Van de Leur verprutst haar WK hi'de ban^'m De Mul scoort met kleine renstal 21 95 19 cl PZC gokschandaal Tweede epo-test Heras moet ovt <S»Ï- KPN P°kt uit Esther Heijnen rent van hot naar her Suzanne Harmes en Loes Linders naar finale in Melbourne Turnster terug naar huis om visum te regelen Oranje zakt op wereldranglijst Primafoon A duiven met de mooiste Sinterklaascadeaus Direct ADSL donderdag 24 november 2005 door Herman Wissink MELBOURNE - Voor het eerst sinds Verona van de Leur als se nior aan internationale titeltoer- nooien meedoet, staat de turn ster in geen enkele finale. Giste ren verprutste ze haar kwalifica tie op het WK in Melbourne door op het magere totaal van 33,587 punten uit te komen. Daarbij viel ze tijdens de uitvoe ring van haar nieuwe onderdeel op balk ook nog eens van het toe- :stel, waardoor de 'Van de Leur' nog niet als officieel element in de boeken kan worden bijge schreven. De Waddinxveense turnde op balk een flikflak die door een draai overgaat in hand- standoverslag. Nooit eerder deed iemand dat op één hand. Was de oefening gelukt, dan was het turnelement voorzien van haar naam. „Het gaat altijd MELBOURNE - Danuska Wijerthna heeft ongetwijfeld de beroerdste voorbereiding op het WK turnen in Melbourne gehad. De turnster uit Sri Lanka kwam slechts enkele uren voor de wed strijd van gisteren in de Rod La- ver Arena aan. En na drie oefe ningen, samen nog geen drie mi nuten lang, mocht ze weer naar huis. De 23-jarige Sri Lankaanse was al eerder in Melbourne geweest, maar ze kwam op de luchthaven de douane niet voorbij. Haar reispapieren waren niet in orde en de WK-deelneemster werd zonder pardon naar huis ge stuurd. Met een retourtje en een yisum zorgde ze ervoor dat ze alsnog Australië binnen mocht. Het eindresultaat: 5,862 op 'vloer, 4,187 op balk en als troost toch nog een keurige 7,125 op sprong. Waarna Wijerthna te rug kon naar haar woonplaats Pannipitiya. GPD goed", treurde Van de Leur. „Het is pas de tweede keer dat ik hierbij val." Van de Leur behaalde in 2001 op het WK in Gent voor het eerst een finale. Alleen door een blessure heeft ze wel eens ver stek moeten laten gaan. Tijdens het EK in Debrecen stond ze nog in de finale van de meer kamp. „Dit was mijn ergste, wed strijd ooit." Stiekem Suzanne Hannes voldeed ruim schoots. aan de verwachting. Haar finaleplaats in de meer kamp was al voorspeld, over een plekje in de vloerfinale werd stiekem gedroomd. Harmes: „Ik was dinsdag nog een beetje ziek jes. Ik had vandaag het gevoel alsof ik helemaal niet sterk was, terwijl ik juist wel erg sterk was." Loes Linders haalde de finale met de hakken over de sloot. Er mogen 24 turnsters naar de fina le en de Udense eindigde met 34,225 op plaats 23. Ze had slechts elfhonderdste punt meer dan de nummer 25. „Ik kan dus vrijdag nog maar één plaatsje zakken", concludeerde Linders. „Ik wist dat ik bij de laatste oe fening niet aan mijn cijfer mocht denken. Maar toch had ik al uitgerekend dat ik minimaal een 8,2 nodig had." Linders scoorde 8,575. Vandaag is in Melbourne de meerkampfinale voorde man nen met voor Nederland Jeffrey Wammes en Epke Zonderland. GPD Door de afwezigheid van coach Boris Orlov zijn de Nederlandse turnsters tijdens het WK in Mel bourne aangewezen op de bege leiding van Orlovs rechterhand Esther Heijnen. Ze volbrengt haar taak met verve. door Herman Wissink MELBOURNE - Esther Heijnen veegt het zweet nog maar eens van haar voorhoofd. De train- ster van de Nederlandse vrou wenequipe heeft net de spring plank klaargelegd zodat Loes Linders aan haar balkoefening kan beginnen. Het is voor de der de keer deze woensdag dat ze in de Rod Laver Arena in Melbour ne een turnster door de kwalifi catie begeleidt. Heijnen rent al anderhalve week van hot naar her. Het is no dig, omdat coach Boris Orlov in Nijmegen is achtergebleven. Zijn visum was niet op tijd aan gevraagd, dus kan de Rus niet anders dan van huis uit de sms' jes lezen die hij dagelijks, na el ke oefening van een van de meis jes, krijgt van Heijnen. Omdat de trainingen en wed strijden van de Hazen- kamp-turnsters over de hele dag verdeeld zijn, heeft Heijnen nau welijks tijd voor zichzelf. Maar daar maalt ze nu niet om. De kwalificatiedag heeft drie finale plaatsen opgeleverd: voor Su zanne Harmes op de meerkamp en op vloer en voor Loes Lin ders eveneens op de meerkamp. „Pff", zucht Heijnen als de rust weer is teruggekeerd in de gan gen van de hal die over twee Trainster Esther Heijnen (rechts) met Suzanne Harmes, één van de drie turnsters die ze in haar eentje begeleidt tijdens het WK in Melbour ne. foto Robin Utrecht/ANP maanden weer gebruikt wordt voor de Australian Open. Ook tijdens het EK in het Hongaarse Debrecen moest Heijnen des tijds alles alleen doen. „Maar dit is veel langer. We zijn al an derhalve week hier. Nu zaten we de laatste dagen echt tegen de wedstrijden aan te hikken." Ook de drie turnsters die onder de verantwoordelijkheid van He ijnen vallen, maken de klus er niet gemakkelijker op. „Het zijn drie totaal verschillende turn sters. Ik kan geen eigenschap be denken die ze alle drie hebben. En dan beginnen ze onderling ook nog eens..." Ze breekt haar zin snel af. „Dat alles maakt het druk in het hoofd. In de tijd dat we hier zijn, heb ik nog helemaal niets van de stad gezien." Heijnen beschrijft de drie turn sters die onder haar hoede val len: „Suzanne Harmes is echt ie mand die vertrouwen en duide lijkheid nodig heeft, terwijl Ver ona van de Leur juist meer scherp gehouden moet worden. Loes Linders is weer iemand die je duidelijk moet zeggen wat ze moet doen en die meer aandacht nodig heeft." Eerder deze week was er in het hotel nog een emotioneel ge sprek tussen de coach en haar ze ventienjarige pupil Loes Lin ders. Linders daarover: „Het ging even minder, we hebben sa men gepraat en nog even samen gehuild." Heijnen: „Misschien was het even nodig. Het gaat nu een stuk beter. We missen Boris met zijn nuchtere kijk op de dingen allemaal een beetje. Ik ben ook maar een vrouw met haar emo ties. Als we met z'n tweeën zijn en er is een conflictje, dan lost de een het op of andersom." GPD door Pascale Thewissen BRUSSEL - Het alarmbelletje ging rinkelen toen opeens forse bedragen werden ingezet op Bel gische voetbalwedstrijden: zes honderdduizend euro op Sint Truiden-La Louvière en 230.000 euro op Cercle Brugge-Sint Trui den. Tot dan was de Belgische voetbalcompetitie niet erg in trek bij de gokkers; laat staan dat er meer dan 25.000 euro werd ingezet. Inmiddels is het gokschandaal in de Belgische voetbalwereld flink uitgedijd. Behalve Sint Truiden W zou ook Lierse slachtoffer zijn van de malafide praktijken van de Chinese za kenman Zheyun Ye. Hij wordt gezien als de spil in de hele affai re en zou wedstrijduitslagen ge- manipuleerd hebben om zo gro te gokwinsten op te strijken. De 40-jarige Chinees, die van zichzelf beweert dat hij textiel handelaar is, werd begin novem ber opgepakt in het Brusselse Hilton Hotel. Tegen hem is een onderzoek geopend wegens cor ruptie en oplichting. Zo wordt onder meer nagegaan of hij spe lers heeft omgekocht om de wed strijd Sint-Truiden-La Louvière van 29 oktober te beïnvloeden. Zheyun Ye is geen onbekende in het (Belgische) voetbalwereldje. Het voorbije seizoen probeerde hij zich in te kopen bij diverse ZÜRICH - Het Nederlands voet balelftal is op de jongste wereld ranglijst van de Fifa een plaats gezakt. Oranje ging van twee naar drie. De ploeg van Marco van Basten is voorbijgestoken door Tsje chië, dat de omgekeerde weg be wandelde. Nummer één is nog altijd Brazilië. ANP clubs, waaronder SK Lierse.1 ze week stapte voorzitter1 Theyskens van Lierse naar gerecht om een klacht in te nen tegen de Chinees. Ook® ger Gaston Peeters (die op zelfde moment werd ontslai ex-voorzitter Gaston Vets ex-coach Paul Put zouden trokken zijn bij de deal met Zheyun Ye. De aanklacht tegen devierl bendevorming, oplichting, bruik van vertrouwen, vals in geschrifte, actieve en ve omkoping, inbreuk op op kansspelen en wedding, pen. De betrokkenen ontken alle beschuldigingen, Contract Volgens Theyskens sloot voorzitter Vets in januari een geheim samenwerking» tract met Zheyun Ye zondei raad van bestuur daarvan a hoogte te stellen. De Chi zou tussen de 300.000 en 375.000 euro in de club bet geïnvesteerd. Waar dat gebleven, is onduidelijk. Tb kens vermoedt dat het bruikt werd om spelers om te pen. Gevreesd wordt dat zeker wedstrijden van de club zijn manipuleerd. Vooral de strijd van Lierse tegen Gei nal Beerschot van tweern geleden wekt argwaan. Ii verloor toen met 4-0, Vg heeft Lierse bedenkingen bij kele wedstrijden, vorig seizè waarbij toenmalig trainer 1 Put een veredeld B-elftalops de. Dat was het geval li Charleroi (Lierse verloor 1-0) en Racing Genk (1-5-t lies). Deze week voegde Rok Duchatelet, voorzitter Truiden, nog twee wedstnj aan het lijstje van vt wedstrijden toe. Zheyun Ye zelf is intussen^ op vrije voeten. Hij zona Shanghai zijn terugfjs® GPD altijd dichtbij Duivinnen van speler uit Zandstraat slaan toe na totaal weduwschap door Leo van de Ruit MADRID - De tweede doping- test van de Spaanse wielrenner Roberto Heras moet worden overgedaan. De winnaar van de Ronde van Spanje was betrapt op het eiwithormoon epo. Bij de contra-expertise in het laborato rium van Madrid is gisteren een fout gemaakt. Daardoor kon niet met ze kerheid worden vastgesteld dat hij inderdaad epo heeft ge bruikt. Het resultaat van de tweede analyse komt hierdoor niet eerder dan morgen vast te staan. Roberto Heras won in oktober de Ronde van Spanje voor de vierde keer. Indien ook de twee de test het bewijst dat hij heeft gebruikt, verliest hij de Vuelta aan de Rus Dennis Mentsjov van de Rabobank. Onleesbaar Heras zelf zei in Madrid dat het onderzoek moet worden ge stopt. De beroepsrenner en zijn advocaat zeiden dat de bewijzen van epo niet te vinden waren. „Het beeld van de test was on leesbaar", zei Jose Buxeda, He ras' advocaat. „Het resultaat moet dus zijn dat epo niet is op gespoord. Dit bewijst ook dat de methode is verflauwd. Hijlij geen garanties." De c van het Madrileense 1; rium liet gisteren weten da vertraging was opgi het proces. Van een fout in procedure was geen spii „Het onderzoek is nog meta! lopen. Het duurt lang enis compliceerd. We moeten nq uur wachten", aldus Franc Rodriguez. Onschuldig Heras zelf, die voorlopig is schorst door zijn team Lib Seguros, hield vol onschuld zijn en zei tot het uiterste te len gaan om zijn naamlfi veren van de dopingblaat verwachtte een negatieve I De laboranten hebben a kunnen bevestigen, ze niet in staat tot een concliB komen. Ik herhaal dat ikm een dopingsubstantiehebS men. Ik heb een zuiver ten." „Tijdens de laatste Vuelta ik twaalf keer gecontroleerd- de voorlaatste dag stond ik renhalve minuut voor en eindzege in mijn zak, H van gekte getuigen om ju verboden middelen te uk Het is goed dat er controles maar deze methode is trouwbaar." ANP/DPA door Fred Rabout ZANDSTRAAT - Met slechts ze ven vliegkoppels begon Carlos de Mul uit het buurtschap de Zandstraat tussen zijn geboorte plaats Philippine, Sluiskil en Sas van Gent dit jaar aan het vluchtseizoen. En omdat de 41-jarige postbesteller, qua leef tijd nog een jonkie in de dui vensport, het totaal we duwschap beoefent, kon hij er maximaal veertien per concours in de mand stoppen. Met dat geringe aantal pakte De Mul de eerste twee plaatsen in het duif kampioenschap van het Rayon 2 en staat hij als vijfde Generaal hok in de eindstanden- lijst. Vorig jaar eindigde De Mul ook al als derde in het Generale hokkampioenschap. Verder wa ren er dit jaar rayontitels op de vitesse met de oude duiven en het natoerkampioenschap. En zo leverde De Mul het ultieme bewijs dat een 'kleine renstal' het ook aardig kan doen. De vliegduiven hoeven trou wens niet voor het nageslacht te zorgen. Dat doen de elf kweek- koppels die jaarlijks zo'n veer tig nakomelingen op de wereld zetten. De Mul, die tot 2003 bij De Reisduif in Philippine actief was, verkaste naar de Sluiskilse Reisduif en daar weten ze onder tussen dat ze er een knappe con current bij hebben. Hij vond in Sluiskil zijn broer Sebastian, die deel uitmaakt van de combinatie De Mul/Vermeirssen, die een jaar eerder de overstap van Philippi ne naar Sluiskil maakte. Beiden kregen de duivensport met de moedermelk toegediend, want wijlen vader Johan wist ook hoe deze sporttak in elkaar zat. Hij werd onder meer provinciaal midfondkampioen bij de toen malige zondagvliegers. Carlos zat al vrij vlug op de hok ken, om van zijn vader de 'stiel' te leren. Militaire dienst, verke ring en voetballen zorgden er voor dat de duiven even uit beeld verdwenen, maar nadat hij met Henny de trappen van het stadhuis was afgedaald, stak het duivenvirus weer de kop op. „Het is een ziekte die moeilijk te genezen is", bekent De Mul. „Dat geldt trouwens ook voor andere hobbies, denk ik." Er kwam in die tijd eerst een 'kotje' in de Zouterik in Philippi ne. waar De Mul acht koppeltjes in onderbracht. Het soort van vader was de basis. De Mul was met name met de jonge duiven een geduchte tegenstander voor zijn collega's in Philippine. Hij nam bij die club in 2003 af scheid als Generaal. „Ik had er bijna alles gewonnen wat er te winnen viel." Jonge duiven Inmiddels was hij al een keer langsgeweest bij Cees Schroe- vers in Amemuiden. „Met zijn duiven, zo'n negentig procent, heb ik mijn huidige renstal opge bouwd. Naar volle tevreden heid. We hebben ook regelmatig contact met elkaar. Ik ben en blijf een melker die het met de jonge duiven uitstekend doet, maar de laatste jaren zijn mijn duivinnen ook ineens heel gemo tiveerd om naar huis te komen. De twee asduiven in het Rayon zijn twee duivinnetjes. De eer ste, de '771', een blauw witpen- netje, was in 2004 op provin ciaal niveau de snelste op Peron- ne en was vorig jaar negende as- duif in het Rayon. De tweede, de '791', een geschelpte, was vorig jaar derde asduif in het Rayon. Die gaat trouwens het kweek- hok op, want het ging op het eind duidelijk wat minder." Met kampioenschappen was 2004 dus beter dan 2005 voor De Mul. Wat uitslagen betreft was 2005 duidelijk het betere jaar. Met één Rayonwinst bij de oude duiven, op Creil, waar hij 1,4,5,6,9,10,11,20, 21 enzovoort klokte en hij er tien van de twaalf op de uitslag had, en drie Rayonzeges bij de jonge duiven (Peronne, Harchies en Orleans) was het een jaar om in te lijsten. Met name op de Orleans van 13 augustus was het knap raak. Met vijf van de zes op de lijst en de vierde Provinciaal was De Mul een tevreden man. Bij hem gaat na het seizoen wat de duivensport betreft de riem er even af. „Tot 1 december, want dat is voor mij de koppel dag. Dan begint het seizoen al weer en hopelijk brengt de vo gelgriep de mooie duivensport weer niet in de war, zoals een jaar of drie geleden met de vogel pest." Het vluchtprogramma en de be stuursverkiezing zijn ongetwij feld de twee belangrijkste agen dapunten op de komende na jaarsvergadering van de afde ling Zeeland'96 in Kapelle. Wat de bestuursverkiezing betreft is voorzitter Rinus Laban aftre dend en niet meer herkiesbaar. De Tholenaar was 26 jaar lang voorzitter. Als kandidaat voor zijn opvolging is Peter Provoost uit Hulst naar voren geschoven. Naast Laban is ook vice pen ningmeester Rinus Ars aftre dend, maar de Lewedorpenaar stelt zich wel herkiesbaar. Het voorstel is om het bestuur van zeven op negen mensen te bren gen, te meer daar met Laban een brok routine verloren gaat en ook de zittende bestuursle den een dagje ouder worden. 'Jong bloed' in het bestuur is es sentieel. In de lossingscommissie stellen de drie leden, Paul d'Hondt, Ri nus Laban en Ko Dommisse, hun functie beschikbaar. Het aantal concoursen is vrijwel gelijk aan dat van het seizoen 2005. Het jonge duivenseizoen begint, als het voorstel wordt aangenomen, op 17 juni, een week eerder dan eerder ver meld, met een concours vanuit Harchies. De vergadering is morgen, vrij dag 25 november, in het gemeen schapshuis De Vroone in Kapel le en begint om 19.15 uur. Clubklassementen PV De Postduif, Heikant. Oude duiven. Vitesse, onaangewezen: A. Thijs&Znn; A: A. Thijs&Znn; Duif: A. Thijs&Znn. Midfond, oa: A. Thijs&Znn; A: J.L. Braet&Zn; Duif: A. Thijs&Znn. Dagfond, oa: G. Schalkens; A: Em. De Beule&Zn; Duif: G. Schalkens. Ovemachtfond, oa: A. Thijs&Znn; A: A. Thijs&Znn; Duif: A. Thijs&Znn. Jonge duiven. Vitesse, oa: A. Thijs&Znn; A: Cam. De Beu- Ie; Duif: Cam. De Beule. Midfond, oa: Em. de Beule&Zn; A: Em. de Beule&Zn; Duif: Em. de Beule &Zn. Natoer, oa: A. Thijs&Znn; A: A. Thijs&Znn. Generaal Hok: 1. A. Thijs&Znn, 2. G. Schalkens, 3. JL. Braet&Zn, 4. D. Nice, 5. Em. De Beule&Zn. Koning 2005: comb, van Houte Dtr. Koningin 2005: Ria van Hijfte. PV De Vredesduif, St. Philipsland. Oude duiven. Vitesse, oa: comb. HoekA: comb. Hoek. Midfond, oa: comb. Hoek; A: comb. Hoek. Dag fond, oa: comb. Hoek; A: comb. Hoek. Ovemachtfond, oa: K. van Dommelen; A: JC. Verwijs. Jonge duiven, oa: comb. Hoek; A: comb. Hoek. Natoer, oa: comb.Hoek; A: le MaarïcTGRATIS abonnementskosten Gëen aansluitkosten t.w.v. 74,95 «Geen datalimiet Vanaf étmm J. j per maand Carlos de Mul van De Reisduif in hoge klasseringen in het rayon. comb. Hoek. Generaal onaangewe zen: 1. comb. Hoek, 2. R. Reijn- goudt, 3. L. Reijngoudt. Generaal aangewezen: 1. comb. Hoek, 2. R. Reijngoudt, 3. comb. Reijn- goudt&Zn. PV Zeelandia, Middelburg. Ten toonstelling. Aantal duiven 122. Keurmeester: dhr. H. Vennix (Mid- Sluiskil haalt met zijn duivinnen foto Peter Nicolai delbeers). Mooiste doffer en dui- vinL. Boone. Oude doffers: J. Roodenburg; Oude duivinnen: J. Vliet, VlietlandJarige doffers: L. Boone; Jonge doffers: L. Boone; Jonge duivinnen: L. Boone. Hok- lcenshow PV De Scheldevliegers. Oude doffers: A. Schroevers; Oude duivinnen: K. Schroevers; Jonge doffersK. Schroevers; Jonge dui vinnen: L. Boone; Totaalscore: 1. F. Albers, 2. L. Boone, 3. K. Schroe vers. Agenda Vrijdag 25 november. Vergadering Afdeling Zeeland'96. Plaatsn: Ge meenschapshuis de Vroone, Kapel le. Aanvang: 19.15 uur. Zaterdag 26 november. Jaarlijkse tentoonstelling en kampioenendag PV De Voorwaarts, Amemuiden. Aanvang: 14.00 uur. Bonnenver koop van vele Zeeuwse kampioe nen: 17.30. Plaats: clubgebouw Lionstraat 4A, Amemuiden. Zaterdag 26 november. Jaarlijkse tentoonstelling PV De Herleving, Kloosterzande. Tentoonstelling open vanaf 16.00 uur. Duivenver- koop bezichtigen vanaf 18.30 uur. Om 20.00 uur bonnenverkoop van topmelkers uit Rayon 2. Plaats: Reizende Man, Kloosterzande. Zaterdag 26 november. Vanaf 17 november tot 1 december draait de bonnenverkoop van PV De Blau we doffer uit Hansweert. Te vin den op www.duiven.net. Op zater dagmiddag 3 december is de eind verkoop in het lokaal van de vere niging aan de Boomdijk!Zeedijk in Plansweert. Zondag 27 november. Jaarlijkse kampioenendag Hooglandsevlie- gers uit St. Kruis. Er ivorden geen duiven tentoongesteld in verband met de vogelgriep. Plaats: café 't Oud Gemeentehuis (clublokaal). Dorpsstraat St. Kruis. Aanvang: 14.00 uur. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 20