Van Assche in een mooie bijrol SSV'65 vreest alleen noodlot en kaartenlast PZC Illegale start in Hoek van het nieuwe Zeeuwse voetbalelftal Drie turners, vijf finaleplaatsen Pech achtervolgt wielrenner Schmitz z2l urner uit Sas van Gent maakt indruk in Melbourne Cue Action pakt winst Weer volle pond voor Korenbeurs Sauerbreij vierde in Amerika Mutsaars wordt veldrijder uitslagen agenda Griepgolf treft spelers NEC woensdag 23 november 2005 r Alexander van Eenennaam [ELBOURNE - De Nederland- i turnmannen schreven giste- d in Melbourne op meerdere anieren geschiedenis bij de walificatiewedstrij d van de we- eldkampioenschappen. or het eerst is er morgen bij meerkampfinale Nederland deelname, zelfs een dubbele: pke Zonderland en Jeffrey ammes. De laatste haalde ook ,g de finales op vloer en rong. Yuri van Gelder staat paan in de boeken met zijn eigen element en ook hij haalde de finale, op ringen. Alles leek gisteren in het voor deel van Nederland uit te val len. Zelfs de twee protesten die de Nederlanders indienden wer den gehonoreerd. Zo kregen Zonderland (eentiende) en Wam mes (tweetiende) er punten bij. En Van Gelder, die zijn nieuwe element liet zien, bleek aan het einde van de rit gewoon de beste te zijn geweest op zijn favoriete onderdeel. De Italianen Coppoli- no en Morandi, de Bulgaarse ve teraan Jovtsjev, de sterke Rus Safosjkin, allemaal scoorden ze later op de dag minder dan de Brabander, die met 9,662 niet echt tevreden was geweest. De koppositie van Van Gelder was verwacht, het sterke optre den van de achttienjarige Wam mes was opnieuw verrassend. In Debrecen verraste hij eerder dit jaar al met brons op sprong bij de EK, maar in Melbourne blijkt de Zoetermeerder zich sterk te hebben ontwikkeld. Vooral op vloer, waar hij na de kwalificatie als tweede stond ge rangschikt, nam Wammes een aantal spectaculaire nieuwe sprongelementen op in zijn oefe ning. Op sprong kwalificeerde hij zich als vierde voor de eind strijd. De jonge Nederlander had ook achteraf nog nauwelijks in de gaten wat hij eigenlijk had ge presteerd. Wammes lijkt even min te beseffen welke plaats hij inmiddels inneemt in het inter nationale turnen. Vooraf al werd hij op verschillende turnsi tes getipt en ook in het program maboek van de organisatie stond hij bij de favorieten. Wam mes was echter vooral druk be zig zich te verwonderen over zijn prestaties. Dat de toeschou wers op zijn vloeroptreden dol enthousiast hadden gereageerd, was hem dus ontgaan. Vooral in de vloerfinale behoort Wammes echter gewoon tot de medaillefavorieten. En Van Gel der is als Nederlands boegbeeld kandidaat voor de titel Van Zonderland, die zich knap als dertiende naar de meerkampfi nale turnde, mogen geen medail les worden verwacht. De Fries heeft als nadeel dat hij alles goed kan, maar nog nergens in uitblinkt. Voor volgend jaar, als het teambelang weer voorop staat, is Zonderland (19) echter een gouden kracht, ANP n onze sportredactie ELBOURNE - Precies een laand geleden kwalificeerde nthony van Assche zich voor wereldkampioenschap tur- in Melbourne. Gisteren aakte hij zijn WK-debuut en ak de dertigjarige Roemeen arius Urzica, drievoudig we- dkampioen en olympisch unpioen, bemoedigend de aim naar hem op. „Tegen die an keek ik altijd op, nu krijg complimentjes, hartstikke uk." turner uit Sas van Gent id in maart van dit jaar zes- Alleen de Brit Louis ïith, die in april zijn verjaar- g viert, is jonger op dit WK. et zijn 1.58 meter en 51 kilo is jn Assche in alle opzichten kleintje in het internationa- lurngeweld. Maar dat was gis- enniet te merken, dens de kwalificatie- idstrijd liep hij als een lefgo- tje door de zaal. Op brug hij heel brutaal een on- rdeel dat normaal nogal eens slukt, op rek voegde hij een ikje in dat hij normaal hele- lal niet doet. haring nAssche kwam na vijf onder- len uit op een totaalscore van Daarmee werd hij 51e. ngezien hij geen volledig pro- amma turnde - de Zeeuws- aming deed mee op de toestel- idie ringenspecialist Yuri van Gelder links liet liggen - kwam Van Assche niet in aanmerking voor een finaleplaats. Dat was ook erg; de bedoeling was dat hij in Melbourne ervaring op deed. Op de dag dat Yuri van Gelder, Jeffrey Wammes en Epke Zon derland turngeschiedenis schre ven, had Anthony van Assche al met al niet meer dan een bijrol. Maai- dan wel een hele mooie bij rol. Hij kwam uit op het hoogste podium, turnde prima en keek zijn ogen uit. „Het is in alle op zichten een heel leerzaam WK voor hem", sprak Rob Stout, zijn coach. Achten Stout had voorafgaand aan het WK de hoop uitgesproken dat Van Assche zijn oefeningen goed zou doen en allemaal ach ten zou scoren. „Dan tel ik daar nog wel een acht bij op voor de ringenoefening en weet ik waar hij nu al staat in de internationa le turnwereld. Van Assche kreeg van de jury vier keer een score boven de 8,000. Op het onderdeel sprong maakte hij de meeste indruk: 8.712. Bij het voltigeren, nor- Voltige is het beste onderdeel van Anthony van Assche, maar uitgerekend daarop scoorde hij in Melbourne het laagst. Dat kwam omdat hij daarvoor nog in allerijl zijn oefening had moe ten vertimmeren. foto Robin Utrecht/ANP maal één van zijn beste onderde len, kwam hij 'slechts' tot 7,850. Maar dat kwam omdat hij in drie trainingen een volledig nieuwe oefening in elkaar had moeten timmeren. De oefening die hij aanvankelijk wilde doen, voldeed niet aan de eisen. Met het rekensommetje van Rob Stout zou Anthonv van Assche zijn uitgekomen op een score van 49,599, wat goed geweest zou zijn voor de dertigste plaats. Ook daarmee was de Zeeuws-Vlaming niet in de meerkampfinale gekomen. Alleen de beste 24 turners plaatsten zich daarvoor, de on dergrens bleek te liggen bij 51,187. ROOSENDAAL - De poolbiljarters van Cue Action be haalden in de eerste klasse van de regionale poolcompeti- tie een niet al te moeilijke overwinning in de uitwedstrijd tegen The Dis uit Roosendaal. De Vlissingers togen met slechts drie spelers naar Roosendaal, zodat elk van hen een dubbele partij moest spelen. Het maakte voor het re sultaat niet uit, want zowel Atong Wu als Johan van Oor schot won beide partijen. Dat Tim de Ruijter niet tot winst kwam, was alleen van belang voor de statistieken. Met de bonuspunten meegerekend kwam er een 7-2-over- winning in de boeken. Voor minimaal een dag mogen de Vlissingers genieten van de eerste plaats in de rangschik king. Vanavond spelen de naaste concurrenten tegen el kaar en moet blijken wie de leiding gaat overnemen. RILLAND - Het driebandenteam van Korenbeurs/'t Kaai- tje boekte zijn derde 8-0-overwinning op rij. Dit keer moest koploper DC Michielsen 2 uit Breda eraan geloven. De Rillanders rukken hiermee op naar de tweede plaats in de rangschikking, 't Bierwinkeltje uit Terneuzen kwam er in Breda tegen de Reddende Engeltjes niet aan te pas en verloor met 8-0. Hoewel de cijfers anders doen vermoeden was de overwin ning voor Korenbeurs/'t Kaaitje zeker geen krijgertje. Voor de pauze kenden Jean Louis Smulder en districts kampioen André Karelse weinig problemen, na de thee hadden Kimmo Pankow en Piet Raas het een stuk zwaai-- der. Pankow leek te gaan verliezen. Maar omdat zijn te genstander het niet lukte om het af te maken, deed hij het maar zelf. En Raas stond na 41 beurten nog maar op drie punten. Daarna hervond hij zich. Korenbeurs/'t Kaaitje-DC Michielsen 2 8-0: Kimmo Paiikoiv-Piet Rouivenhorst 30-29, 71; Piet Raus-Wim Diepstraten 25-14, 68; André Karelse-Piet Oosthoek 25-21, 48; Jean Louis Smulder-Jack van Gelderen 20-15, 44. De Reddende Engeltjes-'t Bierwinkeltje 8-0: A. van Meel-Ane Vink 30-18, 43; P. Donckers-Joke Breur 25-18, 44; H. Dillisse-Joni Sanderse 25-17, 55; S. v.d. Diepstraten- Marijn Geirland 20-15, 37. MOUNTAIN - Snowboardster Nicolien Sauerbreij heeft giste ren bij wedstrijden om de Continental Cup in het Amerikaan se Copper Mountain een vierde plaats behaald op de parallel reuzenslalom- De Nederlandse moest de zege laten aan de Amerikaanse Kosglow. Sauerbreij bereidt zich in de Verenigde Staten voor op de we reldbekerwedstrijd op 17 december in het Canadese Le Re lais. Bij deze wedstrijd kan ze zich plaatsen voor de Olympi sche Spelen. Zij dient dan vormbehoud te tonen. ANP OVERPELT - Ronald Mutsaars zet zijn wielerloopbaan voort als veldrijder in dienst van ZZPR.nl. De Brabander is naast Wilant van Gils en Daphny van den Brand de derde renner in dienst van het nog jonge team van ploegleider Frank Groenen- daal. De in het Belgische Overpelt woonachtige Mutsaars werd na vier jaar bedankt als wegrenner bij Rabobank. Hij besloot daarop terug te keren naar het veldrijden. „Uiteindelijk is het daar allemaal mee begonnen. Ik heb altijd geweten dat ik ooit terug zou keren", liet de 26-jarige renner dinsdag weten. ANP Elf duels gespeeld, tien ze isen een gelijkspel. En de erstvolgende ploegen op ifspectabele (acht verlies- uiiten) afstand. Kan er (oor SSV'65 iets misgaan iet de titelaspiraties? Wei- lig. Al kunnen de kaarten en het noodlot het de bt van de Goese voet- alclub op het hoogste za- ttdagamateurniveau Marsbomen. oorBauke Boersma de imposante kaartenverzame ling die SSV in elf duels op bouwde. In totaal kregen de Goesenaren al 22 keer geel, een reeks van schorsingen hangt als het zwaard van Damocles boven de ploeg. De zorgen van de trainer zijn daarbij vooral gericht op de 'kleurrijkheid' van twee spelers in het bijzonder. De Guinese re velatie Mamadouba Gueye staat al op drie, zat daarvoor ook al een wedstrijd schorsing uit en bij elke volgende is het weer prijs. Bij een totaal van vier moet hij opnieuw een duel toe kijken, bij de vijfde zelfs twee en na de zesde mist hij een trioo- tje. Als dan ook nog Björn Lange veld, die twee keer geel heeft, in eens royaal wordt bedeeld, staan de veelgeroemde organisa tie en degelijkheid van SSV on der druk. Want is het gemis van analyse andere zondaars goed op te van gen voor Houtepen, Gueye en Langeveld vormen de onmisba re body, soul and mind van zijn ploeg. Samen met Christol van Cam- penhout. Op de veertiger zit nog lang geen sleet en de doelman behoedde SSV dit seizoen meer maals voor puntenverlies. Maar een ongeluk zit in een klein hoekje, weet Houtepen. En een adequate vervanger voor de Bra bander heeft hij niet. De trainer hoopt dan vurig ook dat het noodlot (lees: zware blessure) zijn keeper en andere belangrij ke spelers niet treft. Houtepen: „Op een ongelukkige samenloop van omstandigheden heb je geen invloed." Wél in zekere mate op de kaartenoogst. Dus drukt Hou tepen zijn spelers in dit stadium van de competitie op het hart vooral geen domme, onnodige prenten te incasseren. Zodat al leen het noodlot de entree van SSV in de hoofdklasse nog kan verstieren. door Rudy Booqert HOEK - Het voorportaal van een nieuw Zeeuws voetbalelf tal werd gisteravond in Hoek neergezet. De beste spelers van de laatste Borsele Sloepoort Cup speel den als Dream Team tegen de winnaar van dat toernooi: Hoek. De vuurdoop van het provinciaal keurkorps was ver makelijk, ook al was de wed strijd illegaal... Onder het toe ziend oog van Wies van Aver- maete, in 1996 coach van het laatste legale Zeeuws elftal, won Hoek het treffen met 2-0. Een vroege treffer van Sam Ysebaert (derde minuut) en een late strafschop van David Destorme (89e minuut) gaven de nieuwe Hoek-trainer Eddy Mestdagh een winnende start van diens Zeeuws-Vlaamse red dingscampagne. Maar meer dan op Hoek, dat voor het eerst dit seizoen met twee in plaats van drie spitsen speelde, was de aandacht ge vestigd op de terugkeer van het Zeeuws elftal. Een belang rijke vraag in dat verband is waarom het Zeeuws elftal über haupt is verdwenen. Het antwoord is simpel: dooi de opheffing in 1996 van de af deling Zeeland. Dat orgaan was de voortrekker van het pro vinciaal elftal. Het bondsbureau in Breda zal die taak ook niet meer op zich nemen. „We hebben andere keuzes gemaakt", verduide lijkt districtsmanager Wim Jagt. „We hebben gekozen voor de onderbouw van het voetbal. Opleiden is belangrij ker dan een erewedstrijd, Vroe ger werden de beste voetbal lers beloond voor een goed sei zoen met een mooie wedstrijd met het Zeeuws elftal. Daar naast waren die erewedstrij- den voor de afdeling nodig om de begroting dicht te timme ren." Het huidige Zeeuws elftal, dat moet voortvloeien uit het Dream Team. is - in de woor den van Wim Jagt - 'een parti culier initiatief. Mag dat eigen lijk zomaar? Jagt: „Als je spe lers van verschillende vereni gingen bij elkaar zet om een Hoek-verdediger Stijn Poorteman zit Dennis de Nooijer, speler van het BSC Dream Team, op de hielen. foto Peter Nicolai partijtje te spelen, heb je toe stemming van de KNVB no dig." Heeft het Dream Team dat? „Nee." Dus het duel in Hoek is in feite illegaal? „Ja." Gaan jul lie daar iets tegen doen? „Nee, we zullen geen foto's gaan ne men ofzo." Dat is een bemoe digend signaal uit Breda. De or ganisatoren van de Borsele Sloepoort Cup kunnen rustig verder gaan met hun klus. Want zij hebben er de schou ders onder gezet. Via hun Dream Team moet een Zeeuws elftal ontstaan, dat begin vol gende seizoen tegen Ajax zal spelen tijdens een Amsterdams trainingskamp in Zeeland. Trainer Paul Telussa heeft er het volste vertrouwen in. „De spelers willen wel. We moeten alleen goodwill zien te kweken bij de clubs." Dat is het eeuwige probleem van een vertegenwoordigend elftal. Kloetinge stond gister avond bijvoorbeeld zijn spelers niet af, omdat het geen onnodi ge risico's wil nemen met het oog op de competitie. Ook Hoek hield daarom gister avond een handvol spelers met pijntjes afzijdig van het duel (Roy Hendriksen, Pieter de Munnik, Wilco de Valk, Filip van der Vloet en Thijs Bin- nerts). „We moeten daarom naar de situatie van vroeger", vindt Telussa. „Zo'n wedstrijd hoort aan het einde van het sei zoen. Dan heb je veel minder met die clubbelangen te ma ken. Zo'n wedstrijd is dan een toetje." Daarnaast moet de regisseren de rol van de KNVB worden overgenomen door de organisa tie van de Sloepoort Cup. Te lussa: „Die mensen hebben ja renlang bewezen, dat ze dat kunnen en dat komt de conti nuïteit ten goede. Belangrijk is wel dat er elke keer een aan sprekende tegenstander wordt geregeld. Dat heeft met name met geld te maken." Het duel van gisteravond sprak bij wei nigen tot de verbeelding. Zo'n 150 kijkers waren naar Hoek gekomen. Die mensen zagen, dat er in het Dream Team een aanzienlijk kwaliteitsverschil zat tussen de spelers. De sterk ste spelers stonden in de as, met de ultieme dreiging van Dennis de Nooijer in de spits. Met een lob in de eerste mi nuut was hij het dichtst bij een treffer. Even dicht als Björn Langeveld, eveneens met een lob, in de laatste minuut. Hoek-BSC Dream Team 2-0 (1-0). 3. Sayn Ysebaert 1-0. 89. Da vid Destorme 2-0 (strafschop). Scheidsrechter: C.A. Toorenaar (Heinkenszand)Aantal toeschou wers: 150. Hoek: Robin FranckeCharley Okonedo (67. Michel Mullaert), Stijn Porteman, Djamei Buijse, Thomas Ragut; Wesley de Smet (46. Peter Doens), Jeroen van de Broeke, David Destorme, Nyim Melki (79. Marco Doens); Sam Ysebaert (65. Hairam Collin), Niels Dominicus. BSC Dream Team: Jacco Nelen (46. Danny de Vries); Joël Patten- ier (46. Leo de Groot), Peter de Jong (35. Maarten Peene), Alfaro Pentury (46. Niels Toumoy), Geert Bosschaart; Arjan Koop- mans (46. Ramazan Kesikbas), Björn Langeveld, Erik de Ruij ter; Jan Baaijens, Dennis de Nooijer, Thomas Vos (46. Martin Janse NBA. New York. Philadelphia 76ers-New Orleans Hor- nets 103-91, Utah Jazz-Milwaukee Bucks 100-80, San Antonio Spurs - Sa cramento Kings 96-93, Golden State Warrriors - New Jersey Nets 100-97. Terneuzen. Poolbiljarten, district Kanaalzone: Dream Team-The Riff 19-17, Outlaws-The Black Lions 2-24, Pooligans-Den Ambiance 22-12, De Pub-Whatever 24-4 Stand: The Black Lions 6-126, Milord 6-117, Pooligans 6-114, De Pub 5-111, Den Ambiance 6-98, Dream Team 7-97, Whatever 6-88, Outlaws 6-74, The Riff 6-74. Lucky Day. 1 -10-13-16-18-25-34-35-36-37-40-41 -46- 47-51-52-54-63-65-66. (onder voorbehoud) Melbourne. WK. Mannen, kwalificaties. Meerkamp: 1. Tomita (Jap) 57,223, 2. Mizutori (Jap) 55,686, 3. Martinez (Spa) 55,323, 13. Zonderland 52,886 (ringen 8,075-sprong 9,187-brug 9,175-rek 9,200-vloer 8,437-voltige 8,812), 15. Wammes 52,611 (ringen 8,325-sprong 9,612-brug 7,775-rek 9,487-vloer 9,587-voltige 7,825), 51. Van Assche 41,599 (sprong 8,712-brug 8,525-rek 8,325-vloer 8,187-voltige 7,850). Ringen: 1. Van Gelder (Ned) 9,662. Sprong: 4. Wammes 9,531 (9,612- 9,450). Bijzonderheid: Zonderland en Wammes naar finale meerkamp. Van Gelder naar finale ringen. Wammes naar finale vloer en sprong. woensdag Biljarten Landelijke snooker competitie eer ste klasse, poule 2. The Roadhouse- Jumbo 5. Locatie: The Roadhouse, Mid delburg. Aanvang: 20.00 uur. Volleybal Mannen, regiodivisie: Rijnmond 3-Mytilus (20.00 uur). van onze sportredactie MURNAU - Wielrenner Bram Schmitz (28) ligt momenteel in een Duits ziekenhuis met een op drie plaatsen gebroken enkel. Schmitz verstapte zich in Oos tenrijk waar hij een teamweek met T-Mobile afsloot. De onfortuinlijke wielrenner is verteld dat hij helemaal zal her stellen. „Ze hebben er een ijze ren plaat ingezet en twaalf schroeven. Het is echt een bouw- model, maar het ziet er weer goed uit. Het belangrijkste is nu dat de zwelling weg gaat, daar na mag ik naar huis. Waarschijn lijk wordt dat vrijdag." Eenmaal thuis is het een maand rust houden, voordat hij weer voorzichtig kan gaan trainen. Schmitz: „Waarschijnlijk duurt het uiteindelijk zo'n acht weken voordat ik weer een beetje fat soenlijk op de fiets kan zitten. Gelukkig is het wel op het beste moment gebeurd. Als het over twee maanden was gebeurd, dan had ik het seizoen kunnen vergeten." Na veel pech zag het er juist weer goed uit voor Schmitz. „Ik was weer begonnen met trainen. Alles was in orde. Ik had net een test gedaan met een goede uit slag. Ik dacht dat ik eindelijk eens een normaal seizoen zou gaan draaien", vertelt de T-Mo- bile-coureur over alle pech van de afgelopen twee jaar. Zijn vorige seizoen viel in dui gen door ziekte en een slepende knieblessure, dit jaar kwam hij ten val tijdens het NK en zag hij een goede klassering in de Ene- co Tour in rook opgaan toen hij moest opgeven met hartrit mestoornissen. De moraal is echter niet weg. De Aalstenaar kijkt al vooruit naar het moment dat hij weer kan gaan trainen. „Ik verwacht in april weer fat soenlijk te kunnen fietsen. Ik stap nu gewoon wat later in. Het voordeel is dat ik weet hoe lang het herstel duurt. Met hard trainen komt het wel weer goed. Dat kost kracht, is niet gemakkelijk, maar ik krijg genoeg steun van de ploeg. Nu eerst maar kleine stapjes maken en dan komen de grote stappen vanzelf wel." GPD NIJMEGEN - De selectie van NEC is getroffen door een griep- golf. De aanvallers Denneboom en Niedzielan en aanvoerder Wis- gerhof meldden zich af. Naast de griepgevallen heeft NEC ook geblesseerden: verdedigers Pot huizen en Valencia en spits Van den Eede. Hij wordt vandaag ge opereerd. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 51