ijax zuinig door tegen Praag Kees Zwamborn kent geen twijfels >ZC United is er nog lang niet Jaakke doet aangifte van vernieling Eltingh in bestuur spelersvakbond Assistent Turkse selectie stapt op Stevens accepteert schikking Kocabas aast op revanche Cocu en Ooijer lijken fit Advocaat helpt Fortes Rodriguez rsenal laat ings FC Thun 3mpions jue waller Nigel de Jong breekt de ban met twee treffers woensdag 23 november 2005 AMSTERDAM - Voorzitter John Jaakke van Ajax heeft aangifte gedaan van de vernieling van zijn auto. Onbeken den gooiden in de nacht van zaterdag op zondag hout- beits over het voertuig en staken de banden lek. De vernie ling gebeurde na de wedstrijd Ajax-FC Twente in de Are- nA (2-0). Supporters hoonden tijdens het duel de preses en drongen met geweld door naar de hoofdtribune. Jaak ke kan na zijn conflict met de inmiddels opgestapte be stuurders Nuninga en Block geen goed meer doen bij een deel van de Amsterdamse aanhang. ANP RIJSWIJK - Oud-tennisser Jacco Eltingh is toegetreden tot het bestuur van spelersvakbond ATP. Hij is tijdens de afgelopen Masters Cup in Shanghai gekozen als vertegen woordiger van de Europese tennissers. Eltingh won in zijn actieve loopbaan vier toernooien van de ATP-tour en maakte vooral furore in het dubbelspel. Aan de zijde van Paul Haarhuis veroverde Elting 44 dubbeltitels, inclusief alle grandslams. ANP ISTANBUL - Assistent-bondscoach Mehmet Ozdilek van het Turkse voetbalelftal heeft zijn ontslag ingediend. Hij was betrokken bij de grote vechtpartij die vorige week uit brak na de interland tussen Turkije en Zwitserland. Het kwalificatieduel voor het wereldkampioenschap in 2006 liep na afloop volledig uit de hand. De gefrustreerde Tur ken, die zich ondanks een 4-2-overwinning niet plaatsten voor het WK, vlogen de Zwitsers aan. Op foto's is te zien dat Ozdilek meedoet aan het opjagen van tegenstanders. De wereldbond Fifa is een onderzoek begonnen naar de incidenten. Volgens de Turkse bond hebben Zwitserse spe lers zich ook schuldig gemaakt aan wangedrag. Ook de Turkse regering kondigde een onderzoek aan. ANP/AFP ZEIST - Huub Stevens heeft het hem eerder door de aan klager betaald voetbal gedane schikkingsvoorstel, een be risping, geaccepteerd. De coach van Roda JC kreeg de straf omdat hij het afgelopen weekeinde tijdens het duel met Feyenoord de bal met kracht in de richting van de scheidsrechter trapte. ANP DEN BOSCH - Hüsnü Kocabas wil maandag deelnemen aan het NK boksen in Rotterdam. Dat vertelde de Bos sche bokser gisteren bij aankomst in Nederland nadat hij vorige week ziek werd tijdens het WK in China. „Ik voel me nog steeds slap, maar ik wil het toch proberen. Ik wil graag voor eigen publiek revanche nemen voor dit misluk te WK." Kocabas liep in China een virusinfectie op, waar schijnlijk omdat hij iets verkeerds gegeten of gedronken had. „Op de wedstrijddag wilde ik nog steeds boksen. Maar mijn rustpols was 72, terwijl het normaal 32 is. Ik voelde me ook zo slap als een vaatdoek. Ik baal er nog steeds verschrikkelijk van. Het ging zo goed in de eerste ronde en de loting was super." Het eerstvolgende grote in ternationale toernooi voor Kocabas is het EK volgend jaar in Bulgarije. GPD door Arjen Vos GELSENKIRCHEN - Met een overwinning vanavond bij Schalke 04 overwintert PSV ook dit seizoen in de Champions Lea gue. Maar een gelijkspel in Gelsenkir- chen zou al heel mooi zijn, zei Guus Hiddink gisteren. Want dan plaatst zijn ploeg zich in het slechtste geval voor het Ue- fa-Cuptoernooi, terwijl de kan sen op doorstoten in de Cham pions League in eigen hand wor den gehouden. Mocht PSV vanavond gelijk spe len en AC Milan verslaat in Istanbul Fenerbahce, dan zijn de Eindhovenaren al direct ze ker van de tweede ronde. Bij ver hes is alles nog mogelijk, ook een pijnlijke aftocht als laatste in de poule. In de prachtige Veltins Arena re kent Hiddink voor vanavond op de routine van Phillip Cocu en André Ooijer. De twee herstel den voorspoedig van hun griep je. Helemaal fit waren ze gister avond, bij de laatste training, nog niet. „Maar die twee ken nende denk ik dat ze er wel bij zijn", was de coach optimis tisch. Achter de naam van Ibrahim Af- ellay, die tegen RKC een trap vlak onder de knie kreeg, staat wel nog een flink vraagteken. Hij verliet gisteren voortijdig de training. Pas vandaag wordt be slist of de jonge Utrechter kan starten. PSV verdedigt in het Ruhrge- bied de eerste plaats in de pou le. „Maar die eerste plek bete kent niet zo veel", meent Hid dink. „Er kan nog van alles ge beuren. We verdienen voor onze prestaties tot nu toe in de Cham pions League een half compli ment. Maar ik zie dat graag be loond met een plaats in de vol gende ronde." Omdat PSV het vanavond zon der Arouna Koné en Jason Culi- na (beiden niet speelgerechtigd) en de geblesseerde DaMarcus Beasley moet doen, zit de ploeg dun in de aanvallers. Waar-' schijnlijk kiest Hiddink ervoor, om zijn middenveld wat dikker te stofferen. „Voorin en op het middenveld is Schalke sterk", al dus de trainer. „Het is wellicht goed om het middenveld wat ste viger te bemannen." Stapje terug Theo Lucius lijkt de eerste op tie. Hiddink zinspeelde er tij dens zijn perspraatje op dat hij j Ismail Aissati vanavond aan de kant houdt. „Soms is het goed' om weer even een stapje terug te doen. Maar dat is ook afhanke lijk van de toestand van Ibra him Afellay. Mocht Ismail spe len, dan is dat geen probleem. Hij is er niet bevreesd voor, dat hebben we al gezien." PSV speelde tot dusverre vijf-' tien Europa Cup-wedstrijden op Duitse bodem, waarvan het! er slechts één won: in het sei-1 zoen 1977-1978 bij Eintracht; Braunschweig (1-4). In dat sei-> zoen veroverde PSV de Ue- fa-Cup. In 1988 won PSV in! Stuttgart de Europa Cup 1,, maar dat was tegen Benfica na; het nemen van strafschoppen. GPD ALKMAAR - José Fortes Rodri guez, de voetballer van RBC die zondag arbiter Temmink bele digde toen hij zei dat die 'lichte, vormen van het Down-syn droom vertoonde', neemt een ad vocaat in de arm. Het is mr Louis Castelijns, die; een eventueel ontslag op staan de voet niet zal accepteren. Maandag maakte Fortes z'n ex^ cuses aan mensen met het syn-! droom van Down. Gisteren deed; hij dat ook aan het adres vair Temmink. GPD (Advertentie) flfMfinri van der Steen gTERDAM - Ajax heeft zich Jaatst voor de tweede ronde i de Champions League, er een bescheiden gelukwens Amsterdam. In een poule voor driekwart bestaat uit jmeldieven, speelde Ajax ligisteravond door een 2-1 te- la Praag door de win keldieven? FC Thun en jta Praag zijn kleintjes, ook het elftal van Danny id moet vooralsnog onder de nationale subtop en mid- moot worden geschaard. HAAG - Sparta Praag samen met FC Thun in de 1ste poulewedstrijd uitma- iffie doorgaat in het toer- ïde Uefa-Cup. !e ploegen zijn uitgescha- ivoor de volgende ronde van lampions League. Thun ver- gisteravond thuis net als in uitwedstrijd nipt van Ar- 1:0-1. doelpunt kwam pas in de le minuut tot stand via een ïlty van Robert Pires na een itreding van Nelson Ferreira Bobin van Persie. De Rotter- imer speelde de hele wed- d, stond acht keer buiten- schoot ook gevaarlijk loei. et volgepakte stadion in zagen de ruim 30 duizend ai in de 35ste minuut FC a-speler Armand Deumi het veld werd gestuurd. Het de de Zwitsers niet echt, zij en bijna tot het einde over zagen zelfs twee doel- !en wegens buitenspel afge- d worden. ta Praag (1 punt) zal op 7 mber in eigen huis van a(3 punten) moeten winnen Aderde in de poule door te an in het Uefa-Cup- Dooi. GPD Ajax bleek ook gisteravond vorm en vooral kwaliteit te mis sen. Blind koos daarom voor re sultaatvoetbal en liet Ajax van af de 53ste minuut iets brutaler voetballen door Nigel de Jong in te brengen. Die bedankte zijn trainer met twee goals. De rede lijke tweede helft kon de kanslo ze eerste echter niet doen verge ten. Een geheel kansloze wedstrijd speelde Ajax voor rust trouwens niet. Vermaelen blunderde door een perfecte voorzet van Sneij- der niet gewoon tegen het net te koppen, maar - met de ogen dicht - naast het doel. Veel va ker was Ajax trouwens niet bij een doelpunt. Het gebrek aan kansen was te verklaren: Sparta Praag speelde zo compact en verdedigend, dat het leek alsof ze met twaalf man op het veld stonden. Ajax miste de creativiteit die nodig is een muur te slechten. Dat was voor al het gevolg van de onkunde van spits Anastasiou. De Griek is een midvoor die domweg niet goed genoeg is voor Ajax. Hij tracteert zijn medespelers niet op lekkere balletjes, hij zadelt ze doorgaans op met onbruikba re ballen. Achter de spits Wesley Sneijder, op zijn favorie te plekje achter de spits, was er klaar mee. Een aangever als Sne ijder kan van alles bedenken, maar als om hem heen en vooral voor zijn neus geen collega's staan die een beetje mee kunnen denken en doen met hem, wordt het onbegonnen werk. Al in de vijfde minuut was er een tra gisch voorbeeld: mooie, diepe pass Maduro, perfecte cross Sne ijder, bal verprutst door Anasta siou. Blind koos gisteravond voor een middenveld met Madu- ro-Sneijder-Lindenbergh, mis schien omdat hij een gebrek aan kilo's vreesde als hij Maduro naar de achterste en Ema- nuelson naar de middelste lijn had gehaald. Blind had, als elke trainer, natuurlijk vooral ook oog voor het resultaat: winnen was meegenomen, een gelijkspel letje was ook goed. Sparta Fel duel tussen de Ajacied Zdenek Grygera (links) en Libor Dosek van Sparta Praag. Praag dacht hetzelfde, specule rend op een gunstige uitslag bij FC Thun-Arsenal. Het" bleek gisteravond op het middenveld toch meer op tech niek dan op kracht aan te ko men tegen Sparta Praag. Madu ro en Lindenbergh misten, ge specialiseerd als ze zijn iri het spel 'achter de bal, de dynamiek om de aanval en ook Sneijder te steunen, zodat er een flauw schouwspel werd opgevoerd. Na rust werd er enkele keren hartstochtelijk gejuicht door de aanhang van Ajax, de eerste keer toen invaller De Jong van zich deed spreken met een aar dig schot. Keiharde garantie Een tweede, nog hartstochtelij ker gejuich was er toen de arme Anastasiou werd gewisseld. Pal na rust had de Griek de cynici nog eens op zijn hand gekregen door een voorzetje af te ronden als een amateurspits van een bierelftal: geen kunde, geen pas sie. Rosenberg kwam erin, hij ver diende vier minuten na zijn en tree de free kick die Sneijder be nutte om de Jong met het hoofd te laten scoren: 1-0. Sneijder, die eergisteravond verklaarde dat Ajax hem de keiharde garan tie heeft gegeven dat hij volgend seizoen eerste keus is 'op 10', speelde vanaf de komst van De Jong linkshalf, Maduro werd omgeschoold tot verdedigende foto Toussaint Kluiters/Reuters middenvelder. Het was een hele verbetering, met De Jong als rechtshalf, maar opwindend werd de wedstrijd niet meer, ook omdat Sparta Praag geen macht had Ajax onder druk te zetten. Een frommeldoelpunt van de Tsjechten na een corner kort voor tijd kon nauwelijks nog voor spanning zorgen. Bo vendien: zelfs als Praag een door hen geclaimde penalty had gehad en benut, was Ajax ge kwalificeerd geweest. GPD Munchen (Dui) - Rapid Wien (4-0(1-0). 21. Deisier 1-0, 54. Kari- V2. Makaay 3-0, 77. Makaay 4-0. éiechter: Ibanez (Spa). Toeschou- (6.000. Gele kaart: Ismael, Sagnol Munchen), Kind, Bejbl (Rapid (ita) - Club Brugge (Bel) M). 80. Del Piero 1-0. Scheids- Styles (Eng). Toeschouwers: 0. Gele kaart: Zambrotta (Juven- Clement (Club Brugge). then 5 4 0 1 12 9- 3 5 4 0 1 12 9-4 hgge 5 2 0 3 6 5-6 5 0 0 5 0 2-12 Hiun (Zwi) - Arsenal (Eng) 0-1 88. Pires 0-1 (strafschop). Scheids- 5' Batista (Por). Toeschouwers: Ie kaart: 35. Deumi (FC IGe/e kaart: Lustrinelli, Vieira, Fer- IfCThun), Cygan, Reyes, Lauren ill- Sparta Praag (Tsj) 2-1 (O-O). Wong 1-0,89. De Jong 2-0,90. Pet- L'. Scheidsrechter: Ivanov (Rus), timers: 46.158. Stekelenburg; Trabelsi, Grygera, fcfen en Emanuelson; Maduro, en Lindenbergh (53. De Jong); w, Anastasiou (62. Rosenberg) en tan. ia Praag: Blazek; Petras, Lukas Slipickal, Petrous en Kadlec; Pos- IHerzan (86. Simak), Zelenka, ken Polacek; Dosek. 5 5 0 0 15 10- 2 5 3 1 1 10 10- 6 5 1 0 4 3 4-9 J Praag 5 0 14 1 2-9 |C ihinaikos (Gri) - Udinese (Ita) l'-O). 45. Charalambides 1-0, 81. La- J K 83. Candela 1-2. Scheidsrech- ISng). Toeschouwers: 45.000. tl: Darlas (Panathinaikos), Ber- Jenoni, laquinta, Sensini Udine- k'celona (Spa) - Werder Bre- IDui) 3-1 (2-1). 14. Gabri 1-0, 22. ^kil-1 (strafschop), 26. Ronaldin- JL Larsson 3-1. Scheidsrechter: 1 IDen). Toeschouwers: 85.000. lieert. Rafael Marquez (FC Barcelo- rehwnhorst (Werder Bremen). 05,13 5 4 1 0 13 14- 2 5 2 1 2 7 10- 10 5 1 1 3 4 7- 11 5 1 1 3 4 3-11 ■PD faster United (Eng) - Villarreal MH). Scheidsrechter: De Santis beschouwers: 67.471. Gele kaart: fa, Schoies, Van Nistelrooij (Man- e, United), Marcos Senna, Tacchi- Josico (Villarreal). If ra). Benfica (Por) O-O. Scheids- *Bussaca (Zwi). Toeschouwers: Gele kaart: Makoun, Tavlaridis, *t(Ulle). 5 1 4 0 7 2-1 Wed 5 13 16 2-2 5 13 16 1-1 5 1 2 2 5 3-4 -l. Woensdag, groep E: wce-AC Milan, Schalke 04-PSV. ^F; Ijadrid-Olympique Lyon, Rosen- ^mpiakos. PG: ^'•Chelsea, Liverpool-Betis Se- JPH: ^•Glasgow Rangers, Inter Mi- media Bratislava. van onze sportredactie RIJSWIJK - Juventus, Bayern München en Barcelona zijn Ar senal en Ajax gisteravond ge volgd naar de achtste finales van de Champions League. Dat was voorspelbaar, gezien de te genstand. Maar Manchester Uni ted is nog lang niet zover. De Engelsen stuitten in de even wichtige groep D op een erg stug Villarreal, zonder de gebles seerde smaakmakers Riquelme en Forlan en met Kromkamp op de reservebank. De thuisclub werkte hard op Old Trafford, had veel balbezit maar kreeg amper kansen. In de eerste helft kwam het enige se rieuze schot op doel van Rooney. Van der Sar kreeg pas zes minu ten voor rust z'n eerste klusje, tien minuten voor tijd zijn twee de. Van Nistelrooij zwoegde, maar kon de ketens van de Spaanse defensie niet breken. Het bleef 0-0. Lille, thuis in het Stade de Fran ce in Parijs, zette Benfica zwaar onder druk. Moussilou en Aci- movic wezen de Fransen daarbij de weg. De ploeg van Koeman haalde echter ongeschonden het eindsignaal. Alles is dus nog open in deze poule. Bayern München en Juventus streden voor eigen publiek om de eerste plaats in groep A. Die strijd is vooralsnog onbeslist doordat de Duitsers (dik) won nen van Rapid Wien en de Italia nen (net aan) Club Brugge ver sloegen. Del Piero tekende voor de 1-0. De Duitse recordkampioen was aanvankelijk niet erg geïnspi reerd tegen de Oostenrijkers. In de slotfase gooide Makaay alle schroom van zich af: 3-0 en 4-0. Barcelona deed in groep C wat werd verwacht, Werder Bremen verslaan: 3-1. Rijkaard had voor dat karweitje Eto'o niet nodig. De spits uit Kameroen kreeg rust, Larsson mocht het in zijn plaats proberen. Bij rust leidden de Spanjaarden met 2-1, dank zij, hoe kan het anders Ronaldin- ho. Eerst was de Braziliaan de architect en Gabri de uitvoer der, vervolgens scoorde hij zelf uit een vrije trap. Tussendoor had Borowski de Duitsers heel even hoop gegeven met de 1-1. Hij benutte een strafschop na dat Van Bronckhorst Micoud had neergelegd op de rand van de 16-meter had neergelegd. Panathinaikos raakte de claim op een plek bij de laatste zestien kwijt door de 'zekere' winst op Udinese te laten glippen. De Cy priotische middenvelder Chara lambides opende de score vlak voor het rustsignaal, 1-0. Dat was verdiend. laquinta en Candela haalden de Italiaanse krantenkoppen door in de slotfase voor 1-2 te zorgen. ANP Kees Zwamborn heeft de komen de maanden twee banen bij Wil lem II. Naast technisch-mana- ger zal hij ook als hoofdtrainer fungeren bij de Tilburgse eredivi sieclub. „In theorie ben ik de baas van mezelf", stelt de 53-ja- rige Zwamborn. „Ach, dat le vert in elk geval geen conflictsi tuaties op. door Jan Daqevos TILBURG - Het is de dag na het ontslag van trainer Robert Maas kant bij Willem II. Het leven gaat verder. Kees Zwamborn heeft zich in zijn trainerskloffie gehuld en leidt samen met zijn assistent de ochtendtraining op het veld achter het stadion. „Heerlijk om weer buiten te zijn", zegt de oefenmeester uit Kloetinge even later. Het bestuur van de Tilburgse club heeft Zwamborn verzocht om als 'waarnemer' op te treden totdat er een opvolger is gevon den voor Maaskant. Het zal er waarschijnlijk op neer komen dat hij in elk geval het seizoen als hoofdtrainer afmaakt, in combinatie met zijn werk als technisch manager. „Er is naar alternatieven geke ken", legt Zwamborn uit. „Er waren ook kandidaten, trainers die wat hun kwaliteiten betreft bij Willem II passen, maar het waren allemaal mensen die be zet zijn. Toen is vervolgens van uit het bestuur gevraagd of ik er iets voor voelde. Daar heb ik niet één-twee-drie ja op gezegd, omdat ik wilde blijven doen waarvoor ik aangesteld was." „De werkweken zullen richting de 80 uur gaan, maar ik vind niet dat ik er voor kan weg lopen. Ik doe het voor de club. Kees Zwamborn tijdens zijn eerste training van Willem H. foto John Schouten Dat klinkt sentimenteel, maar zo is het niet bedoeld. Ik wil er maar mee zeggen dat ik het niet voor mezelf doe. Het is een beetje aparte situatie, waarbij we ons met z'n allen moeten fo cussen op wat het beste is voor de club. Gewoon niet te veel na denken." Zuiver Sommige volgers van Willem II vinden dat Zwamborn in de ont slagprocedure van trainer Ro bert Maaskant een merkwaar dige rol heeft gespeeld. Als tech nisch manager was hij immers adviseur van het bestuur en kwam hij dit weekeinde samen met de leiding tot de conclusie dat er iets moest gebeuren om Willem II weer op het goede pad te krijgen. Vervolgens werd Zwamborn zelf de tijdelijk op volger van Maaskant. „Het is heel zuiver gespeeld", vindt Zwamborn. „Ik ben tot het laatste moment toe als tech nische man opgetreden en ben achter de trainer blijven staan. Afgelopen weekeinde is het be stuur tot de slotsom gekomen dat er iets moest gebeuren. Dat vond ik ook. Vervolgens ben ik gevraagd als trainer. Dat is de volgorde geweest. Trouwens, ik heb Maaskant niet wegge stuurd, het was een bestuursbe sluit." Zwamborn: „Ik heb me zelf niet naar voren geschoven. Ik hoef niet zo nodig met mijn kop op tv. Ik had het ook liever anders gehad, hetgeen overigens niet betekent dat ik er met twij fel in stap. Ik denk dat het ook te combineren is met elkaar, als je maar de goede mensen om je heen hebt." Zwamborn trekt zich niets aan van het gekonkel en gaat de uit daging weer aan. „Het is wel weer interessant om op het veld te staan", zegt hij na de eerste ochtendtraining. „Werken met een groep, proberen de dingen weer op de rails te krijgen, dat is mooi werk. Verder is het leuk om te proberen het voetballen beter te maken." Willem II staat momenteel voor laatste in de eredivisie en haal de uit twaalf duels slechts acht punten. Zwamborn: ,,Het grote voordeel is dat ik de spelers ken, ik heb ze zien spelen. Ik heb wel wat dingen in mijn hoofd, maar daar wil ik niet al te veel op vooruitlopen. Ik wil ook niet met de beschuldigende vinger richting mijn voorganger wij zen. We gaan eraan werken en proberen bij die onderste drie plaatsen weg te komen." Dat wordt een loodzware opga ve. Willem II wacht voor de win terstop slechts één thuiswed strijd en vier zware uitbeurten, onder meer tegen Heerenveen, PSV en Feyenoord. „Ik ben niet zo'n doemdenker", stelt Zwam born. „Als we al beginnen te zuchten voordat we begonnen zijn aan de klus... Daar moet je gewoon schijt aan hebben. We moeten er met zijn allen voor zorgen dat dit team beter gaat spelen. We moeten durf hebben om een bepaalde weg in te slaan, ook al is dat nog geen ga rantie voor punten. Het is inder daad een behoorlijke reeks, maar welke wedstrijd is voor dit Willem II op dit moment makke lijk?" Als de klus er uiteindelijk opzit en Willem II een nieuwe trainer heeft gevonden, gaat Zwamborn zich weer fulltime richten op zijn baan als technisch ma nager. Die toezegging heeft hij van het bestuur. „Al weet ik ook dat als dit een fiasco wordt, ik niet meer met een prettig gevoel als technisch manager naar het stadion rijd. Maar van dat sce nario ga ik niet uit. Zoveel vertrouwen heb ik wel in me zelf."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 49