PZC Samenwerken sleutelwoord VVV Vara'.s Kassa Ouders ook een dagje naar school Zierikzeese ontwerpers boos om kopie mosselservies in schappen van Sligro Schouwen-Duiveland heeft in Vlaanderen nog wat te winnen Groenonderhoud buiten schot bij bezuinigingen frede instemming met beleidsplan 2006-2009 Terneuzen regelt zorg JUMBO supermarkten Ambtenaar voor kleine ergernissen Bewusteloze vrouw beroofd Man moet cel in voor drugshandel Aanhouding in Sluis Gon de Hooge Meubelmaker e: 0113-315649 £Sctie@pzc.nl ioslbus 314460 AA Goes jrfvertentie-exploitatie: H-en Midden-Zeeland: 0113-315520; «Vlaanderen: 0114-372770; ial: 020-4562500. dinsdag 22 november 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Nominatie lokale radio RTV Award editie Schouwen-Duiveland 'EE - De rek is eruit wat betreft de afdeling werken van de ge ënte Schouwen-Duiveland. fttdcr bezuinigen op het groen- g|houd is onverantwoord, (indt het college van burgemees- i(ren wethouders. |fruk op de afdeling openba re werken is de laatste jaren groot geweest. In 2002 werd ge kozen voor gifvrij groenbeheer en dat betekende veel extra (schoffel)werk. Door cle hoge werkdruk nam de de kwaliteit van het onderhoud af en dat leidde weer tot een for se toename van het aantal klach ten. Daarom werd besloten het on- derhoudsniveau op te krikken. In de praktijk betekende het dat ongeveer 10.000 extra uur werk nodig was en daar werd 110.000 euro voor uitgetrokken. De kwa liteit van het groenonderhoud nam toe, maar het beoogde ni veau werd niet gehaald. Het besluit in maart dit jaar om af te stappen van het gifvrij groenbeheer gaf weer lucht. „Dit raadsbesluit door de raad heeft een positief gevolg ge had", aldus het college. „De me dewerkers zijn beter in staat het groen te beheren. Het gevoel van de afgelopen jaren onvol doende aan bepaalde werkzaam heden toe te komen, is afgeno men. Nu is er ook tijd om bij voorbeeld onderhoud te ple gen aan straatmeubilair." Dat leidde meteen tot minder klach ten. Desalniettemin concludeert de gemeente dat het nog maar de vraag is of het huidig beschik baar aantal mensuren toerei kend is om de hoge onderhouds- graad die men voor ogen heeft, te halen. Om in de toekomst de gestelde normen wel te halen, wordt mo menteel per district gekeken hoe er nog efficiënter gewerkt kan worden. Daarnaast wil de gemeente stoppen met onderhoud van groen rond kerken, brandpaden en overige verharding van wo ningbouwcorporatie Zeeuw- land. toirPietKleemans üEELTJE JANS - Samenwer- fog, Dat is hét sleutelwoord voor de toekomst van de VVV Schouwen-Duiveland én het loeristisch-recreatief product Schouwen-Duiveland'. De toe ristenorganisatie is vastbesloten k tendens van dalende bezoe- brsaantallen te keren. Die terugloop kan alleen omge- ii worden in een stijging, be ukte voorzitter P. Grin wis Iravond tijdens de algemene pipanten vergadering (apv) jpdeVW, als de ondernemers |rgezamenlijke de schouders pder zetten. „Alleen in geza- dijkheid is deze strijd te win- ai", aldus Grinwis. jfenoodzaak tot een gezamenlij- liinspanning en brede samen hing loopt als een rode §ad door het door de bezoe- Ivan de vergadering una- ]iè ondersteunde beleidsplan jr2009 van de VVV. ^afgelopen drie jaar is hard erkt aan het financieel weer I ind maken van de VW. lat is goed gelukt, maar geen n om tevreden achterover te en zitten", wordt in het be leidsplan gewaarschuwd. De po sitie van de regionale WV moet versterkt worden en om dat doel te bereiken, zoekt de organisatie de samenwerking met onder meer regionale VW's van Zee land en Ouddorp, en met de stichting Promotie en Marke ting Zeeuwse Delta (PMZD). Doel daarbij is gezamenlijke promotie voor de Zeeuwse Del ta. Dat is niet alleen goedkoper, maar ook efficiënter. Bij de te voeren promotie wordt steeds de schijnwerper gericht op één bepaalde doelgroep die doelgericht benaderd gaat wor den. Liefst via een zo breed mo gelijk offensief, via bijvoorbeeld op toerisme gerichte televisie programma's. Ook internet verdient in de visie van het VW-bestuur aandacht. Aandacht die nog even op zich zal laten wachten. „De roep om meer gebruik te maken van de digitale mogelijkheden wordt ge hoord en begrepen, maar het ontbreekt de VW aan tijd, mid delen en mensen." Van een collectief lidmaatschap - waarbij leden van brancheor ganisaties collectief lid kunnen worden - ziet de WV af. Een dergelijke schaalvergroting zou ten koste gaan van de slag kracht de VW, de opbrengst uit de participatiegelden (de contri butie) en de betrokkenheid van de individuele ondernemers. door Cornelleke Blok GOES - Ouders van de eerste jaars Cios-studenten stapten gisteren een dag in het schoolle ven van hun kinderen. De school in Goes hield de jaarlijk se ouderdag. Ongeveer vierhonderd ouders van de 250 eerstejaars studen ten waren naar Goes gekomen. Ze maakten een 'gewone' schooldag van hun kinderen mee: 's ochtends om negen uur stonden ze paraat en om drie uur mochten ze weer naar huis. Met de ouderdag wil het Cios meer contact krijgen met de ouders, en studenten de moge lijkheid geven om te laten zien waar ze mee bezig zijn. De drie gebruikelijke onderde len van de opleiding kwamen aan bod: theorie, praktijk en les- en leidinggeven. De ouders en studenten kregen een theo rieles in trainingsleer, waarbij het menselijk lichaam centraal stond. Ook lieten de ouders hun kinde ren zien dat ze best nog een pot je kunnen voetballen of zich soepel op de klimmuur kunnen bewegen. Bij het onderdeel les- en leidinggeven konden de stu denten hun ouders eens een keer streng toespreken. Ze ga ven lessen basketbal en trampo linespringen. foto Willem Mieras jorRené van Stee tëRNEUZEN - De gemeente Iemeuzen sluit een ziektekos- jfflverzekering af voor inwoners "*1 een minimuminkomen. Vol- .wethouder J. van Schaik iale zaken) moet dit voorko- <lat mensen door de invoe- van het nieuwe zorgstelsel, "feend jaar, onverzekerd ra- De premie wordt achteraf kend. gemeente heeft met zorgver zekeraar OZ een overeenkomst gesloten, waardoor de minima tegen een voordelig tarief zijn verzekerd. Bovendien gaat het om een pak ket zonder eigen risico en een brede aanvullende dekking zo als voor de tandarts of fysiothe rapie. De doelgroep is hierdoor niet al leen goed verzekerd tegen een la ger tarief, maar hoeft ook min der vaak bij de gemeente aan te kloppen voor bijzondere bij stand. te blijven en verdien ^^.OOUf" Zie onze advertentie verderop in deze krant door Inge Heuff ZIERIKZEE - Little Art Factory uit Zierik- zee voert strijd met groothandel Sligro uit Veghel. Inzet zijn de diepe borden en saus- schaaltjes met afbeeldingen van gekookte mossels naar exclusief ontwerp van Little Art Factory. Sligro zou de borden zonder toestemming gekopieerd hebben en voor een fractie van de prijs te koop aanbieden. Tijdens de Havendagen in Yerseke, waar Tosca en Marcel Bolster van Little Art Fac tory met hun serviezen stonden, attendeer den toeristen uit Limburg hen op de borden van Sligro. In de Sligro-vestiging in Vlissin- gen bleken de borden inderdaad een exacte kopie te zijn, zij het dat de ondergrond ge broken wit in plaats van helder wit is. Sligro verkoopt ze onder het huismerk Inter mezzo en vroeg voor een sauskommetje 1,50 euro, voor een bord 3,50, exclusief btw. Litt le Art Factory verkoopt beide artikelen voor respectievelijk 3,50 euro en 11,50 euro, inclusief btw. „Wij hebben een advocaat in de arm genomen en de Sligro met zijn han delwijze geconfronteerd, maar daar werd heel lauw op gereageerd", vertelt Tosca Bol ster. „Onze advocaat stuurde vorige week een sommatie waarin geëist werd dat de arti kelen binnen 24 uur uit de schappen verdwe nen moesten zijn. Daar hebben we helemaal geen reactie op gekregen. Pas vandaag kwam een fax binnen met een voorstel." Sligro zegt daarin de artikelen uit de schap- nen te hebben eehaald en biedt een vergoe ding aan van 750 euro. Als Little Art Facto ry daarmee akkoord zou gaan, zou de reste rende voorraad vernietigd worden. Eerder werd 250 euro als vergoeding geboden. „Het is echt ongelooflijk hoe arrogant zo'n groot handel omgaat met een kleine onderne ming", aldus Bolster. „Die vergoeding is een lachertje. We willen daarom naar de rechter stappen. Sligro zag de bui wel han gen, want sinds een aantal weken zijn de beide artikelen sterk afgeprijsd. Een kom- KAPELLE - Het college van burgemeester en wethouders van Kapelle hoopt dat kleine dagelijkse ergernisjes - zo als hondenpoep en zwerfvuil - binnenkort tot het verle den zullen behoren. In een notitie aan de gemeenteraad kondigt het college de aanstelling aan van een ambtenaar die zich met dat soort zaken zal bezig houden. Begin dit jaar vroeg de gemeenteraadsfractie van het CDA aandacht voor onder meer het hondenpoep- en zwerfvuilprobleem binnen de gemeente. Het CDA bepleit te destijds de aanstelling van een speciale ambtenaar die al te nonchalante inwoners moet waarschuwen én bekeu ren. Het CDA kreeg daarvoor destijds niet zo veel handen op elkaar bij de andere gemeenteraadsfracties, maar het college ziet er toch wel iets in. MELISKERKE - Van een 48-jarige vrouw uit de gemeen te Veere is maandag de portemonnee weggenomen nadat ze onwel was geworden. De vrouw fietste tussen 11.30 en 12,00 uur over de Marie- kerkseweg in de richting van Meliskerke toen ze onwel werd waarna ze met haar fiets ten val kwam in een sloot en bewusteloos raakte. Toen ze even later weer bij kennis kwam, bleek dat ze was beroofd van haar portemonnee. De vrouw liep bij haar val enkele schaafwonden op. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 26-jarige inwoner van Vlissingen voor wapenhan del, dealen in hard- en softdrugs en diefstal met geweld tweeënhalf jaar gevangenisstraf opgelegd. De man had een wapen verkocht dat gebruikt is bij een schietpartij in het criminele circuit van Vlissingen. Hij maakte zich in juni dit jaar schuldig aan een zogeheten 'ripdeal'; aan een klant had hij voor een bedrag van 1450 euro een halve kilo wiet geleverd, maar hij liet de afne mer vervolgens met lege handen achter door onder bedrei ging de softdrugs terug af te pakken. De Vlissinger is al eerder voor handel in drugs en wapens veroordeeld. SLUIS - In een woning in Sluis is zondag rond half negen 's avonds een 35-jarige inwoner uit die plaats aangehou den. Hij had, onder invloed van alcohol, tijdens een handge meen met een 56-jarige man deze door de ruit van een deur geduwd. De 56-jarige man liep hierbij letsel op aan zijn hoofd en een pijnlijke schouder. Ook had de 35-jarige in de woning een 47-jarige vrouw verbaal bedreigd. De man is ingesloten. De oorzaak ligt in de relationele sfeer. door Inge Heuff RENESSE - De najaarsvergade ring van de Ondernemerskring Schouwen-Duiveland (OSD), gisteravond gehouden in Slot Moermond in Renesse, stond in het teken van de samenwerking met Vlaanderen. Gastspreker was de heer A. Buy se, vertegen woordiger van de Vlaamse rege ring aan de ambassade van Bel gië. Er liggen kansen voor uitwisse ling van kennis en ervaring tus sen Schouwen-Duiveland en Vlaanderen. Op allerlei terrei nen wordt steeds vaker samenge werkt en overlegd. Volgens OSD-voorzitter A. Schouw re den genoeg om de vertegenwoor diger van de Vlaamse regering A. Buyse uit te nodigen voor de algemene ledenvergadering van de OSD. Buyse liet de ruim veertig toe hoorders weten dat hij in op dracht van de Vlaamse regering een duidelijke politiek ten aan zien van Zeeland moet uitzet ten. Daarbij stelde hij dat er in Vlaanderen voor Schouwen-Dui veland nog veel kansen liggen op het gebied van het toerisme en de gastronomie. „Zeeland heeft meer te bieden dan de Vlamingen weten", stel de Buyse. „Differentieer met het aanbod van de Vlaamse kust, dus bena druk uw natuurkwaliteiten. Draag uw gastronomische kwali teiten uit en trek daarmee de Vlaamse toerist naar Schou wen-Duiveland. Ook het winkelen in de Zeeuwse steden is volgens Buyse aantrek kelijk voor Vlamingen, die ook interesse hebben voor de cul tuurhistorie van een stad of de omgeving. Buyse toonde cijfers over het economische belang van Neder land voor Vlaanderen. Zo is Ne derland per hoofd van de Vlaam se bevolking de grootste handels partner en de grootste investeer der in Vlaanderen; eenvijfde van de investeringsbanen komt vanuit Nederlandse investerin gen. Naar verwachting zullen Vlaan deren en Nederland alleen maar belangrijker worden voor el kaar, vooral op het gebied van bankieren, transport en logis tiek. Samenwerking tussen de verschillende havens maar ook infrastructurele werken als de Westerschelde en Kanaalzone Terneuzen-Gent, de Ring van Antwerpen, de Tractaatweg en de tunnel onder Sluiskil, zijn van betekenis voor zowel Vlaan deren als Zeeland. (Advertentie) Voor meubels op maat Kinderdijk 24 Middelburg 0118-651609 www.gondehooge.nl Het gewraakte ontwerp: links het origineel van Little Art Factory, rechts een exemplaar zo als de Sligro ze verkoopt. Alleen de achtergrondkleur verschilt. foto Dirk-Jan Gjeltema metje kostte nog maar vijftig cent en een bord 2,50 euro. Dat zijn afbraakprijzen." De woordvoerder van Sligro wilde niet via de media op de kwestie reageren. Little Art Factory maakt al een aantal jaren het mosselservies naar eigen ontwerp, afge leid van een schilderij van Little Art Facto ry. Het is ook alleen bij hen te koop of te be stellen. Drie jaar geleden werd het servies genomineerd voor de innovatie award van de Horecava. zeeuwse almanak Nederlands De broer van die Goese is al een paar jaar getrouwd met een Engelse. Het stel woont in Zeeland. En tot verwonde ring 'van de hele familie spreekt het meisje nog steeds amper Nederlands. Dat heeft al tot menig prikke lende opmerking geleid. Zo kwam de vergelijking met Maxima al een paar keer bo ven. Die sprak immers wel binnen de kortste keren rede lijk Nederlands. De man van die Goese maak te het deze week echter wel erg bont toen hij een folder vol met speelgoed bekeek. „Kijk nou", zei hij tegen haar, „dit speelgoed teddybeertje is slimmer dan je schoonzus. Het staat eron der. 'Hij spreekt Neder lands'."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33