staat achter directie Lété 2C PZC In de Schelde straat is het goed toeven Campinghouder klaagt over intrekken kampeerontheffing Vlissinger krijgt tien maanden cel voor inrijden op agent >13 item bureau wel nuttig voor nadenken over lange termijn iilmarkt voor je cadeautjes rste Popquiz ■uwe seizoen igboerderij lint in zicht agenda Geluidsisolatie woningen Sloeweg Subsidie godsdienstles afgeschaft ZMF wil broeikasgas-vrije straat Eerste plaats voor danspaar Wereldwinkel drie dagen gast in bibliotheek Verkoop voor Roemeens dorp Stadskantoor binnen kwartier helemaal leeg woensdag 23 november 2005 - De directie van j heeft nog steeds het ver- Keu van het bestuur. De Ouders van Vlissingen, Mid- jmg en Veere vinden dat de jjjjn staat is de reorganisa- |jj de sociale werkvoorzie- een goed einde te bren- jjestuursvoorzitter E. Wal- i-Xroost vindt de inschake een extern bureau wel dat te laten helpen bij Wenken over de verdere Leenteraad van Middel dam maandag een motie SINGEN - Het milieu-edu- tenlnim MEC houdt een ij lang een ruilmarkt voor iD die mensen ooit als ca- hebben gekregen maar ze weer vanaf willen en iffillen ruilen tegen iets an- ailmarkt begint zaterdag op nternationale niet-winkel- |e ruilmarkt duurt zater- Hii 10.00 tot 16.00 uur. Tot sember is de ruilmarkt ook i op dinsdag en don- igvan 10.00 tot 16.00 uur. IC is gevestigd aan de Ko- uemlaan in Vlissingen. IDELBURG - In De Drukke- lliddelburg wordt morgen- id vanaf 19.30 uur de eerste pizvan het nieuwe seizoen Kld. Popquiz vindt net als vorig a elke laatste donderdag- rail de maand plaats. Deel- Eis gratis. De drie mensen ïmeeste vragen over de mu- sehiedenis uit de jaren zes- en met heden goed beant- sn. krijgen een cd-bon. HKZEE - De moeilijkste iels voor de vestiging van Zorgboerderij voor ADHD iten aan de Bloteweg in Ou- Itrk lijken genomen. 'de zin van wethouder R. der Wekken heeft dat veel Öjd gevergd dan hij had ge- Hij zei gisteren blij te dat. nu eindelijk de vrijstel- procedure voor een versnel- snpassing van het bestem- splan kan worden opge- :Van der Wekken hoopt de ivergunning binnen enkele 'den te kunnen verstrek- Van de toetsing door de missie Nieuwe Economische ;ers verwacht hij geen pro- Mi „Als dit niet past bin- voorwaarden van NED past er niks meer." aorgklachten: Ï0O231231 Maandag t/m vrijdag ge- ffende de openingstijden; Wags tot 12.00 uur iDACTIE alcherew tenruststraat 18 «bus 8070 10EB middelburg 10118-493OOO CÖ118-493009 Mail: redwalch@pzc.nl «ts Sep (chef) bdia Berkelder Slb Ramakers "am van den Broek Nib Osman S'ifldY van den Hurk N de Vries (sport) Girale redactie Sjonspafk 28 Nbus31 Sl AA GOES 'ft(Ol13)315500 J (0113)315669 Nil: redactie@pzc.nl "TERNET ^•pzc.nl «I: web@pzc.nl van CDA en ChristenUnie aan om een extern bureau de reorga nisatie bij Lété te laten begelei den. De indieners hebben onvol doende vertrouwen in de capaci teiten van de leiding van het be drijf. Wethouder H. van Klin ken, bestuurslid namens Middel burg, heeft dat vertrouwen wel, maar verzette zich niet tegen de motie. De Veerse wethouder W. van Ta- tenhove voelt vooralsnog niks voor een extern bureau. Hij sprak gisteravond in een com missievergadering in Domburg onomwonden zijn vertrouwen uit in directeur J. Burgemeester van Lété. „Als zo'n bureau een nuttige bijdrage kan leveren, pri ma. Maar persoonlijk, op dit mo ment, zeg ik: niet doen. Het kost emmers met geld zonder dat het de garantie biedt dat het dan wél goedkomt met Lété. De hui dige leiding is nog steeds vol doende toegerust om de reorga nisatie te trekken." Desgevraagd stelde ook wethou der Walrave-Troost van Vlissin gen, voorzitter van het bestuur van Lété, zich vierkant op ach ter de directie en het manage ment. „Ik deel de mening van Van Tatenhove. En zomaar een bureau inschakelen is niet de op lossing." Dat neemt niet weg dat Walrave-Troost ook voorde len ziet in deskundige hulp van buitenaf. Niet om de reorganisa tie te begeleiden, maar om mee te denken over de verdere toe komst van het re-integratiebe- drijf. „Want dat mag niet stop pen. Je moet blijven kijken of de weg die we inslaan het meeste perspectief biedt. We moeten op Walchers niveau blijven praten over de wijze waarop we men sen met een indicatie voor de so ciale werkvoorziening aan het werk helpen, op de arbeids markt of in een beschutte omge ving." Bijsturing Het uitvoeren van de reorganisa tie staat wat de voorzitter be treft los van het nadenken over de lange termijn. „De kostenbe sparing die nu wordt ingezet, moet doorgaan." Een extern bu reau kan dus best nu al worden ingeschakeld. Zij sluit niet uit dat dat toch leidt tot bijsturing van de reorganisatie. „Ik wil niet spreken over een korte en een lange termijn. Dat is nu niet te knippen. Het moet gelijktij dig." Middelburg en Veere hebben in middels extra geld uitgetrokken voor de reorganisatie bij Lété. Het tekort bij het re-integratie- bedrijf bedraagt 2,8 miljoen. De gemeenteraad van Vlissingen neemt donderdag een besluit over de extra bijdrage van - voor die gemeente - een miljoen euro. Ed en Mavis Strenk in hun nieuwe winkel. „Het is geen toeval dat wij hier zitten." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Over de Scheldestraat is de laatste tijd veel gemopperd. Maar niet iedereen heeft daar een even grote boodschap aan. Het ene na het andere leegstaande pand raakt gevuld. Met Su rinaamse roti, Portugese worsten, Jezus beelden en een kapsalon. Zes maanden zit het er nu, het Suri naamse eetwinkeltje Saran, vrij voor aan in de Scheldestraat. Perkas Saran vertrok er speciaal voor uit Rotterdam. „Ik ben ooit daarheen gegaan om een winkel te beginnen, maar nu wilde ik terug naar Vlissingen voor mijn familie. Dus ik ben hier wat gaan rondrijden, om te kijken, of ik een leuke plek voor mijn winkel kon vinden. De Schelde straat leek me leuk. Het is druk, je ziet de hele dag mensen van en naar de stad lopen. Ik dacht: daar moet ik zitten." Zijn schoonzus Sharita Mathoera, die ook in de zaak meehelpt, is al die tijd in Vlissingen blijven wonen. Ze raadde Perkas de Scheldestraat aan. „Natuur lijk weet ik waar de straat om bekend staat. Ik ken de verhalen en ik zie de mensen. Ik vind het een fijne straat. Ze ker ons gedeelte; wij zitten vooraan. Er staat een bushalte voor de deur en die jongens zitten altijd die kant op", zegt ze terwijl ze de straat inwijst. De winkel is een succes gebleken. „We krijgen veel complimenten van klanten. Vaak gluren ze nieuwsgierig naar bin nen. En later komen ze binnen, bestel len ze een broodje. Mensen zijn best in voor iets nieuws. En inderdaad, we zijn niet de enige nieuwe winkel. Dat heeft misschien met de huurprijzen te maken. Je schrikt ervan, hoe hoog die zijn." Geen drempel Helemaal aan de andere kant van de straat, vlak naast het Scheldeterrein, zit een nieuwe kapsalon, Vertigo. Pas een krappe maand en toch zijn de twee kapsters unaniem: de Scheldestraat be valt prima. „Maar wij zitten dan ook ideaal. Iedereen loopt hier langs. We val len nu niet zo op met die steigers voor de deur, en toch wippen mensen even binnen. Zaten we midden in de straat tussen twee Turkse winkeltjes, dan was het misschien anders geweest", denkt Manda van Dijkhuizen. „Dan zouden onze oudere klanten misschien niet zo snel binnenstappen. Dan heb je toch met een drempel te maken." Toen ze nog met haar collega in een an dere kapsalon werkte, deed ze tijdens de lunchpauze altijd een rondje Schelde straat. „Als we ooit een eigen salon be ginnen, dan hier, zeiden we altijd tegen elkaar. De Scheldestraat is divers, maar het is geen zooitje. Dat kun je van het einde van de Walstraat niet zeggen." Niemand heeft ze gevraagd waar ze toch aan beginnen, in een straat waar dealers en verslaafden elkaar treffen en waar dikwijls te hard wordt gereden. „Niemand. Medewinkeliers hebben ons verwelkomd. Met gebak zelfs. Ik denk dat zij ook blij zijn dat het pand niet meer leegstaat. We zijn reclame." En ook midden in de straat, waar de overlast zou plaatsvinden, is het goed toeven voor nieuwe ondernemers. Carla Pequeno weet er alles van met haar Por tugese levensmiddelenwinkel Algarve. Haar zoon vertaalt. „Mijn moeder kwam vroeger vaak in de Schelde straat. Ze zegt dat ze hier altijd al wilde komen wonen. Vooral vanwege de zee, foto Lex de Meester maar ook vanwege de winkels. Vlissin gen kent niet zoveel buitenlandse win kels, maar Nederlanders gaan wel vaak op vakantie in Portugal. Toen bedacht ze dat een Portugese winkel hier wel zou passen. We zijn twee weken open en het gaat goed. Van problemen in de straat hebben wij nog niks gemerkt. We zijn juist blij met de straat." Aangemoedigd En, hoe verrassend, dat zijn ze een paar deuren verder ook. Ed en Mavis Strenk zouden, afgezi'en van de binnenstad, nergens anders willen ondernemen. De Gouden Ark zit er goed met haar Jezus beelden, Jezusstickers en Jezusfilms. „Plet is geen toeval dat wij hier zitten", begint Ed Strenk. „Wij geloven niet dat toeval bestaat. God heeft deze ruimte voor ons klaargezet. Maar als je het zo wilt zeggen, het stond toevallig net vrij. Winkeliers uit de straat moedigden ons juist aan om ons hier te vestigen. Ze zei den wel dat er problemen zijn geweest, maar ook dat die opgeblazen waren. Dat deel ik, want de straat ken ik goed. Ik woon al lang in de Clijverstraat. Ik weet van de hoge snelheden, de harde muziek. En ik ken de verslaafden. Maar ik heb geen last van ze. Ik probeer ze juist het evangelie te brengen." door Adri Klinkenberg DEN HAAG - De gemeente Veere hoopt dat mini-camping- houder Hans Wattel uit Oostlia- pelle eindelijk eens iets heeft ge leerd van de dwangsommen en de tijdelijke intrekking van de kampeerontheffing voor zijn mi ni-camping aan de Kalfhoekse- weg in Oostkapelle. 'Eigen schuld dikke bult', zo viel het betoog van de officiële woordvoerder van de gemeente Veere gisteren tijdens een rechts zaak bij de Raad van State in Den 1-Iaag" samen te vatten. Wattel voerde bij de hoogste be- stuursrechtbank een hoger be roepszaak tegen de gemeente Veere. Die verbood hem in 2004 en 2005 gebruik te maken van zijn campingontheffing volgens de Wet Openlucht Recreatie (WOR). In 2006 mag Wattel weer wel 15 kampeermiddelen toelaten. Gemeentewoordvoerder M. Dek ker zei gisteren in Den Haag dat aan de intrekking van de onthef fing een periode van vijf jaar vooraf is gegaan die getekend werd door het plaatsen van te veel kampeermiddelen, waar schuwingen aan het adres van Wattel, welbewuste overtredin gen en dwangsomprocedures. Voor de gemeente was in 2003 de maat vol. Wattel heeft inmid dels aan de gemeente 6.000 euro aan dwangsommen betaald, voornamelijk omdat hij op zijn mini-camping soms 24 kampeer ders had staan in plaats van de maximaal toegestane vijftien. Gemeentewoordvoerder Dek ker: 'we verliezen onze geloof waardigheid bij de overige 169 mini-campinghouders als we niets mogen doen'. Wattel vindt dat hij te hard door de gemeente is aangepakt. „Het gerechtshof in Den Haag heeft een kwart van de 34 processen-verbaal ver nietigd", zei Wattel gisteren in Den Haag. Hij wil dat er een 1 STREEKACTIVITEITEN DOMBURG - Schuttershof, 19.00 - 20.00 uur: Gym vanaf vijftig jaar; MIDDELBURG - Kinderboerderij De Klepperhoeve, 13.30 - 15.30 uur: speur tocht; OOST-SOUBURG Bibliotheek, 13.30 - 17.30 uur: Wereldwinkelmarkt; VEERE - Gymzaal Zanddijk, 9.15 -10.15 uur: Gym vanaf vijftig jaar; Het Akkoord, Oudestraat, 13.30 - 16.00: Bejaardensoos; VLISSINGEN - Sporthal Baskensburg, 9.00 uur: Power yoga. kwart af gaat van de straf die de gemeente hem heeft opgelegd. De verrekening daarvan kan al leen langs financiële weg plaats vinden, omdat de seizoenen 2004 en 2005 zijn verstreken. „De gemeente moet mij trou wens nog 756 euro terugbeta len", zei de campinghouder gis teren na de zitting. Dat bedrag betreft het griffiegeld dat Wat tel heeft betaald voor enkele rechtszaken die hij heeft gewon nen. Behandelend rechter van de Raad van State J. Vlasblom zei dat de campinghouder welbe wust grote risico's heeft geno men door structureel meer dan 15 kampeermiddelen toe te la ten. „Zelfs toen u al twee dwang sommen moest betalen deed u het nog", zei de hoogste be stuursrechter. Uitspraak volgt. NIEUWDORP - De provincie laat een aantal woningen die dicht bij de Sloeweg liggen isoleren, zodat bewoners minder last hebben van het verkeer. Sinds de opening van de Westerscheldetunnel rijden er veel meer auto's over de Sloeweg. Hoewel de provincie niet wettelijke verplicht is de woningen van geluidsisolatie te voorzien, bestaan daar over oude afspraken met de gemeente Borsele. Inmiddels is bij Nieuwdorp ook een geluidswal aangelegd om het verkeersgeraas buiten de deur te houden. Momenteel wordt onderzoek gedaan naar de verbreding van de Sloeweg, die waarschijnlijk pas na 2010 haar be slag krijgt. De provincie wilde eigenlijk tot die tijd wach ten met tussentijdse oplossingen voor de verkeershinder, maar de gemeente Borsele heeft aangedrongen op maatre gelen in afwachting van de aanpak van de Sloeweg. Het college van Gedeputeerde Staten komt nu aan die wens te gemoet. De isolatie van de woningen kost 60.000 euro. ZIERIKZEE - Godsdienstles en levensbeschouwelijke vor ming op openbare scholen op Schouwen-Duiveland moe ten het voortaan zonder 17.500 euro gemeentelijke subsi die doen. De verantwoordelijkheid voor deze lessen komt daarmee volledig te liggen bij kerkgenootschappen, huma nistische verenigingen en eventueel ouders. De Schou- wen-Duivelandse burgemeester en wethouders komen met dit voorstel omdat de subsidieverlening geen wettelij ke en gemeentelijke kerntaak is. Plet aanbieden van gods dienstige en levensbeschouwelijke vorming wordt door de Vereniging voor Openbaar Onderwijs echter wel als essen tieel voor het pluriforme karakter van de openbare school gezien. Verlies van de subsidie zou kunnen betekenen dat betrokkenen hun inzet hierop herovex*wegen en geen les sen meer verzorgen, schetst het college van B en W. GOES - De Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) werkt aan een plan voor bouw van een straat die vrijwel koolclioxy- de-vrij is. Tijdens de gisteren in Goes gehouden ledenver gadering noemde directeur M. van Mierlo het een 'C02 neutrale straat'. Het gaat daarbij om een bouwplan van 15 tot 20 huizen, die zodanig worden gebouwd dat ze bij zonder weinig bijdragen aan de uitstoot van het broeikas gas kooldioxyde (C02). Ook bij de inrichting van de omge ving en de verkeersbewegingen wordt daarmee rekening gehouden. Volgens Van Mierlo is het mogelijk een derge lijk energievriendelijk huis te bouwen tegen een redelijke prijs. De ZMF denkt hierbij vooral ook aan starters op de woningmarkt. Van Mierlo ziet voor het project nutsbe drijf Delta en een of meer gemeenten als belangrijke deel nemende partijen. De broeikasgas vrije straat is onderdeel van de ZMF-visie op een C02 neutrale provincie, die vol gende week wordt gepresenteerd. MIDDELBURG - Het danspaar Ilona Strijk en Peter Vos van dansschool T&G Bras uit Middelburg hebben het goed gedaan op het Europese kampioenschap in Auster- litz. Zij wonnen de eerste prijs in de middle age klasse ballroom. In de categorie latin veroverden ze de derde plek. In de seniorenklasse belandden Mary en Jan van Sabben op de tweede plaats. OOST-SOUBURG - De Wereld winkel is vanaf vandaag drie da gen te gast in de bibliotheek in Oost-Souburg. In de bibliotheek is een kraam te bezoeken met producten uit de Derde Wereld. De Wereldwinkel is vandaag en vrijdag aanwezig van 13.30 tot 17.30 uur, en morgen van 13.30 tot 20.00 uur. AAGTEKERKE - De Stichting Hulp aan Roemenië houdt mor gen een verkoop in. het vereni gingsgebouw Amicitia in Aagte- kerke. Van 13.00 tot 16.30 uur zijn spul letjes te koop, waarvan de op brengst gaat naar een landbouw project in een arm plattelands dorpje in Roemenië. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 33-jarige drankrijder uit Vlissingen voor het inrijden op een politieagent veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voor waardelijk en acht maanden rij ontzegging. Voor het rijden zonder rijbewijs moet de man 240 euro boete be talen. Officier van Justitie R. Rammeloo was ervan overtuigd dat de Vlissinger had geriskeerd de agent dood te rijden. Hij eiste voor poging tot doodslag een jaar gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk en acht maanden rijontzegging. Uit de blaastest, die op 13 maart in Vlissingen bij de verdachte werd afgenomen, kwam een al coholgehalte van 780 micro gram: drieënhalf keer zoveel al cohol als is toegestaan. De man ontkende gisteren de be stuurder van de auto te zijn ge weest. De agent zag die nacht de automobilist in de Schelde straat met hoge snelheid in zijn richting komen, blokkeerde met zijn mountainbike de rijbaan en gaf een stopteken. Toen de auto met onverminderde snelheid op hem afkwam zag hij zich ge noodzaakt opzij te stappen. De auto raakte nog wel de moun tainbike, die door de aanrijding werd beschadigd. De bestuur der reed vervolgens over de baan van de bushalte verder, maar werd even later aangehou den. Bijrijder De agent kent de verdachte al langer en was er zeker van dat hij de bestuurder was. „Hij heeft het verkeerd gezien. We zijn allebei Marokkanen, maar hij doet altijd moeilijk", was het verweer. De Vlissinger trof het niet, want nog twee agenten hadden hem herkend. Ook de bijrijder, waar van de auto bleek te zijn, had verklaard dat de verdachte had gereden. Raadsman H. Dunsber- gen vond dat zijn cliënt moest worden vrijgesproken van de po ging tot doodslag. „Hij deed met de auto een uitwijkmanoeuvre en wilde om de agent heen rij den naar de busbaan. Er was geen opzet." De advocaat pleitte voor een for se werkstraf en een voorwaarde lijke straf. De politierechter zag geen bewijs voor de poging tot doodslag, maar meende wel dat de poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel be wezen kon worden. Daarop stemde ze haar vonnis af. MIDDELBURG - Nog geen kwartier. Langer duurt het niet om het Middelburgse stads kantoor te ontruimen. Hoofd ploegleider bedrijfshulpverle ning Hans Hubregtse tevreden, brandweer tevreden. Het stadskantoor aan de Kanaal- weg is nu ruim een jaar in ge bruik. Gisteren is voor het eerst een grootschalige ontruimings oefening gehouden. Rond half tien 's ochtends kwam de fictie ve melding dat de vierde toren van het stadskantoor in brand stond. Daar werken geen ambte naren. De toren wordt ver bouwd voor de intergemeentelij ke sociale dienst voor Walche ren. Een brandje kan dus ook echt ontstaan als daar wordt ge werkt, verklaarde Hubregtse. De oefening begon klein, maar eindigde groot: de brandweer trof een verdacht pakketje aan dat hard tikte. Het personeel, dat zich had verzameld in de kantine, moest toen het kantoor verlaten. De medewerkers wer den naar de parkeerkelder ge stuurd, naar de zijde onder het waterschapskantoor. De klanten die voor een pas poort kwamen, werden 'mét zachte dwang' naar buiten ge stuurd, maar mochten dichter bij het stadskantoor blijven; zij konden na tien minuten met de medewerkers van de balies te rug naar binnen. Het hele gebouw was in dertien minuten leeg. Hubregtse was daarover zeer tevreden en dat gold volgens hem ook voor de brandweer. „Wel ging er af en toe wat mis met de communica tie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13