informatie geven." De gemeente is eveneens uitgenodigd. Ze heeft aangege ven wel te komen, maar neemt nog geen standpunt in. In het eerste kwartaal van volgend jaar be gint een onderzoek. Afhankelijk van de uitkomst wordt bekeken wat ze gaan doen. Actie Van Toorn: „Ik heb gevraagd of ze tot die tijd geen vergunningen willen verlenen voor nieuwe umts-masten, maar dat weige ren ze. Dat is voor ons niet acceptabel. Er moet snel actie worden ondernomen, want volgend jaar als het weer zomer wordt, spelen de kinderen weer volop buiten." Diabetes Fonds Het speciale fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingsland^ Lilianel Manisha (9 jaar) Manisha uit Nepal kon door een verlamming niet goed lopen. Na een operatie loopt ze nu een stuk beter met een beugel. Later wil ze graag dokter worden maar nu vindt ze het vooral leuk om te zingen en te dansen. Het Liliane Fonds betaalt 128,49 vóórhaar revalidatie. Het Liliane Fonds helpt kinderen zoals Manisha; kinderen die zonder steun geen kans maken op medische of sociale revalidatie. Helpt u mee? Stichting Liliane Fonds Havensingel 26 5211 TX 's-Hertogenbosch T 0800 7 800 800 (gratis) www.lilianefonds.nl voorlichting@lilianefonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 32