ROVINCIALE ZEEUWSE COURAN Ouders opgepakt na dood baby Plan ziekenhuisfusie legt bom onder samenwerking in Zeeland r. WINNAARS COLLECTIE postkantoor brUllCJ iscussie over gedwongen anticonceptie verstandelijk gehandicapten laait op Rembrandtjaar nadert lezen we zeeuws Verdienstelijk WK-debuut Van Assche Boetes hardrijders stijgen fors Afstaan gegevens aan VS onwettig NMa-boete Terneuzens bedrijf ||llllllll!lllllll!llll| bmmissie is gul voor smeenteraadsleden Het wonder in elke foto Advertentie o.a. verkrijgbaar bij 7° A 3° 02 Miezerig pikten van tijd tot tijd miezerig, jijmumtemperatuur 7 graden. Zwamborn heeft twee banen internet: www.pzc.nl lejaargang no. 277 ensdag 23 november 2005 nummer 1,25 AMSTERDAM - Een steigerdoek met het zelf- wacht aan een andere steiger opgehangen. Zo portret van Rembrandt siert sinds gisteren de kondigt het Rijksmuseum het Rembrandtjaar Westerkerk in Amsterdam. Later deze week 2006 aan en wordt tegelijkertijd de Westerkerk wordt er nog een doek met details van de Nacht- gerestaureerd. foto Maartje Blijdenstein/ANP O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. Noteert u mij voor een vast abonnement* De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20,55). per kwartaal met automatische incasso 59,25). D per jaar met automatische incasso 229,20). rinzeredactie binnenland jïHAAG - Een licht ver- ndelijk gehandicapt erpaar is gisteren in Am- [dam gearresteerd we de dood van hun twee ten oude dochtertje. Ook van het meisje en ijs vriendin zijn opge- i Justitie verwijt de zware mishandeling de baby, die daardoor september is overle- achter te komen of haar (niet-)handelen in verband stond met de dood van het kind. Dit onderzoek loopt nog. Er wordt al lang gediscussieerd over de vraag of verstandelijk gehandicapten in staat zijn kin deren op te voeden. Gedwongen anticonceptie, bijvoorbeeld door sterilisatie, is wettelijk niet toegestaan. Staatssecretaris Ross van Volks gezondheid pleit voor een ont moedigingsbeleid. Zij stelt het belang van het kind boven het recht op voortplanting. De Nederlandse Vereniging van Artsen voor Verstandelijk Ge handicapten vindt dat in sommi ge gevallen gedwongen anticon ceptie mogelijk moet worden. Wanneer een eerder kind van verstandelijk gehandicapte ouders is verwaarloosd of mis handeld, zou een rechter ge dwongen anticonceptie moeten kunnen opleggen, aldus de vere niging. Alarmering Uit een onderzoek van de twee Amsterdamse universiteiten, ge daan in opdracht van het minis terie van Volksgezondheid, bleek in mei van dit jaar dat ver standelijk gehandicapten vaak tekortschieten als ouders. Twee op de drie lukt het niet, waar door de ontwikkeling van de kin deren in gevaar komt. Bij meer dan de helft van de 1549 ouders met een verstandelijke handi cap zijn kinderen uit huis ge plaatst. De Raad voor de Kinderbescher ming vindt dat hulpverleners eerder aan de bel moeten trek ken als het mis dreigt te gaan met kinderen van verstandelijk gehandicapte ouders. Volgens de raad staan hulpverleners te vaak aan de kant van de ouders, waardoor zij het moeilijker vin den de kinderen uit huis te laten plaatsen. GPD/ANP Reynier de Muynck op Goese gronden 23 Boetes voor verkeersover tredingen worden per 1 ja nuari met vaak tientallen euro's verhoogd. Justitie zet vooral in op de aanpak van hardrijders. Te hard rij den wordt dan per kilome ter afgerekend, in plaats van het bloktarief De regeling die de Europese Commissie heeft bedacht om gegevens over vliegtuigpassagiers door te kunnen geven aan de Amerikaanse autoriteiten is onwettig. Daarom moeten zij volgens het Europese Hof van Justi tie worden ingetrokken. Het hof onderzocht de zaak op verzoek van het Europees Parlement. Broadcast Partners in Terneuzen en Nozema hebben een boete van één miljoen euro gekregen van de Nederlandse Mededingingsautoriteit. De bedrijven hebben volgens de kartelpolitie ongeoorloofde afspraken gemaakt over de doorgifte van tv- en radiozenders in Nederland. Broadcast Partners is geschokt door de boete en ontkent dat er sprake is van kartelvorming. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio en Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19 en 21; Kunst: 23, 24, 25 en 27; Uit: 29, 30 en 31. (postlbankrekenlngnummet Handtekening: 8II711688II55553011 ?j P2C bv gaat zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In de colofon leest u er meer over. Kijk op www.pic.nl/abonneren, belgralis 0800 - 0231231 of stuur deze bon naar: P2C, afdeling lezersservice Antwoordnummer 7i3,4460 we Goes het alfabet van Zeeland gezin kreeg al ruim een jaar leiding van het maatschap- -werk, Bureau Jeugdzorg le geestelijke gezondheids- Jet zeven jaar oude half- van de omgekomen baby eerdere keren in het zieken- beland met verwondingen, lijs van mishandeling is [gevonden. Het kind is na wdvan de baby uit huis ge lid. ispectie voor de Jeugdzorg jzoekt of hulpverleners te- zijn geschoten. De eerste re ilen van dit onderzoek wor- binnen een week verwacht. ranna gember vorig jaar stierf in andere geruchtmakende het driejarige meisje Sa- a, nadat haar moeder haar relde en onder een bed of. Justitie begon toen een ditelijk vooronderzoek de gezinsvoogd die toe- hield op het gezin, om er jaxnaar leede ronde JTERDAM - Ajax speelt vol- Ijaar in de tweede ronde de Champions League. Imsterdammers versloegen ren voor eigen publiek het kende Sparta Praag (2-1) a verzekerd van de tweede Sm de groep. en wedstrijd waarin Ajax op fout stapelde maakte in- r De Jong na rust beide tref- voor Ajax. Petras redde in siretijd de eer voor de Tsje- i Arsenal is leider van de Ie na de 0-1-zege bij FC iMP MELBOURNE - Anthony van Assche is nog een kleintje in de internationale turn- wereld, maar kan al goed met de 'groten' mee. De zestienjarige sporter uit Sas van Gent -1,58 meter, 51 kilo - liet dat giste ren in Melbourne zien, waar hij een pri ma debuut maakte op het wereldkampi oenschap. Op zijn vijf onderdelen kwam Van Assche tot een puntentotaal van 41,599. Daarmee eindigde hij als 51e - van de 179 deelnemers - in de kwalifica tie voor de meerkampfinale. Op sprong (foto) scoorde hij het hoogst: 8,712. Een finaleplek zat er voor Van Assche niet in, aangezien hij niet aan alle zes onderde len mee mocht doen. Van de turners die 'maar' op vijf toestellen actief waren, werd hij tweede, foto Robin Utrecht/ANP pagina 21 Van Assche in mooie bijrol „De opzet is om in elke fo to iets te vinden dat onver klaarbaar is." Rudy Kous broek sprak in Middelburg over zijn boek Verborgen verwantschappenwaarin een reeks Fotosyntheses, zijn rubriek in de PZC, is ge- «J Ti bundeld. I Uw postcode: Uw huisnummer: Deze bon ingevuld inleveren bij bovenstaande verkooppunten. U ontvangt 2,55 korting op een boek uit de Winnaars Collectie. www.winnaarscollectie.nl fi# -r H het alfabet van Zeeland Apvan den Berg 'HAAG - Eerste en Tweede wieden verdienen genoeg, snteraadsleden en Statenle den 30 procent meer ver ging krijgen, voor de burge sters van grote steden en missarissen der koningin zit loonsverhoging van ruim 10 (it in het vat. Dat staat in advies dat vandaag ver lat. Het kabinet neemt de lusies waarschijnlijk over. toscommissie, onder aan- van oud-minister van onlandse Zaken Dijkstal I concludeerde eerder dat (secretarissen 25 procent •8 moeten krijgen, minis- M procent en de premier *3 procent. Het kabinet t besloten die aanpassingen 10 de nieuwe regeerperiode J® ingaan. Ook is af gespro et het salaris van de minis- President (13.474 bruto per ^voortaan hetmaximum- 'isvoor topambtenaren. riaging oommissie-Dijkstal vindt «o vice-president van de 'vanState Willink, de presi- van de Algemene Rekenka- Stuiveling en de Nationale i(,sman Brenninkmeijer 0 veel moeten verdienen als minister in 2007 doet -9bruto per maand). Daar- moet het huidige salaris procent omhoog. Hetzelf- tontage hanteert de com- toor de maandelijkse ver- Mgenvan gemeenteraadsle- Statenleden, die daar- jtl)gen naar respectievelijk 01 1225 euro bruto. Daar staat een verlaging van de on kostenvergoedingen tegenover, waardoor het totaalbedrag per maand met 15 en 23 procent groeit. Dijkgraven gaan er zo'n 10 procent op vooruit. Hun maandsalaris groeit van 7778 naar 8574 euro bruto. Wethou ders en gedeputeerden komen er, net als Eerste en Tweede Ka merleden, nogal bekaaid af met 2 of 3 procent opslag. GPD door Claudia Sondervan OOSTBURG - De ziekenhuizen in Goes en Vlissingen hebben met hun fusieplan de deur dicht gedaan voor verdere samenwer king met ziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen. Er wordt wel dege lijk aangestuurd op één zieken huislocatie, zegt de directie van ZorgSaam-ziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen. „Het gaat voor Vlissingen en Goes natuurlijk naar één locatie toe, al wordt dat krampachtig verzwegen. Binnenskamers is het antwoord gegeven. Doe het dan ook openbaar," zei J. van der Heide, directeur van het zie kenhuis Zeeuws-Vlaanderen, gisteren tegen leden van Provin ciale Staten. Van der Heide: „In de klankbordgroep hebben Vier hout en Simons maandag te ver staan gegeven dat het gaat om één organisatie sine qua non. Dan zien wij er geen toekomst meer in." De Statencommissie die de zie kenhuiszorg volgt informeerde zich in Oostburg over het zorgni- veau in ZorgSaamziekenhuis Antonius. Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen kiest voor inniger samenwer king met Gent om de Zeeuws- Vlaamse zorg te versterken. Doemscenario Het scenario voor de toekomst van de Zeeuwse geneeskundige zorg van professor P. Vierhout snijdt geen hout, vindt de raad van bestuur van ZorgSaam. Van der Heide: „Alle ziekenhuizen openhouden met 24-uurszorg en daarop nog een centrum voor topklinische zorg? Dat kan niet. Door het uitblijven van antwoor den gaan mensen zelf het plaat je invullen en dat wordt soms een doemscenario. Goes en Vlissingen hebben vol gens Van der Heide te verstaan gegeven dat er op gebieden waarin geen samenwerking komt, de concurrentie niet wordt geschuwd. „Daar zijn we niet blij mee, maar dat is wel helder." Volgens de ZorgSaamdirectie stuurt ook de zorgregisseur aan op één centraal ziekenhuis voor Zeeland. Provincie en ziekenhui zen horen niets over de inhoud van de gesprekken tussen de zorgregisseur en de specialisten, waardoor bestuurders ook geen sturing kunnen geven aan Vier- houts opdracht, zei Van der Hei de tegen gedeputeerde M. le Roy. Vierhout zelf hamert erop dat hij uitgaat van het behoud van de drie hoofdziekenhuizen en de poliklinieken in Hulst, Oost burg, Middelburg en Zierikzee. „Met 24-uurszorg in Goes, Vlis singen en Terneuzen en behoud of zelfs uitbreiding van functio naliteiten van de locaties," zei Vierhout gisteren. ZorgSaam kan met de uitvoe ring van toekomstplannen niet wachten op het verschijnen van het plan Vierhout 2 komend voorjaar, zegt algemeen Zorg- Saam-directeur P. Rademacher. Dat zou onder meer de ontwik keling van het hartbehandelcen- trum in Terneuzen te lang stil leggen. De fusie tot Ziekenhuis Zeeland leidde er ook toe dat ge vorderde plannen van de Zeeuw se chirurgen om één maatschap te vormen zijn afgebroken, ver telde voorzitter van de medische staf in Zeeuws-Vlaanderen, neu roloog W. Hoefnagels. „Vlissin gen en Goes hadden met de fu sie het druk genoeg, Terneuzen kon niet meer meedoen. Eeuwig jammer." De Zeeuwse oogart sen hebben zich inmiddels wel succesvol verenigd. (Advertentie) Norm. prijs 7,50 Voor abonnees.' '■mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1